"Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 1101 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 325 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 12, 86-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiнде:
19-тармақтың бірінші бөлігінің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке берілетін трансферттер мен кредиттердің сомасы төмен тұрған бюджеттің түсімдер және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарындағы сияқты дәл сондай көлемде және дәл сол айларда жоғары тұрған бюджеттің қаржыландырудың жиынтық жоспарларында ескеріледі;»;
36-тармақта:
бесінші бөліктің екінші және үшінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«қаржыландырудың жиынтық жоспарларына енгiзiлетiн өзгерiстерге қатысты жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама қаржыландырудың жиынтық жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама бекiтiлген күннен бастап бір жұмыс күнiнен кешiктiрілмей берiледi;
қаржыландырудың жиынтық жоспарларына енгiзiлетiн өзгерiстерге қатысты емес жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтамалар ағымдағы айдың жиырмасыншы күнiнен кешiктiрілмей айына кемiнде бiр рет, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында – ағымдағы айдың оныншы күнiнен кешiктiрілмей берiледi. Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелері жоқ жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларындағы өзгерістерге қатыссыз дербес қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу бойынша анықтамалар айына бір реттен асырмай ағымдағы айдың он бесінші күнінен кешіктірілмей, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында – ағымдағы айдың оныншы күнінен кешіктірілмей беріледі.
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсеткен кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесі ҚБАЖ-ға жеке қаржыландыру жоспарларына қаржыландырудың жиынтық жоспарларына өзгерістерге қатысты емес өзгерістер енгізу туралы анықтамаларды жүктегеннен кейін «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне, сондай-ақ соңғысының бюджеттік мониторинг жүргізуі үшін тиісті жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға ҚБАЖ-ға аталған анықтамаларды жүктегенін растағаны туралы хабарлама жібереді.»;
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 1101. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 325 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 12, ст. 86) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 3) части первой пункта 19 изложить в следующей редакции:
«3) суммы трансфертов и кредитов, передаваемых из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету, учитываются в сводных планах финансирования вышестоящего бюджета в таких же объемах и в те же месяцы, как в сводном плане поступлений и финансирования по платежам нижестоящего бюджета;»;
в пункте 36:
абзацы второй и третий части пятой изложить в следующей редакции:
«справка о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, касающиеся изменений в сводные планы финансирования, предоставляются не позднее одного рабочего дня со дня утверждения справки о внесении изменений в сводные планы финансирования;
справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, не касающиеся изменений в сводные планы финансирования, предоставляются не более одного раза в месяц, не позднее двадцатого числа текущего месяца, а в последнем месяце текущего финансового года – не позднее десятого числа текущего месяца. По администраторам местных бюджетных программ, не имеющим подведомственных государственных учреждений, справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, не касающиеся изменений в сводные планы финансирования предоставляются не более одного раза в месяц, не позднее пятнадцатого числа текущего месяца, а в последнем месяце текущего финансового года – не позднее десятого числа текущего месяца.»;
часть шестую изложить в следующей редакции:
«При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент», после загрузки территориальным подразделением казначейства в ИИСК справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, не касающиеся изменений в сводные планы финансирования, по ИС «Казначейство-клиент» направляется уведомление о подтверждении загрузки в ИИСК данных справок администратору местных бюджетных программ, а также соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета для проведения последним бюджетного мониторинга.»;
пункт 37 изложить в следующей редакции:

«37. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi қаржыландырудың жеке жоспарларына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы бекiткеннен кейiнгi кезеңде мемлекеттiк мекеме мiндеттемелердi қабылдауы немесе кассалық шығыстарды жүргiзуi және Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкессiздiгi, жоспарлық тағайындаулардың дұрыс бөлiнбеуi себептерi бойынша жоспарлы тағайындаулар жеткiлiксiз болған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi:
1) міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізуге анықтаманы – бюджеттік бағдарлама әкімшісіне;
2) түсімдердің жиынтық жоспарына, төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына және міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізуге анықтаманы – бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға орындаусыз қайтарады («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша себебін көрсете отырып қайтарады).
Осы Ереженің 34-тармағы үшінші бөлігінің оныншы абзацында көрсетілген нормативтік құқықтық актісі болмаған жағдайда аумақтық қазынашылық бөлімшесі жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтаманы орындамай бюджеттік бағдарлама әкімшісіне қайтарады («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша себебін көрсете отырып қайтарады).
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша түскен пайдаланушы нұсқаулығының талаптарына сәйкес ресімделмеген жоспарлардың/анықтамалардың тізілімі мен электрондық үлгілерін аумақтық қазынашылық бөлімшесі қайтару себептерін көрсете отырып қайтарады.»;
43-тармақ:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«43. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің төмен тұрған бюджеттерді атқару жөніндегі уәкілетті органдардың өтінімдерін жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган олар түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде қарайды.
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Өтінімді қабылдамаған кезде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бір жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның ескертулерін есепке ала отырып, түзетілген өтінімді ұсынады.»;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«58. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган осы Ереженiң 57-тармағында көрсетiлген ақпарат негiзінде белгiленген тәртiппен бюджеттiк бағдарламалар тiзбесiн оларды бюджет қаражатының қолда бар қалдықтары көлемінің шегiнде ағымдағы қаржы жылында қаржыландыру жөнiндегi ұсыныспен бюджет комиссиясының қарауына енгiзедi.»;
59-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«59. Бюджет комиссиясының шешiмi негiзiнде мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын бюджет қаражатының қалдықтары есебiнен ұлғайту жөнiндегi Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган қаулысының жобасын әзiрлейдi және оны белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның әкiмдiгiне енгiзедi.»;
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«37. При недостаточности плановых назначений по причине принятия обязательств или проведения кассовых расходов государственным учреждением в период после утверждения администратором бюджетных программ справки о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования и несоответствии Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, неверном распределении плановых назначений, территориальное подразделение казначейства возвращает без исполнения (по ИС «Казначейство-клиент» отклоняют с указанием причины):
1) справки на внесение изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам – администратору бюджетной программы;
2) справки на внесение изменений в сводный план поступлений, сводный план финансирования по платежам и сводный план финансирования по обязательствам – местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
При отсутствии нормативного правового акта, указанного в абзаце десятом части третьей пункта 34 настоящих Правил, территориальное подразделение казначейства возвращает администратору бюджетной программы справку о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования без исполнения (по ИС «Казначейство-клиент» отклоняются с указанием причины).
Реестр и электронные образы планов/справок, поступившие по ИС «Казначейство-клиент», оформленные не в соответствии с требованиями руководства пользователя подлежат отклонению территориальным подразделением казначейства с указанием причины отклонения.»;
в пункте 43:
часть первую изложить в следующей редакции:
«43. Заявки администраторов бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению нижестоящих бюджетов рассматриваются уполномоченным органом по исполнению вышестоящего бюджета в течение 3-х рабочих дней со дня их поступления.»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«При отклонении заявки администратор бюджетных программ в течение одного рабочего дня представляет откорректированную заявку с учетом замечаний уполномоченного органа по исполнению бюджета.»;
пункт 58 изложить в следующей редакции:
«58. На основании указанной в пункте 57 настоящих Правил информации центральный уполномоченный орган по государственному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию вносят в установленном порядке на рассмотрение бюджетной комиссии перечень бюджетных программ с предложением по финансированию их в текущем финансовом году в пределах имеющегося объема остатков бюджетных средств.»;
часть первую пункта 59 изложить в следующей редакции:
«59. На основании решения бюджетной комиссии центральный уполномоченный орган по государственному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию разрабатывают проект постановления Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа по увеличению годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств и вносят его в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан или акимат соответствующего местного исполнительного органа.»;
пункт 62 изложить в следующей редакции:

«62. Қаржы жылының ішінде орталық мемлекеттік органдарды, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарды және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді құрған, таратқан, қайта ұйымдастырған, олардың функцияларын өзгерткен жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган жаңадан құрылған мемлекеттік органдардың, таратылған және қайта ұйымдастырылған мемлекеттік органдардың құқықтық мирасқорларының және оның ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің функцияларын айқындайтын нормативтік құқықтық актілердің негізінде Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасына өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган мемлекеттiк органдарды, жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарды және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердi құруға, таратуға, қайта ұйымдастыруға, олардың функцияларын өзгертуге байланысты бекiтiлген (нақтыланған) бюджет көрсеткiштерiн түзету жөнiндегi қаулылардың жобаларын әзiрлейдi және оны тиісінше Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның әкiмдiгiне енгiзедi.
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган осы Ереженің 5-тарауында белгіленген тәртіппен жоспарлы тағайындауларға көшіру бөлігінде берілетін, бөлінетін бюджеттік бағдарламалар бойынша түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына кезекті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда және жергілікті бюджеттер туралы мәслихаттардың шешімдерімен бекітілген аталған бюджеттік бағдарламалардың жалпы сомасы шегінде көшіру бөлігінде өзгерістер енгізеді.
Жоспарлы тағайындаулар мен бұрын жүргізілген кассалық шығыстарды көшіруді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның хатының негізінде аумақтық қазынашылық бөлімшелері мынадай жағдайларда:
1) құрылған, таратылған, қайта ұйымдастырылған, орталық мемлекеттік және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың және олардың оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің штат санының функциялары мен лимиттері өзгерген;
2) республикалық және/немесе жергілікті бюджеттерді нақтылау;
3) Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасына өзгерістер енгізген;
4) аумақтық қазынашылық бөлімшеде мемлекеттік мекеменің қызмет көрсетілу орны өзгерген;
5) шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің құрылымына шығыстардың түрлерін өзгерту бөлігінде өзгерістер енген;

«62. В течение финансового года в случаях образования, ликвидации, реорганизации, изменения функций центральных государственных органов, исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, и подведомственных им государственных учреждений, центральный уполномоченный орган по государственному планированию на основании нормативных правовых актов, определяющих функции вновь образованных государственных органов, правопреемников ликвидированных и реорганизованных государственных органов и подведомственных им государственных учреждений вносит изменения и дополнения в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан.
Центральный уполномоченный орган по государственному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию разрабатывают проекты постановлений по корректировке показателей утвержденного (уточненного) бюджета, связанной с образованием, ликвидацией, реорганизацией, изменением функций государственных органов, исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, и подведомственных им государственных учреждений, и вносит его соответственно в Правительство Республики Казахстан или акимат соответствующего местного исполнительного органа.
Уполномоченный орган по исполнению бюджета в установленном главой 5 настоящих Правил порядке вносит изменения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам в части переноса плановых назначений по передаваемым, разделяемым бюджетным программам, в пределах общих сумм данных бюджетных программ, утвержденных законом о республиканском бюджете и решениями маслихатов о местных бюджетах на очередной финансовый год.
Перенос плановых назначений и произведенных ранее кассовых расходов осуществляется территориальными подразделениями казначейства на основании письма уполномоченного органа по исполнению бюджета в следующих случаях:
1) образования, ликвидации, реорганизации, изменения функций и лимитов штатной численности центральных государственных и местных исполнительных органов и подведомственных им государственных учреждений;
2) уточнения республиканского и/или местных бюджетов;
3) внесения изменений в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан;
4) изменения места обслуживания государственного учреждения в территориальном подразделении казначейства;
5) внесения изменений в структуру специфик экономической классификации расходов в части изменения видов расходов;

6) ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепті орталықтандыру/орталықсыздандыру туралы шешім қабылдағанда жүзеге асырады.
Мемлекеттік органдар функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне, сондай-ақ мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған деңгейінен төмен тұрған деңгейіне беру кезінде нысаналы трансферттер бойынша жоспарлық тағайындаулардың пайдаланылмаған қалдықтарының сомаларын көшіру жүзеге асырылады.»;
62-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«62-1. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ағымдағы қаржы жылының 20 қаңтарынан кешіктірмей инвестициялық жобаларды қоса алғанда, басым республикалық бюджеттік инвестициялар бойынша, сондай-ақ нысаналы даму трансферттері және жоспарлау сатыларынан өтпеген аса маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған кредиттер бойынша (бұдан әрі – кейінге қалдыру шарты бар жобалар) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға мынадай құжаттама ұсынады:
1) бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша:
Техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, экономикалық сараптамасымен қоса, белгіленген тәртіппен бекітілген техникалық-экономикалық негіздеме;
техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуді талап етпейтін жобалардың инвестициялық ұсынысына және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган дайындаған бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша оң экономикалық сараптама;
2) мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға бағытталған бюджеттік инвестициялар бойынша:
экономикалық сараптаманы қоса бере отырып, қаржы-экономикалық негіздеме;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган дайындаған оң экономикалық қорытынды;
3) бюджеттік кредиттер бойынша:
қаржы агенттері бюджеттік кредиттерді, бюджеттік инвестициялық жобаларды және мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруға жіберген жағдайда оң экономикалық қорытындымен қоса, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган дайындаған техникалық-экономикалық негіздеме.
Жергілікті атқарушы органдар ағымдағы қаржы жылының 15 қаңтарынан кешіктірмей нысаналы даму трансферттерінің қаражаты және кредиттердің есебінен қаржыландырылатын инвестициялық жобалар бойынша жоғарыда санамаланған құжаттарды тиісті республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне береді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынған құжаттаманы бюджет және өзге заңнама талаптарының сақталуы тұрғысынан қарайды.
Барлық құжаттама болған жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган екі апта мерзімде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне шарттарды тіркеу және төлемдер жүргізу рұқсат етілетін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесі бар хабарлама хат жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган 3 жұмыс күні ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне шарттарды тіркеу және төлемдерді жүргізу рұқсат етілетін кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесі туралы хабарлама-хаттың көшірмесін жібереді.
Егер кейінге қалдыру шарты бар жекелеген жобалар бойынша құжаттама берілмеген жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган екі апта мерзімде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға республикалық бюджетті нақтылау немесе оны түзету жүргізілгенге дейін шарттарды тіркеуге және төлемдерді жүргізуге жол берілмейтін кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесімен бірге хабарлама-хат жібереді.»;

6) принятия решения о централизации/децентрализации бухгалтерского учета в подведомственных администратору бюджетных программ государственных учреждениях в течение текущего финансового года.
При передаче функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий уровень, а также из вышестоящего уровня государственного управления в нижестоящий уровень осуществляется перенос сумм неиспользованных остатков плановых назначений по целевым трансфертам.»;
пункт 62-1 изложить в следующей редакции:
«62-1. Администратор республиканских бюджетных программ не позднее 20 января текущего финансового года по приоритетным республиканским бюджетным инвестициям, включая инвестиционные проекты, а также по целевым трансфертам на развитие и кредитам, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, не прошедших этапы планирования (далее – проекты с отлагательным условием), представляет в центральный уполномоченный орган по государственному планированию следующую документацию:
1) по бюджетным инвестиционным проектам:
утвержденное в установленном порядке технико-экономическое обоснование, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования с приложением к нему экономической экспертизы;
положительное экономическое заключение на инвестиционное предложение проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования, и по бюджетным инвестиционным проектам, подготовленное центральным или местным уполномоченным органом по государственному планированию;
2) по бюджетным инвестициям, направленным на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства:
финансово-экономическое обоснование с приложением к нему экономической экспертизы;
положительное экономическое заключение, подготовленное центральным или местным уполномоченным органом по государственному планированию;
3) по бюджетным кредитам:
технико-экономическое обоснование с приложением к нему положительного экономического заключения, подготовленного центральным или местным уполномоченным органом по государственному планированию, в случае направления бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами.
Местные исполнительные органы не позднее 15 января текущего финансового года представляют вышеперечисленные документы соответствующему администратору республиканских бюджетных программ по инвестиционным проектам, финансируемым за счет средств целевых трансфертов на развитие и кредитов.
Центральный уполномоченный орган по государственному планированию рассматривает представленную администраторами республиканских бюджетных программ документацию на соблюдение требований бюджетного и иного законодательства.
В случае наличия всей документации, центральный уполномоченный орган по государственному планированию в двухнедельный срок направляет центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета и администраторам республиканских бюджетных программ письмо-уведомление с перечнем проектов с отлагательным условием в разрезе администраторов республиканских бюджетных программ, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение 3-х рабочих дней направляет в территориальные подразделения казначейства копию письма-уведомления о перечне проектов с отлагательным условием, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей.
В случае если по отдельным проектам с отлагательным условием не представлена документация, центральный уполномоченный орган по государственному планированию в двухнедельный срок направляет письмо-уведомление в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета с перечнем проектов с отлагательным условием, по которым не допускаются регистрация договоров и проведение платежей до проведения уточнения республиканского бюджета или его корректировки.»;

65-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) қаржылық ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуды қоспағанда, республикалық бюджет туралы заңда не жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға көзделген не мемлекеттік тапсырманы орындауға байланысты ақшаны есепке алумен және оларды инвестициялық жобаларды іске асыруға (бұдан әрі – квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоты), сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген ең аз мөлшерде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыру кезінде пайдаланылуымен;»;
69-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге кодтар беру үшін жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік мекеменің коды ашылғаннан кейін ұсынылатын осы Ереженің 91-тармағының 4)5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа, осы Ереженің 10-тарауында көзделген құжаттар жинағын қалыптастыру үшін қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік және орыс тілдерінде мемлекеттік мекемелерге кодтар беруге өтінім береді.»;
83-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашуға өтінім жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратына өтінім белгіленген нысанға сәйкес келмеген не мыналар:
1) ашылатын қолма-қол ақшаны бақылау шотының түрі;
2) мемлекеттік мекеменің атауы немесе коды;
3) бюджет түрі;
4) қолма-қол ақшаны бақылау шотын ашу үшін негіз болмаған немесе дұрыс көрсетілмеген жағдайда орындаусыз қайтарылады.»;
91-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың нотариалды расталған көшiрмесi;»;
93-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«93. Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң құжаттар жинағын қалыптастырған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәліктегі/анықтамадағы, ережедегi (жарғыдағы) және мөр бедерiнде (ММ үшiн – елтаңбалы) мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсi атауының бiрдейлiгiн, сондай-ақ бірінші басшыны тағайындау туралы бұйрықтардың, қол қою құқықтарын және мөр бедері үлгілерін қоюды жүктеу туралы бұйрықтардың сәйкестігін тексередi. Алшақтықтар анықталған жағдайда сәйкестендiру үшiн мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiне қайтарады.»;
96-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 7) пункта 65 изложить в следующей редакции:
«7) денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо решении маслихата о местном бюджете, на формирование или увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора и их использованием на реализацию инвестиционных проектов либо связанных с выполнением государственного задания (далее – счет субъектов квазигосударственного сектора), за исключением случаев увеличения уставных капиталов финансовых организаций, а также при формировании в минимальном размере, установленном законами Республики Казахстан, уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора;»;
часть вторую пункта 69 изложить в следующей редакции:
«Для присвоения кодов государственным учреждениям, финансируемым из местных бюджетов, администраторы местных бюджетных программ направляют в территориальное подразделение казначейства заявку на присвоение кодов государственным учреждениям по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам на государственном и русском языках с приложением документов, необходимых для формирования досье, предусмотренных главой 10 настоящих Правил, за исключением документов указанных в подпунктах 4), 5) пункта 91 настоящих Правил, которые представляются после открытия кода государственного учреждения.»;
дополнить частью второй пункта 83 следующего содержания:
«Заявка на открытие контрольного счета наличности возвращается без исполнения местному уполномоченному органу по исполнению бюджета, аппарату акима города районного значения, поселка, села, сельского округа в случае несоответствия заявки установленной форме, либо отсутствия или неверного указания:
1) вида открываемого контрольного счета наличности;
2) наименования или кода государственного учреждения;
3) вида бюджета;
4) основания для открытия контрольного счета наличности.»;
подпункт 1) пункта 91 изложить в следующей редакции:
«1) нотариально заверенную копию свидетельства или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;»;
пункт 93 изложить в следующей редакции:
«93. При формировании досье государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора территориальное подразделение казначейства проверяет идентичность наименования государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора в свидетельстве/справке о государственной регистрации (перерегистрации), положении (уставе) и оттиске печати (для ГУ – гербовой), а также соответствие приказов о назначении первого руководителя, возложении права подписи и образцов подписей оттиска печати. В случае обнаружения расхождений, возвращает государственному учреждению/субъекту квазигосударственного сектора для приведения в соответствие.»;
пункт 96 изложить в следующей редакции:

«96. Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің қолдары мен мөр бедерiнiң үлгiсi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi басшысының немесе ол уәкiлеттік берген тұлғаның қолымен расталады және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң мөр бедерiмен (ММ үшін – елтаңбалы) бекітіледі не нотариалды куәландырылады.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң/квазимемлекеттік сектор субъектісінің қолдары мен мөр бедерiнiң үлгiлерi нотариалды куәландырылады.»;
98-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«98. Қайта құрылған мемлекеттiк мекемеде/квазимемлекеттік сектор субъектісінде мөр уақытша болмаған, мөрдiң атауы өзгерген, ескiрген немесе жоғалған жағдайда, аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң басшысы мемлекеттiк мекемеге/квазимемлекеттік сектор субъектісіне оның өтiнiшiнiң негiзiнде жаңа мөр дайындауға уақыт (күнтiзбелiк 10 күннен аспайтын) бередi және осы жағдайға байланысты құжаттарды сол елдi мекенде орналасқан бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң мөр бедерiмен бекітуге немесе құжаттарды мөр бедерінсiз беруге рұқсат бере отырып, мөр болмаған уақытта қаржылық құжаттарды ресiмдеу тәртiбiн айқындайды. Қолдар мен мөр бедерiнiң үлгiлерi мөрдiң (ММ үшін – елтаңбалы) дайындалу уақытында оның әрекет ету мерзiмi көрсетiлiп, «Мемлекеттік мекеменің/квазимемлекеттік сектор субъектісінің мөр табанының үлігісі» ашық жолағында «уақытша мөрсіз» деген белгімен елтаңбалы мөрдiң бедерiнсiз (ММ үшін – елтаңбалы) ресiмделедi.»;
113-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«113-1. Мемлекеттік мекеме қайта ұйымдастырылған және елтаңбалық мөр жойыған және қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекеменің қаржы құжаттарына қол қою құқығы бар адамдардың болмау себебімен жабылатын ақылы қызметтердің, демеушілік, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттары ақша қалдығын құқықтық мирасқордың тиісті қолма-қол ақшаны бақылау шотына аудару үшін төлеуге арналған шотты беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, осы Ереженің 113-тармағында көзделген жұмсау бағыттары бойынша, құқық мирасқоры қайта ұйымдастырылған мемлекеттік мекемеге қызмет көрсеткен аумақтық қазынашылық бөлімшесіне жабылатын ақылы қызметтер, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттары ақша қалдығын аудару туралы қолдаухат жібереді. Құқықтық мирасқордың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына ақша қалдығын аударған жағдайда қолдаухатқа құқық мирасқорлығын растайтын құжаттар қосымша қоса беріледі.

«96. Образец подписей и оттиска печати государственного учреждения заверяется подписью руководителя администратора бюджетных программ или лица, им уполномоченного, и скрепляется оттиском печати (для ГУ – гербовой) администратора бюджетных программ либо заверяется нотариально.
Образец подписей и оттиска печати администратора бюджетных программ/субъекта квазигосударственного сектора заверяется нотариально.»;
пункт 98 изложить в следующей редакции:
«98. В случае временного отсутствия печати у вновь созданного государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора, изменения наименований, изношенности или утери печати, руководитель территориального подразделения казначейства предоставляет государственному учреждению/субъекту квазигосударственного сектора на основании его заявления срок (не более 10 календарных дней) для изготовления новой печати и определяет порядок оформления финансовых документов на время отсутствия печати, разрешая в зависимости от обстоятельств скреплять документы оттиском печати администратора бюджетных программ, находящегося в том же населенном пункте, либо представлять документы без оттиска печати. Образец подписей и оттиска печати оформляется без оттиска печати (для ГУ – гербовой) с отметкой в поле «Образец оттиска печати государственного учреждения/субъекта квазигосударственного сектора» «временно без печати» с указанием срока его действия на время изготовления печати (для ГУ – гербовой).»;
пункт 113-1 изложить в следующей редакции:
«113-1. В случае реорганизации государственного учреждения и отсутствия возможности предоставления счета к оплате для перечисления остатка денег, находящегося на закрываемом контрольном счете наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, по направлениям расходования, предусмотренным пунктом 113 настоящих Правил, по причине уничтожения гербовой печати и отсутствия лиц, имеющих право подписи на финансовых документах реорганизованного государственного учреждения, правопреемник направляет в территориальное подразделение казначейства, в котором обслуживалось реорганизованное государственное учреждение, письмо-ходатайство о перечислении остатка денег, находящегося на закрываемом контрольном счете наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, по направлениям расходования, предусмотренным пунктом 113 настоящих Правил. В случае перечисления остатка денег на контрольных счетах наличности правопреемника, к ходатайству дополнительно прилагаются документы, подтверждающие правопреемственность.

Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң қолдаухаты қайта ұйымдастырылған мемлекеттiк мекеме мен құқықтық мирасқор – мемлекеттiк мекеменiң деректемелерiн: мемлекеттiк мекеменiң атауын, БСН, кодын, ҚБШ нөмiрiн, сондай-ақ қолма-қол ақшаны бақылау шоттары аударуға жататын ақша қалдығының сомасын және аудару үшін барлық қажет деректемелерді қамтуы тиiс. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесi қолдаухатты алған күннен кейiнгi күннен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде осы Ереженің 113-тармағында көзделген жұмсау бағыттары бойынша қайта ұйымдастырылған мемлекеттiк мекеменiң ақылы қызметтердің, демеушiлiк, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына ақша қалдығын құқықтық мирасқордың тиiстi қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына аударуды жүзеге асырады.»;
128-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Төлем құжатының «Бюджеттік сыныптама кодтары» ашық жолағына деректемелер мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы бірыңғай бюджеттік сыныптама кодтарына сәйкес толтырылады. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бюджеттік сыныптама кодтарын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – ҚР ҰБ) назарына жеткізеді.»;
132-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«132. Республикалық және жергілікті бюджеттердің, Ұлттық қордың арасындағы түсімдерді бөлуді және оларға байланысты рәсімдерді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бұйрығымен бекітілетін «Бюджет деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақша бақылау шоты арасындағы түсімдер сыныптамасының түсімдерін бөлу» кестесінің және орталық уәкілетті орган мен мұнай операцияларын жүргізу, келісімшарттар жасасу мен оларды орындау саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органның бірлескен бұйрығымен жыл сайын бекітілетін мұнай секторы ұйымы тізбесінің негізінде бөлу нормативтері бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жүзеге асырады (бөлудің I сатысы).»;
147-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы талап орындалмаған кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесі жалақы және басқа да ақша төлемдерін, оның ішінде штаттан тыс персоналдың жалақысын, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген ақшалай өтемақыны төлеуді, салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдерді, жәрдемақыларды, алименттерді, міндетті зейнетақы жарналарын, ерікті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды төлеуді, банк қызметтеріне ақы төлеуді қоспағанда, түсімдер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында көзделген бюджеттік алулардың сомасын толық аударғанға дейін тиісті жергілікті бюджет бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұрады.»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы талап орындалмаған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi жалақы және басқа да ақша төлемдерiн, оның iшiнде штаттан тыс персоналдың жалақысын, Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген ақшалай өтемақыны төлеудi, салық және бюджетке төленетiн басқа да төлемдердi, жәрдемақыларды, алименттердi, мiндеттi зейнетақы жарналарын, ерікті зейнетақы жарналарын, әлеуметтiк аударымдарды төлеудi, банк қызметтерiне ақы төлеудi қоспағанда, түсiмдер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында көзделген нысаналы трансферттердің сомасын толық аударғанға дейiн тиiстi жергiлiктi бюджет бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұрады.»;

Ходатайство администратора бюджетных программ должно содержать реквизиты реорганизованного государственного учреждения: наименование, БИН, код государственного учреждения, номер контрольного счета наличности, а также сумму остатка денег на контрольных счетах наличности, подлежащую перечислению, и все необходимые реквизиты для перечисления. Территориальное подразделение казначейства в течение 2-х рабочих дней со дня, следующего за днем получения ходатайства, осуществляет перечисление остатка денег, находящегося на контрольных счетах наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления реорганизованного государственного учреждения, по направлениям расходования, предусмотренным пунктом 113 настоящих Правил.»;
часть вторую пункта 128 изложить в следующей редакции:
«Реквизиты в поле «Коды бюджетной классификации» платежного документа заполняются в соответствии с Единой бюджетной классификацией расходов Республики Казахстан, утвержденной приказом центрального уполномоченного органа по государственному планированию. Коды бюджетной классификации доводятся центральным уполномоченным органом по государственному планированию до центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и Национального Банка Республики Казахстан (далее – НБ РК).»;
часть первую пункта 132 изложить в следующей редакции:
«132. Распределение поступлений между республиканским и местными бюджетами, Национальным фондом Республики Казахстан, и связанные с ним процедуры осуществляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета по нормативам распределения на основании таблицы «Распределение поступлений классификации поступлений между уровнями бюджета и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан по Единой бюджетной классификации», утверждаемой приказом центрального уполномоченного органа по государственному планированию и перечня организаций нефтяного сектора, ежегодно утверждаемого совместным приказом центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и государственным органом, осуществляющим государственное регулирование в области проведения нефтяных операций, заключения и исполнения контрактов (I этап распределения).»;
в пункте 147:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«При невыполнении данного требования территориальное подразделение казначейства приостанавливает расходные операции по соответствующему местному бюджету до полного перечисления сумм бюджетных изъятий, предусмотренных в сводном плане поступлений и финансирования по платежам, за исключением выплаты заработной платы и других денежных выплат, в том числе заработной платы внештатного персонала, денежной компенсации, предусмотренной законодательными актами Республики Казахстан, уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет, пособий, алиментов, обязательных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов, социальных отчислений, оплаты банковских услуг.»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«При невыполнении данного требования территориальное подразделение казначейства приостанавливает расходные операции по соответствующему местному бюджету до полного перечисления сумм целевых трансфертов, предусмотренных в сводном плане поступлений и финансирования по платежам, за исключением выплаты заработной платы и других денежных выплат, в том числе заработной платы внештатного персонала, денежной компенсации, предусмотренной законодательными актами Республики Казахстан, уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет, пособий, алиментов, обязательных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов, социальных отчислений, оплаты банковских услуг.»;

150-тармақтың төртінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы мен басқа да ақшалай төлемақылардың, міндетті зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары және әлеуметтік есептеулер, бюджетке жүргізілетін есептеулер, жеке тұлғаларға стипендиялар және төлемақылар бойынша бастапқы құжаттардың;»;
156-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттiк мекеме бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының 423 «Мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделi жөндеу» ерекшелiгi бойынша мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын қалпына келтiрудi және күрделi жөндеудi жүргiзу үшiн республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыруға ағымдағы қаржы жылына көзделген соманың 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын ала) төлемдi жүзеге асырады.»;
159-1-тармақ алынып тасталсын;
160-тармақтың екінші бөлігінің орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді.
мынадай мазмұндағы 161-2-тармақпен толықтырылсын:
«161-2. Халықаралық ұйымдармен және донор-елдермен өзара іс-қимыл бойынша қызметтерді төлеу байланыс гранттар шеңберінде олармен жасалған халықаралық шарттарда белгіленген талаптар мен мерзімдерге сәйкес жүзеге асырылады.»;
162-тармақтың оныншы және он бірінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Өткен жылы орындалмаған және бюджет қаражатының қалдықтары және/немесе осы Ереженiң 57 және 526-тармақтарында көрсетiлген шығыстар бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан кепiлдiк берiлген трансферттiң аударылмаған сомасы есебiнен ағымдағы қаржы жылында қаржыландыруға жататын шарттың қолданылу мерзiмi ұзартылған жағдайларда жасалады. Көрсетiлген шарттардың қолданылу мерзiмiн ұзарту тиiстi бюджет комиссиясының ұсынысы бойынша жүргiзiледi, ол оң қорытынды берген кезде бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тиісінше Қазақстан Республикасының Үкiметiне немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның әкiмдiгiне тиiстi қаулылардың жобаларын енгiзеді;
шарт бойынша міндеттемелерді орындамағанда немесе тиісінше орындамағанда тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімақы) қолдану, егер шартта осы талап көзделген болса, бұл ретте тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімақы) ұстап қалу, мемлекеттік мекеме ақша алушымен мемлекеттік мекеменің тиісті бюджет кірісіне тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімақы) сомасын аударуы туралы немесе мемлекеттік мекеменің ақша алушыға коммуналдық төлемдерді уақытылы төлемегені үшін тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімақы) сомасын аударуы туралы қосымша келісім жасасу жолымен жүзеге асырылады. Тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімақы) ұстап қалу сол шарт жасалған ерекшелік бойынша толық сомадан жүргізіледі.»;
164-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Шарт талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімақы) ұсталған жағдайда, мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу үшін қағаз тасығышта екі өтінім (бір өтінімді тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімақыны) есептен шығарған шарт сомасына, екіншісін – ұсталған тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімақының) сомасына) ұсынады. Бұл ретте мемлекеттік мекеменің өтінімдерді беруі негізгі шарт бойынша «түпкілікті» мәртебесі бар төлемді жүргізгенге дейін жүзеге асырылады.»;
165-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде мемлекеттік мекеме басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойылған, осы тармақта санамаланған құжаттардың түпнұсқасынан құжаттардың сканерленген түрлерін тіркей отырып, өтінімнің электрондық түрі қалыптастырылады.»;
166-тармақта:
бірінші бөлікте:
1) тармақшаның үшінші абзацы алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жеке тұлға:
жеке басын куәландыратын құжаттың немесе дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің, жеке нотариус, адвокат, жеке сот орындаушысы ретінде тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмелерін;
нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың болуы туралы банктің анықтамасы;»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Ереженің 60626364-қосымшаларына сәйкес өтінімді толтырған кезде жеке тұлға үшін «Ақша алушының атауы» ашық жолағында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және болған кезде фирманың атауы көрсетіледі.
Ақша алушыны енгізуге және ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізуге өтінімнің ресімделуі мен жасалуының шынайылығына, дұрыстығына мемлекеттік мекеме жауапты болады.»;

подпункт 2) части четвертой пункта 150 изложить в следующей редакции:
«2) первичных документов по заработной плате и другим денежным выплатам работникам государственных учреждений, обязательным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам и социальным отчислениям, отчислениям, производимым в бюджет, стипендиям и выплатам физическим лицам;»;
часть седьмую пункта 156 изложить в следующей редакции:
«По специфике экономической классификации расходов бюджета 423 «Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий» государственное учреждение осуществляет авансовую (предварительную) оплату не более 30 процентов от суммы, предусмотренной на текущий финансовый год на финансирование государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий.»;
пункт 159-1 исключить;
в часть вторую пункта 160 вносятся изменения на русском языке, текст на казахском языке не меняется:
«Авансовая (предварительная) оплата по специфике экономической классификации расходов 154 «Оплата аренды за помещение» разрешается только для оплаты загранучреждениями Республики Казахстан суммы аренды, если в соответствии с договором аренды предусмотрено требование о предоставлении банковской гарантии об оплате депозитных сумм.»;
дополнить пунктом 161-2 следующего содержания:
«161-2. Оплата услуг по взаимодействию с международными организациями и странами-донорами осуществляется в соответствии с условиями и сроками, обозначенными в заключенных с ними международных договорах в рамках связанных грантов.»;
абзацы десятый и одиннадцатый пункта 162 изложить в следующей редакции:
«продления срока действия договора, не исполненного в прошлом году и подлежащего финансированию в текущем финансовом году за счет остатков бюджетных средств и/или не перечисленной суммы гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан по расходам, указанным в пунктах 57 и 526 настоящих Правил. Продление срока действия указанных договоров производится по предложению соответствующей бюджетной комиссии, при положительном заключении которой центральный уполномоченный орган по государственному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию вносят соответствующие проекты постановлений соответственно в Правительство Республики Казахстан или акимат соответствующего местного исполнительного органа в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
применения неустойки (штрафа, пени) при неисполнении или ненадлежащем исполнении условий обязательств по договору, при этом удержание неустойки (штрафа, пени) осуществляется путем заключения государственным учреждением с получателем денег дополнительного соглашения о перечислении государственным учреждением суммы удержанной неустойки (штрафа, пени) в доход соответствующего бюджета, либо о перечислении государственным учреждением суммы неустойки (штрафа, пени) за несвоевременную оплату коммунальных услуг получателю денег. Удержание неустойки (штрафа, пени) производится от полной суммы договора по той же специфике, по которой заключен договор.»;
часть шестую пункта 164 изложить в следующей редакции:
«В случае удержания неустойки (штрафа, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора, государственное учреждение представляет на бумажном носителе две заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки (одна заявка предоставляется на сумму договора, за вычетом суммы удержанной неустойки (штрафа, пени), вторая на сумму удержанной неустойки (штрафа, пени). При этом предоставление государственным учреждением заявок осуществляется до проведения платежа со статусом «окончательный» по основному договору.»;
часть пятую пункта 165 изложить в следующей редакции:
«При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» формируется электронный образ заявки с прикреплением сканированных образов с оригинала документов, перечисленных в настоящем пункте, подписанные ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения.»;
в пункте 166:
в части первой:
абзац третий подпункта 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) физическим лицом:
копий документа, удостоверяющего личность, или свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя, свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве частного нотариуса, адвоката, частного судебного исполнителя;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера;»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«При заполнении заявки согласно приложениям 60, 62, 63, 64 к настоящим Правилам для физического лица в поле «Наименование получателя денег» указывается полностью фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица и при наличии фирменное наименование.
Ответственность за достоверность, правильность оформления и составления заявки на ввод получателя денег и внесение изменений реквизитов получателя денег несет государственное учреждение.»;

мынадай мазмұндағы 168-1-тармақпен толықтырылсын:
«168-1. Егер мемлекеттік мекеме коммуналдық қызметтерді төлеу үшін басқа мемлекеттік мекеменің теңгерімінде жалданатын үй-жайға орналасқан жағдайда, мемлекеттік мекеме (жалға беруші) қызметтерді жеткізуші, үй-жайдың теңгерім ұстаушысы мен үй-жайды жалға алушы (жалға беруші) арасында жасалатын 151 «Коммуналдық қызметтерді төлеу» ерекшелігі бойынша үш жақты шартты тіркеуге береді.»;
170-тармақта:
8) және 18) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«8) «Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктің атауы және БСК» ашық жолағында заңды тұлға үшін толық атауы және жеке тұлғаның толығымен тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және болған кезде фирманың атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және оның банктік деректемелері (оған қызмет көрсететін банктің ЖСК, атауы және БСК) көрсетіледі; аумақтық қазынашылық бөлімшесінің, мемлекеттік мекеменің, ақша алушының және қызмет көрсетуші банктің жұмысын қиындатпайтын мемлекеттік мекеменің, ақша алушының және қызмет көрсетуші банктің атауын және ұйымдық-құқықтық нысанының атауын қысқартуға жол беріледі; егер ақша алушы Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылған жағдайда, осы жолақта резидент еместің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің деректемелері көрсетіледі;
«Қазынашылық-клиент» АЖ-да «Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктің атауы және БСК» ашық жолағы Ақша алушылардың анықтамалығынан таңдалады;
18) «сомасы» ашық жолағында аванстық (алдын ала төлем) сомасы цифрлармен көрсетіледі.»;
173-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын;
175-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) қағаз тасығыштағы шартта (қосымша келісімде) қойылған қолдардың және мөр бедерінің қойылған қолдардың және мөр бедерінің үлгілері бар құжатқа сәйкестігіне, бұл ретте мемлекеттік мекеменің және ақша алушының қолдары жарыққа төзімді сиялармен қойылуы тиіс, елтаңбалы мөрдің бедері дәл және анық болуы тиіс. Мемлекеттік мекемелер мен ақша алушыларға ұшып кететін сиялар құйылған фломастермен және автоқаламмен қол қоюға және қолды факсимильді көшіру құралдарын пайдалануға жол берілмейді. Елтаңбалы мөрді қойған кезде («Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі» ММ қоспағанда), қызыл, қара және жасыл түсті мастиканы пайдалануға тыйым салынады, кескін дәл және анық болуы тиіс. «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрі ұсынылған кезде ЭЦҚ түпнұсқалығы тексеріледі;»;
13)14)15) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 168-1 следующего содержания:
«168-1. В случае если государственное учреждение располагается в арендуемом помещении, находящемся на балансе другого государственного учреждения, для оплаты коммунальных услуг государственное учреждение (арендатор) предоставляет на регистрацию трехсторонний договор по специфике 151 «Оплата коммунальных услуг», заключенный между поставщиком услуг, балансодержателем помещения и нанимателем (арендатором) помещения.»;
в пункте 170:
подпункты 8) и 18) изложить в следующей редакции:
«8) в поле «Наименование, ИИН (БИН), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег» указываются полное наименование для юридического лица и полностью фамилия, имя, отчество (при наличии) и фирменное наименование (при наличии) для физического лица, индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) получателя денег и его банковские реквизиты (ИИК, наименование и БИК обслуживающего его банка); допускается сокращение наименования организационно-правовой формы и наименования государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства, государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка; в случае, если получателем денег является нерезидент Республики Казахстан, в данном поле указываются реквизиты нерезидента и Национального Банка Республики Казахстан;
в ИС «Казначейство-клиент» поле «Наименование, ИИН (БИН), ИИК получателя денег, наименование и БИК банка получателя денег» выбирается из справочника получателей денег;»;
«18) в поле «сумма» указывается сумма авансовой (предварительной оплаты) цифрами.»;
часть третью пункта 173 исключить;
в пункте 175:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) соответствие подписей и оттиска печатей на договоре (дополнительном соглашении) на бумажном носителе документу с образцами подписей и оттиска печатей, при этом подписи должны быть проставлены светостойкими чернилами, оттиск печати государственного учреждения и получателя денег должен быть четким и ясным. Не допускается подписание фломастером и авторучкой, заправленными улетучивающими чернилами и использование государственным учреждением и получателем денег средств факсимильного копирования подписи. При проставлении оттиска гербовой печати запрещается использовать мастику красного (за исключением ГУ «Администрация Президента Республики Казахстан»), черного и зеленого цветов, изображение должно быть четким и ясным. При предоставлении электронного образа по ИС «Казначейство-клиент» проверяется на подлинность ЭЦП;»;
подпункты 1314 и 15 изложить в следующей редакции:

13) егер жаңа объектілерді және қолда бар объектілерді реконструкциялау, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға, сондай-ақ дайындаудың технологиялық мерзімі бір жылдан асатын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде күрделі энергетикалық жабдықты сатып алуды қоспағанда, ағымдағы шығындар бойынша, астықтың мемлекеттік ресурстарын басқару бойынша агентке қаражат төлеу, қазақстандық астықты экспортқа тасымалдау бойынша қызметтерді төлеу, шетелде ауруларды емдеуді төлеу, ауылда ұйымдармен бастапқы медициналық-санитарлық көмек қызметін көрсетуге байланысты қабылданған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) әрбір сомасынан бұрын төленген авансты тепе-тең ұстау туралы шарттың болуы;
14) жаңа объектілерді салуға және қолдағы объектілерді реконструкциялауға, жолдарды салуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, беру қондырғыларын, жолдарды күрделі жөндеуге байланысты жұмыстарды аяқтағаннан кейін шарттың сомасынан бес пайызды тапсырыс берушінің түпкілікті төлеуі жөніндегі шарттардың жаңа объектілерді салуға және қолдағы объектілерді реконструкциялауға, жолдарды салуға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, беру қондырғыларын, жолдарды күрделі жөндеуге және тапсырыс берушінің аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне осы объектілерді пайдалануға беру туралы мемлекеттік немесе жұмыс комиссиясының бекітілген актісін беруге қоятын талаптарының болуы;
15) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жасалған шартта ақша алушының тарапынан шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін шарттың жалпы сомасының тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алу туралы талаптың, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің осындай шарттың жалпы сомасының тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алуды қамтамасыз ету міндеті туралы талаптың болуы;»;
мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
«17) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жасалған шартта аумақтық қазынашылық бөлімшесінде ол міндетті түрде тіркелгеннен кейін шарттың күшіне ену талабының болуы.»;
мынадай мазмұндағы 175-1-тармақпен толықтырылсын:
«175-1. Осы Ереженің 175-тармағының талаптары халықаралық ұйымдармен және донор-елдермен жасалған байланысты гранттарды іске асыру бойынша шартқа қолданылмайды.»;
177-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

«13) наличие условия о пропорциональном удержании ранее выплаченного аванса в случае, если выплата аванса предусмотрена договором, связанным со строительством новых объектов и реконструкцией имеющихся объектов, строительством дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, дорог, а также по текущим затратам, за исключением приобретения сложного энергетического оборудования в рамках реализации инвестиционных проектов, технологический срок изготовления которых более одного года, выплаты средств агенту по управлению государственными ресурсами зерна, оплаты услуг по транспортировке казахстанского зерна на экспорт, оплаты лечения больных за рубежом, оказание услуг организациями первичной медико-санитарной помощи на селе и оплаты коммунальных услуг, необходимо наличие условия о пропорциональном удержании государственным учреждением ранее выплаченного аванса от каждой суммы принятых товаров (работ, услуг);
14) наличие в договорах, связанных со строительством новых объектов и реконструкцией имеющихся объектов, строительством дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, дорог условия по окончательной оплате заказчиком пяти процентов от суммы договора после завершения работ, связанных со строительством новых объектов и реконструкцией имеющихся объектов, строительством дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, дорог и предъявления заказчиком в территориальные подразделения казначейства подписанного акта государственной приемочной комиссии. Удержание пяти процентов по договорам, срок действия которых превышает текущий финансовый год производится государственным учреждением на последний год завершения объекта;
15) наличие в договоре, заключенном в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, условия о взыскании неустойки (штрафа, пени) от общей суммы договора за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по договору со стороны получателя денег, а также условия об обязанности государственного учреждения обеспечить взыскание такой неустойки (штрафа, пени) от общей суммы договора;»;
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
«17) наличие в договоре, заключенном в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, условия вступления в силу договора после его обязательной регистрации в территориальном подразделении казначейства.»;
дополнить пунктом 175-1 следующего содержания:
«175-1. Условия пункта 175 настоящих Правил не распространяются на договора по реализации связанных грантов, заключенным с международными организациями и странами-донорами.»;
абзац первый части первой пункта 177 изложить в следующей редакции:

«177. Өтiнiм оған қоса берiлген құжаттарға не шарт осы Ереженiң 151-163175176-тармақтарында белгiленген талаптарға сәйкес келмеген кезде, аумақтық қазынашылық бөлiмшесi өтiнiм мен оған қоса берiлген құжаттарды мынадай жағдайларда:»;
179-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Хабарлама мемлекеттiк мекемеге аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне өтiнiмдi берген күннен кейін 2 жұмыс күнi iшiнде берiледi.»;
185-тармақтың үшінші және төртінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер ақша алушы жеке кәсіпкер немесе мөрі жоқ жеке кәсіпкер ретінде тіркелмеген жеке тұлға болып табылатын жағдайда 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламада оның қойылған қолы ғана болады.
Мемлекеттік мекеме тіркелген шарт (қосымша келісім) бойынша соманы тиісті бюджет кірісіне аударған жағдайда ақша алушы 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаға қол қоймайды.»;
186-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«186. Мемлекеттік мекеме «түпкілікті» мәртебесі бар төлеуге берілетін шотқа қоса аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ақша алушының қойылған қолдары және мөр бедерлері бар осы Ережеге 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны ұсынады.
«Түпкілікті» мәртебесі бар төлеуге берілетін қағаз тасығыштағы шотты жүргізгеннен кейін аумақтық қазынашылық бөлімшесі осы Ережеге 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны (бұдан әрі – 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама) екі данада қалыптастырады. Хабарламаға 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты атқарушысы қол қояды және құжатты қайта өңдеу күнін қоя отырып, оның мөртабанымен куәландырады. 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаның бір данасы орындалған және тіркелген міндеттемелердің есебін жүргізу үшін мемлекеттік мекемеге, екінші данасы – мемлекеттік мекеменің қабылданған міндеттемелерін жабу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесінде қалады.
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде мемлекеттік мекеме 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарламаны дербес қалыптастырады.»;
189-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын;
190-тармақта:
бірінші бөлікте:
6)8) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«6) аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне тауарларды сатып алу не жеткiзу кезiнде шот-фактуралардың, тауарларды жеткiзу туралы жүкқұжаттың көшiрмелерiн, актілер жасалмайтын көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, жұмыстарды немесе көрсетiлетін қызметтердi орындау кезiнде орындалған жұмыстар немесе көрсетілген қызметтер актісінің көшірмелерін немесе тіркелген азаматтық-құқықтық мәмiле бойынша аванстық төлемнiң сомасын қоспағанда, төлем жүргiзген кезде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiнiң (бұдан әрі – растаушы құжаттар) көшiрмесiн берудi. Көрсетілген құжаттарға өнім беруші жеке қолымен немесе БЦҚ-мен қол қоюы тиіс. Бұл ретте көрсетілген құжаттардың көшірмелері мемлекеттік мекеме басшысының немесе олар уәкілеттік еткен тұлғаның жеке қолымен және мемлекеттiк мекеменiң елтаңбалы мөрдің бедерiмен қойылып, ұсынылады;

«177. При несоответствии заявки с приложенными к ней документами либо договора требованиям, установленным пунктами 151-163, 175, 176 настоящих Правил, территориальное подразделение казначейства возвращает заявку и документы, приложенные к ней, в случаях:»;
в пункте 179 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
части третью и четвертую пункта 185 изложить в следующей редакции:
«В случае, если получателем денег является физическое лицо, не зарегистрированное как индивидуальный предприниматель, или индивидуальный предприниматель, не имеющий печати, уведомление по форме согласно приложению 69 содержит только его подпись.
В случае перечисления государственным учреждением в доход соответствующего бюджета суммы по зарегистрированному договору (дополнительному соглашению) уведомление по форме согласно приложению 69 получателем денег не подписывается.»;
пункт 186 изложить в следующей редакции:
«186. Государственное учреждение к счету к оплате со статусом «окончательный» предоставляет в территориальное подразделение казначейства уведомление по форме согласно приложению 69 к настоящим Правилам с подписями и оттисками печатей государственного учреждения и получателя денег.
После проведения счета к оплате, предоставленного на бумажном носителе, со статусом «окончательный» территориальное подразделение казначейства формирует в 2-х экземплярах уведомление по форме согласно приложению 70 к настоящим Правилам (далее – уведомление по форме согласно приложению 70). Уведомления по форме согласно приложению 70 подписываются ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства и заверяются его штампом с проставлением даты обработки документа. Один экземпляр уведомления по форме согласно приложению 70 передается государственному учреждению для ведения учета выполненных и зарегистрированных обязательств, второй экземпляр остается в территориальном подразделении казначейства для закрытия принятых обязательств государственного учреждения.
При обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» государственные учреждения самостоятельно формируют уведомление по форме согласно приложению 70.»;
часть третью пункта 189 исключить;
в пункте 190:
в части первой:
подпункты 6)8) изложить в следующей редакции:
«6) представление в территориальное подразделение казначейства при приобретении либо поставке товаров – копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ или услуг – копии акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копии иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан (далее – подтверждающие документы), при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке. Указанные документы должны быть подписаны собственноручной подписью или ЭЦП поставщика. При этом, копии указанных документов предоставляются с собственноручной подписью руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного, и оттиском гербовой печати государственного учреждения;

8) «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезiнде – мемлекеттiк мекеменiң басшысы мен бас бухгалтерiнiң ЭЦҚ қойылған растаушы құжаттардың түпнұсқадан сканерленген үлгісін тіркеуді;»;
мынадай мазмұндағы алтыншы және жетінші бөліктермен толықтырылсын:
«Аванстық төлем сомасын қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту бойынша төлем жүргізу не мемлекеттік тапсырманы орындау кезінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне қаржы-экономикалық негіздемесіне немесе техникалық-экономикалық негіздемесіне (жобалау-сметалық құжаттамаға), сондай-ақ бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне квазимемлекеттік сектор субъектісімен ұсынылған Қазақстан Республикасының заңнамасынада көзделген құжаттың өзге де түріне сәйкес төлем негіздемесін растайтын құжаттар көшірмелерін ұсынады.
Осы тармақтың алтыншы бөлігінде көрсетілген құжаттар бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мөрiнiң бедерiмен әрбір парағы куәландырылады және орталық атқарушы органның жауапты хатшысының (белгiленген тәртiппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкiлеттiгi жүктелген лауазымды тұлғаның) қолымен, ал ондайлар болмаған жағдайда – бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшысының немесе ол уәкiлеттiк берген адамның қолымен дәйектеледi.»;
195-тармақта:
үшінші бөлікте:
1) тармақшаның үшінші абзацы алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жеке тұлға:
жеке басын куәландыратын құжаттың немесе дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәліктің, жеке нотариус, адвокат, жеке сот орындаушысы ретінде тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмелерін;
нөмiрiн көрсете отырып, банктiк шоттың болуы туралы банктiң анықтамасын қоса бере отырып ұсынады.»;
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Өтінімді толтырған кезде осы Ережеге 60626364-қосымшаларға сәйкес жеке тұлға үшін «Ақшаны алушының атауы» ашық жолағында жеке тұлғаның (болған жағдайда) тегі, аты, әкесінің аты және болған жағдайда фирмалық атауы толық көрсетіледі.
Ақша алушыны ақша алушылардың анықтамалығына енгiзуге және ақша алушының деректемелерiне өзгерiстер енгiзуге өтiнiмнiң ресiмделуiнiң растығы мен дұрыстығына мемлекеттiк мекеме жауапты болады.»;
196-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсетілетін мемлекеттiк мекемелер/квазимемлекеттiк сектор субъектiлері 5-15-нысан бойынша есепті дербес қалыптастырады.»;
199-тармақта:
3) тармақшаның төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«БСН» ашық жолағында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікте/анықтамада көрсетілген мемлекеттік мекеменің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;»;
9) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Атауы» ашық жолағында – заңды тұлға үшін мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлікке/анықтамаға сәйкес келетiн ақшаны алушының атауы және жеке тұлға үшін (болған жағдайда) тегі, аты, әкесінің аты және (болған жағдайда) фирмалық атауы толық көрсетіледі; аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң, мемлекеттiк мекеменiң, ақша алушының және оған қызмет көрсететiн банктiң жұмысын қиындатпайтын ақша алушының және оған қызмет көрсететiн банктiң ұйымдық-құқықтық нысанының және ақша алушының атауын қысқартуға жол берiледi;»;
16) тармақша мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«ҚҚС сомасын аудару бойынша төлемге берілетін шоттар бойынша құжаттың (шот-фактуралардың немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісінің немесе оның негізінде тауарларды сатып алу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген басқа құжаттың) нөмірі мен күні көрсетіледі;»;
25-тараудың тақырып атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«25-тарау. Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа ақшалай төлемақыларды, жеке тұлғаларға стипендияларды және басқа да төлемақыларды төлеу жөніндегі төлемдерді жүзеге асыру, міндетті зейнетақы жарналарын, ерікті зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды аудару тәртібі»;
208-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

8) при обслуживании по ИС «Казначейство-клиент» – прикрепление сканированного образца с оригинала, подтверждающих документов, подписанного ЭЦП руководителя государственного учреждения и главного бухгалтера;»;
дополнить частями шестой и седьмой следующего содержания:
«При проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по формированию или увеличению уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора либо выполнению государственного задания, администратор бюджетных программ предоставляет в территориальное подразделение казначейства копии документов, подтверждающих обоснованность платежа в соответствии с финансово-экономическим обоснованием или технико-экономическим обоснованием (проектно-сметной документацией), а также иного вида документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан, представленных субъектом квазигосударственного сектора администратору бюджетных программ.
Указанные в части шестой настоящего пункта документы заверяются оттиском печати администратора бюджетных программ полистно и парафируются подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителя администратора бюджетных программ или лица, им уполномоченного.»;
в пункте 195:
в части третьей:
абзац третий подпункта 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) физическим лицом:
копию документа, удостоверяющего личность, или свидетельства о регистрации индивидуального предпринимателя, свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве частного нотариуса, адвоката, частного судебного исполнителя;
справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера.»;
часть шестую изложить в следующей редакции:
«При заполнении заявки согласно приложениям 60, 62, 63, 64 к настоящим Правилам для физического лица в поле «Наименование получателя денег» указываются полностью фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица и при наличии фирменное наименование.
Ответственность за достоверность, правильность оформления и составления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег несет государственное учреждение.»;
пункт 196 дополнить частью второй следующего содержания:
«Государственные учреждения/субъекты квазигосударственного сектора, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют отчет по форме 5-15.»;
в пункте 199:
абзац четвертый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«в поле БИН указывается бизнес-идентификационный номер государственного учреждения, указанный в свидетельстве/справке о государственной регистрации (перерегистрации);»;
абзац второй подпункта 9) изложить в следующей редакции:
«в поле «Наименование» – наименование получателя денег, соответствующее свидетельству/справке о государственной регистрации (перерегистрации) для юридического лица и полностью фамилия, имя, отчество (при наличии) и фирменное наименование (при наличии) для физического лица; допускается сокращение наименования организационно-правовой формы, получателя денег и обслуживающего банка, не затрудняющее работу территориального подразделения казначейства, государственного учреждения, получателя денег и обслуживающего банка;»;
подпункт 16) дополнить абзацем шестым следующего содержания:
«по счетам к оплате по перечислению суммы НДС указываются номер и дата документа (счета-фактуры или накладная (акт) о поставке товаров, или акт выполненных работ, оказанных услуг, или другой документ, установленный законодательством Республики Казахстан, на основании которого осуществляются приобретение товаров, выполнение работ, оказание услуг);»;
заголовок главы 25 изложить в следующей редакции:
«Глава 25. Порядок осуществления платежей по выплате заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, стипендий и других выплат физическим лицам, перечисления обязательных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений»;
часть первую пункта 208 изложить в следующей редакции:

«208. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне жалақы және басқа да ақшалай төлемдерді, сондай-ақ жеке тұлғаларға стипендиялар мен басқа да төлемдерді олардың ағымдағы шоттарына немесе салымдар, мiндеттi зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары және әлеуметтiк аударымдар бойынша банкте ашылған жинақ ақша шоттарына аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзу үшiн төлеуге қағаз тасығышта берiлетiн шоттармен бiрге мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне ҚБЕО белгiлеген хабарламалар пiшiмінде ақшаны алушылардың тізімін ұсынады. «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондыққ түрге төлем шоттарын беру кезінде ҚБЕО белгiлеген хабарламалардың электрондыққ пішімінде ақша алушылардың тізімі қоса тіркеледі және мемлекеттік мекеме бухгалтерінің және/немесе басшысының ЭЦҚ қойылады.»;
209-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«209. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне жалақы мен басқа да ақшалай төлемдердi, жеке тұлғаларға стипендиялар мен басқа да төлемдердi ағымдағы шоттарға немесе мiндеттi зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдарды ақша алушылардың жинақ шоттарына аудару жөнiндегi төлемдердi жүргiзгеннен кейiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы осы Ережеге 80-қосымшаға сәйкес 5-15а «Ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрме (мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне жалақы және басқа да ақшалай төлемақы, стипендиялар, жеке тұлғалардың ағымдағы шоттарына немесе ақша алушылардың жинақ шоттарына төлемдер және әлеуметтiк аударымдар бойынша)» нысаны бойынша ақша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша үзiндi көшiрмені (бұдан әрi – үзiндi көшiрме) қалыптастырады. Үзiндi көшiрме операциялық күн жабылғаннан кейiн қалыптастырылады. Үзiндi көшiрменiң әрбiр бетi төлем жүргiзу күнiн көрсете отырып, жауапты орындаушының қойылған қолымен және мөртабан бедерiмен куәландырылады және осы Ереженің 196-тармағында көзделген құжаттармен бiрге мемлекеттiк мекемеге берiледi.»;
210212-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«210. Үзінді көшірмелер мемлекеттік мекеме олардың негізінде ақша алушылардың тізімін және тиісінше ақша алушылардың ағымдағы шоттарға немесе жинақ ақша шоттарына, Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталыққа, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры аударылған соманы мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа да ақшалай төлемақылар, міндетті зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, жеке тұлғаларға стипендиялар, төлемақылар бойынша бастапқы құжаттардың деректерімен жолма-жол салыстырып тексеруді жүзеге асыратын құжаттар болып табылады. Үзінді көшірмелерді мемлекеттік мекеме мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне жалақы және басқа ақшалай төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар, жеке тұлғаларға стипендиялар, төлемдер бойынша бастапқы құжаттармен бірге тігеді және олар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде сақталады.

«208. Для проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, а также стипендий и других выплат физическим лицам на их текущие счета или сберегательные счета, открытые в банке, обязательных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений вместе со счетами к оплате на бумажном носителе государственное учреждение представляет в территориальное подразделение казначейства списки получателей денег в формате сообщений, установленном КЦМР. При передаче по ИС «Казначейство-клиент» к электронному образу счета к оплате прикрепляются списки получателей денег в электронном формате сообщений, установленном КЦМР, и подписываются ЭЦП бухгалтера и/или руководителя государственного учреждения.»;
часть первую пункта 209 изложить в следующей редакции:
«209. После проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, стипендий и других выплат физическим лицам на текущие счета или сберегательные счета, обязательных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов и социальных отчислений ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства формируется выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег по форме 5-15а «Выписка по проведенным платежам на соответствующие счета получателей денег (по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам государственных учреждений, стипендий, выплат физическим лицам на текущие счета или сберегательные счета получателей денег и социальных отчислений)» согласно приложению 80 к настоящим Правилам (далее – выписка). Выписка формируется после закрытия операционного дня. Каждая страница выписки заверяется подписью, оттиском штампа ответственного исполнителя с указанием даты обработки документа и передается государственному учреждению вместе с документами, предусмотренными пунктом 196 настоящих Правил.»;
пункты 210212 изложить в следующей редакции:
«210. Выписки являются документами, на основании которых государственное учреждение осуществляет построчную сверку списков получателей денег и соответственно сумм, перечисленных на текущие счета или сберегательные счета получателей денег, в Государственный центр по выплате пенсий, Государственный фонд социального страхования с данными первичных документов по заработной плате и другим денежным выплатам работникам государственных учреждений, обязательным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам и социальным отчислениям, стипендиям и другим выплатам физическим лицам. Выписки подшиваются государственным учреждением с первичными документами по заработной плате и другим денежным выплатам, обязательным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам и социальным отчислениям, стипендиям и другим выплатам физическим лицам и хранятся в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.

212. Тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша алдын ала (аванстық) төлеуді қоспағанда, жүргізген кезде растайтын құжаттың барғандығын тексеру үшін және төлеуге берілетін шотқа берілген тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) төлеу мақсатында мемлекеттік мекеме басшысының немесе оларға уәкілетті тұлғаның қойған қолымен және мемлекеттік мекеменің елтаңбалы мөр бедерімен куәландырылған растайтын құжаттың көшірмесі қоса беріледі, аумақтық қазынашылық бөлімшелерімен Келісім жасалған жағдайда – «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондыққ түрде мемлекеттік мекеменің басшысының және бас бухгалтерінің ЭЦҚ қол қойылған құжатты растайтын түпнұсқадан сканерлеген бейне қоса тіркеледі.»;
215-тармақтың үшінші бөлігінің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«тауардың (жұмыстың, қызметтің) атаы, саны мен (ҚҚС сомасын не ҚҚС болмауын міндетті түрде көрсете отырып) сомасы;»;
246-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«246. Инкассолық өкiмдi алған және мемлекеттiк мекемеде мемлекеттiк сатып алу бойынша үнемдеудi қоса алғанда, қабылданбаған мiндеттемелер мен бюджеттiк бағдарлама шығыстарын үнемдеу бойынша жоспарлы жұмсалым сомасы болмаған кезде аумақтық қазынашылық бөлiмшесi, егер заңнамалық актiлерде өзгеше көзделмесе, алынған инкассолық өкiмдердi алуға және ағымдағы қаржы жылы бойы сақтауға мiндеттi.
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл норма салық қызметі органдары мен кеден органдарының салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді мәжбүрлеп өндіріп алуға, біріңғай зейнетақы жинақ қорларына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімінде төленбеген міндетті зейнетақы жарналарын, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік аударымдарды, салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті әлеуметтік аударымдарды төлемегені немесе уақытында төлемегені үшін есептелген айыппұлдар мен өсімақыларды не өндіріп алу туралы инкассолық өкімдеріне қолданылмайды.»;
254-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«254. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне сот актiлерi, анықтау және алдын ала тергеу органдарының қаулылары, белгiлi бiр ақша сомасына тыйым салуды қолдану туралы прокурор санкциялаған атқару өндiрiсi органдарының қаулылары, сот санкциялаған атқару өндiрiсi органдарының қаулылары түскен кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесінің жауапты орындаушысы:»;
255-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«212. Для проверки наличия подтверждающего документа при проведении платежа на бумажном носителе, за исключением предварительной (авансовой) оплаты, по зарегистрированной гражданско-правовой сделке и в целях оплаты поставленных товаров (работ, услуг) к счету к оплате прилагается копия подтверждающего документа, заверенный подписью руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного, и оттиском гербовой печати государственного учреждения, в случае заключения Соглашения с территориальным подразделением казначейства – электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» прикрепляется сканированный образ с оригинала подтверждающего документа, подписанного ЭЦП руководителя и главного бухгалтера государственного учреждения.»;
абзац пятый части третьей пункта 215 изложить в следующей редакции:
«указания наименования товара (работы, услуги), количества и суммы (с обязательным указанием суммы НДС либо отсутствия НДС);»;
в пункте 246:
часть первую изложить в следующей редакции:
«246. При получении инкассового распоряжения и отсутствии сумм плановых назначений по непринятым обязательствам, и экономии расходов по бюджетной программе, включая экономию по государственным закупкам у государственного учреждения, территориальное подразделение казначейства обязано принять и хранить его в течение текущего финансового года, если иное не предусмотрено законодательными актами.»;
часть третью изложить в следующей редакции:
«Данная норма не распространяется на инкассовые распоряжения налоговых и таможенных органов о принудительном взимании налогов и других обязательных платежей в бюджет, взыскании обязательных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд, обязательных социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, не уплаченных в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан, штрафов и пени, начисленных за неуплату либо несвоевременную уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, обязательных социальных отчислений.»;
абзац первый части первой пункта 254 изложить в следующей редакции:
«254. При поступлении в территориальное подразделение казначейства судебных актов, постановлений органов дознания и предварительного следствия, постановлений органов исполнительного производства, санкционированных прокурором, постановлений органов исполнительного производства санкционированных судом о наложении ареста на определенную денежную сумму, ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства блокирует проведение расходных операций в случаях:»;
пункт 255 изложить в следующей редакции:

«255. Аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне салық (кеден) органдарының салық (кеден) органдарының өкiмдерi келiп түскен кезде бiрiншi басшының қолы қойылған, салық (кеден) органдарының елтаңбалық мөрiмен расталған шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы аумақтық қазынашылық бөлiмшесiнiң жауапты орындаушысы салық және кеден заңнамасында көзделген шығыстарды қоспағанда, ҚБШ өкімінде көрсетілуі бойынша мемлекеттiк мекеменiң барлық төлемдері мен аудармаларын жүргізуді тоқтатады.»;
268-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарлама әкімшісі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органнан шарттарды тіркеу және төлем жүргізу рұқсат берілетін кейінге қалдыру шарты бар жобалардың тізбесімен хабарландыру хатының көшірмесін алғаннан кейін, 10 жұмыс күні ішінде аса маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған нысаналы даму трансферттері бойынша тиісті жергілікті атқарушы орган жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке берілетін нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісім жасайды.»;
304-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«304-1. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қызмет көрсету бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде ашылған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарына түсімдердің толық және уақтылы есептелуімен және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған іс-шараларды іске асыру мақсатында төлемдер мен ақша аударымдарын уақтылы жүзеге асырылуымен және оларды инвестициялық, не мемлекеттік тапсырманы орындауға байланысты жобаларды іске асыруға пайдаланумен қамтамасыз етіледі.»;
304-3304-4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«304-3. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттары қаржы ұйымдарының жарғылық капиталдарын ұлғайту жағдайларын қоспағанда, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда не жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға көзделген ақшаны есептеумен және оларды инвестициялық, не мемлекеттік тапсырманы орындауға байланысты жобаларды іске асыруға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын ең аз мөлшерінде қалыптастыру кезінде пайдалануға байланысты операцияларды есепке алуға арналған.

«255. При поступлении в территориальное подразделение казначейства распоряжений налогового (таможенного) органа о приостановлении расходных операций, подписанных первым руководителем, заверенных гербовой печатью налоговых (таможенных) органов, ответственный исполнитель казначейства приостанавливает проведение всех платежей и переводов денег государственного учреждения, по указанным в распоряжении КСН, за исключением расходов, предусмотренных налоговым и таможенным законодательством.»;
часть третью пункта 268 изложить в следующей редакции:
«Администратор бюджетной программы вышестоящего бюджета заключает Соглашение о результатах по целевым трансфертам, предоставляемым из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету, с соответствующим местным исполнительным органом по целевым трансфертам на развитие, направленным на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, в течение 10-и рабочих дней после получения от центрального уполномоченного органа по государственному планированию копии письма-уведомления с перечнем проектов с отлагательным условием, по которым разрешаются регистрация договоров и проведение платежей.»;
пункт 304-1 изложить в следующей редакции:
«304-1. Обслуживание субъектов квазигосударственного сектора обеспечивается полнотой и своевременностью зачисления поступлений на счета субъектов квазигосударственного сектора, открытые в территориальных подразделениях центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, и своевременным осуществлением платежей и переводов денег в целях реализации мероприятий, направленных на формирование или увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора и их использованием на реализацию инвестиционных проектов, либо связанных с выполнением государственного задания.»;
пункты 304-3304-4 изложить в следующей редакции:
«304-3. Счета субъектов квазигосударственного сектора предназначены для учета операций, связанных с зачислением денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, на формирование или увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора и их использованием на реализацию инвестиционных проектов, либо связанных с выполнением государственного задания, за исключением случаев увеличения уставных капиталов финансовых организаций, а также при формировании в минимальном размере, установленном законами Республики Казахстан, уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора.

304-4. Тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда не жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімінде еншілес, бағынысты және аффилиирленген ұйымдардың жарияланған акцияларын (бағалы қағаздарын) төлеуге арналған жарғылық капиталдарын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға көзделген ақшаны аудару, сондай-ақ осы ақшаның шегіндегі инвестициялық, не мемлекеттік тапсырманы орындауға байланысты жобаларды іске асыруға арналған төлемдер мен аударымдарды квазимемлекеттік сектор субъектілерінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде ашылған шоттар арқылы квазимемлекеттік сектор субъектілері жүзеге асырады.»;
304-6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«304-6. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қаржы ұйымдарының жарғылық капиталдарын қалыптастыру немесе ұлғайту жағдайларын қоспағанда, олардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға және инвестициялық, не мемлекеттік тапсырманы орындауға байланысты жобаларды іске асыруға пайдалану үшін шығыстарды жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталдарын ұлғайтудың ең аз мөлшерін қалыптастыру кезінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ҚБАЖ-ға жеті мәнді код береді.»;
304-18-тармақта:
4) тармақша мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Бұл ретте, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысының көшірмелерін қоса бере отырып, қаржылық-экономикалық негіздеменің көшірмелері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысының көшірмелерін қоса бере отырып, кейіннен толықтырулар мен өзгерістерді ескере отырып қаржылық-экономикалық негіздемені беру арқылы әрбір инвестициялық жобаға аумақтық қазынашылық бөлімшесіне бір рет беріледі.»;
304-19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«304-19. Төлемдер мен аударымдарды жүргiзу үшiн квазимемлекеттiк сектор субъектiсi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне мыналарды қағаз тасығышта немесе «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша электрондық түрде:
1) жарғылық капиталын ұлғайту/қалыптастыру кезiнде – бағалы қағаздар нарығын қадағалау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi органның куәлiгiн не квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң жарғылық капиталын ұлғайтуға ақша аударылған жағдайда басқару органдарының тиiстi шешiмiн;
2) инвестициялық жобаны iске асыру кезiнде – шот-фактураның немесе тауарды жеткiзу туралы жүкқұжатының (актiнiң) көшiрмесiн немесе орындалған жұмыстардың, көрсетiлген қызметтердiң актiсiн немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзге құжат түрiн;

304-4. Перечисление денег, предусмотренных на соответствующий финансовый год в законе о республиканском бюджете либо в решении маслихата о местном бюджете, на формирование или увеличение уставных капиталов дочерних, зависимых и аффилиированных с ним организаций в оплату объявленных акций (ценных бумаг), либо связанных с выполнением государственного задания, а также платежи и переводы в пределах этих денег на реализацию инвестиционных проектов либо на выполнение государственного задания осуществляются субъектом квазигосударственного сектора через счет субъектов квазигосударственного сектора, открытый в территориальном подразделении казначейства.»;
пункт 304-6 изложить в следующей редакции:
«304-6. Субъектам квазигосударственного сектора для проведения расходов по формированию или увеличению их уставных капиталов и использованием на реализацию инвестиционных проектов, либо связанных с выполнением государственного задания, за исключением случаев увеличения уставных капиталов финансовых организаций, а также при формировании в минимальном размере, установленном законами Республики Казахстан, уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора, центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета присваиваются семизначные коды в ИИСК.»;
в пункте 304-18:
подпункт 4) дополнить абзацем вторым следующего содержания:
«При этом, копии финансово-экономического обоснования с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию, представляются в территориальное подразделение казначейства один раз, на каждый инвестиционный проект, с последующим представлением финансово-экономического обоснования с учетом дополнений и изменений с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию;»;
пункт 304-19 изложить в следующей редакции:
«304-19. Для проведения платежей и переводов субъект квазигосударственного сектора на бумажном носителе или электронным образом по ИС «Казначейство-клиент» представляет в территориальное подразделение казначейства:
1) при увеличении/формировании уставного капитала – свидетельство уполномоченного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, либо соответствующее решение органов управления в случае перечисления денег на увеличение уставного капитала субъекта квазигосударственного сектора;
2) при реализации инвестиционного проекта – копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан;

3) мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органның оң экономикалық қорытындысының көшірмесін қоса берілген, толықтырулар мен өзгерістер ескерілген қаржы-экономикалық негіздемені кейіннен ұсына отырып, мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органның оң экономикалық қорытындысының көшірмесін қоса бере отырып, қаржы-экономикалық негіздемені әрбір инвестициялық жобаға бір рет ұсынады.
4) мемлекеттік тапсырысты орындау кезінде – төлемнің қаржы-экономикалық негіздемеге немесе техникалық-экономикалық негіздемеге (жобалау-сметалық құжаттамаға) сәйкес негізделгенін растайтын құжаттардың, сондай-ақ құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге түрін ұсынады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнің қызметкерлеріне еңбекақы мен басқа да ақшалай төлемдерді аудару, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік төлемдер бойынша төлемдерді жүргізу үшін квазимемлекеттiк сектор субъектiсi аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне қағаз тасығыштағы төлем тапсырмаларымен бірге ақшаны алушылардың тізімін ҚБЕО-да белгіленген хабарламалар форматында магниттік (электрондық) тасығышта береді. «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша беру кезінде төлем тапсырмасының электрондық түріне ҚБЕО-да белгіленген хабарламалардың электрондық форматында ақшаны алушылардың тізімі қоса тіркеледі және бухгалтердің және/немесе мемлекеттік мекеме басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылады.»;
304-20-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Квазимемлекеттiк сектор субъектiсi ақша алушыны енгізуге берілетін және ақша алушының деректемелеріне өзгерістер енгізуге берілетін өтінімнің ресімделуі мен жасалуының шынайылығын, дұрыстығын қамтамасыз етеді.»;
334-тармақта:
бірінші бөліктің сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«021 «олардың ішінде, бюджет кірісіне аударуға жататын» деген жол бойынша анықтамалық түрде, тиісті бюджет кірісіне аударуға жататын және 020-жол шығыстарының тиісті ерекшелігі бойынша көзделген сома көрсетіледі.»;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Жоспардың кіріс және шығыс бөліктері әрбір тоқсан бойынша және тұтастай жыл бойынша теңдестірілуі тиіс. Бұл ретте, 010-жолдың көрсеткіші 020-жолдың көрсеткішіне теңестірілуі тиіс. Шығыстардың ерекшеліктерінің тоқсан сайынғы сомасы 011 және 012-жолдардың түсімдер сомасына тең болуға тиіс.»;
342-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекеме бекітілген жоспардың бір данасын өзінде қалдырады, екіншісін – осы Ережеге 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2 данадағы тізіліммен бірге өзі тұрған жердегі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне береді.»;
мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
«Белгіленген талаптарды орындамаған жағдайда аумақтық қазынашылық бөлімшесі мемлекеттік мекемеге анықтаманы өзгеріссіз («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша себебін көрсете отырып кері қайтарады) қайтарады.»;
351-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекеме жоспарға өзгерістер енгізу туралы бекітілген анықтаманың бір данасын өзіне қалдырады, екіншісін осы Ережеге 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2 данадағы тізіліммен бірге өзі тұрған жердегі аумақтық қазынашылық бөлімшесіне береді.»;
мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
«Белгіленген талаптарды орындамаған жағдайда аумақтық қазынашылық бөлімшесі мемлекеттік мекемеге анықтаманы өзгеріссіз («Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша себебін көрсете отырып кері қайтарады) қайтарады.»;

3) финансово-экономическое обоснование с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию один раз, на каждый инвестиционный проект, с последующим предоставлением финансово-экономического обоснования с учетом дополнений и изменений с приложением копии положительного экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию;
4) при выполнении государственного задания – копии документов, подтверждающих обоснованность платежа в соответствии с финансово-экономическим обоснованием или технико-экономическим обоснованием (проектно-сметной документацией), а также иного вида документа, предусмотренного законодательством Республики Казахстан.
Для проведения платежей по перечислению заработной платы и других денежных выплат работникам субъекта квазигосударственного сектора, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений вместе с платежными поручениями на бумажном носителе субъект квазигосударственного сектора представляет в территориальное подразделение казначейства списки получателей денег на магнитном (электронном) носителе в формате сообщений, установленном КЦМР. При передаче по ИС «Казначейство-клиент» к электронному образу платежного поручения прикрепляются списки получателей денег в электронном формате сообщений, установленном КЦМР, и подписываются ЭЦП бухгалтера и/или руководителя государственного учреждения.»;
часть третью пункта 304-20 изложить в следующей редакции:
«Субъект квазигосударственного сектора обеспечивает достоверность, правильность оформления и составления заявки на ввод получателя денег и на внесение изменений реквизитов получателя денег.»;
в пункте 334:
абзац восьмой части первой изложить в следующей редакции:
«по строке 021 «из них, подлежит перечислению в доход бюджета» справочно отражается сумма, подлежащая перечислению в доход соответствующего бюджета и предусмотренная по соответствующей специфике расходов строки 020.»;
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Доходная и расходная части плана должны быть сбалансированы по каждому кварталу и в целом по году. При этом показатель строки 010 должен равняться показателю строки 020. Поквартальная сумма специфик расходов должна равняться сумме поступлений по строкам 011 и 012.»;
в пункте 342:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Государственное учреждение один экземпляр утвержденного плана оставляет у себя, другой – предоставляет в территориальное подразделение казначейства по своему местонахождению с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.»;
дополнить частью четвертой следующего содержания:
«При невыполнении установленных требований территориальные подразделение казначейства возвращает справку государственному учреждению без исполнения (по ИС «Казначейство-клиент» отклоняют с указанием причины).»;
в пункте 351:
часть третью изложить в следующей редакции:
«Государственное учреждение один экземпляр утвержденной справки о внесении изменений в план оставляет у себя, другой предоставляет в территориальное подразделение казначейства по своему местонахождению с реестром в 2-х экземплярах, по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.»;
дополнить частью пятой следующего содержания:
«При невыполнении установленных требований территориальное подразделение казначейства возвращают справку государственному учреждению без исполнения (по ИС «Казначейство-клиент» отклоняют с указанием причины).»;

мынадай мазмұндағы 355-1-тармақпен толықтырылсын:
«355-1. Жоспарлы тағайындаулар мен бұрын жүргізілген кассалық шығыстарды, сондай-ақ жыл басындағы қалдықтар мен ағымдағы жылдың түсімдерін көшіруді мемлекеттік мекеменің хаты негізінде аумақтық қазынашылық бөлімшелері мынадай:
1) ҚР ББС бюджет шығыстарының функционалдық сыныптауышының кодтарын қаржы жылы ішінде, өткізілетін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) түрі сақталған кезде мемлекеттік мекемелер бойынша жиынтық жоспарлар бекітілгеннен және келісілгеннен және жоспарлар бекітілгеннен кейін өзгерген;
2) ҚР ББС бюджет шығыстарының функционалдық сыныптауышына жаңа кодтар енгізілген;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес сыныптауышқа тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) жаңа түрі енгізілген;
4) қаржы жылы ішінде, мемлекеттік мекемелер бойынша жиынтық жоспарлар бекітілгеннен және келісілгеннен кейін жаңа мемлекеттік мекеме құрылған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қосылу немесе бөліну жолымен мемлекеттік мекемелер қайта ұйымдастырылған және мұндай мемлекеттік мекемелерге оларды өткізгеннен түсетін ақша өз биліктерінде қалатын етіп тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуге құқық берілген жағдайларда жүзеге асырады.
Көшіруге берілген хатпен бірге мемлекеттік мекеме аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) жаңа кодтары бойынша ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарын;
2) ескі кодтар бойынша жоспарлы тағайындауларды азайтуға ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтаманы ұсынады.
Бұл ретте ескі кодтар бойынша жоспарлы тағайындауларды азайтуға арналған анықтамада жылдың басынан бастап жоспардың сомасы ағымдағы тоқсандағы жалпы сомамен көрсетіледі.»;
396-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«396-2. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган бірінші тоқсанның қорытындылары бойынша және кейіннен, ағымдағы қаржы жылының аяғына дейін тоқсан сайынғы негізде есептік статистикалық деректер негізінде өткізілген ағымдағы жылға арналған болжамды макроэкономикалық көрсеткіштерге қол жеткізуді тоқсан сайынғы бағалауды есепке ала отырып, ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджет кірістері түсімдерінің болжамын айқындайды.»;
396-3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«396-3. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган бірінші тоқсанның қорытындысы бойынша және кейіннен ағымдағы қаржы жылының аяғына дейін тоқсан сайынғы негізде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға:»;

дополнить пунктом 355-1 следующего содержания:
«355-1. Перенос плановых назначений и произведенных ранее кассовых расходов, а также остатков на начало года и поступлений текущего года осуществляется территориальными подразделениями казначейства на основании письма государственного учреждения в следующих случаях:
1) изменения кодов функциональной классификации расходов бюджета ЕБК РК в течение финансового года после утверждения и согласования сводных планов по государственным учреждениям и утверждении планов, при сохранении вида реализуемых товаров (работ, услуг);
2) введения новых кодов в функциональную классификацию расходов бюджета ЕБК РК в течение финансового года;
3) внесения в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан в классификатор нового вида товаров (работ, услуг);
4) создания в течение финансового года, после утверждения и согласования планов и сводных планов по государственным учреждениям, нового государственного учреждения или реорганизации государственных учреждений путем слияния или разделения в установленном законодательством Республики Казахстан порядке и предоставления таким государственным учреждениям права на реализацию товаров (работ, услуг), деньги, от реализации которых остаются в их распоряжении.
Вместе с письмом на перенос государственным учреждением представляются в территориальное подразделение казначейства следующие документы:
1) план поступлений и расходов денег по новым кодам;
2) справка о внесении изменений в план поступлений и расходов денег на уменьшение плановых назначений по старым кодам.
При этом, в справке на уменьшение плановых назначений по старым кодам, суммы плана с начала года указывается общей суммой в текущем квартале.»;
пункт 396-2 изложить в следующей редакции:
«396-2. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию по итогам первого квартала и в последующем на ежеквартальной основе до конца текущего финансового года определяет прогноз поступлений доходов республиканского бюджета на текущий финансовый год с учетом ежеквартальной оценки достижимости прогнозных макроэкономических показателей на текущий год, проводимой на основании отчетных статистических данных.»;
абзац первый пункта 396-3 изложить в следующей редакции:
«396-3. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета по итогам первого квартала и в последующем на ежеквартальной основе до конца текущего финансового года представляет в центральный уполномоченный орган по государственному планированию:»;

396-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«396-4. Осы Ереженің 396-2 және 396-3-тармақтарында көрсетілген ақпарат негізінде мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті орган бюджеттік бағдарламалар және бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бекітілген бюджеттік бағдарламаларға қосымша бөлуге жататын тоқсан сайын шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың жалпы көлемін тоқсан сайын айқындайды.»;
396-5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«396-5. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітілген бюджеттік бағдарламаларға шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды қосымша бөлу туралы шешімді қабылдаған кезде Бюджет кодексінің 41-1-бабында көзделген критерийлерге сәйкестігі тұрғысынан:»;
396-6396-7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«396-6. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган жүргізілген талдау негізінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды бөлу бойынша қорытындыны қалыптастырады және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығарады.
396-7. Республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың тізбесінде көзделгеннен аз көлемде қаражат бөлінген шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың есебінен қаржы бөлінген республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға шартты түрде қаржыландырылатын шығыстар бойынша ұсыныстарға нақтыланған есеп айырысуларды ұсынады.»;
396-8-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«396-8. Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстарды бөлу туралы Республикалық бюджет комиссиясының шешімі негізінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган шартты түрде қаржыландырылатын шығыстардың есебінен ағымдағы қаржы жылына тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлық мақсаттарын ұлғайту бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің жобасын дайындайды және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.»;
404-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«өкілдік шығындарға қаражат бөлу туралы қабылданған шешімнің негізінде сыртқы саяси қызмет саласындағы орталық уәкілетті орган уәкілетті тұлғаны көрсете отырып, аумақтық қазынашылық бөлімшесіне қолма-қол шетел валютасын алуға арналған сенімхат береді. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі уәкілетті тұлғаға Ұлттық Банктің Астана қаласындағы орталық филиалында қолма-қол шетел валютасын алу үшін 8-25 «Қолма-қол шетел валютасын алуға төлем тапсырмасы» мен 8-24 «Қолма-қол шетел валютасын алуға өтініш пен Сенімхат» нысандарын береді.»;
413-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 396-4 изложить в следующей редакции:
«396-4. На основании указанной в пунктах 396-2 и 396-3 настоящих Правил информации центральный уполномоченный орган по государственному планированию ежеквартально определяет общий объем условно финансируемых расходов, подлежащих выделению дополнительно к утвержденным бюджетным программам в разрезе администраторов бюджетных программ и бюджетных программ.»;
абзац первый пункта 396-5 изложить в следующей редакции:
«396-5. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию при принятии решения о дополнительном выделении к утвержденным бюджетным программам условно финансируемых расходов осуществляет их анализ на предмет соответствия критериям, предусмотренным статьей 41-1 Бюджетного кодекса:»;
пункты 396-6396-7 изложить в следующей редакции:
«396-6. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию на основании проведенного анализа формирует заключение по выделению условно финансируемых расходов в разрезе администраторов бюджетных программ и бюджетных программ и выносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
396-7. Администраторы республиканских бюджетных программ, которым за счет условно финансируемых расходов выделены средства в меньшем объеме, чем предусмотрено в перечне условно финансируемых расходов, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, представляют в центральный уполномоченный орган по государственному планированию уточненные расчеты к предложениям по условно финансируемым расходам.»;
часть первую пункта 396-8 изложить в следующей редакции:
«396-8. На основании решения Республиканской бюджетной комиссии о выделении условно финансируемых расходов центральный уполномоченный орган по государственному планированию готовит проект решения Правительства Республики Казахстан по увеличению годового планового назначения соответствующих бюджетных программ на текущий финансовый год за счет условно финансируемых расходов и вносит в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан.»;
абзац шестой пункта 404 изложить в следующей редакции:
«на основании принятого решения о выделении средств на представительские затраты центральный уполномоченный орган в области внешнеполитической деятельности предоставляет в территориальное подразделение казначейства доверенность на получение наличной иностранной валюты с указанием уполномоченного лица. Территориальное подразделение казначейства выдает уполномоченному лицу формы 8-25 «Платежное поручение на получение наличной иностранной валюты» и 8-24 «Заявление и Доверенность на получение наличной иностранной валюты» для получения наличной иностранной валюты в Центральном филиале НБ РК по городу Астане.»;
пункт 413 изложить в следующей редакции:

«413. Жергілікті ауқымдағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда тиісті жергілікті атқарушы органның резервінен ақша бөлу туралы қолдаухатты облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, облыстық маңызы бар ауданның және қаланың бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті орган қарайды.»;
мынадай мазмұндағы 421-1-тармақпен толықтырылсын:
«421-1. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою үшін мемлекеттік материалдық резервтен шығарылған материалдық құндылықтар үшін шығындарды өтеу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінен жүзеге асырылады.»;
488-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«488. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган өтемақы беру көзделетін концессиялық жобалар бойынша экономикалық қорытындыны дайындайды және концессиялық жобаларды тиісті бюджет комиссиясының отырысына енгізеді.»;
499-6499-7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«499-6. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган концессионердің пайдалану шығындарының өтемақысы көзделетін концессиялық жобаның техникалық-экономикалық негіздеменің экономикалық сараптама қорытындысын дайындайды.
499-7. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган пайдалану шығындарының өтемақысын беру көзделетін концессиялық жобаларды тиісті бюджет комиссиясының отырысына енгізеді, техникалық-экономикалық негіздеменің экономикалық сараптама қорытындылары бойынша оларды Бюджет кодексінің 41-1-бабында көзделген критерийлерге сәйкестігі тұрғысынан талдауды жүзеге асырады.»;
521-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«521. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын пайдалану Бюджет кодексінде көзделген мақсаттарға ғана жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепілдік берілген трансферт түрінде берілетін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджетке Қазақстан Республикасының Президенті анықтайтын мақсаттарға арналған нысаналы трансферттер түрінде берілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын жұмсау қаржы жылы ішінде тиісті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында бекітілгеннен артық емес көлемде жүзеге асырылады.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттің төлемдері бойынша түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары бекітілген күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде айлар бойынша бөлінген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджетке кепілдік берілген трансферттердің бекітілген көлемін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан республикалық бюджетке Қазақстан Республикасының Президенті анықтайтын мақсаттарға арналған нысаналы трансферттердің бекітілген көлемін Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің назарына жеткізеді және Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі аударуды жүзеге асыратын деректемелер туралы хабарлайды.»;
526-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«413. В случае возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера местного масштаба, ходатайства о выделении денег из резерва соответствующего местного исполнительного органа рассматривает уполномоченный орган по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, района и города областного значения.»;
дополнить пунктом 421-1 следующего содержания:
«421-1. Возмещение затрат за материальные ценности, выпущенные из государственного материального резерва для ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера осуществляется из чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан на основании решения Правительства Республики Казахстан.»;
пункт 488 изложить в следующей редакции:
«488. Уполномоченный орган по государственному планированию формирует экономическое заключение по концессионным проектам, по которым предусматривается предоставление компенсации и вносит концессионные проекты на заседание соответствующей бюджетной комиссии.»;
пункты 499-6499-7 изложить в следующей редакции:
«499-6. Уполномоченный орган по государственному планированию формирует заключение экономической экспертизы технико-экономического обоснования концессионного проекта, по которому предусматривается компенсация эксплуатационных затрат концессионера.
499-7. Уполномоченный орган по государственному планированию вносит концессионные проекты, по которым предусматривается компенсация эксплуатационных затрат, на заседание соответствующей бюджетной комиссии по итогам экономической экспертизы технико-экономического обоснования концессионного проекта, в срок до его включения в перечень объектов, предлагаемых к передаче в концессию.»;
пункт 521 изложить в следующей редакции:
«521. Использование средств Национального фонда Республики Казахстан осуществляется только на цели, предусмотренные Бюджетным кодексом.
Расходование средств Национального фонда Республики Казахстан в виде гарантированного трансферта, передаваемого из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет, в виде целевых трансфертов, передаваемых из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на цели, определяемые Президентом Республики Казахстан, осуществляется в объеме не более чем, утвержденном в сводном плане поступлений и финансирования по платежам на соответствующий период в течение финансового года.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение 3-х рабочих дней со дня утверждения сводного плана поступлений и финансирования по платежам республиканского бюджета доводит до Национального банка Республики Казахстан утвержденный объем гарантированного трансферта в республиканский бюджет из Национального фонда Республики Казахстан, утвержденный объем целевых трансфертов, передаваемых из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на цели, определяемые Президентом Республики Казахстан, с разбивкой по месяцам и уведомляет о реквизитах, по которым Национальный банк Республики Казахстан осуществляет перечисление.»;
пункт 526 изложить в следующей редакции:

«526. Өткен қаржы жылында аударылмаған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдік берілген трансферт сомасының есебінен ағымдағы қаржы жылының басында пайдаланылмаған сомадан артық емес көлемде өткен жылдың республикалық бюджеттік даму бағдарламаларын қаржыландыру үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган ағымдағы қаржы жылының 20 қаңтарына дейінгі мерзімде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша орындалмаған шарттардың тізбесін; өткен қаржы жылында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке аударылмаған кепілдік берілген трансферттің сомасы, өткен қаржы жылы іс-шараларды толық орындамау себептерін көрсете отырып бюджеттік бағдарламалар әкімшілері және инвестициялық жобалар бөлігінде даму бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру жоспарларының орындалуы туралы ағымдағы бюджеттік бағдарламалар ақпаратты, сондай-ақ сыртқы қарыз қаражаты, гранттар және бюджеттік кредиттер есебінен іске асырылатын даму бюджеттік бағдарламаларын қоспағанда, республикалық даму бюджеттік бағдарламалары және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлігінде инвестициялық жобалар бойынша орындалмаған шарттар тізбесін береді.»;
527-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«527. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органнан алынған ақпараттың негізінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган белгіленген тәртіппен Республикалық бюджет комиссиясының қарауына:»;
528-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«528. Республикалық бюджет комиссиясының шешімі негізінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган тиісті ағымдағы бюджеттік бағдарламалардың және қаржы жылы ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кепілдендірілген трансферттер сомасы есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысының тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарын тағайындаулар арасындағы жобасын әзірлейді және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.»;
мынадай мазмұндағы 531-тармақпен толықтырылсын:
«531. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке берілетін Қазақстан Республикасының Президенті анықтайтын мақсаттарға арналған нысаналы трансферттердің аударылуын Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінде Үкіметінің теңгелік шотында ақша жиналуына қарай, тиісті қаржы жылына арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында бекітілгеннен аспайтын көлемде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның өтінімі негізінде Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінде жүзеге асырады.

«526. Для финансирования республиканских бюджетных программ развития предыдущего года в объеме не более суммы неоплаченных зарегистрированных обязательств на начало текущего финансового года за счет не перечисленной за истекший финансовый год суммы гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в срок до 20 января текущего финансового года предоставляет в центральный уполномоченный орган по государственному планированию информацию о сумме гарантированного трансферта, не перечисленного за истекший финансовый год из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет, исполнении планов финансирования по текущим бюджетным программам, бюджетным программам развития в разрезе администраторов бюджетных программ и инвестиционных проектов с указанием причин неполного выполнения мероприятий за прошедший финансовый год, а также перечень неисполненных договоров по инвестиционным проектам в разрезе республиканских бюджетных программ развития и администраторов республиканских бюджетных программ, за исключением бюджетных программ развития, реализуемых за счет средств внешних займов, грантов и бюджетных кредитов.»;
абзац первый пункта 527 изложить в следующей редакции:
«527. На основании информации, полученной из центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета центральный уполномоченный орган по государственному планированию вносит в установленном порядке на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии:»;
пункт 528 изложить в следующей редакции:
528. На основании решения Республиканской бюджетной комиссии центральный уполномоченный орган по государственному планированию разрабатывает проект постановления Правительства Республики Казахстан по увеличению годовых плановых назначений соответствующих текущих бюджетных программ и бюджетных программ развития за счет не перечисленной суммы гарантированного трансферта за истекший финансовый год из Национального фонда Республики Казахстан и вносит его в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан.»;
дополнить пунктом 531 следующего содержания:
«531. Перечисление целевых трансфертов, передаваемых из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на цели, определяемые Президентом Республики Казахстан осуществляется Национальным банком Республики Казахстан на основании заявки центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета в объеме не более чем, утвержденном в сводном плане поступлений и финансирования по платежам на соответствующий период, по мере накопления денег на тенговом счете Правительства Республики Казахстан в Национальном банке Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт беруге арналған өтінімді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның бірінші басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға қол қойған өтінім осы Ереженің 102-қосымшасына сәйкес 2-37-нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жасайды және келесі жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық банкіне жібереді. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның өтінімі негізінде, оны алған күннен бастап күнтізбелік 5 күн ішінде республикалық бюджеттің қолма-қол ақша бақылау шотына нысаналы трансферттің мәлімделген сомасын аударады.
Өтінімді орындау үшін қажетті ақша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының теңгедегі қаражатын есепке алу үшін Үкімет шотында болмаған немесе жеткіліксіз болған жағдайда, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Басқармасы белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін есепке алу үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шотынан шетел валютасындағы ақшаның немесе активтердің бөлігін қайта айырбастауды жүргізеді.»;
543-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Бюджеттік кредит бойынша негізгі борышты өтеу кредиттік шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.»;
548-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«548. Бюджеттік кредитті пайдаланғаны үшін сыйақы есептеу тиісті шартқа қол қойылған күннен бастап бюджеттік кредит қайта құрылымдалған кезде бюджеттік кредит қаражатын кредит берушінің шотынан қарыз алушының шотына аударған күннен бастап жүзеге асырылады. Бюджеттік кредит бойынша сыйақы төлеуді жүзеге асыру бірінші күнтізбелік жылдан кешіктірмей басталады. Сыйақыны есептеу бюджеттік кредит бойынша негізгі борыштың қалдығына жүзеге асырылады. Бұл ретте негізгі борыш мерзімінен бұрын өтелген жағдайда сыйақыны қайта есептеу жүзеге асырылады.
Кредиттік шартқа сәйкес Қарыз алушы бюджеттік кредит бойынша сыйақының сомасын тиісті бюджеттің кірісіне төлейді.»;
555-мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық және жергілікті бюджеттердің ақшасы есебінен берілген бюджеттік кредит қарыз алушы негізгі борыш сомасын қайтарған және толық көлемде сыйақыны және басқа да бюджеттік кредитпен байланысты ілеспе төлемдерді төлеген кезде өтелген болып саналады.
Кредитті өтеу мерзімі басталған кезде кредит беруші қарыз алушыға кредитті өтеу мерзімі басталғаны туралы хат жібереді. Хат қарыз алушыға кредиттік шартта көрсетілген мерзімде, төлеу күніне дейін жіберіледі. Хатта төлеуге жататын сома, кредит берушінің банктік деректемелері, ББС түсімдер сыныптауышының коды көрсетіледі.
Қарыз алушы бюджеттік кредитті пайдалану мен өтеу шартын бұзған жағдайда, Кредит беруші кредиттік шартты мерзімінен бұрын бұзуды және бюджеттік кредиттің іс жүзінде ұсынылған сомасын, есептелген сыйақыны және өзге де тиесілі төлемдерді қайтаруды жүзеге асыра алады.»;

Заявка на выделение целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан составляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета по форме 2-37 согласно приложению 102 к настоящим Правилам, подписанное первым руководителем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета или лицом, им уполномоченным, и направляется не позднее следующего рабочего дня в Национальном банке Республики Казахстан. Национальный банк Республики Казахстан на основании заявки на выделение целевого трансферта центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета перечисляет заявленную сумму целевого трансферта на контрольный счет наличности республиканского бюджета в течение 5-и календарных дней со дня ее получения.
В случае отсутствия или недостаточности денег на счете Правительства Республики Казахстан для учета средств Национального фонда Республики Казахстан в тенге, необходимых для исполнения заявки на выделение целевого трансферта, Национальный банк Республики Казахстан производит реконвертацию части денег или активов в иностранной валюте со счета Правительства Республики Казахстан для учета активов Национального фонда Республики Казахстан в порядке, установленном правлением Национального банка Республики Казахстан.»;
пункт 543 дополнить частью второй следующего содержания:
«Погашение основного долга по бюджетным кредитам осуществляется в соответствии с кредитным договором и законодательством Республики Казахстан.»;
пункт 548 изложить в следующей редакции:
«548. Начисление вознаграждения за пользование бюджетным кредитом, осуществляется с даты перечисления средств бюджетного кредита со счета кредитора на счет заемщика, при реструктуризации бюджетного кредита с даты подписания соответствующего договора. Осуществление выплаты вознаграждения по бюджетному кредиту начинается не позднее первого календарного года. Начисление вознаграждения осуществляется на остаток основного долга по бюджетному кредиту. При этом при досрочном погашении основного долга осуществляется перерасчет вознаграждения.
В соответствии с кредитным договором заемщик выплачивает сумму вознаграждения по бюджетному кредиту в доход соответствующего бюджета.»;
пункт 555 изложить в следующей редакции:
«555. Бюджетный кредит, выданный за счет денег республиканского и местных бюджетов, считается погашенным при возврате заемщиком суммы основного долга и уплате в полном объеме вознаграждения и других сопутствующих платежей, связанных с бюджетным кредитом.
При наступлении срока погашения кредита кредитор направляет заемщику письмо о наступлении срока погашения кредита. Письмо заемщику направляется до даты выплаты в сроки, указанные в кредитном договоре. В письме указываются суммы подлежащие оплате, банковские реквизиты кредитора, коды классификации поступлений ЕБК.
Кредитор может осуществить досрочное расторжение кредитного договора и возврат фактически предоставленных сумм бюджетного кредита, начисленного вознаграждения и иных причитающихся платежей в случае нарушения заемщиком условий использования и погашения бюджетного кредита.»;

557557-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«557. Кредиттік шартта анықталған бюджеттік кредитті игеру кезеңінде қарыз алушы пайдаланбаған кредит сомасы ББС-ның түсімдер ыныптамасының тиісті кодына игеру кезеңі аяқталған күннен бастап 3 күннің ішінде тиісті бюджетке қайтаруға жатады. Бұл ретте, Қарыз алушы кредит сомасын қайтаруды жоспарлап отырғаны туралы Кредит берушіні кемінде күнтізбелік 10 күн бұрын хабардар етеді.
557-1. Осы Ереженің 556 және 557-тармақтарында көзделген жағдайларда кредит сомасын қайтару, кредитті мерзімінен бұрын өтеу кезінде кредитор, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі және қарыз алушы арасында кредиттік шартқа қосымша келісім жасалады. Кредит берушімен немесе оның сенім білдірілген адамымен (агентімен) келісу бойынша Негізгі борышты өтеу кестесіне тиісті өзгерістерді енгізеді.»;
588589-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«588. Бюджетті атқару жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органнан нұсқау алғаннан кейін келесі жұмыс күні аумақтық қазынашылық бөлімшесі мыналар:
1) тиісті жергілікті атқарушы орган Әкімі аппаратының қызметкерлеріне төленетін жалақы және басқа да ақшалай төлемдер;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер;
3) іссапар шығыстары;
4) міндетті зейнетақы жарналары;
5) ерікті зейнетақы жарналары;
6) әлеуметтік аударымдар;
7) банктің көрсеткен қызметіне ақы төлеу жөніндегі операцияларды қоспағанда, тиісті жергілікті атқарушы органның Әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ететін бюджеттік бағдарлама бойынша операцияларды тоқтата тұруды жүзеге асырады.
589. Егер тиісті жергілікті атқарушы орган әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ететін бюджеттік бағдарлама бойынша операцияларды жүзеге асыруды тоқтата тұру туралы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті орган бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен жергілікті бюджетке түзету жүргізбесе және аумақтық қазынашылық органдарына берешектің барлық сомасын өтеу бойынша төлеуге берілетін шоттарын ұсынбаса, бюджетті атқару жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті орган, мыналарды:
1) тиісті жергілікті атқарушы орган әкімі аппаратының қызметкерлеріне айлық жалақы және басқа да ақшалай төлемдер;
2) салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары;

пункты 557557-1 изложить в следующей редакции:
«557. Сумма кредита, неиспользованная заемщиком за период освоения бюджетного кредита, определенного в кредитном договоре, подлежит возврату в соответствующий бюджет в течение 3-х дней со дня окончания периода освоения на соответствующий код классификации поступлений ЕБК. При этом, заемщик не позднее чем за 10 календарных дней уведомляет кредитора о планируемом возврате суммы кредита.
557-1. При возврате суммы кредита в случаях, предусмотренных пунктами 556 и 557 настоящих Правил, досрочном погашении кредита между кредитором, администратором бюджетной программы и заемщиком заключается дополнительное соглашение к кредитному договору. По согласованию с кредитором или поверенным (агентом) в график погашения основного долга вносятся соответствующие изменения.»;
пункты 588589 изложить в следующей редакции:
«588. На следующий рабочий день после получения указания от центрального или местного уполномоченного органа по исполнению бюджета территориальное подразделение казначейства осуществляет приостановление операций по бюджетной программе, обеспечивающей деятельность аппарата Акима соответствующего местного исполнительного органа, за исключением операций по:
1) заработной плате и другим денежным выплатам работникам аппарата Акима соответствующего местного исполнительного органа;
2) налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
3) командировочным расходам;
4) обязательным пенсионным взносам;
5) добровольным пенсионным взносам;
6) социальным отчислениям;
7) оплате банковских услуг.
589. Если в течение семи рабочих дней со дня письменного уведомления о приостановлении осуществления операций по бюджетной программе, обеспечивающей деятельность аппарата акима соответствующего местного исполнительного органа, соответствующим уполномоченным органом по исполнению бюджета не произведена корректировка местного бюджета за счет остатков бюджетных средств и не предоставлены в территориальное подразделение казначейства счета к оплате по погашению всех сумм задолженности, то центральным или местным уполномоченным органом по исполнению бюджета осуществляется приостановление операций (регистрация гражданско-правовых сделок и проведение платежей) по бюджетной программе, обеспечивающей деятельность аппарата акима соответствующего местного исполнительного органа, за исключением операций по:
1) заработной плате и другим денежным выплатам работникам аппарата акима соответствующего местного исполнительного органа;
2) налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам;

3) ерікті зейнетақы жарналары;
4) әлеуметтік аударымдар;
5) банктің көрсеткен қызметіне ақы төлеу жөніндегі операцияларды қоспағанда, тиісті жергілікті атқарушы орган әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ететін бюджеттік бағдарлама бойынша барлық операцияларды (азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу және төлемдерді жүргізуді) тоқтата тұруды жүзеге асырады.;»;
597-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«597. Қабылданған макроэкономикалық көрсеткіштерге сүйене отырып, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Ұлттық банкімен және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп, әлеуметтік-экономикалық даму болжамы мен республиканың алдағы үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік өлшемдері, жинақталған мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыштың көлемі мен құрылымының негізінде үкіметтік қарыз алу мен борыштың алдағы орта мерзімді кезеңіне арналған жыл сайынғы жай-күйін бағалау және болжауды жүргізеді.»;
599-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«599. Республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін тартылатын үкіметтік қарыздар бойынша кезекті қаржы жылына арналған болжамды деректер мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бюджеті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп:»;
639-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«639-2. Мемлекеттік кепілдікті алуға үміткер заңды тұлғалар мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға мемлекеттік кепілдіктерді беру үшін инвестициялық жобалар бойынша бекітілген ТЭН-ді, ол бойынша оң экономикалық қорытындыны және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қажет басқа да қорытындыларды ұсынады.».
көрсетілген Ережеге 2-14-113-114-115-119-126-127-129-130-132-149636666-1798096-198-1102119120-қосымшалар осы қаулыға 12345678910111213141516171819202122-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
2-1-қосымша
Төлемдер бойынша мемлекеттік мекемені қаржыландырудың
жеке жоспары
20__ ж. «___» __________
Өңір ________________________________________________________________
Бюджеттердің түрі ___________________________________________________
Кезең _______________________________________________________________
Өлшем бірлігі _______________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі _________________________________
Бюджеттік код сыныптамасының атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Бір жылға арналған қаржылық жоспар
Айлар бойынша жоспар
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
ӘББ
ММ коды
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Барлығы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшының Т.А.Ә.:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жеке қаржыландыру жоспарын жасау
үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне

3) добровольным пенсионным взносам;
4) социальным отчислениям;
5) оплате банковских услуг.»;
пункт 597 изложить в следующей редакции:
«597. Исходя из принятых макроэкономических показателей, центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета совместно с Национальным банком Республики Казахстан и центральным уполномоченным органом по государственному планированию на основе прогноза социально-экономического развития и бюджетных параметров республики на предстоящий трехлетний период, объемов и структуры накопленного государственного и гарантированного государством долга, долга по поручительствам государства производится ежегодная оценка состояния и прогноза на предстоящий прогнозный период правительственного заимствования и долга.»;
абзац первый пункта 599 изложить в следующей редакции:
«599. Прогнозные данные на очередной финансовый год по правительственным займам, привлекаемым для финансирования дефицита республиканского бюджета, включают определение центральным уполномоченным органом по государственному планированию совместно с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета:»;
пункт 639-2 изложить в следующей редакции:
«639-2. Юридические лица, претендующие на получение государственной гарантии, представляют в уполномоченный орган по государственному планированию утвержденное ТЭО по инвестиционным проектам для предоставления государственных гарантий, положительное экономическое заключение по нему и другие заключения, необходимые в соответствии с законодательством Республики Казахстан.»;
приложения 2-14-113-114-115-119-126-127-129-130-132-149636666-1798096-198-1102119120 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 12345678910111213141516171819202122 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 2-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Индивидуальный план финансирования по платежам
от «__» _________ 20 __ г.
Регион ___________________________________
Вид бюджета ______________________________
Период ___________________________________
Ед. измерения ____________________________
Администратор бюджетных программ _________
Наименована кодов бюджетной классификации
Коды бюджетной классификации
Финансовый план за год
План по месяцам
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
АБП
Код ГУ
Программа
Подпрограмма
Специфика
Итого
Ф.И.О руководителя администратора бюджетных программ:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования:
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101

4-1-қосымша
Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру
жоспары
20__ ж. «___» __________
Өңір ________________________________________________________________
Бюджеттердің түрі ___________________________________________________
Кезең _______________________________________________________________
Өлшем бірлігі _______________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі _________________________________
Бюджеттік код сыныптамасының атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Бір жылға арналған қаржылық жоспар
Айлар бойынша жоспар
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
ӘББ
ММ коды
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Барлығы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі басшының Т.А.Ә.:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жеке қаржыландыру жоспарын жасау
үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
13-1-қосымша
Бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық
жоспары
20__ ж. «___» __________
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Кезең _______________________________________________________________
Күні ________________________________________________________________
Өлшем бірлігі _______________________________________________________
Түсімдердің атауы
Кодтар
Бір жылға арналған қаржылық жоспар
Айлар бойынша жоспар
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Санат
Сынып
Кіші сынып
Ерекшелік
Түсімдердің барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
4-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
14-1-қосымша
Төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары
___ ж. арналған __________________
(бюджеттің атауы)
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Кезең _______________________________________________________________
Күні ________________________________________________________________
Өлшем бірлігі _______________________________________________________
Шығыстардың атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Бір жылға арналған қаржылық жоспар
Айлар бойынша жоспар
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Функционалды топ
Функционалды кіші топ
Әкімшілік
Бағдарлама
Шығыстардың барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
5-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне

Приложение 4-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Индивидуальный план финансирования по обязательствам
от «__» _________ 20__ г.
Регион ___________________________________
Вид бюджета ______________________________
Период ___________________________________
Ед. измерения ____________________________
Администратор бюджетных программ _________
Наименование
кодов бюджетной классификации
Коды бюджетной классификации
Финансовый план
за год
План по месяцам
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
АБП
Код ГУ
Программа
Подпрограмма
Специфика
Итого
Ф.И.О руководителя администратора бюджетных программ:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования:
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 13-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Сводный план поступлений в бюджет
от «__» _________ 20__ г.
Вид бюджета ____________________
Период _________________________
Дата ___________________________
Ед. измерения ___________________
Наименование поступления
Коды
Финансовый план на год
План по месяцам
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Всего поступлений
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 14-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Сводный план финансирования по платежам
__________________________ на _____ год
(наименование бюджета)
Вид бюджета ______________________________
Период ___________________________________
Дата ____________________________
Ед. измерения _________
Наименование расходов
Коды бюджетной классификации
Финансовый план на год
План по месяцам
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Всего расходов
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101

15-1-қосымша
Міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары
20__ ж. арналған __________________
(бюджеттің атауы)
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Кезең _______________________________________________________________
Күні ________________________________________________________________
Өлшем бірлігі _______________________________________________________
Шығыстардың атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Бір жылға арналған қаржылық жоспар
Айлар бойынша жоспар
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Функционалды топ
Функционалды кіші топ
Әкімшілік
Бағдарлама
Міндеттемелердің барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
6-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
19-1-қосымша
20__ ж. «___» _____________
___________ негізінде
Бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық жоспарына өзгерістер
енгізу туралы
«___» _____________
№ __________ АНЫҚТАМА
(мың теңге)
Түсімдердің атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Өзгеру сомасы (+, -), барлығы
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда – жыл басындағы кезеңге өзгеріс өсу қорытындысымен, келесі айларда – өзгеріс ай сайын)
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Санат
Сынып
Кіші сынып
Ерекшелік
Жиыны
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
7-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
26-1-қосымша
20__ ж. «___» ____________
____________ негізінде
Міндеттемелер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу туралы
«___» _____________
№ __________ АНЫҚТАМА
(мың теңге)
Бюджет сыныптамасы кодтарының атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Өзгеру сомасы (+, -), барлығы
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда – жыл басындағы кезеңге өзгеріс өсу қорытындысымен, келесі айларда – өзгеріс ай сайын)
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
ӘББ
ММ коды
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жеке қаржыландыру жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
8-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне

Приложение 15-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Сводный план финансирования по обязательствам
__________________________ на _____ год
(наименование бюджета)
Вид бюджета ______________________________
Период ___________________________________
Дата ____________________________
Ед. измерения _________
Наименована расходов
Коды бюджетной классификации
Финансовый план на год
План по месяцам
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Всего обязательств
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 19-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
СПРАВКА №
о внесении изменений в сводный план поступлений _______ бюджета
на основании ________ от «__» ________ 20_ г.
от _______________
(тыс. тенге)
Наименование
поступления
Коды бюджетной классификации
Сумма изменений (+,-) всего
В том числе по месяцам (в текущем месяце – изменения с нарастающим итогом за период с начала года, в последующие месяцы – изменения помесячные)
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Итого
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 26-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
СПРАВКА №
о внесении изменений в индивидуальный план
финансирования по обязательствам ________ бюджета
на основании от «__» ________ 20_ г.
от _______________
(тыс. тенге)
Наименование кодов бюджетной классификации
Коды бюджетной классификации
Сумма изменений (+,-) всего
В том числе по месяцам (в текущем месяце – изменения с нарастающим итогом за период с начала года, в последующие месяцы – изменения помесячные)
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
АБП
Код ГУ
Программа
Подпрограмма
Специфика
Итого
Ф.И.О руководителя администратора бюджетных программ:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения администратора бюджетных программ, ответственного за составление индивидуального плана финансирования:
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101

32-1-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган/бюджеттi атқару
жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық қазынашылық бөлiмшесi)
________ жылғы «___» ____________________
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiне код беруге және
шотын ашуға арналған өтiнiм
КСС атауы
Орналасқан жері
Экономика секторы
КСС басшысының Т.А.Ә.
КСС бас есепшiсiнiң Т.А.Ә.
КСС БСН
Мемлекеттiк тiркелiмге енгiзген КСС-тың мекен-жайы, телефоны, факсi
Негіздеме (КСС негіздемесі арқылы құрылған нормативтік құқықтық актісі)
Негiздеме (КСС үшін ақша қаражаты бөлінетін негіздегі нормативтiк құқықтық актi) және бюджет қаражаты бөлінетін бюджеттің деңгейі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Квазимемлекеттiк сектор субъектiciнiң
(бюджеттi атқару жөнiндегi орталық
уәкiлеттi органның аумақтық қазынашылық
бөлiмшесiнiң басшысы)                   _______  ____________________
(қолы)  (қолды таратып жазу)
М.О.
Жауапты орындаушының белгiсi
____________________________            ___ жылғы «___» ______ ашылды
(квазимемлекеттiк сектор
субъектiсiнiң коды)
____________________________            ___ жылғы «___» ______ ашылды
(квазимемлекеттiк сектор
субъектiсiнiң шоты)
Жауапты орындаушы                       _______  ____________________
(қолы)   (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
12-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
49-қосымша
5-34А-нысан
Күні - Уақыты
№ 1 беті
Ақылы қызметтердiң, демеушiлiк және қайырымдылық көмектiң,
ақшаны уақытша орналастырудың, жергiлiктi өзiн-өзi басқарудың
ҚБШ-сындағы және квазимемлекеттік сектор субъектісінің
шотындағы қалдықтар туралы есеп
Өңір: _______________________________________________________________
Бюджет түрі: ________________________________________________________
Әкімші: _____________________________________________________________
Ерекшелік ___________________________________________________________
Қаржыландыру көзі: __________________________________________________
ММ/КСС коды _________________________________________________________
Кезең: ___________________________ бастап _____________________ дейін
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімші/мем. мекеме/квазимемлекеттік сектор субъектісі
Атауы
Кіріс қалдығы
Дебет
Кредит
Кезеңдегі сальдо
Шығыс қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
Есеп бойынша жиыны
Аумақтық қазынашылық           Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi
бөлiмшесінiң басшысы           органның басшысы
________ ___________           ________    __________________________
(қолы)   (Т.А.Ә.)              (қолы)              (Т.А.Ә.)
М.О.
М.О.                           Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi
уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
________    __________________________
(қолы)             (Т.А.Ә.)
ББӘ басшы
Аумақтық қазынашылық бөлімшесінің
жауапты орындаушысы               М.О.
________    __________________________
(қолы)             (Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
13-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
63-қосымша
_____________________________________________________________________
(бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық
қазынашылық бөлiмшесi)
Ақша алушының деректемелерiне өзгерiстер енгiзуге арналған
өтiнiм
Мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң коды
_____________________________________________________________________
мемлекеттiк мекеменiң/квазимемлекеттiк сектор субъектiсiнiң атауы
_____________________________________________________________________
Р/с
Ақша алушының нөмірі (қағаз жүзінде ұсынылған жағдайда бұл жол толтырылмайды)
ҚИАЖ-ға енгiзiлген ақпарат (атауы, ЖСН/БСН, БСК, ЖСК, Кбе)
Өзгертiлуi қажет ақпарат (атауы, ЖСН/БСН, БСК, ЖСК, Кбе)
1
2
3
4
ММ/КСС басшысы        ___________     _______________________________
(қолы)                 (аты-жөнi)
М.О.
ММ/КСС бас бухгалтерi ___________     _______________________________
(қолы)                 (аты-жөнi)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
14-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
66-қосымша
Мемлекеттiк мекеменiң коды ____________            Өтiнiм № _________
Бюджет түрi ___________________________
Қаржыландыру көзi _____________________
Мемлекеттiк мекеменiң азаматтық-құқықтық мәмiлесiн тiркеуге
өтiнiм
Күнi 20__ ж. «___» ______________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Ақша алушының атауы және ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банктiң атауы және БСК
Валюта айырбасының нарықтық бағамы*
Сомасы
Шығыс сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды (тауар түрiнiң коды)
(сомасын жазбаша түрде)
Басшылардың қолдары
ММ басшысы ________________
(лауазымы)
______ ____________________
(қолы)  (атының бас әрпі
және тегі)
М.О.
Негiздеме-құжат
аванстық (алдын ала) төлем мөлшерi (%)
Сомасы
ММ бас бухгалтерi
______ ____________________
(қолы)(атының бас әрпi және
тегi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
15-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне

Приложение 32-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
В ________________________________________________________________
(центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета/
территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на присвоение кодов и открытие счета
субъектам квазигосударственного сектора
от «___»_____________ _______ года
Наименование СКС
Место расположение
Сектор экономики
Ф.И.О. руково-
дителя СКС
Ф.И.О. главного бухгалтера СКС
БИНСКС
Адрес СКС, внесенный в государст-
венный регистр, телефон, факс
Основание (нормативный правовой акт, на основании которого создан СКС)
Основание (нормативный правовой акт, на основании которого выделяются денежные средства для СКС) и уровень бюджета, из которого выделяются средства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель субъекта
квазигосударственного
сектора (территориального
подразделения казначейства
центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета) ___________ _______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
М.П.
Отметка ответственного
исполнителя
____________________________ открыт «__»__________ _____ года
(код субъекта
квазигосударственного сектора)
____________________________ открыт «__»__________ _____ года
(счет субъекта
квазигосударственного сектора)
Ответственный исполнитель __________ ________________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 49
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-34 А
Дата - Время
Страница 1 из №
Отчет
об остатках на КСН платных услуг, спонсорской и
благотворительной помощи, временного размещения денег,
местного самоуправления и счетах субъекта
квазигосударственного сектора
Регион: __________________________________
Вид бюджета: _____________________________
Администратор: ___________________________
Специфика:______________________________
Источник финансирования: ________________ Код ГУ/СКС ____________________________
Период: с _____________ по ________________
Единицы измерения: тыс. тенге
Администратор/
госучреждение / субъект квазигосударственного сектора
Наименование
Входящий
остаток
Дебет
Кредит
Сальдо за период
Исходящий
остаток
1
2
3
4
5
6
7
Итого по отчету:
Руководитель территориального     Руководитель местного подразделения
казначейства                      уполномоченного органа по
исполнению бюджета
_____________ ______________      _____________ _______________
(подпись)      (Ф.И.О.)           (подпись)       (Ф.И.О.)
М.П.
Ответственный исполнитель местного
М.П.  уполномоченного органа по исполнению
бюджета _____________ ______________
(подпись)       (Ф.И.О.)
Руководитель АБП
_____________ _______________
(подпись)       (Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель
территориального
подразделения казначейства М.П.
_____________ _______________
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 63
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
________________________________________________________
(территориальное подразделение казначейства центрального
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
Заявка
на внесение изменений реквизитов получателя денег
Код государственного учреждения/
субъекта квазигосударственного сектора
_______________________________________
Наименование государственного учреждения/
субъекта квазигосударственного сектора
_______________________________________
п/п
Номер получателя денег
(поле не заполняется при
предоставлении на
бумажном носителе)
Информация, загруженная в ИИСК
(наименование, ИИН/БИН,
БИК, ИИК, Кбе)
Информация, которую необходимо изменить
(наименование, ИИН/БИН,
БИК, ИИК, Кбе)
1
2
3
4
Руководитель ГУ/СКС _____________ ___________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ/СКС ____________ ___________________
(подпись)        (Ф.И.О.)
М.Ш.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 66
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
_____________________          _________
Код государственного    |                   | Заявка № |       |
учреждения              |___________________|          |_______|
Вид бюджета             |___________________|
Источник финансирования |___________________|
Заявка на регистрацию гражданско-правовой
сделки государственного учреждения
дата «___»____________ 20__ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование,
ИИН (БИН), ИИК
получателя денег,
наименование и БИК
банка, получателя
денег
Рыночный курс
обмена валют
Сумма
Описание расхода:
Код бюджетной
классификации
расходов (код
вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи руководителей
документ-обоснование
размер
авансовой
(предварительной)
оплаты (%)
сумма
Руководитель ГУ ___________
(должность)
_________ _________________
(Подпись) (Инициалы имени и
фамилия)
М.П.
Главный бухгалтер ГУ ______
_________ _________________
(подпись) (Инициалы имени и
фамилия)
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101

66-1-қосымша
Мемлекеттiк мекеменiң коды ____________           Өтiнiм № __________
Бюджет түрi ___________________________
Қаржыландыру көзi _____________________
Мемлекеттік мекеменің азаматтық-құқықтық мәмілесін тіркеуге
арналған өтінім
Күнi 20__ ж. «___» ____________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Ақша алушының атауы, ЖСН (БСН), ЖСК, ақша алушы банкiнiң атауы мен БСК
Валюта айырбастаудың нарықтық бағамы*
Сомасы
Шығыстар сипаттамасы:
Шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының коды (тауар түрiнiң коды)
(Сомасы жазбаша түрде)
Басшылардың қолы
Басшының Т.А.Ә.
Негiздеме-құжат
Аванстық (алдын ала) төлем мөлшерi (%)
сомасы
Бас бухгалтердiң Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
16-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
79-қосымша
Банктік қызмет көрсету шарты
________________ қала/ауыл               20__ ж. «___» ______________
Бұдан әрі «Мемлекеттік мекеме» деп аталатын,
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
атынан, 200__ ж. «___» ___________________ бекітілген Ереже негізінде
әрекет ететін ______________________ басшысы, бір тараптан және бұдан
әрі «___» ____________________________ бекітілген Жарғы және 200__ ж.
«___» ______ № _____ сенімхат негізінде әрекет ететін _______________
екінші тараптан, бұдан әрі «Тараптар» деп аталатындар Қазақстан
Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес төмендегі туралы осы
Банктік қызмет көрсету шартын (бұдан әрі - Шарт) жасасты:
1. Шарттың мәні
1.1. Шартта көзделген жағдайларда Мемлекеттік мекеме ұсынған
тізімдер негізінде Меммекеме қызметкерлері мен стипендиаттарға (бұдан
әрі - алушылар) тиесілі ақша салымдары бойынша жинақ шоттарына немесе
ағымдағы шоттарына жалақы, стипендия және басқа ақша төлемдерін
есептеуді Меммекеме өз қызметкерлерінің өтініштері негізінде
тапсырады, ал Банк жүзеге асырады.
1.2. Ақша салымдары бойынша жинақ шоттарына немесе ағымдағы
шоттарына жалақы, стипендия есептеудің тәртібі, Мемлекеттік мекеменің
Банкпен өзара іс-қимыл жасасуы, нақты есептелген ақша үшін қаржылық
қызметтер үшін ақы төлем мөлшері және мерзімі, олардың кезектілігі
Шартпен және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің нормативтік
құқықтық актілерімен реттеледі.
1.3. Алушыларға Банк ақша салымдары бойынша жинақ шоттарынан
немесе ағымдағы шоттарынан жалақы және стипендия есептеуді жүзеге
асыру жөніндегі ұйымдастыру шарттары алушы мен Банк арасында қызмет
көрсету шарттарын жасасқан кезде айтылады.

Приложение 66-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
______________            _________
Код государственного учреждения |______________| Заявка № |_________|
Вид бюджета                     |______________|
Источник финансирования         |______________|
Заявка
на регистрацию гражданско-правовой сделки
государственного учреждения
Дата «__» _______ 20__ г.
Наименование
государственного
учреждения
Наименование, ИИН (БИН), ИИК получателя
денег, наименование и
БИК банка, получателя
денег
Рыночный
курс обмена
валют
Сумма
Описание расхода:
Код
бюджетной
классификации
расходов (код
вида товаров)
(Сумма прописью)
Подписи руководителей
документ-
обоснование
размер авансовой
(предварительной)
оплаты (%)
сумма
Ф.И.О руководителя
Ф.И.О главного
бухгалтера
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 79
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Договор
банковского обслуживания
_______________________
«__»_______200 __ г.
(город/село)
________________________________________________________,
(наименование государственного учреждения)
именуемое в дальнейшем «Госучреждение», в лице руководителя ______________________________________, действующего на основании Положения, утвержденного от «___»_____________ 200_ года, с одной стороны, и ___________________________________, именуемый в дальнейшем «Банк» в лице ____________________________________, действующего на основании Устава и доверенности № ___ от «___» _________ ______ г., с другой стороны, далее именуемые «Стороны», в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, заключили настоящий Договор банковского обслуживание (далее – Договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. На основании заявлений работников Госучреждение поручает, а Банк осуществляет зачисление заработной платы, стипендий и других денежных выплат, причитающихся работникам госучреждений и стипендиатам (далее – получатели), на сберегательные счета по вкладам или текущие счета в карточной базе на основании списков, представленных Госучреждением на условиях, предусмотренных Договором.
1.2. Порядок зачисления зарплаты, стипендий и других денежных выплат на сберегательные счета по вкладам или текущие счета в карточной базе, взаимодействие Госучреждения с Банком, размер и сроки оплаты финансовых услуг за фактически зачисленные деньги, их последовательность, регламентируются Договором и нормативными правовыми актами Министерства финансов Республики Казахстан.
1.3. Условия организации по осуществлению выплат Банком зарплаты, стипендий и других денежных выплат с сберегательных счетов по вкладам или текущих счетов получателям оговариваются при заключении договоров на обслуживание между Получателем и Банком.

2. Тараптардың міндеттемелері
2.1. Банк:
2.1.1. Келесі банктік күннен кешіктірмей Банктің
корреспонденттік шотына Мемлекеттік мекеме аударған қаражат шегінде
ақша салымы бойынша жинақ шоттарына және ағымдағы шоттарына жалақы,
стипендия және басқа ақша төлемдерінің сомасын есептеуді және алушы
мен Банк арасында жасалған шартта белгіленген мерзімде алушылардың
бірінші талабы бойынша оларды қолма-қол ақшамен төлеуге;
2.1.2. Алушылардың шоттарындағы ақша қалдығына сыйақыны
алушының ақша салымдары бойынша жинақ шотына және/немесе ағымдағы
шотына ақша есептеу сәтінде әрекет ететін Банк тарифтеріне сәйкес
мерзімде және ставкалар бойынша есептеуге;
2.1.3. Алушының шартында көзделген тәртіппен алушыға көшірме
ұсынуға;
2.1.4. Алушылардың ақша салымдары және ағымдағы шоттары
жөніндегі жинақ шоттары және Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес шарттың әрекет ету мерзіміне қарамастан, олар бойынша
жасалатын операциялар бойынша банктік құпияны сақтауға кепілдік
беруге міндеттенеді.
2.2. Мемлекеттік мекеме:
2.2.1. Алушылардың ақша салымдары бойынша жинақ шоттарының
немесе карточкалық базадағы ағымдағы шоттарының нөмірлерін тіркейтін,
төлемдер аударудың тізімін жасайтын, алушыларға қызмет көрсетуге
байланысты Банктің ағымдағы жұмысын жүзеге асыратын жауапты тұлғаны
айқындауға;
2.2.2. Мемлекеттік мекеме мен қызметкер арасында жасалған жеке
еңбек шартында белгіленген мерзімде алушылардың пайдасына Банкке ақша
аударуды жүзеге асыруға;
2.2.3. Алушыларды ақша салымдары бойынша жинақ шоттарына немесе
ағымдағы шоттарына түсетін ақша сомалары туралы ақпараттандыруға;
2.2.4. Алушы Мемлекеттік мекемеден жұмыстан босатылған немесе
алушы Мемлекеттік мекемемен еңбек қатынастарын бұзған жағдайда бес
күнтізбелік күн ішінде бұл туралы Банкке жазбаша хабарлауға;
2.2.5. Банкке тиісті бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен немесе
нотариалды куәландырылған екі данада қол қою үлгілері және мөр бедері
бар құжатты беруге;
2.2.6. Мөртаңба жоғалған және құжаттардағы қол қою үлгілері
өзгерген жағдайда келесі күннен кешіктірмей Банкке хабарлауға;
2.2.7. Алушылардың ақша салымдары бойынша жинақ шотына немесе
ағымдағы шотына есептелетін жалақы, стипендия және басқа да ақша
төлемдерінің аударылатын сомасының %-ы __________ есебімен айырысудан
аударған күні Банкке қаржылық қызметтерге ақы төлеуге міндеттенеді.
3. Тараптардың құқықтары
3.1. Банк:
3.1.1. Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының
қолданыстағы заңнамасын бұзғаны туралы айғақтайтын фактілердің болуы,
сондай-ақ, егер төлем құжатында көрсетілген сома тізімде көрсетілген
сомадан асып кеткен жағдайда алушылардың ақша салымдары бойынша жинақ
шоттарына немесе ағымдағы шоттарына жалақы, стипендия және басқа ақша
төлемдерін есептеу бойынша операциялар жасаудан бас тартуға;

2. Обязательства Сторон
2.1. Банк обязуется:
2.1.1. Зачислять суммы зарплаты, стипендий и других денежных выплат на сберегательные счета по вкладам или текущие счета в карточной базе в пределах перечисленных Госучреждением средств на корреспондентский счет Банка не позднее следующего банковского дня и выплачивать их наличными деньгами по первому требованию получателей в сроки, установленные договором, заключенным между получателем и Банком.
2.1.2. Начислять вознаграждение на остаток денег на счетах получателей в сроки и по ставкам, согласно тарифам Банка, действующим на момент зачисления денег, на сберегательный счет по вкладам или текущий счет в карточной базе получателя.
2.1.3. Предоставлять получателю выписку в порядке, предусмотренном в договоре с получателем.
2.1.4. Гарантировать соблюдение банковской тайны по сберегательным счетам по вкладам и текущим счетам в карточной базе получателей и операциям, совершаемым по ним, независимо от срока действия договора в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2.2 Госучреждение обязуется:
2.2.1. Определить ответственных лиц, которые будут регистрировать номера сберегательных счетов по вкладам или текущих счетов в карточной базе получателей, составлять список на зачисление выплат, осуществлять с Банком текущую работу, связанную с обслуживанием получателей.
2.2.2. Осуществлять Банку перевод денег в пользу получателей в сроки, установленные в индивидуальном трудовом договоре, заключенном между Госучреждением и работником.
2.2.3. Информировать получателей о суммах денег, поступающих на их сберегательные счета по вкладам или текущие счета в карточной базе.
2.2.4. В случае увольнения получателя из Госучреждения или расторжения получателем с Госучреждением трудовых отношений, в течение пяти календарных дней письменно уведомить об этом Банк.
2.2.5. Предоставить в Банк документ с образцами подписей и оттиском печати в двух экземплярах, заверенный соответствующим администратором бюджетных программ или нотариально.
2.2.6. В случае утери печати и изменениях в документе с образцами подписей, сообщить Банку не позднее следующего дня.
2.2.7. Оплачивать Банку финансовые услуги в день перечисления из расчета ____ % от перечисляемой суммы зарплаты, стипендий и других денежных выплат, зачисляемых на сберегательные счета по вкладам или текущие счета получателей.
3. Права Сторон
3.1. Банк имеет право:
3.1.1. Отказать в совершении операций по зачислению зарплаты, стипендий и других денежных выплат на сберегательные счета по вкладам или текущие счета в карточной базе получателей при наличии фактов, свидетельствующих о нарушении Госучреждением действующего законодательства Республики Казахстан, а также в случае, если сумма, указанная в платежном документе, превышает сумму, указанную в списках.

3.1.2. Мемлекеттік мекеменің ұсынылған төлем құжатына және
тізіміне сәйкес жүргізілген алушылардың ақша салымдары бойынша жинақ
шоттарына немесе ағымдағы шоттарына есептеудің күшін жоюға арналған
сұрауынан бас тартуға құқылы.
3.2. Мемлекеттік мекеме:
3.2.1. Тозу немесе мөрлердің жоғалуы туралы, сондай-ақ атауы
өзгерген жағдайда өтініш негізінде мөр әзірлегенге дейін қол қою
үлгілері бар құжатта көрсетілген қолдары болған кезде мөрдің жоқтығы
туралы белгі қойып, төлем құжаты арқылы қызмет көрсетілуге құқылы.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Алушылардың ақша салымдары бойынша жинақ шоттарына немесе
ағымдағы шоттарына уақтылы жалақы, стипендия және басқа да ақша
төлемдерін есептемегені үшін, сондай-ақ ақшаны заңсыз есептен
шығарғаны, алушының өтінішін тиісінше орындамағаны немесе
орындамағаны үшін Банк Шартқа сәйкес алушының пайдасына айыппұл
төлейді.
4.2. Төлем құжаттарында көрсетілген деректемелердің толықтығына
және дұрыстығына, сондай-ақ Банкке электронды және қағаз нысандарында
ұсынылған тізімдердегі ақпараттың анықтығы үшін оларды ұсынған
Мемлекеттік мекеме жауап береді.
5. Шарттың қолдану мерзімі және оны өзгерту және бұзу
тәртібі
5.1. Шарт әрбір Тарап үшін бір-бір данадан екі тілде
мемлекеттік және орыс тілдерінде заң күші бірдей 2 (екі) данада
жасалды. Шарт ол аумақтық қазынашылық бөлімшесінде ________ тіркелген
күннен бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанға дейін
әрекет етеді. Бюджеттік шығыстар сыныптамасының ________________ коды
бойынша міндеттемелер сомасы _______________________ теңгені құрайды.
5.2. Шартқа енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар
жазбаша түрде ресімделген және оларға екі Тараптың да уәкілетті
тұлғалары қол қойған кезде жарамды болады, одан әрі олар Шарттың
ажырамас бөлігі болып табылады.
Шарт бойынша жұмыстардың (қызметтердің) құнына байланысты
өзгерістер олар ________________________________ аумақтық қазынашылық
бөлімшесінде тіркеген кезде күші бар.
5.3. Тараптардың әрқайсысы екінші Тарапты бұл туралы жазбаша
нысанда оны бұзу ұйғарылып отырған күнге дейін кемінде он күн ішінде
хабарлап, Шартты бұзуға құқылы.
6. Дауларды шешу
6.1. Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар
келіссөздер арқылы шешіледі. Тараптар уағдаластыққа келмеген
келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
шешіледі.
6.2. Тараптар Шарт бойынша барлық мүмкін болатын талаптарды
Тараптардың оларды алған сәттен бастап он күн ішінде қарауы тиіс деп
белгілейді.
7. Форс-мажор
7.1. Тараптар Шарт бойынша міндеттемелерді ішінара және толық
орындамағаны үшін, егер бұл орындамаушылық мынадай жағдайлардың
себебі болып табылса: Шарт бойынша міндеттемелерді орындауға тікелей
ықпал еткен қауіпті табиғи жағдайлар, өрт, су тасқыны, зілзала,
індеттер, соғыс қимылдары, уақытша электр энергиясының және
телекоммуникациялық байланыстың болмауы және т.с.с. жауапкершіліктен
босатылады.

3.1.2. Отклонить запрос Госучреждения на отмену произведенного, согласно представленного платежного документа и списка, зачисления, на сберегательные счета по вкладам или текущие счета получателей.
3.2. Госучреждение имеет право:
3.2.1. На основании заявления об износе или утере печатей, а также в случае изменения наименования, обслуживаться платежным документом с пометкой об отсутствии печати при наличии подписей, указанных в документе с образцами подписей, до изготовления печати.
4. Ответственность Сторон
4.1. За несвоевременное зачисление зарплаты, стипендий и других денежных выплат на сберегательные счета по вкладам или текущие счета в карточной базе получателей, а также за неправомерное списание денег, ненадлежащее выполнение или невыполнение указаний получателя, Банка согласно договора уплачивает штраф в пользу получателя.
4.2. Ответственность за полноту и правильность реквизитов, указанных в платежных документах, а также достоверность информации в списках, представленных Банку в электронной и бумажной формах, несет Госучреждение, представившее их.
5. Срок действия Договора и порядок его изменения и расторжения
5.1.Договор составлен на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру на обоих языках для каждой Стороны. Договор вступает в силу с даты его подписания и действует по 31 декабря 200 _ года. Сумма обязательства по коду _ _. _ _. _ _ _. _ _. _ _. _ _ _ бюджетной классификации расходов составляет ________ тенге.
5.2. Все изменения и дополнения, вносимые в Договор, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами обеих Сторон, в дальнейшем являются неотъемлемой частью Договора.
5.3. Каждая из Сторон имеет право расторгнуть Договор, уведомив об этом в письменной форме другую Сторону, не менее чем за десять дней до даты его предполагаемого расторжения.
6. Разрешение споров
6.1. Все споры, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6.2. Стороны устанавливают, что все возможные претензии по Договору должны быть рассмотрены Сторонами в течение десяти дней с момента их получения.
7. Форс-мажор
7.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение обязательств по Договору, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств, а именно: опасные природные явления, пожар, наводнение, землетрясение, эпидемия, военные действия, временное отсутствие электроэнергии и телекоммуникационной связи и т.п., которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Договору.

7.2. Тараптар бір-біріне деректемелерінің (заңды мекенжайы: шот
нөмірі және т.б.) өзгергені туралы дереу хабарлайды.
7.3. Тараптардың бірі қайта ұйымдастырылған кезде Шарт бойынша
барлық құқықтар мен міндеттемелер Тараптардың құқықтық мирасқорларына
ауысады.
8. Тараптардың заңды мекенжайы мен деректемелері
Тараптардың қолы:
Банк                                              Мемлекеттік мекеме
_________________                                 ___________________
_________________                                 ___________________
М.О.                                              М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
17-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
80-қосымша
5-15-А нысаны
Есеп жүргізілді _______
___тен ____________ бет
Aқша алушылардың тиiстi шоттарына жүргiзiлген төлемдер бойынша
үзiндi көшірме (мемлекеттiк мекеменiң қызметкерлерiне жалақы
мен басқа да ақшалай төлемдер, стипендиялар, төлемдердi жеке
тұлғалардың ағымдағы шоттарына немесе ақша алушылардың және
әлеуметтiк аударымдардың жинақ шоттарына аудару бойынша)
Өңiр: _______________________________________________________________
Бюджет түрi: ________________________________________________________
Қаржыландыру көзi: __________________________________________________
Мемлекеттік мекеме: _________________________________________________
Төлем түрi: _________________________________________________________
Кезең: ______________________________________________________________
Өлшем бiрлiгi: ______________________________________________________
Тегi
Аты
Әкесiнiң аты
ЖСН
Ағымдағы шот №
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Сомасы
БАРЛЫҒЫ
Жауапты орындаушы ___________________________________________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
18-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
96-1-қосымша
20__ ж. «___» ___________
Мемлекеттік мекеменің тауарларын (жұмыстарын, көрсетілетін
қызметтерін) өткізуден түсетін түсімдер мен
шығыстардың жоспары
Кодтар      Атауы
Функционалдық топ _____________________ _____________________________
Функционалдық кіші топ ________________ _____________________________
Мемлекеттік мекеме ____________________ _____________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі     _____________________________
Бағдарлама ____________________________ _____________________________
Кіші бағдарлама _______________________ _____________________________
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) түрі ________________________
Өлшем бірлігі мың. теңге
Жол Коды
Көрсеткіштер
Ерекшелік коды
Тоқсан бойынша сомасы
Жиыны
I
II
III
IV
010
Барлығы кірістер
011
Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсімдері
020
Барлығы шығыстар, оның ішінде ерекшеліктер бойынша
021
олардың ішінде бюджет кірісіне аударуға жататыны
Мемлекеттік мекеме басшының Т.А.Ә.:
Мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық бөлімшесі басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
19-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
96-1-қосымша
20__ ж. «___» ___________
Мемлекеттік мекеменің тауарларын (жұмыстарын, көрсетілетін
қызметтерін) өткізуден түсетін түсімдер мен шығыстардың
жоспарына өзгерістер енгізу туралы
анықтама
Кодтар      Атауы
Функционалдық топ _____________________ _____________________________
Функционалдық кіші топ ________________ _____________________________
Мемлекеттік мекеме ____________________ _____________________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі     _____________________________
Бағдарлама ____________________________ _____________________________
Кіші бағдарлама _______________________ _____________________________
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) түрі ________________________
Өлшем бірлігі мың. теңге
Жол Коды
Көрсеткіштер
Ерекшелік коды
Тоқсан бойынша сомасы
Жиыны
I
II
III
IV
010
Барлығы кірістер
011
Қаржы жылының басындағы қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсімдері
020
Барлығы шығыстар, оның ішінде ерекшеліктер бойынша
021
олардың ішінде бюджет кірісіне аударуға жататыны
Мемлекеттік мекеме басшының Т.А.Ә.:
Мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық бөлімшесі басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
20-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
102-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан трансферт бөлуге
арналған өтінім 20__ жылғы «___» ______________
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган мынадай
деректемелер бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ақша
аудару қажеттілігі туралы хабарлайды:
Кепілді/мақсатты
(қажеттінің астын сызу)
Бюджет тің атауы
Бенефициардың атауы
Бенефициардың ЖСК
Бенефициар банкінің БСК
БСН
Бюджеттік сыныптаманың коды
Төлемді тағайындау коды
Сомасы теңгемен
Республикалық бюджет
Бюджетті атқару жөніндегі
орталық уәкілетті органның басшысы __________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
21-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
119-қосымша
Есепті беру қаржы жылына бекітілген жоспар
20__ ж. «___» __________
Бюджет түрi: ________________________________________________________
Кезец: ______________________________________________________________
Күні: _______________________________________________________________
Өлшем бiрлiгi: мың теңге ____________________________________________
Шығыстардың атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Бір жылға арналған қаржылық жоспар
Айлар бойынша жоспар
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Функционалды топ
Функционалды кіші топ
Әкімшілік
Бағдарлама
Міндеттемелердің барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Түсімдердің атауы
Кодтар
Бір жылға арналған қаржылық жоспар
Айлар бойынша жоспар
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Санат
Сынып
Кіші сынып
Ерекшелік
Міндеттемелердің барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 16 қазандағы
№ 1101 қаулысына
22-қосымша
Бюджеттiң атқарылуы және
оған кассалық қызмет көрсету
ережесiне
120-қосымша
Есепті берудің қаржы жылына нақтыланған жоспары
20 ___ ж. __________ «___» негізінде
__________________ (мың теңге)
Бюджет сыныптамасы кодтарының атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Өзгеру сомасы (+, -), барлығы
оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда – жыл басындағы кезеңге өзгеріс өсу қорытындысымен, келесі айларда – өзгеріс ай сайын)
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Функционалдық топ
Әкімшілік
Бағдарлама
Барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:
Түсімдердің атауы
Бюджеттік кодының сыныптамасы
Өзгеру сомасы (+, -), барлығы
оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда – жыл басындағы кезеңге өзгеріс өсу қорытындысымен, келесі айларда – өзгеріс ай сайын)
қ
а
ң
т
а
р
а
қ
п
а
н
н
а
у
р
ы
з
с
ә
у
і
р
м
а
м
ы
р
м
а
у
с
ы
м
ш
і
л
д
е
т
а
м
ы
з
қ
ы
р
к
ү
й
е
к
қ
а
з
а
н
қ
а
р
а
ш
а
ж
е
л
т
о
қ
с
а
н
Санат
Сынып
Кіші сынып
Ерекшелік
Барлығы
Бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті орган басшының Т.А.Ә.:
Жиынтық жоспарларды жасау үшін жауапты бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның құрылымдық бөлімше басшысының Т.А.Ә.:

7.2. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения реквизитов (юридических адресов, номера счетов и т.д.).
7.3. При реорганизации одной из Сторон все права и обязанности по Договору переходят к правопреемникам Сторон.
8. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Подписи Сторон:
Банк
Госучреждение
__________________
_______________________
__________________
_______________________
М.П.
М.П.
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 80
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Форма 5-15 А
Отчет произведен _______
Страница ____ из _______
Выписка, по проведенным платежам на соответствующие
счета получателей денег (по перечислению заработной
платы и других денежных выплат работникам государственных
учреждений, стипендий, выплат физическим лицам на
текущие счета или сберегательные счета получателей
денег и социальных отчислений)
Регион: __________________________________
Вид бюджета: _____________________________
Источник финансирования: _________________
Госучреждение: ___________________________
Тип платежа: _____________________________
Период: __________________________________
Единица измерения: _______________________
п/п
Фамилия
Имя
Отчество
ИИН
№ текущего счета
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
Сумма
ВСЕГО
Ответственный исполнитель ________________________
(подпись)
М.Ш.
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 96-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
План
поступлений и расходов денег от реализации товаров
(работ, услуг) государственного учреждения,
остающихся в его распоряжении
от «___»___________ 20__ г.
Коды                 Наименование
Функциональная группа _______ _______________
Функциональная подгруппа _______ _______________
Госучреждение _______ _______________
Администратор
бюджетных программ _______ _______________
Программа _______ _______________
Подпрограмма _______ _______________
Вид товаров (работ, услуг) _______ _______________
Единица измерения            тыс. тенге
Коды
строки
Показатели
Код
специфики
Сумма по кварталам
Итого
I
II
III
IV
010
Всего доходы
011
Остаток средств
на начало
финансового года
012
Поступления
текущего года
020
Всего расходы, в
том числе по
спецификам
021
из них, подлежит
перечислению в
доход бюджета
Ф.И.О руководителя государственного учреждения:
Ф.И.О руководителя соответствующего структурного подразделения государственного учреждения:
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 98-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Справка
о внесении изменений в план поступлений и расходов
денег от реализации государственным учреждением товаров
(работ, услуг), остающихся в их распоряжении
от «___»___________ 20 __ г.
Коды                 Наименование
Функциональная группа _______ _______________
Функциональная подгруппа _______ _______________
Госучреждение _______ _______________
Администратор
бюджетных программ _______ _______________
Программа _______ _______________
Подпрограмма _______ _______________
Вид товаров (работ, услуг) _______ _______________
Единица измерения тыс. тенге
Коды
строки
Показатели
Код
специфики
Сумма по кварталам
Итого
I
II
III
IV
010
Всего доходы
011
Остаток средств
на начало
финансового года
012
Поступления
текущего года
020
Всего расходы, в
том числе по
спецификам
021
из них, подлежит
перечислению в
доход бюджета
Ф.И.О руководителя государственного учреждения:
Ф.И.О руководителя соответствующего структурного подразделения государственного учреждения:
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 102
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Национальный Банк Республики Казахстан
Заявка
на выделение трансферта из Национального фонда
Республики Казахстан
от «__» ___________ ______ г.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
сообщает о необходимости перечисления денег из Национального фонда
Республики Казахстан по следующим реквизитам:
гарантированный/целевой
(нужное подчеркнуть)
Наименование бюджета
Наименование бенефициара
ИИК
бенефициара
БИК
банка
бенефициара
БИН
Код бюджетной классификации
Код назначена платежа
Сумма
в
тенге
Республиканский
бюджет
Руководитель центрального уполномоченного
органа по исполнению бюджета _________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 119
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Утвержденный план на отчетный финансовый год
от «__» _________ 20 __ г.
Вид бюджета ______________________________
Период ___________________________________
Дата ____________________________
Ед. измерения ___________________
(тыс. тенге)
Наименование расходов
Коды бюджетной классификации
Финансовый план на год
План по месяцам
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа
по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Наименование  поступления
Коды
Финансовый план на год
План по месяцам
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа
по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября 2013 года № 1101
Приложение 120
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового
обслуживания
Уточненный план на отчетный финансовый год
на основании _______ от «__»___________ 20 __ г.
от __________________
(тыс. тенге)
Наименование
кодов бюджетной классификации
Коды бюджетной классификации
Сумма изменений (+,-) всего
В том числе по месяцам (в текущем месяце – изменения с нарастающим итогом за период с начала года, в последующие
месяцы – изменения помесячные)
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Функциональная группа
Администратор
Программа
Итого
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа
по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов:
Наименование
поступления
Коды бюджетной классификации
Сумма изменений (+,-) всего
В том числе по месяцам (в текущем месяце – изменения с нарастающим итогом за период с начала года, в последующие
месяцы – изменения помесячные)
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Итого
Ф.И.О руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета:
Ф.И.О руководителя структурного подразделения уполномоченного органа
по исполнению бюджета, ответственного за составление сводных планов: