"Қазақстан Республикасында автомобиль тасымалдарының рұқсат беру жүйесiн халықаралық қатынаста қолдану қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 13 тамыздағы № 923 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 қарашадағы № 1211 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 қыркүйектегі № 783 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.09.2015 № 783 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасында автомобиль тасымалдарының рұқсат беру жүйесiн халықаралық қатынаста қолдану қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 13 тамыздағы № 923 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 51, 708-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында автомобиль тасымалдарының рұқсат беру жүйесiн халықаралық қатынаста қолдану қағидасында:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағида меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде мынадай автокөлік құралдарына иелік ететін жеке тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға қолданылады:»;
19-тармақтың 4) тармақшасындағы «тасымалдауға беріледі.» деген сөздер «тасымалдауға;» деген сөзбен ауыстырылсын;
19-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) бір бағытта орындалатын автомобиль тасымалдарына беріледі.»;
27-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жолаушылар мен багажды тасымалдауды жүзеге асыру кезінде халықаралық қатынаста жолаушыларды автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысуға арналған лицензиясы болған кезде береді.»;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«28. Көліктік бақылау комитеті отандық тасымалдаушыларға күнтізбелік бір жылға қолдану мерзімімен жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға арналған шетелдік рұқсаттарды халықаралық қатынаста жолаушыларды автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысуға арналған лицензиясы болған кезде береді.»;
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«44. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттiк рейстен керi бағытта бара жатқан шетелдiк жүк автокөлiк құралына Қазақстан Республикасының аумағында ілеспе жүк тиеуге Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүріп өтуі үшін қосымша рұқсаты болған кезде ғана рұқсат етіледі.
Егер автокөлік құралы тіркелген елге тасымалдау жоспарланған болса, қосымша отандық рұқсаттың болуы қажет.
Егер үшінші елге (елден) тасымалдау жоспарланған болса, қосымша үшінші елге (елден) рұқсаттың болуы қажет.»;
47-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2011 года № 923 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2013 года № 1211. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2015 года № 783
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.09.2015 № 783 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2011 года № 923 «Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 51, ст. 708) следующие изменения и дополнения:
в Правилах применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении, утвержденных указанным постановлением:
абзац второй пункта 3 изложить в следующей редакции:
«Правила распространяются на физические лица, индивидуальных предпринимателей и юридические лица, владеющие на праве собственности или на иных законных основаниях следующими автотранспортными средствами:»;
в подпункте 4) пункта 19 слово «продуктов.» заменить словом «продуктов;»;
пункт 19 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
«5) автомобильных перевозок, выполняемых в попутном направлении.»;
подпункт 2) пункта 27 изложить в следующей редакции:
«2) лицензия для занятия деятельностью по регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении – при осуществлении перевозок пассажиров и багажа.»;
пункт 28 изложить в следующей редакции:
«28. Комитетом транспортного контроля отечественным перевозчикам иностранные разрешения на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год выдаются при наличии лицензии для занятия деятельностью по регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении.»;
пункт 44 изложить в следующей редакции:
«44. Попутная загрузка на территории Республики Казахстан иностранного грузового автотранспортного средства, следующего в обратном направлении из транзитного рейса по территории Республики Казахстан, разрешается только при наличии дополнительного разрешения на проезд по территории Республики Казахстан.
В случае, если планируется перевозка в страну регистрации автотранспортного средства, необходимо наличие дополнительного отечественного разрешения.
В случае, если планируется перевозка в (из) третьи страны, необходимо наличие дополнительного разрешения в (из) третьи страны.»;
часть первую пункта 47 изложить в следующей редакции:

«47. Өз мемлекетінің тіркеу және айырым белгісінсіз Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік жол жүретін шетелдік автокөлік құралының жүріп өтуі, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше ескерілмесе, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген ставкалар бойынша Қазақстан Республикасының аумағы арқылы автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алым сомасы төленгеннен кейін уәкілетті орган Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттерінде немесе кеден органдары Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде беретін транзиттік жол жүруге арналған рұқсат негізінде жүзеге асырылады.»;
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«48. Мемлекеттерімен рұқсат беру құжаттарының бланкілерін тепе-тең айырбастау жүргізілмеген шетелдік автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік жол жүруі, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше ескерілмесе, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген ставкалар бойынша Қазақстан Республикасының аумағымен автокөлік құралдарының жүріп өтуі үшін алым сомасы төленгеннен кейін уәкілетті орган Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттерінде немесе кеден органдары Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде беретін транзиттік жол жүруге арналған рұқсат негізінде жүзеге асырылады.
Егер келісімдерде Қазақстан Республикасының аумағына шетелдік автокөлік құралдарының кіруі (шығуы) үшін рұқсат бланкілерін сату көзделетін болса, шетелдік тасымалдаушылар көліктік бақылау функцияларын жүзеге асыратын құзыретті органдардан тиісті рұқсатқа сұрау салады.
Көрсетілген рұқсат оған Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, теңіздегі өткізу пункттерінде немесе Қазақстан Республикасының аумағындағы көліктік бақылау бекеттерінде Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген ставкалар бойынша автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүріп өтуі үшін алым сомасы төленгеннен кейін беріледі.».
2. Осы қаулы 1-тармақтың алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы және он бірінші абзацтарын қоспағанда, 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

«47. Проезд иностранного автотранспортного средства, следующего транзитом по территории Республики Казахстан без регистрационного и отличительного знака своего государства, осуществляется на оснований разрешения на транзитный проезд, выдаваемого уполномоченным органом на постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан либо таможенными органами в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, если иное не оговорено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, после уплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).»;
пункт 48 изложить в следующей редакции:
«48. Транзитный проезд иностранных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, с государствами которых не произведен паритетный обмен бланками разрешительных документов, осуществляется на оснований разрешения на транзитный проезд, выдаваемого уполномоченным органом на постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан либо таможенными органами в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, если иное не оговорено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, после уплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
Если соглашениями предусматривается реализация бланков разрешений на въезд (выезд) иностранных автотранспортных средств на территории Республики Казахстан, иностранные перевозчики запрашивают соответствующее разрешение у компетентных органов, осуществляющих функции транспортного контроля.
Указанное разрешение выдается ему на пунктах пропуска автотранспортных средств через таможенную границу Таможенного союза, морских пунктах пропуска или постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан, после уплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, по ставкам, установленным Налоговым кодексом Республики Казахстан.».
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2014 года, за исключением абзацев третьего, четвертого, пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого и одиннадцатого пункта 1, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов