Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 шілдедегі № 747 қаулысы
Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы және «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамтамасыз ету туралы» 2013 жылғы 21 маусымдағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі «МЖЗҚ» жинақтаушы зейнетақы қоры» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – «МЖЗҚ» АҚ) акцияларының мемлекеттік пакетін заңнамада белгіленген тәртіппен қабылдасын.
2. «МЖЗҚ» АҚ «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры» коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – «БЖЗҚ» АҚ) болып қайта аталсын.
3. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 193 қаулысымен.
4. Комитет заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 193 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1) «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
«Алматы қаласы» деген бөлімде реттік нөмірі 102-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«102. АЛА-005033 «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры» АҚ»;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 шілдедегі
№ 747 қаулысымен
мақұлданған
«Қазақстан Халық Банкі» АҚ еншілес ұйымы «Қазақстан Халық
Банкінің Жинақтаушы зейнетақы қоры», «ГРАНТУМ жинақтаушы
зейнетақы қоры» (Қазкоммерцбанк» АҚ еншілес ұйымы) және «Ұлар
Үміт» жинақтаушы зейнетақы қоры» акционерлік қоғамдарының
акцияларын мемлекеттік меншікке қабылдау және оларды «БЖЗҚ»
АҚ-ға беру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Ескерту. Іс-шаралар жоспары алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 193 қаулысымен.

О создании единого накопительного пенсионного фонда
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2013 года № 747
В соответствии с законами Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» и от 21 июня 2013 года  «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке принять государственный пакет акций акционерного общества «Накопительный пенсионный фонд «ГНПФ» (далее – АО «ГНПФ»), принадлежащий Национальному Банку Республики Казахстан.
2. Переименовать АО «ГНПФ» в некоммерческое акционерное общество «Единый накопительный пенсионный фонд» (далее – АО «ЕНПФ»).
3. Исключен постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 193.
4. Комитету в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 05.03.2014 № 193.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 «О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «г. Алматы» строку, порядковый номер 102, изложить в следующей редакции:
«102. АЛА-005033 АО «Единый накопительный пенсионный фонд»;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 июля 2013 года № 747
План мероприятий по принятию акций акционерных обществ
«Накопительный пенсионный фонд Народного банка Казахстана»,
дочерняя организация АО Народный Банк Казахстана»,
«Накопительный пенсионный фонд ГРАНТУМ» (Дочерняя организация
АО «Казкоммерцбанк») и «Накопительный пенсионный
фонд «Ұлар Үміт» в государственную собственность и
передаче их в АО «ЕНПФ»
Сноска. План мероприятий исключен постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 193.