"Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 97 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 10 қыркүйектегі № 944 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 97 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 214-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 97 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2013 года № 944
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 97 «О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 214) следующие изменения и дополнения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, мақсатты индикаторлар, іс-шаралар және нәтиже көрсеткіштері» деген 3.1-бөлімде:
«Қазақстан Республикасында бәсекелестікті дамыту үшін жағдайлар жасау жөніндегі мемлекеттік органдарды үйлестіру» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Мемлекеттік органдарды үйлестіру арқылы бәсекелестікті дамытуға жәрдемдесу» деген 1.1-мақсатта:
«Бәсекелестікті дамыту бойынша мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру» деген 1.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткішінде:
мына:
«
Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетін қызметтерiнiң (тауарларының, жұмыстарының) тiзбесiн қысқарту
«Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетін қызметтерiнiң (тауарларының, жұмыстарының) тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
бірлік
-
-
1
1
-
1
-
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтерiнiң (тауарларының, жұмыстарының) тiзбесiн қысқарту
«Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтерiнiң (тауарларының, жұмыстарының) тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
бірлік
-
-
1
1
1
1
-
»;
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 7-жолмен толықтырылсын:
«
7. Табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің (тауарларының, жұмыстарының) тізбесін кезең-кезеңмен қысқартудың жол картасын әзірлеу
-
-
Х
-
-
»;
«Кәсіпкерлік қызметке мемлекеттің негізсіз қатысуын қысқарту» деген 1.2-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
мына:
«
Мемлекеттік органдардың бәсекелестікке қарсы іс-әрекет фактілері бойынша аяқталған тергеулердiң жалпы санынан бұзушылықтарды анықтай отырып тергеулердiң үлес салмағы
Агенттіктің есебі
бірлік
-
-
-
-
70
72
74
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Жергілікті атқарушы органдардың бәсекелестікке қарсы іс-әрекет фактілері бойынша шығарылған нұсқамалардың жалпы санынан орындалған нұсқамалардың үлесі (шағымдалатындарын қоспағанда)
Агенттіктің есебі (жергілікті атқарушы органдардың бәсекелестікке қарсы іс-әрекет фактілері бойынша шығарылған нұсқамалардың жалпы санына монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықтарды жою туралы орындалған нұсқамалар санының қатынасы)
%
-
-
-
-
64
66
68
»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Олар бойынша мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың бәсекелестікке қарсы іс-әрекет фактілері бойынша тұлғаларды әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылданып қаралған істердің жалпы санынан әкімшілік істер бойынша монополияға қарсы органның орындалған шешімдерінің үлес салмағы (шағымдалатын дарын қоспағанда)
Агенттіктің есебі (олар бойынша істердің аталған санаты бойынша әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылданып қаралған істердің жалпы санына әкімшілік істер бойынша монополияға қарсы органның орындалған шешімдер санының қатынасы)
%
-
-
-
-
62
64
66
»;
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлімде:
мына:
«

В Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Координация государственных органов по созданию условий для развития конкуренции в Республике Казахстан»:
в цели 1.1. «Содействие развитию конкуренции путем координации государственных органов»:
в задаче 1.1. «Координация работы государственных органов по развитию конкуренции»:
в показателях прямых результатов:
строку:
«
Сокращение перечня регулируемых услуг (товаров, работ) субъектов естественных монополий
Постановление   Правительства Республики Казахстан «Об утверждении перечня регулируемых услуг (товаров, работ) естественных монополий»
ед.
-
-
1
1
-
1
»
изложить в следующей редакции:
«
Сокращение перечня регулируемых услуг (товаров, работ) субъектов естественных монополий
Постановление Правительства Республики Казахстан «Об утверждении перечня регулируемых услуг (товаров, работ) естественных монополий»
ед.
-
-
1
1
1
1
-
»;
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой 7 следующего содержания:
«
7. Разработка дорожной карты поэтапного сокращения перечня регулируемых услуг (товаров, работ) субъектов естественных монополий
-
-
Х
-
-
»;
в задаче 1.2. «Сокращение необоснованного государственного участия в предпринимательской деятельности»:
в показателях прямых результатов:
строку:
«
Удельный вес расследований с выявлением нарушений от общего количества завершенных расследований по фактам антиконкурентных действий государственных органов
Отчетность Агентства
Ед.
-
-
-
-
70
72
74
»
изложить в следующей редакции:
«
Доля исполненных предписаний от общего количества вынесенных предписаний по фактам антиконкурентных действий местных исполнительных органов (за исключением обжалуемых)
Отчетность Агентства (отношение количества исполненных предписаний об устранении нарушений антимонопольного законодательства к общему количеству вынесенных по фактам антиконкурентных действий местных исполнительных органов)
%
-
-
-
-
64
66
68
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Удельный вес исполненных решений антимонопольного органа по административным делам, от общего числа рассмотренных дел по которым принято решение о привлечении лица к административной ответственности по фактам антиконкурентных действий государственных органов, местных исполнительных органов (за исключением обжалуемых)
Отчетность Агентства (отношение количества исполненных решений антимонопольного органа по административным делам к общему числу рассмотренных дел по которым принято решение о привлечении лица к административной ответственности по данной категории дел)
%
-
-
-
-
62
64
66
»;
в разделе «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
строку:
«

2. Мемлекеттiк органдардың монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықтарын анықтау және жолын кесу
Х
Х
Х
Х
Х
»
деген жол жаңа редакцияда жазылсын:
«
2. Мемлекеттiк органдардың, жергілікті атқарушы органдардың монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықтарын анықтау және жолын кесу
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Монополияға қарсы заңнаманың бұзылуына жедел ден қою және жолын кесу» деген 2.1-мақсатта:
«Монополияға қарсы заңнама нормаларын сақтауды қамтамасыз ету» деген 2.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Олар бойынша жосықсыз бәсекелестік фактілері бойынша әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылданып қаралған істердің жалпы санынан әкімшілік істер бойынша монополияға қарсы органның орындалған шешімдерінің үлес салмағы (шағымдалатындарын қоспағанда)
Агенттіктің есебі (олар бойынша істердің аталған санаты бойынша әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім қабылданып қаралған істердің жалпы санына әкімшілік істер бойынша монополияға қарсы органның орындалған шешімдер санының қатынасы)
%
-
-
-
-
62
64
66
Үстем жағдайды теріс пайдалану фактілері бойынша монополияға қарсы орган қозғаған істердің жалпы санынан тергеу шеңберінде анықталған монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықты растайтын әкімшілік соттар шешімдерінің үлес салмағы (шағымдалатындарын қоспағанда)
Агенттіктің есебі (істердің аталған санаты бойынша монополияға қарсы орган қозғаған істердің жалпы санына тергеу шеңберінде анықталған монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықтарды растайтын әкімшілік соттар шешімдері санының қатынасы)
%
-
-
-
-
62
64
66
Бәсекелестікке қарсы келісілген іс-әрекеттер және бәсекелестікке қарсы келісімдер фактілері бойынша монополияға қарсы орган қозғаған істердің жалпы санынан тергеу шеңберінде анықталған монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықты растайтын әкімшілік соттар шешімдерінің үлес салмағы (шағымдалатындарын қоспағанда)
Агенттіктің есебі (істердің аталған санаты бойынша монополияға қарсы орган қозғаған істердің жалпы санына тергеу шеңберінде анықталған монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықтарды растайтын әкімшілік соттар шешімдері санының қатынасы)
%
-
-
-
-
62
64
66
»;
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 4-жолмен толықтырылсын:
«
4. Агенттіктің сот талқылауларына қатысуы
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Тұтынушылардың құқықтарын қорғау жүйесін жетілдіру» деген 3-стартегиялық бағытта:
«Нарық субъектілерінің және тұтынушылардың заңды құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету» деген 3.1-мақсатта:
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттiк органдар қызметiн үйлестiру және тұтынушылардың қоғамдық бiрлестiктерiмен өзара iс-қимыл» деген 3.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
мына:
«
Тағайындалған жалпы саннан тергеу жүргiзу туралы шешiм қабылданған тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы Агенттiктiң монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықтары туралы алдын ала қаралған мәлiметтердiң үлес салмағы
Агенттiктiң есебi (тағайындалған жалпы санға тергеу жүргiзу туралы шешiм қабылданған тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы Агенттiктiң монополияға қарсы заңнаманы бұзушылықтары туралы алдын ала қаралған мәлiметтерiнiң саны)
%
-
-
60
62
64
66
68
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы монополияға қарсы заңнаманы бұзушылық фактілері бойынша шығарылған нұсқамалардың жалпы санынан орындалған нұсқамалардың үлесі (шағымданғандарды қоспағанда)
Агенттіктің есебі (тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы монополияға қарсы заңнаманы бұзушылық фактілері бойынша шығарылған нұсқамалардың жалпы санынан орындалған нұсқамалар санының қатынасы)
%
-
-
-
-
62
64
66
»;
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін іс-шаралар» деген бөлім мынадай мазмұндағы 5-жолмен толықтырылсын:
«

2. Выявление и пресечение нарушений антимонопольного законодательства государственными органами
Х
Х
Х
Х
Х
»
изложить в новой редакции:
«
2. Выявление и пресечение нарушений антимонопольного законодательства государственными органами, местными исполнительными органами»
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в cтратегическом направлении 2. «Защита конкуренции и ограничение монополистической деятельности»:
в цели 2.1. «Оперативное реагирование и пресечение нарушений антимонопольного законодательства»:
в задаче 2.1. «Обеспечение соблюдения норм антимонопольного законодательства»:
показатели прямых результатов дополнить строками следующего содержания:
«
Удельный вес исполненных решений антимонопольного органа по административным делам, от общего числа рассмотренных дел по которым принято решение о привлечении лица к административной ответственности по фактам недобросовестной конкуренции (за исключением обжалуемых)
Отчетность Агентства (отношение количества исполненных решений антимонопольного органа по административным делам к общему числу рассмотренных дел по которым принято решение о привлечении лица к административной ответственности по данной категории дел)
%
-
-
-
-
62
64
66
Удельный вес решений административных судов, подтверждающих нарушения антимонопольного законодательства, установленного в рамках расследования, от общего количества возбужденных антимонопольным органом дел по фактам злоупотребления доминирующим положением (за исключением обжалуемых)
Отчетность Агентства (отношение количества решений административных судов, подтверждающих нарушения антимонопольного законодательства установленного в рамках расследования, к общему количеству возбужденных антимонопольным органом дел по данной категории дел)
%
-
-
-
-
62
64
66
Удельный вес решений административных судов, подтверждающих нарушения антимонопольного законодательства, установленного в рамках расследования, от общего количества возбужденных антимонопольным органом дел по фактам антиконкурентных согласованных действий и антиконкурентных соглашений (за исключением обжалуемых)
Отчетность Агентства (отношение количества решений административных судов, подтверждающих нарушения антимонопольного законодательства установленного в рамках расследования, к общему количеству возбужденных антимонопольным органом дел по данной категории дел)
%
-
-
-
-
62
64
66
»;
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой 4 следующего содержания:
«
4. Участие Агентства в судебных разбирательствах
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в стратегическом направлении 3. «Совершенствование системы защиты прав потребителей»:
в цели 3.1. «Обеспечение соблюдения законных прав субъектов рынка и потребителей»:
в задаче 3.1 «Координация деятельности государственных органов в сфере защиты прав потребителей и взаимодействие с общественными объединениями потребителей»:
в показателях прямого результата:
строку:
«
Удельный вес предварительных рассмотрений сведений о нарушениях антимонопольного законодательства Агентством в сфере защиты прав потребителей, по которым приняты решения о проведении расследований от общего количества назначенных
Отчетность Агентства (отношение количества предварительных рассмотрений сведений о нарушениях антимонопольного законодательства Агентством в сфере защиты прав потребителей, по которым приняты решения о проведении расследований к общему количеству назначенных)
%
-
-
60
62
64
66
68
»
изложить в следующей редакции:
«
Доля исполненных предписаний от общего количества вынесенных предписаний по фактам нарушений антимонопольного законодательства в сфере защиты прав потребителей (за исключением обжалуемых)
Отчетность Агентства (отношение количества исполненных предписаний от общего количества вынесенных предписаний по фактам нарушений антимонопольного законодательства в сфере защиты прав потребителей)
%
-
-
-
-
62
64
66
»;
раздел «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой 5 следующего содержания:
«

«Бiр қызметкерге шығындар» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «4046» деген сандар «4237» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттiк шығыстардың көлемi» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «873927» деген сандар «860187» деген сандармен ауыстырылсын;
«002 Қазақстан Республикасы Бәсекелестiктi қорғау агенттiгiнiң күрделi шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Басқа да және негiзгi құралдарға жататын тауарлар сатып алу» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «337» деген сандар «605» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттiк шығыстардың көлемi» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «122817» деген сандар «133362» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың жиыны» деген кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«БАРЛЫҒЫ бюджеттiк шығыстар:» деген жолдағы «996744» деген сандар «993549» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар» деген жолдағы «996744» деген сандар «993549» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       С. Ахметов

в графе «2013 год» строки «Затраты на одного сотрудника» цифры «4046» заменить цифрами «4237»;
в графе «2013 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «873927» заменить цифрами «860187»;
в бюджетной программе «002 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции»:
в показателях прямых результатов:
в графе «2013 год» строки «Приобретение прочих и относящихся к основным средствам товаров» цифры «337» заменить цифрами «605»;
в графе «2013 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «122817» заменить цифрами «133362»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «996744» заменить цифрами «993549»;
в строке «текущие бюджетные программы» цифры «996744» заменить цифрами «993549».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов