"Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 993 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 802 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 04.12.2018 № 802 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 24-25, 219-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексiнiң 150-бабы 1-тармағының 4) және 5) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:";
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес "Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiмен толықтырылсын;
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiмен толықтырылсын;
осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес "Қорғас-Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiмен толықтырылсын.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 993 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес
келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың
(жұмыстардың, қызметтердiң)
тiзбесi
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
19
Кокс және мұнайды қайта өңдеу өнімдері өндірісі

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 993. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 802
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2018 № 802.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 24-25, ст. 219) следующие изменение и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 4) и 5) пункта 1 статьи 150 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
дополнить перечнем товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Павлодар", согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить перечнем товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Сарыарқа", согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить перечнем товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Хоргос-Восточные ворота", согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2013 года № 993
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг)
по видам деятельности, соответствующим целям создания
специальной экономической зоны "Павлодар"
Код ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4
19
Производство кокса и продуктов нефтепереработки

19.10
Кокс пештері өнімдерінің өндірісі
19.10.1
Тас көмір, лигнит немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; ретортты көмір
19.10.10
Тас көмір, лигнит немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; ретортты көмір
19.10.2
Тас көмір, лигнит немесе шымтезекті қайта айдау жолымен алынатын шайырлар (құрамында хош иісті және алифатиялық құрамдастары бар қоспалар)
19.10.20
Тас көмір, лигнит немесе шымтезекті қайта айдау жолымен алынатын шайырлар (құрамында хош иісті және алифатиялық құрамдастары бар қоспалар)
19.10.3
Пек және пекті кокс
19.10.30
Пек және пекті кокс
19.2
Мұнайды қайта өңдеу өнімдері
19.20
Мұнайды қайта өңдеу өнімдері өндірісі
19.20.1
Кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.11
Тас көмірден алынған кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.12
Лигниттен алынған кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.13
Шымтезектен алынған кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.2
Мұнай отыны (мазут) және газойлидер (дизельді отын); мұнай дистилляттары
19.20.24
Керосин
19.20.25
Керосин типтес реактивті отын
19.20.41
Мұнай вазелині; парафин; озокерит
20
Химиялық заттар және химиялық өнімдер өндірісі
20.1
Негізгі химиялық заттар, тыңайтқыштар және азотты қосындылар, пластмасса және бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.11
Өнеркәсіп газдарының өндірісі
20.11.1
Өнеркәсіп газдары
20.11.11
Сутегі, аргон, асыл газдар (инертті), азот және оттегі
20.11.12
Көміртек диоксиді және өзге де бейорганикалық оттекті бейметалдардың қосылыстары
20.11.13
Сұйық және қысылған ауа
20.12
Бояғыш заттар мен пигменттер өндірісі
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді және пероксиді; титан оксиді
20.12.12
Хром, марганец, қорғасын және мыс оксиді мен пероксиді
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері, пероксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сығындылар; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және олардың негізіндегі құрамдар; ағартушы флуоресцентті заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояйтын лактар және олардың негізіндегі қоспалар
20.12.22
Өсімдіктен алынған иленген сығындылар; таниндер және олардың тұздары, жай, күрделі және өзге де туынды эфирлер; өсімдік немесе жануарлардан алынған бояғыш заттар
20.12.23
Органикалық синтетикалық иленген заттар; бейорганикалық илегіш заттар; илегіш қоспалар; жұмсартқыштар
20.13
Өзге де негізгі химиялық бейорганикалық заттар
20.13.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық элементтер; қышқылдар және бейорганикалық қосылыстар

19.10
Производство продукции коксовых печей
19.10.1
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный
19.10.10
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный
19.10.2
Смолы (смеси, состоящие из ароматических и алифатических составляющих), получаемые путем перегонки из угля каменного, лигнита или торфа
19.10.20
Смолы (смеси, состоящие из ароматических и алифатических составляющих), получаемые путем перегонки из угля каменного, лигнита или торфа
19.10.3
Пек и кокс пековый
19.10.30
Пек и кокс пековый
19.2
Продукты переработки нефти
19.20
Производство продуктов нефтепереработки
19.20.1
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого
19.20.11
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из угля каменного
19.20.12
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из лигнита
19.20.13
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из торфа
19.20.2
Топливо нефтяное (мазут) и газойли (топливо дизельное); дистилляты нефтяные
19.20.24
Керосин
19.20.25
Топливо реактивное типа керосина
19.20.41
Вазелин нефтяной; парафин; озокерит
20
Производство продуктов химической промышленности
20.1
Производство основных химикатов, удобрений и азотных соединений, пластмасс и синтетического каучука в первичных формах
20.11
Производство промышленных газов
20.11.1
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные)
газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов
неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.12
Производство красителей и пигментов
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана
20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их производные; вещества красящие, не включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы на их основе; продукты органические синтетические, используемые в качестве веществ флуоресцентных отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы на их основе
20.12.22
Экстракты дубильные растительного происхождения; танины и их соли, эфиры простые и сложные и производные прочие; вещества красящие растительного или животного происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и синтетические; вещества дубильные неорганические; составы дубильные; мягчители
20.13
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.2
Элементы химические, не включенные в другие группировки; кислоты и соединения неорганические

20.13.21
Металлоидтар
20.13.22
Галогенді немесе күкіртті металл еместердің қосылыстары
20.13.23
Сілтілік және сілтілік жерлі металдар; сирек жерлі металдар, скандий және иттрий; сынап
20.13.24
Сутегі хлорид; олеум; фосфорлы ангидрид; өзге де бейорганикалық қышқылдар; кремний және күкірт диоксиді
20.13.25
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер; гидразин және гидроксиламин және олардың бейорганикалық тұздары
20.13.3
Металл галогенидтері; гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.31
Металл галогенидтері
20.13.32
Гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.4
Сульфидтер және сульфаттар; нитраттар, фосфаттар және карбонаттар
20.13.41
Сульфидтер, сульфиттер және сульфаттар
20.13.42
Фосфинаттар, фосфонаттар, фосфаттар, полифосфаттар және нитраттар (калийден басқа)
20.13.43
Карбонаттар
20.13.5
Өзге де металл тұздары
20.13.51
Оксометалды және пероксометалды қышқыл тұздары, бағалы металл коллоидтері
20.13.52
Бағалы металдардың амальгамаларынан басқа, амальгамаларды, тазартылған суларды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгізілмеген бейорганикалық қосылыстар
20.13.6
Өзге де негізгі химиялық бейорганикалық заттар
20.13.61
Басқа топтамаларға енгізілмеген изотоптар және олардың қосылыстары (ауыр суды қоса алғанда (дейтерий оксиді))
20.13.62
Цианидтер, цианид оксидтері және құрама цианидтер; фульминаттар, цианаттар және тиоцианаттар; силикаттар; бораттар; пербораттар; бейорганикалық қышқыл тұздары немесе өзге де пероксиқышқылдар
20.13.63
Сутек пероксиді
20.13.64
Фосфидтер; карбидтер; гидридтер; нитридтер; азидтер; силицидтер және боридтер
20.13.65
Сирек жерлі металл, иттрий және скандий қосындылары немесе осы металдардың қосындылары
20.13.66
Сублимирленген, тұндырылған және колоидтіден басқа күкірт
20.13.67
Күйдірілген темір пириті
20.13.68
Пьезоэлектрлі кварц; өзге де өңделмеген жасанды немесе қайта қалпына келтірілген бағалы немесе жартылай бағалы тастар
20.14
Өзге де негізгі органикалық химиялық заттар өндірісі
20.14.1
Көмірсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Циклсіз көмірсутектер
20.14.12
Циклді көмірсутектер
20.14.13
Циклсіз көмірсутектердің галоидті туындылары
20.14.14
Сульфидтелген, нитрленген немесе нитрозаланған, галогенделген немесе галогенделмеген көмірсутектердің туындылары
20.14.19
Өзге де көмірсутек туындылары
20.14.2
Спирт, фенол, фенолоспирт және олардың галогенделген, сульфидтелген, нитрленген немесе нитрозаланған туындылары; техникалық майлы спирт
20.14.21
Техникалық майлы спирт
20.14.22
Бір атомды спирт
20.14.23
Гликоль (екі атомды спирт: диолдар), көп атомды спирттер, циклдік спирттер және олардың туындылары

20.13.21
Металлоиды
20.13.22
Соединения неметаллов галогенные или серные
20.13.23
Металлы щелочные и щелочноземельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий; ртуть
20.13.24
Водород хлорид; олеум; ангидрид фосфорный; кислоты неорганические прочие; диоксид кремния и серы
20.13.25
Оксиды, гидроксиды и пероксиды; гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли
20.13.3
Галогениды металлов; гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.31
Галогениды металлов
20.13.32
Гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.4
Сульфиды и сульфаты; нитраты, фосфаты и карбонаты
20.13.41
Сульфиды, сульфиты и сульфаты
20.13.42
Фосфинаты, фосфонаты, фосфаты, полифосфаты и нитраты (кроме калия)
20.13.43
Карбонаты
20.13.5
Соли металлов прочих
20.13.51
Соли кислот оксометаллических и пероксометаллических, коллоиды металлов драгоценных
20.13.52
Соединения неорганические, не включенные в другие группировки, включая воду дистиллированную, амальгамы, кроме амальгамы металлов драгоценных
20.13.6
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.61
Изотопы, не включенные в другие группировки, и их соединения (включая воду тяжелую (оксид дейтерия))
20.13.62
Цианиды, оксиды цианидов и цианиды комплексные; фульминаты, цианаты и тиоцианаты; силикаты; бораты; пербораты; соли кислот неорганических или пероксикислот
20.13.63
Пероксид водорода
20.13.64
Фосфиды; карбиды; гидриды; нитриды; азиды; силициды и бориды
20.13.65
Соединения металлов редкоземельных, иттрия и скандия или смесей этих металлов
20.13.66
Сера, кроме сублимированной, осажденной и коллоидной
20.13.67
Пириты железа обожженные
20.13.68
Кварц пьезоэлектрический; камни драгоценные или полудрагоценные искусственные или восстановленные необработанные
20.14
Производство прочих основных органических химических веществ
20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов
ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные или нитрозированные,
галогенированные или негалогенированные
20.14.19
Производные углеводородов
20.14.2
Спирты, фенолы, фенолоспирты и их галогенизированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные производные; спирты жирные технические
20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты многоатомные, спирты циклические и их производные

20.14.24
Фенол, фенолоспирт және фенол туындылары
20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.31
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар және олардың туындылары
20.14.32
Монокарбонды қанық циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қанық, цикланды, цикленді немесе циклотерпендік қышқылдар, поликарбонды циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.34
Поликарбонды және құрамында қышқыл бар қосымша функционалдық топтары бар карбонды хош иісті қышқылдар; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтардан тұратын органикалық қосылыстар
20.14.41
Аминдік функционалдық топтары бар қосылыстар
20.14.42
Лизинді және глютаминді қышқылдан басқа, құрамында оттегі бар аминді қосылыстар
20.14.44
Құрамында азот бар өзге де функционалдық топтардан тұратын қосылыстар
20.14.5
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар; өзге де гетероциклді қосылыстар
20.14.51
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар
20.14.52
Басқа топтарға енгізілмеген гетероциклді қосылыстар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдар мен өзге де бейорганикалық қышқылдардың (галоидті сутек қышқылының күрделі эфирлерінен басқа) күрделі эфирлері және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфидтелген, нитрленген, нитрозаланған туындылары
20.14.6
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталдар және жартылай ацеталдар; өзге де органикалық қосылыстар
20.14.61
Альдегидті функциясы бар қосылыстар
20.14.62
Кетонды функциялы және хинонды функциялы қосылыстар
20.14.63
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталдар және жартылай ацеталдар мен олардың туындылары
20.15
Тыңайтқыштар және азотты қосылыстар өндірісі
20.15.1
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.10
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.2
Аммоний хлориды; нитриттер
20.15.20
Аммоний хлориды; нитриттер
20.15.3
Азотты, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.31
Несепнәр
20.15.32
Аммоний сульфаты
20.15.33
Аммоний нитраты
20.15.35
Тыңайтқыш болып табылмайтын, кальций карбонаты немесе өзге де бейорганикалық заттары бар аммоний нитратының қоспалары
20.15.39
Азотты тыңайтқыштар және олардың өзге де қоспалары
20.15.4
Фосфорлы, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.41
Суперфосфаттар
20.15.49
Өзге де фосфорлы тыңайтқыштар
20.15.5
Калий, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.51
Калий хлоридi
20.15.52
Калий сульфаты
20.15.59
Өзге де калийлік тыңайтқыштар
20.15.6
Салмағы 10 кг-дан аспайтын таблеткадағы, қалыптағы немесе соған ұқсас орауыштағы тыңайтқыштардан басқа натрий нитраты

20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические; кислоты карбоновые и их производные
20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные технические и их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые, цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с дополнительными кислородсодержащими функциональными группами; их производные кроме салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными группами
20.14.5
Соединения сероорганические и органо-неорганические прочие; соединения
гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сероорганические и органо-неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и кислот неорганических прочих (кроме, эфиров сложных кислоты галоидоводородной) и их соли; их производные галогенированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали;
соединения органические прочие
20.14.61
Соединения с альдегидной функцией
20.14.62
Соединения с кетоновой функцией и хиноновой функцией
20.14.63
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали и их производные
20.15
Производство удобрений и азотосодержащих смесей
20.15.1
Кислота азотная; кислота сульфоазотная;
аммиак
20.15.10
Кислота азотная; кислота сульфоазотная;
аммиак
20.15.2
Хлорид аммония; нитриты
20.15.20
Хлорид аммония; нитриты
20.15.3
Удобрения азотные, минеральные или химические
20.15.31
Мочевина
20.15.32
Сульфат аммония
20.15.33
Нитрат аммония
20.15.35
Смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или неорганическими веществами прочими, не являющимися удобрениями
20.15.39
Удобрения азотные и их смеси
20.15.4
Удобрения фосфорные, минеральные или химические
20.15.41
Суперфосфаты
20.15.49
Удобрения фосфорные
20.15.5
Удобрения калийные, минеральные или химические
20.15.51
Хлорид калия
20.15.52
Сульфат калия
20.15.59
Удобрения калийные
20.15.6
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг

20.15.60
Салмағы 10 кг-дан аспайтын таблеткадағы, қалыптағы немесе соған ұқсас орауыштағы тыңайтқыштардан басқа натрий нитраты
20.15.7
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген тыңайтқыштар
20.15.71
Үш қоректік элемент: азот, фосфор және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.72
Диаммоний гидроортофосфаты (диаммоний фосфат)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Екі қоректік элемент: азот және фосфордан тұратын тыңайтқыштар
20.15.75
Екі қоректік элемент: фосфор және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.76
Калий нитраты
20.15.79
Басқа топтамаларға енгізілмеген, кем дегенде екі элементтен (нитрат, фосфат) тұратын минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.8
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.15.80
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.16
Бастапқы нысандардағы пластмасса
20.16.1
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері
20.16.10
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері
20.16.2
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлері
20.16.20
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлері
20.16.3
Бастапқы нысандардағы винилхлоридтің немесе галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.30
Бастапқы нысандардағы винилхлоридтің немесе галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.4
Бастапқы нысандардағы өзге де спирттің полиацеталдары, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі өзге де поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.40
Бастапқы нысандардағы өзге де спирттің полиацеталдары, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі өзге де поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы нысандардағы өзге де пластмассалар; ионалмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы нысандардағы өзге де пропиленнің немесе олефиндердің полимерлері
20.16.52
Бастапқы пішіндегі винилацетаттың немесе өзге де винилді күрделі эфирлердің полимерлері және өзге де винилді полимерлер
20.16.53
Бастапқы нысандардағы полиакрилаттар
20.16.54
Бастапқы нысандардағы полиамидтер
20.16.55
Бастапқы нысандардағы карбидті, тионесепнәрлі және меламинді шайырлар
20.16.56
Бастапқы нысандардағы өзге де аминошайырлар, фенольды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы нысандардағы силикондар
20.16.59
Бастапқы нысандардағы өзге де пластмассалар
20.17
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук өндірісі
20.17.1
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.2
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.11
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған инсектицидтер

20.15.60
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.7
Удобрения, не включенные в другие группировки
20.15.71
Удобрения, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
20.15.72
Гидроортофосфат диаммония (диаммоний фосфат)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Удобрения, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор
20.15.75
Удобрения, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
20.15.76
Нитрат калия
20.15.79
Удобрения минеральные или химические, содержащие не менее двух элементов (нитраты, фосфаты), не включенные в другие группировки
20.15.8
Удобрения животного и растительного происхождения
20.15.80
Удобрения животного и растительного происхождения
20.16
Производство пластмасс в первичной форме
20.16.1
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.10
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в
первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и
смолы эпоксидные в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие;
смолы ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в
первичных формах
20.16.52
Полимеры винилацетата или эфиров виниловых сложных прочих и полимеры виниловые прочие в первичных формах
20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы, смолы фенольные и полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.16.59
Пластмассы прочие в первичных формах
20.17
Производство синтетического каучука в первичной форме
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.2
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.11
Пестициды и продукты агрохимические прочие

20.20.12
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған өзге де гербицидтер
20.20.13
Өскіндерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған өсімдіктердің өсуін реттеушілер
20.20.14
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары
20.20.15
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған фунгицидтер
20.3
Бояулар, лактар және ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар және мастика өндірісі
20.30
Бояулар, лактар және ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар және мастика өндірісі
20.30.1
Полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.12
Сулы емес ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген күрделi полиэфирлер, акрилдер немесе винилдi полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнiмдер; суретшiлерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар
20.30.21
Пигменттер, сөндіргіштер және дайын бояулар, эмальдар мен жылтыратпалар, ангобалар, сұйық жылтырақтар, шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшiлер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды дайындау үшiн пайдаланылатын суретшiлер бояуы; реңктік бояғыштар, бос уақытқа арналған рең беретiн бояғыштар мен жиынтықтарда, таблеткада, тюбиктерде, банкаларда, құтыларда, тартпаларда немесе ұқсас қалыптарда немесе орамдардағы ұқсас өнiмдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.4
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және өңдеу құралдары, парфюмериялық және косметикалық құралдар
20.41
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және өңдеу құралдары
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Сабыннан басқа, беттік-белсендi органикалық заттар
20.41.20
Сабыннан басқа, беттік-белсендi органикалық заттар
20.41.3
Сабын, жуғыш және тазартқыш құралдар
20.41.31
Сабын және сабын ретiнде пайдалануға арналған беттік-белсендi органикалық заттар; қағаз, мақта тығыздамалар, киiз, фетр және тоқылмаған, сабынмен және жуғыш құралдармен сiңдірiлген немесе жабылған материалдар
20.41.32
Жуатын құралдар
20.41.4
Хош иiстi заттар мен балауыздар
20.41.41
Діни әдет-ғұрыптарды өткізуде қолданылатын хош иісті құралдарды қоса алғанда, үй-жайларға арналған хош иістендіргіш және дезодорант құралдар
20.41.42
Жасанды және дайын балауыз

20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы роста растений, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.14
Средства дезинфицирующие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.3
Производство красок, лаков и аналогичных
красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30
Производство красок, лаков и аналогичных
красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
20.30.12
Краски и лаки на основе сложных полиэфиров, акрилов или виниловых полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты
прочие; краска для художников и краска типографская
20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали и глазури стекловидные, ангобы, глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые художниками, учащимися или для оформления вывесок; красители оттеночные, краски для досуга и продукты аналогичные в наборах, таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.4
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие, средства парфюмерные и косметические
20.41
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.20
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.3
Мыло, средства моющие и чистящие
20.41.31
Мыло и вещества и препараты поверхностно-активные органические для использования в качестве мыла; бумага, ватная набивка, войлок, фетр и материалы нетканые, пропитанные или покрытые мылом и моющими средствами
20.41.32
Средства моющие
20.41.4
Вещества душистые и воски
20.41.41
Средства ароматизирующие и дезодорирующие для помещений, включая составы душистые, используемые при отправлении религиозных обрядов
20.41.42
Воски искусственные и готовые

20.41.43
Аяқ киім, жиһаз, еден, жеңіл автомобиль шанақтарына, шыны немесе металдарға арналған өңдеу құралдары мен кремдер
20.41.44
Тазалағыш пасталар, ұнтақтар және басқа тазалағыш құралдар
20.42
Парфюмерия және дәретханалық құралдар
20.42.1
Парфюмерия және дәретханалық құралдар
20.42.12
Ерін макияжына арналған косметикалық құралдар және көз макияжына арналған құралдар
20.42.13
Маникюр және педикюрге арналған косметикалық құралдар
20.42.14
Тұтас опаны қоса алғанда, косметикалық және туалеттік опа
20.42.15
Косметикалық құралдар немесе ерін мен көз макияжына, маникюр мен педикюрге арналған құралдардан басқа, күнге күюден қорғайтын немесе күнге күюге арналған құралдарды қоса алғанда, теріге күтім жасау құралдары (дәрілік құралдардан басқа), опалар
20.42.16
Сабынсулар, шашқа арналған лактар, шашты бұйралауға немесе сәндеуге арналған құралдар
20.42.17
Сабынсулар, лактар мен перманентті бұйралау құралдарынан басқа лосьондар мен шашқа арналған құралдар
20.42.18
Тіс протездерін бекітуге арналған ұнтақтарды қоса алғанда, ауыз қуысы мен тіс гигиенасы құралдары
20.42.19
Қырынуға арналған құралдар; дезодоранттар мен терлеуге қарсы құралдар; ванна қабылдау жиынтықтары; басқа топтамаларға енгізілмеген парфюмериялық, косметикалық және өзге де туалеттік құралдар
20.51
Жарылғыш заттар
20.51.1
Дайын жарылғыш заттар; бикфорд баулары; оталдырғыштар; жарғыштар және тұтандыру баулары; электротұтандырғыштар; отшашулар
20.51.11
Пропелленттік оқ-дәрілер мен дайын жарылғыш заттар
20.51.12
Бикфорд баулары; тұтандыру баулары; капсюльдер-детонаторлар; оталдырғыштар; электродетонаторлар
20.51.13
Отшашулар
20.51.14
Сигнал беру ракеталары, жауын ракеталары және отшашулардан басқа, өзге де пиротехникалық бұйымдар
20.51.2
Сіріңке
20.51.20
Сіріңке
20.5
Өзге химиялық өнімдер өндірісі
20.52
Желiм өндірісі
20.52.1
Желiм
20.52.10
Желiм
20.53
Эфир майларының өндірісі
20.53.1
Эфир майлары
20.53.10
Эфир майлары
20.59
Басқа санаттарға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.2
Тоң майлар және химиялық өзгертілген жануарлар немесе өсімдік майлары
20.59.20
Тоң майлар және химиялық өзгертілген жануарлар немесе өсімдік майлары; майлар немесе жануарлар не өсімдік тоң майларының тағамдық емес қоспалары
20.59.3
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.30
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.4
Майлайтын материалдар; қосымдар; антифриздер
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнiмдерге арналған қосымдар
20.59.43
Гидравликалық тежегiш сұйықтықтары; антифриздер мен мұзеріткіштер

20.41.43
Составы полирующие и кремы для обуви, мебели, полов, кузовов автомобилей легковых, стекла или металла
20.41.44
Пасты чистящие, порошки и средства чистящие
20.5
Продукция химическая прочая
20.42
Парфюмерия и средства туалетные
20.42.1
Парфюмерия и средства туалетные
20.42.12
Средства косметические для макияжа губ и средства для макияжа глаз
20.42.13
Составы косметические для маникюра и педикюра
20.42.14
Пудра косметическая и туалетная, включая компактную
20.42.15
Средства косметические или средства для ухода за кожей (кроме лекарственных), включая средства против загара или для загара, кроме средств для макияжа губ и глаз, маникюра и педикюра, пудры
20.42.16
Шампуни, лаки для волос, препараты для завивки или укладки
20.42.17
Лосьоны и средства для волос, кроме шампуней, лаков и средств для перманентной завивки
20.42.18
Средства гигиены полости рта и зубов, включая порошки фиксирующие для зубных протезов
20.42.19
Средства для бритья; дезодоранты и средства от пота; составы для принятия ванн; средства парфюмерные, косметические и туалетные прочие, не включенные в другие группировки
20.51
Вещества взрывчатые
20.51.1
Вещества взрывчатые готовые; шнуры бикфордовы; запалы; взрыватели и шнуры детонирующие; электродетонаторы; фейерверки
20.51.11
Пороха пропеллентные и вещества взрывчатые готовые
20.51.12
Шнуры бикфордовы; шнуры детонирующие; капсюли-детонаторы; запалы; электродетонаторы
20.51.13
Фейерверки
20.51.14
Ракеты сигнальные, ракеты дождевые и изделия пиротехнические прочие, кроме фейерверков
20.51.2
Спички
20.51.20
Спички
20.5
Производство прочих химических продуктов
20.52
Производство клея
20.52.1
Клей
20.52.10
Клей
20.53
Производство эфирных масел
20.53.1
Масла эфирные
20.53.10
Масла эфирные
20.59
Производство прочих химических продуктов, не включенных в другие категории
20.59.2
Жиры и масла животные или растительные химически измененные;
20.59.20
Жиры и масла животные или растительные химически измененные; смеси не пищевые масел или жиров животных или растительных
20.59.3
Чернила для письма или рисования и чернила
20.59.30
Чернила для письма или рисования и чернила
20.59.4
Материалы смазочные; присадки; антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы); присадки для масел минеральных и продуктов аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические;
антифризы и антиобледенители

20.59.5
Өзге де химиялық өнiмдер
20.59.51
Пептондар және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де ақуыз заттары мен олардың туындылары (глутелин мен проламиндер, глобулин, глицилин, кератит, нуклепротеид, ақуыз оқшаулағыштарды қоса алғанда)
20.59.52
Жапсыруға арналған пасталар; тіс дәрігерлік балауызы және тіс дәрігерлік тәжірибеде қолданылатын ғаныштан тұратын материалдар, өзгелер; микроорганизмдерді өсіруге арналған дақылдар ортасы; басқа топтамаларға енгізілмеген диагностикалық немесе зертханалық реагенттер
20.59.53
Электроникада қолданылатын химиялық қоспалаған элементтер
20.59.54
Активтелген көмір
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояйтын, бояуды тездететiн құралдар немесе бекiтушi бояулар және ұқсас өнiмдер
20.59.56
Металл заттардың бетiн өңдеу құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткiштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген аралас өндiрiстердiң химиялық және қалдық өнiмдерi
20.6
Химиялық талшықтар
20.60
Химиялық талшықтар
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді синтетикалық талшықтар

20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.51
Пептоны и их производные; вещества белковые прочие и их производные, не включенные в другие группировки (включая глутелины и проламины, глобулины, глицилин, кератиты, нуклепротеиды, изоляторы белковые)
20.59.52
Пасты для лепки; воск зубоврачебный и материалы на гипсовой основе, используемые в зубоврачебной практике, прочие; среды культурные для выращивания микроорганизмов; реагенты диагностические или лабораторные, не включенные в другие группировки
20.59.53
Элементы химические легированные, используемые в электронике
20.59.54
Уголь активированный
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие крашения или фиксирующие красители, и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических поверхностей; ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не включенные в другие группировки;
алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества, связующие для литейных форм или стержней; продукты химические и остаточные смежных производств
20.6
Волокна химические
20.60
Волокна химические
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные

20.60.12
Полиамид пен полиэфирден жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаментті жіптер
20.60.14
Сызықтық тығыздығы 67 децитекстен кем емес монофиламентті синтетикалық жіптер және ленталы синтетикалық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді жасанды талшықтар
20.60.22
Вискозды талшықтан жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер

20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие, одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной плотности не менее 67 децитекс и нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна вискозного

20.60.23
Өзге де жеке жасанды филаментті жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған ленталар мен ұқсас бұйымдар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 993 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес
келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың
(жұмыстардың, қызметтердiң)
тiзбесi
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
20
Химиялық өнеркәсіп өнімдерін өндіру

20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие, одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2013 года № 993
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг) по видам
деятельности, соответствующим целям создания специальной
экономической зоны "Сарыарка"
Код ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
20
Производство продуктов химической промышленности

20.11
Өнеркәсіптік газдар
20.11.1
Өнеркәсіптік газдар
20.11.11
Сутегі, аргон, асыл (инертті) газдар, азот және оттегі
20.11.12
Көміртегі диоксиді және бейметалдардың бейорганикалық оттекті өзге де қосылыстары
20.11.13
Сұйық және сығылған ауа
20.12
Бояғыш заттар және пигменттер
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді мен пероксиді; титан оксиді
20.12.12
Хром, марганец, қорғасын және мыс оксидтері мен пероксидтері
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері, пероксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сірінділер; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Бояғыш органикалық синтетикалық заттар және олардың негізіндегі құрамдар; флуоресцентті ағартқыш заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояғыш лактар және олардың негізіндегі құрамдар
20.12.22
Өсімдіктен алынған илегіш сірінділер; таниндер және олардың тұздары, жай және күрделі эфирлер және өзге де туындылар; өсімдіктен немесе жануарлардан алынатын бояғыш заттар
20.12.23
Илегіш органикалық және синтетикалық заттар; илегіш бейорганикалық заттар; илегіш құрамдар; жұмсатқыштар
20.13
Өзге де химиялық бейорганикалық негізгі заттар
20.13.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық элементтер; қышқылдар мен бейорганикалық қосылыстар
20.13.21
Металлоидтар
20.13.22
Бейметалдардың галогенді немесе күкіртті қосылыстары
20.13.23
Сілтілік және сілтілікжер металдар; сирек кездесетін металдар, скандий және иттрий; сынап
20.13.24
Хлорид сутегі; олеум; фосфор ангидриді; өзге де бейорганикалық қышқылдар; кремний және күкірт диоксиді
20.13.25
Оксидтер, гидроксидтер және пероксидтер; гидразин және гидроксиламин және олардың бейорганикалық тұздары
20.13.3
Металл галогенидтері; гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.31
Металл галогенидтері
20.13.32
Гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.4
Сульфидтер, сульфаттар; нитраттар, фосфаттар және карбонаттар
20.13.41
Сульфидтер, сульфиттер, сульфаттар
20.13.42
Фосфинаттар, фосфонаттар, фосфаттар және полифосфаттар және нитраттар (калий нитратынан басқа)
20.13.43
Карбонаттар
20.13.5
Өзге де металл тұздары
20.13.51
Оксометалдық және пероксиметалдық қышқылдардың тұздары, бағалы металл коллоидтары
20.13.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген бейорганикалық қосылыстар, дистильденген суды, амальгамдарды қоса, бағалы металдардың амальгамаларынан басқа
20.13.6
Өзге де бейорганикалық химиялық негізгі қосылыстар
20.13.61
Басқа топтамаларға енгізілмеген изотоптар және олардың қосылыстары (ауыр суды қоса (дейтерий оксиді))

20.11
20.11.1
Газы промышленные
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные) газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.12
Красители и пигменты
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана
20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их производные; вещества красящие, не включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы на их основе; продукты органические синтетические используемые в качестве веществ флуоресцентных отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы на их основе
20.12.22
Экстракты дубильные растительного происхождения; танины и их соли, эфиры простые и сложные и производные прочие; вещества красящие растительного или животного происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и синтетические; вещества дубильные неорганические; составы дубильные; мягчители
20.13
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.2
Элементы химические, не включенные в другие группировки; кислоты и соединения неорганические
20.13.21
Металлоиды
20.13.22
Соединения неметаллов галогенные или серные
20.13.23
Металлы щелочные и щелочноземельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий; ртуть
20.13.24
Водород хлорид; олеум; ангидрид фосфорный; кислоты неорганические прочие; диоксид кремния и серы
20.13.25
Оксиды, гидроксиды и пероксиды; гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли
20.13.3
Галогениды металлов; гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.31
Галогениды металлов
20.13.32
Гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.4
Сульфиды и сульфаты; нитраты, фосфаты и карбонаты
20.13.41
Сульфиды, сульфиты и сульфаты
20.13.42
Фосфинаты, фосфонаты, фосфаты, полифосфаты и нитраты (кроме нитрата калия)
20.13.43
Карбонаты
20.13.5
Соли металлов прочих
20.13.51
Соли кислот оксометаллических и пероксометаллических, коллоиды металлов драгоценных
20.13.52
Соединения неорганические, не включенные в другие группировки, включая воду дистиллированную, амальгамы, кроме амальгамы металлов драгоценных
20.13.6
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.61
Изотопы, не включенные в другие группировки, и их соединения (включая воду тяжелую (оксид дейтерия))

20.13.62
Цианидтер, цианидтер оксидтері және кешенді цианидтер; фульминаттар, цианаттар және тиоцианаттар; силикаттар; бораттар; пербораттар; бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксиқышқылдардың өзге де тұздары
20.13.63
Сутегі пероксиді
20.13.64
Фосфидтер; карбидтер; гидридтер; нитридтер; азидтер; силицидтер және боридтер
20.13.65
Сирек кездесетін металдардың, иттрийдің және скандийдің немесе осы металл қоспаларының қосылыстары
20.13.66
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидтыдан басқа тазаланған күкірт
20.13.67
Күйдірілген темір пириттері
20.13.68
Пьезоэлектрлік кварц; бағалы немесе жартылай бағалы жасанды немесе қалпына келтірілген өңделмеген өзге де тастар
20.14
Химиялық, органикалық, негізгі өзге де заттар
20.14.1
Көмірсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Циклді емес көмірсутектер
20.14.12
Циклды көмірсутектер
20.14.13
Циклды емес көмірсутектердің галоидтуындылары
20.14.14
Көмірсутектердің сульфитталған, нитрленген немесе нитрозаланған галогенделген немесе галогенделмеген туындылары
20.14.2
Спирттер, фенолдар, фенолспирттер және олардың галогенделген, нитрленген немесе нитрозаланған туындылары; майлы техникалық спирттер
20.14.21
Майлы техникалық спирттер
20.14.22
Біратомды спирттер
20.14.23
Гликольдар (екіатомды спирттер: диолдар), көпатомды спирттер, циклдық спирттер және олардың туындылары
20.14.24
Фенолдар, фенолспирттер және фенолдардың туындылары
20.14.3
Майлы өнеркәсіптік монокарбон қышқылдары; карбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.31
Майлы техникалық монокарбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.32
Қаныққан циклды емес монокарбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.33
Қаныққан монокарбон, циклан, циклен немесе циклотерпен қышқылдары, циклды емес поликарбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.34
Оттекті қосымша функционалдық топтары бар хош иісті поликарбон және карбон қышқылдары; олардың салицил қышқылы және оның тұздарынан басқа туындылары
20.14.4
Азотты функционалдық топтары бар органикалық қосылыстар
20.14.41
Аминдік функционалдық тобы бар қосылыстар
20.14.42
Оттекті функционалдық топты қамтитын аминқосылыстары, лизин және глютамин қышқылынан басқа
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимид топтары бар қосылыстар; функционалдық нитрил топтары бар қосылыстар; олардың туындылары
20.14.44
Өзге де азотты функционалдық топтары бар қосылыстар
20.14.5
Күкіртті органикалық және органо-бейорганикалық өзге де қосылыстар; гетероциклдық өзге де қосылыстар
20.14.51
Күкіртті органикалық және органикалық-бейорганикалық өзге де қосылыстар
20.14.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген гетероциклдық қосылыстар

20.13.62
Цианиды, оксиды цианидов и цианиды комплексные; фульминаты, цианаты и тиоцианаты; силикаты; бораты; пербораты; соли кислот неорганических или пероксикислот прочие
20.13.63
Пероксид водорода
20.13.64
Фосфиды; карбиды; гидриды; нитриды; азиды; силициды и бориды
20.13.65
Соединения металлов редкоземельных, иттрия и скандия или смесей этих металлов
20.13.66
Сера, кроме сублимированной, осажденной и коллоидной
20.13.67
Пириты железа обожженные
20.13.68
Кварц пьезоэлектрический; камни драгоценные или полудрагоценные искусственные или восстановленные необработанные прочие
20.14
Вещества химические, органические, основные прочие
20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные или нитрозированные, галогенированные или негалогенированные
20.14.2
Спирты, фенолы, фенолоспирты и их галогенизированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные производные; спирты жирные технические
20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты многоатомные, спирты циклические и их производные
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические; кислоты карбоновые и их производные
20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные технические и их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые, цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с дополнительными кислородсодержащими функциональными группами; их производные кроме салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотсодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие функциональные карбоксимидные группы; соединения, содержащие функциональные нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие; соединения гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные в другие группировки

20.16.2
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері
20.16.20
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері
20.16.3
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе өзге де галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.30
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе өзге де галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.4
Спирттердің өзге полиацетальдары, полиэфирлері және бастапқы пішіндегі эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі поликарбонаттар, алкид шайырлары, өзге де полиаллилэфирлер және полиэфирлер
20.16.40
Спирттердің өзге полиацеталдары, полиэфирлері және бастапқы пішіндегі эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі поликарбонаттар, алкид шайырлары, өзге де полиаллилэфирлер және полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы пішіндегі өзге де пластмассалар; ион алмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы пішіндегі өзге де пропилен немесе олефиндер полимерлері
20.16.52
Бастапқы пішіндегі винилацетат полимерлері немесе өзге де күрделі винилді эфирлер және өзге де винилді полимерлер
20.16.53
Бастапқы пішіндегі полиакрилаттар
20.16.54
Бастапқы пішіндегі полиамидтер
20.16.55
Бастапқы пішіндегі карбидті, тионесепнәрлі және меламинді шайырлар
20.16.56
Бастапқы пішіндегі өзге де аминшайырлар, фенолды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы пішіндегі силикондар
20.17
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.17.1
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.20
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.11
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған инсектицидтер
20.20.12
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған өзге де гербицидтер
20.20.13
Өскіндерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған өсімдіктердің өсуін реттеушілер
20.20.14
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары
20.20.15
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған фунгицидтер
20.20.19
Өзге де пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.30
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыштар, баспаханалық бояулар және мастикалар
20.30.1
Полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерітілген полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнімдер; суретшілерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар

20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие; смолы ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в первичных формах
20.16.52
Полимеры винилацетата или эфиров виниловых сложных прочих и полимеры виниловые прочие в первичных формах
20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы прочие, смолы фенольные и полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.17
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.2
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.11
Инсектициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы роста растений, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.14
Средства дезинфекционные, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.19
Пестициды прочие и продукты агрохимические прочие
20.30
Производство красок, лаков и аналогичных красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты прочие; краска для художников и краска типографская

20.30.21
Пигменттер, сөндіргіштер және дайын бояулар, шыны тәрізді эмальдар мен жылтыратпалар, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшілер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды дайындауға арналған суретшілер бояуы; реңктік бояғыштар, бос уақытқа арналған бояулар және жиынтықтардағы, таблеткалардағы, тюбиктердегі, банкалардағы, құтылардағы, науалардағы немесе ұқсас қалыптардағы не орауыштардағы ұқсас өнімдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.41
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және жылтыратқыш препараттар
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Сабыннан басқа, беттік-белсенді органикалық заттар
20.41.20
Сабыннан басқа, беттік-белсенді органикалық заттар
20.41.3
Сабын, жуғыш және тазалағыш құралдар
20.41.31
Сабын және сабын ретінде пайдалануға арналған беттік-белсенді органикалық заттар және препараттар; сабынмен және жуу құралдарымен сіңдірілген немесе қапталған қағаз, мақталы толтырмалар, киіз, фетр және тоқылмаған материалдар
20.41.32
Жуғыш құралдар
20.41.4
Хош иісті заттар және балауыздар
20.41.42
Жасанды және дайын балауыздар
20.41.43
Аяқ киімге, жиһазға, еденге, жеңіл автомобиль шанақтарына, шыны немесе металдарға арналған жылтыратқыш құрамдар мен кремдер
20.41.44
Тазалағыш пасталар, тазалағыш ұнтақтар және өзге де құралдар
20.51
Жарылғыш заттар
20.51.1
Дайын жарылғыш заттар; бикфорд баулары; тұтандырғыштар; жарғыштар және детонациялайтын баулар; электр детонаторлар; фейерверктер
20.51.11
Пропеллентті оқ-дәрілер және дайын жарылғыш заттар
20.51.12
Бикфорд баулары; детонациялайтын баулар; капсюль-детонаторлар; тұтандырғыштар; электр детонатарлар
20.51.14
Фейерверктерден басқа, сигнал беретін зымырандар, жаңбыр зымырандары және өзге де пиротехникалық бұйымдар
20.51.2
Сіріңкелер
20.51.20
Сіріңкелер
20.52
Желім
20.52.1
Желім
20.52.10
Желім
20.53
Эфир майлары
20.53.1
Эфир майлары
20.53.10
Эфир майлары
20.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.1
Фотопластинкалар және фотопленкалар; жылдам фотосуреттерге арналған пленкалар; суретке түсіруде қолданатын химиялық құрамдар және араласпаған өнімдер
20.59.11
Фотопластинкалар және фотопленкалар; жылдам фотосуреттерге арналған жарыққа сезімтал, экспонацияланбаған пленкалар; фотоқағаз
20.59.3
Жазуға немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.30
Жазуға немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.4
Майлайтын материалдар; жапсырмалар, антифриздер
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Детонацияға қарсы құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнімдерге арналған жапсырмалар

20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали и глазури стекловидные, ангобы, глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые художниками, учащимися или для оформления вывесок; красители оттеночные, краски для досуга и продукты аналогичные в наборах, таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.41
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.20
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.3
Мыло, средства моющие и чистящие
20.41.31
Мыло и вещества и препараты поверхностно-активные органические для использования в качестве мыла; бумага, ватная набивка, войлок, фетр и материалы нетканые, пропитанные или покрытые мылом и моющими средствами
20.41.32
Средства моющие
20.41.4
Вещества душистые и воски
20.41.42
Воски искусственные и готовые
20.41.43
Составы полирующие и кремы для обуви, мебели, полов, кузовов автомобилей легковых, стекла или металла
20.41.44
Пасты чистящие, порошки и средства чистящие прочие
20.51
Вещества взрывчатые
20.51.1
Вещества взрывчатые готовые; шнуры бикфордовы; запалы; взрыватели и шнуры детонирующие; электродетонаторы; фейерверки
20.51.11
Пороха пропеллентные и вещества взрывчатые готовые
20.51.12
Шнуры бикфордовы; шнуры детонирующие; капсюли-детонаторы; запалы; электродетонаторы
20.51.14
Ракеты сигнальные, ракеты дождевые и изделия пиротехнические прочие, кроме фейерверков
20.51.2
Спички
20.51.20
Спички
20.52
Клей
20.52.1
Клей
20.52.10
Клей
20.53
Масла эфирные
20.53.1
Масла эфирные
20.53.10
Масла эфирные
20.59
Продукты химические прочие, не включенные в другие группировки
20.59.1
Фотопластинки и фотопленки; пленки для фотографии моментальной; составы химические и продукты несмешанные, используемые в фотографии
20.59.11
Фотопластинки и фотопленки; пленки для фотографии моментальной светочувствительные, неэкспонированные; фотобумага
20.59.3
Чернила для письма или рисования и чернила прочие
20.59.30
Чернила для письма или рисования и чернила прочие
20.59.4
Материалы смазочные; присадки, антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы); присадки для масел минеральных и продуктов аналогичных

20.59.43
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтары; антифриздер және мұздауға қарсы заттар
20.59.5
Өзге де химиялық өнімдер
20.59.51
Пептондар және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген ақуыздық өзге де заттар және олардың туындылары (глутелиндерді және проламиндерді, глобулиндерді, глицилинді, кератиттерді, нуклепротеитерді, ақуыздық оқшаулағыштарды қоса)
20.59.52
Жабыстыруға арналған пасталар; тіс емдейтін балауыз және тіс емдеуде қолданылатын ғаныштық негіздегі өзге де материалдар; микроағзаларды өсіруге арналған мәдени орталар; басқа топтамаларға енгізілмеген диагностикалық немесе зертханалық реагенттер
20.59.53
Электроникада пайдаланылатын қоспалаған химиялық элементтер
20.59.55
Әрлеу құралдары; бояуды күшейтетін бояйтын құрамдар немесе бекітетін бояғыштар және ұқсас өнімдер
20.59.56
Металды беттерді дәрілеуге арналған құрамдар; каучук вулканизациясын үдеткіштер, резеңке мен пластмассаларға арналған пластификаторлар мен стабилизаторлар; басқа топтамаларға енгізілмеген катализаторлар; аралас алкибензолдар және алкилнафталиндер
20.59.6
Желатиндер және желатиндердің туындылары, альбуминдерді қоса алғанда
20.59.60
Желатиндер және желатиндердің туындылары, альбуминдерді қоса алғанда
20.60
Жасанды талшықтар өндірісі
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Кардомен және тарақпен түтілмеген синтетикалық штапельді ширақжіп және талшықтар
20.60.12
Полиамидтерден және полиэфирлерден жасалған өте мықты филаментті жіптер
20.60.13
Синтетикалық филаментті өзге де дара жіптер
20.60.14
Сызықтық тығыздығы 67 децитекстен кем емес синтетикалық монофиламентті жіптер және синтетикалық ленталық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Кардомен және тарақпен түтілмеген жасанды штапельді ширақжіп және талшықтар
20.60.22
Вискоза талшықтарынан жасалған аса мықты филаментті жіптер
20.60.23
Жасанды филаментті өзге де дара жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқымалы материалдардан жасалған ленталар мен ұқсас бұйымдар
22
Резеңке және пластмасса бұйымдар өндірісі
22.11
Резеңке шиналар мен камералар; резеңке шиналарды қалпына келтіру
22.11.1
Резеңке жаңа шиналар мен камералар
22.11.11
Пневматикалық резеңке жаңа шиналар
22.11.12
Мотоциклдерге немесе велосипедтерге арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар
22.11.13
Автобустар немесе жүк автомобильдеріне, авиацияға арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар
22.11.14
Пневматикалық резеңке жаңа өзге де шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, басқа өнеркәсіптік машиналарға арналған)
22.11.15
Резеңке камералар, көлемді немесе жастықшалы шиналар, ауыспалы протекторлар және шеңберлі ленталар

20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические; антифризы и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.51
Пептоны и их производные; вещества белковые прочие и их производные, не включенные в другие группировки (включая глутелины и проламины, глобулины, глицилин, кератиты, нуклепротеиды, изоляторы белковые)
20.59.52
Пасты для лепки; воск зубоврачебный и материалы на гипсовой основе, используемые в зубоврачебной практике, прочие; среды культурные для выращивания микроорганизмов; реагенты диагностические или лабораторные, не включенные в другие группировки
20.59.53
Элементы химические легированные, используемые в электронике
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие крашение или фиксирующие красители и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических поверхностей; ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не включенные в другие группировки; алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.6
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.59.60
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.60
Производство искусственных волокон
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие, одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной плотности не менее 67 децитекс и нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие, одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
22
Производство резиновых и пластмассовых изделий
22.11
Шины и камеры резиновые; восстановление шин резиновых
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для автобусов или автомобилей грузовых, для авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие (для машин сельского и лесного хозяйства, машин производственных прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или подушечные, протекторы сменные и ленты ободные

22.11.16
Резеңке камераларды қалпына келтіруге арналған дайындаулар
22.11.2
Пневматикалық қалпына келтірілген резеңке шиналар
22.11.20
Пневматикалық қалпына келтірілген резеңке шиналар
22.19
Өзге де резеңке өнімдері
22.19.1
Бастапқы түрлеріндегі немесе пластиналардағы, табақтардағы немесе жолақтардағы регенерацияланған резеңке
22.19.10
Бастапқы түрлеріндегі немесе пластиналардағы, табақтардағы немесе жолақтардағы регенерацияланған резеңке
22.19.2
Вулкандалмаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластиналар, табақтар, жолақтар, өзектер және профильдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулкандалмаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластиналар, табақтар, жолақтар, өзектер және профильдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.3
Резеңке (эбониттен басқа) құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер
22.19.30
Резеңке (эбониттен басқа) құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер
22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлік (транспортерлік) ленталар және жетекті белдіктер
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлік (транспортерлік) ленталар және жетекті белдіктер
22.19.5
Резеңкеленген тоқыма материалдар, арқаннан басқа
22.19.50
Резеңкеленген тоқыма материалдар, арқаннан басқа
22.19.6
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киім бұйымдары және оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киім бұйымдары және оның аксессуарлары
22.19.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген резеңке бұйымдары; эбонит, эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар, емізіктерді қоса алғанда
22.19.72
Кеуектіден басқа, вулкандалған резеңкеден жасалған еден жабындары мен төсеніштер
22.21
Пластмасса тақталар, табақтар, құбырлар және профильдер
22.21.1
Пластмассалардан жасалған, көлденең қимасы 1 мм артық өлшемдегі моножіптер; шыбықтар, өзектер және профильдер
22.21.10
Пластмассалардан жасалған, көлденең қимасы 1 мм артық өлшемдегі моножіптер; шыбықтар, өзектер және профильдер
22.21.2
Пластмасса құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер және олардың фитингтері
22.21.21
Қатайған протеиннен немесе целлюлоза материалдардан жасалған жасанды қабықтар, пластмассалардан жасалған қатты құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер
22.21.3
Өзге де материалдармен арматураланбаған немесе құрастырылмаған, пластмассалардан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.21.30
Өзге де материалдармен арматураланбаған немесе құрастырылмаған, пластмассалардан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.21.4
Пластмассалардан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар

22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.19
Продукция резиновая прочая
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие группировки; эбонит, изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита, гигиенические или фармацевтические, включая соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины вулканизированной, кроме пористой
22.21
Плиты, листы, трубы и профили пластмассовые
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина отверженного или материалов целлюлозных, трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из пластмасс
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс

22.21.41
Пластмассалардан жасалған кеуекті пластиналар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.21.42
Пластмассалардан жасалған кеуексіз пластиналар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.22
Пластмассалардан жасалған орайтын бұйымдар
22.22.1
Пластмассалардан жасалған орайтын бұйымдар
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықты қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерлерінен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықты қоса алғанда)
22.22.13
Пластмассалардан жасалған қораптар, жәшіктер, торлы ыдыс және ұқсас бұйымдар
22.22.14
Пластмассалардан жасалған бөтелдер, шөлмектер, флакондар және ұқсас бұйымдар
22.23
Пластмассалардан жасалған құрылыс бұйымдары
22.23.1
Пластмассалардан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және иілімді еден жабындары
22.23.11
Орамдарда немесе тақталар түріндегі, пластмассалардан жасалған, еденге, қабырғаларға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Пластмассалардан жасалған ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар және қақпақтар, су ағызу бактары және өзге де санитариялық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассалардан жасалған, сыйымдылығы 300 литрден артық резервуарлар, цистерналар, бактар мен ұқсас ыдыстар
22.23.14
Пластмассалардан жасалған есіктер, терезелер, есік қораптары және терезе рамалары, есік босағалары, терезе қақпақтары, жалюзилер және ұқсас бұйымдар мен олардың бөліктері
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум және т.б. түріндегі иілімді еден жабындары
22.23.2
Пластмассалардан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассалардан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.29
Өзге де пластик бұйымдар
22.29.1
Пластмассалардан жасалған киім бұйымдары мен оның аксессуарлары, қолғаптарды қоса
22.29.10
Пластмассалардан жасалған киім бұйымдары мен оның аксессуарлары, қолғаптарды қоса
22.29.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де пластик бұйымдары
22.29.21
Ені 20 см аспайтын орамдарда немесе жазық түрдегі, пластмасса ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, жұқалтыр
22.29.22
Пластмассалардан жасалған, өзге де өздігінен жапсырылатын ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, жұқалтыр және өзге де жазық пішіндер
23
Өзге бейметалл минералдық өнімдер өндіру
23.11
Табақты шыны
23.11.1
Табақты шыны
23.11.11
Құйылған және иленген, созылған немесе үрленген, табақты немесе кескінделген, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.11.12
Флоат-шыны және беті тегістелген немесе жылтыратылған, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген табақты шыны
23.12
Қалыптасқан және өңделген табақты шыны
23.12.1
Қалыптасқан және өңделген табақты шыны

22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс непористые
22.22
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из пластмасс аналогичные
22.23
Изделия строительные из пластмасс
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и крышки, бачки смывные и изделия санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичные вместимостью более 300 литров из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия типа винила, линолеума и т, д,
22.23.2
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.29
Изделия пластиковые прочие
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга в рулонах или плоской формы из пластмасс шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга и прочие плоские формы, самоклеящиеся из пластмасс, прочие
23
Производство прочей неметаллической минеральной продукции
23.11
Стекло листовое
23.11.1
Стекло листовое
23.11.11
Стекло литое и прокатное, тянутое или выдувное, листовое или профилированное, но не обработанное другим способом
23.11.12
Стекло-флоат и стекло со шлифованной или полированной поверхностью листовое, но не обработанное другим способом
23.12
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.1
Стекло листовое формированное и обработанное

23.12.11
Иілген, қырланған, оюланған, бұрғыланған, эмальданған немесе басқа тәсілмен өңделген, бірақ рамаға немесе оправаға қондырылмаған табақты шыны
23.12.12
Жарықшақсыз шыны
23.12.13
Шыныдан жасалған көпқабатты оқшаулайтын бұйымдар; шыны айналар
23.14
Шыны талшығы
23.14.1
Шыны талшығы
23.14.11
Шыны талшығынан жасалған таспалар, түзеткіш, иірімжіптер және шабылған тұлымдар
23.14.12
Шыны маталардан басқа, шыны талшығынан жасалған перделер, жөкелер, торлар, төсеніштер, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар
23.20
Отқа төзімді бұйымдар өндірісі
23.20.1
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.11
Кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан жасалған кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және өзге де қыш бұйымдар (тақталарды, панельдерді, қуыс кесекшелерді, цилиндрларды, құбырларды қоса алғанда)
23.20.12
Отқа төзімді қыш кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және осыған ұқсас отқа төзімді құрылыстық қыш материалдар, кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан жасалған материалдардан басқа
23.31
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.1
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.10
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.32
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.1
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Қыш құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтергіш блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзімсіз ұқсас қыш бұйымдар
23.32.12
Отқа төзімсіз төбе жабатын қыш жабынқыш, дефлекторлар, түтіндіктер мен сорғы құбырларының қаптамасы, сәулет әшекейлері және өзге де құрылыстық қыш бұйымдар
23.32.13
Қыш құбырлар, құбыржолдар, су бұрғыштар және құбырларға арналған фитингтер
23.42
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.1
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.10
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.43
Қыш электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы арматура
23.43.1
Электр машиналарға, құрылғыларға және жабдықтарға арналған қыш электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы арматура
23.43.10
Электр машиналарға, құрылғыларға және жабдықтарға арналған қыш электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы арматура
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цементтік клинкерлер
23.51.12
Портландцемент, балшық-топырақты цемент, қожды цемент және ұқсас гидравликалық цементтер
23.52
Әк және ғаныш
23.52.1
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.10
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.2
Ғаныш
23.52.20
Ғаныш
23.52.3
Кальцийленген және біріктірілген доломит
23.52.30
Кальцийленген және біріктірілген доломит
23.61
Бетоннан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.61.1
Бетоннан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар

23.12.11
Стекло листовое гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или оправу
23.12.12
Стекло безосколочное
23.12.13
Изделия изолирующие многослойные из стекла; зеркала стеклянные
23.14
Стекловолокно
23.14.1
Стекловолокно
23.14.11
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели и изделия прочие из стекловолокна, кроме стеклотканей
23.20
Производство огнеупорных изделий
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия керамические прочие (включая плиты, панели, полые брикеты, цилиндры, трубы) из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и материалы строительные керамические огнеупорные аналогичные, кроме материалов из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.31
Плитки и плиты керамические
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.32
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки для полов, блоки несущие или блоки заполнения и изделия аналогичные керамические неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов и труб вытяжных, украшения архитектурные и изделия керамические строительные прочие
23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги для труб, керамические
23.42
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.43
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические
23.43.1
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.43.10
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и цементы гидравлические аналогичные
23.52
Известь и гипс
23.52.1
Известь гашенная, негашеная и гидравлическая
23.52.10
Известь гашенная, негашеная и гидравлическая
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.30
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.61
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.1
Изделия из бетона для строительных целей

23.61.11
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған тақтайшалар, тақталар, кірпіштер және ұқсас бұйымдар
23.61.12
Құрылыс үшін, соның ішінде азаматтық құрылыс үшін цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған құрастырмалы конструкциялар элементтері
23.61.2
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
23.61.20
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
23.62
Ғаныштан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.62.1
Ғаныштан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.62.10
Ғаныштан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.63
Тауарлық бетон
23.63.1
Тауарлық бетон
23.63.10
Тауарлық бетон
23.64
Құрылыс ерітінділері
23.64.1
Құрылыс ерітінділері
23.64.10
Құрылыс ерітінділері
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Фиброцементтен жасалған бұйымдар
23.65.11
Минералды байланыстырғыш заттармен біріктірілген өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақтайлар, кесектер, блоктар және ұқсас бұйымдар
23.65.12
Целлюлоза талшықтары бар асбестцементтен, фиброцементтен немесе осыған ұқсас цементтерден жасалған бұйымдар
23.91
Түрпілі бұйымдар
23.91.1
Түрпілі бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, біріктірілген табиғи немесе жасанды түрпілі материалдардан немесе қыштан жасалған диірмен тастары, қайрақ тастар, ажарлайтын шарықтар және ажарлауға арналған жиектеусіз ұқсас бұйымдар және олардың бөліктері
23.91.12
Маталық, қағаздық, қатырма қағаздық немесе өзге де негіздегі табиғи немесе жасанды түрпілі ұнтақ
23.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де металл емес минералды бұйымдар
23.99.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де металл емес минералды бұйымдар
23.99.11
Асбесттік өңделген талшықтар; асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежеуіштерге, муфталарға және осыған ұқсас үлгідегі бұйымдарға арналған құрастырылмаған күйдегі фрикциялық материалдар
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды тас материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негізделген битумдық қоспалар
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізіндегі өнімдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа жасанды корунд
24
Металлургия өнеркәсібі
24.10
Негізгі қара металдар: темір, шойын, болат және ферроқорытпалар
24.10.1
Қара металлургияның бастапқы материалдары
24.10.11
Құймалардағы, қалыптардағы немесе бастапқы қалыптардағы қайта жасалған, құйылған немесе айналы шойын
24.10.12
Ферроқорытпалар
24.10.13
Темірді тікелей қалпына келтіру жолымен алынған металл өнімдер; кесекті, шекемтасы немесе ұқсас пішіндегі өзге де кеуекті темір; кесекті, шекемтасы немесе ұқсас пішіндегі, салмағында таза түрде кемінде 99,94 % құрайтын темір

23.61.11
Плитки, плиты, кирпичи и изделия аналогичные из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.12
Элементы конструкций сборные для строительства, в том числе гражданского, из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.2
Конструкции строительные сборные из бетона
23.61.20
Конструкции строительные сборные из бетона
23.62
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.1
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.10
Изделия из гипса для строительных целей
23.63
Бетон товарный
23.63.1
Бетон товарный
23.63.10
Бетон товарный
23.64
Растворы строительные
23.64.1
Растворы строительные
23.64.10
Растворы строительные
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Изделия из фиброцемента
23.65.11
Панели, плиты, доски, бруски, блоки и изделия аналогичные из волокон растительных, соломы или отходов древесных, агломерированных с веществами связующими минеральными
23.65.12
Изделия из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы или из цементов аналогичного типа
23.91
Изделия абразивные
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и изделия аналогичные без обрамления для шлифовки и их части из камня природного, материалов абразивных агломерированных природных или искусственных, или из керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный абразивный или зерно на основе тканевой, бумажной, картонной или прочей
23.99
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или асбеста; материалы фрикционные для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте природном или связанных с ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
24
Металлургическая промышленность
24.10
Производство чугуна, стали и ферросплавов
24.10.1
Первичные материалы черной металлургии
24.10.11
Чугун передельный, литейный или зеркальный в чушках, болванках или в виде форм первичных прочих
24.10.12
Ферросплавы
24.10.13
Металлопродукты, полученные путем прямого восстановления железа; железо губчатое прочее, в кусках, окатышах или формах аналогичных; железо, имеющее минимальную чистоту в весе 99,94%, в кусках, окатышах и формах аналогичных

24.10.14
Қолданбалы шойынның, айналы шойынның, болаттың түйіршіктері мен ұнтақтары
24.10.2
Тазартылмаған болат
24.10.21
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі қоспаланған болат және көміртекті (қоспаланған) болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.22
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі тоттанбайтын болат және тоттанбайтын болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.23
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі қоспалаған болат және қоспалаған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.3
Болаттан жасалған ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.31
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.32
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.33
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.34
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.35
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.36
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек (кремнийлі электр болаттан жасалған өнімнен басқа)
24.10.4
Болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.41
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.42
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.43
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.5
Болаттан жасалған гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек, кремнийлі электр болаттан және жылдам кескіш болаттан жасалған жазық илек
24.10.51
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек
24.10.52
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек
24.10.53
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 мм кем емес жазық илек
24.10.54
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 мм кем жазық илек
24.10.55
Жылдам кескіш болаттан жасалған ені 600 мм кем жазық илек
24.10.6
Ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.61
Қоспаланған болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген шыбықтар
24.10.62
Қоспаланған болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар

24.10.14
Гранулы и порошки из чугуна передельного, чугуна зеркального, стали
24.10.2
Сталь нерафинированная
24.10.21
Сталь нелегированная в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали углеродистой (нелегированной)
24.10.22
Сталь нержавеющая в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали нержавеющей
24.10.23
Сталь легированная в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали легированной
24.10.3
Прокат плоский из стали горячекатанный без дальнейшей обработки
24.10.31
Прокат плоский из стали нелегированной горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.32
Прокат плоский из стали нелегированной горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 мм
24.10.33
Прокат плоский из стали нержавеющей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.34
Прокат плоский из стали нержавеющей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 мм
24.10.35
Прокат плоский из стали легированной прочей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.36
Прокат плоский из стали легированной прочей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 мм (кроме продукции из кремнистой электростали)
24.10.4
Прокат плоский из стали холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.41
Прокат плоский из стали нелегированной холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.42
Прокат плоский из стали нержавеющей холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.43
Прокат плоский из стали легированной прочей холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.5
Прокат плоский из стали плакированный с гальваническим или прочим покрытием, прокат плоский из кремнистой электростали и стали быстрорежущей
24.10.51
Прокат плоский из стали нелегированной шириной не менее 600 мм, плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.10.52
Прокат плоский из стали легированной прочей шириной не менее 600 мм, плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.10.53
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной не менее 600 мм
24.10.54
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной менее 600 мм
24.10.55
Прокат плоский из стали быстрорежущей с шириной менее 600 мм
24.10.6
Стержни и прутки горячекатаные
24.10.61
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нелегированной
24.10.62
Стержни и прутки прочие из стали нелегированной, штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)

24.10.63
Тоттанбайтын болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.64
Тоттанбайтын болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.65
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.66
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.67
Іші қуыс өзектер мен шыбықтар
24.10.7
Болаттан жасалған ыстықтай илектелген ашық профильдер, болаттан жасалған пакеттелген табақтар және болаттан жасалған темір немесе трамвай жолдарына арналған құрылыс материалдары
24.10.71
Қоспаланған болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.72
Тоттанбайтын болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.73
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.74
Болаттан жасалған дәнекерлеу профильдері және шпунтты конструкциялар
24.10.75
Теміржолдарға арналған қара металдардан жасалған бұйымдар
24.20
Болаттан жасалған түрлі диаметрдегі құбырлар, іші қуыс профильдер және түрлі диаметрдегі құбырларға арналған фитингтер
24.20.1
Болаттан жасалған түрлі диаметрдегі құбырлар, іші қуыс жіксіз профильдер
24.20.11
Мұнай және газ құбырларына арналған жіксіз болат құбырлар
24.20.12
Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған шеген және бұрғылық жіксіз болат құбырлар
24.20.13
Қимасы дөңгелек өзге де болат құбырлар және түтіктер
24.20.14
Қимасы дөңгелек емес болат құбырлар мен түтіктер және іші қуыс профильдер
24.20.2
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық болат құбырлар мен түтіктер
24.20.21
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық, мұнай және газ құбырларына арналған болат құбырлар
24.20.22
Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған шеген және бұрғылық, дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық болат құбырлар
24.20.23
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.24
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық өзге де болат құбырлар мен түтіктер

24.10.63
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нержавеющей
24.10.64
Стержни и прутки прочие из стали нержавеющей, штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.65
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали легированной прочей
24.10.66
Стержни и прутки прочие из стали легированной прочей, штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.67
Стержни и прутки пустотелые
24.10.7
Профили открытые горячекатаные из стали, пакетированные листы из стали и материалы строительные для путей железнодорожных или трамвайных из стали
24.10.71
Профили открытые из стали нелегированной, горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.72
Профили открытые из стали нержавеющей, горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.73
Профили открытые из стали легированной прочей, горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.74
Профили сварные и конструкции шпунтовые из стали
24.10.75
Изделия из черных металлов для железнодорожных путей
24.20
Производство труб, трубопроводов, профилей, фитингов из стали
24.20.1
Трубы разных диаметров, профили полые бесшовные из стали
24.20.11
Трубы для нефте- и газопроводов бесшовные стальные
24.20.12
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых, бесшовные, стальные
24.20.13
Трубы и трубки прочие круглого сечения стальные
24.20.14
Трубы и трубки некруглого сечения и профили пустотелые стальные
24.20.2
Трубы и трубки сварные круглого сечения с наружным диаметром более 406,4 мм стальные
24.20.21
Трубы для нефте- и газопроводов сварные с наружным диаметром более 406,4 мм, стальные
24.20.22
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых сварные с наружным диаметром более 406,4 мм стальные
24.20.23
Трубы и трубки прочие круглого сечения сварные с наружным диаметром более 406,4 мм стальные
24.20.24
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепанные или соединенные аналогичным способом круглого сечения с наружным диаметром более 406,4 мм стальные

24.20.3
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын болат құбырлар мен түтіктер
24.20.31
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай және газ құбырларына арналған болат құбырлар
24.20.32
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған шеген және бұрғылық болат құбырлар
24.20.33
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.34
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек емес, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын болат құбырлар мен түтіктер
24.20.35
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.4
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингтер
24.20.40
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингтер
24.31
Суықтай созылған болат шыбықтар (өзектер)
24.31.1
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен профильдер
24.31.10
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер)
24.31.2
Тоттанбайтын болаттан басқа, қоспалаған болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.31.20
Тоттанбайтын болаттан басқа, қоспалаған болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.31.3
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.31.30
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.32
Суықтай илектелген енсіз болат кесінділер
24.32.1
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жабылмаған жазық болат илек
24.32.10
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жабылмаған жазық болат илек
24.32.2
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жалатылған, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар жазық илек
24.32.20
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жалатылған, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар жазық илек
24.33
Болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған бұйымдар
24.33.1
Болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар
24.33.11
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар
24.33.12
Тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар
24.33.2
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған қырланған табақтар
24.33.20
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған қырланған табақтар
24.33.3
Жабылған болат табақтан жасалған сэндвич-панельдер
24.33.30
Жабылған болат табақтан жасалған сэндвич-панельдер
24.34
Суықтай созу жолымен алынған сым

24.20.3
Трубы и трубки сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.31
Трубы для нефте- и газопроводов сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.32
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.33
Трубы и трубки прочие сварные круглого сечения с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.34
Трубы и трубки некруглого сечения сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.35
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепаные или соединенные аналогичным способом с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.4
Фитинги для труб стальные не литые
24.20.40
Фитинги для труб стальные не литые
24.31
Прутки (стержни) холоднотянутые стальные
24.31.1
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.10
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.2
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.20
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.3
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нержавеющей
24.31.30
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нержавеющей
24.32
Полосы узкие холоднокатаные стальные
24.32.1
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный без покрытия стальной
24.32.10
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный без покрытия стальной
24.32.2
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.32.20
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.33
Изделия, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали
24.33.1
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали
24.33.11
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.12
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нержавеющей
24.33.2
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.20
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.3
Сэндвич-панели из покрытого стального листа
24.33.30
Сэндвич-панели из покрытого стального листа
24.34
Проволока, полученная путем холодного вытягивания

24.34.1
Суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.12
Тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.13
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, суықтай созу жолымен алынған сым
24.41
Бағалы металдар
24.41.1
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі күміс
24.41.10
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі күміс
24.41.2
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.20
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.3
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина және өзге де қымбат металдар
24.41.30
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина және өзге де қымбат металдар
24.41.4
Жартылай өңделген, алтынмен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар немесе күміс
24.41.40
Жартылай өңделген, алтынмен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар немесе күміс
24.41.5
Жартылай өңделген, күміспен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар; жартылай өңделген, платинамен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар, күміс немесе алтын
24.41.50
Жартылай өңделген, күміспен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар; жартылай өңделген, платинамен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар, күміс немесе алтын
24.42
Алюминий және алюминий бұйымдары
24.42.1
Өңделмеген алюминий; алюминий оксиді
24.42.11
Өңделмеген алюминий
24.42.12
Алюминий оксиді, жасанды корундтан басқа
24.42.2
Алюминий мен алюминий қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.42.21
Алюминий ұнтақтары мен қабыршақтары, бояғыш заттар мен бояулар ретінде пайдалануға арналған ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа
24.42.22
Алюминийден жасалған шыбықтар, өзектер мен профильдер
24.42.23
Алюминий сым
24.42.24
Алюминийден жасалған, қалыңдығы 0,2 мм артық тақталар, табақтар, жолақтар мен ленталар
24.42.25
Қалыңдығы 2 мм аспайтын (негізді есептемегенде) алюминий жұқалтыр
24.42.26
Алюминийден жасалған құбырларға арналған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар, фитингтер
24.43
Қорғасын, мырыш, қалайы және олардан жасалған бұйымдар
24.43.1
Өңделмеген қорғасын, мырыш және қалайы
24.43.11
Өңделмеген қорғасын
24.43.12
Өңделмеген мырыш
24.43.13
Өңделмеген қалайы
24.43.2
Қорғасын, мырыш пен қалайыдан жасалған жартылай фабрикаттар және олардың қорытпалары
24.43.21
Қорғасыннан жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, ленталар мен жұқалтыр; бояулар мен бояғыштар, оқшауланған электр сымдары ретінде қолдануға арналған ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа, қорғасын ұнтақтары мен қабыршақтары

24.34.1
Проволока, полученная путем холодного вытягивания
24.34.12
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали нержавеющей
24.34.13
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали легированной прочей
24.41
Металлы драгоценные
24.41.1
Серебро необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.10
Серебро необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.2
Золото необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.20
Золото необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.3
Платина и металлы драгоценные прочие, необработанные или полуобработанные, или в виде порошка
24.41.30
Платина и металлы драгоценные прочие, необработанные или полуобработанные, или в виде порошка
24.41.4
Металлы неблагородные (недрагоценные) или серебро полуобработанные, плакированные золотом, без дальнейшей обработки
24.41.40
Металлы неблагородные (недрагоценные) или серебро полуобработанные, плакированные золотом, без дальнейшей обработки
24.41.5
Металлы неблагородные (недрагоценные), полуобработанные, плакированные серебром, без дальнейшей обработки; металлы неблагородные (недрагоценные), серебро или золото, полуобработанные, плакированные платиной, без дальнейшей обработки
24.41.50
Металлы неблагородные (недрагоценные), полуобработанные, плакированные серебром, без дальнейшей обработки; металлы неблагородные (недрагоценные), серебро или золото, полуобработанные, плакированные платиной, без дальнейшей обработки
24.42
Алюминий и изделия алюминиевые
24.42.1
Алюминий необработанный; оксид алюминия
24.42.11
Алюминий необработанный
24.42.12
Оксид алюминия, кроме корунда искусственного
24.42.2
Полуфабрикаты из алюминия или сплавов алюминиевых
24.42.21
Порошки и чешуйки алюминиевые, кроме порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок
24.42.22
Прутки, стержни и профили из алюминия
24.42.23
Проволока алюминиевая
24.42.24
Плиты, листы, полосы и лента из алюминия толщиной более 0,2 мм
24.42.25
Фольга алюминиевая толщиной не более 0,2 мм (не считая основы)
24.42.26
Трубы большого и малого диаметров, фитинги для труб из алюминия
24.43
Свинец, цинк, олово и изделия из них
24.43.1
Свинец, цинк, олово необработанные
24.43.11
Свинец необработанный
24.43.12
Цинк необработанный
24.43.13
Олово необработанное
24.43.2
Полуфабрикаты из свинца, цинка и олова и их сплавы
24.43.21
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из свинца; порошки и чешуйки свинцовые, кроме порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок, электропровода изолированного

24.43.22
Бояулар мен бояғыштар, оқшауланған электр сымдары ретінде қолдануға арналған түйіршіктер, ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа мырыш тозаңдары, ұнтақтары және қабыршақтары
24.43.23
Мырыш шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар; мырыш тақталар, табақтар, плиты, жолақтар, ленталар, жұқалтыр
24.43.24
Қалайы шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар
24.44
Мыс және одан жасалған бұйымдар
24.44.1
Өңделмеген мыс; мыс штейн; цементтелген мыс
24.44.11
Мыс штейн; цементтелген мыс, ұнтақтардан басқа
24.44.12
Тазартылмаған мыс (таза емес мысты қоса); электролиттік тазартуға арналған мыс анодтары, жалатуға арналған мыстан, электролиттік жабуға арналған анодтардан басқа
24.44.13
Өңделмеген тазартылмаған мыс және мыс қорытпалары; мыс негізіндегі лигатуралар
24.44.2
Мыс пен мыс қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.44.21
Мыс ұнтақтары мен қабыршақтары, цементтеу мысынан, бояулар ("қола" немесе "алтын"), бытыра дайындауда пайдаланылатын ұнтақтар мен бояулардан басқа
24.44.22
Мыстан жасалған шыбықтар, өзектер және профильдер, сым өндірісіне арналған дайындамаларды құюмен немесе жентектеумен алынған өзектер мен шыбықтардан басқа
24.44.23
Мыс сым
24.44.24
Мыс пен мыс қорытпаларынан жасалған, қалыңдығы 0,15 мм артық тақталар, табақтар, жолақтар мен лента, кесіліп-тартылған табақтан, электр оқшаулайтын жолақтан басқа
24.44.25
Қалыңдығы 0,15 мм аспайтын мыс жұқалтыр
24.44.26
Мыстан жасалған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингтер
24.45
Өзге де түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар
24.45.1
Өңделмеген никель; никель металлургиясының аралық өнімдері
24.45.11
Өңделмеген никель
24.45.12
Никельді штейн, никель оксидтері агломераттары, ластанған никель оксидтері мен ферроникельді, никельді шпейздерді қоса, никель металлургиясының өзге де аралық өнімдері
24.45.2
Никель мен никель қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.45.21
Никель ұнтақтары мен қабыршақтары, никель оксидтері агломераттарынан басқа
24.45.22
Никельден жасалған шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар, конструкцияларда пайдалануға арналған өзектер, шыбықтар мен профильдерден, оқшауланған өзектер мен сымдардан, эмальданған сымнан басқа
24.45.23
Никельден жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, лента және жұқалтыр, кесіліп-тартылған табақтан басқа
24.45.24
Никельден жасалған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингтер
24.45.3
Өзге де түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдар немесе металдар қосылыстары бар керметтер, күл және қалдықтар
24.45.30
Өзге де түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдар немесе металдар қосылыстары бар керметтер, күл және қалдықтар

24.43.22
Пыль, порошки и чешуйки цинковые, кроме гранул, порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок, электропровода изолированного
24.43.23
Прутки, стержни, профили и проволока цинковые; плиты, листы, полосы, лента и фольга цинковые
24.43.24
Прутки, стержни, профили и проволока оловянные
24.44
Медь и изделия из нее
24.44.1
Медь необработанная; штейн медный; медь цементационная
24.44.11
Штейн медный; медь цементационная, кроме порошков
24.44.12
Медь нерафинированная (включая медь черновую); аноды медные для рафинирования электролитического, кроме меди для плакировки, анодов для нанесения покрытия электролитического
24.44.13
Медь рафинированная и сплавы медные, необработанные; лигатуры на основе меди
24.44.2
Полуфабрикаты из меди и сплавов медных
24.44.21
Порошки и чешуйки медные, кроме меди цементационной, порошков и красок, используемых при приготовлении красок ("бронзы" или "золота"), дроби
24.44.22
Прутки, стержни и профили из меди, кроме стержней и прутков, полученных литьем или спеканием заготовок для производства проволоки
24.44.23
Проволока медная
24.44.24
Плиты, листы, полосы и лента из меди и сплавов медных толщиной более 0,15 мм, кроме листа просечно-вытяжного, полосы электроизолированной
24.44.25
Фольга медная толщиной не более 0,15 мм
24.44.26
Трубы диаметров большого и малого из меди или фитинги для них
24.45
Металлы цветные прочие и изделия из них
24.45.1
Никель необработанный; продукты промежуточные металлургии никеля
24.45.11
Никель необработанный
24.45.12
Штейн никелевый, агломераты оксидов никеля, продукты промежуточные прочие металлургии никеля, включая оксиды никеля и ферроникель загрязненные, шпейзы никелевые
24.45.2
Полуфабрикаты из никеля или сплавов никелевых
24.45.21
Порошки и чешуйки никелевые, кроме агломератов оксидов никеля
24.45.22
Прутки, стержни, профили и проволока из никеля, кроме стержней, прутков и профилей, предназначенных для использования в конструкциях, стержней и проволоки изоляционной, проволоки эмалированной
24.45.23
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из никеля, кроме листа просечно-вытяжного
24.45.24
Трубы диаметров большого и малого из никеля или фитинги для них
24.45.3
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола и остатки, содержащие металлы или соединения металлов
24.45.30
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола и остатки, содержащие металлы или соединения металлов

24.51.2
Үлкен және кіші диаметрлі құбырлар; құйма шойыннан жасалған іші қуыс профильдер
24.51.20
Үлкен және кіші диаметрлі құбырлар; құйма шойыннан жасалған іші қуыс профильдер
24.51.3
Құйма шойыннан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
24.51.30
Құйма шойыннан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
24.52.2
Орталықтан тебу тәсілімен болаттан құйылған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар
24.52.20
Орталықтан тебу тәсілімен болаттан құйылған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар
24.52.3
Құйма болаттан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
24.52.30
Құйма болаттан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
25
Машиналар мен жабдықтардан басқа дайын металл бұйымдары өндірісі
25.11
Металл конструкциялар және олардың бөліктері
25.11.1
Құрама құрылыс металл конструкциялары
25.11.10
Құрама құрылыс металл конструкциялары
25.11.2
Металл конструкциялар және олардың бөліктері
25.11.21
Қара металдан жасалған көпірлер және көпірлердің секциялары
25.11.22
Қара металдан жасалған мұнаралар мен торлы діңгектер
25.11.23
Қара металдан немесе алюминийден жасалған өзге де конструкциялар, конструкциялардың бөліктері, тақталар, шыбықтар, бұрыштар, профильдер мен ұқсас бұйымдар
25.12
Металл есіктер және терезелер
25.12.1
Металл есіктер мен есік босағалары, терезелер және олардың жақтаулары
25.12.10
Металл есіктер мен есік босағалары, терезелер және олардың жақтаулары
25.21
Орталықтан жылыту радиаторлары мен қазандары
25.21.1
Орталықтан жылыту радиаторлары мен қазандары
25.21.11
Қара металдан жасалған, электрлік қыздырусыз орталықтан жылыту радиаторлары
25.21.12
Ыстық су немесе төмен қысымды бу өндіруге арналған орталықтан жылыту қазандары
25.21.13
Орталықтан жылыту қазандарының бөліктері
25.29
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар және контейнерлер
25.29.1
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар және контейнерлер
25.29.11
Сыйымдылығы 300 л кем емес, механикалық немесе жылу жабдығымен жарақталмаған, қара металдан немесе алюминийден жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас үлгідегі сыйымдылықтар (сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған сыйымдылықтардан басқа)
25.29.12
Сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған қара металдан немесе алюминийден жасалған сыйымдылықтар
25.30
Бу генераторлары, орталықтан жылыту су қазандарынан басқа
25.30.1
Бу генераторлары және олардың бөліктері
25.30.11
Өзге де бу немесе бу генераторлық қазандар; қыздырылған сумен жұмыс істейтін қазандар
25.30.12
Қазандармен бірге пайдалануға арналған қосалқы қондырғылар; өзге де бу-су немесе бу күшейтетін қондырғыларға арналған конденсаторлар
25.30.13
Бу генераторларының бөліктері

24.51.2
Трубы большого и малого диаметров; профили пустотелые из чугуна литейного
24.51.20
Трубы большого и малого диаметров; профили пустотелые из чугуна литейного
24.51.3
Трубы и фитинги литые для труб из чугуна литейного
24.51.30
Трубы и фитинги литые для труб из чугуна литейного
24.52.2
Трубы большого и малого диаметров из стали, отлитые центробежным способом
24.52.20
Трубы большого и малого диаметров из стали, отлитые центробежным способом
24.52.3
Трубы и фитинги литые для труб из стали литейной
24.52.30
Трубы и фитинги литые для труб из стали литейной
25
Производство готовых металлических изделий, кроме машин и оборудования
25.11
Металлоконструкции и части конструкций
25.11.1
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.10
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.2
Металлоконструкции и их части
25.11.21
Мосты и секции мостов из металлов черных
25.11.22
Башни и мачты решетчатые из металлов черных
25.11.23
Конструкции прочие, части конструкций, плиты, прутки, уголки, профили и изделия аналогичные из металлов черных или алюминия
25.12
Двери и окна металлические
25.12.1
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.12.10
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.21
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.1
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.11
Радиаторы для центрального отопления, без нагрева электрического, из металлов черных
25.21.12
Котлы центрального отопления для производства горячей воды или пара с низким давлением
25.21.13
Части котлов центрального отопления
25.29
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.1
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.11
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичного типа (кроме емкостей для газов сжатых или сжиженных) из металлов черных или алюминия вместимостью не менее 300 л, не оснащенные оборудованием механическим или тепловым
25.29.12
Емкости для газов сжатых или сжиженных из металлов черных или алюминия
25.30
Производство паровых котлов, кроме котлов центрального отопления
25.30.1
Парогенераторы и их части
25.30.11
Котлы паровые или парогенерирующие прочие; котлы, работающие на воде перегретой
25.30.12
Установки вспомогательные для использования вместе с котлами; конденсаторы для установок пароводяных или паросиловых прочих
25.30.13
Части парогенераторов

25.30.2
Ядролық реакторлар және олардың бөліктері
25.30.21
Ядролық реакторлар, изотоп сепараторларынан басқа
25.30.22
Ядролық реакторлардың бөліктері, изотоп сепараторларынан басқа
25.40
Қарулар мен оқ-дәрілер өндірісі
25.40.1
Қарулар мен оқ-дәрілер және олардың бөліктері
25.40.11
Револьверлер, тапаншалар және ұқсас бұйымдардан басқа әскери қарулар
25.40.12
Револьверлер, тапаншалар, дәрімен атылатын әскери емес қарулар және ұқсас құрылғылар
25.40.13
Бомбалар, снарядтар және ұқсас түрдегі оқ-дәрілер; оқтар, өзге де оқ-дәрілер мен олардың бөліктері
25.40.14
Әскери және өзге де қарулардың бөліктері
25.71
Пышақ бұйымдары
25.71.1
Пышақ бұйымдары
25.71.11
Кесетін жиектері бар пышақтар, ара тәріздес және жай пышақтар, машиналарға арналған пышақтардан басқа, қайшылар, сондай-ақ оларға арналған жүздер
25.72
Құлыптар және ілгектер
25.72.1
Құлыптар және ілгектер
25.72.11
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған аспалы құлыптар, көлік құралдарында орнатуға арналған құлыптар және жиһазда орнатуға арналған құлыптар
25.72.12
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған ғимараттарға арналған құлыптар
25.72.13
Сұқпатиектер мен құлыппен жабдықталған сұқпатиекті жақтаулар; құлыптар бөліктері
25.72.14
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған ілгектер, монтаждық, бекіту арматурасы және автокөлік құралдарына, есіктерге, терезелерге, жиһаздарға арналған ұқсас бұйымдар
25.73
Құрал-сайман
25.73.1
Ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында пайдалануға арналған қол құрал-сайманы
25.73.10
Ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында пайдалануға арналған қол құрал-сайманы
25.73.2
Қол аралары; аралардың барлық түрлеріне арналған төсемдер
25.73.20
Қол аралары; аралардың барлық түрлеріне арналған төсемдер
25.73.3
Өзге де қол құрал-сайманы
25.73.30
Өзге де қол құрал-сайманы
25.73.4
Механикалық жетекпен жабдықталған не жабдықталмаған қол құралдарына немесе станоктарға арналған ауыспалы бөліктер
25.73.40
Механикалық жетекпен жабдықталған не жабдықталмаған қол құралдарына немесе станоктарға арналған ауыспалы бөліктер
25.73.5
Қорамжәшіктер мен сауытқорамдар; құю табандықтары мен модельдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдар, резеңке немесе пластмассалар құюға арналған қалыптар
25.73.50
Қорамжәшіктер мен сауытқорамдар; құю табандықтары мен модельдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдар, резеңке немесе пластмассалар құюға арналған қалыптар
25.91
Болат барабандар және ұқсас сыйымдылықтар
25.91.1
Болат барабандар және ұқсас сыйымдылықтар
25.91.11
Механикалық немесе жылу жабдығымен жарақталмаған, сыйымдылығы 50-300 л, қара металдардан жасалған, кез келген (газдан басқа) заттарға арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар

25.30.2
Реакторы ядерные и их части
25.30.21
Реакторы ядерные, кроме сепараторов изотопных
25.30.22
Части реакторов ядерных, кроме сепараторов изотопных
25.40
Производство оружия и боеприпасов
25.40.1
Оружие и боеприпасы и их части
25.40.11
Оружие боевое, кроме револьверов, пистолетов и изделий аналогичных
25.40.12
Револьверы, пистолеты, оружие огнестрельное не боевое и устройства аналогичные
25.40.13
Бомбы, снаряды и боеприпасы аналогичного типа; патроны, прочие боеприпасы и их части
25.40.14
Части оружия боевого и прочего
25.71
Изделия ножевые
25.71.1
Изделия ножевые
25.71.11
Ножи с кромками режущими, пилообразные и простые, кроме ножей для машин, ножницы, а также лезвия для них
25.72
Замки и петли
25.72.1
Замки и петли
25.72.11
Замки висячие, замки, предназначенные для установки в средствах транспортных, и замки, предназначенные для установки в мебели, из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.72.12
Замки для зданий из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.72.13
Шпингалеты и рамы со шпингалетами, снабженные замками; части замков
25.72.14
Петли, арматура монтажная, крепления и изделия аналогичные для средств автотранспортных, дверей, окон, мебели из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.73
Инструмент
25.73.1
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.10
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.2
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.20
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.3
Инструмент ручной прочий
25.73.30
Инструмент ручной прочий
25.73.4
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.40
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.5
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс
25.73.50
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс
25.91
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.1
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.11
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью 50-300 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым

25.91.12
Механикалық немесе жылу жабдығымен жарақталмаған, сыйымдылығы 50 л кем, қара металдардан жасалған кез келген (газдан басқа) заттарға арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар (дәнекерленген және пісірілгендерден басқа)
25.92
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.1
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.11
Сыйымдылығы 50 л кем, қара металдан жасалған консерві банкілері
25.92.12
Сыйымдылығы 300 л кем, кез келген (газдан басқа) заттарға арналған, алюминийден жасалған бөшкелер, барабандар, банкілер, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар
25.92.13
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған үшкір тығындар мен бұқтырмалар, қалпақшалар мен қақпақтар
25.93
Сымнан жасалған бұйымдар
25.93.1
Сымнан жасалған бұйымдар
25.93.11
Электрлік оқшаулаусыз, қара металдардан жасалған көп тінді сым, арқансым, арқандар, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар
25.93.12
Қара металдардан жасалған тікенді сым; электрлік оқшаулаусыз, мыстан немесе алюминийден жасалған көп тінді сым, арқансымдар, арқандар, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар
25.93.13
Болат немесе мыс сымнан жасалған тоқыма, керегетор, тор және қоршаулар; қара металдан немесе мыстан жасалған металл торлар
25.93.14
Шегелер, жапсырма шегелер, сызба жапсырма шегелері, қапсырма шегелер және ұқсас бұйымдар
25.93.15
Қаптамасы немесе флюстық материалдан жасалған өзекшесі бар сымдар, шыбықтар, құбырлар, пластиналар, электродтар
25.93.16
Қара металдардан жасалған серіппелерге арналған серіппелер мен табақтар; мыс серіппелер
25.93.17
Шынжырлар, топсалық шынжырлардан басқа және олардың бөлшектері
25.94
Бекітпе бұйымдары, кесілген бұрандасы бар бұйымдар
25.94.1
Бекітпе бұйымдары, кесілген бұрандасы бар бұйымдар
25.94.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, қара металдардан жасалған кесілген бұрандасы бар бұйымдар
25.94.12
Қара металдардан жасалған кесілмеген өзге де бекітпе бұйымдары
25.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген дайын металл бұйымдары
25.99.1
Ваннаға және ас үйге арналған металл бұйымдар
25.99.11
Қара металдан, мыстан немесе алюминийден жасалған раковиналар, қол жуғыштар, ванналар және өзге де санитариялық-техникалық бұйымдар және олардың бөлшектері
25.99.12
Қара металдардан, мыстан немесе алюминийден жасалған асханалық, ас үйлік немесе тұрмыстық бұйымдар және олардың бөліктері
25.99.2
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған металл бұйымдар
25.99.21
Бағалы емес металдардан жасалған брондалған немесе арматураланған сейфтер, арнайы ақша және құжаттарды сақтауға арналған сейфтерді және банктік қойма есіктерін, жәшіктерді қоса
25.99.22
Бағалы емес металдардан жасалған картотекалық шкафтар, іс-қағаздарына, картотекаларға, мөрлерді сақтауға арналған жәшіктер, қағаздарға арналған тартпалар мен түпқоймалар және ұқсас кеңсе жабдықтары, кеңсе жиһазынан басқа

25.91.12
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики (кроме заваренных и запаянных) и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью менее 50 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.92
Емкости металлические легкие
25.92.1
Емкости металлические легкие
25.92.11
Банки консервные из металлов черных вместимостью менее 50л
25.92.12
Бочки, барабаны, банки, ящики емкости аналогичные из алюминия для веществ любых (кроме газа) вместимостью менее 300 л
25.92.13
Пробки корончатые и заглушки, колпачки и крышки из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.93
Изделия из проволоки
25.93.1
Изделия из проволоки
25.93.11
Провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из металлов черных без изоляции электрической
25.93.12
Проволока колючая из металлов черных; провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из меди или алюминия без изоляции электрической
25.93.13
Ткань, решетки, сетки и ограждения из проволоки стальной или медной; сетки металлические из металлов черных или меди
25.93.14
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы и изделия аналогичные
25.93.15
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды с покрытием или сердечником из материала флюсового
25.93.16
Пружины и листы для пружин из металлов черных; пружины медные
25.93.17
Цепи, кроме цепей шарнирных, и их части
25.94
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанной
25.94.1
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанной
25.94.11
Изделия с резьбой нарезанной из металлов черных, не включенные в другие группировки
25.94.12
Изделия крепежные ненарезные из металлов черных прочие
25.99
Металлоизделия готовые, не включенные в другие группировки
25.99.1
Металлоизделия для ванной и кухни
25.99.11
Раковины, мойки, ванны, изделия санитарно-технические прочие и их части из металлов черных, меди или алюминия
25.99.12
Изделия столовые, кухонные или бытовые и их части из металлов черных, меди или алюминия
25.99.2
Изделия металлические из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.99.21
Сейфы бронированные или армированные, включая сейфы и двери банковских кладовых, ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов из металлов недрагоценных
25.99.22
Шкафы картотечные, ящики для бумаг деловых, картотек, для хранения печатей, лотки и подставки для бумаг и оборудование аналогичное конторское из металлов недрагоценных, кроме мебели офисной

25.99.26
Кемелердің ескіш бұрамалары және олардың қалақтары
26
Компьютерлер, электрондық және оптикалық бұйымдар өндірісі
26.11
Электронды бөлшектер
26.11.1
Термокатодты, суық катодты немесе фотокатодты шамдар мен түтіктер, оның ішінде электронды-сәулелік түтіктер
26.11.11
Теледидар қабылдағыштарына арналған электронды-сәулелік түтіктер; теледидар камераларына арналған түтіктер; өзге де электронды-сәулелік түтіктер
26.11.12
Магнетрондар, клистрондар, аса жоғары жиілікті шамдар және өзге де шамдық түтіктер
26.11.2
Диодтар және транзисторлар
26.11.21
Диодтар; транзисторлар; тиристорлар; димисторлар (диодты тиристорлар) және симисторлар (триодты тиристорлар)
26.11.22
Жартылай өткізгіш құралдар; жарық шығаратын диодтар; пьезоэлектр жиналған кристалдар
26.11.3
Интегралды схемалар
26.11.30
Интегралды схемалар
26.12
Электронды жүктеу панельдері
26.12.1
Электронды жүктеу панельдері
26.12.10
Электронды жүктеу панельдері
26.12.2
Деректерді автоматты өңдейтін машиналарға арналған дыбыстық, бейне, желілік және ұқсас карталар
26.12.20
Деректерді автоматты өңдейтін машиналарға арналған дыбыстық, бейне, желілік және ұқсас карталар
26.12.3
Смарт-карталар
26.12.30
Смарт-карталар
26.20
Компьютерлер және шалғай жабдықтар
26.20.1
Электронды-есептеу техникасы, оның бөліктері мен керек-жарақтары
26.20.11
Салмағы 10 кг аспайтын портативті сандық есептеуіш машиналар (лэпттоптар, ноутбуктар, органайзерлер және т.б.); сандық және ұқсас машиналар
26.20.12
Сауда терминалдары, сауда автоматтары және есептеуіш машиналарымен немесе желісімен байланысқан ұқсас машиналар
26.20.13
Бір корпуста, кем дегенде, орталық процессор мен енгізу мен шығару құрылғысы болатын, құрастырылған немесе жеке блоктарда орналастырылған сандық есептеуіш машиналар
26.20.14
Жүйелер түрінде ұсынылған, деректерді автоматты өңдеуге арналған сандық машиналар
26.20.15
Бір корпуста мынадай үлгілердің: есте сақтайтын құрылғының, енгізу мен шығару құрылғысының бір немесе екі құрылғысы бар немесе жоқ, деректерді автоматты өңдеуге арналған өзге де сандық машиналар
26.20.16
Басқа топтамаларға енгізілмеген енгізу-шығару құрылғылары
26.20.17
Көбінесе деректерді өңдеудің автоматты жүйелерінде қолданылатын мониторлар және проекторлар
26.20.18
Екі немесе одан көп функцияны: басу, көру, көшіру, факспен жіберуді орындайтын құрылғылар
26.20.2
Есте сақтайтын құрылғылар (жинақтағыштар) және өзге де сақтайтын/жазатын құрылғылар
26.20.21
Есте сақтайтын құрылғылар (жинақтағыштар)
26.20.22
Сақтайтын/жазатын құрылғылар
26.20.4
Компьютерлер мен ақпаратты өңдеуге арналған өзге де машиналардың бөліктері мен керек-жарақтары

25.99.26
Винты гребные судов и их лопасти
26
Производство компьютеров, электронной и оптической продукции
26.11
Детали электронные
26.11.1
Лампы и трубки термокатодные, холоднокатодные или фотокатодные, в том числе трубки электронно-лучевые
26.11.11
Трубки электронно-лучевые для приемников телевизионных; трубки для камер телевизионных; трубки электронно-лучевые прочие
26.11.12
Магнетроны, клистроны, лампы сверхвысокочастотные и трубки ламповые прочие
26.11.2
Диоды и транзисторы
26.11.21
Диоды; транзисторы; тиристоры; димисторы (тиристоры диодные) и симисторы (тиристоры триодные)
26.11.22
Приборы полупроводниковые; диоды светоизлучающие; кристаллы пьезоэлектрические собранные
26.11.3
Схемы интегральные
26.11.30
Схемы интегральные
26.12
Панели загрузки электронные
26.12.1
Панели загрузки электронные
26.12.10
Панели загрузки электронные
26.12.2
Карты звуковые, видео, сетевые и аналогичные для машин по автоматической обработке данных
26.12.20
Карты звуковые, видео, сетевые и аналогичные для машин по автоматической обработке данных
26.12.3
Смарт-карты
26.12.30
Смарт-карты
26.20
Компьютеры и периферийное оборудование
26.20.1
Техника электронно-вычислительная, ее детали и принадлежности
26.20.11
Машины вычислительные цифровые портативные массой не более 10 кг (лэптопы, ноутбуки, органайзеры и т,п,); машины цифровые и аналогичные
26.20.12
Терминалы торговые, автоматы торговые и машины аналогичные, связанные с машинами вычислительными или сетью
26.20.13
Машины вычислительные цифровые, содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный процессор и устройство ввода и вывода, комбинированные или размещенные в отдельных блоках
26.20.14
Машины цифровые для автоматизированной обработки данных, представленные в виде систем
26.20.15
Машины цифровые прочие для автоматизированной обработки данных, содержащие или не содержащие в одном и том же корпусе одно или два из устройств следующих типов: устройства запоминающие, устройства ввода или вывода
26.20.16
Устройства ввода-вывода, не включенные в другие группировки
26.20.17
Мониторы и проекторы, преимущественно используемые в автоматических системах обработки данных
26.20.18
Устройства, выполняющие две или более функций: печать, просмотр, копирование, отправление факсом
26.20.2
Устройства запоминающие (накопители) и устройства сохраняющие/записывающие прочие
26.20.21
Устройства запоминающие (накопители)
26.20.22
Устройства сохраняющие/записывающие
26.20.4
Части и принадлежности компьютеров и машин прочих для обработки информации

26.20.40
Компьютерлер мен ақпаратты өңдеуге арналған өзге де машиналардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.30
Коммуникациялық жабдықтар
26.30.1
Радио, телетаратушы аппаратура; теледидар камералары
26.30.11
Қабылдағыш құрылғылары бар радиотаратушы аппаратура
26.30.12
Қабылдағыш құрылғылары жоқ радиотаратушы аппаратура
26.30.13
Теледидар камералары
26.30.2
Телефондық немесе телеграфтық желілік байланысқа арналған электр аппаратура; бейнетелефондар
26.30.21
Сымсыз телефон түтіктері бар сымды байланысқа арналған телефон аппараттары
26.30.22
Ұялы байланысқа немесе өзге де сымсыз байланысқа арналған телефондар
26.30.23
Өзге де телефон аппараттары және дыбыстық, бейнелік және өзге де деректерді беруге және қабылдауға арналған аппараттар, сымды және сымсыз желілерде (жергілікті және әлемдік желілер) сөйлесуге арналған аппараттарды қоса алғанда
26.30.3
Телефондық және телеграфтық байланыс электр аппаратурасының бөліктері
26.30.30
Телефондық және телеграфтық байланыс электр аппаратурасының бөліктері
26.30.4
Антенналар мен барлық түрдегі шағылыстырғыштар және олардың бөліктері; радио мен теледидар қабылдағыштардың, теледидар камераларының бөліктері
26.30.40
Антенналар мен барлық түрдегі шағылыстырғыштар және олардың бөліктері; радио мен теледидар қабылдағыштардың, теледидар камераларының бөліктері
26.30.5
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілер және ұқсас жабдықтар
26.30.50
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілер және ұқсас жабдықтар
26.30.6
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілердің және ұқсас жабдықтардың бөліктері
26.30.60
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілердің және ұқсас жабдықтардың бөліктері
26.40
Пайдаланушыларға арналған электронды аспаптар
26.40.1
Тасымалданатын радиоқабылдағыштар
26.40.11
Тасымалданатын радиоқабылдағыштар (жеке электр энергия көзінен жұмыс істейтін, автомобильдерге арналған радиоқабылдағыштардан басқа)
26.40.12
Тек сыртқы энергия көзінен жұмыс істейтін тасымалданатын радиоқабылдағыштар
26.40.2
Радиотаратушы қабылдағыштармен немесе дыбыс немесе бейнені жазу немесе ойнату аппаратурасымен біріктірілген немесе біріктірілмеген теледидар қабылдағыштары
26.40.20
Радиотаратушы қабылдағыштармен немесе дыбыс немесе бейнені жазу немесе ойнату аппаратурасымен біріктірілген немесе біріктірілмеген теледидар қабылдағыштары
26.40.3
Дыбысты және бейнені жазу мен жаңғыртуға арналған аппаратура
26.40.31
Дыбысжазбаны жаңғыртуға арналған электрофондар, ойнатқыштар, плейерлер, кассеталық плейерлер мен өзге дыбысты жаңғыртатын аппаратура
26.40.32
Магнитофондар және өзге де дыбыс жазу аппаратурасы
26.40.33
Жазу бейнекамералары және өзге де бейне жазатын немесе бейне жаңғыртатын аппаратура

26.20.40
Части и принадлежности компьютеров и машин прочих для обработки информации
26.30
Производство коммуникационного оборудования
26.30.1
Аппаратура радио-, телепередающая; камеры телевизионные
26.30.11
Аппаратура радиопередающая с приемными устройствами
26.30.12
Аппаратура радиопередающая без приемных устройств
26.30.13
Камеры телевизионные
26.30.2
Аппаратура электрическая для линейной телефонной или телеграфной связи; видеотелефоны
26.30.21
Аппараты телефонные для проводной связи с беспроводными телефонными трубками
26.30.22
Телефоны для сотовой связи или для прочей беспроводной связи
26.30.23
Аппараты телефонные прочие и аппараты для передачи и приема голосовых, изобразительных и прочих данных, включая аппараты для общения в проводной и беспроводной сетях (таких как местная и глобальная сети)
26.30.3
Части электроаппаратуры телефонной и телеграфной связи
26.30.30
Части электроаппаратуры телефонной и телеграфной связи
26.30.4
Антенны и отражатели всех видов и их части; части радио и телевизионных передатчиков, телевизионных камер
26.30.40
Антенны и отражатели всех видов и их части; части радио и телевизионных передатчиков, телевизионных камер
26.30.5
Сигнализация тревожная или противопожарная и оборудование аналогичное
26.30.50
Сигнализация тревожная или противопожарная и оборудование аналогичное
26.30.6
Части сигнализации тревожной и противопожарной и оборудования аналогичного
26.30.60
Части сигнализации тревожной и противопожарной и оборудования аналогичного
26.40
Производство электронных приборов для пользователей
26.40.1
Радиоприемники переносные
26.40.11
Радиоприемники переносные (кроме радиоприемников для автомобилей, работающих от собственного источника электроэнергии)
26.40.12
Радиоприемники, работающие только от внешнего источника электроэнергии
26.40.2
Приемники телевизионные, объединенные или нет с приемниками радиовещательными или звуко- или видеозаписывающей или воспроизводящей аппаратурой
26.40.20
Приемники телевизионные, объединенные или нет с приемниками радиовещательными или звуко- или видеозаписывающей или воспроизводящей аппаратурой
26.40.3
Аппаратура звуко- и видеозаписывающая и воспроизводящая
26.40.31
Электрофоны, проигрыватели, плееры для воспроизведения звукозаписи, плееры кассетные и аппаратура звуковоспроизводящая прочая
26.40.32
Магнитофоны и аппаратура звукозаписывающая прочая
26.40.33
Видеокамеры записывающие и аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая прочая

26.40.34
Телеаппаратура енбейтін және көбінесе деректерді өңдеудің автоматты жүйесінде қолданылмайтын мониторлар және проекторлар
26.40.4
Микрофондар, дауыс зорайтқыштар, радиотелефондық немесе радиотелеграфтық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасы
26.40.41
Микрофондар және оларға арналған тұғырықтар
26.40.42
Дауыс зорайтқыштар; басқа ұстайтын телефондар, құлаққаптар және соның ішінде микрофонмен немесе дауыс зорайтқышпен құрастырылған қондырғылар
26.40.43
Дыбыс жиіліктерін электр күшейткіштер; дыбысты күшейтуге арналған электр құрылғылар
26.40.44
Басқа топтамаларға енгізілмеген, радиотелефондық немесе радиотелеграфтық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасы
26.40.5
Дыбыс жазушы және дыбыс жаңғыртушы аппаратураға және бейнеаппаратураға арналған бөліктер
26.40.51
Дыбыс жазушы және дыбыс жаңғыртушы аппаратураға және бейнеаппаратураға арналған бөліктер мен керек-жарақтар
26.51
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған жабдықтар
26.51.1
Навигациялық, метеорологиялық, геофизикалық аспаптар және ұқсас үлгідегі аспаптар
26.51.11
Бағытты анықтауға арналған компастар; өзге де навигациялық аспаптар мен құралдар
26.51.12
Алысты өлшеуіштер, теодолиттер және тахометрлер; өзге де геодезиялық, гидрографиялық, мұхитграфиялық, гидрологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен құралдар
26.51.2
Радиолокациялық және радионавигациялық аппаратура
26.51.20
Радиолокациялық және радионавигациялық аппаратура
26.51.3
Дәл таразылар; сызу, есептеу құралдары, ұзындық пен басқа шамаларды өлшеуге арналған аспаптар
26.51.31
Сезімталдығы 5 сг кем емес таразылар; оларға қажет бөліктер мен керек-жарақтар
26.51.32
Сызу үстелдері мен машиналары және сызуға, белгілеуге немесе математикалық есептеулерге арналған өзге де құралдар
26.51.4
Электр шамаларды өлшеуге арналған және иондаушы сәулелерді өлшеуге арналған аспаптар
26.51.41
Иондаушы сәулелерді табу мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
26.51.42
Электронды-сәулелік осциллоскоптар мен осциллографтар
26.51.43
Жазу құрылғысы жоқ электр шамаларды өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
26.51.44
Қашықтан байланыс параметрлерін өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
26.51.5
Өзге де физикалық шамаларды бақылауға арналған аспаптар
26.51.51
Ареометрлер, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер
26.51.52
Сұйықтықтар мен газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе өзге де ауыспалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар
26.51.6
Өлшеуге, бақылау мен сынауға арналған өзге де аспаптар мен құралдар
26.51.61
Микроскоптар (оптикалықтардан басқа) және дифракциялық аппараттар

26.40.34
Мониторы и проекторы, не включающие телеаппаратуру и преимущественно не используемые в системе автоматической обработки данных
26.40.4
Микрофоны, громкоговорители, аппаратура приемная для радиотелефонной или радиотелеграфной связи
26.40.41
Микрофоны и подставки для них
26.40.42
Громкоговорители; телефоны головные, наушники, в том числе установки, комбинированные с микрофоном или громкоговорителем
26.40.43
Электроусилители звуковых частот; устройства электрические для усиления звука
26.40.44
Аппаратура приемная для радиотелефонной или радиотелеграфной связи, не включенная в другие группировки
26.40.5
Части для аппаратуры звукозаписывающей и звуковоспроизводящей и видеоаппаратуры
26.40.51
Части и принадлежности для аппаратуры звукозаписывающей и звуковоспроизводящей и видеоаппаратуры
26.51
Оборудование для измерения, тестирования и навигации
26.51.1
Приборы навигационные, метеорологические, геофизические и инструменты аналогичного типа
26.51.11
Компасы для определения направления; приборы и инструменты навигационные прочие
26.51.12
Дальномеры, теодолиты и тахометры; приборы и инструменты геодезические, гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические прочие
26.51.2
Аппаратура радиолокационная и радионавигационная
26.51.20
Аппаратура радиолокационная и радионавигационная
26.51.3
Весы точные; приборы чертежные, счетные, приборы для измерения длины и других величин
26.51.31
Весы чувствительностью не менее 5 кг; части и принадлежности к ним
26.51.32
Столы и машины чертежные и инструменты для черчения, разметки или математических расчетов прочие
26.51.33
Приборы для измерения линейных размеров ручные (включая микрометры и кронциркули), не включенные в другие группировки
26.51.4
Приборы для измерения электрических величин и измерения излучений ионизирующих
26.51.41
Приборы и аппаратура для обнаружения и измерения излучений ионизирующих
26.51.42
Осциллоскопы и осциллографы электронно-лучевые
26.51.43
Приборы и аппаратура для измерения электрических величин без устройства записывающего
26.51.44
Приборы и аппаратура для измерения параметров дистанционной связи
26.51.5
Приборы для контроля прочих физических величин
26.51.51
Ареометры, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры
26.51.52
Приборы для измерения или контроля расхода, уровня, давления или прочих переменных характеристик жидкостей и газов
Приборы и инструменты для измерения, контроля и испытаний прочие
26.51.61
Микроскопы (кроме оптических) и аппараты дифракционные

26.51.62
Материалдардың механикалық сипаттамаларын сынауға арналған машиналар мен аспаптар
26.51.63
Газды, сұйықтықты немесе электр энергиясын өндіруін немесе тұтынуын есептеуіштер
26.51.64
Айналым сандарын есептеуіштер және өнім санын есептеуіштер, таксометрлер; спидометрлер және тахометрлер; стробоскоптар
26.51.65
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған гидравликалық немесе пневматикалық аспаптар мен аппаратура
26.51.66
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар, құралдар және машиналар
26.51.7
Термостаттар, маностаттар және автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура
26.51.70
Термостаттар, маностаттар және автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура
26.51.8
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған жабдықтардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.51.81
Радиолокациялық жабдықтың және радионавигациялық аппаратураның бөліктері
26.51.82
26.51.12, 26.51.32, 26.51.33, 26.51.4 және 26.51.5 топтамаларына жататын аспаптар мен аппаратураның бөліктері және керек-жарақтары; микрометрлер; басқа топтамаларға енгізілмеген бөліктер
26.51.83
Микроскоптардың (оптикалықтан басқа) бөліктері мен керек-жарақтары және дифракциялық аппаратураның бөліктері мен керек-жарақтары
26.51.84
26.51.63; 26.51.64 топтамаларына жататын бұйымдардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.51.85
26.51.65, 26.51.66 және 26.51.70 топтамаларына жататын аспаптар мен аппаратураның бөліктері және керек-жарақтары
26.51.86
26.51.11 және 26.51.62 топтамаларына жататын аспаптар мен аппаратураның бөліктері және керек-жарақтары
26.52
Сағаттар
26.52.1
Сағаттар, сағат механизмдері мен сағат бөліктерінен басқа
26.52.11
Корпусы бағалы металдан жасалған немесе бағалы металмен қапталған, тағуға немесе бірге алып жүруге арналған қол, қалта және өзге де сағаттар
26.52.12
Корпусы бағалы емес металдан жасалған немесе бағалы емес металмен қапталған, тағуға немесе бірге алып жүруге арналған қол, қалта және өзге де сағаттар
26.52.13
Аспап панелдеріне орнатылатын сағаттар және көлік құралдарына арналған ұқсас үлгідегі сағаттар
26.52.14
Сағат тетігі бар сағаттар; қоңыраулы және қабырға сағаттары; өзге де сағаттар
26.52.2
Сағат тетігі және сағат бөліктері
26.52.21
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналған сағаттар үшін жиынтықталған және құрастырылған сағат тетіктері
26.52.22
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналмаған сағаттар үшін, жиынтықталған және құрастырылған сағат тетіктері
26.52.23
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналған сағаттар үшін, жиынтықталған және құрастырылмаған немесе ішінара құрастырылған сағат тетіктері (сағаттық тетіктер жиынтықтары); жиынтықталмай құрастырылғандар

26.51.62
Машины и приборы для испытания механических характеристик материалов
26.51.63
Счетчики производства или потребления газа, жидкости или электроэнергии
26.51.64
Счетчики числа оборотов и счетчики количества продукции, таксометры; спидометры и тахометры; стробоскопы
26.51.65
Приборы и аппаратура для автоматического регулирования или управления, гидравлические или пневматические
26.51.66
Приборы, инструменты и машины для измерения или контроля, не включенные в другие группировки
26.51.7
Термостаты, маностаты и приборы и аппаратура для автоматического регулирования или управления прочие
26.51.70
Термостаты, маностаты и приборы и аппаратура для автоматического регулирования или управления прочие
26.51.8
Части и принадлежности оборудования для измерения, тестирования и навигации
26.51.81
Части оборудования радиолокационного и аппаратуры радионавигационной
26.51.82
Части и принадлежности приборов и аппаратуры, относящихся к группировкам 26,51,12, 26,51,32, 26,51,33, 26,51,4 и 26,51,5; микрометры; части, не включенные в другие группировки
26.51.83
Части и принадлежности микроскопов (кроме оптических) и части и принадлежности аппаратуры дифракционной
26.51.84
Части и принадлежности изделий, относящихся к группировкам 26,51,63 и 26,51,64
26.51.85
Части и принадлежности приборов и аппаратуры, относящихся к группировкам 26,51,65, 26,51,66 и 26,51,70
26.51.86
Части и принадлежности приборов и аппаратуры, относящихся к группировкам 26,51,11 и 26,51,62
26.52
Часы
26.52.1
Часы, кроме механизмов часовых и частей часов
26.52.11
Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, с корпусом из металла драгоценного или плакированные металлом драгоценным
26.52.12
Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, с корпусом из металла недрагоценного или плакированные металлом недрагоценным
26.52.13
Часы, устанавливаемые на приборных панелях, и часы аналогичного типа для транспортных средств
26.52.14
Часы с часовым механизмом; будильники и часы настенные; часы прочие
26.52.2
Механизмы часовые и части часов
26.52.21
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные и собранные
26.52.22
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные и собранные
26.52.23
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные несобранные или частично собранные (комплекты механизмов часовых); неукомплектованные собранные

26.52.24
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналған сағаттар үшін, алдын ала өрескел құрастырылған сағат тетіктері
26.52.25
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналмаған сағаттар үшін, жиынтықталған және құрастырылмаған немесе ішінара құрастырылған сағаттық механизмдер (сағаттық тетіктер жиынтықтары); жиынтықталмай құрастырылғандар; алдын ала өрескел құрастырылғандар
26.52.26
Сағаттардың корпустары және олардың бөліктері
26.52.27
Барлық түрдегі сағаттардың өзге де бөліктері
26.52.28
Уақытты тіркеушілер, уақытты өздігінен жазатындар, аялдау уақытын санауыштар; сағат тетіктері бар уақытша ажыратқыштар
26.60
Сәулелендіргіш электромедициналық және электротерапевтік жабдықтар
26.60.1
Сәулелендіргіш электромедициналық және электротерапевтік жабдықтар
26.60.11
Рентгендік, сондай-ақ альфа-, бета- немесе гамма- сәулелерді пайдалануға негізделген аппаратура
26.60.12
Медицинада қолданылатын электродиагностикалық аппаратура
26.60.13
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелердің әсеріне негізделген аппаратура
26.60.14
Балдақтар; есту аппараттары
26.70
Оптикалық аспаптар және фотожабдықтар
26.70.1
Фотожабдықтар және олардың бөліктері
26.70.11
Фотокамералардың, кинокамералардың, проекторлардың, фотоүлкейткіштердің немесе фотокішірейткіштердің объективтері
26.70.12
Баспа пластиналарын немесе цилиндрлерін дайындауға арналған фотокамералар; құжаттарды микропленкаға, микрофишаларға және ұқсас бұйымдарға түсіруге арналған фотокамералар
26.70.13
Сандық камералар
26.70.14
Дайын суретті лезде алатын фотокамералар және өзге де фотокамералар
26.70.15
Кинокамералар
26.70.16
Кинопроекторлар; слайд проекторлары; өзге де бейне проекторлары
26.70.17
Фотожарқылдары; фотоүлкейткіштер; фотозертханаларға арналған аппаратура; негатоскоптар, проекциялық экрандар
26.70.18
Микрофильмдерді, микрофишаларды және өзге де микротасымалдағыштарды есептеуге арналған құрылғылар
26.70.19
Фотожабдықтардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.70.2
Өзге де оптикалық құралдар және олардың бөліктері
26.70.21
Поляризациялық материалдан жасалған табақтар, пластиналар; орнатылмаған немесе жоқ объективтер, призмалар, оптикалық айналар және өзге де оптикалық элементтер (оптикалық өңдеуге ұшырамаған шыныдан басқа), камералардан, проекторлардан немесе фотоүлкейткіштерден не фотокішірейткіштерден басқа
26.70.22
Дүрбілер, монокльдер және өзге де оптикалық телескоптар; өзге де астрономиялық құралдар; оптикалық микроскоптар
26.70.23
Сұйық кристалдардағы құрылғылар; лазерлер (лазерлі диодтардан басқа); басқа топтамаларға енгізілмеген оптикалық өзге де аспаптар мен аппараттар

26.52.24
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, предварительно грубособранные
26.52.25
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные несобранные или частично собранные (комплекты механизмов часовых); неукомплектованные собранные; предварительно грубособранные
26.52.26
Корпуса часов и их части
26.52.27
Части часов всех видов прочие
26.52.28
Регистраторы времени, самописцы времени, счетчики времени парковки; выключатели временные с механизмом часовым
26.60
Производство облучающего, электромедицинского и электротерапевтического оборудования
26.60.1
Оборудование облучающее, электромедицинское и электротерапевтическое
26.60.11
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, а также альфа-, бета-, или гамма- излучений
26.60.12
Аппаратура электродиагностическая, применяемая в медицине
26.60.13
Аппаратура, основанная на использовании ультрафиолетового или инфракрасного излучений, применяемая в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии
26.60.14
Костыли; аппараты слуховые
26.70
Производство оптических приборов и фотографического оборудования
26.70.1
Фотооборудование и его части
26.70.11
Объективы фотокамер, кинокамер, проекторов, фотоувеличителей или фотоуменьшителей
26.70.12
Фотокамеры для подготовки пластин или цилиндров печатных; фотокамеры для съемки документов на микропленку, микрофиши и изделия аналогичные
26.70.13
Камеры цифровые
26.70.14
Фотокамеры с моментальным получением готового снимка и фотокамеры прочие
26.70.15
Кинокамеры
26.70.16
Кинопроекторы; проекторы слайдов; прочие проекторы изображений
26.70.17
Фотовспышки; фотоувеличители; аппаратура для фотолабораторий; негатоскопы, экраны проекционные
26.70.18
Устройства для считывания микрофильмов, микрофиш и прочих микроносителей
26.70.19
Части и принадлежности фотооборудования
26.70.2
Приборы оптические прочие и их части
26.70.21
Листы, пластины из материала поляризационного; объективы, призмы, оптические зеркала и элементы оптические прочие (кроме стекол, не подвергнутых оптической обработке), установленные или нет, кроме камер, проекторов или фотоувеличителей или фотоуменьшителей
26.70.22
Бинокли, монокли и телескопы оптические прочие; приборы астрономические прочие; микроскопы оптические
26.70.23
Устройства на кристаллах жидких; лазеры (кроме диодов лазерных); приборы и аппараты оптические прочие, не включенные в другие группировки

26.70.24
Дүрбілердің, монокулярлардың және өзге де оптикалық телескоптардың; өзге де астрономиялық аспаптардың; оптикалық микроскоптардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.70.25
Сұйық кристалдардағы құрылғылардың; лазерлердің (лазерлі диодтардан басқа); басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де оптикалық аспаптар мен аппараттардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.80
Ақпарат берудің магниттік және оптикалық құралдары өндірісі
26.80.1
Магниттік және оптикалық тасымалдағыштар
26.80.11
Жазылмаған магниттік тасымалдағыштар, магниттік жолағы бар карточкалардан басқа
26.80.12
Жазылмаған магниттік тасымалдағыштар
26.80.13
Жазуға арналған өзге де тасымалдағыштар, дискілерді өндіруге арналған матрицалар мен түпнұсқаларды қоса
26.80.14
Магниттік жолағы бар тасымалдағыштар
27
Электр жабдықтар өндірісі
27.11
Электр қозғалтқыштар, генераторлар және трансформаторлар
27.11.1
Қуаты 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштар; өзге де тұрақты токтың электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.10
Қуаты 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштар; өзге де тұрақты токтың электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.2
Қуаты 37,5 Вт артық айнымалы және тұрақты токтың әмбебап электр қозғалтқыштары; өзге де айнымалы токтың электр қозғалтқыштары; айнымалы ток генераторлары
27.11.21
Қуаты 37,5 Вт артық айнымалы және тұрақты токтың әмбебап электр қозғалтқыштары
27.11.22
Айнымалы токтың бір фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.23
Қуаты 750 Вт аспайтын айнымалы токтың көп фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.24
Қуаты 0,75 кВт артық, бірақ 75 кВт аспайтын айнымалы токтың көп фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.25
Қуаты 75 кВт аспайтын айнымалы токтың көп фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.26
Айнымалы токтың синхронды генераторлары
27.11.3
Электр генераторлық қондырғылар және айналмалы электр түрлендіргіштер
27.11.31
Қысудан тұтанатын іштен жанатын піспекті қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар
27.11.32
Ұшқынмен тұтанатын піспекті қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар, өзге де электр генераторлық қондырғылар; айналмалы электр түрлендіргіштер
27.11.4
Электр трансформаторлар
27.11.41
Сұйық диэлектрлі трансформаторлар
27.11.42
Қуаты аз өзге де трансформаторлар (16 кВА аспайтын)
27.11.43
Қуаты үлкен өзге де трансформаторлар (16 кВА артық)
27.11.5
Газразрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статикалық түрлендіргіштер; өзге де индуктивтілік катушкалары
27.11.50
Газразрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статикалық түрлендіргіштер; өзге де индуктивтілік катушкалары
27.11.6
Электр қозғалтқыштардың, генераторлар мен трансформаторлардың бөліктері

26.70.24
Части и принадлежности биноклей, моноклей и телескопов оптических прочих; приборов астрономических прочих; микроскопов оптических
26.70.25
Части и принадлежности устройств на кристаллах жидких; лазеров (кроме диодов лазерных); приборов и аппаратов оптических прочих, не включенных в другие группировки
26.80
Производство магнитных и оптических средств передачи информации
26.80.1
Носители магнитные и оптические
26.80.11
Носители магнитные, не записанные, кроме карточек с магнитной полосой
26.80.12
Носители оптические, не записанные
26.80.13
Носители для записи прочие, включая матрицы и оригиналы для производства дисков
26.80.14
Карточки с магнитной полосой
27
Производство электрического оборудования
27.11
Электродвигатели, генераторы и трансформаторы
27.11.1
Электродвигатели мощностью не более 37,5 Вт; электродвигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока
27.11.10
Электродвигатели мощностью не более 37,5 Вт; электродвигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока
27.11.2
Электродвигатели универсальные переменного и постоянного тока мощностью более 37,5 Вт; электродвигатели переменного тока прочие; генераторы переменного тока
27.11.21
Электродвигатели универсальные переменного и постоянного тока мощностью более 37,5 Вт
27.11.22
Электродвигатели переменного тока однофазные
27.11.23
Электродвигатели переменного тока многофазные мощностью не более 750 Вт
27.11.24
Электродвигатели переменного тока многофазные мощностью более 0,75 кВт, но не более 75 кВт
27.11.25
Электродвигатели переменного тока многофазные мощностью свыше 75 кВт
27.11.26
Генераторы переменного тока синхронные
27.11.3
Установки электрогенераторные и преобразователи вращающиеся электрические
27.11.31
Установки электрогенераторные с двигателем внутреннего сгорания поршневым с воспламенением от сжатия
27.11.32
Установки электрогенераторные с двигателем поршневым с искровым зажиганием, установки электрогенераторные прочие; преобразователи электрические вращающиеся
27.11.4
Трансформаторы электрические
27.11.41
Трансформаторы с жидким диэлектриком
27.11.42
Трансформаторы прочие малой мощности (не более 16 кВА)
27.11.43
Трансформаторы прочие большой мощностью (более 16 кВА)
27.11.5
Сопротивления балластные для ламп или трубок газоразрядных; преобразователи статические; катушки индуктивности прочие
27.11.50
Сопротивления балластные для ламп или трубок газоразрядных; преобразователи статические; катушки индуктивности прочие
27.11.6
Части электродвигателей, генераторов и трансформаторов

27.11.61
Электр қозғалтқыштардың және генераторлардың бөліктері
27.11.62
Электр трансформаторлардың, индуктивтілік катушкаларының және статикалық түрлендіргіштердің бөліктері
27.12
Электр бөлуші және реттеуші аппаратура
27.12.1
Кернеуі 1000 В артық электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.10
Кернеуі 1000 В жоғары электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.2
Кернеуі 1000 В аспайтын электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратура (төмен вольтты аппаратура)
27.12.21
1000 В аспайтын кернеуге балқығыш сақтандырғыштар
27.12.22
1000 В аспайтын кернеуге автоматты сөндіргіштер (төмен вольтты)
27.12.23
Басқа топтамаларға енгізілмеген, 1000 В аспайтын кернеуге электр тізбектерді қорғайтын аппаратура
27.12.24
1000 В аспайтын кернеуге реле
27.12.3
Бөлу қалқандары
27.12.31
Кернеуі 1000 В аспайтын электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған бөлу қалқандары және өзге де панельдер
27.12.32
Кернеуі 1000 В жоғары электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған бөлу қалқандары және өзге де панельдер
27.12.4
Электр бөлуші және реттеуші аппаратураға арналған бөліктер
27.12.40
Электр бөлуші және реттеуші аппаратураға арналған бөліктер
27.20
Аккумуляторлар және батареялар өндірісі
27.20.1
Бастапқы элементтер, бастапқы элементтердің батареялары және олардың бөліктері
27.20.11
Бастапқы элементтер, бастапқы элементтердің батареялары
27.20.12
Бастапқы элементтердің және бастапқы элементтер батареяларының бөліктері
27.20.2
Электр аккумуляторлар және олардың бөліктері
27.20.21
Піспекті қозғалтқыштарды қосуға арналған қорғасын-қышқылды электр аккумуляторлар
27.20.22
Піспекті қозғалтқыштарды қосуға арналған қорғасын-қышқылды аккумуляторлардан басқа қорғасын-қышқылды электр аккумуляторлар
27.20.23
Никель-кадмийлі, никель-гидридті, литий-ионды, литий-полимерлі, никель-темірлі және өзге де электр аккумуляторлар
27.20.24
Сепараторларды қоса алғанда, электр аккумуляторлардың бөліктері
27.31
Талшықты-оптикалық кәбілдер
27.31.1
Талшықты-оптикалық кәбілдер
27.31.11
Жеке қабықтары бар талшықтардан жасалған талшықты-оптикалық кәбілдер
27.31.12
Оптикалық талшықтар, талшықты-оптикалық жгуттар мен кәбілдер (жеке қабықтары бар талшықтардан жасалғандардан басқа)
27.32
Өзге де электронды және электр сымдар мен кәбілдер
27.32.1
Өзге де электронды және электр сымдар мен кәбілдер

27.11.61
Части электродвигателей и генераторов
27.11.62
Части трансформаторов электрических, катушек индуктивности и преобразователей статических
27.12
Аппаратура электрораспределительная и регулирующая
27.12.1
Аппаратура для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение более 1000 В (аппаратура высоковольтная)
27.12.10
Аппаратура для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение более 1000 В (аппаратура высоковольтная)
27.12.2
Аппаратура для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение не более 1000 В (аппаратура низковольтная)
27.12.21
Плавкие предохранители на напряжение не более 1000 В
27.12.22
Выключатели автоматические на напряжение не более 1000 В (низковольтные)
27.12.23
Аппаратура защиты электрических цепей, не включенная в другие группировки, на напряжение не более 1000 В
27.12.24
Реле на напряжение не более 1000 В
27.12.3
Щиты распределительные
27.12.31
Щиты распределительные и панели прочие, оборудованные аппаратурой для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение не более 1000 В
27.12.32
Щиты распределительные и панели прочие, оборудованные аппаратурой для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение более 1000 В
27.12.4
Части для электрораспределительной и регулирующей аппаратуры
27.12.40
Части для электрораспределительной и регулирующей аппаратуры
27.20
Производство батарей и аккумуляторов
27.20.1
Элементы первичные, батареи элементов первичных и их части
27.20.11
Элементы первичные и батареи элементов первичных
27.20.12
Части элементов первичных и батарей элементов первичных
27.20.2
Аккумуляторы электрические и их части
27.20.21
Аккумуляторы электрические свинцово-кислотные для запуска поршневых двигателей
27.20.22
Аккумуляторы электрические свинцово-кислотные, кроме аккумуляторов свинцово-кислотных для запуска поршневых двигателей
27.20.23
Аккумуляторы электрические никель-кадмиевые, никель-гидридные, литиево-ионные, литиево-полимерные, никель-железные и прочие
27.20.24
Части аккумуляторов электрических, включая сепараторы
27.31
Кабели волоконно-оптические
27.31.1
Кабели волоконно-оптические
27.31.11
Кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками
27.31.12
Волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические (кроме изготовленных из волокон с индивидуальными оболочками)
27.32
Провода и кабели электронные и электрические прочие
27.32.1
Провода и кабели электронные и электрические прочие

27.32.11
Оқшауланған орауыш сымдар
27.32.12
Коаксиалды кәбілдер мен электр тогының өзге де коаксиалды өткізгіштері
27.32.13
1000 В аспайтын кернеуге есептелген электр сымдар мен кәбілдер (төмен вольтты)
27.32.14
1000 В артық кернеуге электр сымдар мен кәбілдер (жоғары вольтты)
27.33
Электроөткізгіштерге арналған құралдар
27.33.1
Электроөткізгіштерге арналған құралдар
27.33.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, 1000 В аспайтын кернеуге сөндіргіштер (төмен вольтты)
27.33.12
1000 В аспайтын кернеуге шамдарға арналған патрондар
27.33.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, штепсельді айырлар мен розеткалар және электр тізбектерді ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған өзге де аппаратура
27.33.14
Пластмассалардан жасалған электр оқшаулайтын арматура
27.40
Электрожарықтандыру жабдықтары
27.40.1
Газразрядты доғалы қыздыру шамдары
27.40.11
Бағытталатын жарықтың герметикалық шамдары
27.40.12
Ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдардан басқа, галогенді-вольфрамды қыздыру шамдары
27.40.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, 100 В артық кернеуге қуаты 200 Вт аспайтын галогенді-вольфрамды қыздыру шамдары
27.40.15
Газразрядты, ультракүлгін, инфрақызыл доғалы шамдар
27.40.2
Шырақтар және жарық беретін құрылғылар
27.40.21
Тасымалданатын электр шырақтар
27.40.22
Үстелге, еденге қоятын, түнгі электр шырақтар
27.40.23
Электр емес шырақтар және жарық беретін құрылғылар
27.40.24
Айырмалық және ақпараттық жарық белгілері
27.40.25
Аспалы, төбеге және қабырғаға ілетін электр шырақтар
27.40.3
Өзге де шырақтар мен жарық беретін құрылғылар
27.40.31
Импульсті шамдар (фотожарқылдары, текше пішіндегі шам-жарқылдар және ұқсас бұйымдар)
27.40.32
Жаңа жылдық шыршаны әшекейлеуде қолданылатын жарықтандыру жинақтары
27.40.33
Прожекторлар және жіңішке бағытталған жарықтың шамдары
27.40.39
Өзге де электр шамдар және жарық беретін құрылғылар
27.40.4
Шамдар мен жарықтандыру жабдықтарының бөліктері
27.40.41
Газразрядты шамдар немесе қыздыру шамдарының бөліктері
27.40.42
Шырақтар мен жарық беретін құрылғылардың бөліктері
27.51
Тұрмыстық электр құралдар
27.51.1
Тоңазытқыштар мен мұздатқыштар; кір жуғыш машиналар; электр көрпелер; желдеткіштер
27.51.11
Тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
27.51.12
Тұрмыстық ыдыс жуатын машиналар
27.51.13
Кір жуғыш машиналар және киім құрғатуға арналған тұрмыстық машиналар
27.51.14
Электр көрпелер
27.51.15
Тұрмыстық желдеткіштер және сорғыш немесе рецеркуляциялық шкафтар
27.51.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де тұрмыстық электр құралдар
27.51.21
Электр қозғалтқышы қоса салынған тұрмыстық электромеханикалық құралдар
27.51.22
Электр қозғалтқышы қоса салынған, шаш қиюға арналған ұстаралар мен машинкалар

27.32.11
Провода изолированные обмоточные
27.32.12
Кабели коаксильные и проводники электрического тока коаксильные
27.32.13
Провода и кабели электрические, рассчитанные на напряжение не более 1000 В (низковольтные)
27.32.14
Провода и кабели электрические на напряжение более 1000 В (высоковольтные) прочие
27.33
Приспособления для электропроводки
27.33.1
Приспособления для электропроводки
27.33.11
Выключатели, не включенные в другие группировки, на напряжение не более 1000 В (низковольтные)
27.33.12
Патроны для ламп на напряжение не более 1000 В
27.33.13
Вилки и розетки штепсельные и аппаратура прочая для отключения, переключения или защиты электрических цепей, не включенные в другие группировки
27.33.14
Арматура электроизоляционная из пластмасс
27.40
Производство электроосветительного оборудования
27.40.1
Лампы накаливания газоразрядные, дуговые
27.40.11
Лампы направляемого света герметичные
27.40.12
Лампы накаливания галогенно-вольфрамовые, кроме ламп ультрафиолетовых или инфракрасных
27.40.13
Лампы накаливания мощностью не более 200 Вт на напряжение более 100 В, не включенные в другие группировки
27.40.15
Лампы газоразрядные, ультрафиолетовые, инфракрасные, дуговые
27.40.2
Светильники и устройства осветительные
27.40.21
Светильники электрические переносные
27.40.22
Светильники электрические настольные, напольные, ночные
27.40.23
Светильники и устройства осветительные неэлектрические
27.40.24
Знаки отличительные и информационные световые
27.40.25
Светильники электрические подвесные, потолочные и настенные
27.40.3
Светильники и устройства осветительные прочие
27.40.31
Лампы импульсные (фотовспышки, лампы-вспышки в форме куба и изделия аналогичные)
27.40.32
Наборы осветительные, используемые для украшения новогодних елок
27.40.33
Прожекторы и лампы осветительные узконаправленного света
27.40.39
Лампы электрические и устройства осветительные прочие
27.40.4
Части ламп и оборудования осветительного
27.40.41
Части ламп накаливания или ламп газоразрядных
27.40.42
Части светильников и устройств осветительных
27.51
Приборы бытовые электрические
27.51.1
Холодильники и морозильники; машины стиральные; одеяла электрические; вентиляторы
27.51.11
Холодильники и морозильники бытовые
27.51.12
Машины посудомоечные бытовые
27.51.13
Машины стиральные и машины для сушки одежды бытовые
27.51.14
Одеяла электрические
27.51.15
Вентиляторы и шкафы вытяжные или рециркуляционные бытовые
27.51.2
Приборы бытовые электрические прочие, не включенные в другие группировки
27.51.21
Приборы электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем
27.51.22
Бритвы и машинки для стрижки волос со встроенным электродвигателем

27.51.23
Шашты әсемдеуге және бұйралауға, шашты немесе қолды кептіруге арналған электртермиялық құралдар; электр үтіктер
27.51.24
Өзге де тұрмыстық электр қыздырғыш құралдар
27.51.25
Электр су жылытқыштар және тез немесе ұзақ жылытатын су жылыту құралдары мен батырмалы су жылытқыштар
27.51.26
Үй-жайларды немесе топырақты электр қыздырғыштар
27.51.27
Қысқа толқынды пештер
27.51.28
Өзге де пештер; пісіру қазандары, ас үй плиталары, тұтқалы табалар; грильдер, ростерлер
27.51.29
Электр қыздырғыш кедергілер
27.51.3
Тұрмыстық электр құралдардың бөліктері
27.51.30
Тұрмыстық электр құралдардың бөліктері
27.52
Тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.1
Тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.11
Темірден, болаттан және мыстан жасалған, тамақ дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.12
Өзге де тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, қара металдардан жасалған, электр емес ауа жылытқыштар немесе ыстық ауаны таратқыштар
27.52.14
Су жылытатын, тез немесе ұзақ істейтін электр емес құралдар
27.52.2
Пештердің, плиталардың, тамақ жылытқыштардың және тұрмыстық электр емес ұқсас құралдардың бөліктері
27.52.20
Пештердің, плиталардың, тамақ жылытқыштардың және тұрмыстық электр емес ұқсас құралдардың бөліктері
27.90
Өзге де электр жабдықтар өндірісі
27.90.1
Өзге де электр жабдықтар және олардың бөліктері
27.90.11
Мамандандырылған мақсаттағы электр машиналар мен аппаратура
27.90.12
Электр оқшаулағыштар; электр машиналарға арналған оқшаулағыш арматура; электр оқшаулағыш түтіктер
27.90.13
Көмір электродтары және графиттен немесе көміртектің өзге де түрлерінен жасалған өзге де бұйымдар
27.90.2
Сұйық кристалды құрылғылардағы немесе жарық шығаратын диодтардағы индикаторлы панельдер; дыбыс немесе жарық сигналын беретін электр жабдықтар
27.90.20
Сұйық кристалды құрылғылардағы немесе жарық шығаратын диодтардағы индикаторлы панельдер; дыбыс немесе жарық сигналын беретін электр жабдықтар
27.90.3
Дәнекерлеуге және пісіруге арналған электр жабдықтар, ыстық күйде металдарды немесе металдардың біріккен карбидтерін бетке түсіруге арналған машиналар мен аппараттар
27.90.31
Дәнекерлеуге және пісіруге арналған электр жабдықтар, ыстық күйде металдарды немесе металдардың біріккен карбидтерін бетке түсіруге арналған машиналар мен аппараттар
27.90.32
Дәнекерлеуге және пісіруге арналған электр жабдықтардың; ыстық күйде металдарды немесе металдардың біріккен карбидтерін бетке түсіруге арналған машиналар мен аппараттардың бөліктері
27.90.4
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де электр жабдықтары (электр магниттерді; электромагнитті муфталарды, іліністерді және тежегіштерді; электромагнитті жүк көтергіш құрылғыларды; бөлшектерді электр үдеткіштер; сигналдардың электр генераторларын қоса алғанда)

27.51.23
Приборы электротермические для укладки и завивки волос, сушки волос или рук; утюги электрические
27.51.24
Приборы электронагревательные бытовые прочие
27.51.25
Водонагреватели электрические и приборы водонагревательные быстрого или продолжительного нагрева и нагреватели воды погружные
27.51.26
Электрообогреватели помещений или почвы
27.51.27
Печи микроволновые
27.51.28
Печи прочие; котлы варочные, плиты кухонные, жаровни; грили, ростеры
27.51.29
Сопротивления электрические нагревательные
27.51.3
Части приборов электрических бытовых
27.51.30
Части приборов электрических бытовых
27.52
Приборы бытовые неэлектрические
27.52.1
Приборы бытовые неэлектрические
27.52.11
Приборы бытовые неэлектрические из железа, стали и меди для приготовления и подогрева пищи
27.52.12
Приборы бытовые неэлектрические прочие
27.52.13
Воздухоподогреватели или распределители горячего воздуха из черных металлов неэлектрические, не включенные в другие группировки
27.52.14
Приборы водонагревательные быстрого или продолжительного действия неэлектрические
27.52.2
Части печей, плит, подогревателей для пищи и приборов бытовых неэлектрических аналогичных
27.52.20
Части печей, плит, подогревателей для пищи и приборов бытовых неэлектрических аналогичных
27.90
Производство прочего электрического оборудования
27.90.1
Оборудование электрическое прочее и его части
27.90.11
Машины и аппаратура электрические специализированного назначения
27.90.12
Изоляторы электрические; арматура изоляционная для электрических машин; трубки электроизоляционные
27.90.13
Электроды угольные и прочие изделия из графита или прочих видов углерода
27.90.2
Панели индикаторные с жидкокристаллическими устройствами или диодами светоизлучающими; электрооборудование звуковое или световое сигнализационное
27.90.20
Панели индикаторные с жидкокристаллическими устройствами или диодами светоизлучающими; электрооборудование звуковое или световое сигнализационное
27.90.3
Оборудование электрическое для пайки и сварки, машины и аппараты электрические для нанесения металлов или спеченных карбидов металлов в горячем состоянии
27.90.31
Оборудование электрическое для пайки и сварки; машины и аппараты электрические для нанесения металлов или спеченных карбидов металлов в горячем состоянии
27.90.32
Части оборудования электрического для пайки и сварки; машин и аппаратов электрических для нанесения металлов или спеченных карбидов металлов в горячем состоянии
27.90.4
Электрооборудование прочее, не включенное в другие группировки (включая электромагниты; муфты, сцепления и тормоза электромагнитные; приспособления электромагнитные подъемные; ускорители частиц электрические; генераторы сигналов электрические)

27.90.40
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де электр жабдықтары (электр магниттерді; электромагнитті муфталарды, іліністерді және тежегіштерді; электромагнитті жүк көтергіш құрылғыларды; бөлшектерді электр үдеткіштер; сигналдардың электр генераторларын қоса алғанда)
27.90.5
Электр конденсаторлар
27.90.51
0,5 кВА кем емес реактивті қуатқа есептелген, жиілігі 50/60 Гц электр тізбектеріне арналған тұрақты сыйымдылықтың конденсаторлары
27.90.52
Тұрақты сыйымдылықтың электр конденсаторлары
27.90.53
Айнымалы және реттелетін сыйымдылықтың электр конденсаторлары
27.90.6
Қыздыратын резисторлардан басқа электр резисторлар
27.90.60
Қыздыратын резисторлардан басқа электр резисторлар
27.90.7
Теміржолдарға, трамвай жолдарына, жолдарға, ішкі су жолдарына, автомобиль тұрақтарына, порт ғимараттарына немесе ұшу алаңдарына арналған қауіпсіздікті қамтамасыз етуге немесе көлік ағымын басқаруға арналып жабдықталған электр сигналдар
27.90.70
Теміржолдарға, трамвай жолдарына, жолдарға, ішкі су жолдарына, автомобиль тұрақтарына, порт ғимараттарына немесе ұшу алаңдарына арналған қауіпсіздікті қамтамасыз етуге немесе көлік ағымын басқаруға арналып жабдықталған электр сигналдар
27.90.8
Электр конденсаторлардың, резисторлардың, реостаттардың және потенциометрлердің бөліктері
27.90.81
Электр конденсаторлардың бөліктері
27.90.82
Резисторлардың, реостаттардың және потенциометрлердің бөліктері
28
Басқа санаттарға енгізілмеген машиналар мен жабдықтарды өндіру
28.14
Шүмектер мен клапандар
28.14.1
Құбырларға, қазан корпустарына, цистерналарға, бактарға және ұқсас сыйымдылықтарға арналған шүмектер, шұралар, клапандар және ұқсас арматура
28.14.11
Редукциялық, реттегіш, бақылауыш және сақтандырғыш клапандар
28.14.12
Раковиналарға, жуғыштарға, бидеге, унитаздарға, ванналарға арналған шүмектер, шұралар, клапандар және ұқсас арматура; орталықтан жылыту радиаторларына арналған шұралар
28.21
Пештер мен пеш жанарғылары
28.21.1
Пештер, пеш жанарғылары және олардың бөліктері
28.21.12
Өнеркәсіптік немесе зертханалық пештер мен камералар, электр емес (наубайхана пештерінен басқа) қалдықтарды жағуға арналған пештерді қоса
28.21.13
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештер мен камералар; индукциялық немесе диэлектрлік қызу жабдықтары
28.22
Көтергіш-көлік жабдықтары
28.22.1
Көтергіш-көлік жабдықтары және олардың бөліктері
28.22.16
Лифтілер, скиптік көтергіштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргінші жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдарға арналған пневматикалық және өзге де көтергіштер және үздіксіз қозғалыс конвейерлері
28.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де жалпы мақсаттағы жабдықтар

27.90.40
Электрооборудование прочее, не включенное в другие группировки (включая электромагниты; муфты, сцепления и тормоза электромагнитные; приспособления электромагнитные подъемные; ускорители частиц электрические; генераторы сигналов электрические)
27.90.5
Конденсаторы электрические
27.90.51
Конденсаторы постоянной емкости для цепей электрических с частотой 50/60 Гц, рассчитанные на мощность реактивную не менее 0,5 кВА
27.90.52
Конденсаторы электрические постоянной емкости
27.90.53
Конденсаторы электрические переменной и регулируемой емкости
27.90.6
Резисторы электрические, кроме нагревательных резисторов
27.90.60
Резисторы электрические, кроме нагревательных резисторов
27.90.7
Электросигнализация, оборудованная для обеспечения безопасности или управления транспортными потоками для железных дорог, трамвайных путей, дорог, внутренних водных путей, стоянок для автомобилей, портовых сооружений или летных полей
27.90.70
Электросигнализация, оборудованная для обеспечения безопасности или управления транспортными потоками для железных дорог, трамвайных путей, дорог, внутренних водных путей, стоянок для автомобилей, портовых сооружений или летных полей
27.90.8
Части конденсаторов электрических, резисторов, реостатов и потенциометров
27.90.81
Части конденсаторов электрических
27.90.82
Части резисторов, реостатов и потенциометров
28
Производство машин и оборудования, не включенных в другие категории
28.14
Краны и клапаны
28.14.1
Краны, вентили, клапаны и арматура аналогичная для трубопроводов, корпусов котлов, цистерн, баков и емкостей аналогичных
28.14.11
Клапаны редукционные, регулирующие, контрольные и предохранительные
28.14.12
Краны, вентили, клапаны для раковин, моек, биде, унитазов, ванн и арматура аналогичная; вентили для радиаторов центрального отопления
28.21
Печи и горелки печные
28.21.1
Печи, горелки печные и их части
28.21.12
Печи и камеры промышленные или лабораторные, включая печи для сжигания отходов неэлектрические (кроме печей хлебопекарных)
28.21.13
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические; оборудование нагревательное индукционное или диэлектрическое
28.22
Оборудование подъемно-транспортное
28.22.1
Оборудование подъемно-транспортное и его части
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и дорожки пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов
28.29
Оборудование общего назначения прочее, не включенное в другие группировки

28.29.12
Сұйықтықтарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдық
28.29.4
Центрифугалар, каландрлар және сауда автоматтары
28.29.41
Басқа топтамаларға енгізілмеген центрифугалар
28.41
Металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.1
Металдарды лазермен өңдеуге арналған станоктар және ұқсас станоктар; өңдеуші және ұқсас орталықтар
28.41.11
Лазердің, ультрадыбыстың көмегімен материалды жою арқылы және ұқсас тәсілдермен металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бір бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Қырнағыш, бұрғылағыш және фрезерлік токарлық станоктар
28.41.21
Токарлық металл кескіш станоктар
28.41.22
Бұрғылағыш, қырнағыш және фрезерлік металл кескіш станоктар; басқа топтамаларға енгізілмеген, бұранданы қиятын немесе сомынды қиятын металл кескіш станоктар
28.41.23
Қабыршақтарды алып тастауға арналған станоктар, қайрау, тегістеу станоктары және металдарды өңдеудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.24
Қиятын немесе сүргілеп аралайтын станоктар, механикалық аралар және металдарды кесудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған өзге де станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған иетін, жиек иетін, түзету машиналары мен баспақтары
28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесік ойғыш немесе шабу машиналары мен баспақтары
28.41.33
Шыңдау немесе қалыптау машиналары мен балғалары; гидравликалық баспақтар және металдарды өңдеуге арналған өзге де баспақтар
28.41.34
Басқа топтамаларға енгізілмеген, материалды жоймай металдарды немесе металлқышты өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдейтін станоктардың бөлшектері мен құралдары
28.41.40
Металл өңдейтін станоктардың бөлшектері мен құралдары
28.49.12
Ағашты, тозды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальваникалық жабуға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөліктері мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұранданы қиятын бастиектер
28.49.22
Өңделетін бөлшектерге арналған тұтқыштар
28.49.23
Бөлгіш бастиектер және станоктарға арналған өзге де арнайы құралдар
28.49.24
Ағашты, тозды, тасты, эбонитті немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктарға бөлшектер мен құралдар
28.91
Металлургияға арналған машиналар
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөліктері
28.91.11
Конвертерлер, шөміштер, сауытқорамдар және құю машиналары; илек орнақтары
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөліктері; илек орнақтарына арналған біліктер; илек орнақтарының бөліктері
29
Автокөлік құралдарын, тіркемелер және жартылай тіркемелерді өндіру

