Астана агломерациясын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі өңіраралық іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 611 қаулысы
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Астана агломерациясын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі өңіраралық іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Өңіраралық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі Өңіраралық жоспардың орындалуын үйлестіруді қамтамасыз етсін.
3. Орталық және жергілікті жауапты атқарушы органдар Өңіраралық жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және жыл сайын, 15 қаңтарға және 15 шілдеге Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Өңіраралық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 18 маусымдағы
№ 611 қаулысымен
бекітілген
Астана агломерациясын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі
өңіраралық іс-шаралар жоспары
Өңіраралық жоспардың паспорты
Өңіраралық жоспардың атауы
Астана агломерациясын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі өңіраралық іс-шаралар жоспары
Әзірлеу үшін негіздеме
«Өңірлік даму» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысы
Өңіраралық жоспарды әзірлеу және іске асыру үшін жауапты мемлекеттік орган
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
Мақсаты
Астана агломерациясын әлемдік деңгейдегі креативті өзек-қаласы бар, өмір сүру және қалалық ортаның сапасы жоғары Қазақстанның ұзақ мерзімді өсу полюсі ретінде қалыптастыру
Міндеттері
1. Астана агломерациясын аумақтық және институционалдық дамыту
2. Астана агломерациясын республикалық және өңірлік нарықтарда экономикалық позициялау (басым салалары, секторлары, даму кластерлері)
3. Астана өзек-қаласын, оның қала маңы аймақтарын және тартылыс аймағын (ықпалын) инфрақұрылымдық үйлестіру
Іске асыру мерзімдері (кезеңдері)

Об утверждении Межрегионального плана мероприятий по развитию Астанинской агломерации до 2020 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 611
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Межрегиональный план мероприятий по развитию Астанинской агломерации до 2020 года (далее – Межрегиональный план).
2. Министерству регионального развития Республики Казахстан обеспечить координацию выполнения Межрегионального плана.
3. Ответственным центральным и местным исполнительным органам обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Межрегиональным планом, и представлять ежегодно, к 15 января и 15 июля, в Министерство регионального развития Республики Казахстан информацию о ходе его выполнения.
4. Министерству регионального развития Республики Казахстан ежегодно, к 25 января и 25 июля, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Межрегионального плана.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство регионального развития Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июня 2013 года № 611
Межрегиональный план мероприятий по развитию
Астанинской агломерации до 2020 года
Паспорт Межрегионального плана
Наименование Межрегионального плана
Межрегиональный план мероприятий по развитию Астанинской агломерации до 2020 года
Основание для разработки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов»
Государственный орган, ответственный за разработку и реализацию Межрегионального плана
Министерство регионального развития Республики Казахстан, акимы города Астаны и Акмолинской области
Цель
Формирование Астанинской агломерации как долгосрочного полюса роста Казахстана с креативным городом-ядром мирового уровня, высоким качеством жизни и городской среды
Задачи
1. Территориальное и институциональное развитие Астанинской агломерации.
2. Экономическое позиционирование (приоритетные отрасли, сектора, кластеры развития) Астанинской агломерации на республиканском и региональном рынках.
3. Инфраструктурное скоординированное развитие города-ядра Астаны, его пригородной зоны и зоны притяжения (влияния)
Сроки (этапы) реализации

Бірінші кезең: 2013 – 2016 жылдар
Екінші кезең: 2017 – 2020 жылдар
Қаржыландыру көздері және көлемі
Астана агломерациясын дамыту жөніндегі өңіраралық жоспарды қаржыландыру республикалық бюджеттің және Астана қаласы мен Ақмола облысының жергілікті бюджеттерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздердің есебінен және шегінде жүзеге асырылатын болады.
Республикалық бюджеттен Өңіраралық жоспарды қаржыландыру көлемі барлығы 51454,8 млн. теңгені құрайды, оның ішінде:
2013 жылы – 13773,2 млн. теңге**;
2014 жылы – 16674,7 млн. теңге**;
2015 жылы – 21006,9 млн. теңге**.
Астана қаласы мен Ақмола облысының жергілікті бюджеттерінен қоса қаржыландыру көлемі Өңіраралық жоспар шеңберінде іске асырылатын инвестициялық жобаларға бағытталған республикалық бюджеттен берілетін қаражаттың көлемі айқындалғаннан кейін анықталады.
**Қаражаттың көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттер бекітілген және нақтыланған кезде анықталады.
Астана агломерациясын дамыту жөніндегі 2020 жылға дейінгі
өңіраралық іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар
(млн. теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1. Астана агломерациясын аумақтық және институционалдық дамыту
Астана қаласы мен оның қала маңы аймағының бас жоспарларын 2020 жылға дейінгі көрсеткіштерді белгілей отырып шоғырландыру
1
Ақмола облысындағы Целиноград ауданының Астана, Ақмол, Алтынсу (№ 96 разъезд), Қабанбай батыр, Қажымұқан, Қаражар, Қараөткел, Қосшы, Қоянды, Қызылжар, Қызылсуат, Максимовка, Малотимофеевка, Софиевка, Тайтөбе, Талапкер, Шұбар, Аршалы ауданының Жалтыркөл, Жібек жолы, Қостомар, Шортанды ауданының Бозайғыр елді мекендерінің бас жоспарына және (немесе) егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларына олардың Астана агломерациясы құрамында ұзақ мерзімді дамуын ескеретін және мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген өзгерістер енгізу
Мәслихат сессияларының шешімі
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Жергілікті бюджеттерге көзделген қаражат шегінде
Жергілікті бюджет
2
Астана қаласының айналасындағы контрмагнит елді мекендерді айқындау және оларды ұзақ мерзімді дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
3
Астана агломерациясының аумағында ұзақ мерзімді кезеңге арналған қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын әзірлеу және бекіту, онда мыналар көзделеді:

Первый этап: 2013 – 2016 годы
Второй этап: 2017 – 2020 годы
Источники и объемы финансирования
Финансирование Межрегионального плана мероприятий по развитию Астанинской агломерации будет осуществляться за счет и в пределах средств республиканского бюджета, местных бюджетов города Астаны и Акмолинской области, а также иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Объемы финансирования Межрегионального плана из республиканского бюджета всего составляют
51 454,8 млн. тенге, из них:
в 2013 году – 13 773,2 млн. тенге**;
в 2014 году – 16 674,7 млн. тенге**;
в 2015 году – 21 006,9 млн. тенге**.
Объемы софинансирования из местных бюджетов города Астаны и Акмолинской области будут определены после определения объемов средств из республиканского бюджета, направленных на инвестиционные проекты, которые будут реализовываться в рамках Межрегионального плана.
**Объемы средств будут определены при утверждении и уточнении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Межрегиональный план мероприятий по развитию
Астанинской агломерации до 2020 года
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
Предполагаемые
расходы (млн. тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Территориальное и институциональное развитие Астанинской агломерации
Консолидация генеральных планов города Астаны и его пригородной зоны с определением показателей на 2020 год
1
Внести изменения в генеральные планы и (или) проекты детальной планировки населенных пунктов Астана, Ақмол, Алтынсу (Разъезд № 96),
Қабанбай-батыр, Қажымұқан, Қаражар, Қараөткел, Қосшы, Қоянды, Қызылжар, Қызылсуат, Максимовка, Малотимофеевка, Софиевка, Тайтөбе,
Талапкер, Шұбар Целиноградского района, Жалтыркөл, Жібек-жолы, Қостомар Аршалынского района,
Бозайғыр Шортандинского района Акмолинской области, учитывающие их долгосрочное развитие в составе
Астанинской агломерации и согласованные с заинтересованными государственными органами
Решение сессии маслихатов
Акимы города Астаны и
Акмолинской области
2 квартал
2014 года
В пределах средств,
предусмотренных местным бюджетам
Местный бюджет
2
Внести предложения по определению и долгосрочному развитию населенных пунктов-контрмагнитов вокруг города Астаны
Информация
в МРР
Акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2014 года
Не требуются
3
Разработать и утвердить Комплексную схему градостроительного
планирования территории Астанинской агломерации на долгосрочный период, который предусматривает:

1) агломерацияның дамуында өңіраралық және салааралық мүдделерді үйлестіру;
2) қазіргі заманғы әлемдік үрдістерді ескере отырып, агломерацияның аумағын нақты функционалдық аймақтарға бөлу;
3) жерді түгендеуді жүргізіп, агломерацияны дамыту мақсатында аумақтарды резервке қоя отырып, қала құрылысын ерекше реттеу аймағын белгілеу (тұрғын үй құрылысы, өнеркәсіптік алаңдар, магистральды инфрақұрылым, рекреация аймақтары, жасыл белдеулер және басқалары);
4) өзек-қаланы, қала маңын, тартылыс аймақтарының инфрақұрылымын үйлестіре дамыту
Мәслихат сессияларының шешімі
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде
Жергілікті бюджет
Нормативтік құқықтық актілерге агломерацияларды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
4
Мыналарды:
1) Астана қаласын іргелес елді мекендермен бірге ұзақ мерзімді агломерациялық дамытуды;
2) Астана агломерациясын дамыту жөніндегі нысаналы индикаторлар мен шараларды ескере отырып, Астана қаласын және Ақмола облысын дамытудың 2011 - 2015 жылдарға арналған бағдарламаларына мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген өзгерістер енгізу
Мәслихат сессияларының шешімі
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
-
5
Шекараны, халықтың санын және агломерацияның басқа да параметрлерін айқындау, олардың дамуын зерделеу, жоспарлау және болжамдау бойынша бірыңғай әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
6
Нормативтік-техникалық базаға Астана агломерациясының аумағын қала құрылысы құжаттамасымен қамтамасыз ету үшін әзірленуі қажет жобалық құжаттардың құрамын анықтауға және бағалауға мүмкіндік беретін өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ
2014 жылғы
3-тоқсан
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласының нормативтік-техникалық базасын реформалау үшін көзделген қаражат шеңберінде
7
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасына Астана агломерациясын дамыту параметрлерін (изохрон есебі, еңбек ресурстары, мамандандыру, инфрақұрылымның дамуы және тағы да басқалар) нақтылау бөлігінде өзгерістер енгізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, орталық және жергілікті мемлекеттік органдар
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
8
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық бағдарламалық құжаттарға Астана агломерациясын ұтымды және белсенді дамытуға бағытталған нақты іс-шаралар мен инвестициялық жобаларды енгізу (талдау негізінде)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, орталық мемлекеттік органдар, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны басқару моделі
9
Жалпы агломерациялық жобаларды бірлесе іске асыру және даулы мәселелерді Астана және Ақмола агломерацияларын дамыту мәселелері жөніндегі комиссияға шығару
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, Астана қаласы және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
1-тоқсан
Талап етілмейді
10
Астана қаласы мен Ақмола облысы әкімдіктерінің арасында Астана агломерациясын дамыту жөніндегі бірлескен қызмет туралы меморандум жасасу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді

1) координацию межрегиональных и межотраслевых интересов в развитии агломерации;
2) четкое функциональное зонирование территории агломерации с учетом современных мировых тенденций;
3) установление зоны особого градостроительного регулирования с проведением инвентаризации земель, резервирования территорий для целей развития агломерации (жилая застройка, промышленные площадки, магистральная инфраструктура, зоны рекреации, зеленые пояса и другие);
4) скоординированное развитие инфраструктуры города-ядра, пригородов, зон притяжения
Решение сессии маслихатов
Акимы города Астаны
и Акмолинской области
2 квартал
2014 года
В пределах средств,
предусмотренных местным бюджетам
Местный бюджет
Внесение изменений и дополнений в нормативные правовые акты по вопросам развития агломераций
4
Внести изменения в программы развития города Астаны и Акмолинской области
на 2011-2015 годы, согласованные с заинтересованными государственными органами с учетом:
1) долгосрочного агломерационного развития города Астаны с прилегающими населенными пунктами,
2) целевых индикаторов и мер по развитию Астанинской агломерации
Решение сессии маслихатов
Акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2014 года
Не требуются
-
5
Разработать методические рекомендации по определению границ,
численности населения и других параметров агломерации, изучению,
планированию и прогнозированию их развития
Информация
в Правительство Республики Казахстан
МРР, акимы города Астаны
и Акмолинской области
2 квартал
2014 года
Не требуются
6
Внести изменения в нормативно-техническую базу, позволяющие оценить и определить состав проектных документов,
которые необходимо разработать для обеспечения градостроительной документации территории Астанинской агломерации
Информация
в Правительство Республики Казахстан
МРР
3 квартал
2014 года
В рамках средств,
предусмотренных для реформирования нормативно-
технической базы отрасли архитектуры,
градостроительства и строительства
7
Проработать вопрос внесения изменения в программу «Развитие регионов»
в части уточнения параметров развития Астанинской агломерации
(расчет изохроны, трудовых ресурсов, специализации, развития инфраструктуры и другие)
Информация
в Правительство Республики Казахстан
МРР, центральные
и местные госорганы
4 квартал
2014 года
Не требуются
8
Внести (на основе анализа) в действующие государственные и отраслевые программные документы конкретные мероприятия
и инвестиционные проекты, направленные на оптимальное и активное развитие Астанинской агломерации
Информация
в Правительство Республики Казахстан
МРР, центральные госорганы,
акимы города Астаны и Акмолинской области
4 квартал
2014 года
Не требуются
Модель управления агломерацией
9
Внести на рассмотрение Комиссии по вопросам развития Астанинской и Алматинской
агломераций проблемы совместной реализации общеагломерационных проектов и спорных вопросов по ним
Информация
в Правительство Республики Казахстан
МРР, акимы города Астаны
и Акмолинской области
1 квартал
2014 года
Не требуются
10
Заключить Меморандум между акиматами города Астаны и Акмолинской области
о совместной деятельности по развитию Астанинской агломерации
Информация
в Правительство Республики Казахстан
МРР, акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2013 года
Не требуются

2. Республикалық және өңірлік нарықтарда Астана агломерациясын 2013 - 2016 жылдарға арналған экономикалық позициялау
Агломерацияны дамытуда SmartCity («ақылды қала») стратегиясын іске асыру
11
Астана агломерациясының аумағында кеңжолақты байланысты енгізу және оны өрістетуді ынталандыру шараларын көздейтін «Кеңжолақты болашақ» мастер-жоспарын әзірлеу және бекіту
ӨДМ-ге ақпарат
ККМ, «Қазақтелеком» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны жаңартылатын энергетика, «жасыл» экономика (оның ішінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру), биоинженерия, білім беру саясаты салаларының және басқа да басым бағыттардың жоғары технологиялар мен инновациялар орталығы ретінде қалыптастыру және дамыту
12
Электрондық сервис және технологиялар орталығын құру бойынша ұсыныс енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
Бюджеттен бөлінген қаражат шегінде
Жергілікті бюджет
13
Астана агломерациясының өңірлік инновациялық жүйесінің (ӨИЖ) элементтерін дамыту жөніндегі мастер-жоспарды әзірлеу және бекіту
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері, ИЖТМ
2014 жылғы
4-тоқсан
Бюджеттен бөлінген қаражат шегінде
Жергілікті бюджет
14
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің Ұлттық инновациялық паркін құру бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны халықаралық деңгейдегі медициналық орталық ретінде қалыптастыру және дамыту
15
Агломерация қалыптастыруды ескере отырып, халықаралық медициналық кластерді одан әрі дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ДСМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияны халықаралық деңгейдегі туристік-мәдени орталық ретінде қалыптастыру және дамыту
16
Зеренді демалыс аймағын 2020 жылға дейін дамытудың бірегейлендірілген мастер-жоспарын әзірлеу және бекіту
ӨДМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімі, ИЖТМ
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
17
Қотыркөл демалыс аймағын, Қорғалжын қорық аймағын, Ақкөл, Бұланды, Ерейментау, Сандықтау табиғи кешендерін 2020 жылға дейінгі кезеңде кешенді дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
18
Этнографиялық туризмді дамыту мақсатында «Шеберлер ауылы» жобасына инвестициялар тарту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімі, ИЖТМ
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
19
Еуропалық одақ жобасының шеңберінде («Темпус» халықаралық бағдарламасы) Ақмола облысында қонақ үй бизнесінің жоғарғы мектебін құру бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
20
Астана агломерациясының тарихи және мәдени ескерткіштерін қорғау аймақтарының жобаларын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу (X-XIV ғасырлардағы Есіл өзенінің сол жағалауындағы «Бозоқ» ортағасырлық қалашығы, Ақмола облысының Целиноград ауданындағы Қабанбай батыр кесенесі)
ӨДМ-ге ақпарат
МАМ, Астана және Ақмола облысының әкімдері

2. Экономическое позиционирование Астанинской агломерации на республиканском и региональном рынках на 2013 – 2016 годы
Реализация стратегии SmartCity («умный город») в развитии агломерации
11
Разработать и утвердить Мастер-план «Широкополосное будущее», предусматривающий меры по стимулированию развертывания
и внедрения широкополосной связи на территории Астанинской агломерации
Информация в МРР
МТК, АО «Казахтелеком»
(по согласованию)
2 квартал
2014 года
Не требуется
Формирование и развитие агломерации как центра высоких технологий и инноваций в области возобновляемой энергетики, «зеленой» экономики (в том числе энергосбережения и повышения энергоэффективности), биоинженерии, образовательной политики и других приоритетных направлений
12
Внести предложения по созданию Центра электронных сервисов и технологий
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2013 года
В пределах выделенных
бюджетных средств
Местный бюджет
13
Разработать и утвердить Мастер-план по развитию элементов
Региональной инновационной системы (РИС) Астанинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Астаны
и Акмолинской области, МИНТ
4 квартал
2014 года
В пределах выделенных
бюджетных средств
Местный бюджет
14
Внести предложения по созданию Научного инновационного парка Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева
Информация в МРР
МОН, аким города Астаны
4 квартал
2013 года
Не требуются
Формирование и развитие агломерации как медицинского центра международного уровня
15
Внести предложения по дальнейшему развитию международного
медицинского кластера с учетом формирования агломерации
Информация в МРР
МЗ, акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2013 года
Не требуются
Формирование и развитие агломерации как туристско-культурного центра международного уровня
16
Разработать и утвердить унифицированный Мастер-план по развитию Зерендинской зоны отдыха на период до 2020 года
Информация в МРР
Аким Акмолинской области, МИНТ
2 квартал
2014 года
Не требуются
17
Внести предложения по комплексному развитию Котыркольской зоны отдыха,
Коргалжынской заповедной зоны, Аккольского, Буландинского, Ерейментауского,
Сандыктауского природных комплексов на период до 2020 года
Информация в МРР
Аким Акмолинской области
4 квартал
2013 года
Не требуются
18
Внести предложения по привлечению инвестиций в проект
«Шеберлер ауылы» в целях развития этнографического туризма
Информация в МРР
Аким Акмолинской области, МИНТ
4 квартал
2013 года
Не требуются
19
Внести предложения по созданию в рамках проекта Европейского союза
(международная программа «Темпус») Высшей школы гостиничного
бизнеса в Акмолинской области
Информация в МРР
Аким Акмолинской области
4 квартал
2013 года
Не требуются
20
Внести предложения по разработке проектов зон охраны памятников истории и культуры
Астанинской агломерации (средневековое городище «Бозок» X-XIV веков в долине левого берега реки Есиль,
мавзолей Кабанбай-батыра в Целиноградском районе Акмолинской области)
Информация в МРР
МКИ, акимы города Астаны
и Акмолинской области
Январь

2015 - 2016 жылғы қаңтар
Талап етілмейді
3. Астана агломерациясының инфрақұрылымын озық (инновациялық) технологияларды қолдана отырып, кешенді дамыту
Көлік инфрақұрылымын кешенді дамыту
21
Астана агломерациясының көлік жүйесін дамыту, оның ішінде көп магистральды желілер негізінде дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері, ККМ
2014 – 2016 жылғы қаңтар
Талап етілмейді
22
LRT желілерін Астана қаласының ішінде, сонымен қатар Астана қаласы маңындағы аймақтың негізгі бағыттары мен бас композициялық осьтері бойынша дамыту жөнінде ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері, ККМ
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
23
Астана қаласының айналасында жүктерді және азық-түлік қорларын сақтау үшін заманауи көлік-логистикалық орталықтарды (КЛО) құру бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана және Ақмола облысының әкімдері, ККМ, «ҚТЖ» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
24
Астана қаласын оған іргелес жатқан Ақмола облысы Целиноград ауданының Ақмол, Алтынсу (№ 96 разъезд ), Қабанбай батыр, Қажымұқан, Қаражар, Қараөткел, Қосшы, Қоянды, Қызылжар, Қызылсуат, Максимовка, Малотимофеевка, Софиевка, Тайтөбе, Талапкер, Шұбар, Аршалы ауданының Жалтыркөл, Жібек жолы, Қостомар, Шортанды ауданының Бозайғыр сияқты 20 елді мекенімен байланыстыратын автокөлік жолдарын 1Б санатына жеткізу бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімі, ККМ
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
25
Қала аумағын ұтымды қамтитын және Астана қаласы маңындағы аймақтың сыртқы көлік жүйелерімен байланыстары бар айналма жолдарды (ішкі және сыртқы) дамыту бойынша тұжырымды ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ККМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 – 2016 жылғы қаңтар
Талап етілмейді
26
Астана агломерациясының бүкіл аумағында цифрлық теңдікті қамтамасыз ету бойынша тұжырымды ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ККМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
27
Астана қаласының ықпал ету аймағында кіші авиацияны дамыту бойынша тұжырымды ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ККМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
Инженерлік инфрақұрылымды кешенді дамыту
Агломерацияны энергиямен және газбен орнықты қамтамасыз ету
28
Астана қаласының аумағында Smart-LED (жарық технологиялары) жобасының іске асырылуын ауқымды ету бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
29
Астана агломерациясының аумағындағы елді мекендерді газбен жабдықтау бойынша мәселені пысықтау
ӨДМ-ге ақпарат
МГМ
2015 жылғы
қаңтар
Талап етілмейді
Сумен жабдықтау және су бұру
30
Астана агломерациясының дамуын ескере отырып, елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту мен салу бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
31
Астана агломерациясының аумағындағы әлеуметтік және қоғамдық нысандарға арналған су бұру жүйелерін дамыту бойынша мастер-жоспарды әзірлеу және бекіту
Мәслихат сессияларының шешімі
ӨДМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты (ТКШ) жаңғырту
32
Астана агломерациясының тұрғын үй-коммуналдық салаларының барлық бағыттарын (жылумен, электрмен, газбен жабдықтау, кәріз, телекоммуникация) автоматтандыру бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері, ККМ
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
33
Авариялық жағдайларда жылдам әрекет ету үшін резервтік қорды құру бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері, ТЖМ
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
Агломерацияның әлеуметтік инфрақұрылымын дамыту
34
Астана агломерациясының дамуын ескере отырып, денсаулық сақтау объектілері желісін дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ДСМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
35
Жамбыл, Алматы, Сейфуллин көшелерінің ауданындағы балалар инфекциялық ауруханасы, медициналық-әлеуметтік оңалту орталығы, амбулатория-емхана кешені құрылысын (жобасы жасалып жатқан), сол жағалаудағы туберкулезге қарсы диспансер мен амбулатория-емхана кешені құрылысын аяқтау шараларын қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
ДСМ, Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты шеңберінде
Республикалық және жергілікті бюджеттер
36
5 алғашқы медициналық-әлеуметтік көмек орталықтарын (Ж. Досмұхамедұлы көшесінің бойында, Ильинка, Тельман, Өндіріс және Көктал кенті тұрғын үй алаптарында) салу шараларын қабылдау
ӨДМ-ге ақпарат
ДСМ, Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты шеңберінде
Республикалық және жергілікті бюджеттер
37
Астана агломерациясының шегінде мектепке дейінгі және мектепте білім беру мекемелерін дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
38
Астана қаласының «Железнодорожный» кентінде 1100 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан

2015-2016 годов
Не требуются
3. Комплексное развитие инфраструктуры Астанинской агломерации с применением передовых (инновационных) технологий
Комплексное развитие транспортной инфраструктуры
21
Внести предложения по развитию транспортной системы Астанинской агломерации,
в том числе на основе полимагистральных сетей
Информация в МРР
Акимы города Астаны
и Акмолинской области, МТК
Январь
2014-2016 годов
Не требуются
22
Внести предложения по развитию линий LRT как внутри города Астаны, так и по основным направлениям
и главным композиционным осям пригородной зоны города Астаны
Информация в МРР
Акимы города Астаны
и Акмолинской области, МТК
4 квартал
2014 года
Не требуются
23
Внести предложения по созданию современных транспортно-логистических центров (ТЛЦ)
для хранения грузов и продовольственных запасов вокруг города Астаны
Информация в МРР
Акимы города Астаны и Акмолинской области,
МТК, АО «НК «КТЖ» (по согласованию)
2 квартал
2014 года
Не требуются
24
Внести предложения по доведению до 1Б категории автомобильных дорог, связывающих город Астану с 20 непосредственно к нему прилегающими населенными пунктами – Акмол, Алтынсу (разъезд № 96),
Кабанбай-батыр, Кажымукан, Каражар, Караоткел, Косшы, Коянды, Кызылжар, Кызылсуат, Максимовка, Малотимофеевка, Софиевка, Тайтобе, Талапкер, Шубар Целиноградского района,
Жалтыркол, Жибек-жолы, Костомар Аршалынского района, Бозайгыр Шортандинского района Акмолинской области
Информация в МРР
Аким Акмолинской области, МТК
2 квартал
2014 года
Не требуются
25
Внести концептуальные предложения по развитию кольцевых обводных дорог (внутренних и внешних),
транспортных коридоров с оптимальным охватом городских территорий и связями с
внешними транспортными системами пригородной зоны города Астаны
Информация в МРР
МТК, акимы города Астаны
и Акмолинской области
Январь
2014-2016 годов
Не требуются
26
Внести концептуальные предложения по обеспечению цифрового
равенства на всей территории Астанинской агломерации
Информация в МРР
МТК, акимы города Астаны
и Акмолинской области
2 квартал
2014 года
Не требуются
27
Внести концептуальные предложения по развитию малой авиации в зоне влияния города Астаны
Информация в МРР
МТК, акимы города Астаны
и Акмолинской области
2 квартал
2014 года
Не требуются
Комплексное развитие инженерной инфраструктуры
Устойчивое энерго- и газобеспечение агломерации
28
Внести предложения по масштабированию реализации проекта Smart-LED
(световые технологии) на территории города Астаны
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2013 года
Не требуются
29
Проработать вопрос по газификации населенных пунктов на территории Астанинской агломерации
Информация в МРР
МНГ
Январь
2015 года
Не требуются
Водоснабжение и водоотведение
30
Внести предложения по реконструкции и строительству системы водоснабжения
населенных пунктов с учетом развития Астанинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2014 года
Не требуются
31
Разработать и утвердить Мастер-план по развитию системы водоотведения для общественных и социальных объектов на территории Астанинской агломерации
Решение сессии маслихатов
МРР, акимы города Астаны
и Акмолинской области
2 квартал
2014 года
Не требуются
Модернизация жилищно-коммунального хозяйства (ЖКХ)
32
Внести предложения по автоматизации всех сфер жилищно-коммунальной сферы (ЖКХ)
(тепло-, электро-, газоснабжение, канализация и телекоммуникации) Астанинской агломерации
Информация в МРР
Акимы города Астаны
и Акмолинской области, МТК
4 квартал
2013 года
Не требуются
33
Внести предложения по созданию резервного фонда для быстрого реагирования в аварийных ситуациях
Информация в МРР
Акимы города Астаны
и Акмолинской области, МЧС
4 квартал
2013 года
Не требуются
Развитие социальной инфраструктуры агломерации
34
Внести предложения по развитию сети объектов здравоохранения с учетом развития Астанинской агломерации
Информация в МРР
МЗ, акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2014 года
Не требуются
35
Принять меры по завершению строительства детской инфекционной больницы, центра медико-социальной реабилитации амбулаторно-поликлинического
комплекса в районе улиц Жамбыла, Алматинской и Сейфуллина (проектируемой), противотуберкулезного диспансера
Информация в МРР
МЗ, аким города Астаны
4 квартал
2013 года
В рамках средств республиканского
и местного бюджетов
Республиканский и местный бюджеты
36
Принять меры по строительству 5 центров первичной медико-социальной помощи (по улице
Ж. Досмухамедулы, в жилых массивах Ильинка, Тельмана, Ондирис и поселка Коктал)
Информация в МРР
МЗ, аким города Астаны
4 квартал
2014 года
В рамках средств республиканского
и местного бюджетов
Республиканский и местный бюджеты
37
Внести предложения по развитию учреждений дошкольного и школьного образования в пределах Астанинской агломерации
Информация в МРР
МОН, акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2014 года
Не требуются
38
Построить школу на 1100 мест в поселке «Железнодорожный» города Астаны
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 годов

2013 жыл – 1 412,1
2014 жыл – 150,4
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
39
Есіл өзенінің сол жағалауында (№ 4 шағын аудан, № 19 көшенің оңтүстігінде) 1200 орынға арналған жалпы білім беретін мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 1 138,7
Республикалық бюджет, жергілікті бюджеттен қоса қаржыландыру (3 %)
40
Жобаланып жатқан «Батығай» тұрғын үй кешені аумағында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 1 080,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
41
Дауылпаз және Ақыртас көшелерінің қиылысы аумағында 280 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 221,4
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
42
Бөгенбай даңғылында (өрт сөндіру депосы аумағында) 800 орынға арналған кәсіптік-техникалық мектеп (байланыс және энергиямен қамтамасыз ету) салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 689,5
2014 жыл – 240,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
43
№ 41 мен Мирзоян көшелерінің қиылысы аумағында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 819,4
2014 жыл – 770,2
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
44
Комсомольский тұрғын үй алабында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 500,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
45
№ 50 көшесінің аумағында Ш. Қалдаяқов көшесінің оңтүстігіне қарай 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 789,7
2014 жыл- 829,1
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
46
Қарталы мен Оқжетпес көшелерінің қиылысы аумағында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 500,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
47
Қарталы мен Бөкеев көшелерінің қиылысы аумағында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 500,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
48
Сарайшық көшесінің оңтүстік жағы мен Жұмабаев көшесінің шығыс жағы аумағында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан

2013 год – 1 412,1
2014 год – 150,4
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
39
Построить общеобразовательную школу на 1200 мест левом берегу реки Есиль
(микрорайон № 4, южнее улицы № 19)
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год – 1 138,7
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
40
Построить школу на 1200 мест в районе проектируемого жилого комплекса «Батыгай»
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год – 1 080,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
41
Построить детский сад на 280 мест в районе пересечения ул. Дауылпаз и Акыртас
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год – 221,4
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
42
Построить профессионально-техническую школу на 800 мест по проспекту Богенбая
(район пожарного депо) (связь и энергообеспечение)
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 года
2013 год – 689,5
2014 год – 240,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
43
Построить школу на 1200 мест (пересечения улиц № 41 и продолжение Мирзояна)
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 года
2013 год – 819,4
2014 год – 770,2
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
44
Построить школу на 1200 мест в жилом массиве Комсомольский
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 500,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
45
Построить школу на 1200 мест в районе ул. № 50, южнее улицы Ш. Калдаякова
Информация в МРР
Акимат города Астаны
4 квартал
2014 года
2013 год – 789,7
2014 год- 829,1
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
46
Построить школу на 1200 мест в районе пересечения улиц Карталинская и Окжетпес
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 500,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
47
Построить школу на 1200 мест в районе пересечения улиц Карталинская и Бокеева
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 500,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
48
Построить школу на 1200 мест южнее улицы Сарайшык, восточнее улицы Жумабаева
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 года

2013 жыл – 733,0
2014 жыл – 768,5
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
49
Сейфуллин көшесінің оңтүстік жағында орналасқан жер учаскесінде 1100 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 200,0
2014 жыл – 200,0
2015 жыл – 703,1
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
50
Сауран көшесі бойында № 26 және № 27 көшелердің аралығында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 500,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
51
Жәнібек, Керей хандар, Орынбор мен Түркістан көшелері кварталында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 200,0
2014 жыл – 200,0
2015 жыл – 1 341,6
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
52
Еңбекшілер, Орынбор мен Жәнібек Керей хандар көшелерінің қиылысы аумағында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 200,0
2014 жыл – 293,0
2015 жыл – 1 300,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
53
№ 26, № 37, № 38 және Хусейн бен Талал көшелерінің шаршысында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 1 188,9
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
54
Жұмабаев көшесінің батыс жағы, Байтұрсынов көшесі бойында 1200 орынға арналған мектеп салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 1 100,7
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
55
Сығанақ көшесінің оңтүстік жағында 1200 орынға арналған мектеп салу (жоспарлануда)
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 500,0
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
56
Астана қаласы Көктал кентінің оңтүстік-шығыс жағындағы тұрғын үй құрылысы ауданында 280 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 263,2
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
57
Айнакөл және Мирзоян көшелерінің қиылысу аумағында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 291,7
2014 жыл – 274,2
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
58
Астана қаласында Айнакөл және Жұмабаев көшелерінің қиылысы ауданында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан

2013 год – 733,0
2014 год – 768,5
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
49
Построить школу на 1100 мест на земельном участке, расположенном южнее улицы С. Сейфуллина
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2013 год – 200,0
2014 год – 200,0
2015 год – 703,1
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
50
Построить школу на 1200 мест по улице Сауран между улицами № 26 и № 27
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 500,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
51
Построить школу на 1200 мест в квартале улиц Жанибек, Керей хандар, Орынбор и Туркестан
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2013 год – 200,0
2014 год – 200,0
2015 год – 1 341,6
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
52
Построить школу на 1200 мест в районе пересечения улиц Енбекшилер, Орынбор и Жанибек, Керей хандар
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2013 год – 200,0
2014 год – 293,0
2015 год – 1 300,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
53
Построить школу на 1200 мест в квадрате улиц № 26, № 37, № 38 и Хусеин бен Талал
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 1 188,9
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
54
Построить школу на 1200 мест по улице Байтурсынова западнее проспекта Жумабаева
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 1 100,7
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
55
Построить школу на 1200 мест южнее улицы Сыганак (проектируемой)
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 500,0
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
56
Построить детский сад на 280 мест в районе застройки жилого комплекса юго-восточнее поселка Коктал города Астаны
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 263,2
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
57
Построить детский сад на 240 мест в районе пересечения улиц Айнакол и Мирзояна
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2013-2014 годов
2013 год – 291,7
2014 год – 274,2
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
58
Построить детский сад на 240 мест в районе пересечения улиц Айнакол и Жумабаева в городе Астане
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 года

2013 жыл – 324,0
2014 жыл – 304,5
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
59
Астана қаласында Алматы-Ақмешіт көшелерінің қиылысы ауданында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 306,5
2014 жыл – 288,1
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
60
Астана қаласында Нәжімеденов және Мирзоян көшелерінің қиылысы ауданында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 100,0
2014 жыл – 371,9
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
61
Астана қаласында Сығанақ көшесінен оңтүстікке қарай, Орынбор және № 36 көшелердің қиылысы ауданында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 287,4
2014 жыл – 270,2
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
62
Сауран және № 24 көшелерінің қиылысы ауданында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 100,0
2014 жыл – 157,5
2015 жыл – 343,4
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
63
Сығанақ көшесінен оңтүстікке қарай 240 орынға арналған № 1 балабақша салу (жобалануда)
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсаны
2015 жыл – 262,8
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
64
Сығанақ көшесінен оңтүстікке қарай 240 орынға арналған № 2 балабақша салу (жобалануда)
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 262,8
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
65
Астана қаласы Комсомольский тұрғын алабында, Қыз Жібек және Баян сұлу көшелерінің қиылысында 280 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 262,8
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
66
Комсомольский тұрғын алабында, Қыз Жібек және Ұлпан көшелерінің қиылысында 280 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 262,8
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
67
Түркістан-Орынбор-№ 25 және № 26 көшелерінің қиылысы ауданында 200 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 100,0
2014 жыл – 159,5
2015 жыл – 343,5
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
68
Түркістан, Керей, Жәнібек хандар және Орынбор көшелерінің кварталында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан

2013 год – 324,0
2014 год – 304,5
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
59
Построить детский сад на 240 мест в районе пересечения улиц Алматы-Акмешит в городе Астане
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 года
2013 год – 306,5
2014 год – 288,1
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
60
Построить детский сад на 240 мест в районе пересечения улиц Нажмеденова, Мирзояна в городе Астане
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 года
2013 год – 100,0
2014 год – 371,9
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
61
Построить детский сад на 240 мест южнее улицы Сыганак, между улицами Орынбор и № 36
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2014 года
2013 год – 287,4
2014 год – 270,2
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3%)
62
Построить детский сад на 240 мест в районе пресечения улицы Сауран и № 24
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2013 год – 100,0
2014 год – 157,5
2015 год – 343,4
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
63
Построить детский сад № 1 на 240 мест южнее улицы Сыганак (проектируемой)
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 262,8
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
64
Построить детский сад № 2 на 240 мест южнее улицы Сыганак (проектируемый)
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 262,8
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
65
Построить детский сад на 280 мест в жилом массиве Комсомольский, пересечение улиц Кыз-Жибек и Баян-сулу
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 262,8
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
66
Построить детский сад на 280 мест в ж/м Комсомольский, пересечение улицы Кыз-Жибек и Улпан
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 262,8
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
67
Построить детский сад на 200 мест в районе пересечения улиц Туркестан - Орынбор - № 25 и № 26
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2013 год – 100,0
2014 год – 159,5
2015 год – 343,5
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
68
Построить детский сад на 240 мест в квартале улиц Туркестан, Керей, Жанибек хандар и Орынбор
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года

2013 жыл – 100,0
2014 жыл – 131,6
2015 жыл – 262,8
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
69
Орынбор-Еңбекшілер және № 24 көшелерінің қиылысы ауданында орналасқан 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 100,0
2014 жыл – 106,7
2015 жыл – 339,4
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
70
№ 23 (Орынбор және № 36 көшелерінің аралығында) көше аумағында 240 орынға арналған балабақша салу
ӨДМ-ге ақпарат
Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2015 жыл – 262,8
Республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландыру (3 %)
71
Астана қаласында студенттік қалашықты салуға ТЭН әзірлеу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 4,0
Республикалық бюджет
72
Астана қаласында Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің оқу-зертханалық корпусын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 314,3
Республикалық бюджет
73
Астана қаласында Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің жатақханасын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2014 жыл – 400,0
2015 жыл – 1 052,6
Республикалық бюджет
74
Астана қаласында М.В. Ломоносов атындағы ММУ қазақстандық филиалы үшін Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеттің 500 орынға арналған жатақханасын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 737,0
Республикалық бюджет
75
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандық филиалы үшін
Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінде оқу корпусын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2015 жылғы
4-тоқсан
2014 жыл - 1 028,1
2015 жыл – 1 150,0
Республикалық бюджет
76
Астана қаласында С. Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетке 592 орынға арналған жатақхана салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 832,5
Республикалық бюджет
77
Қазақстан Республикасы Ұлттық биотехнология орталығын салу
ӨДМ-ге ақпарат
БҒМ, Астана қаласының әкімі
2013 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 890,4
Республикалық бюджет
78
Астана қаласында «Олимпиадалық даярлау орталығы» көпфункционалды спорт кешенін (сыртқы инженерлік желілерсіз) салу
ӨДМ-ге ақпарат
СДШІА
2015 жылғы
4-тоқсан
2013 жыл – 1 801,3
2014 жыл – 9 731,2
2015 жыл – 7 803,7
Республикалық бюджет
4. Агломерация аумағын экологиялық сауықтыру бойынша шаралар
79
Жаһандық экологиялық және технологиялық қордың (GETF) жанындағы қоршаған ортаны қаржыландырудың халықаралық орталығының (ICEF) әдістемесін ескере отырып, Астана агломерациясын жоғары сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету жөніндегі шараларды көздейтін «Таза су» мастер-жоспарын әзірлеу және бекіту
Мәслихат сессияларының шешімі
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
-
80
Астана агломерациясын жоғары сапалы ауа бассейнімен қамтамасыз ету жөніндегі шараларды көздейтін «Таза ауа» мастер-жоспарын әзірлеу және бекіту (фотокатализдік инновациялық технология негізінде)
Мәслихат сессияларының шешімі
Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2014 жылғы
2-тоқсан
Талап етілмейді
-
81
Астана қаласының қатты тұрмыстық қалдықтар (ҚТҚ) полигонының ескі бөлігін қайта өңдеу жобасын іске асыру бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
Қоршағанортамині, Астана қаласының әкімі
2014 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді

2013 год – 100,0
2014 год – 131,6
2015 год – 262,8
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
69
Построить детский сад на 240 мест в районе пересечения улиц Орынбор-Енбекшилер и № 24
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2013 год – 100,0
2014 год – 106,7
2015 год – 339,4
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
70
Построить детский сад на 240 мест в районе улиц № 23 (между улицами Орынбор и № 36)
Информация в МРР
Аким города Астаны
4 квартал
2015 года
2015 год – 262,8
Республиканский бюджет,
софинансирование за счет средств местного бюджета (3 %)
71
Разработать ТЭО на строительство студенческого городка в городе Астане
Информация в МРР
МОН, аким города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год – 4,0
Республиканский бюджет
72
Построить учебно-лабораторный корпус Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева в городе Астане
Информация в МРР
МОН, акима города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год – 314,3
Республиканский бюджет
73
Построить общежитие Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева в городе Астане
Информация в МРР
МОН, аким города Астаны
4 квартал
2014-2015 годов
2014 год – 400,0
2015 год – 1 052,6
Республиканский бюджет
74
Построить общежитие на 500 мест Евразийского национального университета имени Л.Н. Гумилева
для Казахстанского филиала МГУ имени Ломоносова в городе Астане
Информация в МРР
МОН, аким города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год – 737,0
Республиканский бюджет
75
Построить учебный корпус Евразийского Национального университета имени Л.Н. Гумилева для Казахстанского
филиала Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова
Информация в МРР
МОН, аким города Астаны
4 квартал 2015 года
2014 год - 1 028,1
2015 год – 1 150,0
Республиканский бюджет
76
Построить общежитие на 592 места Казахского государственного агротехнического университета имени С. Сейфуллина в городе Астане
Информация в МРР
МОН, аким города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год – 832,5
Республиканский бюджет
77
Построить Национальный центр биотехнологии Республики Казахстан
Информация в МРР
МОН, акимат города Астаны
4 квартал
2013 года
2013 год - 890,4
Республиканский бюджет
78
Построить многофункциональный спортивный комплекс "Центр олимпийской подготовки" в городе Астане (без наружных инженерных сетей)
Информация в МРР
АДСФК
4 квартал
2015 года
2013 год – 1801,3
2014 год – 9731,2
2015 год – 7803,7
Республиканский бюджет
4. Меры по экологическому оздоровлению территории агломерации
79
Разработать и утвердить Мастер-план «Чистая вода», предусматривающий меры по обеспечению высокого
качества питьевой воды Астанинской агломерации с учетом методики Международного центра финансирования
окружающей среды (ICEF) при Глобальном экологическом и технологическом фонде (GETF)
Решение сессии маслихатов
Акимы города Астаны и Акмолинской области
2 квартал
2014 года
Не требуются
-
80
Разработать и утвердить Мастер-план «Чистых воздух», предусматривающий меры по обеспечению высокого качества
воздушного бассейна Астанинской агломерации (на основе инновационной технологии фотокатализа)
Решение сессии маслихатов
Акимы города Астаны и Акмолинской области
2 квартал
2014 года
Не требуются
-
81
Внести предложения по реализации проекта переработки старой части полигона твердых бытовых отходов (ТБО) города Астаны
Информация в МРР
МООС, аким города Астаны
4 квартал
2014 года
Не требуются

5. Астана агломерациясында төтенше жағдайлардың жағымсыз салдарының алдын алу және азайту бойынша шаралар
82
Астана агломерациясының аумағында кезеңдік тасқындар мен су тасқындарына, өрттерге, төтенше жағдайлардың медициналық-санитарлық нәтижелеріне қарсы тұру инфрақұрылымын дамыту бойынша ұсыныстар енгізу
ӨДМ-ге ақпарат
ТЖМ, Астана қаласының және Ақмола облысының әкімдері
2013 жылғы
4-тоқсан
Талап етілмейді
2013 – 2020 жылдарға арналған өңіраралық жоспар бойынша барлығы
2013 жылы
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
13 773,2
2014 жылы
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
16 674,7
2015 жылы
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
21 006,9
Ескертпе:
** қаржы көлемі тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
«ҚТЖ» ҰК» АҚ – «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ – «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы

5. Меры по предотвращению и минимизации негативных последствий чрезвычайных ситуаций в Астанинской агломерации
82
Внести предложения по развитию на территории Астанинской агломерации инфраструктуры противодействия сезонным
паводкам и наводнениям, пожарам, медико-санитарным последствиям чрезвычайных ситуаций
Информация в МРР
МЧС, акимы города Астаны
и Акмолинской области
4 квартал
2013 года
Не требуются
Всего по Межрегиональному плану мероприятий на 2013 – 2016 годы
2013 год
Республиканский бюджет
Местный бюджет
13 773,2
2014 год
Республиканский бюджет
Местный бюджет
16674,7
2015 год
Республиканский бюджет
Местный бюджет
21006,9
Примечания:
**объем средств будет определен при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
расшифровка аббревиатур:
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
АО «НК «КТЖ» – акционерное общество «Национальная компания «Казакстан темір жолы»
АО «НУХ «КазАгро» – акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»