"І-а санатты "Астана-Петропавл" жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Астана-Щучье" 18+772 км - 230+250 км учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 429 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 қазандағы № 1039 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 655 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 655 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «І-а санатты «Астана-Петропавл» жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана-Щучье» 18+772 км – 230+250 км учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 429 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) І-а санатты «Астана-Петропавл» жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана-Щучье» 18+772 км – 230+250 км учаскесі (бұдан әрі – ақылы жол (учаске) ақылы негізде пайдаланылады;»;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) баламалы жол: «РФ шекарасы (Екатеринбургке) – Алматы» республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана – Атбасар» учаскесі, «Көкшетау – Атбасар» республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Атбасар – Зеренді» учаскесі», «Щучье – Зеренді» республикалық маңызы бар автомобиль жолы арқылы жүріп өту жүзеге асырылуы мүмкін;»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) ақылы жолдың бастапқы пункті – 18+772 км, ақылы жолдың соңғы пункті – 230+250 км;»;
3) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі:»;
4) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) ақылы жолдың (учаскенің) техникалық сыныптамасы – І-а санаты, ақылы жолдың (учаскенің) негізгі параметрлері:»;
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«5) ақылы жолдың (учаскенің) ұзындығы – 211 км 478 метр;
6) ақылы автомобиль жолы арқылы жүріп өту үшін төлем ставкалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес айқындалады;»;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 429 "Об использовании участка Астана - Щучинск км 18 + 772 - км 230 + 250 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории Астана - Петропавловск на платной основе"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2013 года № 1039. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 655
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 655 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Введение в действие см. п. 2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 429 «Об использовании участка Астана – Щучинск км 18 + 772 – км 230 + 250 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории Астана – Петропавловск на платной основе» следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) участок Астана – Щучинск км 18 + 772 – км 230 + 250 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории Астана – Петропавловск (далее – платная дорога (участок) используется на платной основе;»;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) проезд может осуществляться по альтернативной дороге: участок Астана – Атбасар автомобильной дороги республиканского значения граница РФ (на Екатеринбург) – Алматы, участок Атбасар – Зеренда автомобильной дороги республиканского значения Кокшетау – Атбасар, автомобильная дорога республиканского значения Щучинск – Зеренда;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) начальный пункт платной дороги (участка) – км 18 + 772, конечный пункт платной дороги (участка) – км 230 + 250;»;
абзац первый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«3) перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам:»;
абзац первый подпункта 4) изложить в следующей редакции:
«4) техническая классификация платной дороги (участка) – категория I-а, основные параметры платной дороги (участка):»;
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:
«5) протяженность платной дороги (участка) – 211 км 478 метров;
6) ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку) определяются согласно приложению к настоящему постановлению;»;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:

«8) ақылы жолды (учаскені) ақылы негізде пайдалану мерзімі – 20 жыл деп белгіленсін.»;
көрсетілген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы ақылы автомобиль жолымен (учаскесімен) жүріп өту үшін төлем ставкаларының 1-тармағы кестесінің 2014 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 9-бағанын, ақылы автомобиль жолымен (учаскесімен) жүріп өту үшін төлем ставкаларының 2013 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізілетін 2-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 1 қазандағы
№ 1039 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 сәуірдегі
№ 429 қаулысына
қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем
ставкалары

«8) срок использования платной дороги (участка) на платной основе – 20 лет.»;
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования, за исключением графы 9 таблицы пункта 1 ставок платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку), которая вводится в действие с 1 июля 2014 года, и пункта 2 ставок платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку), который вводится в действие с 1 октября 2013 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 октября 2013 года № 1039
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2013 года № 429
Ставки платы за проезд по платной
автомобильной дороге (участку)

1. І-а санатты «Астана-Петропавл» жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана – Щучье» 18+772 км – 230+250 км учаскесі:
теңге
Аймақтар
Аудандар
2 білікті жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 1 тн жоғары 2,5 тн дейін 2 білікті жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін 2 білікті жүк автомобильдері
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін 2 білікті автопоездар

1. Участок Астана – Щучинск км 18 + 772 – км 230 + 250
автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а
категории Астана – Петропавловск:
тенге
Зоны
Районы
Легковые 2-осные
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузо-
подъем-
ностью от 1 т до 2,5 т 2-осные
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузо-
подъем-
ностью до 5,5 т 2-осные
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузо-
подъем-
ностью автопоезда до 10 т 2-осные
Грузовые автомобили грузо-
подъем-

3) транзиттік көлік – жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар ақылы автомобиль жолына (учаскесіне) іргелес әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыстың ауданы) белгіленген тәртіппен тіркелмеген көлік.
2. Екі білікті жергілікті жеңіл көліктер үшін екі бағыттағы барлық маршрут бойынша күнтізбелік 365 күнге 1000 теңге көлемінде жүргені үшін абоненттік төлем төленуі мүмкін.
3. Ақылы автомобиль жолымен (учаскесімен) жүріп өту үшін төлем ставкаларының 1-тармағы кестесінің 9-бағаны қолданысқа енгізілгенге дейін жүк көтергіштігі 15 тн. жоғары көп білікті жүк автомобильдері, оның ішінде тіркемелі, ершікті тартқыштар ақы төлеуді ақылы автомобиль жолымен (учаскесімен) жүріп өту үшін төлем ставкаларының 1-тармағы кестесінің 8-бағанында белгіленген төлем ставкалары бойынша жүргізеді.

3) транзитный транспорт – транспорт, не зарегистрированный в установленном порядке на административно-территориальной единице (район области), прилегающей к платной автомобильной дороге (участку) общего пользования республиканского значения.
2. Для легкового 2-осного местного транспорта возможна оплата абонентской платы за проезд в размере 1 000 тенге за весь маршрут в оба направления за 365 календарных дней.
3. До введения в действие графы 9 таблицы пункта 1 ставок платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку) грузовые автомобили грузоподъемностью свыше 15 т многоосные, в том числе с прицепами, седельные тягачи производят оплату по ставкам, установленным в графе 8 таблицы пункта 1 ставок платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку).