"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1126 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 маусымдағы № 567 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 151 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.02.2014 № 151 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1126 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 988-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы, «Ғарыш қызметі туралы» 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы негізінде көрсетіледі.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру (бұдан әрі – лицензия) не уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында уәкілетті органның мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
Уәкілетті органға лицензияны, лицензияның телнұсқасын қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, лицензия, лицензияның телнұсқасы электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады, уәкілетті орган басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады.»;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия беру – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған күнінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1126 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Национальным космическим агентством Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2013 года № 567. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 151
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.02.2014 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1126 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Национальным космическим агентством Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 988) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства», утвержденном указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 21  Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О космической деятельности», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства (далее - лицензия) либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения в уполномоченный орган за получением лицензии, дубликата лицензии на бумажном носителе, лицензия, дубликат лицензии оформляются в электронном формате, распечатываются, заверяются печатью и подписываются руководителем уполномоченного органа.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Сроки оказания государственной услуги:
1) выдача лицензии - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) переоформление лицензии - в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;

3) лицензияның телнұсқаларын беру (уәкілетті органға жүгінген кезде) - көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға барған күні қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды;
5) уәкілетті органда көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
лицензия алу үшін:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмесін;
ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін қолданыста болады;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжатты;
5) дара кәсіпкер үшін – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшірмесін;
6) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшірмесін;
7) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесін;
8) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанын ұсынады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2), 3), 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Құжаттар портал арқылы ұсынылған кезде құжаттар электрондық нысанда беріледі.
Куәландырылған құжаттардың дұрыстығы үшін оларды ұсынған көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы жауапты болады.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Порталда:
лицензия алу үшін:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін – мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәлік* немесе анықтама;

3) выдача дубликатов лицензии (при обращении в уполномоченный орган) - в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения в уполномоченный орган не более 15 минут;
5) максимально допустимое время ожидания при получении государственной услуги в уполномоченном органе не более 15 минут.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в уполномоченный орган следующие документы:
для получения лицензии:
1) заявление установленного образца согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) копию свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) получателя государственной услуги – для юридического лица;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
4) копия документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя получателя;
5) копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
6) копия свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки);
7) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
8) форма сведения согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Представление документов, предусмотренных подпунктами 2), 3), 5) и 6) части первой настоящего пункта, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
При подаче документов через портал документы представляются в электронной форме.
Ответственность за достоверность удостоверенных документов несет получатель государственной услуги, представивший их.
Для получения дубликата лицензии:
заявление произвольной формы;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия деятельностью в сфере использования космического пространства.
Для переоформления лицензии:
заявление произвольной формы;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора для переоформления лицензии.
На портале:
для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) получателя государственной услуги – для юридического лица;

ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін қолданыста болады;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат;
дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік;
салық органында есепке тұрғаны туралы куәлік;
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат.
Уәкілетті орган мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің, салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің, ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпараттың мәліметтерін портал арқылы уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылатын электрондық құжаттар нысанында алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде уәкілетті органның қызметкері құжаттар көшірмесінің түпнұсқаларға сәйкестігін салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.»;
11-111-211-311-411-5-тармақтар алынып тасталсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Осы стандарттың 11-тармағының 1) тармақшасында көзделген өтініштердің нысандары www.egov.kz «электрондық үкімет» порталында, сондай-ақ уәкілетті органның «www.kazcosmos.gov.kz» интернет-ресурсының «Мемлекеттік қызмет» айдарында орналастырылады.
Портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін электронды сұрау салу толтырылады.»;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.»;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты уәкілетті органның www.kazcosmos.gov.kz. интернет-ресурсынан алады. Сенім телефоны: 8 (7172) 74 22 61.»;

примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
документ, удостоверяющий личность, – для физического лица;
свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
свидетельство о постановке на учет в налоговом органе;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
форма сведения согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора для переоформления лицензии через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, свидетельства о постановке на учет в налоговом органе, информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При приеме документов работник уполномоченного органа сверяет подлинность оригиналов с копией документов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.»;
пункты 11-111-211-311-411-5 исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Формы заявлений, предусмотренные в подпункте 1) пункта 11 настоящего стандарта, размещаются на портале «электронного правительства» www.egov.kz, а также интернет-ресурсе уполномоченного органа «www.kazcosmos.gov.kz» в рубрике «Государственная услуга».
Для получения государственной услуги через портал заполняется электронный запрос.»;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.»;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге получают на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.kazcosmos.gov.kz. Телефон доверия: 8 (7172) 74 22 61.»;

осы қаулыға 12 және 3-қосымшаларға сәйкес осы стандартқа 1, 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 1 маусымдағы
№ 567 қаулысына
1-қосымша
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға
өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрін (-лерін) көрсету
керек)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________ жүзеге асыруға лицензия
және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны
қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Қосымша ___ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы)     (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны          Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 1 маусымдағы
№ 567 қаулысына
2-қосымша
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға
өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
_____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрін (-лерін) көрсету керек)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға
қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу
қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Қосымша _____ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға _________ __________________________________________
(қолы)  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны       Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ________
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 1 маусымдағы
№ 567 қаулысына
3-қосымша
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

дополнить приложениями 1, 2 и 3 к настоящему стандарту согласно приложениям 12 и 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июня 2013 года № 567
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности в сфере
использования космического пространства»
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель ______________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: «__» __________ 20__ года
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июня 2013 года № 567
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности в сфере использования
космического пространства»
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Физическое лицо ______________ __________________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: «__» ___ 20__ года
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июня 2013 года № 567
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности в сфере использования
космического пространства»
Форма сведений
к квалификационным требованиям и перечню документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
в сфере использования космического пространства

1. Жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін:
1. Лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары
білімінің және тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы
туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
туралы дипломның нөмірі және берілген күні _________________________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы
____________________________________________________________________;
4) жұмыс орны ________________________________________________;
5) кезеңі, атқаратын лауазымдары _____________________________;
6) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы
(болған жағдайда) __________________________________________________.
2. Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы
зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық
немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру
аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға
тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе өтеусіз пайдалану
немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі
____________________________________________________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан
жері _______________________________________________________________;
3) шарт жасасқан күн _________________________________________;
4) шарт кіммен жасалды _______________________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе
технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе
бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
6) паспорт берген орган ______________________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ____________________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру
(калибрлеу) туралы сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда)
____________________________________________________________________.
3. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы __________________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ________________;

1. Для физических лиц (индивидуальных предпринимателей):
1. Информация о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) специальность и квалификация ________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ________________;
4) место работы _______________________;
5) период, занимаемые должности ___________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора ____________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) ___________________________.
2. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы __________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения ___________________________;
3) дата заключения договора _______________________________;
4) с кем заключен договор _________________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры _______________________________;
6) орган, выдавший паспорт ________________________________;
7) назначение оборудования ________________________________;
8) номер, дата, орган, выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при наличии) ________________.
3. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта ___________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта ________________;

3) технологиялық процестің сипаттамасы _______________________;
4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
____________________________________________________________________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен ____________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1. Ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында
кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________________;
2) жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы
____________________________________________________________________;
4) жұмыс орны ________________________________________________;
5) лауазымы __________________________________________________;
6) ұйымның орналасқан жері ___________________________________;
7) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
8) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы
(болған жағдайда) __________________________________________________.
2. Штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілі мен
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар
мамандардың кемінде 10% болуы туралы ақпарат:
1) штаттық кесте бойынша мамандардың жалпы саны (бірлік) _____;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар мамандар саны __________________________________________________;
3) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар мамандардың Т.А.Ә., олардың мамандықтары және біліктілігі
____________________________________________________________________;
4) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның жұмыс орны ______________________________________;
5) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның лауазымы ________________________________________;
6) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны
туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе еңбек шартының нөмірі
мен күні ___________________________________________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет
түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның оқу курсының
тақырыбы (болған жағдайда) _________________________________________.

3) описание технологического процесса ______________________;
4) территория, на которой будут разворачиваться производство или предоставление услуг _________________________________________;
5) кем утвержден технический проект ________________________;
6) дата утверждения технического проекта ___________________.
2. Для юридических лиц:
1. Информация о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности:
1) специальность и квалификация _____________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании _________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ______________________;
4) место работы _______________________;
5) должность ___________________________;
6) местонахождение организации ___________________________;
7) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора ______________________;
8) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) ___________________________.
2. Информация о наличии в штате не менее 10 % состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) общее количество специалистов по штатному расписанию (ед.) ______;
2) количество специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________;
3) Ф.И.О. специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, их специальности и квалификации _______________________;
4) место работы каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _________;
5) должность каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _____________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности (при наличии) ___________________.