Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы съезінің шешімдеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің вето қою және келісу рәсімдері арқылы оны еңсеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1525 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 қазандағы № 677 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 24.10.2018 № 677 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы туралы" 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 19-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы съезінің шешімдеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің вето қою және келісу рәсімдері арқылы оны еңсеру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1525 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы съезінің
шешімдеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің вето қою және
келісу рәсімдері арқылы оны еңсеру
қағидалары
Осы Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы съезінің шешімдеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің вето қою және келісу рәсімдері арқылы оны еңсеру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы туралы" 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (бұдан әрі – Ұлттық палата) съезінің шешімдеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің вето қою және келісу рәсімдері арқылы оны еңсеру тәртібін айқындайды.
1. Вето қою тәртібі
1. Ұлттық палата съезінің жұмысына қатысып отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері (бұдан әрі – Үкімет мүшелері) Ұлттық палата съезі отырысының барысында Ұлттық палата съезі қабылдаған шешіммен келіспеген жағдайда, Ұлттық палата съезі шешімінің хаттамасында көрсетілетін өзінің ерекше пікірін білдіреді.
2. Үкімет мүшелерінің ерекше пікірі бар Ұлттық палата съезінің шешімін Ұлттық палата оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне жібереді.

Об утверждении Правил наложения вето Правительством Республики Казахстан на решения съезда Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и его преодоления через согласительные процедуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1525. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2018 года № 677 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.10.2018 № 677 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года "О Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила наложения вето Правительством Республики Казахстан на решения съезда Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и его преодоления через согласительные процедуры.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 1525
Правила
наложения вето Правительством Республики Казахстан на решения
съезда Национальной палаты предпринимателей Республики
Казахстан и его преодоления через согласительные процедуры
Настоящие Правила наложения вето Правительством Республики Казахстан на решения съезда Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и его преодоления через согласительные процедуры (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2013 года "О Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок наложения вето Правительством Республики Казахстан на решения съезда Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан (далее – Национальная палата) и его преодоления через согласительные процедуры.
1. Порядок наложения вето
1. Представители Правительства Республики Казахстан (далее – представители Правительства), принимающие участие в работе съезда Национальной палаты, в ходе заседания съезда Национальной палаты, в случае несогласия с принятым решением съезда Национальной палаты, выражают свое особое мнение, которое отражается в протоколе решения съезда Национальной палаты.
2. Решение съезда Национальной палаты с особым мнением представителей Правительства в течение одного рабочего дня с даты его подписания направляется Национальной палатой в Правительство Республики Казахстан.

3. Үкімет мүшелерінің ерекше пікірі бар Ұлттық палата съезінің шешімі тиісті саладағы уәкілеттік органға, сондай-ақ өзге де мүдделі мемлекеттік органдарға қарауға жіберіледі.
4. Қарсылықтары бар мәселелерді қарау нәтижелері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнің Регламентiнде көзделген Қазақстан Республикасы Yкiметiнің отырыстарын дайындау және өткізу тәртібіне сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырысына шығарылады.
2. Ветоны еңсеру тәртібі
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен келіспеген жағдайда, Ұлттық палата Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасы Үкіметінің ветосын еңсеру ниеті туралы хат жолдайды.
6. Қазақстан Республикасы Үкіметінің вето қою туралы шешімі Ұлттық палата съезінің шешімдеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің ветосын еңсеру жөніндегі келісу комиссиясын (бұдан әрі – Келісу комиссиясы) құру жолымен келісу рәсімдері арқылы еңсеріледі.
7. Келісу комиссиясы осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген Ұлттық палатаның хаты түскен күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімімен құрылады.
8. Келісу комиссиясы Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Ұлттық палата өкілдерінің тең санынан тепе-тең бастамада құрылады.
9. Келісу комиссиясының құрамына Қазақстан Республикасының Үкіметінен құзыретіне ерекше пікір бар мәселелерді қарау кіретін мемлекеттік органдардың өкілдері енгізілуі мүмкін.
10. Келісу комиссиясының төрағасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің өкілдері құрамынан сайланады.
11. Келісу комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы Келісу комиссиясы мүшелерінің қарапайым көпшілік даусымен қабылданады, ал дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасының даусы шешуші болып саналады.
12. Келісу комиссиясы жұмыс қорытындылары бойынша одан әрі Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырысына шығару және түпкілікті шешім қабылдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметіне жіберілетін ұсынымдар әзірлейді.
13. Қазақстан Республикасы Үкіметінің ветосын еңсеру осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті шешімімен ресімделеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ветосы еңсерілмеген Ұлттық палата съезінің шешімдері қолданысқа енгізілмейді.

3. Решение съезда Национальной палаты с особым мнением представителей Правительства направляется в уполномоченный орган соответствующей отрасли, а также в иные заинтересованные государственные органы на рассмотрение.
4. Результаты рассмотрения вопросов, по которым имеются возражения, выносятся на заседание Правительства Республики Казахстан в соответствии с порядком подготовки и проведения заседаний Правительства Республики Казахстан, предусмотренным Регламентом Правительства Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 1300.
2. Порядок преодоления вето
5. В случае несогласия с решением Правительства Республики Казахстан, Национальная палата направляет в Правительство Республики Казахстан письмо о намерении преодоления вето Правительства Республики Казахстан.
6. Решение Правительства Республики Казахстан о наложении вето преодолевается посредством образования согласительной комиссии по преодолению вето Правительства Республики Казахстан на решения съезда Национальной палаты (далее – Согласительная комиссия) через согласительные процедуры.
7. Согласительная комиссия образуется распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан в течение 10 рабочих дней со дня поступления письма Национальной палаты, указанного в пункте 5 настоящих Правил.
8. Согласительная комиссия создается на паритетных началах из равного числа представителей Правительства Республики Казахстан и Национальной палаты.
9. В состав Согласительной комиссии от Правительства Республики Казахстан могут быть включены представители государственных органов, в чью компетенцию входит рассмотрение вопросов, по которым имеется особое мнение.
10. Председатель Согласительной комиссии избирается из состава представителей Правительства Республики Казахстан.
11. Решение Согласительной комиссии принимается открытым голосованием простым большинством членов согласительной комиссии, а при равенстве голосов, голос председателя комиссии считается решающим.
12. По итогам работы Согласительной комиссией вырабатываются рекомендации, которые направляются в Правительство Республики Казахстан, в целях дальнейшего их вынесения на заседание Правительства Республики Казахстан и принятия окончательного решения.
13. Преодоление вето Правительства Республики Казахстан оформляется соответствующим решением Правительства Республики Казахстан в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
Решения съезда Национальной палаты, по которым не преодолено вето Правительства Республики Казахстан, не вводится в действие.