"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1142 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 қарашадағы № 1249 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 546 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Yкiметiнiң 29.09.2016 № 546 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1142 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңес туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кеңестің қызметі елдің бәсекеге қабілеттілігін арттырудың тиімді тетіктерін құру бойынша практикалық ұсыныстар мен ұсынымдарды бірлесе әзірлеу мақсатында мемлекеттік органдардың, бизнес-қоғамдастықтардың, ғылыми қауым мен үкіметтік емес ұйымдардың практикалық өзара іс-қимылын қамтамасыз етуге бағытталған.
Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы өзге де кеңестермен өзара іс-қимыл жасайды.";
7-тармақтың 4) тармақшасындағы "беруге құқылы." деген сөздер "беруге;" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) өз құзыретінің шегінде Кеңестің жанынан кіші жұмыс топтарын құруға құқылы";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Кеңес отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ кемінде үш айда бір рет өткізіледі.";
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 21 қарашадағы
№ 1249 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1142 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы
Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңестің құрамы
Ахметов - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі,
Серік Нығметұлы төраға
Сұлтанов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақыт Тұрлыханұлы орынбасары - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі, төрағаның орынбасары
Әбілқасымова - Қазақстан Республикасының Экономика және
Мәдина Ерасылқызы бюджеттік жоспарлау вице-министрі, хатшы
Сағынтаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бақытжан Әбдірұлы бірінші орынбасары
Орынбаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Ербол Тұрмаханұлы орынбасары
Исекешев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Әсет Өрентайұлы орынбасары - Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Досаев - Қазақстан Республикасының Экономика және
Ерболат Асқарбекұлы бюджеттік жоспарлау министрі
Дүйсенова - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Тамара Босымбекқызы халықты әлеуметтік қорғау министрі
Жәмішев - Қазақстан Республикасының Өңірлік даму
Болат Бидахметұлы министрі
Жұмағалиев - Қазақстан Республикасының Көлік және
Асқар Қуанышұлы коммуникация министрі
Имашев - Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Берік Мәжитұлы
Қайырбекова - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Салидат Зекенқызы министрі
Қаппаров - Қазақстан Республикасының Қоршаған орта
Нұрлан Жамбылұлы және су ресурстары министрі
Қарабалин - Қазақстан Республикасының Мұнай және газ
Ұзақбай Сүлейменұлы министрі
Қасымов - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Қалмұханбет министрі
Нұрмұханбетұлы
Құл-Мұхаммед - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Мұхтар Абрарұлы ақпарат министрі
Мамытбеков - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
Асылжан Сарыбайұлы министрі
Сәрінжіпов - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Аслан Бәкенұлы министрі
Байменов - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет
Әлихан істері агенттігінің төрағасы
Мұхамедияұлы (келісім бойынша)
Қожағапанов - Қазақстан Республикасы Спорт және дене
Ерлан Тоқтарханұлы шынықтыру істері агенттігінің төрағасы
Қуандықов - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті
Болатбек Баянұлы қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы
агенттік) төрағасы
Мұсабаев - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
Талғат Амангелдіұлы агенттігінің төрағасы
Оспанов - Қазақстан Республикасы Табиғи
Мұрат Мағауияұлы монополияларды реттеу агенттігінің төрағасы
Смайылов - Қазақстан Республикасы Статистика
Әлихан Асханұлы агенттігінің төрағасы
Түсіпбеков - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Рашид Төлеутайұлы қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігінің (қаржы полициясы)
төрағасы (келісім бойынша)
Тәжіяқов - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Бисенғали төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Шамғалиұлы
Әбдімомынов - Қазақстан Республикасының Президенті
Азамат Құрманбекұлы Әкімшілігінің Стратегиялық әзірлемелер және
талдау орталығының меңгерушісі
(келісім бойынша)
Әбдірәсілов - Қазақстан Республикасының Президенті
Болатбек Серікбайұлы жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының
ректоры (келісім бойынша)
Айтжанов - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі"
Дулат Нулиұлы акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Бишімбаев - "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі"
Қуандық Уәлиханұлы акционерлік қоғамының төрағасы
(келісім бойынша)
Ежов - "Ұлттық талдамалық орталық" акционерлік
Владислав қоғамының басқарма төрағасы (келісім
Николаевич бойынша)
Мұқанов - "Экономикалық зерттеулер институты"
Мақсат Нұрдәулетұлы акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Шөкеев - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
Өмірзақ Естайұлы акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Аханов - Қазақстан қаржыгерлері қауымдастығының
Серік Ахметжанұлы төрағасы (келісім бойынша)
Баталов - "Қазақстан кәсіпкерлері форумы"
Райымбек Әнуарұлы қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің
төрағасы (келісім бойынша)
Мырзахметов - "Атамекен" одағы" Қазақстан ұлттық
Абылай Исабекұлы экономикалық палатасының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Рақымбаев - Қазақстан құрылыс салушылары
Айдын Жұмәділұлы қауымдастығының төрағасы (келісім бойынша)
Смағұлов - "Қазақстан астықты қайта өндеушілер одағы"
Нұрлан Еркебұланұлы заңды тұлғалар бірлестігі құрылтайшылар
кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1142 "О создании Совета по конкурентоспособности при Правительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2013 года № 1249. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 546
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.09.2016 № 546.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1142 "О создании Совета по конкурентоспособности при Правительстве Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о Совете по конкурентоспособности при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Деятельность Совета направлена на обеспечение практического взаимодействия государственных органов, бизнес-сообществ, научной общественности и неправительственных организаций с целью совместной выработки практических предложений и рекомендаций по созданию эффективных механизмов повышения конкурентоспособности страны.
Совет в своей деятельности взаимодействует с иными советами, действующими при Правительстве Республики Казахстан.";
пункт 7 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) в пределах своей компетенции организовывать рабочие подгруппы при Совете.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в три месяца.";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2013 года
№ 1249
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1142
Состав
Совета по конкурентоспособности
при Правительстве Республики Казахстан
Ахметов
Серик Ныгметулы
-
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Султанов
Бахыт Турлыханович
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя
Абылкасымова
Мадина Ерасыловна
-
вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, секретарь
Сагинтаев
Бакытжан Абдирович
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Орынбаев
Ербол Турмаханович
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Исекешев
Асет Орентаевич
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан - Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Досаев
Ерболат Аскарбекович
-
Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Дуйсенова
Тамара Босымбековна
-
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Жамишев
Болат Бидахметович
-
Министр регионального развития Республики Казахстан
Жумагалиев
Аскар Куанышевич
-
Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Имашев
Берик Мажитович
-
Министр юстиции Республики Казахстан
Каирбекова
Салидат Зекеновна
-
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Каппаров
Нурлан Джамбулович
-
Министр окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
Карабалин
Узакбай Сулейменович
-
Министр нефти и газа Республики Казахстан
Касымов
Калмуханбет Нурмуханбетович
-
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Кул-Мухаммед
Мухтар Абрарулы
-
Министр культуры и информации Республики Казахстан
Мамытбеков
Асылжан Сарыбаевич
-
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Саринжипов
Аслан Бакенович
-
Министр образования и науки Республики Казахстан
Байменов
Алихан Мухамедьевич
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
Кожагапанов
Ерлан Токтарханович
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Куандыков
Болатбек Баянович
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
Мусабаев
Талгат Амангельдиевич
-
Председатель Национального космического агентства Республики Казахстан
Оспанов
Мурат Магавьянович
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Смаилов
Алихан Асханович
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по статистике
Тусупбеков
Рашид Толеутаевич
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) (по согласованию)
Таджияков
Бисенгали Шамгалиевич
-
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию)
Абдымомунов
Азамат Курманбекович
-
заведующий Центром стратегических разработок и анализа Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию)
Абдрасилов
Болатбек Серикбаевич
-
ректор Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
Айтжанов
Дулат Нулиевич
-
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (по согласованию)
Бишимбаев
Куандык Валиханович
-
председатель акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
Ежов
Владислав Николаевич
-
председатель правления акционерного общества "Национальный аналитический центр" (по согласованию)
Муханов
Максат Нурдаулетович
-
президент акционерного общества "Институт экономических исследований" (по согласованию)
Шукеев
Умирзак Естаевич
-
председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию)
Аханов
Серик Ахметжанович
-
председатель Ассоциации финансистов Казахстана (по согласованию)
Баталов
Раимбек Анварович
-
председатель объединения юридических лиц "Ассоциация "Форум предпринимателей Казахстана" (по согласованию)
Мырзахметов
Аблай Исабекович
-
председатель правления Национальной экономической палаты Казахстана "Союз "Атамекен" (по согласованию)
Рахимбаев
Айдын Жумадилович
-
председатель ассоциации застройщиков Казахстана(по согласованию)
Смагулов
Нурлан Еркебуланович
-
председатель совета учредителей объединения юридических лиц "Союз зернопереработчиков Казахстана" (по согласованию)