"Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қазандағы № 1145 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1477 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қазандағы № 1145 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
23 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі мүдделі министрліктермен, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктерімен бірлесіп, Бағдарламада көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Мүдделі министрліктер, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Бағдарламада көзделген іс-шаралардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 25 наурызынан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Бағдарламада көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.»;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
«3-1. Қазақстан Республикасының Статистика агенттiгi осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған бағдарламаға 1-қосымшада көрсетілген жергілікті атқарушы органдар үшін индикаторларын есептік тоқсаннан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей тоқсан сайынғы негізде жариялау бойынша шаралар қабылдасын.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010-2014 жылдарға арналған бағдарламада:
«Бағдарлама паспорты» деген 1-бөлімде:
«Нысаналы индикаторлар» деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Нысаналы индикаторлар
2014 жылдың аяғына қарай:
1. Global-2000-ға енгізілген компаниялар тізімінен тартылған нысаналы инвесторлар санын ұлғайту.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2010 года № 1145 "Об утверждении Программы по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1477
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2010 года № 1145 «Об утверждении Программы по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы» следующие изменения и дополнения:
пункты 23 и 4 изложить в следующей редакции:
«2. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами, акиматами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Программой.
3. Заинтересованным министерствам, акиматам областей, городов Астаны и Алматы один раз в год, не позднее 15-го февраля года, следующего за отчетным годом представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан информацию о ходе реализации мероприятий, предусмотренных Программой.
4. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан представлять в Правительство Республики Казахстан один раз в год, не позднее 25-го марта года, следующего за отчетным годом сводную информацию о выполнении мероприятий, предусмотренных Программой.»;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Агентству Республики Казахстан по статистике принять меры по публикации на ежеквартальной основе не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом индикаторов для местных исполнительных органов, указанных в приложении 1 к Программе по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденной настоящим постановлением.»;
в Программе по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 «Паспорт Программы»:
подраздел «Целевые индикаторы» изложить в следующей редакции:
«Целевые индикаторы
К концу 2014 года планируется:
1. Увеличение количества привлеченных целевых инвесторов из списка компаний, включенных в Global – 2000.

2. Өңдеуші өнеркәсіпке тікелей шетелдік инвестицияларды (бұдан әрі – ТШИ) кем дегенде 10 %-ға ұлғайту.
3. Экономиканың шикізаттық емес секторына (өңдеуші өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу, көрсетілетін қызметтер) отандық және шетелдік инвестицияларды 2020 жылға қарай кем дегенде 2 есе ұлғайту.
4. Тікелей шетелдік инвестициялар (бұдан әрі – ТШИ) көлемін жалпы ішкі өнімге (бұдан әрі – ЖІӨ) қатысты бес пайыздық тармаққа ұлғайту.
5. Инвестициялар көздерін әртараптандыру (әр елдің үлесі 5 % және одан да көп 7 негізгі инвестор ел).
6. Шет мемлекеттермен инвестицияларды көтермелеу және өзара қорғау туралы келісімдер жасасу.
7. 2008 жылмен салыстырғанда мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетігін қолдана отырып, инвестициялық жобаларды іске асыруды 2015 жылы кем дегенде 2 есе ұлғайту.
8. 2011 жылдың аяғына дейін:
9. Қарағанды қаласында Индустриялық парктің (металлургияны және металл өңдеуді дамыту үшін) және Батыс Еуропа – Батыс Қытай логистикалық қаңқасының (өңдеуші өндірістердің әртүрлі түрлері мен көлік-логистикалық қызметтерін дамыту үшін) негізгі бөлігі ретінде «Қорғас – Шығыс қақпасы» шекара маңындағы сауда-экономикалық аймағы» базасында екі АЭА құру.
10. 2014 жылдың аяғына дейін Ақтөбе, Шығыс Қазақстан және Оңтүстік Қазақстан облыстарында салалық бағытталуы әртүрлі үш Индустриялық аймақ (бұдан әрі – ИА) құру.
11. 2015 жылға қарай ИА-да қатысушылар санын 42-ге дейін ұлғайту.
12. Шикізаттық емес экспортқа бағдарланған және жоғары технологиялық өндіріске кәсіпорындардың негізгі капиталына игерілген инвестициялар көлемінің орташа жылдық өсу қарқыны бар инвестициялардың ұлғаюы 2008 – 2014 жылдар кезеңінде АЭА аумақтарында кемінде 40 %-ды құрайды.
13. Кәсіпорындардың негізгі капиталына игерілген инвестициялар көлемінің орташа жылдық өсу қарқыны бар өндіріске инвестициялардың ұлғаюы 2008 – 2014 жылдар кезеңінде ИА аумақтарында кемінде 20 %-ды құрайды.
14. 2008 жылға қарағанда 2014 жылы АЭА аумақтарында тауарлар мен көрсетілген қызметтер (жұмыстар) өндірісі көлемдерінің өсуін 80 %-ға ұлғайту.
15. 2008 жылға қарағанда 2014 жылы ИА аумақтарында тауарлар мен көрсетілетін қызметтер (жұмыстар) өндірісі көлемдерінің жыл сайынғы ұлғаюы кемінде 20 %-ды құрайды.
16. АЭА аумағындағы жұмыс орындары санының жыл сайынғы ұлғаюы кемінде 15 %-ды құрайды.
17. 2015 жылға қарай шикізаттық емес (өңделген) экспорттың құндық көлемін 2008 жылдың деңгейіне қарағанда кем дегенде 30 %-ға ұлғайту жоспарланып отыр.»;
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген 3-бөлімде:
мынадай мазмұндағы «Инвестициялар тартуды, арнайы экономикалық аймақтар мен экспортты инновациялық-технологиялық дамытуды талдау» деген 3.3.1-кіші бөліммен толықтырылсын:
«3.3.1 Инвестициялар тартуды, арнайы экономикалық аймақтар мен экспортты инновациялық-технологиялық дамытуды талдау

2. Увеличение прямых иностранных инвестиций (далее – ПИИ) в обрабатывающую промышленность не менее чем на 10 %.
3. Увеличение отечественных и иностранных инвестиций в несырьевые секторы экономики (обрабатывающая промышленность, переработка сельскохозяйственной продукции, услуги) не менее чем на 2 раза к 2020 году.
4. Увеличение объема прямых иностранных инвестиций (далее – ПИИ) к валовому внутреннему продукту (далее – ВВП) на пять процентных пункта.
5. Диверсификация источников инвестиций (7 основных стран инвесторов с долей каждой страны 5 % и более).
6. Заключение соглашений с иностранными государствами о поощрении и взаимной защите инвестиций.
7. Увеличение реализации инвестиционных проектов с применением механизма государственно-частного партнерства в 2015 году не менее чем в 2 раза по сравнению с 2008 годом.
8. Создание до конца 2011 года двух СЭЗ:
в городе Караганде на базе Индустриального парка (для развития металлургии и металлообработки) и «Приграничная торгово-экономическая зона «Хоргос – Восточные ворота», как основной части логистического каркаса Западная Европа – Западный Китай (для развития различных видов обрабатывающих производств и транспортно-логистических услуг).
9. Создание до конца 2014 года трех Индустриальных зон (далее – ИЗ) в Актюбинской, Восточно-Казахстанской и Южно-Казахстанской областях с различной отраслевой направленностью.
10. Увеличение количества участников на ИЗ до 42 к 2015 году.
11. Увеличение инвестиций в несырьевое экспортоориентированное и высокотехнологичное производство со среднегодовым темпом роста объемов освоенных инвестиций в основной капитал предприятий за период с 2008 по 2014 годы на территориях СЭЗ составит не менее 40 %.
12. Увеличение инвестиций в производство со среднегодовым темпом роста объемов освоенных инвестиций в основной капитал предприятий на территориях ИЗ за период с 2008 по 2014 годы составит не менее 20 %.
13. Увеличение роста объемов производства товаров и услуг (работ) на территориях СЭЗ в 2014 году по отношению к 2008 году на 80 %.
14. Увеличение ежегодного роста объемов производства товаров и услуг (работ) на территориях ИЗ в 2014 году по отношению к 2008 году составит не менее 20 %.
15. Увеличение ежегодного роста количества рабочих мест на территории СЭЗ составит не менее 15 %.
16. К 2015 году увеличение стоимостного объема несырьевого (обработанного) экспорта – не менее чем на 30 % к уровню 2008 года.»;
разделе 3 «Анализ текущей ситуации»:
дополнить подразделом 3.3.1 «Анализ инновационно-технологического развития привлечения инвестиций, специальных экономических зон и экспорта» следующего содержания:
«3.3.1 Анализ инновационно-технологического развития привлечения инвестиций, специальных экономических зон и экспорта

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыруды бастау инновацияларды дамыту үшін жаңа серпін берді. Осының аясында инновациялық-техникалық даму көрсеткіштерінде елеулі өзгерістер орын алды. Маңызды фактор технологиялық инновацияларға салынған шетелдік инвестициялардың 20 есе - 2,1-ден 40 млрд. теңгеге дейін өсуі болып табылады, олардың үлесі қазіргі уақытта 20 %-ды құрайды. Шығарылатын инновациялық өнім көлемі шамамен үштен бір бөлікке - 142,1-ден 235,9 млрд. теңгеге өсті.
Алдағы жылдары ТШИ тартудың қалыптасқан жүйесі шеңберінде тиісті өңірдің әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларының құрылымдық бөлімшелері және еншілес кәсіпорындары ретінде еліміздің барлық өңірлерінде құрылған Инвесторларға қызмет көрсету орталықтарының (бұдан әрі - ИҚО) толыққанды қызметіне кедергі болатын бірқатар проблемалық мәселелер шешілетін болады. Инвесторларға операциялық қызмет көрсету үшін ИҚО фронт-офистер болып табылады және клиентпен тікелей қарым-қатынасты жүзеге асырады (бастапқы құжаттарды, қажетті байланыс деректерін және жобаны ілгерілетуді бастау үшін қажетті басқа ақпаратты алу), сондай-ақ шетелдік инвесторлардың өтінішіне жергілікті жерде жедел және дұрыс ден қоюды қамтамасыз етеді.
Қызмет үшін қажетті жағдайлармен қамтамасыз ету мақсатында ИҚО еліміздің өңірлерінде жұмыс істеп жатқан инвесторлармен тұрақты түрде талқылаулар өткізетін болады.
ИҚО-ны күшейтумен қатар, ТШИ үшін өсіп келе жатқан жаһандық бәсекелестік шеңберінде инвестициялар тарту жөніндегі ұлттық оператордың өкілеттіктерін кеңейту жоспарланып отыр.
Қазақстанның әл-ауқатын зерттеген АҚШ-тың Ұлттық ғылыми академиясы сарапшыларының бағалауы бойынша Қазақстанда экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және елдің инвестициялық ахуалын жақсарту үшін ғылым мен технологияны пайдалануға мүмкіндік беретін үлкен мүмкіндіктер бар.
Бүгінгі таңда инвесторлар үшін Қазақстан елеулі дәрежеде бұрынғыдай шикізат секторына салым салуға тартымды. Әзірше шетелдік инвесторлар үшін шикізат секторы мол табысты және тартымды болып қалуда, оларды табысы төмен шикізат секторына, атап айтқанда өңдеуші өнеркәсіп саласына тартуға мемлекет тарапынан көп күш-жігер талап етіледі. Сондықтан мемлекеттің бірінші кезектегі міндеті – өңірде өңдеуші өнеркәсіпке бағдарланған инвесторлар үшін ең жақсы жағдайлар қалыптастыру. Өңдеуші өнеркәсіп саласында тәуекел факторлары көп болғандықтан, инвесторлар үшін шикізаттық емес секторға заңнаманың тұрақтылығы сияқты маңызды норманы енгізген жөн деп саналады.
Бұл ретте, арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар аумағында өндіріс құруға көп көңіл бөлу қажет. Халықаралық өлшемдер бойынша Қазақстан экономикасының шикізаттық бағытталуы оның құрылымының кемшілігі болып табылады.»;
«Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:

Новый импульс для развития инноваций был дан с началом реализации Государственной программы по форсированному индустриально—инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 958. На этом фоне произошли заметные изменения в показателях инновационно-технологического развития. Значительном фактором является 20-кратное увеличения иностранных инвестиций в технологические инновации – с 2,1 до 40 млрд. тенге, доля которых теперь составляет около 20 %. Примерно на треть вырос объем выпускаемой инновационной продукции – с 142,1 до 235,9 млрд.тенге.
В рамках выстроенной системы привлечения ПИИ в предстоящие годы будет решен ряд проблемных вопросов, препятствующих полноценной деятельности центров обслуживания инвесторов (далее - ЦОИ), созданных во всех регионах страны в качестве структурных подразделений или дочерних предприятий социально-предпринимательских корпораций соответствующего региона. ЦОИ являются фронт-офисами для операционного обслуживания инвесторов и будут осуществлять прямое общение с клиентом (получение первичных документов, необходимых контактов и другой информации для начала продвижения проекта), а также обеспечивать оперативное и правильное реагирование на обращение иностранных инвесторов на местах.
ЦОИ будут регулярно проводить обсуждения с действующими инвесторами в регионах страны с целью обеспечения их необходимыми условиями для деятельности.
Помимо усиления ЦОИ, в рамках растущей глобальной конкуренции за ПИИ планируется расширение полномочий национального оператора по привлечению инвестиций.
По оценкам экспертов Национальной академии наук США, которые исследовали благосостояние Казахстана, Казахстан располагает большими возможностями, позволяющими использовать науку и технологии для повышения конкурентоспособности экономики и улучшения инвестиционного климата страны.
Сегодня для инвесторов Казахстан по прежнему в большей степени привлекателен для вложений сырьевой сектор. Пока сырьевой сектор остается высокодоходным и привлекательным для иностранных инвесторов, привлечь их в низкодоходный несырьевой сектор, в частности в сферу обрабатывающей промышленности требует много усилий со стороны государства. Поэтому первостепенная задача государства – формирование лучших в регионе условий для инвесторов, ориентированных на обрабатывающую промышленность. Считается целесообразным для несырьевого сектора ввести такую важную для инвесторов норму, как стабильность законодательства, так как в обрабатывающей промышленности больше факторов риска.
При этом необходимо акцентировать внимание на создании производства на территориях специальных экономических и индустриальных зонах. По международным меркам сырьевая направленность экономики Казахстана является изъяном ее структуры.»;
в разделе 4 «Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:

«Алға қойылған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу құралдары мен тетіктерінің тізбелері» деген 5.2-кіші бөлімде:
«Тікелей шетелдік инвестицияларды тарту» деген 1-бағытта:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұдан басқа, бұл туралы ақпарат Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне жылына бір рет берілетін осы Бағдарламаға 1-қосымшада келтірілген тікелей инвестициялардың түсімдері бойынша мақсатты индикаторларға қол жеткізуді қамтамасыз ету қажет. Тікелей шетелдік инвестициялардың түсімдері бойынша индикаторлар ТШИ тарту саласындағы Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің, жергілікті атқарушы органдардың жұмысын объективті бағалауды жүргізуге мүмкіндік береді.»;
елу сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Инвестициялық жобалардың дерекқорында ақпарат 3 тілде орналастырылған: мемлекеттік, орыс, ағылшын.»;
«АЭА мен ИА дамыту және құру: АЭА мен ИА инвестициялық тартымдылығын арттыру (2011 – 2012 жылдар)» деген 2-бағыт мынадай редакцияда жазылсын:
«2-бағыт. АЭА және ИА дамыту және құру: АЭА және ИА инвестициялық тартымдылығын арттыру.
АЭА қызметін басқарудың тиімділігін арттыру және инвестициялық ахуалын жақсарту мақсатында халықаралық тәжірибені ескере отырып, оларды дамытудың бірыңғай тәсілі қажет.
Осыған байланысты, Қазақстан Республикасында арнайы экономикалық аймақтарды дамытудың жалпы стратегиясын әзірлеу және енгізу үшін АЭА басқару бойынша озық тәжірибесі бар халықаралық консультантты тарту жоспарланып отыр.
Жекелеген АЭА инфрақұрылым объектілерін салуға және пайдалануға қаржыландырудың баламалы көздерін тарту бойынша бірыңғай мастер-жоспар әзірлеу көзделіп отыр.
Бұдан басқа, индустриялық аймақтардың құрылу, жұмыс істеу және тарату тәртібін және индустриялық аймақтардың аумақтарында мемлекеттік қолдау шараларын заңнамалық реттеу қажет.»;
«Экспорттаушыларды сервистік қолдау (2010 - 2014 жылдар)» деген 3-бағытта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Тұрақты негізде отандық тауарлардың, қызметтердің сыртқы нарықтарға экспортын ілгерілетуге бағытталған іс-шаралар өткізілетін болады, оның ішінде:
1) шетелде сауда миссияларын ұйымдастыру және өткізу;
2) отандық тауар белгілерін сыртқы нарықтарға ілгерілету;
3) «Қазақстанның экспорттық өнімі» анықтамалығын басып шығару және тарату;
4) кәсіпорындардың шетелдік бейінді көрмелерге қатысуын ұйымдастыру;
5) бірыңғай ұлттық стенд форматында халықаралық көрмелерде қазақстандық өндірушілердің экспорттық әлеуетін көрсету;
6) Қазақстан Республикасының экспорттаушылары мен шетелдік сатып алушылар үшін ұлттық интерактивті ақпараттық ресурс әзірлеу;

в подразделе 5.2 «Перечни инструментов и механизмов достижения поставленных целей и задач»:
в направлении 1 «Привлечение прямых иностранных инвестиций»:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«Кроме того, необходимо обеспечить достижение целевых индикаторов по поступлениям прямых инвестиций, информация о которых будет раз в год передаваться в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, приведенных в приложение 1 к настоящей Программе. Индикаторы по поступлениям прямых иностранных инвестиций позволят проводить объективную оценку работы загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов в области привлечения ПИИ.»;
часть пятьдесят восьмую изложить в следующей редакции:
«Информация в базе данных инвестиционных проектов размещена на
3 языках: государственном, русском, английском.»;
направление 2 «Развитие и создание СЭЗ и ИЗ: повышение инвестиционной привлекательности СЭЗ и ИЗ (2011 – 2012 годы)» изложить в следующей редакции:
«Направление 2. Развитие и создание СЭЗ и ИЗ: повышение инвестиционной привлекательности СЭЗ и ИЗ.
В целях повышения эффективности управления деятельностью и улучшения инвестиционного климата СЭЗ необходим единый подход к их развитию с учетом международного опыта.
В этой связи планируется привлечение международного консультанта с передовым опытом по управлению СЭЗ для разработки и внедрению общей стратегии развития специальных экономических зон в Республике Казахстан.
Предусматривается разработка единого мастер-плана по привлечению альтернативных источников финансирования в строительство и эксплуатацию объектов инфраструктуры отдельных СЭЗ.
Кроме того, необходимо законодательно урегулировать порядок создания, функционирования и упразднения индустриальных зон и меры государственной поддержки на территориях индустриальных зон.»;
в направлении 3 «Сервисная поддержка экспортеров (2010 – 2014 годы)»:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«На постоянной основе будут проводиться мероприятия, направленные на продвижение экспорта отечественных товаров, услуг на внешние рынки, в том числе:
1) организацию и проведение торговых миссий за рубежом;
2) продвижение отечественных товарных знаков на внешние рынки;
3) издание и распространение справочника «Экспортная продукция Казахстана»;
4) организация участия предприятий в зарубежных профильных выставках;
5) презентация экспортного потенциала казахстанских производителей на международных выставках в формате единого национального стенда;
6) разработку национального интерактивного информационного ресурса для экспортеров Республики Казахстан и иностранных покупателей;

7) шетелде қазақстандық экспорттық өнімдерді әлеуетті сатып алушыларды іздестіру.»;
мынадай мазмұндағы алтыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Отандық көрсетілетін қызметті берушілердің экспортын ілгерілету мақсатында қазақстандық компаниялар қызметінің нақты түрлерін экспорттау үшін әлеуетті нарықтарға шолулар жүргізілетін болады.»;
мынадай мазмұндағы жетінші және сегізінші бөліктермен толықтырылсын:
«Отандық шикізаттық емес (өңделген) тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің экспортын ынталандыру мақсатында кешенді және агрессиялық экспортты ілгерілету жүйесі құрылатын болады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық экспорттық стратегиясы әзірленетін және қабылданатын, әлеуетті экспорттық тауарлар тізбесі айқындалатын, орындалуына жауапты – «Kaznex Invest» экспорт және инвестициялар жөніндегі ұлттық агенттігі» АҚ, «жалғыз терезе» қағидаты бойынша біріктірілген қолдау жүйесі құрылатын және тұтастай алғанда экспортты дамыту саласындағы заңнамалық база жетілдірілетін болады.»;
«Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлім осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаға 1-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1477 қаулысына
1-қосымша

7) поиск потенциальных покупателей казахстанской экспортной продукции за рубежом.»;
дополнить частью шестой следующего содержания:
«С целью продвижения экспорта отечественных поставщиков услуг будут проводиться обзоры потенциальных рынков для экспорта конкретных видов услуг казахстанских компаний.»;
дополнить частями седьмым и восьмым следующего содержания:
«В целях стимулирования отечественного экспорта несырьевых (обработанных) товаров, услуг будет создана комплексная и агрессивная система продвижения экспорта.
Будет разработана и принята Национальная экспортная стратегия Республики Казахстан, определен перечень потенциальных экспортных товаров, ответственный за исполнение – АО «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «Kaznex Invest», создана интегрированная система поддержки экспортеров по принципу «одного окна» и в целом усовершенствована законодательная база в области развития экспорта.»;
раздел 7 «План мероприятий по реализации Программы по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы» изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 1 к Программе по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы изложить в новой редакций согласно
приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1477

2012 – 2014 жылдар
-
-
-
-
-
-
-
-
12
Жобалық қаржыландыруды дамытуды енгізу бойынша:
ЭБЖМ жанынан мемлекеттің қатысуымен жобалық қаржыландыру схемасы бойынша іске асыру үшін ұсынылатын пилоттық инвестициялық жобаларды қарастыру жөніндегі;
ИЖТМ жанында мемлекеттің қатысуынсыз (жеке жобалар) жобалық қаржыландыру схемасы бойынша іске асыру үшін ұсынылған пилоттық инвестициялық жобаларды қарастыру жөніндегі жұмыс (Сараптамалық) топтарын құру.
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ, ЭБЖМ
2012 жылғы I тоқсан
12-1
Мемлекеттік кәсіпорындарда және мемлекеттің қатысуы бар акционерлік қоғамдарда ЭЫДҰ-ның стандарттарына сәйкес корпоративтік басқару қағидаттарын (бәсекеге қабілеттілікті, тиімділікті және ашықтықты арттыру, басқарудың нарықтық қағидаттарына жақындау) енгізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ЭБЖМ, ИЖТМ, «Самұрық Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
12-2
Әлемдік тәжірибені зерделеу және Қазақстанның ЭЫДҰ-ның Халықаралық инвестициялар және трансұлттық корпорациялар туралы декларациясына қосылуы шеңберінде Ұлттық Байланыс Орталығын айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, ЭБЖМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша), «ҰТО» АҚ (келісім бойынша), «ССДО» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы IIІ тоқсан
Талап етілмейді
Қазақстан Республикасының инвестициялық имиджін ілгерілету
13
Брендтеу бойынша (Қазақстанның және/немесе елдің және/немесе «Казнекс Инвест» АҚ инвестициялық әлеуетін) жұмыстар жүргізу үшін қажетті шараларды қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2011 жылдың соңына дейін
-
-
-
-
-
-
-
-
14
Инвестицияларды тартуда экс-саясаткерлер мен бизнестің жоғары қызметтегі өкілдерін пайдалану мүмкіндігін қарастыру
ПӘ-ге жауап жобасымен бірге Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, СІМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы І тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
15
Үдемелі индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасына сәйкес экономиканың басым секторлары бойынша инвесторлардың жол сілтегіш-ақпараттық-талдамалық анықтамаларды шығару мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ, МГМ, АШМ, ККМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы I тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
16
Басым елдерде әлеуетті инвесторлар қатысатын болу елінде жоспарланатын іс-шаралар туралы ақпарат беруді және оларды Қазақстан туралы ақпараттық-таныстыру материалдары іс-шараларының шеңберінде таратуды қамтамасыз ету
ИЖТМ-ге ақпарат
СІМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтары
17
Қазақстанның инвестициялық мүмкіндіктерін ілгерілету бойынша ақпараттық-таныстыру іс-шараларын өткізу (роуд-шоу, кітапшалар, билбордтар, баспасөз конференциялары), оның ішінде:
ЭБЖМ-ге ақпарат
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпаны

2012 - 2014 годы
-
-
-
-
-
-
-
-
12
Создать рабочие (экспертные) группы по внедрению развития проектного финансирования:
при МЭБП по рассмотрению пилотных инвестиционных проектов, предлагаемых для реализации по схеме проектного финансирования с участием государства; при МИНТ по рассмотрению пилотных инвестиционных проектов, предлагаемых для реализации по схеме проектного финансирования без участия государства (частные проекты)
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МЭБП
I квартал
2012 года
-
-
-
-
-
-
-
-
12-1
Проработать вопрос внедрения принципов корпоративного управления (повышение конкурентоспособности, эффективности и прозрачности, приближение к рыночным принципам управления) в государственных предприятиях и акционерных обществах с государственным участием в соответствии со стандартами ОЭСР
Предложение в Правительство Республики Казахстан
МЭБП, МИНТ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
IV квартал
2012 года
Не требуются
12-2
Изучить мировой опыт и определить Национальный Контактный Центр в рамках присоединения Казахстана к Декларации ОЭСР о международных инвестициях и транснациональных корпорациях
Предложение в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МЭБП, АО «Kaznex Invest» (no согласованию), АО «НАЦ» (по согласованию), АО «ЦРТП» (по согласованию)
III квартал
2012 года
Не требуются
Продвижение инвестиционного имиджа Республики Казахстан
13
Принять необходимые меры по проведению работ по брендированию (Казахстана и/или инвестиционного потенциала страны и/или АО «Казнекс Инвест»)
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
до конца
2011 года
-
-
-
-
-
-
-
-
14
Рассмотреть возможность использования экс-политиков и высокопоставленных представителей бизнеса в привлечении инвестиций
Предложения в Правительство РК с проектом ответа в АП
МИНТ, МИД, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
I квартал
2012 года
-
-
-
-
-
-
-
-
15
Рассмотреть возможность выпуска информационно-аналитических справочников-путеводителей инвесторов по приоритетным секторам экономики в соответствии с Государственной программой форсированного индустриально-инновационного развития
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МНГ, МСХ, МТК, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
I квартал
2012 года
-
-
-
-
-
-
-
-
16
Обеспечить информирование в приоритетных странах о планируемых мероприятиях в стране пребывания, где принимают участие потенциальные инвесторы и распространение в рамках мероприятий информационно-презентационных материалов о Казахстане
Информация в МИНТ
МИД, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
25 января
года, следующего за отчетным годом
-
-
-
-
-
-
-
-
17
Проведение информационно-презентационных мероприятий по продвижению инвестиционных возможностей Казахстана (роуд-шоу, брошюра, билборды, пресс-конференции), в том числе:
Информация в МЭБП
МИНТ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
15 февраля
года, следующего за отчетным годом

80 000
Республикалық бюджет
001
25
Шетелдік инвесторларды тарту және сүйемелдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
ЭБЖМ-ге ақпарат
ИЖТМ, СІМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпаны
210 464
254 507
260 844
362 615
401 044
1 489 474
Республикалық бюджет
020
26
Инвестициялық жобаларды іске асыру үшін ТШИ тартуға жәрдемдесу (млн. АҚШ долл.):
2012 жылға – 72;
2013 жылға – 80;
2014 жылға – 93
ИЖТМ-ге ақпарат
«Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қантары
27
Қазақстандық жобаларға инвестициялық мандаты бар Тікелей инвестициялар қорын құру кезінде «Қазына Капитал Менеджмент» АҚ-ға салынған инвестицияларға қатысты шетелдік инвестицияларды тарту коэффициентін кемінде 1/1 сақтау
ИЖТМ-ге ақпарат
«Қазына Капитал Менеджмент» АҚ (келісім бойынша)
есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтары
28
Инвестициялық жобалар мен инвесторлардың дерекқорын әзірлеу және сүйемелдеу
ЭБЖМ-ге ақпарат
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпаны
30 000
-
-
5 892
10 744
46 636
Республикалық бюджет
020
29
«KAZNEX INVEST» АҚ-да шетелдік өкілдіктерді ашу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы І тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
30
Ведомстволық бағынысты ұйым шеңберінде инвесторларға қызмет көрсету бойынша орталық құру мүмкіндігін қарастыру
ИЖТМ-ге есеп
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жылғы I тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
31
Өңірлік үйлестіруші кеңестердің өңірлердің инвестициялық ахуалын жақсарту бойынша функцияларын беру мүмкіндігін қарастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, ЭБЖМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жылғы I жарты жылдық
32
Экономикалық бағыт үшін жауапты дипломаттарға арналған жүйелік негізде оқыту семинарларын өткізу мүмкіндігін қарастыру (ИЖТМ, даму институттарының және т.б. мамандарының қатысуымен)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, СІМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы І тоқсан
33
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің төрағалығымен инвестициялар бойынша комиссия құру (инвестициялық омбудсмен)
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының жобасы
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы І тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
34
ТШИ түсімдері бойынша нысаналы индикаторларға қол жеткізуді қамтамасыз ету (1-қосымша)
ЭБЖМ-ге ақпарат
СІМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпаны
35
Басым салаларда аса ірі инвестор-компаниялардың белгілі бір тізіміне сәйкес инвесторлармен жұмыс кестесін әзірлеу
ИЖТМ-ге ақпарат
СІМ, ҮАК, ІК, ИЖТМ
2012 жылғы І тоқсан
36
ТШИ тарту саласында ҮАК қызметін жандандыру мәселелерін пысықтау:
басым елдермен сауда-экономикалық мәселелер бойынша ҮАК құру;
ҮАК отырыстарында инвестициялық қызметті жүзеге асыру және экспортты ілгерілетумен байланысты мәселелерді қарастыру;
басым салаларда ҮАК құрамына аса ірі инвестор-компанияларды тарту бойынша жұмыстар жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
СІМ, ҮАК тең төрағалар
2012 жыл
37
ТШИ саласында іскерлік кеңестер қызметінің тиімділігін арттыру мәселелерін пысықтау:
іскерлік кеңестер қызметін үлгі ережемен регламенттеу;
іскерлік кеңестерді басқару органдарын құру; «Атамекен» Одағы» ҰЭП» ЗТБ жанындағы іскерлік кеңестерді жалпы үйлестіру бойынша консультациялық кеңес құру;
ҮАК құрамына қазақстандық іскерлік кеңестердің тең төрағаларының қатысуы;
ҮАК-тың қазақстандық бөлігінің іскерлік кеңесі қазақстандық тарапының есеп беруін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ, СІМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша), ҰКП, «Самұрық-Қазына «ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы II тоқсан
38
Қаржыландыруды талап ететін инвестициялық жобаларды анықтау
ИЖТМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Самұрық-Қазына «ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтары
39
Инвестицияларды тарту бойынша атқарылған жұмыс туралы ақпарат беру
ИЖТМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Самұрық-Қазына «ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
тоқсан сайын
40
www.invest.gov.kz ұлттық инвестициялық интернет-ресурсының бөлімдерін жаңарту үшін ақпараттың уақтылы берілуін қамтамасыз ету
ИЖТМ-ге ақпарат
СІМ, ККМ, МГМ, АШМ, МАМ, ЭБЖМ, Қаржымині, Еңбекмині
тоқсан сайын
41
www.invest.gov.kz ұлттық инвестициялық ресурсының баннерін мемлекеттік органдар мен ұлттық компаниялардың, ҚР шетелдегі мекемелерінің ресурстарына, сондай-ақ «Электрондық Үкімет» ресурсына орналастыру
ИЖТМ-ге ақпарат
СІМ, ККМ, МГМ, АШМ, ЭБЖМ, Қаржымині, Еңбекмині, «Самұрық-Қазына «ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы I тоқсан
42
Инвестициялық интернет-ресурсын әзірлеу және сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы желтоқсан

80 000
Республиканский бюджет
001
25
Услуги по привлечению и сопровождению иностранных инвесторов
Информация в МЭБП
МИНТ, МИД, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
15 февраля
года, следующего за отчетным годом
210 464
254 507
260 844
362 615
401 044
1 489 474
Республиканский бюджет
020
26
Оказание содействия в привлечении ПИИ для реализации инвестиционных проектов (в млн. долл.США):
на 2012 год – 72;
на 2013 год – 80;
на 2014 год – 93
Информация в МИНТ
АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
25 января
года, следующего за отчетным годом
27
При создании Фондов прямых инвестиций, имеющих инвестиционный мандат на казахстанские проекты, соблюдать коэффициент привлечения иностранных инвестиций, не менее 1/1 по отношению к вложенным инвестициям АО «Казына Капитал Менеджмент»
Информация в МИНТ
АО «Казына Капитал Менеджмент» (по согласованию)
25 января
года, следующего за отчетным годом
28
Разработка и сопровождение базы данных инвестиционных проектов и инвесторов
Информация в МЭБП
МИНТ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
15 февраля
года, следующего за отчетным годом
30 000
-
-
5 892
10 744
46 636
Республиканский бюджет
020
29
Внесение предложений по открытию зарубежных представительств АО «KAZNEX INVEST»
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
I квартал
2012 года
-
-
-
-
-
-
-
-
30
Рассмотреть возможность создания Центра по обслуживанию инвесторов в рамках подведомственной организации
Информация в МИНТ
акиматы областей, гг. Астана и Алматы
I квартал
2012 года
-
-
-
-
-
-
-
-
31
Рассмотрение возможности наделения функциями по улучшению инвестиционного климата регионов Региональные координационные советы
Предложение в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МЭБП, АО «Kaznex Invest» (по согласованию), акиматы областей, гг. Астана и Алматы
I полугодие
2012 года
32
Рассмотреть возможность проведения на системной основе обучающих семинаров (с участием специалистов МИНТ, институтов развития и т.п.) для дипломатов, ответственных за экономическое направление
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МИД, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
I квартал
2012 года
33
Создание Комиссии по инвестициям под председательством Премьер-Министра Республики Казахстан (инвестиционный омбудсмен)
Проект постановления Правительства Республики Казахстан
МИНТ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
I квартал
2012 года
-
-
-
-
-
-
-
-
34
Обеспечить достижение целевых индикаторов по поступлениям ПИИ (приложение 1)
Информация в МЭБП
МИД, акиматы областей, гг. Астана и Алматы
15 февраля
года, следующего за отчетным годом
35
Разработать график работы с инвесторами, согласно определенного списка крупнейших компаний-инвесторов в приоритетных отраслях
Информация в МИНТ
МИД, МПК, Деловые советы, МИНТ
I квартал
2012 года
36
Проработать вопросы активизации деятельности МПК в области привлечения ПИИ:
создание МПК по торгово-экономическим вопросам с приоритетными странами;
рассмотрение на заседаниях МПК проблемных вопросов, связанных с осуществлением инвестиционной деятельности и продвижением экспорта;
проведение работы по вовлечению крупнейших компаний-инвесторов в приоритетных отраслях в состав МПК
Отчет в Правительство РК
МИД, сопредседатели МПК
2012 год
37
Проработать вопросы повышения эффективности деятельности деловых советов в области привлечения ПИИ:
регламентация деятельности деловых советов типовым положением:
создание органов управления деловых советов; создание консультативного совета по общей координации деловых советов при ОЮЛ «НЭП «Союз «Атамекен»;
участие сопредседателей казахстанских деловых советов в составе МПК;
обеспечение подотчетности казахстанской стороны деловых советов казахстанской части МПК
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МИД, АО «Kaznex Invest» (по согласованию), НПП, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
II квартал
2012 года
38
Определить инвестиционные проекты, требующие финансирования
Информация в МИНТ
акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
25 января
года, следующего за отчетным годом
39
Представлять информацию о проделанной работе по привлечению инвестиций
Информация в МИНТ
акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
Ежеквартально
40
Обеспечение своевременного предоставления информации, для обновления разделов национального инвестиционного интернет-ресурса www.invest.gov.kz
Информация в МИНТ
МИД, МТК, МНГ, МСХ,
МЭБП, МФ, МТСЗН, МКИ, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Ежеквартально
41
Размещение баннера национального инвестиционного ресурса www.invest.gov.kz на ресурсах государственных органов и нацкомпаний, загранучреждений РК, а также на ресурсе «электронного Правительства»
Информация в МИНТ
МИД, МТК, МНГ, МСХ, МЭБП, МФ, МТСЗН, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
I квартал
2012 года
-
42
Разработка и сопровождение инвестиционного интернет-ресурса
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
декабрь
2010 года

15 000
25 799
24 569
16 533
22 131
104 032
Республикалық бюджет
020
43
Инвесторлармен жүргізілетін жұмыстардың тұрақты мониторингін қамтамасыз ету:
барлық мүдделі мемлекеттік органдарға шетелдік инвесторлар мен инвестициялық жобалардың дерекқорына қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін арнайы кілт беру;
Шетелдік инвесторлар мен инвестициялық жобалардың www.baseinvest.kz дерекқорына шетелдік инвесторлар туралы, шетелдік инвесторлармен өткізілген кездесулер мен қол жеткізілген уағдаластықтар туралы, шетелдік инвесторлармен бірге іске асырылатын және жоспарланатын жобалар туралы ақпаратты енгізу
ИЖТМ-ге ақпарат беру
СІМ, МГМ, АШМ, ККМ, МАМ, «Самұрық-Қазына «ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
тоқсан сайын
44
Шетелдік инвесторлар мен инвестициялық жобалардың дерекқорын толтыру бойынша оқыту семинарларын өткізу
ИЖТМ-ге ақпарат
«Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
Қажет етілмейді
45
ҮИИДМБ іске асыру үшін «ұлттық чемпиондарды» іріктеу бойынша өлшемдер әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ, «Қазына Капитал Менеджмент» АҚ (келісім бойынша), CITIC KAZYNA (келісім бойынша), МГМ, ККМ, АШМ
2012 жылғы I тоқсан
46
Жетекшілік етілетін салалар мен өңірлерде «ұлттық чемпиондар» тізіміне енгізу үшін кандидат-компанияларды анықтау бойынша ұсыныстар беру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ, «Қазына Капитал Менеджмент» АҚ (келісім бойынша), МГМ, ККМ, АШМ, «Самұрық-Қазына «ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2011 жылғы IV тоқсан
47
Жергілікті атқарушы органдардың барлық деңгейлері тарапынан Инвесторларға қызмет көрсету орталықтарының қызметіне жәрдемдесуді қамтамасыз ету
ИЖТМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
тоқсан сайын
АЭА-ны және ИА-ны құру мен дамыту
АЭА және ИА-ның инвестициялық тартымдылығын арттыру
48
Өңірлерде 1-2 индустриялық аймақтарды құру мәселелерін пысықтау
ИЖТМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2012 жылғы 2 жарты жылдық
49
Қазақстан Республикасында Арнайы экономикалық аймақтарды дамыту бойынша көрсетілетін қызметтер
ИЖТМ-ге ақпарат
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы желтоқсан

15 000
25 799
24 569
16 533
22 131
104 032
Республиканский бюджет
020
43
Обеспечить постоянный мониторинг проводимой работы с инвесторами:
предоставление специального ключа для обеспечения всем заинтересованным государственным органам доступа к Базе данных иностранных инвесторов и инвестиционных проектов;
внесение в Базу данных иностранных инвесторов и инвестиционных проектов www.baseinvest.kz информации об иностранных инвесторах, о проведенных встречах и достигнутых договоренностях с иностранными инвесторами, реализуемым и планируемым к реализации проектам с иностранными инвесторами
Информация в МИНТ
МИД, МНГ, МСХ, МТК, МКИ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
Ежеквартально
44
Проведение обучающих семинаров по заполнению Базы данных иностранных инвесторов и инвестиционных проектов
Информация в МИНТ
АО «Kaznex Invest» (по согласованию), акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Ежегодно
Не требуется
45
Разработать критерии по отбору «национальных чемпионов» для реализации ГПФИИР
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, АО «Казына Капитал Менеджмент» (по согласованию), CITIC KAZYNA (по согласованию), МНГ, МТК, МСХ
I квартал
2012 года
46
Дать предложения по определению компаний-кандидатов в курируемых отраслях и регионах для включения в список «национальных чемпионов»
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, АО «Казына Капитал Менеджмент» (по согласованию), МНГ, МТК, МСХ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
IV квартал
2011 года
47
Обеспечить содействие в деятельности Центра обслуживания инвесторов со стороны всех уровней местных исполнительных органов
Информация в МИНТ
акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
Ежеквартально
Развитие и создание СЭЗ и ИЗ
Повышение инвестиционной привлекательности СЭЗ и ИЗ
48
Проработать вопрос создания в регионах 1 -2 индустриальных зон
Информация в МИНТ
акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
2-ое полугодие
2012 года
49
Услуга по развитию Специальных экономических зон в Республике Казахстан
Информация в МИНТ
МИНТ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
декабрь
2013 года

700 000
200 000
200 000
1 453 915
Республикалық бюджет
022
75
Шетелдік компаниялардың тарапынан шикізаттық емес сектордың қазақстандық өніміне сұранысын қолдау және кеңейту жүйесін жасау үшін «Экспорттық кредиттер мен инвестицияларды сақтандыру жөніндегі мемлекеттік сақтандыру корпорациясы» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ИЖТМ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы желтоқсан
1 500 000
-
-
-
-
1 500 000
Республикалық бюджет
019
76
Қазақстан Республикасының заңнамасына экспорттық-кредиттік агенттік қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар жасау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ИЖТМ, «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2012 жылғы
I тоқсан
-
-
-
-
-
-
-
-
77
Экспорттаушылардың көліктік шығындарының бір бөлігін өтеу түрінде өңделген экспортты ынталандыру бойынша қаржылық құралды қолданудың орындылығын зерделеу (есептеулер, үлгілер, қағидалар)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИЖТМ, ЭБЖМ, Қаржыминi, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы
I тоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰҚК
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
БП
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ІІМ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
МАМ
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
СІМ
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИЖТМ
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
МГМ
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ҮАК
Сауда-экономикалық ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссия
ӨДМ
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
АШМ
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Еңбекминi
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Қаржыминi
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
ЭБЖМ
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
СДШІА
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
ҰБ
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰКП
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
«ҰТО» АҚ
«Ұлттық талдау орталығы» акционерлік қоғамы»
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«ҚМГ» ҰК» АҚ
«ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ
«Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамы
«Қазына Капитал Менеджмент» АҚ
«Қазына Капитал Менеджмент» акционерлік қоғамы
«Kaznex Invest» АҚ
«KAZNEX INVEST» акционерлік қоғамы
«Қазақтелеком» АҚ
«Қазақтелеком» акционерлік қоғамы
«ССДО» АҚ
«Сауда саясатын дамыту орталығы» акционерлік қоғамы
АЭА
арнайы экономикалық аймақ
«ҰИМХТ» АЭА
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағы
ОҚО
Оңтүстік Қазақстан облысы
ТШИ
тікелей шетелдік инвестициялар
БАҚ
бұқаралық ақпарат құралдары
ИА
индустриялық аймақтар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1477 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасында
инвестицияларды тарту, арнайы
экономикалық аймақтарды дамыту
және экспортты ынталандыру

700 000
200 000
200 000
1 453 915
Республиканский бюджет
022
75
Увеличить уставной капитал АО «Государственная страховая корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций» для создания системы по поддержанию и расширению спроса на казахстанскую продукцию несырьевого сектора со стороны иностранных компаний
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
декабрь
2010 года
1 500 000
-
-
-
-
1 500 000
Республиканский бюджет
019
76
Выработка предложений по внесению изменений и дополнений в законодательство Республики Казахстан по вопросам деятельности экспортно-кредитного агентства
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, НБ (по согласованию), АО «НУХ «Байтерек» (по согласованию)
I квартал
2012 года
-
-
-
-
-
-
-
-
77
Изучить целесообразность применения финансового инструмента по стимулированию обработанного экспорта в виде возмещения части транспортных затрат экспортеров (расчеты, модели, правила)
Информация в Правительство Республики Казахстан
МИНТ, МЭБП, МФ, АО «Kaznex Invest» (по согласованию)
I квартал
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
КНБ
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ГП
Генеральная Прокуратура Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МКИ
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИНТ
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МНГ
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МПК
Межправительственная комиссия по торгово-экономическому сотрудничеству
МРР
Министерство регионального развития Республики Казахстан
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АДСиФК
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
НБ
Национальный Банк Республики Казахстан
НПП
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан
АО «НАЦ»
акционерное общество «Национальный аналитический центр»
АО «ФНБ «Самрук-Казына»
акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «НК «КМГ»
акционерное общество «Национальная компания «КазМунайГаз»
АО «НУХ «Байтерек»
акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «Байтерек»
АО «Казына Капитал Менеджмент»
акционерное общество «Казына Капитал Менеджмент»
АО «Kaznex Invest»
акционерное общество «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST»
АО «Казахтелеком»
акционерное общество «Казахтелеком»
АО «ЦРТП»
акционерное общество «Центр развития торговой политики»
СЭЗ
специальная экономическая зона
СЭЗ «НИНТ»
специальная экономическая зона «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
ЮКО
Южно-Казахстанская область
ПИИ
прямые иностранные инвестиции
СМИ
средства массовой информации
ИЗ
индустриальные зоны
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1477
Приложение 1
к Программе по привлечению
инвестиций, развитию
специальных экономических зон
и стимулированию экспорта в
Республике Казахстан