Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы Ұлттық дамудың жаңа кезеңіндегі ынтымақтастық туралы өзара түсіністік туралы меморандумға өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1104 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы Ұлттық дамудың жаңа кезеңіндегі ынтымақтастық туралы өзара түсіністік туралы меморандумға өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі Ерболат Асқарбекұлы Досаевқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы Ұлттық дамудың  жаңа кезеңіндегі ынтымақтастық туралы өзара түсіністік туралы меморандумға өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы хаттамаға қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 18 қазандағы
№ 1104 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының
Даму бағдарламасы арасындағы Ұлттық дамудың жаңа кезеңіндегі
ынтымақтастық туралы өзара түсіністік туралы меморандумға
өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен
Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы
хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы арасындағы Ұлттық дамудың жаңа кезеңіндегі ынтымақтастық туралы өзара түсіністік туралы меморандумға (бұдан әрі - Меморандум) сәйкес
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
1-бапта:
12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Үкімет пен БҰҰДБ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі орынбасарының басшылығымен Стратегиялық консультациялық кеңес (бұдан әрі - Кеңес) құрады. Кеңестің құрамына ЭБЖМ-нің, СІМ-нің, БҰҰДБ-ның және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің (бұдан әрі - Қаржымині) өкілдері кіреді. Қазақстан Республикасының басқа мемлекеттік органдарының өкілдері БҰҰДБ мен Қазақстан арасындағы ынтымақтастық бағыттары мен жобалары туралы енгізілетін ұсыныстарды (бұдан әрі - жобалық ұсыныстар) ескере отырып, Кеңестің жұмысына қатысуға шақырылуы мүмкін. Жобалық ұсыныстарды зерделеу, әзірлеуге және іске асыруға арналған басым жобалардың тізімін айқындау, сондай-ақ ынтымақтастық нәтижелерін жыл сайын бағалау үшін кезеңді негізде жылына кемінде екі рет кездесіп тұратын болады.

О подписании Протокола между Правительством Республики Казахстан и Программой развития Организации Объединенных Наций о внесении изменений в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Программой развития Организации Объединенных Наций о сотрудничестве на новом этапе национального развития
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1104
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола между Правительством Республики Казахстан и Программой развития Организации Объединенных Наций о внесении изменений в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Программой развития Организации Объединенных Наций о сотрудничестве на новом этапе национального развития.
2. Уполномочить Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Досаева Ерболата Аскарбековича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол между Правительством Республики Казахстан и Программой развития Организации Объединенных Наций о внесении изменений в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Программой развития Организации Объединенных Наций о сотрудничестве на новом этапе национального развития, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 октября 2013 года № 1104
Проект
Протокол
между Правительством Республики Казахстан и
Программой развития Организации Объединенных Наций
о внесении изменений в Меморандум о взаимопонимании между
Правительством Республики Казахстан и Программой
развития Организации Объединенных Наций о сотрудничестве
на новом этапе национального развития
Правительство Республики Казахстан и Программа развития Организации Объединенных Наций, далее именуемые Сторонами, в соответствии с Меморандумом о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан и Программой развития Организации Объединенных Наций о сотрудничестве на новом этапе национального развития (далее – Меморандум)
согласились о нижеследующем:
Статья 1
В статье 1:
пункты 12 изложить в следующей редакции:
«1. Правительство и ПРООН формируют Стратегический консультативный совет (далее – Совет) во главе с Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан. В состав Совета войдут представители МЭБП, МИД, ПРООН и Министерства финансов Республики Казахстан (далее – МФ). Представители других государственных органов Республики Казахстан могут быть приглашены к участию в работе Совета с учетом вносимых предложений о направлениях и проектах сотрудничества между ПРООН и Казахстаном (далее – проектные предложения). Совет будет встречаться на периодической основе не менее двух раз в год для обзора изучения проектных предложений, определения списка приоритетных проектов к разработке и реализации, а  также ежегодной оценки результатов сотрудничества.

2. Жобалық ұсыныстарды қараудың қорытындысы бойынша Кеңес әзірлеугө және іске асыруға ұсынылған жобалар туралы шешім қабылдайды. ЭБЖМ мен мүдделі органдар тиісті кезеңге арналған республикалық бюджет жобасын қалыптастыру кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен Кеңестің ұсынымдарын ескереді.»;
2-бапта:
1-тармақтың бесінші абзацы алынып тасталсын;
2-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мыңжылдықтың даму мақсаттарын (МДМ), адам құқықтарын және қоршаған ортаны қорғауды қоса алғанда, БҰҰДБ қызметі бірқатар жағдайларда осындай міндеттемелерге тікелей қатысты болғандықтан, Қазақстанның халықаралық конвенциялар бойынша міндеттемелерін ескере отырып, БҰҰДБ мен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Парламенті, Орталық сайлау комиссиясы, Адам құқықтары жөніндегі комиссия және Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия сияқты Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары және басқа да мемлекеттік органдар арасындағы ынтымақтастыққа жәрдемдеседі және оны үйлестіреді.» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жобалық ұсыныстарды келісу аяқталған соң Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасарымен, ЭБЖМ және СІМ-мен бірлесіп, Кеңестің кездесуінде шешім қабылдайды және әзірлеу мен іске асыруға арналған басым жобалардың жалпы тізімін жасайды;»;
3-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Үкімет тарапынан қоса қаржыландыруды көздейтін жобаларды жоспарлау Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген рәсімдерге сәйкес жүзеге асырылады. Үкіметтің қаржыландыру және ақшалай қаражатты әкімшілендіру тәртібі Кеңес бекітетін нысан бойынша мүдделі мемлекеттік органдар мен БҰҰДБ қол қоятын жобаларды іске асыру жөніндегі қосымша келісімдерде көрініс табатын БҰҰДБ қағидаларына, нормаларына, стандарттары мен рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады. Мүдделі мемлекеттік органдардың жобаларды жүзеге асыру бойынша есептілігі тоқсан сайынғы негізде бірінші басшы орынбасарының қолымен Қаржыминіне ұсынылады.»;
7-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Меморандум БҰҰДБ Қазақстан тарапынан оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы дипломатиялық арналар арқылы жазбаша хабарламаны алған күнінен бастап күшіне енеді. Осы Меморандум 2014 жылға дейінгі мерзімге жасалады және одан кейін оның қолданылу мерзімі жыл сайын автоматты түрде бір жылға созылады.».
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2. По итогам рассмотрения проектных предложений Советом принимаются решения о проектах, рекомендованных к разработке и реализации. МЭБП и заинтересованные органы учитывают рекомендации Совета при формировании проекта республиканского бюджета на соответствующий период в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.»;
в статье 2:
абзац пятый пункта 1 исключить;
абзац второй пункта 2 изложить в следующей редакции:
«учитывая обязательства Казахстана по международным конвенциям, поскольку деятельность ПРООН в ряде случаев непосредственно касается таких обязательств, включая Цели развития тысячелетия (ЦРТ), направлениям между ПРООН и государственными органами Республики Казахстан, которые не входят в состав Правительства Республики Казахстан, такими как Администрация Президента, Парламент, Центральная избирательная комиссия, Комиссия по правам человека и Национальная комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан и другими государственными органами.»;
абзац третий пункта 3 изложить в следующей редакции:
«по завершении согласования списка проектных предложений совместно с Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан, МЭБП и МИД на встрече Совета принимают решение и составляют общий список приоритетных к разработке и реализации проектов;»;
пункт 3 статьи 3 изложить в следующей редакции:
«3. Планирование проектов, предусматривающих софинансирование со стороны Правительства, осуществляется в соответствии с процедурами, установленными законодательством Республики Казахстан. Порядок финансирования и администрирования денежных средств Правительства будет осуществляться в соответствии с правилами, нормами, стандартами и процедурами ПРООН, которые отражаются в дополнительных соглашениях по реализации проектов, подписываемых заинтересованными государственными органами и ПРООН по форме, утверждаемой Советом. Отчетность по реализации проектов заинтересованными государственными органами представляется на ежеквартальной основе в МФ за подписью заместителя первого руководителя.»;
в статье 7:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящий Меморандум вступает в силу с даты получения ПРООН по дипломатическим каналам письменного уведомления о выполнении Казахстанской стороной внутригосударственных процедур, необходимых для вступления его в силу. Настоящий Меморандум заключается сроком до 2014 года и затем срок его действия продлевается автоматически ежегодно на один год.»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:

«4. Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Меморандумға жеке хаттамалармен рәсімделетін және оның ажырамас бөліктері болып табылатын өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.».
2-бап
Осы хаттама Меморандумның ажырамас бөлігі болып табылады және Меморандумның 7-бабында белгіленген тәртіппен күшіне енеді және қолданысын тоқтатады.
2013 жылғы __________________ Астана қаласында әрқайсысы қазақ, ағылшын және орыс тілдерінде бірдей күші бар екі данада жасалды.
Қазақстан Республикасының         Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму
Үкіметі үшін                        бағдарламасы үшін

«4. В настоящий Меморандум по взаимному согласию Сторон могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами и являются его неотъемлемыми частями.».
Статья 2
Настоящий Протокол является неотъемлемой частью Меморандума и вступает в силу и прекращает действие в порядке, предусмотренном статьей 7 Меморандума.
Совершено в городе Астане ________________ 2013 года в двух экземплярах, каждый на казахском, английском и русском языках, имеющих равную силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Программу развития
Организации Объединенных Наций