Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру қағидасын бекiту туралы" 2011 жылғы 2 шілдедегі № 760 және "Азаматтық авиация саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 1195 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қарашадағы № 1257 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 шілдедегі № 760 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 45, 606-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) жарамдылығын сертификаттау және сертификат беру қағидасында:
3-тармақтың 7) тармақшасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
«6-1. Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) жарамдылығын сертификаттау үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) айқындалған тәртіппен және мөлшерде алым алынады. Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) жарамдылығын сертификаттау көрсетілген алым мемлекеттік бюджетке төленгеннен кейін жүзеге асырылады.»;
7-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) өтiнiш берушiнiң азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органға сертификаттау талаптарына сәйкестiгiн растайтын құжаттармен бiрге осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес өтiнiм беруi. Қайта сертификаттауға арналған өтінім қолданыстағы сертификаттың мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 90 күн бұрын беріледі;»;
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Өтінімге сертификаттау талаптарына сәйкестігін растайтын мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлға үшін – жарғының және өтініш берушінің заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің* немесе анықтаманың өтініш берушінің бірінші басшысы растаған және мөрі қойылған көшірмесі;

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2011 года № 760 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома)" и 13 сентября 2012 года № 1195 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере гражданской авиации и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2013 года № 1257. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2011 года № 760 «Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома)» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 45, ст. 606):
в Правилах сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома), утвержденных указанным постановлением:
подпункт 7) пункта 3 исключить;
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. За сертификацию годности аэродрома (вертодрома) взимается сбор в порядке и размере, определяемом Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс). Сертификация годности аэродрома (вертодрома) осуществляется после уплаты в государственный бюджет указанного сбора.»;
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
«1) подача заявителем в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации заявки согласно приложению 3 к настоящим Правилам с документами, подтверждающими соответствие сертификационным требованиям. Заявка на повторную сертификацию подается не позднее чем за 90 календарных дней до окончания срока действующего сертификата;»;
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
«8. К заявке прилагаются следующие документы, подтверждающие соответствие сертификационным требованиям:
1) копии устава и свидетельства* либо справки о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица, заверенных первым руководителем и печатью заявителя – для юридического лица;

Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
2) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) әуеайлақ (тікұшақ әуеайлағы) және оның радионавигациялық құралы орналасқан жер учаскесін, құрылысты пайдалану (меншік) құқығына актінің көшірмесі;
4) осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) жарамдылық сертификатына өтініш беруші міндеттемесінің көшірмесі;
5) пайдаланушының әуе қозғалысына қызмет көрсету және метеоқамтамасыз ету органдарымен өзара іс-қимыл жасау шарттарының көшірмесі;
6) әуе қозғалысын басқару объектілері мен ұшуды жарық сигналымен қамтамасыз ету жүйесін ұшу кезінде тексеру актілерінің көшірмесі;
7) радиотехникалық жабдық пен әуе қозғалысын басқару және қызмет көрсету жөніндегі диспетчер немесе радиооператор пункті жабдығының тізбесі;
8) әуеайлақ (тікұшақ айлағы) жөніндегі нұсқаудың көшірмесі, метеорологиялық қамтамасыз етудің басшылыққа алынатын құжаты, әуеайлақ (тікұшақ айлағы) ауданында авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу және өрт сөндіру бойынша жедел жоспар;
9) ұшуды жүргізу бойынша нұсқаулықтың көшірмесі (бірлесіп пайдаланатын әуеайлақтар үшін);
10) инженерлік-техникалық персоналдың оқудан және біліктілігін арттырудан өткендігін растайтын құжаттардың көшірмесі;
11) аэронавигациялық ақпарат жинағына (бұдан әрі – АІР) енгізу үшін ақпарат тарату және ақпарат алмасу бойынша нұсқаулық;
12) ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етумен байланысты лауазымдық нұсқаулықтардың тізбесі;
13) әуеайлақтың жарамдылық сертификатының қолданылу кезеңінде болған авиациялық инциденттер, оқиғалар және олардың алғышарттары туралы ақпарат (өтінім қайта берілген кезде);
14) әуеайлақты (тікұшақ айлағын) сертификаттау үшін алынатын алымның төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;».
9. Егер олар аталған құжаттаманы әзірлеуге тартылған болса, осы Қағиданың 8-тармағында көрсетілген растайтын құжаттардың тізбесіне ғылыми зерттеу ұйымдарының және тиісті құзыретті органдардың қорытындылары қоса беріледі.»;
12-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
13-тармақта:
3) тармақша алынып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) өтiнiш берушіге өтiнiмдi алдын ала бағалау барысында анықталған кемшiлiктердiң тiзбесi бар жазбаша хабарламаны және оларды жою мерзімдері белгіленген ұсынымдарды жiбередi.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
2) копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
3) копия акта на право пользования (собственности) земельным участком, сооружением, на котором расположен аэродром (вертодром) и его радионавигационное средство;
4) копия обязательства заявителя на сертификат годности аэродрома (вертодрома) согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) копии договоров взаимодействия эксплуатанта с органами обслуживания воздушного движения и метеообеспечения;
6) копии актов летных проверок объектов управления воздушным движением и системы светосигнального обеспечения полетов;
7) перечень радиотехнического оборудования и оборудования пункта диспетчера или радиооператора по управлению и обслуживанию воздушным движением;
8) копии руководства по аэродрому (вертодрому), руководствующий документ метеорологического обеспечения, оперативного плана по проведению аварийно-спасательных работ и тушению пожаров в районе аэродрома (вертодрома);
9) копия инструкции по производству полетов (для аэродромов совместного использования);
10) копии документов, подтверждающих прохождение обучения и повышения квалификации инженерно-технического персонала;
11) инструкция по передаче и обмену информацией для внесения в сборник аэронавигационной информации (далее – AIP);
12) перечень должностных инструкций, связанных с обеспечением безопасности полетов;
13) информация об авиационных инцидентах, происшествиях и предпосылок к ним за период действия сертификата годности аэродрома (при повторном представлении заявки);
14) копию документа, подтверждающего уплату сбора за сертификацию аэродрома (вертодрома).
9. К перечню подтверждающих документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил прилагаются заключения научно-исследовательских организаций и соответствующих компетентных органов, если они привлекались к разработке указанной документации.»;
подпункт 3) пункта 12 исключить;
в пункте 13:
подпункт 3) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) направляет заявителю письменное уведомление с перечнем недостатков и рекомендации с назначением сроков по их устранению, которые были обнаружены в ходе предварительной оценки заявки.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:

«14. Өтінім бойынша ескертулер болмаған кезде немесе оларды жойғаннан кейін уәкілетті орган сертификаттық тексеру жүргізу үшін комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құру туралы шешім шығарады және күнтізбелік 15 күннің ішінде бұл туралы осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес өтініш берушіні хабардар етеді.»;
16-тармақтың 1)6) және 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) әуеайлақ объектілерінің, әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) геометриялық, физикалық сипаттамаларының және оның жабдықтарының әуеайлақ жөніндегі нұсқауға және сертификаттау талаптарына сәйкестігін;
6) өтініш берушінің басқа ұйымдармен тиісті арнайы жабдықтарды пайдалану, техникалық қызмет көрсету, жөндеу және бақылау құқығына жасасқан өзара іс-қимыл жасау шарттарының болуын, сондай-ақ авиация персоналын оқытуды;
9) әуеайлақ объектілерінің, азаматтық авиация ұйымдарының өндіріс жабдықтары мен құралдарының техникалық сипаттамаларын (көрсеткіштерін) қарайды, өтініш берушінің әуеайлақтың сертификаттау және пайдалану талаптарына сәйкестігін қамтамасыз ету қабілетін айқындауға мүмкіндік беретін өндірістік рәсімдерді тексереді.»;
1721 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Сертификаттық тексеру мерзiмi сертификаттық тексеру жүргізуге шешім қабылданған сәттен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды.
21. Сертификатты немесе сертификат беруден бас тарту туралы шешімді ресімдеуді және беруді уәкiлеттi орган сертификаттық тексеру актiсi жасалғаннан кейiн күнтiзбелiк он күннің iшiнде жүргiзедi.
24. Мынадай:
1) әуеайлақты (тікұшақ айлағын) пайдаланушы сертификаттау және пайдалану талаптарын сақтамаған жағдайда;
2) әуеайлақты (тікұшақ айлағын) пайдаланушының өтініші бойынша уәкілетті орган әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) жарамдылық сертификатының қолданылуын алты айға дейінгі мерзімге тоқтата тұрады.
Анықталған кемшіліктер жойылғаннан және уәкілетті органға растайтын құжаттар ұсынылғаннан кейін сертификаттың қолданылуын қалпына келтіруді сертификаттық тексеруден кейін уәкілетті орган жүзеге асырады.»;
28-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл ретте ұшу қауіпсіздігінің барабар деңгейін (бұдан әрі – ҰҚБД) қамтамасыз ету бойынша тиісті шаралар қабылданады, сертификаттық құжаттама құрамына енгізілетін және сертификат алуға арналған өтінімге қоса берілетін қажетті құжаттама әзірленеді. ҰҚБД қамтамасыз етудің тиісті шараларын қабылдау туралы құжаттама бағалау, тәуекелді басқару әдістемесінің негізінде жасалады және оған өтініш беруші мен ҰҚБД-ны әзірлеуге қатысқан ұйым қол қояды.»;
2933 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

«14. При отсутствии замечаний по заявке или после их устранения уполномоченный орган вносит решение о создании комиссии для проведения сертификационного обследования (далее – Комиссия) и в течение 15 календарных дней извещает об этом заявителя согласно приложению 4 к настоящим Правилам»;
подпункты 1)6)9) пункта 16 изложить в следующей редакции:
«1) объекты аэродрома, геометрические, физические характеристики аэродрома (вертодрома) и его оборудования на соответствие с руководством по аэродрому и сертификационным требованиям;
6) наличие договоров взаимодействия, заключенных заявителем с другими организациями на право пользования, техническое обслуживание, ремонт и контроль соответствующего специального оборудования, а также обучение авиационного персонала;
9) технические характеристики (показатели) объектов аэродрома, оборудования и средств производства организации гражданской авиации, проверка процедур производства, позволяющие определить способность заявителя обеспечить соответствие аэродрома сертификационным и эксплуатационным требованиям.»;
пункты 1721 и 24 изложить в следующей редакции:
«17. Срок сертификационного обследования составляет не более тридцати календарных дней с момента принятия решения на проведение сертификационного обследования.
21. Оформление и выдача сертификата или решение об отказе выдачи сертификата производятся уполномоченным органом в течение десяти календарных дней после составления акта сертификационного обследования.
24. Уполномоченный орган приостанавливает действие сертификата годности аэродрома (вертодрома) на срок до шести месяцев в случаях:
1) несоблюдения эксплуатантом аэродрома (вертодрома) сертификационных и эксплуатационных требований;
2) по заявлению эксплуатанта аэродрома (вертодрома).
После устранения выявленных недостатков и представления в уполномоченный орган подтверждающих документов, восстановление действия сертификата осуществляется уполномоченным органом после сертификационного обследования.»;
часть вторую пункта 28 изложить в следующей редакции:
«При этом принимаются соответствующие меры по обеспечению эквивалентного уровня безопасности полетов (далее – ЭУБП), разрабатывается необходимая документация, включаемая в состав сертификационной документации и прилагаемые к заявке на получение сертификата. Документация о принятии соответствующих мер обеспечения ЭУБП составляется на базе методики оценки, управления риска и подписывается заявителем и организацией, которая участвовала в разработке ЭУБП.»;
пункты 2933 и 35 изложить в следующей редакции:

«29. ҰҚБД бойынша құжаттаманы әзірлеу үшін өтініш беруші (әуеайлақ (тікұшақ әуеайлағының) пайдаланушысы, иесі) тиісті ғылыми-зерттеу және/немесе өзге де құзыретті ұйымдарды тартуы мүмкін. Тәуекелді бағалау мақсатында ҰҚБД әзірлеуге дейін осы шараларға қатысты уәкілетті органнан консультация алуы қажет.
Уәкілетті органмен келісілгеннен кейін осы әуеайлақта (тікұшақ айлағында) ҰҚБД қолданысқа енгізу туралы ақпарат он жұмыс күні ішінде әуеайлақ (тікұшақ айлағы) жөніндегі нұсқауға және аэронавигациялық ақпараттың басқа да құжаттарына енгізіледі.
33. Сертификатқа өзгерiстер енгiзу немесе телнұсқасын алу үшін сертификаттың иесі негiздемесімен, тиiсті өзгерiстердi растайтын құжаттармен қоса еркiн нысандағы өтiнiшті және бұрын берілген сертификатты (жоғалған немесе ұрланған жағдайлардан басқа) бередi.
35. Әуеайлақта ұшу-қону жолағының, рульдеу жолдарының, әуе кемелерінің тұрақ орындарының, перрондарының физикалық, геометриялық сипаттамасына, жарық сигналдық, радиотехникалық немесе метеорологиялық жабдықтарды орнатуға, қайта жаңартуға және жаңғыртуға, әуеайлақ объектілерін электрмен жабдықтауды қайта жаңартуға немесе жаңғыртуға; талап етілетін өрттен қорғау деңгейі бойынша санатты өзгертуге; ИКАО-ның 15-қосымшасына сәйкес әуеайлақтың 2, 3 немесе 4-ауданында кедергілердің құрамы мен сипаттамасындағы өзгерістерге қатысты бөлікте әуеайлақта өзгерістер енгізу қажет болған жағдайда, сертификаттың иесі өзгерістерді есепке ала отырып, әуеайлақ объектісінің пайдалану талаптарына сәйкестігін анықтайды және өзгерісті әуеайлақ нұсқауына енгізу үшін уәкілетті органнан мақұлдау алу үшін өтінім жолдайды.
Өзгерістерді ескере отырып, әуеайлақтың пайдалану талаптарына сәйкестігін анықтау жұмысына қажеттілігіне қарай ғылыми-зерттеу немесе өзге де құзыретті ұйымдар тартылады.»;
6-тарау алынып тасталсын;
көрсетілген Қағидаға 12345-қосымшалар осы қаулыға 12345-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаға 6-қосымшада:
«Әуеайлақты сертификаттық тексерудің үлгі бағдарламасы» деген кестеде:
«1. Ұсынылған дәлелдеу құжаттамасы жиынтығының болуы және сәйкестiгi» деген бөлімдегі реттік саны 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
3)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама.
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады
»;
мынадай мазмұндағы 12-бөліммен толықтырылсын:
«

«29. Для разработки документации по ЭУБП заявитель (эксплуатант, владелец аэродрома (вертодрома) может привлекать соответствующие научно-исследовательские и/или иные компетентные организации. В целях оценки риска до разработки ЭУБП необходимо консультироваться относительно этих мер с уполномоченным органом.
После согласования с уполномоченным органом информация о введении ЭУБП на данном аэродроме (вертодроме) вносится в руководство по аэродрому (вертодрому) и другие документы аэронавигационной информации в течение десяти рабочих дней.
33. Для внесения изменения в сертификат или получения дубликата владелец сертификата подает заявление в произвольной форме с обоснованием, документами, подтверждающими соответствующие изменения, и ранее выданный сертификат (кроме случаев утраты или хищения).
35. В случаях необходимости внесения изменений в руководство по аэродрому в части, касающейся физических, геометрических характеристик взлетно-посадочных полос, рулежных дорожек, мест стоянок воздушных судов, перронов; установки, реконструкции или модернизации светосигнального, радиотехнического или метеорологического оборудования; реконструкции или модернизации электроснабжения объектов аэродрома; изменения категории по уровню требуемой пожарной защиты; изменения состава или характеристик препятствий, в районе 2, 3 или 4 аэродрома согласно приложению 15 ИКАО, владелец сертификата устанавливает соответствие объекта аэродрома эксплуатационным требованиям с учетом изменений и направляет заявку на получение одобрения уполномоченного органа для внесении изменений.
К работе по установлению соответствия аэродрома эксплуатационным требованиям с учетом изменений по необходимости привлекаются научно-исследовательские или иные компетентные организации.»;
главу 6 исключить;
приложения 12345 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 12345 к настоящему постановлению;
в приложении 6 к указанным Правилам:
в таблице «Типовая программа сертификационного обследования аэродрома»:
в разделе «1. Наличие и соответствие комплекта представленной доказательной документации» строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
«
3)
Свидетельство* либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств» является действительным до прекращения деятельности юридического лица
»;
дополнить разделом 12 следующего содержания:
«

12. Отын құю құралдары
1
Зертхана, авиациялық жанар-жағармай материалдарының сапасын тексеру
2
Отын құю машиналары мен механизмдері
3
Жанар-жағармай материалдарының қоймасы, жанар-жағармай материалдарын сақтауға арналған резервуарлар
»;
Әуеайлақты сертификаттық тексерудің үлгі бағдарламасына қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
«Әуеайлақты сертификаттық
тексерудiң үлгi бағдарламасына
қосымша
Әуеайлақты сертификаттық тексерудiң үлгi бағдарламасына
сәйкессiздiктер тiзбесi
______________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң атауы)
Бағдарламадағы
сәйкессiздiк
позициясының №
Сәйкессiздiктiң сипаттамалары
Ескертпе
1
2
3
Мерзімді белгілеу
Қажеттілігіне қарай тәуекелді талдауды талап ету
Қажеттілігіне қарай тәуекелді талдауды талап ету
Тәуекелді басқару жөніндегі іс-қимыл жоспарын талап ету
Комиссия мүшелерi: __________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Таныстым:          __________________________________________________
__________________________________________________
(азаматтық авиация ұйымының басшысының Т.А.Ә.,
қолы)
Сертификаттық
тексеру жүргiзiлген күн           20__ жылғы «___» ________________»;
көрсетілген Қағидаға 7-қосымшада:
21-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«
21. Отын құю құралдары
21.1
Зертхана, авиациялық жанар-жағармай материалдарының сапасын тексеру
21.2
Отын құю машиналары мен механизмдері
21.3
Жанар-жағармай материалдарының қоймасы, жанар-жағармай материалдарын сақтауға арналған резервуарлар
»;
Тікұшақ айлағын сертификаттық тексерудің үлгі бағдарламасына қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
«Тікұшақ айлағын сертификаттық
тексерудiң үлгi бағдарламасына
қосымша
Тiкұшақ айлағын сертификаттық тексерудiң үлгi бағдарламасына
сәйкессiздiктер тiзбесi
______________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң атауы)
Бағдарламадағы
сәйкессiздiк
позициясының №
Сәйкессiздiктiң сипаттамалары
Ескертпе
1
2
3
Мерзімді белгілеу
Қажеттілігіне қарай тәуекелді талдауды талап ету
Қажеттілігіне қарай тәуекелді талдауды талап ету
Тәуекелді басқару жөніндегі іс-қимыл жоспарын талап ету
Комиссия мүшелерi: __________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Таныстым:          __________________________________________________
__________________________________________________
(Азаматтық авиация ұйымының басшысының Т.А.Ә.,
қолы)
Сертификаттық
тексеру жүргiзiлген күн           20__ жылғы «___» ________________»;

12. Топливозаправочные средства
1
Лаборатория, проверка качества авиационного горючо-смазочного материала
2
Топливозаправочные машины и механизмы
3
Склад горючо-смазочного материала, резервуары для хранения горючо-смазочного материала
»;
Приложение к Типовой программе сертификационного обследования аэродрома изложить в следующей редакции:
«Приложение
к Типовой программе сертификационного
обследования аэродрома
Перечень
несоответствий к Типовой программе сертификационного
обследования аэродрома
__________________________________________________________________
(наименование заявителя)
№ позиции
несоответствия в программе
Характеристики несоответствия
Примечание
Назначить сроки
По необходимости востребовать анализ риска
По необходимости востребовать анализ риска
Потребовать план действия по управлению риском
Члены Комиссии: __________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Ознакомлен:_______________________________________________________
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя организации гражданской авиации, подпись)
Дата проведения
сертификационного обследования      «___» ________ 20 ___ год»;
в приложении 7, указанных Правил:
раздел 21 изложить в следующей редакции:
«
21. Топливозаправочные средства
21.1
Лаборатория, проверка качества горюче-смазочного материала
21.2
Топливозаправочные машины и механизмы
21.3
Склад горюче-смазочного материала, резервуары для хранения горюче-смазочного материала
»;
Приложение к Типовой программе сертификационного обследования вертодрома изложить в следующей редакции:
«Приложение
к Типовой программе сертификационного
обследования вертодрома
Перечень
несоответствий к Типовой программе сертификационного
обследования вертодрома
_______________________________________________________________
(наименование заявителя)
№ позиции
несоответствия в программе
Характеристики несоответствия
Примечание
Назназначить сроки
По необходимости запросить анализ риска
По необходимости запросить анализ риска
Запросить план действия по управлению риском
Члены Комиссии: __________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Ознакомлен:_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя организации гражданской авиации, подпись)
Дата проведения
сертификационного обследования          «___» ________ 20 ___ год»;

көрсетілген Қағидаға 8-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2014 № 400 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.04.2014 № 400 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 1) тармақшасының төртінші, бесінші және жиырма төртінші абзацтарын, 2) тармақшасының бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші және жиырма бесінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қарашадағы
№ 1257 қаулысына
1-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының)
жарамдылығын сертификаттау және
сертификат беру қағидасына
1-қосымша
ӘУЕАЙЛАҚТЫҢ ЖАРАМДЫЛЫҚ
СЕРТИФИКАТЫ
АРД сериясы № _____
20__ жылғы «___» __________ берiлдi
20__ жылғы «___» __________ дейiн жарамды
1. Әуеайлақ (әуеайлақ атауы) ________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Әуеайлақтың орналасқан жерi (әкімшілік және географиялық
координаталары) _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Әуеайлақтың иесi (заңды тұлға) ___________________________________
_____________________________________________________________________
4. Әуеайлақтың сыныбы және ИКАО коды ________________________________
_____________________________________________________________________
5. Осы арқылы әуеайлақтың азаматтық әуеайлақтарды пайдалану
талаптарына және жарамдылық нормаларына сәйкес келетіні
куәландырылады. Осы сертификаттың ажырамас бөлiгi болып табылатын
сертификатқа қосымшада қолданылу саласында көрсетілген ережелер мен
шектеулерді ескере отырып, ұшуларды орындауға рұқсат етіледі.
6. Сертификатты беру үшiн негiз: ____________________________________
Комиссияның 20   ж. «   » ____________________ қорытындысы туралы акт
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сертификатты берген орган басшысының Т.А.Ә.)
МО ___________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Әуеайлақтың жарамдылық
сертификатына қосымша
АРД сериясы № _______________
ӘУЕАЙЛАҚТЫҢ ЖАРАМДЫЛЫҚ
СЕРТИФИКАТЫНЫҢ ҚОЛДАНЫЛУ САЛАСЫ
Ұшу шарттары
Кіру түрі және қону бағыты
Ескертпе
Р/с
Шектеулер
1
2
3
4
_____________________________________________________________________
(сертификатты берген орган басшысының Т.А.Ә.)
МО ___________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қарашадағы
№ 1257 қаулысына
2-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының)
жарамдылығын сертификаттау және
сертификат беру қағидасына
2-қосымша
ТIКҰШАҚ АЙЛАҒЫНЫҢ ЖАРАМДЫЛЫҚ
СЕРТИФИКАТЫ
ВРД сериясы № _____
20__ жылғы «___» __________ берiлдi
20__ жылғы «___» __________ дейiн жарамды

Приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 25.04.2014 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования, за исключением абзацев четвертого, пятого и двадцать четвертого подпункта 1), абзацев пятого, шестого, седьмого, восьмого и двадцать пятого подпункта 2) пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2014 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2013 года № 1257
Приложение 1
к Правилам сертификации и выдачи
сертификата годности
аэродрома (вертодрома)
СЕРТИФИКАТ
ГОДНОСТИ АЭРОДРОМА
Серия АРД № _____
выдан «___»____________ 20 __г.
действителен до «___» _______________ 20 __ г.
1. Аэродром (название аэродрома)_____________________________________
2. Местонахождение аэродрома (административные и географические
координаты) _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Владелец аэродрома (юридическое лицо)_____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Класс и код ИКАО аэродрома _______________________________________
5. Настоящим удостоверяется, что аэродром соответствует требованиям и
нормам годности к эксплуатации гражданских аэродромов. Разрешено
производить полеты с учетом условий и ограничений, указанных в
области действия в приложении к сертификату, который является
неотъемлемой частью настоящего сертификата.
6. Основание для выдачи сертификата: Акт комиссии Комитета гражданской
авиации от « » ____ 20 __ г._________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа, выдавшего сертификат)
МП ________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение
к сертификату годности аэродрома
________________________________
Серии АРД № __________
ОБЛАСТЬ ДЕЙСТВИЯ СЕРТИФИКАТА
ГОДНОСТИ АЭРОДРОМА
Условия полетов
Вид захода и курс посадки
Примечание
п/п
Ограничения
1
2
3
4
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа, выдавшего сертификат)
МП
________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2013 года № 1257
Приложение 2
к Правилам сертификации и выдачи
сертификата годности
аэродрома (вертодрома)
СЕРТИФИКАТ
ГОДНОСТИ ВЕРТОДРОМА
Серия ВРД № _____
выдан «___»____________ 20 ___г.
действителен до «___» ________ 20 ____ г.

1. Тiкұшақ айлағы (жерүсті, көтерілген және тікұшақ
палубасындағы тікұшақ айлағының атауы) ______________________________
2. Тiкұшақ айлағының орналасқан жерi (әкімшілік және
географиялық координаталары) ________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Тiкұшақ айлағының иесi _____________________________________
4. Тiкұшақ айлағын пайдаланушы ________________________________
5. Тiкұшақ айлағының ИКАО бойынша сыныбы HI, HII __ H __ III __
_____________________________________________________________________
6. Осымен тікұшақ айлағы осы сертификаттың ажырамас бөлiгi
болып табылатын қолданылу саласын есепке ала отырып, азаматтық
тiкұшақ айлақтарын пайдалану талаптары мен жарамдылық нормаларына
сәйкес келетiнi куәландырылады.
7. Сертификатты беру үшiн негiз: ______________________________
Сертификат 20   ж. «   » _________________________ қорытындысы туралы
акт (тексеру парағы) ________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сертификатты берген орган басшысының Т.А.Ә.)
МО ___________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Тікұшақ айлағының жарамдылық
сертификатына қосымша
ВРД сериясы № ___________________
ТІКҰШАҚ АЙЛАҒЫНЫҢ ЖАРАМДЫЛЫҚ
СЕРТИФИКАТЫНЫҢ ҚОЛДАНЫЛУ САЛАСЫ
Ұшулар шарттары
Қону бағыты
Ескертпе
Р/с
Шектеулер
1
2
3
4
_____________________________________________________________________
(сертификатты берген орган басшысының Т.А.Ә.)
МО ___________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қарашадағы
№ 1257 қаулысына
3-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының)
жарамдылығын сертификаттау және
сертификат беру қағидасына
3-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) жарамдылығына
сертификаттауды жүргiзуге
ӨТIНIМ
1. ____________________________________________________________
(ұйымның, өтiнiш берушiнiң атауы, оның мекенжайы)
атынан ______________________________________________________________
(әуеайлақтың атауы)
_____________________________________________ негiзiнде әрекет ететiн
_____________________________________________________________________
(басшының лауазымы, Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(нормативтiк актiлердi көрсету және атауы)
талаптарына сәйкес келетiндiгiн мәлiмдейдi және осы объектiнiң
сертификаттау талаптарына сәйкестiгiне инспекциялық тексеру жүргiзудi
сұрайды.
2. Қосымша ақпарат (әуеайлақ (тікұшақ айлағы) класы, қону
аспаптарын ескере отырып (көзбен шолу, аспаптар бойынша, нақты емес
немесе нақты кірулер) ұшу шарттары __________________________________
_____________________________________________________________________

1. Вертодром (название вертодрома наземный, приподнятый, вертопалуба)
_____________________________________________________________________
2. Местонахождение вертодрома (административные и географические
координаты)__________________________________________________________
3. Владелец вертодрома ______________________________________________
4. Эксплуатант вертодрома ___________________________________________
5. Класс ИКAO вертодрома (HI, HII, HIII)_____________________________
6. Настоящим удостоверяется, что вертодром соответствует требованиям
и нормам годности к эксплуатации гражданских вертодромов с учетом
области действия, являющимся неотъемлемой частью настоящего
сертификата.
7. Основание для выдачи сертификата: Акт комиссии Комитета
гражданской авиации от «__» _____ 20 __ г, __________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа, выдавшего сертификат)
МП
________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение
к сертификату годности вертодрома
_________________________________
Серии ВРД № _________
ОБЛАСТЬ ДЕЙСТВИЯ СЕРТИФИКАТА
ГОДНОСТИ ВЕРТОДРОМА
Условия полетов
Направление посадки
Примечание
п/п
Ограничения
1
2
3
4
__________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа, выдавшего сертификат)
МП _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2013 года № 1257
Приложение 3
к Правилам сертификации и выдачи
сертификата годности
аэродрома (вертодрома)
ЗАЯВКА
на проведение сертификации годности
аэродрома (вертодрома)
1.___________________________________________________________________
(наименование организации, заявителя, его адрес)
в лице ______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя)
действующий на основании _______________________________________,
заявляет, что ______________________________________________________,
(наименование аэродрома)
соответствует требованиям ___________________________________________
(наименование и указание нормативных актов)
и просит провести инспекционную проверку данного объекта на
соответствие сертификационным требованиям.
2. Дополнительная информация (класс аэродрома (вертодрома), условия
полетов с учетом средств посадки (визуальные, по приборам, неточные
или точные заходы)___________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. Қосымша ____________________________________________________
Басшы ____________________________________       ____________________
(Т.А.Ә.)                              (қолы)
М.О.                                        Күнi ____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қарашадағы
№ 1257 қаулысына
4-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының)
жарамдылығын сертификаттау және
сертификат беру қағидасына
4-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) жарамдылығына
сертификаттау жүргiзуге өтiнiм бойынша
шешім
20__ жылғы «___» ___________
Сiздiң әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) жарамдылығын
сертификаттауға өтiнiмiңiзді және құжаттамаңызды қарап, мынаны
хабарлаймыз:
1. Сертификаттық тексеру ____ бастап ___ кезеңiнде жүргiзiледi.
2. Тексеру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23
қаңтардағы № 156 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы
Азаматтық авиациясы әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының)
пайдалануға жарамдылығы нормаларының, сондай-ақ _____________________
______________________________________ талаптарына сәйкес жүргiзiледi
(нормативтік құжаттардың атауы)
3. Сертификаттық тексеруді мынадай құрамдағы Комиссия
объектiлерді тексеру (сынау) жолымен жүзеге асырады:
Комиссия төрағасы _____________________________________________
Комиссия мүшелері _____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Жұмыстар 20__ жылғы «___» __________ № ____ өтiнiм негiзiнде
жүргiзiледi.
Басшы ___________________________           ___________________
(Т.А.Ә.)                           (қолы)
МО                               20__ ж. «___» ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қарашадағы
№ 1257 қаулысына
5-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының)
жарамдылығын сертификаттау және
сертификат беру қағидасына
5-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) жарамдылық
сертификатына өтiнiш берушiнiң
мiндеттемесi
Мен, ________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
_____________________________________ осы арқылы әуеайлақтың (тiкұшақ
айлағының) __________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(нормативтiк құжаттардың атауы)
сертификаттау талаптарына сәйкес келетiнiн, ұсынылған құжаттамадағы
ақпарат әуеайлақтың нақты жай-күйіне сәйкес келетiнiн куәландырамын
және:
1) әуеайлақты (тiкұшақ айлағын) сертификаттау талаптары мен
нормативтiк құжаттаманың ережелерiне сәйкес пайдалануға және ұстауға;

3. Приложение _______________________________________________________
Руководитель ________________________     __________
( Ф.И.О.)      (подпись)
М.П.              Дата ______________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2013 года № 1257
Приложение 4
к Правилам сертификации и выдачи
сертификата годности
аэродрома (вертодрома)
Решение
по заявке на проведение сертификации годности
аэродрома (вертодрома)
от «____» ___________ 20 ___ г.
Рассмотрев вашу заявку и документацию на сертификацию годности
аэродрома (вертодрома), сообщаем:
1. Сертификационное обследование проводится в период с _____ по _____
2. Проверка проводится на соответствие требованиям Норм годности
эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации Республики
Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики
Казахстан от 23 января 2012 года № 156, а также _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование нормативных документов)
3. Сертификационное обследование осуществляется Комиссией в составе:
Председатель комиссии: ______________________________________________
Члены комиссии:______________________________________________________
_____________________________________________________________________
путем проверки (испытаний) объектов
_____________________________________________________________________
4. Работы проводятся на основе заявки № ___ от «___» __ 20 __ г.,____
_____________________________________________________________________
Руководитель
___________________         ______________
(Ф.И.О.)              (подпись)
МП
«___»_________ 20 ___ г
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2013 года № 1257
Приложение 5
к Правилам сертификации и выдачи
сертификата годности
аэродрома (вертодрома)
Обязательство
заявителя на cертификат годности
аэродрома (вертодрома)
Я, __________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим удостоверяю, что аэродром (вертодром) _____________________
соответствует сертификационным требованиям, _________________________
_____________________________________________________________________
(наименование нормативных документов)
информация в представленной документации соответствует фактическому
состоянию аэродрома, и обязуюсь:
1) эксплуатировать и содержать аэродром (вертодром) в
соответствии с сертификационными требованиями и положениями
нормативной документации;

2) аэронавигациялық ақпарат басылымдарында (АIP) қамтылған
деректердiң әуеайлақтың нақты жай-күйіне сәйкестiгiн қамтамасыз
етуге;
3) әуеайлақта (тiкұшақ айлағында) сертификаттау және
нормативтiк талаптарға сәйкессiздiктер анықталған кезде әуежайда ұшу
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн қажеттi шектеулерді дереу
енгiзiп, уәкiлеттi органға бұл туралы хабарлауға;
4) уәкілетті органнан әуеайлақ басшылығына, әуеайлақтың
аэронавигациялық паспортына (ұшуды пайдалану жөніндегі нұсқаулыққа)
және әуеайлақ (тікұшақ айлағы) ауданында авариялық-құтқару жұмыстарын
және өрттерді сөндіру бойынша жедел жоспарға толықтырулар мен
өзгерістер енгізуге рұқсат алуға;
5) АIP-ге енгiзу үшiн дайындалған материалдарды уәкiлеттi
органға бекiтуге уақытында жiберуге мiндеттенемiн.
Басшы ___________________________          ____________________
(Т.А.Ә.)                          (қолы)
МО                               20__ ж. «___» ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қарашадағы
№ 1257 қаулысына
6-қосымша
Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының)
жарамдылығын сертификаттау және
сертификат беру қағидасына
8-қосымша
Әуеайлақты (тiкұшақ айлағын)
сертификаттық тексеру
актiсi
20 ___ жылғы «___» __________ № _______ бұйрықпен тағайындалған
мынадай құрамдағы комиссия:
Комиссия төрағасы _____________________________________________
Комиссия мүшелерi: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
_______________________________ кезеңде ұсынылған құжаттаманы қарады,
әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) сертификаттық талаптарға сәйкестiгiне
тексеру жүргiздi және мыналарды анықтады:
1. Әуеайлақты (тiкұшақ айлағын) мемлекеттiк тiркеу туралы
куәлiк ______________________________________________________________
(№, берiлген күнi және қолданылу мерзiмi)
2. Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) пайдалануға жарамдылық
сертификаты _________________________________________________________
(№, берiлген күнi және қолданылу мерзiмi)
3. Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) физикалық сипаттамалары:
1) әуеайлақ элементтерiнiң геометриялық өлшемдерi;
2) кедергiлердi шектеу және есепке алу;
3) жасанды жабындарының берiктiгi;
4) жасанды жабындарының жай-күйi.
4. Әуеайлақтың (тiкұшақ айлағының) әуеайлақ жабындары мен
кедергiлерiнiң күндiзгi таңбалануы:
1) әуеайлақ жабындарының күндiзгi таңбалануы;
2) кедергiлер мен объектiлердiң күндiзгi таңбалануы.
5. Радиотехникалық жабдықтар және ӘҚБ диспетчерлiк пункттерiнiң
жабдықтары:
радиотехникалық құралдардың құрамы;
1) қону жүйесiнiң жер үстi жабдықтары;

2) обеспечивать соответствие данных, содержащихся в изданиях
аэронавигационной информации (AIP) фактическому состоянию аэродрома;
3) при выявлении на аэродроме (вертодроме) несоответствий
сертификационным и нормативным требованиям безотлагательно вводить
необходимые ограничения, обеспечивающие безопасность полетов в
аэропорту и информировать об этом уполномоченный орган;
4) получать от уполномоченного органа одобрение на внесение
дополнений и изменений в руководство аэродрома, аэронавигационный
паспорт аэродрома (инструкцию по производству полетов) и оперативный
план по проведению аварийно-спасательных работ и тушению пожаров в
районе аэродрома (вертодрома);
5) направлять своевременно в уполномоченный орган на
утверждение материалы, подготовленные для внесения в AIP.
Руководитель _______________    ______________
(Ф.И.О.)         (подпись)
МП       «___»_________ 20 ___ г
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2013 года № 1257
Приложение 8
к Правилам сертификации и выдачи
сертификата годности
аэродрома (вертодрома)
Акт
сертификационного обследования аэродрома
(вертодрома) _________
Комиссия, назначенная приказом ______________________________________
от «____» __________ 20 ___ г. № ____________________________________
в составе:
Председатель комиссии _________________________________________
Члены комиссии:________________________________________________
________________________________________________
(Ф.И.О, должность)
в период с _____________ по _____________ рассмотрела
представленную документацию, провела сертификационное обследование
аэродрома (вертодрома) на соответствие сертификационным требованиям и
установила следующее:
1. Свидетельство о государственной регистрации аэродрома
(вертодрома)
_____________________________________________________________________
(№, дата выдачи и срок действия)
2. Сертификат годности аэродрома (вертодрома) к эксплуатации
_____________________________________________________________________
(№, дата выдачи и срок действия)
3. Физические характеристики аэродрома (вертодрома):
1) геометрические размеры элементов аэродрома;
2) ограничение и учет препятствий;
3) прочность искусственных покрытий;
4) состояние искусственных покрытий.
4. Дневная маркировка аэродромных покрытий и препятствий
аэродрома (вертодрома):
1) дневная маркировка аэродромных покрытий;
2) дневная маркировка препятствий и объектов.
5. Радиотехническое оборудование и оборудование диспетчерских
пунктов УВД:
состав радиотехнических средств;
1) наземное оборудование системы посадки;

2) ҚЖЖ отырғызудың радиотехникалық жүйесi;
3) жеке жалғамалы станция;
4) әуеайлақтың қосымша маркерлiк радиомаягi;
5) автоматты радиопеленгатор;
6) объективтiк бақылау құралдары;
7) электрбайланыс құралдары;
8) ұшу алаңын көретiн радиолокациялық станциясы;
9) әуе қозғалысын басқарудың диспетчерлiк пункттерінiң жабдығы.
6. Әуеайлақтың жарық сигналы жабдықтарының және объектiлердi
жарықпен қоршау жүйелерi
7. Метеорологиялық жабдықтар
8. Электрмен жабдықтау және электр жабдықтары:
1) әуеайлақты электрмен жабдықтау;
2) әуеайлақ объектiлерiн электрмен қоректендiру;
3) автономды электрмен қоректендiру;
4) электр желiлері.
9. Авариялық-құтқару құралдары.
10. Әуеайлаққа қызмет көрсету мен жөндеуге арналған арнайы
техника _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Әуеайлақтың (тікұшақ айлағының) сертификаттау талаптарына сәйкестiгi
туралы Комиссияның қорытындысы
Комиссия төрағасы _____________________________________________
Комиссия мүшелерi: _________________________       ____________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
Таныстым: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(азаматтық авиация ұйымының басшысының Т.А.Ә., қолы)
Сертификаттық
тексеру жүргiзiлген күн             20__ жылғы «___» ______________»;

2) радиотехническая система посадки ОСП;
3) отдельная приводная станция;
4) аэродромный дополнительный маркерный радиомаяк;
5) автоматический радиопеленгатор;
6) средства объективного контроля;
7) средства электросвязи;
8) радиолокационная станция обзора летного поля;
9) оборудование диспетчерских пунктов управления воздушным
движением.
6. Система светосигнального оборудования аэродрома и
светоограждения объектов.
7. Метеорологическое оборудование.
8. Электроснабжение и электрооборудование:
1) электроснабжение аэродрома;
2) электропитание объектов аэродрома;
3) автономное электропитание;
4) электрические сети.
9. Аварийно-спасательные средства.
10. Спецтехника для обслуживания и ремонта аэродрома.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заключение Комиссии о соответствии аэродрома (вертодрома)
сертификационным требованиям.
Председатель Комиссии _________________________________________
Члены Комиссии: _________________________________________
_________________________________________
_________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Ознакомлен:__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя организации гражданской авиации, подпись)
Дата проведения
сертификационного обследования «___»________ 20 ___ год