Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының уәкілетті ұйыммен салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары туралы ақпарат алмасуы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 839 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 91 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.02.2015 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 9-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының
уәкілетті ұйыммен салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары
туралы ақпарат алмасуы қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 26 тамыздағы
№ 839 қаулысымен
бекітілген
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының уәкілетті ұйыммен салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары туралы ақпарат алмасуы қағидалары
1. Осы Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының уәкілетті ұйыммен (бұдан әрі - Орталық) салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары туралы ақпарат алмасуы қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 34-бабы 9-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының Орталыққа салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары туралы ақпарат ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры мен Орталық арасында
алмасуға жататын:
1) салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша ашылған жеке зейнетақы шоттары;
2) салымшылармен (алушылармен) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданысы тоқтатылған шарттар;
3) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар жөніндегі мәліметтерді міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізіміне енгізу немесе енгізбеу туралы ақпарат.

Об утверждении Правил обмена информацией единого накопительного пенсионного фонда с уполномоченной организацией об индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 839. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 91
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.02.2015 № 91 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктом 15) пункта 9 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обмена информацией единого накопительного пенсионного фонда с уполномоченной организацией об индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2013 года № 839
Правила обмена информацией единого накопительного пенсионного
фонда с уполномоченной организацией об индивидуальных
пенсионных счетах вкладчиков (получателей)
1. Настоящие Правила обмена информацией единого накопительного пенсионного фонда с уполномоченной организацией (далее - Центр) об индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей) (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) пункта 9 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» (далее - Закон) и определяют порядок предоставления единым накопительным пенсионным фондом информации Центру об индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей).
2. Информация, подлежащая обмену между единым накопительным пенсионным фондом и Центром о:
1) индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей),открытых по договорам о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов;
2) заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов;
3) включении или невключении сведений о договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый список физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов.

3. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Орталыққа 1 қаңтардағы жағдай бойынша осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген ақпаратты береді.
4. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры күн сайын Орталыққа халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы орган айқындайтын тәртіппен осы Қағидалардың 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген ақпаратты береді.
5. Орталық ұсынылған ақпарат негізінде:
1) инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен есепті жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма туралы деректерді, оның ішінде Заңның 11-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа жеткен міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында зейнетақы жинақтары бар адамдар бойынша ақпаратты;
2) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша салымшылардың (алушылардың) деректер базасын және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін қалыптастырады.

3. Единый накопительный пенсионный фонд один раз в год не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным годом, передает в Центр информацию по состоянию на 1 января года, указанную в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
4. Единый накопительный пенсионный фонд ежедневно передает в Центр информацию, указанную в подпункте 2) пункта 2 настоящих Правил, в порядке, определяемом центральным исполнительным органом в сфере социальной защиты населения.
5. Центр на основании представленной информации формирует:
1) данные о разнице между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений в едином накопительном пенсионном фонде на 1 января года, следующего за отчетным, в том числе информацию по лицам, имеющим пенсионные накопления в едином накопительном пенсионном фонде, сформированном за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, достигающим пенсионного возраста, в соответствии с пунктом 1 статьи 11 Закона;
2) базу данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единый список физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере социальной защиты населения.

9-11-бағандар әрбір зейнетақы жинақтарын төлеу/аудару бойынша жеке толтырылады;
* - оның ішінде салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын сақтандыру ұйымына аудару.

Графы 9-11 по каждой выплате /переводу пенсионных накоплений заполняются отдельно;
*- в том числе перевод пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в страховую организацию.