"Тауар шығарылған елдi анықтау, тауардың шығу тегi туралы сараптама актiсiн жасау және беру әрi тауардың шығу тегi туралы сертификатты ресiмдеу, куәландыру және беру жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 22 қазандағы № 1647 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 1334 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 шілдедегі № 793 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.07.2014 № 793 қаулысымен (12.07.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Тауар шығарылған елдi анықтау, тауардың шығу тегi туралы сараптама актiсiн жасау және беру әрi тауардың шығу тегi туралы сертификатты ресiмдеу, куәландыру және беру жөнiндегi ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 22 қазандағы № 1647 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 44, 423-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Тауар шығарылған елдi анықтау, тауардың шығу тегi туралы сараптама актiсiн жасау және беру әрi тауардың шығу тегi туралы сертификатты ресiмдеу, куәландыру және беру жөнiндегi ережеде:
көрсетілген ережеге 9-қосымшада:
мына:
«
84-топ
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдық пен механикалық құрылғылар, олардың бөлшектерi, келесi позицияларға жататын, олар үшiн қолданатын ережелер бұдан әрi берiлген өнiмдерден басқа: 8403, 8404, 8406-8408, 8412, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000, 8419 50 000, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8430, 8432 30, 8433, 8444-8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8480, 8484, 8485
Дайындау кезде пайдаланылатын материалдардың бағасы түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шекте өнiм позициясында жiктелетiн материалдар тек қана түпкiлiктi өнiм бағасының 5 % шегiндегi сомаға дейiн қолданыла алады
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
84-топ
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдық пен механикалық құрылғылар, олардың бөлшектері мынадай позицияларға жататын, олар үшін қолданылатын ережелер төменде жазылған өнімдерден басқа: 8403, 8404, 8406, 8407; 8408 90 850 0-сынан басқа 8408, 8408 90 850 0, 8412, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000, 8419 50 000, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8430, 8432 30; 8433 51 000 9, 8433 59 850 9, 8433 59 110 9-сынан басқа 8433, 8444-8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8480, 8484, 8485
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнімнің сондай позициясында жіктелетін материалдар тек қана түпкілікті өнім бағасының 5 %-ы шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады.
»;
мына:
«
8408
Сығудан жалын шығаратын поршендi iштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер):
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен детальдар құны бiрiншi жылы, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс;
екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезiнде:
- су сорабының корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорабының шкивiн құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорабының бiлiгiн дайындау;
- су сорабының қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорабын құрастыру және сынау;
- су сорабын орнату,
- қозғалтқышты сынау және бояу;
үшiншi жыл - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларда орындау шарты кезiнде:
- су сорабының корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорабының шкивiн құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорабының бiлiгiн дайындау;
- су сорабының қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорабын құрастыру және сынау;
- су сорабын орнату;
- май сорабының корпусын құюды механикалық өңдеу;
- май сорабының қақпақтарын құюды механикалық өңдеу;
- табақтан май сорабының тегершiктерiн дайындау;
- май сорабының тiстi дөңгелектерiнiң соқпаларын механикалық өңдеу;
- табақтан жасалған май сораптарының клапандарын дайындау;
- май сорабын құрастыру және сынау;
- май сорабын орнату,
- қозғалтқышты сынау және бояу
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8408

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2013 года № 1334. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 793
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.07.2014 № 793 (вводится в действие с 12.07.2014).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647 «Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 44, ст. 423) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 9 к указанным Правилам:
строки:
«
Группа 84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства, их части, кроме продуктов, относящихся к следующим позициям, для которых применяемые правила излагаются далее: 8403, 8404, 8406-8408, 8412, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000, 8419 50 000, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8430, 8432 30, 8433, 8444-8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8480, 8484, 8485
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции
»
изложить в следующей редакции:
«
Группа 84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства, их части, кроме продуктов, относящихся к следующим позициям, для которых применяемые правила излагаются далее: 8403, 8404, 8406, 8407, 8408 кроме 8408 90 850 0, 8408 90 850 0, 8412, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000, 8419 50 000, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8430, 8432 30, 8433 кроме 8433 51 000 9, 8433 59 110 9; 8433 59 850 9, 8444-8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8480, 8484, 8485
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции
»;
строку:
«
8408
Двигатели внутреннего
сгорания поршневые
с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели)
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 90 % цены конечной
продукции; во второй год – 85 %
цены конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- механическая обработка отливки
корпуса водяного насоса,
- механическая обработка отливки
шкива водяного насоса,
- изготовление вала водяного насоса
из проката,
- механическая обработка отливки
крыльчатки водяного насоса,
- сборка и испытание водяного
насоса,
- установка водяного насоса,
- испытание и покраска двигателя;
в третий год – 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- механическая обработка отливки
корпуса водяного насоса,
- механическая обработка отливки
шкива водяного насоса,
- изготовление вала водяного насоса
из проката,
- механическая обработка отливки
крыльчатки водяного насоса,
- сборка и испытание водяного
насоса,
- установка водяного насоса,
- механическая обработка отливки
корпуса масляного насоса,
- механическая обработка отливки
крышки масляного насоса,
- изготовление шестерен масляного
насоса из проката,
- механическая обработка поковки
зубчатого колеса масляного насоса,
- изготовление клапанов масляного
насоса из проката,
- сборка и испытание масляного
насоса,
- установка масляного насоса,
- испытание и покраска двигателя
»
изложить в следующей редакции:
«
8408
Двигатели внутреннего
сгорания поршневые
с воспламенением
от сжатия (дизели

8408 90 850 0 тауар позициясының машиналарынан басқа поршеньді ішкі жанатын қозғалтқыштар қысудан жалындаған (дизельдер немесе жартылай дизельдер):
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптардың және бөлшектердің құны бiрiншi жылы, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс; екiншi жылы – сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- су сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғыштың шкивiн құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорғыштың бiлiгiн дайындау;
- су сорғыштың қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғышын құрастыру және сынау;
- су сорғышын орнату,
- қозғалтқышты сынау және бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиiс;
үшiншi жыл - сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларда орындау:
- су сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғыштың шкивiн құюды механикалық өңдеу;
- табақтан су сорғыштың бiлiгiн дайындау;
- су сорғыштың қанатшаларын құюды механикалық өңдеу;
- су сорғышын құрастыру және сынау;
- су сорғышын орнату,
- май сорғыштың корпусын құюды механикалық өңдеу;
- май сорғыштың қақпақтарын құюды механикалық өңдеу;
- табақтан май сорғыштың тегершiктерiн дайындау;
- май сорғыштың тiстi дөңгелектерiнiң соқпаларын механикалық өңдеу;
- табақтан жасалған май сорғыштың клапандарын дайындау;
- май сорғышын құрастыру және сынау;
- май сорғышын орнату,
- қозғалтқышты сынау және бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс.
8408
90 850 0
Қуаты 1000 квт астам, бірақ 5000 квт аспайтын жаңа қозғалтқыштар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан;
екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан;
үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияны орындау: аспалы жабдықты дайындау, жинау, құрастыру: (радиаторлар, электр кабельдері, әуе және отын фильтрлері) шартымен түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан аспауы тиіс.
»;
мына:
«
8433
Сабанды немесе пiшендi дестелерге буып-түюге арналған тайлағыш престер мен престердi қоса алғанда, ауылшаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетiктер; пiшен орақтары немесе көгал орақтары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаны, жемiс өнiмдерiн немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнiмдерiн тазалауға, сорттауға немесе сұрыптауға арналған машиналар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптардың құны мынадан аспауы қажет: Бiрiншi жылы, алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- қозғалтқышты орнатылу;
- әйнек тазартқышты орнату, фарларды орнату;
- габарит шамдарын орнату;
- жарқырағыш шамдарды орнату;
- дыбыс сигналдарын орнату;
- жарық шағылыстырғыштарын орнату;
- қозғалтқыш бұрамасын орнату;
- АКБ орнату;
- қиғаш камера орнату;
- баспалдақ пен қоршаулар орнату;
- белбеулер орнату;
- жетекшi және басқарушы доңғалақтарды орнату;
- рульдiк басқарудың гидроцилиндрлерiн орнату;
- кондиционер орнату және толтыру;
- пульттiк басқаруды орнату (компьютерлер);
- желiмдi аппликациялар әкелу;
- тақталар орнату;
- толтыру, комбайнды сынақтан өткiзу;
- ЗИП-ты жинақтау және орау.
Екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- қозғалтқышы орнату;
- әйнек тазартқышты орнату, фарларды орнату;
- габарит шамдарын орнату;
- жарқырағыш шамдарды орнату;
- дыбыс сигналдарын орнату;
- жарық шағылыстырғыштарын орнату;
- қозғалтқыш бұрамасын орнату;
- АКБ орнату;
- қиғаш камера орнату;
- баспалдақ пен қоршаулар орнату;
- белбеулер орнату;
- жетекшi және басқарушы доңғалақтарды орнату;
- рульдiк басқарудың гидроцилиндрлерiн орнату;
- кондиционер орнату және толтыру;
- пульттiк басқаруды орнату (компьютерлер);
- желiмдi аппликациялар әкелу;
- тақталар орнату;
- толтыру, комбайнды сынақтан өткiзу;
- ЗИП-ты жинақтау және орау;
- ұсақтағыш-шашырауышты орнату.
Үшiншi жылға – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- қозғалтқышты орнатылу;
- әйнек тазартқышты орнату, фарларды орнату;
- габарит шамдарын орнату;
- жарқырағыш шамдарды орнату;
- дыбыс сигналдарын орнату;
- жарық шағылыстырғыштарын орнату;
- қозғалтқыш бұрамасын орнату;
- АКБ орнату;
- қиғаш камера орнату;
- баспалдақ пен қоршаулар орнату;
- белбеулер орнату;
- жетекшi және басқарушы доңғалақтарды орнату;
- рульдiк басқарудың гидроцилиндрлерiн орнату;
- кондиционер орнату және толтыру;
- пульттiк басқаруды орнату (компьютерлер);
- желiмдi аппликациялар әкелу;
- тақталар орнату;
- толтыру, комбайнды сынақтан өткiзу;
- ЗИП-ты жинақтау және орау;
- ұсақтағыш-шашырауышты жинау және орнату;
- егiн оратын машиналарды тасымалдау үшiн арбаларды даярлау
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8433

или полудизели), кроме машин товарной позиции 8408 90 850 0
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не
должна превышать в первый год, с
даты начала изготовления данного
вида товара 90 % цены конечной
продукции; во второй год – 85 %
цены конечной продукции, а также
при условии выполнения
технологических операций:
- механическая обработка отливки
корпуса водяного насоса,
- механическая обработка отливки
шкива водяного насоса,
- изготовление вала водяного насоса
из проката,
- механическая обработка отливки
крыльчатки водяного насоса,
- сборка и испытание водяного
насоса,
- установка водяного насоса,
- испытание и покраска двигателя;
в третий год – 80 % цены конечной
продукции, а также при условии
выполнения технологических
операций:
- механическая обработка отливки
корпуса водяного насоса,
- механическая обработка отливки
шкива водяного насоса,
- изготовление вала водяного насоса
из проката,
- механическая обработка отливки
крыльчатки водяного насоса,
- сборка и испытание водяного
насоса,
- установка водяного насоса,
- механическая обработка отливки
корпуса масляного насоса,
- механическая обработка отливки
крышки масляного насоса,
- изготовление шестерен масляного
насоса из проката,
- механическая обработка поковки
зубчатого колеса масляного насоса,
- изготовление клапанов масляного
насоса из проката,
- сборка и испытание масляного
насоса,
- установка масляного насоса,
- испытание и покраска двигателя
8408 90 850 0
Двигатели новые, мощностью более 1000 квт, но не более 5000 квт
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 95 % цены конечной продукции;
во второй год – 90 % цены конечной продукции;
в третий год – 85 % цены конечной продукции;
в четвертый год – 80 % цены конечной продукции;
в пятый год – 70 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующей технологической операции: изготовление, комплектация, сборка навесного оборудования: (радиаторы, электрические кабели, воздушные и топливные фильтры)
»
строку:
«
8433
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка АКБ;
- установка наклонной камеры;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка ведущих и управляемых колес;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички,
- заправка, испытание комбайна,
- комплектование и упаковывание ЗИП.
Во второй год – 85 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка АКБ;
- установка наклонной камеры;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка ведущих и управляемых колес;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички;
- заправка, испытание комбайна;
- комплектование и упаковывание ЗИП;
- установка измельчителя-разбрасывателя.
В третий год – 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка двигателя;
- установка стеклоочистителя, установка фар;
- установка габаритных фонарей;
- установка проблесковых фонарей;
- установка звуковых сигналов;
- установка светоотражателей;
- установка жгута двигателя;
- установка АКБ;
- установка наклонной камеры;
- установка лестниц и ограждений;
- установка ремней;
- установка ведущих и управляемых колес;
- установка гидроцилиндров рулевого управления;
- установка и заправка кондиционера;
- установка пульта управления (компьютеры);
- нанесение липких аппликаций;
- установка таблички;
- заправка, испытание комбайна;
- комплектование и упаковывание ЗИП;
- сборка и установка измельчителя-разбрасывателя;
- изготовление тележки для транспортировки жатки
»
изложить в следующей редакции:
«
8433

8501 51 - 8501 53 тауар позициясының машиналарынан басқа электрлi қозғалтқыштар мен генераторлар (электрогенераторлық қондырғылардан басқа)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде 8503 позицияның материалдары түпкiлiктi өнiм бағасының 10 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
8501 51 - 8501 53
Ауыспалы токтың көпфазалы өзге қозғалтқыштары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен құрауыштардың құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар шартымен тауардың осы түрін жасау басталған күнінен бастап, бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиiс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарынға (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарынға (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- тұғырмен жиынтықта статор топтамасының сапасын кірістік бақылауға арналған тест сынақтарын жүргізу;
- жағармайды салу;
- жинақтағы роторды қозғалтқышқа орнату;
- мойынтірек қалқандарын қозғалтқышқа орнату;
- желдеткіш қалақшасын орнату;
- желдеткіш дефлекторын орнату;
- шығыстар қорабын қозғалтқышқа орнату;
- регламент бойынша сынақ стендінде шығыс тестін жүргізу;
- шильдаларды жасау;
- шильдаларды орнату;
- қаптаманы дайындау және дайын өнімді қаптау;
- өндіріс қалдықтарын өңдеу, айыру және кәдеге жарату бойынша операциялар;
- шығыс каналдарының тығыздағыштарын орнату;
- клемма қалыбын құрастыру;
- мойынтіректерді білікке орнату;
- мойынтірек тораптарын мойынтірек қалқандарынға (ернемектік қалқандарда) құрастыру;
- қосымша аксессуарлар үшін шығыстар қорабында қосымша клеммалар орнату;
- өткелдік оқшаулағыштарды және клемма қалыбының бүрлі шегесін орнату;
- шығыстар қорабының бітеуіштерін орнату;
- кіріс құрылғысын құрастыру;
- тұғыр корпусына жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- шығыстар қорабында жерге тұйықтау клеммаларын орнату;
- сыртқы беттерді тегістеу;
- сыртқы беттерді сырлау;
- біліктерді механикалық өңдеу;
- тұғыр корпусын механикалық түрлендіру;
- тұғырдың қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- мойынтірек қалқанының қорғандық сыртқы беттерін механикалық өңдеу;
- өзге де сыртқы беттерді механикалық өңдеу;
- орнату-қосу тесіктерін бұрғылау;
- орамаларда қосымша датчиктер орнату;
- мойынтіректерде қосымша датчиктер орнату;
- білікке ток алу щеткасын орнату;
- жинақтағы роторды теңгерімдеу;
- қайта байланыс датчиктерін орнату;
- электрмагнитті тежегіш жиынтығын орнату;
- тәуелсіз желдеткіш жиынтығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс.
»;
мына:
«

Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок), кроме машин товарной продукции 8501 51 - 8501 53
Изготовление, при котором стоимость
всех используемых материалов не
должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе
материалы позиции 8503 могут
использоваться только до суммы в
пределах 10 % цены конечной
продукции
8501 51 - 8501 53
Двигатели переменного тока многофазные: прочие
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 95 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства.
Во второй год – 90 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки.
В третий год – 85 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки.
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах);
- установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на корпусе станины;
- установка клемм заземления в коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей.
В четвертый год – 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки;
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах);
- установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на корпусе станины;
- установка клемм заземления в коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей;
- механическая обработка валов;
- механическая модификация корпуса станины;
- механическая обработка замковых поверхностей станины;
- механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита;
- механическая обработка прочих поверхностей;
- сверление установочно-присоединительных отверстий;
- установка дополнительных датчиков в обмотках;
- установка дополнительных датчиков на подшипниках;
- установка токосъемной щетки на валу.
В пятый год – 75 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- производство тестовых испытаний на входном контроле качества пакетов статора в сборе со станиной;
- закладка смазки;
- установка ротора в сборе на двигатель;
- установка подшипниковых щитов на двигатель;
- установка крыльчатки вентилятора;
- установка дефлектора вентилятора;
- установка коробки выводов на двигатель;
- производство выходных тестов на испытательном стенде по регламенту;
- изготовление шильд;
- установка шильд;
- изготовление упаковки и упаковка готовой продукции;
- операции по обработке, сепарации и утилизации отходов производства;
- установка уплотнений выводного канала;
- сборка клеммной колодки;
- установка подшипников на вал;
- сборка подшипниковых узлов на подшипниковых щитах (фланцевых щитах);
- установка дополнительных клемм в коробке выводов для дополнительных аксессуаров;
- установка проходных изоляторов и шпилек клеммной колодки;
- установка заглушек коробки выводов;
- сборка вводного устройства;
- установка клемм заземления на корпусе станины;
- установка клемм заземления в коробке выводов;
- грунтовка поверхностей;
- покраска поверхностей;
- механическая обработка валов;
- механическая модификация корпуса станины;
- механическая обработка замковых поверхностей станины;
- механическая обработка замковых поверхностей подшипникового щита;
- механическая обработка прочих поверхностей;
- сверление установочно-присоединительных отверстий;
- установка дополнительных датчиков в обмотках;
- установка дополнительных датчиков на подшипниках;
- установка токосъемной щетки на валу;
- балансировка ротора в сборе;
- установка датчиков обратной связи;
- установка комплекта электромагнитного тормоза;
- установка комплекта независимой вентиляции
»;
после строки:
«

8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгiн немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар
Дайындау кезiнде пайдаланылатын материалдар (бөлшектер) құны, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс, екiншi жылы және кейiнгi жылдары - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- конвейерде жинақтау;
- орнату машинаға табанын бекiту;
- конвейерде пiсiру;
- тексеру конвейерiнде тестiлеу;
- электронды балласт әзiрлеу;
- тампонды мөрдi машинада таңбалау;
- конвейерде буып түю
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
854140
900 9
Фотоэлектрлік модуль (күн батареялары)
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен құрауыштардың құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- поликристалды ұяшықтардан (жылтырауық элементтерден) тізбек жасау;
- тізбек сапасын бақылау;
- бақылау барысында ақауы анықталған тізбекті жөндеу;
- мыс шиналарын қарау, дайындау және қалау;
- мыс шиналарын өзара қосу;
- алғашқы электролюминесценттік бақылау;
- шыныталшық мат, этиленвинилацетат үлдірді және полимерлі қабаттың табағын төсеу;
- ламинаттау (термиялық жымдастыру);
- шеттерін кесу;
- таратқыш қорапты орнату;
- күннің сәулелену симуляторымен бақылау;
- раманы жартылай автоматты орнату;
- оқшаулау кедергісін сынау;
- ақырғы электролюминесценттік бақылау;
- дайын модульды қарау және түсіру шартымен тауардың осы түрін дайындау басталған күнінен бастап, бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс.
»;
мына:
«
8601
Электр энергиясының сыртқы көзiнен қоректенетiн немесе аккумуляторлық темiр жол локомотивтерi
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиiс;
екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ы;
үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ы;
төртiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ы;
түпкiлiктi өнiм бесiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ы;
алтыншы жылы бағасының 70 %-ы, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
электровоз арбасының қаңқасын құрастыру; тежегiш жабдығын дайындау және құрастыру; электроовоз қаңқасының соңғы бөлiктерiн, шеткi пластинасын, автоқармау ұясын дайындау және құрастыру; шкворлық торапты, қорапты қима белдiктi дайындау және құрастыру; электровоз қаңқасының орталық бөлiгi мен отын багын дайындау және құрастыру, отын багын тұмшалыққа сынау және электровоздың орталық бөлiгiн отын багымен және электровоздың екi соңғы бөлiгiмен бiрiктiру; қар тазалағышты, сатыларды, ұстағыштарды дайындау, құрастыру, орнату; автоқармау орнату; құбыржолдар, кәбiл өткiзгiштер, ауа арнасын, аккумулятор жәшiгiн дайындау, құрастыру және орнату; машинист кабинасын, машинистiң және машинист көмекшiсiнiң пультiн дайындау, құрастыру орнату; есiктердi, жалюздердi, еден төсемiн дайындау, құрастыру, орнату; жоғары вольттi жабдықтарды және салқындату желдеткiшiн дайындау, құрастыру, орнату; түрлендiргiш және жоғары вольттi жабдықтардың қуысжайын дайындау, құрастыру, орнату; ауа, қосымша, радиатор қуысжайларын, динамикалық тежегiш қуысжайын дайындау, құрастыру, орнату; асихронды тартқыш электр қозғалтқышын құрастыру, сынау; доңғалақ-мотор блоктарын құрастыру; арба құрастыру; арбаны электровоз қаңқасына енгiзу; электровоз қаңқасын геометрияға тексеру; ауа резервуарларын орнату; кабинада дисплей, қозғалыс қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жүйесiн орнату, тоңазытқыш, кондиционер орнату; машинист крандарын орнату; электронды жабдықтарды, басқару тосқаулын орнату; жылу, желдеткiш, салқындатқыш жүйелерiн орнату; өрт сөндiргiштердi, дәретхана, машинист креслосын орнату; жарықтандыру аспаптарын, радиатордың үстiне қорғау экрандарын орнату; ауа компрессорларын, желдеткiштерiн, отын, май, ауа сүзгiлерiн орнату; радиатор, майлы жылу ауыстырғыш орнату; басқару панелдерiн, диффузорларды, резисторларды, электронды жабдықтарды орнату; оқшаулағыштарды, кәбiлдердi, құбыржолдарды орнату; өрт сөндiру жүйелерiн құрастыру және орнату; желдеткiш, салқындату желдеткiштерiнiң, түрлендiргiштiң тiрегiн орнату; электровоз қаңқасына күш трансформаторын орнату; аккумулятор батареяларын орнату; шатырлы электр жабдығын құрастыру және монтаждау, электр шынжырларын және басқару, қоректендiру, тежеу схемаларын құрастыру және тексеру; қауiпсiздiк құралдарын орнату; электровоздың тораптарын, агрегаттарын және жол жабдықтарын сырлау; құммен жабдықтау; электровозды сынау

8539
Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов (деталей)
не должна превышать в первый год с
даты начала изготовления данного
вида товара 70 % цены конечной
продукции, во второй год и
последующие годы – 60 % цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических
операций:
- сборка на конвейере;
- закрепление цоколя на усадочной
машине;
- пайка на конвейере;
- тестирование на поверочном
конвейере;
- изготовление электронного
балласта;
- маркировка на машине тампонной
печати;
- упаковка на конвейере
»
дополнить строкой следующего содержания:
«
8541 40 900 9
Фотоэлектрический модуль (солнечные батареи)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- создание гирлянд из поликристаллических ячеек (солнечных элементов);
- контроль качества гирлянд;
- ремонт гирлянд, отбракованных в ходе контроля;
- осмотр, подготовка и укладка медной шины;
- соединение между собой медных шин;
- первоначальный электролюминесцентный контроль;
- укладка стекловолокнистого мата, этиленвинилацетатной пленки и листа полимерного слоя;
- ламинирование (термическое спекание);
- обрезка краев;
- установка распределительной коробки;
- контроль на симуляторе солнечного излучения;
- полуавтоматическая установка рамки;
- испытание сопротивления изоляции;
- окончательный электролюминесцентный контроль;
- осмотр и выгрузка готового модуля
»;
строки:
«
8601
Железнодорожные локомотивы с питанием от внешнего источника электроэнергии, или аккумуляторные
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции.
Во второй год – 90 % цены конечной продукции.
В третий год – 85 % цены конечной продукции.
В четвертый год – 80 % цены конечной продукции.
В пятый год – 75 % цены конечной продукции.
В шестой год – 70 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- сборка рамы тележки электровоза;
- сборка и установка тормозного оборудования;
- изготовление и сборка концевых частей рамы электровоза, торцевой пластины, кармана автосцепки;
- изготовление и сборка шкворневого узла, балки коробчатого сечения;
- изготовление и сборка центральной части рамы, и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- изготовление, сборка, установка снегоочистителя, лестниц, поручней;
- установка автосцепки;
- изготовление, сборка и установка трубопроводов, кабелепроводов, воздуховодов, аккумуляторного ящика;
- изготовление, сборка, установка кабины машиниста, пультов машиниста и помощника машиниста;
- изготовление, сборка, установка дверей, жалюзи, настила пола;
- изготовление, сборка, установка высоковольтной камеры, вентилятора охлаждения;
- изготовление, сборка, установка отсеков преобразователя и высоковольтного оборудования;
- изготовление, сборка, установка воздушного, дополнительного, радиаторного отсеков отсека динамического тормоза;
- сборка, испытание асинхронного тягового электродвигателя;
- сборка колесно-моторных блоков;
- сборка тележки;
- подкатка тележек под раму электровоза;
- проверка рамы электровоза на геометрию;
- установка воздушных резервуаров;
- установка дисплея в кабине, системы обеспечения безопасности движения, установка холодильника, кондиционера;
- установка кранов машиниста;
- установка электронного оборудования, блокировок управления;
- установка системы отопления, вентиляции, охлаждения;
- установка огнетушителей, туалета, кресел машиниста;
- установка осветительных приборов, защитных экранов над радиатором;
- установка воздушных компрессоров, вентиляторов, установка панелей управления, диффузоров, резисторов, электронного оборудования;
- установка изоляторов, кабелей;
- трубопроводов;
- сборка и установка системы пожаротушения;
- установка опоры вентиляторов, вентиляторов охлаждения, преобразователя;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка аккумуляторных батарей;
- сборка и монтаж крышевого электрооборудования, сборка и проверка электрических цепей и схем управления, питания, торможения;
- установка приборов безопасности;
- покраска узлов, агрегатов и оборудования электровоза;
- экипировка песком;
- испытания электровоза

8603 - 8607
8604 тауар позициясына енгiзiлгендерден басқа, жолаушы, тауар немесе жол жүгiн таситын моторлы темiр жол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар - Темiр жол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөлiктерi
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жинақтауыштар құны бiрiншi жылы, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан;
екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан;
үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан;
төртiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан;
бесiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан;
алтыншы жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттары кезiнде:
- темiр жол пiшiмдерiн, оның iшiнде Z - арқалық бiлiктерiнiң, екi тавр, аралық бiлiктердiң жоғарғы табақтарының, вагонды тiректерiнiң, шанақ бортының жоғарғы және төменгi байламаларының пiшiмiн қию;
- табақты детальдардың плазмалық құрылғыларды және табақты иiлгiш және гидравликалық бастырмалардағы иiндердi кесу;
- автотiстердiң алдыңғы және артқы тiректерiнiң тесу және шегелеудi орындауымен арқалық бiлiктi құрастыру;
- арқалық бiлiктiң Z - пiшiмiнiң дәнекерленген жiгi флюсiнiң қабатымен автоматтандырылған дәнекерлеу;
- белдiктi, ұштық және аралық бiлiктердi құрастыру-дәнекерлеу;
- жартылай вагон рамасын құрастыру-дәнекерлеу;
- борт панельдерiн дайындаумен бүйiрлiк және шетжақтық борттарды құрастыру - дәнекерлеу;
- дөңгелек жұптарын қалыптастыру және буксирлеу тораптарын монтаждау;
- авторежим тораптарын және тiрек бағандарын және авторежимнiң тiрек бағандарының тежегiштiк тартқышты детальдерiнiң жиынтығын және тозуға төзiмдi детальдерiн дайындаумен арбаларды құрастыру;
- арбаны вагон астына орнату;
- аппараттарды, тарту қамыттарын, автотiстердi, тiстемелi тартқыштарды өзiне тартатын соққылы-тартқышты;
- автоматты және тұрақтағыш тежегiштердi монтаждау, бұрау және сынау;
- люк қақпақтарын және тиек құрылғыларын монтаждау және белгiлiк секторлар, таратқыштар, торсиондар жапсыру;
- жазулар мен трафареттердi бояу;
- ыдыс салмағын өлшеу және жазу
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
8601
Электр энергиясының сыртқы көзiнен қоректенетiн немесе аккумуляторлық темiржол локомотивтерi
Осы тауар түрін дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектер құны, мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау шартымен тауардың осы түрі өндірілетін бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 99 %-ынан аспауы тиiс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, микротолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, микротолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату;
- машинист крандарын орнату;
- тартқышты басқарудың микропроцессорлық жүйесі блогын және өзге де электрондық жабдықты орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы және одан кейінгі жылдары – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- электровозды стационарлық сынау;
- электровозды серпінді сынау;
- өрт сөндіргіштерді орнату;
- ауа компрессорларын, желдеткіштерді қосу;
- аккумулятор батареяларын орнату және қосу;
- құбыржолдарды монтаждау;
- электровоз шанағының астына арбаларды әкелу;
- электровоз рамасына күш трансформаторын орнату;
- түрлендіргішті орнату;
- шанақтың алдыңғы білігін жасау;
- шанақтың артқы білігін жасау;
- шанақ рамасының бүйірін жасау;
- шанақтың көлденең білігін жасау;
- электровоз рамасының орталық бөлігін жасау және құрастыру, және рамасының орталық бөлігі мен рамасының соңғы екі бөлігін біріктіру;
- шанақтың негізгі құрамдас бөліктерін құрастыру және дәнекерлеу;
- шанақты бояу;
- сіңіру аппараты қорабын құрастыру және өздігінен тіркеуді орнату;
- қар тазартқышты, сатыларды, тұтқаны құрастыру, орнату;
- құбыржолдар жасау, құрастыру және орнату;
- маңдай және бүйір терезелерін орнату;
- машинист және машинист көмекшісі пультін орнату;
- қауіпсіздік аспаптарын орнату;
- кабинада дисплейді орнату, тоңазытқышты, микротолқынды пеш орнату;
- пантографты орнату;
- ауа резервуарларын орнату;
- жарықтандыру аспаптарын орнату;
- машинист крандарын орнату;
- тартқышты басқарудың микропроцессорлық жүйесі блогын және өзге де электрондық жабдықты орнату;
- түрлендіргіш және жоғары вольтты жабдықтар бөліктерін орнату;
- шатыр электр жабдықтарын монтаждау, электр тізбектері мен басқару, қуат беру, тежеу жүйесі схемаларын құрастыру және тексеру;
- реостатты тежеуіш жабдығын орнату шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс.

8603 - 8607
Моторные железнодорожные
или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме
входящих в товарную позицию 8604 - части
железнодорожных
локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 90 % цены конечной продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной
продукции.
В третий год – 80 % цены конечной
продукции.
В четвертый год – 75 % цены конечной продукции.
В пятый год – 70 % цены конечной
продукции.
В шестой год – 65 % цены конечной
продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- порезка железнодорожных профилей в том числе Z – профилей хребтовой балки, двутавра, верхнего листа промежуточных балок, вагонных стоек, верхней и нижней обвязки бортов кузова;
- вырезка на плазменной установке
листовых деталей и гибка на
листогибочных и гидравлических
прессах;
- сборка хребтовой балки с
выполнением сверловки и клепки
передних и задних упоров
автосцепки;
- автоматическая сварка под слоем
флюса сварного шва Z – профилей
хребтовой балки;
- сборка – сварка шкворневых,
концевых и промежуточных балок;
- сборка – сварка рамы полувагона;
- сборка – сварка баковых и
торцевых бортов с изготовлением
панелей бортов;
- сборка-сварка кузова в
кантователе;
- формирование колесных пар и
монтаж буксовых узлов;
- сборка тележек с изготовлением
узлов и опорной балки авторежима и
комплектом деталей тормозной
рычажной передачи опорной балки
авторежима и комплектом
износостойких деталей;
- подкатка тележек под вагон;
- монтаж ударно-тягового устройства поглощающих аппаратов, тяговых хомутов, автосцепок, расцепных рычагов;
- монтаж, регулировка и испытание
автоматического и стояночного
тормозов;
- монтаж крышек люков и запорных
устройств и нанесение маркировочных секторов, закидок, торсионов;
- окраска надписей и трафаретов;
- взвешивание и нанесение массы
тары
»
изложить в следующей редакции:
«
8601
Железнодорожные локомотивы с питанием от внешнего источника электроэнергии, или аккумуляторные
Изготовление данного вида товара, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год производства данного вида товара 99 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза.
Во второй год – 95 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя.
В третий год – 90 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова.
В четвертый год – 85 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка трубопроводов;
- установка лобового и бокового стекла;
- установка пульта машиниста и помощника машиниста;
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине, установка холодильника, микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов.
В пятый год – 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы, и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка трубопроводов;
- установка лобового и бокового стекла;
- установка пульта машиниста и помощника машиниста;
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине, установка холодильника, микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов;
- установка кранов машиниста;
- установка блока микропроцессорной системы управления тягой и иного электронного оборудования.
В шестой и последующие годы производства данного вида товара 75 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- стационарные испытания электровоза;
- динамические испытания электровоза;
- установка огнетушителей;
- подключение воздушных компрессоров, вентиляторов;
- установка и подключение аккумуляторных батарей;
- монтаж трубопроводов;
- подкатка тележек под кузов электровоза;
- установка силового трансформатора на раму электровоза;
- установка преобразователя;
- изготовление передней балки кузова;
- изготовление задней балки кузова;
- изготовление боковины рамы кузова;
- изготовление поперечной балки кузова;
- изготовление и сборка центральной части рамы, и объединение центральной части рамы и двух концевых частей рамы электровоза;
- сборка и сварка основных составляющих кузова;
- окраска кузова;
- сборка коробки поглощающего аппарата и установка автосцепки;
- сборка, установка снегоочистителя, лестниц, поручней;
- изготовление, сборка и установка трубопроводов;
- установка лобового и бокового стекла;
- установка пульта машиниста и помощника машиниста;
- установка приборов безопасности;
- установка дисплея в кабине, установка холодильника, микроволновой печи;
- установка пантографа;
- установка воздушных резервуаров;
- установка осветительных приборов;
- установка кранов машиниста;
- установка блока микропроцессорной системы управления тягой и иного электронного оборудования;
- установка отсеков преобразователя и высоковольтного оборудования;
- монтаж крышевого электрооборудования, сборка и проверка электрических цепей и схем системы управления, питания, торможения;
- установка оборудования реостатного тормоза

8603
8604 тауар позициясына енгізілгендерден басқа, жолаушы, тауар немесе багаж таситын моторлы теміржол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жиынтықтауыштар құны тауардың осы түрі дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Төртiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс.
Бесiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- темiр жол пiшiмдерiн, оның iшiнде Z - арқалық бiлiктерiнiң, екi тавр, аралық бiлiктердiң жоғарғы табақтарының, вагонды тiректерiнiң, шанақ бортының жоғарғы және төменгi байламаларының пiшiмiн қию;
- табақты бөлшектердің плазмалық құрылғыларында ойық және табақты иiлгiште және гидравликалық бастырмалардағы ию;
- өздігінен тіркеудің алдыңғы және артқы тiректерiн бұрғылау мен тойтаруды орындай отырып, арқалық бiлiктi құрастыру;
- арқалық бiлiктiң Z - пiшiмiнiң дәнекерленген жiгiнің флюсi қабатының астында автоматтандырылған дәнекерлеу;
- белдiктi, ұштық және аралық бiлiктердi құрастыру-дәнекерлеу;
- жартылай вагон рамасын құрастыру-дәнекерлеу;
- борттардың панельдерiн жасай отырып, бүйiрлiк және шетжақтық борттарды құрастыру-дәнекерлеу;
- аударғышта шанақты құрастыру-дәнекерлеу;
- дөңгелек жұптарын қалыптастыру және сүйреу тораптарын монтаждау;
- авторежим тораптарын және тiрек бағандарын және авторежимнiң тiрек бағандарының тежегiштiк тартқышты бөлшектерiнiң жиынтығын және тозуға төзiмдi бөлшектерiн дайындай отырып, арбаларды құрастыру;
- арбаларды вагон астына әкелу;
- аппараттарды, тарту қамыттарын, өздігінен тіркеудің, ағытушы иінтіректерді өзiне тартатын соққылы-тартқышты құрылғыны монтаждау;
- автоматты және тұрақтағыш тежегiштердi монтаждау, ретке келтіру және сынау;
- люк қақпақтарын және тиек құрылғыларын монтаждау және белгiленген секторлар, таратқыштар, торсиондар жапсыру;
- жазулар мен трафареттердi бояу;
- ыдыс салмағын өлшеу және жазу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан аспауы тиіс.
8604
Теміржол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған өздігінен жүретін немесе өздігінен жүрмейтін көлік құралдары
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын шетелдік материалдар мен жиынтықтауыштардың құны тауардың осы түрін жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан;
екінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 85 %-ынан;
үшінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан;
төртінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 75 %-ынан;
бесінші жылы – түпкілікті өнім бағасының 70 %-ынан;
алтыншы жылы – көлік құралдарының жартылай фабрикаттарын пысықтауға бекітілген технологиялық процеске сәйкес келетін технологиялық операцияларды орындау шартымен түпкілікті өнім бағасының 65 %-ынан аспауы тиіс.

8603
Моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 90 % цены конечной продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной
продукции.
В третий год – 80 % цены конечной продукции.
В четвертый год – 75 % цены конечной продукции.
В пятый год – 70 % цены конечной продукции.
В шестой год – 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- порезка железнодорожных профилей, в том числе Z - профилей хребтовой балки, двутавра, верхнего листа промежуточных балок, вагонных стоек, верхней и нижней обвязки бортов кузова;
- вырезка на плазменной установке листовых деталей и гибка на листогибочных и гидравлических прессах;
- сборка хребтовой балки с выполнением сверловки и клепки передних и задних упоров автосцепки;
- автоматическая сварка под слоем флюса сварного шва Z - профилей хребтовой балки;
- сборка - сварка шкворневых, концевых и промежуточных балок;
- сборка - сварка рамы полувагона;
- сборка - сварка баковых и торцевых бортов с изготовлением панелей бортов;
- сборка-сварка кузова в кантователе;
- формирование колесных пар и монтаж буксовых узлов;
- сборка тележек с изготовлением узлов и опорной балки авторежима и комплектом деталей тормозной рычажной передачи опорной балки авторежима и комплектом износостойких деталей;
- подкатка тележек под вагон;
- монтаж ударно-тягового устройства поглощающих аппаратов, тяговых хомутов, автосцепок, расцепных рычагов;
- монтаж, регулировка и испытание автоматического и стояночного тормозов;
- монтаж крышек люков и запорных устройств и нанесение маркировочных секторов, закидок, торсионов;
- окраска надписей и трафаретов;
- взвешивание и нанесение массы тары
8604
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей
Изготовление, при котором стоимость используемых иностранных материалов и комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 90 % цены конечной продукции;
во второй год – 85 % цены конечной продукции;
в третий год – 80 % цены конечной продукции;
в четвертый год – 75 % цены конечной продукции;
в пятый год – 70 % цены конечной продукции;
в шестой год – 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций соответствующих утвержденному технологическому процессу на доработку полуфабрикатов транспортных средств

8605
Теміржол немесе трамвай, өздігінен жүрмейтін жолаушылар вагондары; өздігінен жүрмейтін жүк, пошта және өзге де арнайы теміржол немесе трамвай вагондары (8604 тауар позициясына енгізілгендерден басқа)
Тауардың осы түрін дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жиынтықтауыштардың құны мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау шартымен бірінші жылы осы тауар түрін дайындау басталған күннен бастап түпкілікті өнім бағасының 97 %-ынан аспауы тиіс.
Екінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 88 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 86 %-ынан аспауы тиіс.
Төртінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу;
- дәнекерленген тігістерді ажарлау, тығындау; тегістеу, ажарлау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 77 %-ынан аспауы тиіс.
Бесінші жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу;
- дәнекерленген тігістерді ажарлау, тығындау; тегістеу, ажарлау;
- шанақ интеграциясы: қабырға мен төбені оқшаулау материалымен қаптау, құбырларды және қалдықтар жинақтаушты орнату, электрлік жұмыстар, еденді монтаждау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 68 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- серпінді сынаулар өткізу: тежеу жүйесін сынау, тездеткіш және тежегіш жылдамдықтарын өлшеу;
- қисықтардан өту кезіндегі көрсеткіштерді өлшеу;
- тіркеу және статикалық сынақтар:
дөңгелек жұбын орнату, жоғарғы және төменгі амортизаторларды монтаждау, су, тежегіш және ілмектерге арналған шлангілерді монтаждау, деңгейдің клапан штангісін орнату, жоғарғы және төменгі бағыттаушы біліктерді орнату, бұғаттауға қарсы құралды монтаждау, мұнараларды орнату және оларға деңгейдің клапан штангісін бұрау, амортизаторларды монтаждау және мұнараға сақтандырушы арқан жіптерін бекіту, дөңгелек жұбын және мұнараны, бағыттаушы біліктерді және механикалық тіркеуді монтаждау;
- құрастыру: кертік қабырғалардың және ішкі есіктердің ішкі панельдерін ішкі жағынан қаптау, кабиналарды орналастыру (дәретхана және панель мен есіктер аймақтары), төбені түпкілікті монтаждау, жалпы жүруі, электрлік және электрондық жабдықты монтаждау мен схемасы, иілімді материалдар мен тетіктер тіркесін құрастыру, бүйір жағын қаптау;
- вагонның сыртқы қабатын түпкілікті бояу;
- дәнекерленген тігістерді ажарлау, тығындау; тегістеу, ажарлау;
- шанақ интеграциясы: қабырға мен төбені оқшаулау материалымен қаптау, құбырларды және қалдықтар жинақтаушты орнату, электрлік жұмыстар, еденді монтаждау;
- вагон қорабын жинау және дәнекерлеу, вагонның геометриялық параметрлерін тексеру шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан аспауы тиіс.

8605
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604):
Изготовление данного вида товара, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 97 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- проведение динамических испытаний: испытание тормозной системы, замеры скорости ускорения и торможения;
- замеры показателей при прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания: установка колесной пары, монтаж верхних и нижних амортизаторов, монтаж шлангов водяных, тормозных и для подвески, установка штанги клапана уровня, установка верхних и нижних направляющих балок, монтаж антиблокировки, установка башен и привинчивание к ним штанги клапана уровня, монтаж амортизаторов и прикрепление страховочного стропа к башне, монтаж колесной пары и башен, направляющих балок и механическая сцепка.
Во второй год – 88 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- проведение динамических испытаний: испытание тормозной системы, замеры скорости ускорения и торможения;
-замеры показателей при прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания: установка колесной пары, монтаж верхних и нижних амортизаторов, монтаж шлангов водяных, тормозных и для подвески, установка штанги клапана уровня, установка верхних и нижних направляющих балок, монтаж антиблокировки, установка башен и привинчивание к ним штанги клапана уровня, монтаж амортизаторов и прикрепление страховочного стропа к башне, монтаж колесной пары и башен, направляющих балок и после этого механическая сцепка;
- сборка: внутреннее облицовывание панелей торцевых стенок и внутренних дверей, распределение кабин (туалетная комната и зоны панелей и дверей), окончательный монтаж потолков, монтаж и схемы общего ведения, электрического и электронного оборудования, сборка сцепления эластичных материалов и рычагов, облицовка боковин.
В третий год – 86 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- проведение динамических испытаний: испытание тормозной системы, замеры скорости ускорения и торможения;
- замеры показателей при прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания: (установка колесной пары, монтаж верхних и нижних амортизаторов, монтаж шлангов водяных, тормозных и для подвески, установка штанги клапана уровня, установка верхних и нижних направляющих балок, монтаж антиблокировки, установка башен и привинчивание к ним штанги клапана уровня, монтаж амортизаторов и прикрепление страховочного стропа к башне, монтаж колесной пары и башен, направляющих балок и механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание панелей торцевых стенок и внутренних дверей, распределение кабин (туалетная комната и зоны панелей и дверей), окончательный монтаж потолков, монтаж и схемы общего ведения, электрического и электронного оборудования, сборка сцепления эластичных материалов и рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной поверхности вагона.
В четвертый год – 77 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- проведение динамических испытаний: испытание тормозной системы, замеры скорости ускорения и торможения;
- замеры показателей при прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания: (установка колесной пары, монтаж верхних и нижних амортизаторов, монтаж шлангов водяных, тормозных и для подвески, установка штанги клапана уровня, установка верхних и нижних направляющих балок, монтаж антиблокировки, установка башен и привинчивание к ним штанги клапана уровня, монтаж амортизаторов и прикрепление страховочного стропа к башне, монтаж колесной пары и башен, направляющих балок и механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание панелей торцевых стенок и внутренних дверей, распределение кабин (туалетная комната и зоны панелей и дверей), окончательный монтаж потолков, монтаж и схемы общего ведения, электрического и электронного оборудования, сборка сцепления эластичных материалов и рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной поверхности вагона;
- шлифовка сварных швов, шпаклевка; грунтовка, шлифовка.
В пятый год – 68 % цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций:
- проведение динамических испытаний: испытание тормозной системы, замеры скорости ускорения и торможения;
- замеры показателей при прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания: (установка колесной пары, монтаж верхних и нижних амортизаторов, монтаж шлангов водяных, тормозных и для подвески, установка штанги клапана уровня, установка верхних и нижних направляющих балок, монтаж антиблокировки, установка башен и привинчивание к ним штанги клапана уровня, монтаж амортизаторов и прикрепление страховочного стропа к башне, монтаж колесной пары и башен, направляющих балок и механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание панелей торцевых стенок и внутренних дверей, распределение кабин (туалетная комната и зоны панелей и дверей), окончательный монтаж потолков, монтаж и схемы общего ведения, электрического и электронного оборудования, сборка сцепления эластичных материалов и рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной поверхности вагона;
- шлифовка сварных швов, шпаклевка; грунтовка, шлифовка;
- интеграция кузова: обшивка стен и потолка изоляционным материалом, установка трубопроводов и накопителя отходов, электрические работы, монтаж пола.
В шестой год – 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения технологических операций:
- проведение динамических испытаний: испытание тормозной системы, замеры скорости ускорения и торможения;
- замеры показателей при прохождении кривых;
- сцепка и статические испытания: (установка колесной пары, монтаж верхних и нижних амортизаторов, монтаж шлангов водяных, тормозных и для подвески, установка штанги клапана уровня, установка верхних и нижних направляющих балок, монтаж антиблокировки, установка башен и привинчивание к ним штанги клапана уровня, монтаж амортизаторов и прикрепление страховочного стропа к башне, монтаж колесной пары и башен, направляющих балок и механическая сцепка);
- сборка: внутреннее облицовывание панелей торцевых стенок и внутренних дверей, распределение кабин (туалетная комната и зоны панелей и дверей), окончательный монтаж потолков, монтаж и схемы общего ведения, электрического и электронного оборудования, сборка сцепления эластичных материалов и рычагов, облицовка боковин;
- окончательная покраска наружной поверхности вагона;
- шлифовка сварных швов, шпаклевка; грунтовка, шлифовка;
- интеграция кузова: обшивка стен и потолка изоляционным материалом, установка трубопроводов и накопителя отходов, электрические работы, монтаж пола, сборка и сварка короба вагона, проверка геометрических параметров вагона

8606
8607
Жүк таситын өздігінен жүрмейтін теміржол немесе трамвай вагондары
Теміржол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөлшектері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын материалдар мен жиынтықтауыштардың құны тауардың осы түрі дайындау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Төртiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс.
Бесiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиіс.
Алтыншы жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- темiр жол пiшiмдерiн, оның iшiнде Z - арқалық бiлiктерiнiң, екi тавр, аралық бiлiктердiң жоғарғы табақтарының, вагонды тiректерiнiң, шанақ бортының жоғарғы және төменгi байламаларының пiшiмiн қию;
- табақты бөлшектердің плазмалық құрылғыларында ойық және табақты иiлгiште және гидравликалық бастырмалардағы ию;
- өздігінен тіркеудің алдыңғы және артқы тiректерiн бұрғылау мен тойтаруды орындай отырып, арқалық бiлiктi құрастыру;
- арқалық бiлiктiң Z - пiшiмiнiң дәнекерленген жiгiнің флюсi қабатының астында автоматтандырылған дәнекерлеу;
- белдiктi, ұштық және аралық бiлiктердi құрастыру-дәнекерлеу;
- жартылай вагон рамасын құрастыру-дәнекерлеу;
- борттардың панельдерiн жасай отырып, бүйiрлiк және шетжақтық борттарды құрастыру-дәнекерлеу;
- аударғышта шанақты құрастыру-дәнекерлеу;
- дөңгелек жұптарын қалыптастыру және сүйреу тораптарын монтаждау;
- авторежим тораптарын және тiрек бағандарын және авторежимнiң тiрек бағандарының тежегiштiк тартқышты бөлшектерiнiң жиынтығын және тозуға төзiмдi бөлшектерiн дайындай отырып, арбаларды құрастыру;
- арбаларды вагон астына әкелу;
- аппараттарды, тарту қамыттарын, өздігінен тіркеудің, ағытушы иінтіректерді өзiне тартатын соққылы-тартқышты құрылғыны монтаждау;
- автоматты және тұрақтағыш тежегiштердi монтаждау, ретке келтіру және сынау;
- люк қақпақтарын және тиек құрылғыларын монтаждау және белгiленген секторлар, таратқыштар, торсиондар жапсыру;
- жазулар мен трафареттердi бояу;
- ыдыс салмағын өлшеу және жазу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 65 %-ынан аспауы тиіс.
»;
мына:
«
8702***, 8704
Жүргiзушiнi қоса алғанда, адамдарды тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары, 8704 90 000 0 позицияларының тауарларынан басқа, жүк тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары
Жылдық көлемi 10000 данаға дейiн тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде – дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан; екiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан, үшiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан, төртiншi жылы - құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- күштiк агрегатты орнату;
- шанақ электр тiзбектерiн тексере отырып, аккумуляторды қосу;
- рульдiк басқару жүйесiн, тежегiш жүйесiн, гидрожанасқышты толтыру; жанармай багын орнату және жанармай өткiзгiштi қосу;
- фараларды, алдыңғы және артқы дабыл шамдарын орнату және қосу;
- бәсеңдеткiш пен түтiн құбыр өткiзгiш секциясын орнату;
- қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу;
- радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу;
- амортизаторларды бекiту;
- трансмиссияны орнату;
- алдыңғы және артқы аспаларды және жарты осьтердi орнату;
- рульдiк басқаруды алдыңғы доңғалақ күпшелерiмен қосу;
- тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
- тез бұзылатын орындарды консервациялау;
- моторлы көлiк құралын сынақтан өткiзу.
Жылдық көлемi 10000 данаға дейiн тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде
- дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ, мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және сырлау;
- салон элементтерiн;
- құралдар панелiн, салон шыныларын және алдыңғы әйнегiн орнату;
- қозғалтқышты орнату және бекiту;
- қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу;
- радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу, амортизаторларды бекiту;
- трансмиссия элементтерiн монтаждау;
- алдыңғы және артқы аспаларды орнату;
- рульдiк басқаруды монтаждау;
- алдыңғы доңғалақ подшипниктерiнiң
тартпаларын орнату және реттеу;
- рульдiк басқару жүйесiн;
- тежегiш жүйесiн, гидрожанасқышты толтыру және айдау;
- фараларды, алдыңғы және артқы дабыл шамдарын орнату және қосу;
- бәсеңдеткiш пен түтiн құбыр өткiзгiш секциясын орнату; жанармай багын орнату және жанармай өткiзгiштi қосу;
- генератор және көтеру тартпасының созылмалылығын реттеу;
- шанақ электр тiзбектерiн тексере отырып, аккумуляторды орнату және қосу;
- қозғалтқышты диагностикалау және реттеу; тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
- моторлы көлiк құралын сынақтан өткiзу
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8702***, 8704

8606
8607
Вагоны железнодорожные или трамвайные, грузовые несамоходные
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов и комплектующих не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара – 90 % цены конечной продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной продукции.
В третий год – 80 % цены конечной продукции.
В четвертый год – 75 % цены конечной продукции.
В пятый год – 70 % цены конечной продукции.
В шестой год – 65 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- порезка железнодорожных профилей, в том числе Z - профилей хребтовой балки, двутавра, верхнего листа промежуточных балок, вагонных стоек, верхней и нижней обвязки бортов кузова;
- вырезка на плазменной установке листовых деталей и гибка на листогибочных и гидравлических прессах;
- сборка хребтовой балки с выполнением сверловки и клепки передних и задних упоров автосцепки;
- автоматическая сварка под слоем флюса сварного шва Z - профилей хребтовой балки;
- сборка - сварка шкворневых, концевых и промежуточных балок;
- сборка - сварка рамы полувагона;
- сборка - сварка баковых и торцевых бортов с изготовлением панелей бортов;
- сборка-сварка кузова в кантователе;
- формирование колесных пар и монтаж буксовых узлов;
- сборка тележек с изготовлением узлов и опорной балки авторежима и комплектом деталей тормозной рычажной передачи опорной балки авторежима и комплектом износостойких деталей;
- подкатка тележек под вагон;
- монтаж ударно-тягового устройства поглощающих аппаратов, тяговых хомутов, автосцепок, расцепных рычагов;
- монтаж, регулировка и испытание автоматического и стояночного тормозов;
- монтаж крышек люков и запорных устройств и нанесение маркировочных секторов, закидок, торсионов;
- окраска надписей и трафаретов;
- взвешивание и нанесение массы тары
»;
строку:
«
8702***,
8704
Моторные транспортные
средства, предназначенные
для перевозки людей, включая водителя; моторные транспортные средства для перевозки грузов, кроме товарной позиции 8704 90 000 0
При производстве каждой модели
товара годовым объемом до 10000
штук - изготовление, при котором
стоимость используемых узлов и
деталей не должна превышать в
первый год, с даты начала
изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции.
Во второй год – 90 % цены конечной
продукции.
В третий год – 85 % цены
конечной продукции.
В четвертый год – 80 % цены конечной
продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка силового агрегата;
- подключение аккумулятора с
проверкой работы бортовых электрических цепей;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
гидросцепления;
- установка топливного бака и
подключение топливопровода;
- установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и секции
выхлопного трубопровода;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- подключение трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок и полуосей;
- соединение рулевого управления со
ступицами передних колес;
- проверка эффективности тормозной системы;
- консервация быстро повреждаемых
мест;
- испытание моторного транспортного
средства.
При производстве каждой
модели товара годовым объемом свыше 10000 штук - изготовление, при котором стоимость и используемых узлов и деталей не должна превышать 70 % цены конечной продукции,
при условии выполнения технологических операций:
- сварка и окраска кузова (кабины);
- установка элементов салона,
приборной панели, стекол салона и
лобового стекла;
- установка и закрепление
двигателя;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- монтаж элементов трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок;
- монтаж рулевого управления;
- установка и регулировка затяжки
подшипников передней ступицы;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
системы гидросцепления;
- установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и выхлопного
трубопровода;
- установка топливного бака и
подключение топливопроводов;
- установка генератора и
регулировка натяжения приводного
ремня;
- установка и подключение
аккумулятора с проверкой работы
бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка двигателя;
- проверка эффективности тормозной системы;
- испытание моторного транспортного средства
»
изложить в следующей редакции:
«
8702***,
8704

Жүргiзушiнi қоса алғанда, 10 адамды немесе одан көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары; 8704 21, 8704 22, 8704 23, 8704 31, 8704 32, 8704 90 000 0 тауар позицияларынан басқа жүк тасымалдауға арналған моторлы көлiк құралдары
Жылдық көлемi 10000 данаға дейiн тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде - дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны бірінші жылы осы тауар түрiн жасау басталған күннен бастап орындау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 95 %-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс.
Үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиiс.
Төртiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- күштiк агрегатты орнату;
- борттың электр тiзбектерiнің жұмысын тексере отырып, аккумуляторды қосу;
- рульдiк басқару жүйесiн, тежегiш жүйесiн, гидрожанасқышты толтыру;
- жанармай багын орнату және жанармай өткiзгiштi қосу;
- фараларды, алдыңғы және артқы сигнал фонарьларын орнату және қосу;
- бәсеңдеткiш пен пайдаланылған түтiнді өткiзгiш құбыр секциясын орнату;
- қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу;
- радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу;
- амортизаторларды бекiту;
- трансмиссияны қосу;
- алдыңғы және артқы аспаларды және жарты осьтердi орнату;
- рульдiк басқаруды алдыңғы дөңгелек күпшелерiмен қосу;
- тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
- тез бұзылатын орындарды консервациялау;
- моторлы көлiк құралын сынақтан өткiзу шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс.
Жылдық көлемi 10000 данадан артық тауардың әрбiр моделiн шығару кезiнде - дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және сырлау;
- салон элементтерiн, аспаптар панелiн, салон шыныларын және алдыңғы шыныларын орнату;
- қозғалтқышты орнату және бекiту;
- қозғалтқышқа басқару тетiктерiн қосу;
- радиаторларды орнату және салқындату жүйелерiн қосу;
- амортизаторларды бекiту;
- трансмиссия элементтерiн монтаждау;
- алдыңғы және артқы аспаларды орнату;
- рульдiк басқаруды монтаждау;
- алдыңғы дөңгелек подшипниктерiнiң тартпаларын орнату және реттеу;
- рульдiк басқару жүйесiн, тежегiш жүйесiн, гидрожанасқыш жүйесін толтыру;
- фараларды, алдыңғы және артқы сигнал фонарьларын орнату және қосу;
- бәсеңдеткiш пен пайдаланылған түтiнді өткiзгiш құбыр секциясын орнату;
- генератор орнату және жетек тартпасының керілуін реттеу;
- борттың электр тiзбектерiнің жұмысын тексере отырып, аккумуляторды қосу;
- қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
- тежегiш жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру;
- моторлы көлiк құралын сынау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс.
»;
мына:
«
8703**
Жеңiл автомобильдер және негiзiнен адамдарды тасымалдауға (8702 тауар позициясының моторлы көлiк құралдарынан басқа), арналған өзге де моторлы көлiк құралдары, жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен жарыс автомобильдердi қоса алғанда
Келесi өлшемдерiнiң бiрiн орындаған кезде өндiрiлген автомобильдер:

Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя; моторные транспортные средства для перевозки грузов, кроме товарных позиций 8704 21, 8704 22, 8704 23, 8704 31, 8704 32, 8704 90 000 0
При производстве каждой модели
товара годовым объемом до 10000
штук - изготовление, при котором
стоимость используемых узлов и
деталей не должна превышать в
первый год, с даты начала
изготовления данного вида товара 95 % цены конечной продукции.
Во второй год – 90 % цены конечной
продукции.
В третий год – 85 % цены
конечной продукции.
В четвертый год – 80 % цены конечной
продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка силового агрегата;
- подключение аккумулятора с
проверкой работы бортовых
электрических цепей;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
гидросцепления;
- установка топливного бака и
подключение топливопровода;
- установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и секции
выхлопного трубопровода;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- подключение трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок и полуосей;
- соединение рулевого управления со
ступицами передних колес;
- проверка эффективности тормозной
системы;
- консервация быстро повреждаемых
мест;
- испытание моторного транспортного
средства.
При производстве каждой
модели товара годовым объемом свыше 10000 штук – изготовление, при котором стоимость и используемых узлов и деталей не должна превышать 70 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- сварка и окраска кузова (кабины);
- установка элементов салона,
приборной панели, стекол салона и
лобового стекла;
- установка и закрепление
двигателя;
- подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка радиаторов и
подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов;
- монтаж элементов трансмиссии;
- установка передней и задней
подвесок;
- монтаж рулевого управления;
- установка и регулировка затяжки
подшипников передней ступицы;
- заполнение системы рулевого
управления, тормозной системы,
системы гидросцепления;
- установка и подключение фар,
передних и задних сигнальных
фонарей;
- установка глушителя и выхлопного
трубопровода;
- установка топливного бака и
подключение топливопроводов;
- установка генератора и
регулировка натяжения приводного
ремня;
- установка и подключение
аккумулятора с проверкой работы
бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка
двигателя;
- проверка эффективности тормозной
системы;
- испытание моторного транспортного
средства
»;
после строки:
«
8703**
Автомобили легковые и прочие моторные
транспортные средства,
предназначенные
главным образом
для перевозки людей (кроме моторных
транспортных средств товарной позиции 8702),
включая грузопассажирские
автомобили-фургоны
и гоночные автомобили, кроме товаров позиций
Автомобили, произведенные при
выполнении одного из следующих
критериев:

1) жұмыстың екi ауысымдық режимiнде, жобалық қуаты жылына кемiнде 25 000 дана өндiрiстiң бар болуы; шанақты дәнекерлеу, құрастыру және сырлау бойынша операциялар орындау, 8707 КО СЭҚ ТН тауар позициясында жiктелетiн шанақтың құнын есепке алумен өндiрiсте қолданатын автожинақтаушыларының жалпы құнынан 70 % көлемiнде 8701-8705 тауар позициясының «моторлы көлiк құралдарын, тораптары мен агрегаттарын өнеркәсiптiк құрастыру үшiн» Бiрыңғай кеден тарифiнiң позициялары бойынша кеден одағының мүшесi болып табылмайтын елдерден автожинақтаушыларды әкелудi жүзеге асыру;
2) жұмыстың екi ауысымдық режимiнде, жобалық қуаты жылына кемiнде 25 000 дана өндiрiстiң бар болуы; мынадай технологиялық операциялар орындалатын «iрi торап құрастыруды» - дайындауды жүзеге асыру:
- қозғалтқышты орнату және бекiту, басқару механизмдерiн қозғалтқышқа қосу;
- артқы аспаны орнату;
- газдарды шығару жүйесiн орнату;
- борттық электр тiзбектерiн тексерумен аккумуляторлы батареяны орнату және қосу;
- қозғалғыш дөңгелектердi орнату;
- тежегiш және суытқыш сұйықтықтарды құю;
- тежеу жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру, сондай-ақ 1) тармақта көрсетiлген, осы мiндеттемелердi қабылдаған күннен бастап 84 айдан аспайтын мерзiмде шарттарға сәйкестiгiн қамтамасыз ету бойынша мiндеттемелердi қамтитын 8703 КО СЭҚ ТН тауар позициясының моторлы көлiк құралдарын өнеркәсiптiк құрастыру туралы шарт (келiсiм) жасау
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
8704 21
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан аспайтын, (дизельдер немесе жартылай дизельдер) сығымнан тұтанатын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасуға арналған моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8704 22
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан көп, бірақ 20 тоннадан аспайтын (дизельдер немесе жартылай дизельдер) сығымнан тұтанатын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасуға арналған моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8704 23
Көлік құралының толық массасы 20 тоннадан көп (дизельдер немесе жартылай дизельдер) сығымнан тұтанатын поршеньдi iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасуға арналған моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8704 31
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан аспайтын ұшқыннан тұтанатын iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасу үшін моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс

1) наличие производства проектной
мощности при двусменном режиме
работы не менее 25 000 штук в год,
выполнение операций по сварке,
сборке и окраске кузова,
осуществление ввоза
автокомпонентов, происходящих из
государств, не являющихся
участниками Таможенного союза,
по позициям Единого таможенного
тарифа «для промышленной сборки
моторных транспортных средств
товарных позиций 8701-8705, их
узлов и агрегатов» в объеме не
более 70 % от общей стоимости
автокомпонентов, используемых для
производства, с учетом стоимости
кузова, классифицируемого в
товарной позиции 8707 ТН ВЭД ТС;
2) наличие производства проектной
мощности при двусменном режиме
работы не менее 25000 штук в год,
осуществление «крупноузловой
сборки» - изготовления, при котором
выполняются технологические
операции:
- установка и закрепление
двигателя, подключение к двигателю
механизмов управления;
- установка задней подвески;
- установка системы выпуска газов;
- установка и подключение
аккумуляторной батареи с проверкой
бортовых электрических цепей;
- установка ходовых колес;
- заполнение тормозной и
охлаждающей жидкостями;
- проверка эффективности тормозной
системы, а также заключение
договора (соглашения) о
промышленной сборке моторных
транспортных средств товарной
позиции 8703 ТН ВЭД ТС,
содержащего обязательства по
обеспечению соответствия условиям,
указанным в пункте 1), в срок, не
превышающий 84 месяца с даты
принятия таких обязательств
»
дополнить строками следующего содержания:
«
8704 21
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие, с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства не более 5 тонн
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8704 22
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие, с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 5 тонн, но не более 20 тонн
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8704 23
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 20 тонн
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8704 31
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие, с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием с полной массой транспортного средства не более 5 тонн
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции

8704 32
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан асатын ұшқыннан тұтанатын iштен жану қозғалтқыштары бар жүктерді тасу үшін моторлы көлік құралдары, өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
»;
мына:
«
8716
Тiркемелер мен жартылай тiркемелер; басқа да өздiгiнен жүрмейтiн көлiк құралдары, 8716 39 800 0, 8716 90 тауарлық позицияларын қоспағанда, олардың бөлiктерi
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны алғашқы жылы осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %, екiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 85 % аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дөңгелектер осьiне рессорларды қондыру,
- рамаға арба сүйенiшiн орнату;
- буферлердi, бамперлердi, кронштейндердi орнату және бекiту, алдыңғы фонарлар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi жинау және оларды арба осьiнде орнату;
- тұратын тежегiштi орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және жинау, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң фильтрын орнату, герметикалығына пневматикалық тежегiш жүйесiн,сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты жинау және дәнекерлеу, рама кронштейндердi дәнекерлеу;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және жинау, гидравликалық құбырды қосу;
шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқаның орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақ күйiн реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, герметикалыққа гидрожүйенi сынау, жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу;
- тақталарды орнату, ЗИП орау және жинақтау;
Үшiншi жылы – түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шарттарымен:
- дөңгелектер осьiнде рессорларды қондыру, рессорлық баспалдақты бекiту;
- рамаға арба сүйенiшiн орнату;
- буферлердi, бамперлердi, кронштейндердi орнату және бекiту, алдыңғы фонарлар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi жинау және оларды арба осьiнде орнату;
- тұратын тежегiштi орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және жинау, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң фильтрын орнату, герметикалығына пневматикалық тежегiш жүйесiн сынау, тежегiштердi реттеу,
- табақты және сұрыпталған илемнен жасалған шанақ детальдарын (бағандар, кронштейндер, тiрегiштер, лонжерендердi, жақтау табақшаларын, түп табақшаларын, бiлiктердi, брусьтердi, қаптамаларды, күнқағарларды, баспалдақтарды) дайындау;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндiрдi орнату және жинау, гидравликалық құбырды қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақ күйiн реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, герметикалыққа гидрожүйенi сынау, жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу;
- тақталарды орнату, ЗИП opау және жинақтау
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8716
8716 31, 8716 39, 8716 39 80, 8716 40, 8716 80, 8716 90 тауар позицияларынан басқа, тiркемелер мен жартылай тiркемелер; өзге де өздiгiнен жүрмейтiн көлiк құралдары; олардың бөлшектері
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн жасау басталған күннен бастап бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 90 %-ынан аспауы тиiс.
Екiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты құрастыру және дәнекерлеу, рама кронштейндерiн дәнекерлеу;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау, жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу;
- тақтайшаларды орнату, ҚҚК-ні жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан аспауы тиіс.
Үшiншi жылы – мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- дөңгелектер осiне рессорларды орнату, рессорларды басқыштармен бекіту;
- рамаға арба тірегін орнату;
- рамаға арбаны орнату және бекіту;
- буферлердi, бампердi, алдыңғы шамдар мен нөмiрлiк белгiнi бекiту кронштейндерiн орнату және бекiту, сақтандырғыш тiректi орнату;
- оталғышты орнату және бекiту, дөңгелектердi құрастыру және оларды арба осiне орнату;
- тұрақ тежегiшiн орнату;
- ресивердi, пневматикалық таратқышты орнату және құрастыру, құбырды қосу;
- магистралдық пневматикалық тежегiш жүйесiнiң сүзгісін орнату, пневматикалық тежегiш жүйесiн герметикалық тұрғысынан сынау, тежегiштердi реттеу, шанақты құрастыру және дәнекерлеу, рама кронштейндерiн дәнекерлеу;
- табақты және сұрыпталған илемнен шанақ бөлшектерін (біліктер, кронштейндер, тiрегiштер, лонжерондар, бүйірлік табақшалары, түп табақшалары, діңгектер, қырлы діңгектер, қаптамалар, күнқағарлар, баспалдақтар) жасау, шанақ торабын (бүйірлік борттар, алдыңғы борт, шанақтың рамасы, түп табақшалары, баспалдақтар), шанақты орнату және пісіру, раманың кронштейндерін пісіру;
- шанақты көтеретiн теңгерушi мен гидроцилиндрдi орнату және құрастыру, гидравликалық құбыржол қосу;
- шассиге шанақты орнату;
- сақтандыру арқанын орнату, шанақтың түбiне гидроцилиндр тiректерiн бекiту;
- рама тiрегiне шанақты орнату, рамаға қатысты шанақты орналастыруды реттеу, шанақ тежегiшiн дәнекерлеу, рама тiрегiне шанақты бекiту;
- оталғышқа реттелетiн тiректi орнату, гидрожүйенi герметикалық тұрғысынан сынау;
- жартылай тiркеменi бояу, жазуларды басу, тақтайшаларды орнату, ҚҚК-ні жинақтау және орау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс

8704 32
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие, с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием с полной массой транспортного средства более 5 тонн
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
»;
строку:
«
8716
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные
транспортные средства; их
части, кроме товарных позиций 8716 39 800 0;
8716 90
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной
продукции, при условии выполнения технологических операций:
- установка рессор на оси колес,
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к
раме;
- установка и крепление буферов,
бампера, кронштейнов крепления
передних фонарей и номерного знака, установка упора предохранительного;
- установка и крепление дышла,
сборка колес и установка их на оси
тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы,
испытание пневматической тормозной системы на герметичность, регулировка тормозов, сборка и сварка кузова, сварка кронштейнов рамы;
- установка и сборка балансира и
гидроцилиндра подъема кузова,
подсоединение гидравлического трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного,
крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы,
регулировка положения кузова
относительно рамы, сварка опоры
кузова, крепление кузова к опорам
рамы;
- установка опоры регулируемой на
дышло, испытание гидросистемы на
герметичность, покраска полуприцепа, нанесение надписей;
- установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП.
В третий год – 80 % цены конечной
продукции, при условии выполнения технологических операций:
- установка рессор на оси колес
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к
раме;
- установка и крепление буферов,
бампера, кронштейнов крепления
передних фонарей и номерного
знака;
- установка упора предохранительного, установка и крепление дышла, сборка колес и установка их на оси тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы,
испытание пневматической тормозной системы на герметичность, регулировка тормозов;
- изготовление деталей кузова (балок, кронштейнов, опор, лонжеренов, листов боковых, листов днища, стоек, брусьев, обшивок, косынок, лестниц) из листового и сортового проката, сборка и сварка узлов кузова (боковых бортов, переднего борта, рамы кузова,
листов днища, лестниц), сборка и
сварка кузова, сварка кронштейнов
рамы;
- установка и сборка балансира и
гидроцилиндра подъема кузова,
подсоединение гидравлического трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного,
крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы,
регулировка положения кузова
относительно рамы, сварка опоры
кузова, крепление кузова к опорам
рамы;
- установка опоры регулируемой на
дышло, испытание гидросистемы на
герметичность;
- покраска полуприцепа, нанесение
надписей, установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП
»
изложить в следующей редакции:
«
8716
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные
транспортные средства; их
части, кроме товарных позиций 8716 31, 8716 39, 8716 39 800; 8716 40, 8716 80, 8716 90
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции.
Во второй год – 85 % цены конечной
продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка рессор на оси колес,
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к
раме;
- установка и крепление буферов,
бампера, кронштейнов крепления
передних фонарей и номерного знака, установка упора предохранительного;
- установка и крепление дышла,
сборка колес и установка их на оси
тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы,
испытание пневматической тормозной системы на герметичность, регулировка тормозов, сборка и сварка кузова, сварка кронштейнов рамы;
- установка и сборка балансира и
гидроцилиндра подъема кузова,
подсоединение гидравлического
трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного,
крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы,
регулировка положения кузова
относительно рамы, сварка опоры
кузова, крепление кузова к опорам
рамы;
- установка опоры регулируемой на
дышло, испытание гидросистемы на
герметичность, покраска полуприцепа, нанесение надписей;
- установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП.
В третий год – 80 % цены конечной
продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- установка рессор на оси колес
крепление рессор стремянками;
- установка опор тележки на раму;
- установка и крепление тележки к
раме;
- установка и крепление буферов,
бампера, кронштейнов крепления
передних фонарей и номерного
знака;
- установка упора
предохранительного, установка и
крепление дышла, сборка колес и
установка их на оси тележки;
- установка стояночного тормоза;
- установка и сборка ресивера,
пневмораспределителя, подсоединение трубопроводов;
- установка фильтра магистрального
пневматической тормозной системы,
испытание пневматической тормозной
системы на герметичность, регулировка тормозов;
- изготовление деталей кузова
(балок, кронштейнов, опор, лонжеронов, листов боковых, листов
днища, стоек, брусьев, обшивок,
косынок, лестниц) из листового и
сортового проката, сборка и сварка
узлов кузова (боковых бортов,
переднего борта, рамы кузова,
листов днища, лестниц), сборка и
сварка кузова, сварка кронштейнов
рамы;
- установка и сборка балансира и
гидроцилиндра подъема кузова,
подсоединение гидравлического трубопровода;
- установка кузова на шасси;
- установка стропа страховочного,
крепление опоры гидроцилиндра к
днищу кузова;
- установка кузова на опоры рамы,
регулировка положения кузова
относительно рамы, сварка опоры
кузова, крепление кузова к опорам
рамы;
- установка опоры регулируемой на
дышло, испытание гидросистемы на
герметичность;
- покраска полуприцепа, нанесение
надписей, установка таблички,
комплектование и упаковывание ЗИП

8716 31
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер,
өзгелер: тіркеме - цистерналар, жартылай тіркеме - цистерналар
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 39
Жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер,
өзгелері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 40
Өзге тіркемелер және жартылай тіркемелер
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 80
Өзге көлік құралдары
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
8716 90
Бөлшектер: шассилер, шанақтар, осьтер, өзге бөлшектері
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс
»;
мына:
«
9306 90
Өзге де әскери қимылдарды жүргiзуге арналған бомбалар, гранаталар, торпедалар, миналар, зымырандар және ұқсас заттар; патрондарға арналған бытыраларды және тығындарды қоса алғанда, патрондар, өзге де оқ-дәрiлер, снарядтар және олардың бөлiктерi
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- дайындамаларды дайындау (таспа кесетiн машинада кесу, газ плазма арқылы пiшу, соғу);
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- бөлшектердi термиялық өңдеу;
- корпустық бөлшектердi дайындау және оларды механикалық өңдеу бойынша құрастыру-дәнекерлеу операциялары;
- жекелеген тораптарды құрастыру және сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берiлген тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуаттылық сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
9306 90
Бомбалар, гранаталар, торпедалар, миналар, зымырандар және ұрыс қимылдарын жүргiзуге арналған ұқсас құралдар, олардың бөлшектері; патрондар, өзге де оқ-дәрiлер, снарядтар және олардың бөлшектерi, патрондарға арналған бытыраларды және тығындарды қоса алғанда, өзгелері
Дайындау, ол кезде пайдаланатын барлық материалдардың құны, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау:
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- жекелеген тораптарды құрастыру және күштік сынау;
- конструкторлық құжаттамаларда берілген техникалық параметрлердi бақылауы және тапсырыс берушiден алынған әдiстемелiк нұсқаулықтар бойынша күштік сынауларды жүргізе отырып бұйымдарды жалпы монтаждау шартымен түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс.
».

8716 31
Прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов, прочие: прицепы-цистерны, полуприцепы-цистерны
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8716 39
Прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8716 40
Прицепы и полуприцепы прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8716 80
Транспортные средства прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
8716 90
Части: шасси, кузова, оси, части, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции
»;
строку:
«
9306 90
Бомбы, гранаты, торпеды, мины, ракеты и аналогичные средства для ведения боевых действий, их части; патроны, прочие боеприпасы, снаряды и их части, включая дробь и пыжи для патронов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих технологических операций:
- изготовление заготовок (резка на
ленточнопильных машинах, раскрой на газо-плазменной машине, ковка);
- механическая обработка деталей;
- термическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции по
изготовлению корпусных деталей и их механическая обработка;
- сборка и силовые испытания отдельных узлов;
- общий монтаж изделий с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
»
изложить в следующей редакции:
«
9306 90
Бомбы, гранаты, торпеды, мины, ракеты и аналогичные средства для ведения боевых действий, их части; патроны, прочие боеприпасы, снаряды и их части, включая дробь и пыжи для патронов прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, также при условии выполнения следующих технологических операций:
- механическая обработка деталей;
- сборка и силовые испытания
отдельных узлов;
- общий монтаж изделий с
проведением силовых испытаний по
полученным от заказчика
методическим указаниям и контролем технических параметров, заложенных в конструкторской документации
».

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов