"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 859 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 509 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2017 жылғы 20 шілдедегі № 437 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Yкiметiнiң 20.07.2017 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 859 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 59, 818-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 10-1, 10-2, 10-3-тармақтармен толықтырылсын:
"10-1. Ұйымдардың басшылары жеті жұмыс күнінің ішінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) ЖӘБО-на әскери міндеттілердің, әскерге шақырылушылар мен әскерге шақыру жасына дейінгілердің сандық және сапалық құрамын растайтын құжаттарды ұсынады.
10-2. Азаматтық хал актілерін жазу органдары жеті жұмыс күнінің ішінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) ЖӘБО-на әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың тегін, аты мен әкесінің атын (ол бар болған кезде), туған күні мен жерін ауыстырғаны туралы, сондай-ақ әскери міндеттінің немесе әскерге шақырылушының қайтыс болғанын тіркеу жағдайлары туралы хабарлайды.
10-3. Халықты әлеуметтік қорғау органдары жеті жұмыс күнінің ішінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) ЖӘБО-на мүгедек деп танылған барлық әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылар туралы хабарлайды.";
64-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 64-1-тармақпен толықтырылсын:
"64-1. Азаматтарды тұрғылықты жері бойынша тіркеу және тіркеу есебінен алу туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылын қамтамасыз ету арқылы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сына беріледі.".
2. Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдар бұрын қабылданған нормативтік құқықтық актілерді осы қаулыға сәйкес келтірсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859 "Об утверждении Правил ведения воинского учета военнообязанных и призывников"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2013 года № 509. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2017 года № 437
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.07.2017 № 437 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859 "Об утверждении Правил ведения воинского учета военнообязанных и призывников" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 59, ст. 818) следующие изменение и дополнения:
в Правилах ведения воинского учета военнообязанных и призывников, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктами 10-1, 10-2, 10-3 следующего содержания:
"10-1. Руководители организаций в течение семи рабочих дней предоставляют в МОВУ районов (городов областного значения) документы, подтверждающие количественный и качественный состав военнообязанных, призывников и допризывников.
10-2. Органы записи актов гражданского состояния в течение семи рабочих дней сообщают в МОВУ района (города областного значения) об изменении военнообязанными и призывниками фамилии, имени и отчества (при его наличии), даты и места рождения, а также о случаях регистрации смерти военнообязанного или призывника.
10-3. Органы социальной защиты населения в течение семи рабочих дней сообщают в МОВУ района (города областного значения) обо всех военнообязанных и призывниках, которые признаны инвалидами.";
подпункт 3) пункта 64 исключить;
дополнить пунктом 64-1 следующего содержания:
"64-1. Сведения о регистрации и снятии с регистрационного учета граждан по месту жительства передаются в МОВУ района (города областного значения) посредством обеспечения взаимодействия государственных информационных систем государственных органов".
2. Центральным исполнительным и иным государственным органам привести ранее принятые нормативные правовые акты в соответствие с настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов