"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 7 тамыздағы № 807 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 215-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларының даму үрдісін талдау» деген 2-бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Негізгі проблемаларды талдау» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы үшінші, төртінші және бесінші бөліктермен толықтырылсын:
«Тазартылған шаруашылық-тұрмыстық сарқынды сулар төгінділері
үшін жинақтауыш тоғандар құру өзінің қабілетсіздігін көрсетті. Оған Сорбұлақ (Алматы) және Талдыкөл (Астана) сарқынды суларының жинақтауыштары мысал бола алады. Ең жоғары көлемі шамамен 1 млрд. м3 Сорбұлақ сарқынды сулар жинақтауышы көлі (посткеңестік кеңістіктегі ең үлкен сарқынды суларды жинақтаушы көл) уытты заттар құрамының тұрақты артуынан, оның толып кету және апаттық бұзылу мүмкіндігінен өңір экологиясы мен халқының қауіпсіздігіне күрделі қауіп болып табылады.
Мемлекет басшысының жеке тапсырмасын орындау үшін 2010 - 2012 жылдар кезеңінде Сорбұлақ сарқынды сулар жинақтауышы көлінің бұзылу қауіпін азайту және қалыптасқан қолайсыз экологиялық ахуалды бағалау мақсатында оның қазіргі жай-күйін кешенді зерделеу» тақырыбы бойынша ғылыми зерттеулер жүргізілді. 2013 жылы «Қосалқы құрылыстарды қоса алғанда, Сорбұлақ сарқынды сулар жинақтауышы көлін реконструкциялау» жобасын іске асыру үшін құжаттаманы дайындау жөніндегі жұмыстар басталды.
Осы жобаны орындау халық өмірінің әлеуметтік-тұрмыстық, санитариялық-эпидемиологиялық жағдайларының жақсаруына әкеледі, Сорбұлақ көліндегі су деңгейін төмендету есебінен бөгеттің бұзылу қауіпі жойылады, биологиялық тазартудан өткен сарқынды сулар төгінділерінің есебінен Іле-Балқаш бассейнінің су теңгерімі жақсарады.»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2013 года № 807
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 «О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан па 2011 - 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 215) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. «Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих сфер деятельности»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в подразделе «Анализ основных проблем»:
дополнить частями третьей, четвертой и пятой следующего содержания:
«Создание прудов-накопителей для сброса очищенных хозяйственно-бытовых сточных вод показало свою несостоятельность. Примером этого могут служить накопители сточных вод Сорбулак (Алматы) и Талдыколь (Астана). Накопитель сточных вод - озеро Сорбулак с максимальным объемом около 1 млрд. м3 (самое большое озеро-накопитель сточных вод в постсоветском пространстве) является серьезной угрозой экологии и безопасности населения региона из-за постоянно увеличивающегося содержания токсичных веществ, возможности его переполнения и катастрофического прорыва.
Во исполнение личного поручения Главы государства в период 2010 - 2012 годы проведены научные исследования по теме «Комплексное изучение современного состояния накопителя сточных вод озера Сорбулак с целью снижения опасности его прорыва и оценки сложившейся неблагоприятной экологической ситуации». В 2013 году начаты работы по подготовке документации для реализации проекта «Реконструкция озера-накопителя сточных вод Сорбулак, включая вспомогательные сооружения».
Выполнение данного проекта приведет к улучшению социально-бытовых, санитарно-эпидемиологических условий жизни населения, будет ликвидирована угроза прорыва плотин за счет снижения уровня воды в озере Сорбулак, улучшится водный баланс Или-Балхашского бассейна за счет сброса сточных вод, прошедших биологическую очистку.»;
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:

«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау» деген 1.1-мақсатта:
реттік нөмірлері 1-1, 2-2-жолдар алынып тасталсын;
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 3-жолдағы «21,9» деген сандар «24,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«*- СЛИ және АЛИ5 орташа жылдық деңгейі, ластаушы заттардың нақты концентрациясы бойынша саналған» деген жол алынып тасталсын;
«Қоршаған ортаға эмиссияларды тұрақтандыру» деген 1.1.1-міндетте:
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 8-1-жолдағы «2,31» деген сандар «3,35» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 9-1-жолдағы «1,72» деген сандар «3,05» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тарихи» ластануларды жою, табиғи ортаны қалпына келтіру» деген 1.1.2-міндетте:
реттік нөмірі 21-жолдағы «146,4» деген сандар «248,4» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 28-2-жолмен толықтырылсын:
«
28-2
Жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу/ «Тарихи» ластануларды жою жөніндегі жобаларды іске асыруды бастау
X
»;
«Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті жетілдіру» деген 1.2-мақсатта:
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 44-жолдағы «72» деген сандар «48» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 47-жолдағы «13,6» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекет пен тұрғындарды гидрометеорологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету сапасын арттыру» деген 1.2.1-міндетте:
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 56-1-жолдағы «3» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 57-жолдағы «66» деген сандар «72» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 57-1-жолдағы «67» деген сандар «68» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 57-2-жолдағы «62» деген сандар «59» деген сандармен ауыстырылсын;
«Азаматтық авиацияның әуе кемелерінің ұшуларын метеорологиялық қамтамасыз ету бөлігінде авиациялық қауіпсіздікті арттыру және авиациялық метеорологиялық өнімнің сапасын арттыру» деген 1.2.4-міндетте:
«2013 жыл» деген бағанда реттік нөмірі 79-жол «X» деген белгімен толықтырылсын;
«Экологиялық заңнаманың сақталуын қамтамасыз ету» деген 1.3-мақсатта:
«Мемлекеттік экологиялық бақылаудың тиімділігін көтеру» деген 1.3.1-міндетте:
реттік нөмірі 81-жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «90» деген сандар «86» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға және «жасыл экономикаға» көшуі» деген 2-стратегиялық бағытта:

в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в цели 1.1 «Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем»:
строки, порядковые номера 1-1, 2-2, исключить;
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 3, цифры «21,9» заменить цифрами «24,3»;
строку «*- среднегодовой уровень ИЗВ и ИЗА5, рассчитанный по фактическим концентрациям загрязняющих веществ» исключить;
в задаче 1.1.1. «Стабилизация эмиссий в окружающую среду»:
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 8-1, цифры «2,31» заменить цифрами «3,35»;
в строке, порядковый номер 9-1, цифры «1,72» заменить цифрами «3,05»;
в задаче 1.1.2. «Ликвидация исторических загрязнений, восстановление природной среды»:
в строке, порядковый номер 21, цифры «146,4» заменить цифрами «248,4»;
дополнить строкой, порядковый номер 28-2, следующего содержания:
«
28-2
Разработка проектно-сметной документации/ начало реализации проектов по ликвидации «исторических» загрязнений
X
»;
в цели 1.2 «Совершенствование гидрометеорологического и экологического мониторинга»:
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 44, цифры «72» заменить цифрами «48»;
в строке, порядковый номер 47, цифры «13,6» заменить цифрами «20»;
в задаче 1.2.1. «Повышение качества обеспечения государства и населения гидрометеорологической информацией»:
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 56-1, цифру «3» заменить цифрой «1»;
в строке, порядковый номер 57, цифры «66» заменить цифрами «72»;
в строке, порядковый номер 57-1, цифры «67» заменить цифрами «68»;
в строке, порядковый номер 57-2, цифры «62» заменить цифрами «59»;
в задаче 1.2.4. «Повышение авиационной безопасности в части метеорологического обеспечения полетов воздушных судов гражданской авиации и повышение качества авиационной метеорологической продукции»:
в графе «2013 год» строку, порядковый номер 79, дополнить знаком «X»;
в цели 1.3. «Обеспечение соблюдения экологического законодательства»:
в задаче 1.3.1 «Повышение эффективности государственного экологического контроля»:
в графе «2013 год» строки, порядковый номер 81, цифры «90» заменить цифрами «86»;
в стратегическом направлении 2. «Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию и «зеленой экономике»»:

реттік нөмірі 87-жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «1500» деген сандар «2500» деген сандармен ауыстырылсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағыты мен мақсатының атауы» деген бағанда:
«2-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға көшуі» деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын:
«2-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға және «жасыл экономикаға» көшуі»;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«2-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға көшуі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«2-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға және «жасыл экономикаға» көшуі»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
100-кіші бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін орталық аппараттағы және аумақтық орган аппараттарындағы мемлекеттік қызметшілердің саны» деген жолда:
«5287» деген сандар «5142» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «4 156 487» деген сандар «4 174 600» деген сандармен ауыстырылсын;
«100-кіші бағдарлама бойынша» деген жолда:
«4 046 319» деген сандар «4 064 432» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген ғылыми зерттеулердің саны» деген жолдағы «16» деген сандар «3» деген санмен ауыстырылсын;
мына:
«
ҒТП шеңберінде жоспарланған зерттеулер бағыттарының саны
дана
5
5
2
1
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Жоспарланған ҒТП саны
дана
2
2
1
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған орташа шығындар» деген жолдағы «27825,0» деген сандар «49442,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір ҒТП жүргізуге арналған орташа шығындар» деген жолдағы «113300» деген сандар «106900» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «445718» деген сандар «362 128» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау»
Сипаты
Қоршаған ортаның жай-күйін жақсарту, табиғи ресурстарды қалпына келтіру, сақтау және тиімді пайдалану, қоршаған орта сапасын басқару жүйесін дамыту, табиғи, экономикалық және еңбек ресурстарын тиімді пайдалану
бюджеттік бағдарламаның түрі
Мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары мен көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есептік кезең
жоспарлы кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (ағымдағы жоспары)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау бойынша іске асырылатын инвестициялық жобалардың саны
бірлік
0
0
1
- «Щучье-Бурабай курорттық аймағындағы су көздерін (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдері) тазарту және санациялау»;
- «Қосалқы құрылыстарды қоса алғанда, Сорбұлақ сарқынды сулар жинақтауышы көлін реконструкциялау» жобалары бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
дана
2
соңғы нәтиже көрсеткіштері
Іске асырылатын жобалар бойынша жалпы тұнба санынан көлдерді тұнбадан тазарту деңгейі Қарасу көлі
%
0
0
0
0
0
0
0
Бурабай көлі
51,5
Щучье көлі
51,5
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын ұсыну туралы алынған шешімдер
дана
2
Топогеодезиялық суретке түсіру және іздестіру жұмыстары жөніндегі есеп
дана
2
Жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс сараптама қорытындысын алу
-«Щучье-Бурабай курорттық аймағындағы су көздерін (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдері) тазарту және санациялау»;
- «Қосалқы құрылыстарды қоса алғанда, Сорбұлақ сарқынды сулар жинақтауышы көлін реконструкциялау»
дана
2
сапа көрсеткіштері
ҚНжЕ,ҚН және бекітілген құжаттамаға сәйкес орындалған жұмыстардың сапасы
%
100
100
ҚНжҚ, ҚН сәйкес жобалау-сметалық құжаттаманың сапасы
%
100
тиімділік көрсеткіштері
Іске асырылатын жобалар бойынша тұнбаның бір текше метрінен көлдерді тазартуға арналған шығындар
мың теңге/м3
Іске асырылатын жобалар бойынша бір көлді тұнбадан тазарту үшін дайындық жұмыстарын жүргізудің орташа шығындары
мың теңге

в графе «2013 год» строки, порядковый номер 87, цифры «1500» заменить цифрами «2500»;
в разделе 4 «Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Наименование стратегического направления и цели государственного органа»:
слова «Стратегическое направление 2. Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию» изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 2. Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию и «зеленой экономике»»;
в разделе 5 «Межведомственное взаимодействие»:
строку «Стратегическое направление 2. Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию» изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 2. Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию и «зеленой экономике»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию»:
в графе «2013 год»:
в подпрограмме 100:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество государственных служащих центрального аппарата и аппаратов территориальных органов, обеспечивающих реализацию государственной политики в области охраны окружающей среды и природопользования»:
цифры «5287» заменить цифрами «5142»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «4 156 487» заменить цифрами «4 174 600»;
в строке «по подпрограмме 100»:
цифры «4 046 319» заменить цифрами «4 064 432»;
в бюджетной программе 003 «Научные исследования в области охраны окружающей среды»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество проведенных научных исследований» цифры «16» заменить цифрой «3»;
строку:
Количество запланированных направлений исследований в рамках  НТП
шт.
5
5
2
1
изложить в следующей редакции:
Количество запланированных НТП
шт.
2
2
1
»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на проведение одной научно-исследовательской работы» цифры «27825,0» заменить цифрами «49442,6»;
в строке «Средние затраты на проведение одной НТП» цифры «113300» заменить цифрами «106900»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «445718» заменить цифрами «362 128»;
бюджетную программу 004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды» изложить в следующей редакции:
Бюджетная программа
004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды»
Описание
Улучшение состояния окружающей среды, восстановление, сохранение и рациональное использование природных ресурсов, развитие системы управления качеством окружающей среды, эффективное использование природных, экономических и трудовых ресурсов
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование мероприятий и показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
2009 год (отчет )
2010 год (план текущего)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Количество реализуемых инвестиционных проектов по строительству и реконструкции объектов охраны окружающей среды
ед.
0
0
1
Разработка проектно-сметной документации по проектам:
- «Очистка и санация
водоемов (озера Щучье,
Боровое, Карасу)
Щучинско-Боровской
курортной зоны»;
- «Реконструкция озера - накопителя сточных
вод Сорбулак, включая
вспомогательные
сооружения»
шт.
2
показатели конечного результата:
Уровень очистки озер от ила от общего количества ила по  реализуемым проектам: озера Карасу
%
0
0
0
озера Боровое
51,5
озера Щучье
51,5
Полученные решения о предоставлении права временного безвозмездного землепользования
шт.
2
Отчет по топогеодезической съемке и изыскательским работам
шт.
2
Получение заключения
вневедомственной
экспертизы проектно-
сметной документации -
«Очистка и санация
водоемов (озера Щучье,
Боровое, Карасу) Щучинско-Боровской
курортной зоны»;
- «Реконструкция озера - накопителя сточных
вод Сорбулак, включая
вспомогательные
сооружения»
шт.
2
показатели качества
Качество выполняемых работ в соответствии со СНиП. СН и утвержденной документацией
%
100
100
Качество проектно-сметной документации в соответствии со СНиП, СН
%
100
показатели эффективности
Затраты на очистку озер от одного кубического метра ила по реализуемым проектам
тыс. тенге/м3
0
Средние затраты на проведение подготовительных работ для очистки одного озера от ила реализуемым проектам
тыс. тенге

«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «4 583 049» деген сандар «4 604 116» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «939 680» деген сандар «1 197 433» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Тарихи» ластануларды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «93 135» деген сандар «102 837» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Бурабай-Үлкен Шабақты көлінің солтүстік далалық жағалауы метеостанциясы аймағында 0,65 га бөлінген учаскеде қызметтік ғимараттың құрылысы бойынша ЖСҚ әзірлеу
бірлік
1
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдаған «703 021» деген сандар «738 735» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Авиациялық метеорологиялық станцияны жаңғырту және техникалық қайта жарақтандыру үшін «Қазаэросервис» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Сатып алынатын доплерлік радиолокациялық метеорологиялық локаторлар саны
дана
3
»;
соңғы нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қазақстан өңірлері бойынша радиолокациялық ақпаратпен қамтамасыз етілу
%
20
»;
сапа көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Азаматтық авиация үшін ауа-райының қауіпті құбылыстарын ескертуді алдын ала беру
сағат
1,2
»;
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жол «1 573 800» деген сандармен толықтырылсын;
022 «Табиғи ортаны техногендік ластанудан тазарту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Іске асырылатын жоба бойынша аумақты тазарту үшін сатып алынған химиялық реагенттердің саны» деген жол «1000» деген сандармен толықтырылсын;
«Ақтөбе облысының Елек өзеніне іргелес аймақта 6 валентті хроммен ластанған № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскенің жерасты суларын тазарту үшін жабдықтармен және материалдармен жабдықтау үлесі» деген жол «100» деген сандармен толықтырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «314 085» деген сандар «519 335» деген сандармен ауыстырылсын;
027 «Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
«Семей орманы» МОТР ММ үшін орман питомнигі кешенін және ағаш тұқымдық станциясын салу
%
60
Қызылорда облысы жайылымдық алқаптарының көрсету учаскелерінде суаттандыру орындарын салу
дана
20
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «4 583 049» заменить цифрами «4 604 116»;
в бюджетной программе 008 «Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «939 680» заменить цифрами «1 197 433»;
в бюджетной программе 012 «Ликвидация «исторических» загрязнений»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «93 135» заменить цифрами «102 837»;
в бюджетной программе 014 «Модернизация гидрометеорологической службы»:
в графе «2013 год»:
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
Разработка ПСД по строительству служебного здания на выделяемом участке 0,65 га в районе метеостанции Бурабай - северный степной берег озера Большое Чебачье
ед.
1
»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «703 021» заменить цифрами «738 735»;
в бюджетной программе 021 «Увеличение уставного капитала АО «Казаэросервис» для модернизации и технического переоснащения авиационных метеорологических станций»:
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество приобретаемых доплеровских радиолокационных метеорологических локаторов
шт.
3
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Обеспеченность радиолокационной информацией по регионам Казахстана
%
20
»;
показатели качества дополнить строкой следующего содержания:
«
Заблаговременность предоставления предупреждений опасных явлений погоды для гражданской авиации
час.
1,2
»;
в графе «2013 год»:
строку «объем бюджетных расходов» дополнить цифрами «1 573 800»;
в бюджетной программе 022 «Очистка природной среды от техногенного загрязнения»:
в графе «2013 год»:
строку «Количество приобретенного химического реагента для очистки территории по реализуемому проекту» дополнить цифрами «1000»;
строку «Доля оснащенности оборудованием и материалами для очистки подземных вод от загрязнения шестивалентным хромом на опытно-промышленном участке № 3 в зоне, примыкающей к реке Илек в Актюбинской области» дополнить цифрами «100»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «314 085» заменить цифрами «519 335»;
в бюджетной программе 027 «Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики»:
в графе 2013 год:
показатели прямого результата дополнить строками следующего содержания:
«
Строительство комплекса лесного питомника и лесосеменной станции в ГУ ГЛПР «Семей орманы»
%
60
Строительство водопойных пунктов на демонстрационных участках пастбищных угодий Кызылординской области
шт.
20
»;
в показателях эффективности:

«1 га орман күзетуге, қорғауға, молықтыруға және орман өсіруге жұмсалған орташа шығындар» деген жолдағы «51,2» деген сандар «12,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «676 035» деген сандар «1 406 035» деген сандармен ауыстырылсын;
«сыртқы қарыздар есебінен 004-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «168 916» деген сандар «752 916» деген сандармен ауыстырылсын;
«республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды тең қаржыландыру есебінен 016-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «389 310» деген сандар «535 310» деген сандармен ауыстырылсын;
032 «Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылым объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«қызметтік кордондар салу» деген жолдағы «1» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Кордондармен орташа қамтамасыз етілу» деген жолдағы «52,4» деген сандар «52,6» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«- қызметтік кордондар салуға» деген жолдағы «20521» деген сандар «28596» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «20 521» деген сандар «57 192» деген сандармен ауыстырылсын;
037 «Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік
құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«11» деген сандар «17» деген сандармен ауыстырылсын;
«64» деген сандар «47» деген сандармен ауыстырылсын;
«203602» деген сандар «169986,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«282116» деген сандар «120498,17» деген сандармен ауыстырылсын;
«181615,5» деген сандар «120670,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«313631» деген сандар «315631» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Су ресурстарын пайдалану және қорғау саласында нормативтік-әдістемелік құжаттамалар әзірлеу» деген жолдағы «4» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Су ресурстарын пайдалану мен қорғаудың кешенді жаңартылған сызбаларына өзенді бассейндердің қамтылу пайызы (8 су шаруашылығы бассейні-100 пайыз есебінен)
%
50
»;
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қазақстан Республикасының су ресурстарын кешенді пайдалану мен қорғаудың бас сызбасының жаңартылу пайызы
%
100
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Жұмыстардың орташа бағасы:

в строке «Средние затраты на охрану, защиту, воспроизводство лесов и лесоразведения на 1 га» цифры «51,2» заменить цифрами «12,4»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «676 035» заменить цифрами «1 406 035»;
в строке «по подпрограмме 004 за счет внешних займов» цифры «168 916» заменить цифрами «752 916»;
в строке «по подпрограмме 016 за счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета» цифры «389 310» заменить цифрами «535 310»;
в бюджетной программе 032 «Строительство и реконструкция объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «строительство служебных кордонов» цифру «1» заменить цифрой «2»;
в показателях конечного результата:
в строке «Средняя обеспеченность кордонами» цифры «52,4» заменить цифрами «52,6»;
в показателях эффективности:
в строке «по строительству служебных кордонов» цифры «20521» заменить цифрами «28596»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «20 521» заменить цифрами «57 192»;
в бюджетной программе 037 «Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений»:
в графе «2013 год»:
цифры «11» заменить цифрами «17»;
цифры «64» заменить цифрами «47»;
цифры «203602» заменить цифрами «169986,3»;
цифры «282116» заменить цифрами «120498,17»;
цифры «181615,5» заменить цифрами «120670,5»;
цифры «313631» заменить цифрами «315631»;
в бюджетной программе 038 «Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Разработка нормативно-методических документаций в области использования и охраны водных ресурсов» цифру «4» заменить цифрой «3»;
в показателях конечного результата:
строку:
«
Процент охвата речных бассейнов обновленными схемами комплексного использования и охраны водных ресурсов (из расчета 8 водохозяйственных бассейнов - 100 %)
%
50
»
изложить в следующей редакции:
«
Процент обновления Генеральной схемы комплексного использования и охраны водных ресурсов Республики Казахстан
%
100
»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость работ:

- зерттеулер жүргізу бойынша, ақпараттық әлеуетті жетілдіру және су ресурстарын басқару саласындағы нормативтік-әдістемелік базасын әзірлеу» деген жолдағы «49298,1» деген сандар «54775,67» деген сандармен ауыстырылсын;
039 «Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Мелиоративтік (түп тереңдету) жұмыстарын жүргізу» деген жол алынып тасталсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Орташа шығындар:
- 1 балық өтетін арнаны қалпына келтіруге» деген жолдағы «300000» деген сандар алынып тасталсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «1 032 990» деген сандар «732 990» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындар жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «64 409 727,00» деген сандар «67 410 472» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «37 493 337,00» деген сандар «37 611 930» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «26 916 390,00» деген сандар «29 798 542» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      С. Ахметов

- по проведению исследований, совершенствованию информационного потенциала и разработке нормативно-методической базы в области управления водными ресурсами» цифры «49298,1» заменить цифрами «54775,67»;
в бюджетной программе 039 «Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
строку «Проведение мелиоративных (дноуглубительных) работ» исключить;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты:
- на восстановление 1 канала рыбохода» цифры «300000» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 032 990» заменить цифрами «732 990»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2013 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «64 409 727,00» заменить цифрами «67 410 472»;
в строке «текущие бюджетные программы» цифры «37 493 337,00» заменить цифрами «37 611 930»;
в строке «бюджетные программы развития» цифры «26 916 390,00» заменить цифрами «29 798 542».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов