"Қазақстан Республикасында минералдық шикізат кешенін дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1530 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қыркүйектегі № 1002 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында минералдық шикізат кешенін дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1530 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
«1. Бағдарлама паспорты» деген бөлімде:
«Қаржыландыру көздері мен көлемдері» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны iске асыруға арналған қаржылық шығындар республикалық бюджет есебiнен көзделеді, жыл сайынғы көлемi республикалық бюджетте көзделетiн көлемге сәйкес нақтыланады:
2010 жылы – 4998,6 млн. теңге;
2011 жылы – 6591,2 млн. теңге;
2012 жылы – 13124,6 млн. теңге;
2013 жылы – 8402,0 млн. теңге;
2014 жылы – 15890,5 млн. теңге.»;
«6. Қажетті ресурстар» деген бөлімде:
бірінші бөліктегі «49525,5» деген сандар «49006,9» деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
5-тармақтың реттік нөмірі 1-жолының «Ресурстарды сипаттау» деген бағанындағы «48211,0» деген сандар «49006,9» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 1002 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1530 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасында минералдық шикiзат кешенiн дамыту

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1530 "Об утверждении Программы по развитию минерально-сырьевого комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2013 года № 1002
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от  31 декабря 2010 года № 1530 «Об утверждении Программы по развитию минерально-сырьевого комплекса в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы» следующие изменения:
в разделе «1. Паспорт программы»:
строку «Источники и объемы финансирования» изложить в следующей редакции:
«Финансовые затраты па реализацию Программы предусматриваются за счет республиканского бюджета, ежегодные объемы уточняются в соответствии с объемами, предусматриваемыми в республиканском бюджете:
2010 год - 4998,6 млн. тенге;
2011 год - 6591,2 млн. тенге;
2012 год - 13124,6 млн. тенге;
2013 год - 8402,0 млн. тенге;
2014 год - 15890,5 млн. тенге.»;
в разделе «6. Необходимые ресурсы»:
в части первой цифры «49525,5» заменить цифрами «49006,9»;
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
приложение 2 к указанному постановлению исключить;
в приложении 3 к указанному постановлению:
в графе «Описание ресурсов» строки, порядковый номер 1, пункта 5 цифры «48211,0» заменить цифрами «49006,9».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 сентября 2013 года № 1002
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1530
План мероприятий по развитию минерально-сырьевого

2011 ж. - 2013 ж.
қаңтар, шілде
2011 ж. - 16050
2012 ж. - 19050
2013 ж. - 27197
республикалық бюджет
029
3
Геологиялық ақпаратты қалыптастыру:
геологиялық ақпараттың жұмыс істеуін қамтамасыз ету және оны қалыптастыру;
деректер банкін цифрлық геологиялық ақпаратпен толтыру;
«Қазкерн» кешенін құрудың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ
2010 - 2014 жж.
қаңтар, шілде
2010 ж. - 199023
2011 ж. - 178903
2012 ж. - 256544
2013 ж. - 316390
2014 ж. - 1086073
республикалық бюджет
039
4
Өңірлік, геологиялық-түсіру, іздеу-бағалау және іздеу-барлау жұмыстары, оның ішінде:
1:200000 масштабында жер қойнауын геологиялық жете зерттеу;
1:200000 масштабында геологиялық-минерагендік карталау;
1:200000 масштабында терең геологиялық карталау;
1:200000 масштабында гидрогеологиялық жете зерттеу және инженерлік-геологиялық зерттеулер;
жер қойнауының терең құрылымын зерттеу бойынша геофизикалық зерттеулерді жүргізу;
іздеу, іздеу-бағалау және іздеу-барлау жұмыстары;
қатты пайдалы қазбаларға арналған ірі ауқымды алаңдық іздеу жұмыстары;
қатты пайдалы қазбаларға арналған іздеу-бағалау жұмыстары;
көмірсутек шикізатына арналған іздеу-бағалау жұмыстары;
іздеу-барлау жұмыстары
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ
2010 - 2014 жж.
қаңтар, шілде
2010 ж. - 3575974
2011 ж. - 2944726
2012 ж. - 7263734
2013 ж. - 8085313
2014 ж. - 14201011
республикалық бюджет
040
5
Минералдық шикізат базасымен жер қойнауын пайдалану, жерасты сулары мен қауіпті геологиялық процестер мониторингі, оның ішінде:
минералдық шикізат базасы мен жер қойнауы мониторингін жүргізу(2010 – 2014 жж.);
жерасты сулары мен қауіпті геологиялық процестер мониторингі (2010 – 2014 жж.);
жерасты сулары мониторингі (2010 – 2014 жж.);
пункттерде;
жер сілкіністері алғышарттарын зерттеу бойынша бекеттерде;
жерасты суларының техногендік ластану полигондарында;
жерасты суларының мемлекеттік кадастрын жүргізу;
қауіпті геологиялық процестер мониторингі (2010 – 2014 жж.);
бекеттерде;
полигондарда;
жерасты сулары мен қауіпті геологиялық процестер мониторингін жүргізуді сүйемелдеу (2010 – 2014 жж.).
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ
2010 - 2014 жж.
2010 ж. - 743 237
2011 ж. - 675 877
2012 ж. - 585 292
2013 ж. – 615 975
2014 ж. - 603 425
республикалық бюджет
041
6
Өздігінен төгілетін мұнай және гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау, оның ішінде:
Каспий теңізінің суы басқан аймақта және құрлықта 10 апатты мұнай және газ ұңғымаларын жою;
2013 - 2014 жж.;
өздігінен төгілетін 323 гидрогеологиялық ұңғыманы жою
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ

январь, июль 2011 г. - 2013 г.
2011 г. - 16050
2012 г. - 19050
2013 г. - 27197
республиканский бюджет
029
3
Формирование геологической информации:
обеспечение функционирования и формирование геологической информации;
наполнение банка данных цифровой геологической информацией;
разработка технико-экономического обоснования создания комплекса «Казкерн»
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ
январь, июль 2010 г. - 2014 г.
2010 г. - 199023
2011 г. - 178903
2012 г. - 256544
2013 г. - 316390
2014 г. - 1086073
республиканский бюджет
039
4
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы, в том числе:
геологическое доизучение недр в масштабе 1:200000;
геолого-минерагеническое картирование масштаба 1:200000;
глубинное геологическое картирование масштаба 1:200000;
гидрогеологическое доизучение и инженерно-геологические исследования в масштабе 1:200000;
проведение геофизических исследований по изучению глубинного строения недр;
поисковые, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы;
крупномасштабные площадные поисковые работы на твердые полезные ископаемые;
поисково-оценочные работы на твердые полезные ископаемые;
поисково-оценочные работы углеводородного сырья;
поисково-разведочные работы
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ
январь, июль 2010 г. - 2015 г.
2010 г.- 3575974
2011 г. - 2944726
2012 г. - 7263734
2013 г. - 8085313
2014 г. - 14201011
республиканский бюджет
040
5
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов, в том числе:
ведение мониторинга минерально-сырьевой базы и недропользования (2010 - 2014 г.г.);
мониторинг подземных вод и опасных геологических процессов (2010 - 2014 г.г.);
мониторинг подземных вод (2010 - 2014 г.г.):
на пунктах;
на постах по изучению предвестников землетрясений;
на полигонах техногенного загрязнения подземных вод;
ведение государственного кадастра подземных вод;
мониторинг опасных геологических процессов: (2010 - 2014 г.г.):
на постах;
на полигонах;
сопровождение проведения мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов (2010 - 2014 г.г.)
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ
2010 г. - 2014 г.
2010 г. - 743237
2011 г. - 675877
2012 г. - 585292
2013 г. - 615975
2014 г. - 603425
республиканский бюджет
041
6
Ликвидация и консервация самоизливающихся нефтяных и гидрогеологических скважин, в том числе:
ликвидация 10 аварийных нефтяных и газовых скважин в зоне затопления Каспийским морем и на суше (2013 - 2014 г.г.);
ликвидация 323 самоизливающихся гидрогеологических скважин
информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ

2010 - 2014 жж.
2010 ж. - 448 411
республикалық бюджет
042
7
Геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу
нормативтік құқықтық актілер
ИЖТМ
2010 - 2014 жж.
талап етілмейді
8
Тиісті бюджеттік бағдарламалар бойынша әр объекті бойынша жоспарларды жыл сайын бекіту
ИЖТМ
ГЖК бұйрығы
ИЖТМ
талап етілмейді
9
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңының ережелерін және құқық қолдану тәжірибесін түсіндіру бөлігінде жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша мүдделі мемлекеттік органдармен семинарлар, минералдық шикізат базасын толықтыру және жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша жер қойнауын пайдаланушылар мен семинарлар өткізу
семинар
ИЖТМ
2010 - 2014 жж.
талап етілмейді
10
«Қазгеология» АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
«Қазгеология» АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
ИЖТМ
2011 ж.
2011 ж. - 75600
республикалық бюджет
109
11
Кейіннен «Қазгеология» АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
«Қазгеология» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
ИЖТМ
2011 ж.
2011 ж. - 2700000
республикалық бюджет
050
12
Кейіннен «Қазгеология» АҚ жарғылық капиталын ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
«Қазгеология» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
ЭБЖМ
2012 ж.
2012 ж. - 5000000
республикалық бюджет
051
Ескертпе:аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар  министрлігі;
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі;
ГЖК – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті;
«Қазгеология» АҚ – «Қазгеология» ұлттық геологиялық барлау компаниясы» акционерлік қоғамы.

2010 г. - 2014 г.
2010 г. - 448411
республиканский бюджет
042
7
Разработка нормативно-правовых актов в области геологии и недропользования
нормативные правовые акты
МИНТ
2010 - 2014 гг.
не требуются
8
Ежегодное утверждение пообъектных планов по соответствующим бюджетным программам
приказ КГН МИНТ РК
МИНТ
2010 - 2014 гг.
не требуются
9
Проведение семинаров по вопросам недропользования в части разъяснения положений Закона Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» и правоприменительной практике с заинтересованными госорганами, семинаров с недропользователями по вопросам восполнения минерально-сырьевой базы и недропользования
семинар
МИНТ
2010 - 2014 гг.
не требуются
10
Формирование уставного капитала АО «Казгеология»
формирование уставного капитала АО «Казгеология»
МИНТ
2011 г.
2011 г. - 75600
республиканский бюджет
109
11
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением уставного капитала АО «Казгеология»
увеличение уставного капитала АО «Казгеология»
МИНТ
2011 г.
2011 г. - 2700000
республиканский бюджет
050
12
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением уставного капитала АО «Казгеология»
увеличение уставного капитала АО «Казгеология»
МЭБП
2012 г.
2012 г. - 5000000
республиканский бюджет
051
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
КГН - Комитет геологии и недропользования Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
АО «Казгеология» - Акционерное общество «Национальная геологоразведочная компания «Казгеология».