28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки жидкостей
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.41
Центрифуги, не включенные в другие группировки
28.41
Станки для обработки металлов
28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и станки аналогичные; центры обрабатывающие и аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем удаления материала при помощи лазера, ультразвука и аналогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные для обработки металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные, расточные и фрезерные; станки металлорежущие резьбонарезные или гайконарезные, не включенные в другие группировки
28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки заточные, шлифовальные и оборудование для прочих видов обработки металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные, пилы механические и оборудование для прочих видов резки металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные, правильные для обработки металла
28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы дыропробивные или вырубные для обработки металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные; прессы гидравлические и прессы для обработки металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала, не включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, пластмасс твердых или материалов твердых аналогичных; оборудование для гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для обработки дерева, пробки, камня, эбонита и материалов твердых аналогичных
28.91
Машины для металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для станов прокатных; части станов прокатных
29
Производство автотранспортных средств, трейлеров и полуприцепов

29.10
Автокөлік құралдарын өндіру
29.10.1
Автомобильдерге арналған іштен жанатын қозғалтқыштар
29.10.11
Цилиндр көлемі 1000 текше см аспайтын, автомобильдерге арналған ұшқынмен оталатын (карбюраторлы) іштен жанатын піспекті қозғалтқыштар
29.10.12
Цилиндр көлемі 1000 текше см артық, автомобильдерге арналған ұшқынмен оталатын (карбюраторлы) іштен жанатын піспекті қозғалтқыштар
29.10.13
Автомобильдерге арналған қысыммен тұтанатын іштен жанатын (дизельді және жартылай дизельді) піспекті қозғалтқыштар
29.10.2
Жеңіл жолаушылар автомобильдері
29.10.21
Цилиндр көлемі 1500 текше см аспайтын ұшқынмен оталатын (карбюраторлы) іштен жанатын піспекті қозғалтқыштары бар жаңа автомобильдер
29.10.22
Цилиндр көлемі 1500 текше см артық карбюраторлы іштен жанатын піспекті қозғалтқыштары бар жаңа жеңіл автомобильдер
29.10.23
Іштен жанатын дизельді немесе жартылай дизельді қозғалтқыштары бар жаңа жеңіл автомобильдер
29.10.24
Арнайы жеңіл автомобильдер
29.10.3
Он немесе одан көп адамды тасымалдауға арналған автомобильдер
29.10.30
Он немесе одан көп адамды тасымалдауға арналған автомобильдер
29.10.4
Жүк автомобильдері
29.10.41
Іштен жанатын дизельді және жартылай дизельді қозғалтқыштары бар жаңа жүк автомобильдері
29.10.42
Іштен жанатын карбюраторлы қозғалтқыштары бар жаңа жүк автомобильдері
29.10.43
Жол тартқыштары
29.10.44
Автокөлік құралдарына арналған қозғалтқыштары бар шасси
29.10.5
Арнайы және мамандандырылған автомобильдер
29.10.51
Автокрандар
29.10.52
Арнайы автомобильдер (қарда жүргіштер; гольф (гольфкарталар) ойыншыларын тасуға арналған және қозғалтқыштармен жарақтандырылған ұқсас автомобильдер)
29.10.59
Мамандандырылған автомобильдер (өрт сөндіретін, санитариялық, авариялық-техникалық және өзгелері)
29.20
Автокөлік құралдарына арналған шанақтарды өндірісі; трейлерлерді және жартылай тіркемелер өндірісі
29.20.1
Автомобиль шанақтары
29.20.10
Автомобиль шанақтары
29.20.2
Тіркемелер және жартылай тіркемелер; контейнерлер
29.20.21
Көліктің бір немесе бірнеше түрімен жүк тасымалдауға арнайы арналған контейнерлер
29.20.22
Тұруға және туризмге арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер
29.20.23
Автомобиль тіркемелері мен жартылай тіркемелері
29.20.3
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де көлік құралдарының бөліктері
29.20.30
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де көлік құралдарының бөліктері
29.31
Автомобильдерге арналған электрлі және электронды жабдықтар
29.31.1
Тұтандыру оттықтарына арналған сымдардың жинақтары және көлік құралдарында, ұшу аппараттарында немесе кемелерде қолданылатын сымдардың өзге де жинақтары

29.10
Производство автотранспортных средств
29.10.1
Двигатели внутреннего сгорания для автомобилей
29.10.11
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с искровым зажиганием (карбюраторные) для автомобилей с объемом цилиндра не более 1000 куб, см
29.10.12
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с искровым зажиганием (карбюраторные) для автомобилей, с объемом цилиндра более 1000 куб, см
29.10.13
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизельные и полудизельные) для автомобилей
29.10.2
Автомобили легковые пассажирские
29.10.21
Автомобили новые с двигателями внутреннего сгорания с искровым зажиганием (карбюраторными), объемом цилиндра не более 1500 куб, см
29.10.22
Автомобили легковые новые с карбюраторным двигателем внутреннего сгорания, объемом цилиндра более 1500 куб, см,
29.10.23
Автомобили легковые новые с дизельными или полудизельными двигателями внутреннего сгорания
29.10.24
Автомобили легковые специальные
29.10.3
Автомобили для перевозки десяти или более человек
29.10.30
Автомобили для перевозки десяти или более человек
29.10.4
Автомобили грузовые
29.10.41
Автомобили грузовые новые с дизельными или полудизельными двигателями внутреннего сгорания
29.10.42
Автомобили грузовые новые с карбюраторными двигателями внутреннего сгорания
29.10.43
Тягачи дорожные
29.10.44
Шасси с двигателями для автотранспортных средств
29.10.5
Автомобили специальные и специализированные
29.10.51
Автокраны
29.10.52
Автомобили специальные (снегоходы; автомобили для перевозки игроков в гольф (гольфокарты) и аналогичные, оснащенные двигателями)
29.10.59
Автомобили специализированные (пожарные, санитарные, аварийно-технические и прочие)
29.20
Производство кузовов для автотранспортных средств; производство трейлеров и полуприцепов
29.20.1
Кузова автомобильные
29.20.10
Кузова автомобильные
29.20.2
Прицепы и полуприцепы; контейнеры
29.20.21
Контейнеры, специально предназначенные для перевозки грузов одним или несколькими видами транспорта
29.20.22
Прицепы и полуприцепы для жилья или туризма
29.20.23
Прицепы и полуприцепы автомобильные
29.20.3
Части прицепов, полуприцепов и средств транспортных прочих, не оснащенных двигателями
29.20.30
Части прицепов, полуприцепов и средств транспортных прочих, не оснащенных двигателями
29.31
Оборудование электрическое и электронное для автомобилей
29.31.1
Комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, применяемые в транспортных средствах, летательных аппаратах или судах

29.31.10
Тұтандыру оттықтарына арналған сымдардың жинақтары және көлік құралдарында, ұшу аппараттарында немесе кемелерде қолданылатын сымдардың өзге де жинақтары
29.31.2
Көлік құралдарына арналған өзге де электр жабдықтар және олардың бөліктері
29.31.21
Тұтандыру оттықтары; магнето; генератор-магнето; магнитті маховиктер; бөлгіштер; тұтандыру орауыштары
29.31.22
Стартерлер, стартер-генераторлар сияқты жұмыс істейтіндерді қоса алғанда; өзге де генераторлар және өзге де жабдықтар
29.31.23
Көлік құралдарына арналған: жарықтандыратын, сигнал беретін, шыны тазалайтын, шыны жылытатын, мұз тұруға қарсы және булануға қарсы өзге де электр жабдықтар
29.31.3
Автомобильдерге және мотоциклдерге арналған өзге де электр жабдықтардың бөліктері

29.31.10
Комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, применяемые в транспортных средствах, летательных аппаратах или судах
29.31.2
Оборудование электрическое прочее для автомобилей и его части
29.31.21
Свечи зажигания; магнето; генератор-магнето; магнитные маховики; распределители; катушки зажигания
29.31.22
Стартеры, включая работающие как стартеры-генераторы; генераторы прочие и оборудование прочее
29.31.23
Электрооборудование для транспортных средств прочее: осветительное, сигнализационное, стеклоочистители, стеклообогреватели, антиобледенители и противозапотеватели
29.31.3
Части электрооборудования прочего для автомобилей и мотоциклов

29.31.30
Автомобильдерге және мотоциклдерге арналған өзге де электр жабдықтардың бөліктері
29.32
Автомобильдерге арналған өзге де бөліктер мен керек-жарақтар
29.32.1
Автомобильдерге арналған орындықтар
29.32.10
Автомобильдерге арналған орындықтар
29.32.2
Автомобиль шанақтарының бөліктері мен керек-жарақтары
29.32.20
Автомобиль шанақтарының бөліктері мен керек-жарақтары
29.32.3
Автомобиль бөліктері мен керек-жарақтары
29.32.30
Автомобиль бөліктері мен керек-жарақтары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 993 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Қорғас – Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру
мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң)
тiзбесi
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
10
Тамақ өнімдері өндірісі
10.1
Ет және консервіленген ет өнімдері
10.13
Еттен және үй құсының етінен жасалған өнімдер
10.13.1
Еттен, етті қосалқы өнімдерден немесе малдың қанынан жасалған дайын және консервіленген өнімдер
10.13.11
Туралған, тұздалған, кептірілген немесе сүрленген шошқа еті (бекон және ветчина)
10.13.12
Тұздалған, кептірілген немесе сүрленген сиыр және бұзау еті
10.13.13
Тұздалған, тұздықтағы, кептірілген немесе сүрленген ет және етті қосалқы өнімдер (шошқа етін, ірі қара мал етін қоспағанда); еттен немесе етті қосалқы өнімдерден жасалған тағамдық ұн және ұнтақ
10.13.15
Еттен және етті қосалқы өнімдерден жасалған дайын жартылай фабрикаттардан басқа, еттен, етті қосалқы өнімдерден немесе малдың қанынан жасалған дайын және консервіленген өзге де өнімдер
10.13.16
Адамның тамақ ретінде пайдалануына жарамсыз еттен жасалған ұнтақ, ұн және түйіршіктер; шыжықтар
10.2
Қайта өңделген және консервіленген балық, шаян тәрізділер және былқылдақ денелілер
10.20
Қайта өңделген және консервіленген балық, шаян тәрізділер және былқылдақ денелілер
10.20.2
Басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген балық; уылдырық және оны алмастырғыштар
10.20.25
Балықтан жасалған дайын тағамдардан басқа, басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген балық
10.20.26
Уылдырық және оны ауыстырғыштар
10.20.3
Мұздатылған, дайындалған немесе консервіленген өзге де шаян тәрізділер, былқылдақ денелілер және су омыртқасыздары
10.20.34
Басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген шаян тәрізділер; басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген өзге де былқылдақ денелілер және су омыртқасыздары
10.3
Қайта өңделген және консервіленген жеміс-жидектер мен көкөністер
10.31
Қайта өңделген және консервіленген картоп

29.31.30
Части электрооборудования прочего для автомобилей и мотоциклов
29.32
Части и принадлежности прочие для автомобилей
29.32.1
Сидения для автомобилей
29.32.10
Сидения для автомобилей
29.32.2
Части и принадлежности к кузовам автомобилей
29.32.20
Части и принадлежности к кузовам автомобилей
29.32.3
Части и принадлежности автомобильные
29.32.30
Части и принадлежности автомобильные
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2013 года № 993
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг) по видам
деятельности, соответствующим целям создания специальной
экономической зоны "Хоргос – Восточные ворота"
Код ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4
10
Производство продуктов питания
10.1
Мясо и продукты мясные и консервированные
10.13
Продукты из мяса и мяса птицы домашней
10.13.1
Продукты готовые и консервированные из мяса, субпродуктов мясных или крови животных
10.13.11
Свинина, разрезанная, соленая, сушеная или копченая (бекон и ветчина)
10.13.12
Говядина и телятина, соленая, сушеная или копченая
10.13.13
Мясо и субпродукты мясные пищевые прочие, соленые, в рассоле, сушеные или копченые (исключая свинину, мясо крупного рогатого скота); мука пищевая и порошок из мяса или субпродуктов мясных
10.13.15
Продукты готовые и консервированные из мяса, субпродуктов мясных или крови животных прочие, кроме полуфабрикатов готовых из мяса и субпродуктов мясных
10.13.16
Порошок, мука и гранулы из мяса, не пригодные для употребления человеком в пищу; шкварки
10.2
Рыба, ракообразные и моллюски переработанные и консервированные
10.20
Рыба, ракообразные и моллюски переработанные и консервированные
10.20.2
Рыба, приготовленная или консервированная другим способом; икра и ее заменители
10.20.25
Рыба, приготовленная или консервированная другим способом, кроме блюд готовых из рыбы
10.20.26
Икра и ее заменители
10.20.3
Ракообразные, моллюски и водные беспозвоночные прочие, мороженные, приготовленные или консервированные
10.20.34
Ракообразные, приготовленные или консервированные иным способом; моллюски и водные беспозвоночные прочие, приготовленные или консервированные иным способом
10.3
Фрукты и овощи переработанные и консервированные
10.31
Картофель переработанный и консервированный

13.20.3
Жасанды және штапельді талшықтардан алынған маталар (арнайы маталардан басқа)
13.20.31
Құрама синтетикалық және жасанды жіптерден жасалған маталар
13.20.32
Синтетикалық штапельді талшықтардан жасалған маталар
13.20.33
Жасанды штапельді талшықтардан жасалған маталар
13.20.4
Қылшықты маталар, түкті маталар және өзге де арнайы маталар
13.20.41
Қылшықты маталар және шашақжіпті маталар (түкті және енсіз маталардан басқа)
13.20.42
Мақтадан жасалған сүлгілік түкті маталар мен ұқсас түкті маталар (енсіз маталардан басқа)
13.20.43
Өзге де сүлгілік түкті маталар мен мақтадан жасалған ұқсас түкті маталар (енсіз маталардан басқа)
13.20.44
Дәке (енсіз маталардан басқа)
13.20.45
Кілем және еден жабындыларынан басқа, тафтингті маталар
13.20.46
Шыны талшықтарынан жасалған маталар (енсіз маталарды қоса алғанда)
13.20.5
Тоқыма тәсілдерімен өндірілген жасанды аң терісі
13.20.50
Тоқыма тәсілдерімен өндірілген жасанды аң терісі
13.9
Өзге де тоқыма бұйымдары
13.91
Трикотаж және тоқылған маталар
13.91.1
Трикотаж және тоқылған маталар
13.91.11
Машинамен немесе қолмен тоқылған қылшықты трикотаж төсем
13.92
Киімнен басқа, дайын тоқыма бұйымдар
13.92.1
Үй шаруашылығына арналған, киімнен басқа, дайын тоқыма бұйымдар
13.92.11
Көрпе (электрлі көрпелерден басқа) және жол жамылғылары
13.92.12
Төсек жайма
13.92.13
Асханалық жаймалар
13.92.14
Дәретхана жаймалары және ас үйлік жаймалар
13.92.2
Өзге де дайын тоқыма бұйымдары
13.92.21
Буып-түйетін қаптар мен пакеттер
13.92.22
Қайық, яхта немесе десанттық жүзетін заттарға арналған брезенттер, желкендер; бастырмалар, маркиздар, тенттер және кемпингтерге арналған жабдықтар (үрленетін матрастарды қоса алғанда)
13.92.23
Парашюттар (дирижабльдерге арналған парашюттерді қоса алғанда) және айналмалы парашюттер (ротошюттар), олардың бөліктері
13.92.24
Сырма көрпелер, мамық көрпелер, диван жастықтары, пуф, жастықтар, ұйықтайтын қаптар және кез-келген материалмен не кеуекті резеңкемен не тесікті (кеуекті) пластмассамен толтырылған ұқсас бұйымдар
13.93
Кілемдер және кілем бұйымдары
13.93.1
Кілемдер және кілем бұйымдары
13.93.11
Кілемдер және өзге де еденге төсейтін түйіншекті тоқыма төсеніштер
13.93.12
Тафтіленбеген және флокирленбеген өзге де маталық еденге төсейтін тоқыма төсеніштері мен кілемдер
13.93.13
Өзге де тафтіленген еденге төсейтін тоқыма төсеніштері мен кілемдер
13.93.19
Киізділерді қоса алғанда, өзге де еденге төсейтін тоқыма төсеніштері мен кілемдер
13.94
Жіпті-арқанды бұйымдар, арқан сымдар, арқандар, шпагат және торлар
13.94.1
Қалдықтардан басқа жіпті-арқанды бұйымдар, арқан сымдар, арқандар, шпагат және торлар

13.20.3
Ткани (кроме тканей специальных) из волокон искусственных и штапельных
13.20.31
Ткани из нитей синтетических и искусственных комплексных
13.20.32
Ткани из волокон синтетических штапельных
13.20.33
Ткани из волокон искусственных штапельных
13.20.20
Ткани хлопчатобумажные
13.20.4
Ткани ворсовые, ткани махровые и ткани специальные прочие
13.20.41
Ткани ворсовые и ткани синельные (кроме тканей махровых и тканей узких)
13.20.42
Ткани махровые полотенечные и ткани махровые аналогичные (кроме тканей узких) из хлопка
13.20.43
Ткани махровые полотенечные и ткани махровые аналогичные прочие (кроме тканей узких)
13.20.44
Марля (кроме тканей узких)
13.20.45
Ткани тафтинговые, кроме ковров и напольных покрытий
13.20.46
Ткани (включая ткани узкие) из стекловолокна
13.20.5
Мех искусственный, произведенный ткацким способом
13.20.50
Мех искусственный, произведенный ткацким способом
13.9
Изделия текстильные прочие
13.91
Ткани трикотажные и вязаные
13.91.1
Ткани трикотажные и вязаные
13.91.11
Полотна трикотажные машинного или ручного вязания ворсовые
13.92
Изделия текстильные готовые, кроме одежды
13.92.1
Изделия текстильные готовые, кроме одежды, для домашнего хозяйства
13.92.11
Одеяла (кроме одеял электрических) и пледы дорожные
13.92.12
Белье постельное
13.92.13
Белье столовое
13.92.14
Белье туалетное и белье кухонное
13.92.2
Изделия текстильные готовые прочие
13.92.21
Мешки и пакеты упаковочные
13.92.22
Брезенты, паруса для лодок, яхт или средств десантных плавучих; навесы, маркизы, тенты и снаряжение для кемпингов (включая матрасы надувные)
13.92.23
Парашюты (включая парашюты для дирижаблей) и парашюты вращающиеся (ротошюты), их части
13.92.24
Одеяла стеганые, одеяла пуховые, подушки диванные, пуфы, подушки, мешки спальные и изделия аналогичные с набивкой из любого материала или из губчатой резины или пористых (губчатых) пластмасс
13.93
Ковры и изделия ковровые
13.93.1
Ковры и изделия ковровые
13.93.11
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие узелковые
13.93.12
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие тканые, не тафтингованные и не флокированные
13.93.13
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие тафтинговые
13.93.19
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие, включая войлочные
13.94
Изделия канатно-веревочные, тросы, канаты, шпагат и сети
13.94.1
Изделия канатно-веревочные, тросы, канаты, шпагат и сети, кроме отходов

13.94.11
Өсімдік тоқыма талшықтарынан жасалған жіпті-арқанды бұйымдар, арқандар, арқан сымдар және шпагаттар
13.95
Киімнен басқа, маталық емес материалдар және маталық емес материалдардан жасалған бұйымдар
13.95.1
Киімнен басқа, маталық емес материалдар және маталық емес материалдардан жасалған бұйымдар
13.95.10
Киімнен басқа, маталық емес материалдар және маталық емес материалдардан жасалған бұйымдар
15
Былғары және оған жататын өнімдер өндірісі
15.1
Иленген және өңделген былғары; чемодандар; саквояждар, сөмкелер, портфельдер, әбзелдік ер-тұрман бұйымдары; өңделген және боялған аң терілері
15.11
Иленген және өңделген былғары; өңделген және боялған аң терілері
15.11.1
Иленген немесе өңделген аң терілері
15.11.10
Иленген немесе өңделген аң терілері
15.11.2
Күдері (композициялы күдеріні қоса алғанда); лакты және лакты ламинатталған былғары; металданған былғары
15.11.21
Күдері (композициялы күдеріні қоса алғанда)
15.11.22
Лакты және лакты ламинатталған былғары; металданған былғары
15.11.3
Ірі қара малдың терісінен немесе түгі жоқ жылқы тектес жануарлардың терісінен жасалған былғары
15.11.31
Түгі жоқ ірі қара малдың тұтас терісінен жасалған былғары
15.11.32
Түгі жоқ ірі қара малдың тұтас емес терісінен жасалған былғары
15.11.33
Түгі жоқ жылқы тектес жануарлардың терісінен жасалған былғары
15.11.4
Түгі жоқ қой, ешкі және шошқа терісінен жасалған былғары
15.11.41
Түгі жоқ қой терісінен жасалған былғары
15.11.42
Түгі жоқ ешкі терісінен жасалған былғары
15.11.43
Түгі жоқ шошқа терісі
15.11.5
Өзге де жануарлардың терісі; негізінде табиғи былғары бар композициялы былғары
15.11.51
Түгі жоқ өзге де жануарлардың терісі
15.11.52
Негізінде табиғи былғары немесе былғары талшықтары бар, пластина, парақ немесе жолақтардағы (лентада), орамдағы немесе орамсыз композициялы былғары
15.12
Чемодандар; саквояждар, сөмкелер, портфельдер және ұқсас бұйымдар, әбзелдік ер-тұрман бұйымдары
15.12.1
Әбзелдік ер-тұрман бұйымдары; чемодандар; саквояждар, сөмкелер, портфельдер және ұқсас бұйымдар; өзге де былғары бұйымдары
15.12.11
Әртүрлі материалдардан кез келген жануарларға арналған жегуге қажетті жабдықтар және әбзелдік ер-тұрман бұйымдары
15.12.12
Чемодандар, саквояждар, сөмкелер, портфельдер, былғары галантериялық ұсақ және табиғи былғарыға ұқсас немесе композициялы бұйымдар, пластмассалар, тоқыма материалдар, қатты қағаз және вулкандалған талшықтар; жеке гигиена, тігіс және тазалыққа арналған жол жиынтықтары
15.12.13
Қол сағаттарына арналған баулар, ленталар және білезіктер және олардың металл емес бөліктері
15.2
Аяқ киім
15.20
Аяқ киім
15.20.1
Спорттық, қорғайтын және ортопедиялықтан басқа аяқ киім

13.94.11
Изделия канатно-веревочные, канаты, тросы и шпагат из волокон текстильных растительных
13.95
Материалы нетканые и изделия из материалов нетканых, кроме одежды
13.95.1
Материалы нетканые и изделия из материалов нетканых, кроме одежды
13.95.10
Материалы нетканые и изделия из материалов нетканых, кроме одежды
15
Производство кожаной и относящейся к ней продукции
15.1
Кожа дубленая и выделанная; чемоданы; саквояжи, сумки, портфели, изделия шорно-седельные; меха выделанные и окрашенные
15.11
Кожа дубленая и выделанная; меха выделанные и окрашенные
15.11.1
Шкуры меховые, дубленые или выделанные
15.11.10
Шкуры меховые, дубленые или выделанные
15.11.2
Замша (включая замшу композиционную); кожа лаковая и лаковая ламинированная; кожа металлизированная
15.11.21
Замша (включая замшу композиционную)
15.11.22
Кожа лаковая и лаковая ламинированная; кожа металлизированная
15.11.3
Кожа из шкур скота крупного рогатого или шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова
15.11.31
Кожа из шкур целых скота крупного рогатого без волосяного покрова
15.11.32
Кожа из шкур не целых скота крупного рогатого без волосяного покрова
15.11.33
Кожа из шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова
15.11.4
Кожа из шкур овечьих, козьих или свиных без волосяного покрова
15.11.41
Кожа из шкур овечьих без волосяного покрова
15.11.42
Кожа из шкур козьих без волосяного покрова
15.11.43
Кожа свиная без волосяного покрова
15.11.5
Кожа животных прочих; кожа композиционная с основой из кожи натуральной
15.11.51
Кожа животных прочих без волосяного покрова
15.11.52
Кожа композиционная с основой из кожи натуральной или волокон кожевенных в пластинах, листах или полосе (ленте), в рулонах или не в рулонах
15.12
Чемоданы, саквояжи, сумки, портфели и изделия аналогичные, изделия шорно-седельные
15.12.1
Изделия шорно-седельные; чемоданы, саквояжи, сумки, портфели и изделия аналогичные; изделия кожаные прочие
15.12.11
Изделия шорно-седельные и упряжь для животного любого из материалов различных
15.12.12
Чемоданы, саквояжи, сумки, портфели, изделия кожгалантерейные мелкие и аналогичные из кожи натуральной или композиционной, пластмассы, текстильных материалов, волокна вулканизированного или картона; наборы дорожные для личной гигиены, шитья или чистки одежды или обуви
15.12.13
Ремешки, ленты и браслеты для часов наручных и их части, неметаллические
15.2
Обувь
15.20
Обувь
15.20.1
Обувь, кроме спортивной и защитной и ортопедической

15.20.11
Металл қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімдерден басқа, табаны бар және үсті резеңке мен полимер материалдардан жасалған су өткізбейтін аяқ киім
15.20.12
Спорттық немесе су өткізбейтін аяқ киімдерден басқа, табаны бар және үсті резеңке мен полимер материалдардан жасалған аяқ киімдер
15.20.13
Спорттық аяқ киімдерден басқа, үсті былғарыдан жасалған аяқ киімдер, металды қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімдер және әртүрлі арнайы аяқ киімдер
15.20.14
Спорттық аяқ киімдерден басқа, үсті тоқыма материалдардан жасалған аяқ киімдер
15.20.2
Спорттық аяқ киімдер
15.20.21
Теннис, баскетбол, гимнастика, жаттығуларға арналған және ұқсас аяқ киімдер
15.20.29
Шаңғы және коньки бәтеңкелерінен басқа, өзге де спорттық аяқ киімдер
15.20.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де қорғайтын аяқ киімдер
15.20.31
Металл қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімдер
15.20.32
Басқа топтамаларға енгізілмеген, әртүрлі арнайы және өзге де ағаш аяқ киімдер
20
Химия өнеркәсібі өнімдері өндірісі
20.1
Негізгі химиялық заттар, тыңайтқыштар және азотты қосындылар, пластмасса және бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.11
Өнеркәсіп газдары
20.11.1
Өнеркәсіп газдары
20.11.11
Сутегі, аргон, асыл газдар (инертті), азот және оттегі
20.11.12
Көміртек диоксиді және өзге де бейорганикалық оттекті бейметалдардың қосылыстары
20.11.13
Сұйық және қысылған ауа
20.12
Бояғыштар және пигменттер
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді және пероксиді; титан оксиді
20.12.12
Хром, марганец, қорғасын және мыс оксиді мен пероксиді
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері, пероксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сығындылар; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және олардың негізіндегі қоспалар; ағартушы флуоресцентті заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояйтын лактар және олардың негізіндегі қоспалар
20.15
Тыңайтқыштар мен азотты қосылыстар
20.15.1
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.10
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.2
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.20
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.3
Азотты, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.31
Несепнәр
20.15.32
Аммоний сульфаты
20.15.33
Аммоний нитраты
20.15.34
Қосарлы тұздар және кальций нитраты мен аммоний нитратының қоспалары
20.15.35
Тыңайтқыш болып табылмайтын, кальций карбонаты немесе өзге де бейорганикалық заттары бар аммоний нитратының қоспалары
20.15.39
Азотты тыңайтқыштар және олардың өзге де қоспалары
20.15.4
Фосфорлы, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар

15.20.11
Обувь водонепроницаемая с подошвой и верхом из резины или материалов полимерных, кроме обуви с подноском защитным металлическим
15.20.12
Обувь с подошвой и верхом из резины или материалов полимерных, кроме обуви водонепроницаемой или спортивной
15.20.13
Обувь с верхом из кожи, кроме спортивной обуви, обуви с подноском защитным металлическим и обуви специальной разной
15.20.14
Обувь с верхом из материалов текстильных, кроме обуви спортивной
15.20.2
Обувь спортивная
15.20.21
Обувь для тенниса, баскетбола, гимнастики, тренировок и аналогичная
15.20.29
Обувь спортивная прочая, кроме ботинок лыжных и коньков
15.20.3
Обувь защитная и прочая, не включенная в другие группировки
15.20.31
Обувь с подноском защитным металлическим
15.20.32
Обувь деревянная, различная специальная и прочая, не включенная в другие группировки
20
Производство продуктов химической промышленности
20.1
Вещества химические основные, удобрения и азотные соединения, пластмасса и синтетический каучук в первичных формах
20.11
Газы промышленные
20.11.1
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные) газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.12
Красители и пигменты
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана
20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их производные; вещества красящие, не включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы на их основе; продукты органические синтетические, используемые в качестве веществ флуоресцентных отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы на их основе
20.15
Удобрение и соединения азотные
20.15.1
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.10
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.2
Хлорид аммония; нитриты
20.15.20
Хлорид аммония; нитриты
20.15.3
Удобрения азотные, минеральные или химические
20.15.31
Мочевина
20.15.32
Сульфат аммония
20.15.33
Нитрат аммония
20.15.34
Соли двойные и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
20.15.35
Смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или неорганическими веществами прочими, не являющимися удобрениями
20.15.39
Удобрения азотные и их смеси прочие
20.15.4
Удобрения фосфорные, минеральные или химические

20.59.60
Альбуминдерді қоса алғанда, желатин және желатин туындылары
20.6
Химиялық талшықтар
20.60
Химиялық талшықтар
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді синтетикалық талшықтар
20.60.12
Полиамид пен полиэфирден жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаментті жіптер
20.60.14
Сызықтық тығыздығы 67 децитекстен кем емес монофиламентті синтетикалық жіптер және ленталы синтетикалық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді жасанды талшықтар
20.60.22
Вискозды талшықтан жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.23
Өзге де жеке жасанды филаментті жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған ленталар мен ұқсас бұйымдар
23
Өзге металл емес минералдық өнімдер өндірісі
23.1
Шыны және шыныдан жасалған бұйымдар
23.11.1
Табақты шыны
23.11.11
Құйылған және жұқартылған, тартылған немесе үрленген, табақты немесе пішінделген, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.11.12
Шыны-флоат және беті тегістелген немесе жылтыратылған, табақты, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.12
Қалыптасқан және өңделген табақты шыны
23.12.1
Қалыптасқан және өңделген табақты шыны
23.12.11
Иілген, қырланған, оюланған, бұрғымен тесілген, эмальданған немесе өзге де тәсілмен өңделген, бірақ рамаға немесе жиектемеге қойылмаған табақты шыны
23.12.12
Сынығы жоқ шыны
23.12.13
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулаушы бұйымдар; шыны айналар
23.13
Қуыс шыны
23.13.1
Қуыс шыны
23.13.11
Бөтелкелер, банкалар, құтылар және ампуладан басқа шыныдан жасалған өзге де ыдыстар; шыныдан жасалған тығындар, қақпақтар және өзге де тығындау құралдары
23.13.12
Шыны керамикадан басқа сусынға арналған ыдыстар (бокалдар)
23.13.13
Үстелді жабдықтауда, ас үйде қолданылатын шыны бұйымдар, дәретхана және кеңсе керек-жарақтары, интерьер әшекейлері және ұқсас бұйымдар
23.19.1
Жартылай өңделген шыны, өзгелер
23.19.11
Шар (микросферадан басқа), өзек немесе түтікшелер түріндегі өңделмеген массадағы шыны
23.19.12
Сығымдалған немесе қалыпқа салынған шыныдан жасалған тас төсеуге арналған блоктар, кірпіштер, тақталар және өзге де бұйымдар, әшекей әйнектер мен ұқсас бұйымдар; көп ұяшықты шыны немесе блоктардағы, тақталардағы немесе ұқсас қалыптардағы көбікті шыны
23.2
Отқа төзімді бұйымдар
23.20
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.1
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.11
Кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан алынған кірпіштер, блоктар, тақталар және өзге де қыш бұйымдар (тақталар, панельдер, қуыс брикеттер, цилиндрлер, құбырларды қоса алғанда)

20.59.60
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.6
Волокна химические
20.60
Волокна химические
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной плотности не менее 67 децитекс и нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
23
Производство прочей неметаллической минеральной продукции
23.1
Стекло и изделия из стекла
23.11.1
Стекло листовое
23.11.11
Стекло литое и прокатное, тянутое или выдувное, листовое или профилированное, но не обработанное другим способом
23.11.12
Стекло- флоат и стекло со шлифованной или полированной поверхностью листовое, но не обработанное другим способом
23.12
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.1
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.11
Стекло листовое гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или оправу
23.12.12
Стекло безосколочное
23.12.13
Изделия изолирующие многослойные из стекла; зеркала стеклянные
23.13
Стекло полое
23.13.1
Стекло полое
23.13.11
Бутылки, банки, флаконы и прочая тара из стекла, кроме ампул; пробки, крышки и средства укупорочные прочие из стекла
23.13.12
Сосуды для питья (бокалы), кроме стеклокерамики
23.13.13
Изделия стеклянные, используемые для сервировки стола, для кухни, принадлежности туалетные и канцелярские, украшения интерьеров и изделия аналогичные
23.19.1
Стекло полуобработанное, прочее
23.19.11
Стекло в массе в виде шаров (кроме микросфер), стержней или трубок, необработанное
23.19.12
Блоки для мощения, кирпичи, плитки и изделия прочие из стекла прессованного или отформованного, витражи и изделия аналогичные; стекло многоячеистое или пеностекло в блоках, плитах или формах аналогичных
23.2
Изделия огнеупорные
23.20
Изделия огнеупорные
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия керамические прочие (включая плиты, панели, полые брикеты, цилиндры, трубы) из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых

23.20.12
Отқа төзімді қыш кірпіштер, блоктар, тақталар және шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған материалдардан басқа, отқа төзімді қыш құрылыс материалдары
23.20.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен оған ұқсас құрамдар
23.3
Саздан жасалған құрылыс материалдары
23.31
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.1
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.10
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.32
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.1
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Қыш құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтергіш блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзімсіз қыш ұқсас бұйымдар
23.32.12
Отқа төзімсіз төбе жабатын қыш жабынқыш, дефлекторлар, түтіндіктер мен тарту құбырларын қаптамалар, сәулет әшекейлері мен өзге де қыш құрылыс бұйымдары
23.32.13
Құбырларға арналған қыш түтіктер, құбырлар, су бұрғыштар мен фитингтер
23.4
Фарфор және өзге де қыш бұйымдар
23.42
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.1
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.10
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.43
Электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы қыш арматура
23.43.1
Машиналарға, электр қондырғылары мен жабдықтарына арналған электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы қыш арматура
23.43.10
Машиналарға, электр қондырғылары мен жабдықтарына арналған электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы қыш арматура
23.5
Цемент, әк және ғаныш
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цемент клинкерлері
23.51.12
Портландцемент, балшық-топырақты цемент, қож цементі және гидравликалық ұқсас цемент
23.52
Әк және ғаныш
23.52.1
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.10
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.2
Ғаныш
23.52.20
Ғаныш
23.52.3
Кальцийленген немесе агломератталған доломит
23.52.30
Кальцийленген немесе агломератталған доломит
23.6
Бетоннан, ғаныштан және цементтен жасалған бұйымдар
23.61
Құрылыстық мақсаттарға арналған бетоннан жасалған бұйымдар
23.61.1
Құрылыстық мақсаттарға арналған бетоннан жасалған бұйымдар
23.61.11
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған тақтайшалар, тақталар, кірпіштер мен ұқсас бұйымдар
23.61.12
Құрылысқа, оның ішінде азаматтық құрылысқа арналған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған құрастырмалы конструкция элементтері
23.61.2
Бетоннан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
23.61.20
Бетоннан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
23.62
Құрылыстық мақсаттарға арналған ғаныштан жасалған бұйымдар
23.62.1
Құрылыстық мақсаттарға арналған ғаныштан жасалған бұйымдар

23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и материалы строительные керамические огнеупорные аналогичные, кроме материалов из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.13
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и составы аналогичные, не включенные в другие группировки
23.3
Материалы строительные из глины
23.31
Плитки и плиты керамические
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.32
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки для полов, блоки несущие или блоки заполнения и изделия аналогичные керамические неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов и труб вытяжных, украшения архитектурные и изделия керамические строительные прочие
23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги для труб, керамические
23.4
Изделия фарфоровые и керамические прочие
23.42
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.43
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические
23.43.1
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.43.10
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.5
Цемент, известь и гипс
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и цементы гидравлические аналогичные
23.52
Известь и гипс
23.52.1
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.10
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.30
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.6
Изделия из бетона, гипса и цемента
23.61
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.1
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.11
Плитки, плиты, кирпичи и изделия аналогичные из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.12
Элементы конструкций сборные для строительства, в том числе гражданского, из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.2
Конструкции строительные сборные из бетона
23.61.20
Конструкции строительные сборные из бетона
23.62
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.1
Изделия из гипса для строительных целей

23.62.10
Құрылыстық мақсаттарға арналған ғаныштан жасалған бұйымдар
23.63
Тауарлық бетон
23.63.1
Тауарлық бетон
23.63.10
Тауарлық бетон
23.64
Құрылыс ерітінділері
23.64.1
Құрылыс ерітінділері
23.64.10
Құрылыс ерітінділері
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Фиброцементтен жасалған бұйымдар
23.65.11
Өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе агломератталған минералды байланыстырушы заттары бар ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақтайлар, қырлы бөренелер, блоктар және ұқсас бұйымдар
23.65.12
Целлюлоза талшықтары бар асбестоцементтен, фиброцементтен немесе ұқсас типті цементтен жасалған бұйымдар
23.9
Өзге де минералды металл емес бұйымдар
23.91
Абразивті бұйымдар
23.91.1
Абразивті бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, табиғи немесе жасанды агломератталған абразивті материалдардан немесе қыштан жасалған диірмен тастар, қайрайтын тастар, тегістейтін дөңгелектер және тегістеуге арналған жиектері жоқ бұйымдар мен олардың бөлшектері
23.91.12
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе мата, қағаз, қатпарлы қағаз немесе өзге де негізіндегі дән
23.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өзге де бұйымдар
23.99.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өзге де бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежегіштерге, муфталарға және құрастырылмаған түрдегі ұқсас типті бұйымдарға арналған фрикциялық материал
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негізделген битум қоспалары
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізінде жасалған өнімдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа, жасанды корунд
25
Машиналар мен жабдықтардан басқа дайын металл бұйымдарын жасау
25.1
Металл конструкциялар
25.11
Металл конструкциялар мен конструкция бөліктері
25.11.1
Құрастырмалы құрылыс металл конструкциялары

23.62.10
Изделия из гипса для строительных целей
23.63
Бетон товарный
23.63.1
Бетон товарный
23.63.10
Бетон товарный
23.64
Растворы строительные
23.64.1
Растворы строительные
23.64.10
Растворы строительные
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Изделия из фиброцемента
23.65.11
Панели, плиты, доски, бруски, блоки и изделия аналогичные из волокон растительных, соломы или отходов древесных, агломерированных с веществами связующими минеральными
23.65.12
Изделия из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы или из цементов аналогичного типа
23.7
Камень обработанный для памятников, отделки и строительства
23.70
Камень обработанный для памятников, отделки и строительства
23.70.1
Камень обработанный для памятников, отделки и строительства
23.70.11
Мрамор, травертин, алебастр обработанные для памятников, отделки и строительства и изделия из них (кроме брусчатки, бордюрных камней, плит каменных, черепицы и изделий аналогичных); гранулы искусственно окрашенные, щебенка и порошок из мрамора, травертина
23.70.12
Камень обработанный прочий для памятников, отделки и строительства и изделия из него; гранулы и порошки из камня природного прочего, искусственно окрашенного; изделия из сланца агломерированного
23.9
Изделия минеральные неметаллические прочие
23.91
Изделия абразивные
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и изделия аналогичные без обрамления для шлифовки и их части из камня природного, материалов абразивных агломерированных природных или искусственных, или из керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный абразивный или зерно на основе тканевой, бумажной, картонной или прочей
23.99
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе асбеста и карбоната магния; изделия из таких смесей или асбеста; материал фрикционный для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте природном или связанных с ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
25
Производство готовых металлических изделий, кроме машин и оборудования
25.1
Металлоконструкции
25.11
Металлоконструкции и части конструкций
25.11.1
Металлоконструкции строительные сборные

25.11.10
Құрастырмалы құрылыс металл конструкциялары
25.11.2
Металл конструкциялар мен олардың бөліктері
25.11.21
Қара металдардан жасалған көпірлер мен көпір секциялары
25.11.23
Қара металдан жасалған мұнаралар мен торлы діңгектер
25.12
Металл есіктер мен терезелер
25.12.1
Металл есіктер және есік табалдырықтары, терезелер мен олардың жақтаулары
25.12.10
Металл есіктер және есік табалдырықтары, терезелер мен олардың жақтаулары
25.2
Металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер
25.21
Радиаторлар мен орталықтан жылыту қазандықтары
25.21.1
Радиаторлар мен орталықтан жылыту қазандықтары
25.21.11
Қара металдардан жасалған, электр қызусыз, орталықтан жылыту радиаторлары
25.21.12
Ыстық су немесе төмен қысымды бу өндіруге арналған орталықтан жылыту қазандықтары
25.21.13
Орталықтан жылыту қазандықтарының бөліктері
25.29
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер
25.29.1
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер
25.29.11
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы 300 л кем емес қара металл немесе алюминийден жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар мен осыған ұқсас типтегі сыйымдылықтар (қысылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтардан басқа)
25.29.12
Қара металдан немесе алюминийден жасалған қысылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
25.3
Орталықтан жылытудың су қазандықтарынан басқа бу генераторлары
25.30
Орталықтан жылытудың су қазандықтарынан басқа бу генераторлары
25.30.1
Бу генераторлары мен олардың бөліктері
25.30.11
Бу немесе өзге де бу шығарушы қазандықтар; өте қыздырылған сумен жұмыс істейтін қазандықтар
25.73
Құрал
25.73.1
Ауыл шаруашылығында, бау-бақша шаруашылығында немесе орман шаруашылығында қолдануға арналған қол құралы
25.73.10
Ауыл шаруашылығында, бау-бақша шаруашылығында немесе орман шаруашылығында қолдануға арналған қол құралы
25.73.2
Қол аралар; барлық типтегі араларға арналған төсем
25.73.20
Қол аралар; барлық типтегі араларға арналған төсем
25.73.4
Механикалық жетекпен жабдықталған немесе жабдықталмаған қол құралдарына немесе станоктарға арналған ауыстырмалы бөліктері
25.73.40
Механикалық жетекпен жабдықталған немесе жабдықталмаған қол құралдарына немесе станоктарға арналған ауыстырмалы бөліктері
25.73.5
Құймасауыттар мен құймақалыптар; құю тұғырлары мен моделдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдар, резеңке немесе пластмассаны құюға арналған пішіндер
25.73.50
Құймасауыттар мен құймақалыптар; құю тұғырлары мен моделдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдар, резеңке немесе пластмассаны құюға арналған пішіндер

25.11.10
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.2
Металлоконструкции и их части
25.11.21
Мосты и секции мостов из металлов черных
25.11.23
Конструкции прочие, части конструкций, профили и изделия аналогичные из металлов черных или алюминия
25.12
Двери и окна металлические
25.12.1
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.12.10
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.2
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические
25.21
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.1
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.11
Радиаторы для центрального отопления без нагрева электрического из металлов черных
25.21.12
Котлы центрального отопления для производства горячей воды или пара с низким давлением
25.21.13
Части котлов центрального отопления
25.29
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.1
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.11
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичного типа (кроме емкостей для газов сжатых или сжиженных) из металлов черных или алюминия вместимостью не менее 300 л, не оснащенные оборудованием механическим или тепловым
25.29.12
Емкости для газов сжатых или сжиженных из металлов черных или алюминия
25.3
Парогенераторы, кроме котлов водяных центрального отопления
25.30
Парогенераторы, кроме котлов водяных центрального отопления
25.30.1
Парогенераторы и их части
25.30.11
Котлы паровые или парогенерирующие прочие; котлы, работающие на воде перегретой
25.73
Инструмент
25.73.1
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.10
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.2
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.20
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.3
Инструмент ручной прочий
25.73.30
Инструмент ручной прочий
25.73.4
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.40
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.5
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс
25.73.50
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс

25.9
Өзге де дайын металл бұйымдар
25.91
Болат барабандар және осыған ұқсас сыйымдылықтар
25.91.1
Болат барабандар және осыған ұқсас сыйымдылықтар
25.91.11
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы 50-300 л қара металдардан жасалған кез келген заттарға (газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер мен ұқсас сыйымдылықтар
25.91.12
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы 50 л кем қара металдардан жасалған кез-келген заттарға (газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер (пісіріп бітелгенінен және дәнекерленгенінен басқа) мен ұқсас сыйымдылықтар
25.92
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.1
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.11
Сыйымдылығы 50 л кем қара металдан жасалған консерві банкалары
25.92.12
Сыйымдылығы 300 л кем алюминийден жасалған кез-келген заттарға (газдан басқа) арналған бөшкелер, барабандар, банкалар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар
25.92.13
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған тәж тәрізді тығындар мен бітеуіштер, қалпақтар мен қақпақтар
25.93
Сымнан жасалған бұйымдар
25.93.1
Сымнан жасалған бұйымдар
25.93.11
Электр оқшаулаусыз қара металдардан жасалған көп желілі сым, арқан сымдар, арқандар, өрілген баулар және осыған ұқсас бұйымдар
25.93.12
Қара металдан жасалған тікенек сым; электр оқшаулаусыз мыстан немесе алюминийден жасалған көп желілі сым, арқан сымдар, арқандар, өрілген баулар және осыған ұқсас бұйымдар
25.93.13
Болат немесе мыс сымнан жасалған тоқыма, керегетор, тор және қоршаулар; қара металдан немесе мыстан жасалған металл торлар
25.94
Бекіту бұйымдары, кескіш бұрандасы бар бұйымдар
25.94.1
Бекіту бұйымдары, кескіш бұрандасы бар бұйымдар
25.94.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, қара металдардан жасалған кескіш бұрандасы бар бұйымдар
25.94.12
Қара металдардан жасалған өзге де кеспейтін бекіту бұйымдары
25.94.13
Мыс кескіш бұрандасы бар бұйымдар, кеспейтін бекіту бұйымдары
28
Машиналар мен жабдықтар өндірісі
28.1
Жалпы мақсаттағы машиналар
28.11
Авиациялық, автомобильдік және мотоциклдік қозғалтқыштардан басқа қозғалтқыштар мен турбиналар
28.11.1
Авиациялық, автомобильдік және мотоциклдік қозғалтқыштардан басқа қозғалтқыштар
28.11.13
Өзге де қысымнан тұтанатын піспекті ішкі жану қозғалтқыштары
28.11.2
Турбиналар
28.11.21
Су буымен жұмыс істейтін турбиналар және өзге де бу турбиналары
28.11.22
Гидравликалық турбиналар және су доңғалақтары
28.11.23
Газ турбиналары (турбореактивті және турбобұрандалы қозғалтқыштардан басқа)
28.11.24
Жел турбиналары
28.11.3
Турбина бөліктері
28.11.31
Су буымен жұмыс істейтін турбиналар және өзге бу турбиналарының бөліктері

25.9
Металлоизделия готовые прочие
25.91
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.1
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.11
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью 50-300 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.91.12
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики (кроме заваренных и запаянных) и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью менее 50 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.92
Емкости металлические легкие
25.92.1
Емкости металлические легкие
25.92.11
Банки консервные из металлов черных вместимостью менее 50 л
25.92.12
Бочки, барабаны, банки, ящики емкости аналогичные из алюминия для веществ любых (кроме газа) вместимостью менее 300 л
25.92.13
Пробки корончатые и заглушки, колпачки и крышки из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.93
Изделия из проволоки
25.93.1
Изделия из проволоки
25.93.11
Провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из металлов черных без изоляции электрической
25.93.12
Проволока колючая из металлов черных; провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из меди или алюминия, без изоляции электрической
25.93.13
Ткань, решетки, сетки и ограждения из проволоки стальной или медной; сетки металлические из металлов черных или меди
25.94
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанным
25.94.1
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанным
25.94.11
Изделия с резьбой нарезанной из металлов черных, не включенные в другие группировки
25.94.12
Изделия крепежные ненарезные из металлов черных прочие
25.94.13
Изделия с резьбой нарезанной, изделия крепежные ненарезные медные
28
Производство машин и оборудования
28.1
Машины общего назначения
28.11
Двигатели и турбины, кроме двигателей авиационных, автомобильных и мотоциклетных
28.11.1
Двигатели, кроме двигателей авиационных, автомобильных и мотоциклетных
28.11.13
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия прочие
28.11.2
Турбины
28.11.21
Турбины, работающие на водяном паре, и турбины паровые прочие
28.11.22
Турбины гидравлические и колеса водяные
28.11.23
Турбины газовые (кроме двигателей турбореактивных и турбовинтовых)
28.11.24
Турбины ветряные
28.11.3
Части турбин
28.11.31
Части турбин, работающих на водяном паре, и турбин паровых прочих

28.11.32
Гидравликалық турбиналардың және реттеушілерді қоса алғанда, су доңғалақтарының бөліктері
28.11.33
Турбореактивті және турбобұрандалы қозғалтқыштарға арналған бөлшектерден басқа, газды турбиналардың бөліктері
28.11.4
Қозғалтқыштар бөліктері
28.11.41
Ұшқынмен тұтанатын іштен жану қозғалтқыштарының (авиациялық қозғалтқыштардан басқа) бөліктері
28.11.42
Іштен жанатын дизельді қозғалтқыштарға арналған бөлшектер
28.12
Гидравликалық күш беретін жабдықтар
28.12.1
Бөліктерден басқа, гидравликалық күш беретін жабдықтар
28.12.11
Желілік әрекеттегі гидравликалық күш беретін және пневматикалық қозғалтқыштар мен құрылғылар (цилиндрлер)
28.12.12
Гидравликалық және пневматикалық айналмалы қозғалтқыштар
28.12.13
Гидравликалық сорғылар
28.12.14
Гидравликалық және пневматикалық қақпақтар
28.12.15
Гидроагрегаттар
28.12.16
Гидравликалық жүйелер
28.12.2
Гидравликалық күш беретін жабдықтардың бөліктері
28.12.20
Гидравликалық күш беретін жабдықтардың бөліктері
28.13
Өзге де сорғылар мен сығымдағыштар
28.13.1
Сұйықтық айдауға арналған сорғылар; сұйықтық көтергіштер
28.13.11
Сұйықтық айдауға арналған сорғылар
28.13.12
Бетоннан басқа, сұйықтықтарды айдауға арналған қайтарымды-үдемелі көлемді піспекті сорғылар
28.13.13
Сұйықтық айдауға арналған көлемді ротациялық сорғылар
28.13.14
Сұйықтық айдауға арналған орталықтан тепкіш сорғылар; өзге де сорғылар
28.13.2
Ауа немесе вакуумдық сорғылар; өзге де ауа немесе газдық сығымдағыштар
28.13.21
Вакуумды сорғылар
28.13.22
Қол немесе аяқпен жұмыс істейтін ауа сорғылары
28.13.23
Тоңазытқыш жабдықтарына арналған сығымдағыштар
28.13.24
Өнімділігі 2 куб.м/мин асатын, сүйрету үшін доңғалақ шассилерге құрылған ауа сығымдағыштары
28.13.25
Турбо сығымдағыштар
28.13.26
Піспекті сығымдағыштар
28.13.27
Бір білікті немесе көп білікті орталықтан тепкіш көлемді сығымдағыштар
28.13.3
Сорғылар мен сығымдағыштардың бөліктері
28.13.31
Сұйықтық сорғыларының және сұйықтық көтергіштерінің бөліктері
28.13.32
Ауа немесе вакуумдық сорғылардың, ауа немесе газ сығымдағыштарының, желдеткіштердің, ауа соратын шкафтардың бөліктері
28.14
Крандар мен клапандар
28.14.1
Құбырларға, қазандық корпустарына, цистерналар, бактар мен осыған ұқсас ыдыстарға арналған крандар, шұралар, клапандар және осыған ұқсас арматура
28.14.11
Редукциялық, реттеуші, бақылау және сақтандырғыш клапандар
28.14.12
Раковиналар, жуғыштар, биде, унитаз, ванналарға арналған крандар, шұралар, клапандар және осыған ұқсас арматура; орталықтан жылыту радиаторларына арналған шұралар
28.14.13
Таратушы клапандар, шибер тиектер, шар клапандар және өзге де клапандар
28.14.2
Крандар мен клапандардың және осыған ұқсас арматураның бөліктері

28.11.32
Части турбин гидравлических и колес водяных, включая регуляторы
28.11.33
Части турбин газовых, кроме частей для двигателей турбореактивных и турбовинтовых
28.11.4
Части двигателей
28.11.41
Части двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием (кроме авиационных двигателей)
28.11.42
Части для дизельных двигателей внутреннего сгорания
28.12
Оборудование гидравлическое силовое
28.12.1
Оборудование гидравлическое силовое, кроме частей
28.12.11
Двигатели и установки силовые гидравлические и пневматические линейного действия (цилиндры)
28.12.12
Двигатели гидравлические и пневматические вращающиеся
28.12.13
Насосы гидравлические
28.12.14
Клапаны гидравлические и пневматические
28.12.15
Гидроагрегаты
28.12.16
Системы гидравлические
28.12.2
Части оборудования гидравлического силового
28.12.20
Части оборудования гидравлического силового
28.13
Насосы и компрессоры прочие
28.13.1
Насосы для перекачки жидкостей; подъемники жидкостей
28.13.11
Насосы для перекачки жидкостей
28.13.12
Насосы поршневые объемные возвратно-поступательные для перекачки жидкостей, кроме бетона
28.13.13
Насосы ротационные объемные для перекачки жидкостей
28.13.14
Насосы центробежные для перекачки жидкостей; насосы прочие
28.13.2
Насосы воздушные или вакуумные; компрессоры воздушные или газовые прочие
28.13.21
Насосы вакуумные
28.13.22
Насосы воздушные ручные или ножные
28.13.23
Компрессоры для холодильного оборудования
28.13.24
Компрессоры воздушные, установленные на колесных шасси для буксировки, производительностью более 2 куб.м/мин
28.13.25
Турбокомпрессоры
28.13.26
Компрессоры поршневые
28.13.27
Компрессоры центробежные объемные одновальные или многовальные
28.13.3
Части насосов и компрессоров
28.13.31
Части насосов для жидкостей и подъемников жидкостей
28.13.32
Части насосов воздушных или вакуумных, компрессоров воздушных или газовых, вентиляторов, шкафов вытяжных
28.14
Краны и клапаны
28.14.1
Краны, вентили, клапаны и арматура аналогичная для трубопроводов, корпусов котлов, цистерн, баков и емкостей аналогичных
28.14.11
Клапаны редукционные, регулирующие, контрольные и предохранительные
28.14.12
Краны, вентили, клапаны для раковин, моек, биде, унитазов, ванн и арматура аналогичная; вентили для радиаторов центрального отопления
28.14.13
Клапаны распределительные, затворы шиберные, клапаны шаровые и прочие
28.14.2
Части кранов и клапанов и арматуры аналогичной

28.14.20
Крандар мен клапандардың және осыған ұқсас арматураның бөліктері
28.15
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар мен берілістер және жетек элементтері
28.15.1
Шарикті және роликті мойынтіректер
28.15.10
Шарикті және роликті мойынтіректер
28.15.2
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар мен берілістер және жетек элементтері
28.15.21
Қара металдан жасалған роликті және топсалы шынжырлар
28.15.22
Трансмиссиялық біліктер (жұдырықшалы және иінді біліктерді қоса алғанда) және кривошиптер
28.15.23
Мойынтірек корпустары және сырғанау мойынтіректері
28.15.24
Тісті доңғалақтар мен берілістер; жүрісті шарикті бұрамалар; өзге де берілістер қорабы және жылдамдықтарды ауыстырып қосқыштар
28.15.25
Полиспасталарды қоса алғанда, сермерлер мен шкивтер
28.15.26
Әмбебап түрлерін қоса алғанда, муфталар мен топсалы қосылыстар
28.15.3
Мойынтіректер, тісті берілістер мен жетек элементтерінің бөліктері
28.15.31
Шариктер, инелер мен роликтер; шарикті немесе роликті мойынтіректердің бөліктері
28.15.32
Қара металдардан жасалған топсалы шынжыр бөліктері
28.15.39
Басқа топтамаларға енгізілмеген мойынтіректер мен жетек элементтерінің бөліктері
28.2
Өзге де жалпы мақсатқа арналған жабдықтар
28.21
Пештер мен пеш шілтерлері
28.21.1
Пештер, пеш шілтерлері және олардың бөліктері
28.21.11
Пеш шілтерлері; механикалық оттықтар және оттықты шарбақтар; күлді жоюға арналған механикалық құрылғылар және осыған ұқсас құрылғылар
28.21.12
Өнеркәсіптік немесе зертханалық пештер мен камералар; электрлік емес қалдықтарды жағуға арналған пештерді қоса алғанда (нан пісіретін пештерден басқа)
28.21.13
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештер мен камералар; индукциялық немесе диэлектрлік қыздыру жабдықтары
28.21.14
Пеш оттықтары мен пеш бөліктері
28.22
Көтергіш-көлік жабдықтары
28.22.1
Көтергіш-көлік жабдықтары мен оның бөліктері
28.22.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген талдар мен көтергіштер
28.22.12
Шахта үстінде орналастырылған шахталық көтергіш қондырғылардың жүкшығырлары; жер астында жұмыс істеуге арналған арнайы жүкшығырлар; өзге де жүкшығырлар мен кабестандар
28.22.13
Домкраттар; көлік құралдарын көтеруге арналған тетіктер
28.22.14
Деррик-крандар; көтергіш крандар; жылжымалы көтергіш фермалар, тіреуіш транспортерлер және көтергіш краны бар автомобиль-шеберханалар
28.22.15
Айырлы қармауыштары бар автотиегіштер, өзге де тиегіштер; темір жол станцияларындағы перрондарда қолдануға арналған тракторлар
28.22.16
Лифтілер, скиптік көтергіштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргінші жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдардың үздіксіз қозғалысына арналған пневматикалық көтергіштер мен өзге де конвейерлер

28.14.20
Части кранов и клапанов и арматуры аналогичной
28.15
Подшипники, колеса и передачи зубчатые и элементы приводов
28.15.1
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.10
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.2
Подшипники, колеса и передачи зубчатые и элементы приводов прочие
28.15.21
Цепи роликовые и шарнирные из металлов черных
28.15.22
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы
28.15.23
Корпуса подшипников и подшипники скольжения
28.15.24
Колеса и передачи зубчатые; винты ходовые шариковые; коробки передач и переключатели скоростей прочие
28.15.25
Маховики и шкивы, включая полиспасты
28.15.26
Муфты и соединения шарнирные, включая универсальные
28.15.3
Части подшипников, передач зубчатых и элементов приводов
28.15.31
Шарики, иглы и ролики; части подшипников шариковых или роликовых
28.15.32
Части цепей шарнирных из металлов черных
28.15.39
Части подшипников и элементов приводов, не включенные в другие группировки
28.2
Оборудование общего назначения прочее
28.21
Печи и горелки печные
28.21.1
Печи, горелки печные и их части
28.21.11
Горелки печные; топки механические и решетки колосниковые; устройства механические для удаления золы и устройства аналогичные
28.21.12
Печи и камеры промышленные или лабораторные, включая печи для сжигания отходов неэлектрические (кроме печей хлебопекарных)
28.21.13
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические; оборудование нагревательное индукционное или диэлектрическое
28.21.14
Части топок печных и печей
28.22
Оборудование подъемно-транспортное
28.22.1
Оборудование подъемно-транспортное и его части
28.22.11
Тали и подъемники, не включенные в другие группировки
28.22.12
Лебедки установок шахтных подъемных надшахтного размещения; лебедки специальные для работы под землей; лебедки прочие и кабестаны
28.22.13
Домкраты; механизмы для поднятия транспортных средств
28.22.14
Деррик-краны; краны подъемные; фермы подъемные подвижные, транспортеры стоечные и автомобили-мастерские с краном подъемным
28.22.15
Автопогрузчики с вилочными захватами, погрузчики прочие; тракторы для использования на перронах железнодорожных станций
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и дорожки пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов

28.22.18
Көтергіш-көлік жабдығы, өзге де тиеу немесе түсіру жабдықтары
28.22.19
Көтергіш-көлік және жүкті тиеу-түсіру жабдықтарының бөліктері
28.22.2
Шөміштер, қауғалар, грейферлер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас тетіктерге арналған қармаулар
28.22.20
Шөміштер, қауғалар, грейферлер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас тетіктерге арналған қармаулар
28.24
Электромеханикалық және пневматикалық қол құралдары
28.24.1
Электромеханикалық қол құралдары; өзге де электрлі емес қозғалтқышы бар пневматикалық қол құралы
28.24.11
Электр қозғалтқышы бар электромеханикалық қол құралдары
28.24.12
Электрлі емес қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол құралдары
28.24.2
Электромеханикалық және пневматикалық қол құралдарының бөліктері
28.24.21
Электр қозғалтқышы бар электромеханикалық қол аспаптарының бөліктері
28.25
Өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтары
28.25.1
Жылу алмастыру құрылғысы; тоңазытқыш жабдығы және ауаны баптауға арналған жабдық
28.25.11
Жылу алмастыру құрылғысы және ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған өзге де машиналар
28.25.12
Ауаны баптауға арналған жабдық
28.25.13
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары және жылу сорғылары (тұрмыстық жабдықтардан басқа)
28.25.14
Басқа топтамаларға енгізілмеген газды сүзу немесе тазартуға арналған жабдықтар мен аппараттар
28.25.2
Үстелге, еденге қоятын, қабырғаға, терезеге, төбеге немесе шатырға ілетіндерден басқа желдеткіштер
28.25.20
Үстелге, еденге қоятын, қабырғаға, терезеге, төбеге немесе шатырға ілетіндерден басқа желдеткіштер
28.25.3
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөліктері
28.25.30
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөліктері
28.29.1
Газогенераторлар, дистилляциялау, сүзу немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.11
Генераторлық немесе су газын алуға арналған генераторлар; ацетилен және оларға ұқсас газогенераторлар; дистилляциялау немесе тазартуға арналған қондырғылар
28.29.12
Сұйықтықтарды сүзу мен тазартуға арналған жабдық
28.29.13
Іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған майлы, жанармай және ауаны сіңіретін сүзгілер
28.29.2
Бөтелкелерді немесе өзге де ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар; өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар; табақ металдан жасалған төсемдер
28.29.21
Бөтелкелерді немесе өзге де ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар
28.29.22
Өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және осыған ұқсас механикалық құрылғылар (ауыл шаруашылығында қолдануға арналған құрылғылардан басқа)

28.22.18
Оборудование подъемно-транспортное, погрузочное или разгрузочное прочее
28.22.19
Части оборудования подъемно-транспортного и погрузочно-разгрузочного
28.22.2
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов подъемных, экскаваторов, машин и механизмов аналогичных
28.22.20
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов подъемных, экскаваторов, машин и механизмов аналогичных
28.24
Инструменты ручные электромеханические и пневматические
28.24.1
Инструменты ручные электромеханические; инструменты ручные пневматические с двигателем встроенным неэлектрическим прочие
28.24.11
Инструменты электромеханические ручные со встроенным электродвигателем
28.24.12
Инструменты ручные пневматические с двигателем встроенным неэлектрическим прочие
28.24.2
Части инструментов ручных электромеханических и пневматических
28.24.21
Части инструментов электромеханических ручных со встроенным электродвигателем
28.25
Оборудование холодильное и вентиляционное промышленное
28.25.1
Устройства теплообменные; оборудование холодильное и оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.11
Устройства теплообменные и машины для сжижения воздуха или газов прочих
28.25.12
Оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.13
Оборудование холодильное и морозильное и насосы тепловые (кроме оборудования бытового)
28.25.14
Оборудование и аппараты для фильтрования или очистки газов, не включенные в другие группировки
28.25.2
Вентиляторы, кроме настольных, напольных, настенных, оконных, потолочных или кровельных
28.25.20
Вентиляторы, кроме настольных, напольных, настенных, оконных, потолочных или кровельных
28.25.3
Части оборудования холодильного и морозильного и насосов тепловых
28.25.30
Части оборудования холодильного и морозильного и насосов тепловых
28.29.1
Газогенераторы, аппараты для дистилляции, фильтрования или очистки
28.29.11
Генераторы для получения газа генераторного или водяного; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные им; установки для дистилляции или очистки
28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки жидкостей
28.29.13
Фильтры масляные, бензиновые и всасывающие воздушные для двигателей внутреннего сгорания
28.29.2
Оборудование для мойки, заполнения, упаковывания или обертывания бутылок или емкостей прочих; огнетушители, устройства распылительные, машины пароструйные или пескоструйные; прокладки из металла листового
28.29.21
Оборудование для мойки, заполнения, упаковывания или обертывания бутылок или емкостей прочих
28.29.22
Огнетушители, устройства распылительные, машины пароструйные или пескоструйные и устройства механические аналогичные (кроме устройств для использования в сельском хозяйстве)

28.29.23
Өзге де материалдармен үйлесімде табақты металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас қымтағыштар
28.29.3
Тұрмыстық және өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өзге де өлшеу жабдықтары
28.29.31
Өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары, конвейерлердегі тауарларды тұрақты өлшеп отыруға арналған таразылар; тұрақты салмаққа келтірілген таразылар мен белгілі салмақтағы жүкті алып тастап отыратын таразылар
28.29.32
Адамдарды өлшеуге арналған жабдықтар мен тұрмыстық таразылар
28.29.39
Өлшеуге арналған өзге де жабдықтар
28.29.4
Үйірткілер, каландрлар сауда автоматтары
28.29.41
Басқа топтамаларға енгізілмеген үйірткілер
28.29.42
Металдар мен шыныға арналған білікті (роликті) машиналардан басқа, өзге де каландрлар мен білікті (роликті) машиналар
28.29.5
Өнеркәсіптік ыдыс жуғыш машиналар
28.29.50
Өнеркәсіптік ыдыс жуғыш машиналар
28.29.6
Басқа топтамаларға енгізілмеген, температурасы өзгеріп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.60
Басқа топтамаларға енгізілмеген, температурасы өзгеріп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.7
Балқытып біріктіру мен дәнекерлеуге арналған электрлі емес жабдықтар және олардың бөліктері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.70
Балқытып біріктіру мен дәнекерлеуге арналған электрлі емес жабдықтар және олардың бөліктері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.3
Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30
Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30.1
Ауыл және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.10
Ауыл және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.2
Ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де тракторлар
28.30.21
Қозғалтқышының қуаты 37 кВт артық емес ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де жаңа тракторлар
28.30.22
Қозғалтқышының қуаты 37 кВт жоғары, бірақ 59 кВт артық емес ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де жаңа тракторлар
28.30.23
Қозғалтқышының қуаты 59 кВт артық ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де жаңа тракторлар
28.30.3
Топырақты дайындау немесе қопсыту үшін қолданылатын ауыл және орман шаруашылықтарына арналған машиналар
28.30.31
Соқалар
28.30.32
Тырмалар, қопсытқыштар, культиваторлар, отауыштар мен кетпендер
28.30.33
Сепкіштер, отырғызғыштар мен көшет отырғызу машиналары
28.30.34
Көң шашқыштар және минералды тыңайтқыштарды шашуға арналған құрылғылар
28.30.39
Өзге де топырақ өңдеу машиналары
28.30.5
Жинайтын машиналар

28.29.23
Прокладки и уплотнения аналогичные из металла листового в сочетании с материалами прочими
28.29.3
Оборудование для взвешивания и измерения прочее бытовое и для промышленных целей
28.29.31
Оборудование взвешивающее для промышленных целей; весы для непрерывного взвешивания товаров на конвейерах; весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, сбрасывающие вес определенной массы
28.29.32
Оборудование для взвешивания людей и весы бытовые
28.29.39
Оборудование для взвешивания и измерения прочее
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.41
Центрифуги, не включенные в другие группировки
28.29.42
Каландры или машины валковые (роликовые) прочие, кроме машин валковых (роликовых) для металлов или стекла
28.29.5
Машины посудомоечные промышленные
28.29.50
Машины посудомоечные промышленные
28.29.6
Оборудование, не включенное в другие группировки, для обработки материалов с использованием процессов, включающих изменение температуры
28.29.60
Оборудование, не включенное в другие группировки, для обработки материалов с использованием процессов, включающих изменение температуры
28.29.7
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска, работающие на газе
28.29.70
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска, работающие на газе
28.3
Машины для сельского и лесного хозяйства
28.30
Машины для сельского и лесного хозяйства
28.30.1
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с дистанционным управлением
28.30.10
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с дистанционным управлением
28.30.2
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие
28.30.21
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя не более 37 кВт
28.30.22
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя более 37 кВт, но не более 59 кВт
28.30.23
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя более 59 кВт
28.30.3
Машины для сельского и лесного хозяйства, используемые для подготовки или культивации почвы
28.30.31
Плуги
28.30.32
Бороны, рыхлители, культиваторы, пропалыватели и мотыги
28.30.33
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные
28.30.34
Навозоразбрасыватели и устройства для разбрасывания удобрений минеральных
28.30.39
Почвообрабатывающие машины прочие
28.30.5
Машины уборочные

28.30.51
Тракторға құрастырылған шалғыларды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгізілмеген шалғылар
28.30.52
Шөп жинайтын машиналар
28.30.53
Пішен тайлаушыны қоса алғанда, сабан немесе шөпке арналған сыққыштар
28.30.54
Тамыржемістілер мен түйнекжемістілерді жинайтын машиналар
28.30.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген жинайтын машиналар мен бастырғыштар
28.30.6
Ауыл шаруашылығында немесе бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды бүркуге немесе шашуға арналған механикалық құрылғылар
28.30.60
Ауыл шаруашылығында немесе бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды бүркуге немесе шашуға арналған механикалық құрылғылар
28.30.7
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өздігінен тиейтін немесе түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
28.30.70
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өздігінен тиейтін немесе түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
28.30.8
Ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де машиналар
28.30.81
Тұқымдарды, дәндерді немесе құрғақ бұршақты дақылдарды қоспағанда, жұмыртқаларды, жемістерді немесе өзге де өнімдерді тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар
28.30.82
Сауу машиналары
28.30.83
Жануарларға жем дайындауға арналған машиналар
28.30.84
Құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
28.30.85
Құс шаруашылығына арналған машиналар
28.30.86
Ауыл және орман шаруашылығына (бақша шаруашылығы, құс шаруашылығы, ара шаруашылығы, жібек шаруашылығы) арналған өзге де машиналар
28.4
Металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41
Металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.1
Металдарды лазермен өңдеуге арналған станоктар және осыған ұқсас станоктар; өңдеу орталықтары және осыған ұқсас орталықтар
28.41.11
Материалды лазердің, ультрадыбыстың көмегімен және осыған ұқсас тәсілдермен жою арқылы металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бір бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Токарлық, кеңейжону, бұрғылау және жоңғылау станоктары
28.41.21
Металл кескіш токарлық станоктар
28.41.22
Металл кескіш бұрғылау, кеңейжону және жоңғылау станоктары; басқа топтамаларға енгізілмеген бұранда кесетін немесе сомын кесетін металл кескіш станоктар
28.41.23
Қабыршақтарды алып тастайтын станоктар, қайрағыш, ажарлағыш станоктар және металдарды өңдеудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.24
Кесу, сүргілеу-аралау станоктары, механикалық аралар және металдарды кесудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған өзге де станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған иетін, жиегін иетін, түзеу машиналары мен баспақтар

28.30.51
Косилки, включая косилки, смонтированные на тракторе, не включенные в другие группировки
28.30.52
Машины сеноуборочные
28.30.53
Прессы для соломы или сена, включая пресс-подборщики
28.30.54
Машины по уборке корнеплодов и клубнеплодов
28.30.59
Машины уборочные и молотилки, не включенные в другие группировки
28.30.6
Устройства механические для разбрасывания или распыления жидкостей или порошков, используемые в сельском хозяйстве или садоводстве
28.30.60
Устройства механические для разбрасывания или распыления жидкостей или порошков, используемые в сельском хозяйстве или садоводстве
28.30.7
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или саморазгружающиеся, используемые в сельском хозяйстве
28.30.70
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или саморазгружающиеся, используемые в сельском хозяйстве
28.30.8
Машины для сельского и лесного хозяйства прочие
28.30.81
Машины для очистки, сортировки или выбраковки яиц, фруктов или продуктов прочих, за исключением семян, зерна или культур бобовых сухих
28.30.82
Машины доильные
28.30.83
Машины для приготовления кормов для животных
28.30.84
Инкубаторы и брудеры для птицеводства
28.30.85
Машины для птицеводства
28.30.86
Машины для лесного и сельского хозяйства (садоводства, птицеводства, пчеловодства, шелководства) прочие
28.4
Станки для обработки металлов
28.41
Станки для обработки металлов
28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и станки аналогичные; центры обрабатывающие и аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем удаления материала при помощи лазера, ультразвука и аналогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные для обработки металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные, расточные и фрезерные; станки металлорежущие резьбонарезные или гайконарезные, не включенные в другие группировки
28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки заточные, шлифовальные, и оборудование для прочих видов обработки металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные, пилы механические и оборудование для прочих видов резки металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные, правильные для обработки металла

28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесік қоятын немесе шабатын машиналар мен баспақтар
28.41.33
Соғатын немесе қалыптайтын машиналар мен тоқпақтар; гидравликалық баспақтар және металдарды өңдеуге арналған өзге де баспақтар
28.41.34
Басқа топтамаларға енгізілмеген, материалды жоймай металдарды немесе қышметалды өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.41.40
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.49
Өзге де станоктар
28.49.1
Тасты, ағашты және осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар
28.49.11
Тасты, қышты, бетонды және осыған ұқсас материалдарды өңдеуге немесе шыныны суықтай өңдеуге арналған станоктар
28.49.12
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальваникалық жабындарға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөліктері мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұранда кесетін бастиектер
28.49.22
Өңделетін бөлшектерге арналған ұстағыштар
28.49.23
Бөлгіш бастиектер және станоктарға өзге де арнайы құралдар
28.49.24
Ағашты, тығынды, тасты, эбонитті және осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктардың бөліктері мен құралдары
28.9
Арнайы мақсаттағы өзге де жабдықтар
28.91
Металлургияға арналған машиналар
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөліктері
28.91.11
Конвертерлер, шөміштер, қалыптар және құю машиналары; илемдік орнақтар
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөліктері; илемдік орнақтарға арналған біліктер; илемдік орнақтардың бөліктері
28.92
Кен өндіру өнеркәсібіне, кен орындарын дайындауға және құрылысқа арналған машиналар
28.92.1
Кен өндіру өнеркәсібіне арналған машиналар
28.92.11
Жер асты жұмыстарына арналған үздіксіз жұмыс істейтін көтергіштер мен конвейерлер
28.92.12
Көмір мен тау жыныстарын өндіруге арналған шұңқырлау комбайндары және туннелден өту машиналары; бұрғылау және басқа өту машиналары
28.92.2
Материалдарды жылжытуға, калибрлеуге, тегістеуге, сырмалау жұмыстарына, экскавациялауға, таптауға, тығыздауға немесе жыныстарды, минералдар мен кендерді қазуға арналған машиналар мен өзге де жабдықтар (бульдозерлерді, бір шөмішті механикалық экскаваторлар мен жол аунақтарын қоса алғанда)
28.92.21
Өздігінен жүретіндерді қоса алғанда әмбебап бульдозерлер
28.92.22
Грейдерлер (автогрейдерлер) және өздігінен жүретін тегістеуіштер
28.92.23
Өздігінен жүретін скреперлер
28.92.24
Таптағыш машиналар мен өздігінен жүретін жол аунақтары

28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы дыропробивные или вырубные для обработки металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные; прессы гидравлические и прессы для обработки металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала, не включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.49
Станки прочие
28.49.1
Станки для обработки камня, дерева и материалов твердых аналогичных
28.49.11
Станки для обработки камня, керамики, бетона и материалов аналогичных или для холодной обработки стекла
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, пластмасс твердых или материалов твердых аналогичных; оборудование для гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для обработки дерева, пробки, камня, эбонита и материалов твердых аналогичных
28.9
Оборудование специального назначения прочее
28.91
Машины для металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для станов прокатных; части станов прокатных
28.92
Машины для горнодобывающей промышленности, разработки карьеров и строительства
28.92.1
Машины для горнодобывающей промышленности
28.92.11
Подъемники и конвейеры непрерывного действия для подземных работ
28.92.12
Комбайны выемочные для добычи угля и горных пород и машины туннеле-проходческие; машины бурильные и проходческие прочие
28.92.2
Машины и оборудование прочие для передвижения материалов, калибровки, выравнивания, скреперных работ, экскавации, трамбовки, уплотнения или выемки породы, минералов или руд (включая бульдозеры, экскаваторы одноковшовые механические и катки дорожные)
28.92.21
Бульдозеры, включая универсальные, самоходные
28.92.22
Грейдеры (автогрейдеры) и планировщики самоходные
28.92.23
Скреперы самоходные
28.92.24
Машины трамбовочные и катки дорожные самоходные

28.92.25
Арнайы бір шөмішті, өздігінен жүретін фронталды тиегіштер
28.92.26
Бір шөмішті механикалық өздігінен жүретін экскаваторлар және кабинасы 360 градусқа бұрылатын шөмішті тиегіштер (толық бұрылатын машиналар) (арнайы бір шөмішті фронталды тиегіштерден басқа)
28.92.27
Бір шөмішті механикалық өздігінен жүретін экскаваторлар және толық бұрылмайтын шөмішті тиегіштер; кен өндіру өнеркәсібіне арналған өзге де өздігінен жүретін машиналар
28.92.28
Бульдозерлер қайырмасы, әмбебапты қоса
28.92.29
Жолсыз жағдайларда пайдалануға арналған автомобиль-самосвалдар
28.92.3
Топырақты қазуға, таптауға немесе тығыздауға арналған өзге де машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және осыған ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазартқыштар
28.92.30
Топырақты қазуға, таптауға немесе тығыздауға арналған өзге де машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және осыған ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазартқыштар
28.92.4
Топырақты, тасты, кенді және өзге де минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және осыған ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.40
Топырақты, тасты, кенді және өзге де минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және осыған ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.5
Шынжыр табан тракторлар
28.92.50
Шынжыр табан тракторлар
28.92.6
Кен өндіру өнеркәсібіне, кен орындарын дайындауға және құрылысқа арналған машиналардың бөліктері
28.92.61
Бұрғылау немесе қазба жүргізу машиналарының немесе топырақты қазуға арналған машиналардың бөліктері; крандардың бөліктері
28.92.62
Топырақты, тасты және ұқсас материалдарды сұрыптауға, ұсақтауға немесе басқа да өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.93
Тағам өнімдерін, сусындарды және темекі өнімдерін өңдеуге арналған жабдық
28.93.1
Тағам өнімдерін, сусындарды және темекі өнімдерін өңдеуге арналған жабдық, оның бөліктерінен басқа
28.93.11
Орталықтан тепкіш сүт сепараторлары
28.93.12
Сүтті өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
28.93.13
Бидайды немесе басқа топтамаларға енгізілмеген кептірілген көкөністерді ұсатуға немесе өңдеуге арналған жабдық
28.93.14
Шарап, сидра, жеміс шырындары мен осыған ұқсас сусындарды өндіруге арналған баспақтар мен осыған ұқсас жабдықтар
28.93.15
Электрлік емес нан пісіретін пештер; тағамды дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық емес жабдық
28.93.16
Ауыл шаруашылығы өнімдеріне арналған кептіргіштер
28.93.17
Тағам өнімдерін немесе сусындарды, соның ішінде басқа топтамаларға енгізілмеген тоң майлар мен майларды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық
28.93.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген темекі өнімдерін өндіруге арналған жабдық

28.92.25
Погрузчики одноковшовые фронтальные самоходные
28.92.26
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и погрузчики ковшовые с поворотом кабины на 360 градусов (машины полноповоротные) (кроме погрузчиков одноковшовых фронтальных)
28.92.27
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и погрузчики ковшовые неполноворотные; машины самоходные для горнодобывающей промышленности прочие
28.92.28
Отвалы бульдозеров, включая универсальные
28.92.29
Автомобили-самосвалы для использования в условиях бездорожья
28.92.3
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения грунта, машины для общественных работ, строительства и аналогичных работ; снегоочистители
28.92.30
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения грунта, машины для общественных работ, строительства и аналогичных работ; снегоочистители
28.92.4
Машины для сортировки, дробления, смешивания и аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.40
Машины для сортировки, дробления, смешивания и аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.5
Тракторы гусеничные
28.92.50
Тракторы гусеничные
28.92.6
Части машин для горнодобывающей промышленности, разработки карьеров и строительства
28.92.61
Части машин буровых или проходческих или машин для выемки грунта; части кранов
28.92.62
Части машин для сортировки, дробления или прочей обработки грунта, камня и материалов аналогичных
28.93
Оборудование для обработки продуктов пищевых, напитков и изделий табачных
28.93.1
Оборудование для обработки продуктов пищевых, напитков и изделий табачных, кроме ее частей
28.93.11
Сепараторы молочные центробежные
28.93.12
Оборудование для обработки и переработки молока
28.93.13
Оборудование для измельчения или обработки зерна или овощей сушеных, не включенное в другие группировки
28.93.14
Прессы и оборудование аналогичное для производства вина, сидра, соков фруктовых и напитков аналогичных
28.93.15
Печи хлебопекарные неэлектрические; оборудование небытовое для приготовления или подогрева пищи
28.93.16
Сушилки для продуктов сельскохозяйственных
28.93.17
Оборудование для промышленного приготовления или производства продуктов пищевых или напитков, в том числе жиров или масел, не включенное в другие группировки
28.93.19
Оборудование для производства изделий табачных, не включенное в другие группировки

28.93.2
Тұқымдарды, дәндерді немесе құрғақ бұршақты дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар
28.93.20
Тұқымдарды, дәндерді немесе құрғақ бұршақты дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар
28.93.3
Тағам өнімдерін, сусындар мен темекіні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.93.31
Сусындарды өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.93.32
Тағам өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтардың бөліктері
28.93.33
Темекіні өңдеуге арналған жабдықтардың бөліктері
28.93.34
Тұқымдарды, дәндерді немесе құрғақ бұршақты дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған жабдық
28.94.1
Тоқыма, иіру, тоқыма талшықтарын дайындауға және тоқыма бұйымдарын тоқуға арналған жабдық
28.94.11
Жасанды тоқыма материалдарын бөлуге, созуға, текстуралауға немесе кесуге арналған жабдық; тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
28.94.12
Иіру машиналары; есу, орау немесе орама машиналар
28.94.13
Тоқу станоктары
28.94.14
Тоқу машиналары; тігу және осыған ұқсас машиналар; іліп тоқу - тарау машиналары
28.94.15
Тоқыма материалдарын өңдеу жөніндегі машиналармен бірге қолдануға арналған көмекші жабдық; матаға сурет салуға арналған жабдық
28.94.2
Тігін машиналарын, өзгелерін қоса алғанда, тоқыма және тігін өнеркәсібіне арналған жабдық
28.94.21
Тоқыма және мата иірімжіптерін жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, ылғалды-жылумен өңдеуге, бояуға, орауға және осыған ұқсас өңдеуге арналған жабдық; фетрді өңдеуге арналған жабдық; еден жабындарын өндіруге арналған жабдық
28.94.22
Кір жуатын орынға арналған кір жуғыш машиналар; құрғақтай тазалауға арналған машиналар; сыйымдылығы 10 кг жоғары кептіру машиналары
28.94.23
Киімге арналған орталықтан тепкіш кептіргіштер
28.94.24
Тігін машиналары (түптеу және тұрмыстық тігін машиналарынан басқа)
28.94.3
Аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге, аяқ киімді және өзге де бұйымдарды дайындауға немесе жөндеуге арналған машиналар
28.94.30
Аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге, аяқ киімді және өзге де бұйымдарды дайындауға немесе жөндеуге арналған машиналар
28.94.4
Тұрмыстық тігін машиналары
28.94.40
Тұрмыстық тігін машиналары
28.94.5
Тоқу станоктарының және иіру машиналарының бөліктері мен құрылғылары және тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94.51
Тоқу станоктарының және иіру машиналарының бөліктері мен құрылғылары
28.94.52
Тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері

28.93.2
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.93.20
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.93.3
Части машин для обработки продуктов пищевых, напитков и табака
28.93.31
Части машин для обработки напитков
28.93.32
Части оборудования для обработки продуктов пищевых
28.93.33
Части оборудования для обработки табака
28.93.34
Части машин для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.94
Оборудование для текстильной, швейной и кожевенной промышленности
28.94.1
Оборудование для подготовки волокон текстильных, прядения, ткачества и вязания изделий текстильных
28.94.11
Оборудование для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резки материалов текстильных искусственных; машины для подготовки волокон текстильных
28.94.12
Прядильные машины; машины крутильные, мотальные или намоточные
28.94.13
Станки ткацкие
28.94.14
Машины вязальные; машины прошивные и аналогичные; машины чесально-вязальные
28.94.15
Оборудование вспомогательное для совместного применения с машинами по обработке материалов текстильных; оборудование для нанесения рисунка на ткань
28.94.2
Оборудование для текстильной и швейной промышленности, включая машины швейные, прочее
28.94.21
Оборудование для промывки, чистки, отжима, сушки, утюжки, влажно-тепловой обработки, крашения, наматывания и подобной обработки пряжи текстильной и тканей; оборудование для обработки фетра; оборудование для производства покрытий напольных
28.94.22
Машины стиральные для прачечных; машины для сухой чистки; машины сушильные емкостью свыше 10 кг
28.94.23
Сушилки центробежные для одежды
28.94.24
Машины швейные (кроме переплетных и швейных бытовых)
28.94.3
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий прочих
28.94.30
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий прочих
28.94.4
Машины швейные бытовые
28.94.40
Машины швейные бытовые
28.94.5
Части и приспособления станков ткацких и машин прядильных и части машин для производства изделий текстильных и швейных прочих и для обработки кожи
28.94.51
Части и приспособления станков ткацких и машин прядильных
28.94.52
Части машин для производства изделий текстильных и швейных прочих и для обработки кожи

28.95
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық
28.95.1
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық және оның бөліктері
28.95.11
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық және оған арналған бөлшектерден басқа
28.95.12
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық бөліктері
28.96
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған жабдық
28.96.1
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған өнімдерді өндіруге арналған жабдық
28.96.10
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған өнімдерді өндіруге арналған жабдық
28.96.2
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
28.96.20
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
41
Ғимараттар мен құрылыстар салу
41.00
Ғимараттар мен құрылыстарды салу бойынша жұмыстар
41.00.2
Тұрғын емес ғимараттар
41.00.20
Тұрғын емес ғимараттар

28.95
Оборудование для производства бумаги и картона
28.95.1
Оборудование для производства бумаги и картона и его части
28.95.11
Оборудование для производства бумаги и картона, кроме частей к нему
28.95.12
Части оборудования для производства бумаги и картона
28.96
Оборудование для обработки резины или пластмасс
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и резины или производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и резины или производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
41
Строительство зданий и сооружений
41.00
Работы по возведению зданий и сооружений
41.00.2
Здания нежилые
41.00.20
Здания нежилые