"Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1583 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы жағдайды талдау» деген бөлімде:
«1. Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген кіші бөлімде:
мынадай редакциядағы жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы бөліктермен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің деректері бойынша 2012 жылғы бөлшек сауда айналымы 4567,7 млрд. теңгені құрады, бөлшек сауданың нақты көлем индексі 2011 жылмен салыстырғанда 13,4 %-ға (3865,8 млрд. теңге) ұлғайды.
Сол кезең ішінде 2012 жылғы көтерме сауда айналымы 11832,5 млрд. теңгені құрады (2011 жылы – 10234,8 млрд. теңге).
2012 жылы Қазақстан Республикасында 459 брокерлік-дилерлік ұйым мен 13 тауар биржасы жұмыс істеді, онда спот-тауармен 179 474 мәміле жасалды.
2012 жылы биржалық мәмілелердің жалпы көлемі 1447,2 млрд. теңгені құрады және 2011 жылмен (462,0 млрд. теңге) салыстырғанда 3,1 есеге және 2010 жылмен салыстырғанда (86,4 млрд. теңге) 16,7 еседен астам ұлғайды. Бұл ретте сауда-саттыққа қойылған спот-тауарлардың көлемі 2011 жылмен (465,5 млрд. теңге) салыстырғанда 3 еседен көп (1456,3 млрд. теңге) және 2009 жылмен (94,5 млрд. теңге) салыстырғанда 15 еседен астам өсті.
Қазіргі заманғы жағдайларда бөлшек сауда өндірісті, бөлуді, алмасу мен тұтынуды біріктіре отырып, сол арқылы бірыңғай кешенді қалыптастыра отырып, елеулі мәнге ие болып отыр.
Соңғы уақытта қазіргі заманғы сауда елеулі құрылымдық өзгерістерге ұшырады: стихиялы ұйымдастырылған нарықтар қысқарды, бөлшек желілер ірілендірілді, шетел операторларының өктемдігі орын алды, ірі бөлшек желілер арасында бәсекелестік күшейді.
Осылайша, қазіргі уақытта бөлшек тауар айналымын негізінен өз қызметін стационарлық желілерде жүзеге асыратын коммерциялық ұйымдар мен жеке кәсіпорындар қалыптастырады.
Бүгінгі күні тұтыну нарығының жай-күйі қатаң құрылымдаумен және сауда ұйымдарының жаңа форматтары мен кіші форматтарын қолданысқа енгізумен сипатталатынын атап өткен жөн. Бұған қоса, бөлшек сауданың осы заманғы дамуы дүкендер, сату әдістері мен қызмет көрсету нысандары түріндегі үлкен өзгерістермен қоса жүреді.
Қазіргі уақытта Қазақстанда елдің экономикалық мүдделерін қорғаудың және ілгерілетудің сенімді жүйесін қалыптастыруға, сыртқы нарықтарға отандық тауарлар мен көрсетілетін қызметтер үшін қолжетімділікті құруға бағытталған тиімді сауда саясаты жүргізілуде.
Қазақстанда ірі айналымы бар компаниялар топтарының пайда болуынан нарықта бәсекенің күшеюі байқалады. Желілердің өз жұмыстарын нақты форматтар негізінде құра бастауы жалпы үрдіс болып табылады.»;
мынадай мазмұндағы қырық бірінші бөлікпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 "О Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2011-2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1583
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 «О Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации»:
в подразделе «1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
дополнить частями двадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый, двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятый в следующей редакции:
«По данным Агентства РК по статистике за 2012 год оборот розничной торговли составил 4567,7 млрд. тенге, индекс физического объема розничной торговли увеличился по сравнению с 2011 годом на 13,4 % (3865,8 млрд. тенге).
За тот же период оборот оптовой торговли за 2012 год составил 11832,5 млрд. тенге (2011 год – 10234,8 млрд. тенге).
В 2012 году в Республике Казахстан действовало 459 брокерско-дилерских организаций и 13 товарных бирж, на которых было заключено 179474 сделок со спот-товаром.
За 2012 год общий объем биржевых сделок составил 1447,2 млрд. тенге и увеличился в 3,1 раза по сравнению с 2011 годом (462,0 млрд. тенге) и более чем в 16,7 раз по сравнению с 2010-м (86,4 млрд. тенге). При этом объем выставляемых на торги спот-товаров вырос более чем в 3 раза (1456,3 млрд. тенге) по сравнению с 2011 годом (465,5 млрд. тенге) и более чем в 15 раз по сравнению с 2009 годом (94,5 миллиарда тенге).
В современных условиях розничная торговля приобретает все большее значение, соединяя производство, распределение, обмен и потребление, формируя тем самым единый комплекс.
За последнее время современная торговля претерпела серьезные структурные изменения: произошли сокращения стихийно организованных рынков, укрупнение розничных сетей, экспансия зарубежных операторов, обострение конкуренции между крупными розничными сетями.
Так розничный товарооборот в настоящее время формируется в основном коммерческими организациями и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими свою деятельность в стационарных сетях.
Важно отметить, что состояние потребительского рынка на сегодняшний день характеризуется жесткой структуризацией и вводом в действие новых форматов и подформатов организации торговли. Более того, современное развитие розничной торговли сопровождается большими изменениями в типах магазинов, методах продаж и формах обслуживания.
В настоящее время в Казахстане проводится эффективная торговая политика, направленная на формирование надежной системы защиты и продвижения экономических интересов страны, создание для отечественных товаров и услуг доступа к внешним рынкам.
В Казахстане отмечено появление групп компаний с крупным оборотом, что привело к обострению конкуренции на рынке. Общей тенденцией является то, что сети начинают строить работу на основе четких форматов.»;
дополнить частью сорок первой следующего содержания:

«2013 жылғы 1 қыркүйекте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты 11734,5 миллиард теңгені немесе ЖІӨ-ге 34,1% %-ды құрады. Осылайша, Ұлттық қордың активтерін ЖІӨ-нің 30 %-ы мөлшерінде төмендетілмейтін қалдықтан кемітпей ұстау сақталуда. Өткен жылмен салыстырғанда бұл көрсеткіш 3 %-ға ұлғайды.»;
қырық сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«2013 жылғы 1 желтоқсандағы жағдай бойынша «Жылжымайтын мүліктің меншік иелері – жеке тұлғалардың жылжымайтын мүлкін міндетті сақтандыру туралы» Заң жобасы мүдделі мемлекеттік органдармен және міндетті сақтандырудың моделі мен тетігін айқындау, сақтандыру сыйлықақысының мөлшерін, сақтандыру төлемін, құрылыс типі бойынша коэффициенттерді, жылжымайтын мүлікті тіркеу аумағының тәуекел аймақтарының типі бойынша коэффициенттерді айқындау жөніндегі, актуарлық есептеулер жүргізу жөніндегі қауымдастықтармен талқылау және әзірлеу сатысында.
Міндетті сақтандыруды, тәуекелдердің түрлерін, төтенше жағдайлардан сақтандыру объектілерін, сондай-ақ Апатты тәуекелдердің мемлекеттік қорын құруды көздейтін сақтандыру мәселелері бойынша негізгі тәсілдер мақұлданды.»;
«2. Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы бөліктермен толықтырылсын:
«Сонымен қатар, мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына қол жеткізу бойынша мемлекеттік органдардың үйлестірілген қызметін қамтамасыз ету, мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін арттыру шеңберінде Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік жоспарлау жүйесін (бұдан әрі – МЖЖ) одан әрі жетілдіру қажет.
Осылайша, бүгінгі күні қабылданған және іске асырылып жатқан МЖЖ құжаттарының жиынтық саны 975 бірлікке, оның ішінде орталық деңгейде 183 бірлікке және жергілікті деңгейде 792 бірлікке жетті. Құжаттардың мұндай көлемі мемлекеттік орган қызметін тиімді басқаруға; адами ресурстарды қоса алғанда, ресурстарды жұмсаудың тиімділігіне; МЖЖ құжаттарының сапасына теріс әсер етеді.
Жоғары тұрған құжаттардың стратегиялық мақсаттарының бір бөлігін төмен тұрған деңгейдегі құжаттарға декомпозицияландырылмаған. Бұл ретте кейбір мақсаттар МЖЖ-нің төмен тұрған құжаттарында қайталанған.
Стратегиялық мақсаттардың шамамен 30 %-ы санмен өлшенбейді, бұл оларға қол жеткізу мониторингін қиындатады.
Мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларындағы көрсеткіштер саны 90-нан бастап 1000 бірлікке дейін ауытқиды.
Көрсеткіштердің жоспарлы мәндерін болжау тиісті деңгейде жүзеге асырылмайды. Ғылыми негізделген жоспарлау әдістерінің болмауына байланысты көрсеткіштердің жоспарлы мәндерін негізсіз төмендету практикасы орын алуда.
Осыған байланысты, МЖЖ жетілдіру жоғары тұрған және төменгі деңгейдегі құжаттар көрсеткіштерін өзара байланыстыру, стратегиялық және бағдарламалық құжаттардың көрсеткіштеріне қол жеткізуге жауапкершіліктің нақтыланбауы, МЖЖ құжаттарының сапасы мен саны, стратегиялық және бюджеттік жоспарлауды қамтамасыз ету бөлігінде проблемаларды шешуге бағытталатын болады.
Осы мақсатта мемлекеттік жоспарлау мәселелерін реттейтін нормативтік-құқықтық база қайта қаралатын болады, мемлекеттік органдардың 2020 Стратегиялық жоспардың көрсеткіштеріне қол жеткізу жауапкершілігінің деңгейінің аражігін нақты ажырату белгіленген.»;
мынадай мазмұндағы он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші бөліктермен толықтырылсын:
«Қолданыстағы заңнаманы Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының елдерін корпоративтік басқару қағидаттарына сәйкестігі тұрғысынан талдау Қазақстанда мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдарда корпоративтік басқаруды енгізудің төмен деңгейі анықталғанын көрсетті.
Әлеуметтік маңызы бар және индустриялық-инновациялық жобаларды, сондай-ақ мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын ескере отырып іске асыру үшін республикалық бюджет шеңберінде 018 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» бюджеттік бағдарламасы іске асырылады.
Шаруашылық жүргізу және жедел басқару құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер) (бұдан әрі – АҚ (ЖШС) қызметтерінің түрлерін талдау олардың бір бөлігі өз қызметін жеке сектор көп қатысатын нарықтарда жүзеге асыратынын көрсетеді. Осылайша, мемлекет осы нарықтарға қатысуымен квазимемлекеттік сектор субъектілерін қолдау жолымен бәсекелестікті шектейді.

«Средства Национального фонда Республики Казахстан 1 сентября 2013 года составили 11734,5 миллиарда тенге или 34,1 % к ВВП. Таким образом, удержание активов Национального фонда не менее неснижаемого остатка в размере 30 % от ВВП соблюдается. По сравнению с предыдущим годом данный показатель увеличился на 3 %.»;
часть сорок восемь изложить в следующей редакции:
«По состоянию на 1 декабря 2013 года проект Закона «Об обязательном страховании недвижимого имущества физических лиц собственников недвижимости» находится на стадии разработки и обсуждения с заинтересованными государственными органами и ассоциациями по определению модели и механизма обязательного страхования, по определению размеров страховой премии, страховой выплаты, коэффициентов по типу строения, коэффициентов по типу рисковых зон территории регистрации недвижимого имущества, по проведению актуарных расчетов.
Основные подходы по вопросам страхования, предусматривающее обязательное страхование, виды рисков, объекты страхования от чрезвычайных ситуаций, а также создание Государственного фонда катастрофических рисков одобрены.»;
в подразделе «2. Создание результативного государственного сектора»:
дополнить частями двенадцать, тринадцать, четырнадцать, пятнадцать, шестнадцать, семнадцать, восемнадцать, девятнадцать следующего содержания:
«Вместе с тем, в рамках обеспечения скоординированной деятельности государственных органов по достижению стратегических целей государства, повышения эффективности деятельности государственных органов необходимо дальнейшее совершенствование Системы государственного планирования (далее – СГП), утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827.
Так на сегодняшний день суммарное количество принятых и реализуемых документов СГП достигло 975 единиц, в том числе на центральном уровне 183 единицы и 792 единицы на местном уровне. Такое количество документов отрицательно влияет на эффективность управления деятельностью государственного органа; эффективность расходования ресурсов, включая человеческие; качество документов СГП.
Часть стратегических целей вышестоящих документов не декомпозирована в документы нижестоящего уровня. При этом некоторые цели продублированы в нижестоящих документах СГП.
Около 30 % стратегических целей количественно неизмеримы, что затрудняет мониторинг их достижения.
Количество показателей в стратегических планах государственных органов варьируется от 90 до 1000 единиц.
Не на должном уровне осуществляется прогнозирование плановых значений показателей. В связи с отсутствием научно обоснованных методов планирования присутствует практика необоснованного занижения плановых значений показателей.
В связи с этим совершенствование СГП будет направлено на решение проблем в части взаимоувязки показателей документов вышестоящего и нижестоящего уровня, размытости ответственности за достижение показателей стратегических и программных документов, качества и количества документов СГП, обеспечения стратегического и бюджетного планирования.
С этой целью будет пересмотрена нормативная правовая база, регулирующая вопросы государственного планирования, установлено четкое разграничение уровня ответственности государственных органов в достижении показателей Стратегического плана 2020.»;
дополнить частями пятнадцать, шестнадцать, семнадцать, восемнадцать, девятнадцать, двадцать, двадцать один следующего содержания:
«Анализ действующего законодательства на предмет соответствия принципам корпоративного управления стран Организаций Экономического сотрудничества и Развития показал, что в Казахстане выявлен слабый уровень внедрения корпоративного управления в акционерных обществах с участием государства.
Для реализации социально значимых и индустриально-инновационных проектов, а также с учетом основных направлений государственной политики в рамках республиканского бюджета реализовывается бюджетная программа 018 «Увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»;
Анализ видов деятельности государственных предприятий на праве хозяйственного ведения и оперативного управления, акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) (далее – АО (ТОО)) с государственным участием показывает, что часть из них осуществляют деятельность на рынках, где широко присутствует частный сектор. Государство, таким образом, своим присутствием на данных рынках ограничивает конкуренцию путем поддержки субъектов квазигосударственного сектора.

Мемлекет басшысының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы «Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының 29-тармағына сәйкес жекелеген мемлекеттік кәсіпорындар, квазимемлекеттік компаниялар және өзге де стратегиялық емес сипаттағы ұйымдарды жеке секторға беру жолымен жекешелендіру жөніндегі жұмыстар жүргізілуде.
Мемлекеттік меншікте мемлекеттік қолдауды қажет ететін, жеткіліксіз даму, саланың құрылымдық сәйкессіздігі, бәсекелестіктің болмауы, жеке секторда мүдделіліктің болмауын болжайтын жеткіліксіз коммерциялық әлеует байқалатын экономиканың салаларында немесе сегменттерінде шаруашылық жүргізу және жедел басқару құқығындағы МК, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын АҚ, ЖШС қалады.
Корпоративтік басқару деңгейін арттыру үшін тиісті нормативтік құқықтық база жетілдірілетін болады. Осылайша, 2014 жылы «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне корпоративтік басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы әзірленеді.
Бағалы қағаздар нарығын одан әрі дамыту және инвестициялық бағдарламаларды іске асыру үшін компанияларға қосымша қаржыландыруды тарту мақсатында «Халықтық IPO» бағдарламасы шеңберінде қор нарығына мемлекет қатысатын АҚ (ЖШС) шығару бойынша жұмыс жалғасатын болады.»;
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген бөлімде:
«1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту» деген 1-стратегиялық бағытта:

В соответствии с пунктом 29 Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 14 декабря 2012 года «Стратегия «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства» проводится работа по приватизации путем передачи в частный сектор отдельных государственных предприятий, квазигосударственных компаний и иных организаций нестратегического характера.
В государственной собственности останутся ГП на праве оперативного ведения и на праве хоздеятельности, АО, ТОО с участием государства в уставном капитале, которые осуществляют деятельность в отраслях или сегментах экономики, где необходима государственная поддержка, где наблюдается недостаточное развитие, структурная диспропорция отрасли, отсутствие конкуренции, недостаточный коммерческий потенциал, предполагающий отсутствие заинтересованности у частного сектора.
Для повышения уровня корпоративного управления будет совершенствоваться соответствующая нормативно-правовая база. Так, в 2014 году будет разработан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам корпоративного управления».
В целях дальнейшего развития рынка ценных бумаг и привлечения дополнительного финансирования компаний для реализации инвестиционных программ, будет продолжена работа по выведению АО (ТОО) с государственным участием на фондовый рынок в рамках программы «Народное IPO».»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:

«2020 жылға қарай қазақстандық экономиканың 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету» деген 1-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Шикізаттық емес сектордың ФКИ» деген реттік нөмірі 2-жолдағы «106,2» деген сандар «106,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Үй шаруашылықтарының тұтыну үлесі» деген реттік нөмірі 7-жолдағы «60» деген сандар «45-55» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік басқарудың тұтыну үлесі» деген реттік нөмірі 8-жолдағы «10» деген сандар «10-13» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 10-жолмен толықтырылсын:
«

в цели 1. «Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года»:
в целевых индикаторах:
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 2 «ИФО несырьевого сектора», цифры «106,2» заменить цифрами «106,1»;
в строке, порядковый номер 7 «Доля потребления домашних хозяйств», цифры «60» заменить цифрами «45-55»;
в строке, порядковый номер 8 «Доля потребления государственного управления», цифры «10» заменить цифрами «10-13»;
дополнить строкой, порядковый номер 10, следующего содержания:
«

«Ішкі сауданың тиімділігін арттыру» деген 1.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Бөлшек сауданың ФКИ
Стат. деректер
Алдыңғы жылға қарағанда %-бен
100
102
103
105
106
106
»;
«Макроэкономикалық тұрақтылықты және Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік саясатты және бюджеттік жоспарлауды жүргізу» деген 1.4-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Республикалық бюджеттің тапшылығы» деген реттік нөмірі 2-жолдағы «2,5» деген сандар «2,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Макроэкономикалық тұрақтылықты және Қазақстан Республикасын дамытудың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттің міндеттемелерін басқару және қаржы секторын дамыту саясатын жүргізу» деген 1.7-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
8) Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан сақтандыру жүйесін енгізу бөлігінде заңнамалық актілерге өзгерістер енгізуді көздейтін заң жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне енгізу
Х
»;
«Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру» деген 2-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«2013 жыл» деген бағанда:

в задаче 1.3. «Повышение эффективности внутренней торговли»:
в показателях прямых результатов:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
«
1. ИФО розничной торговли
Стат. данные
% к предыдущему году
100
102
103
105
106
106
»;
в задаче 1.4. «Проведение бюджетной политики и бюджетного планирования, направленных на обеспечение макроэкономической стабильности и достижение стратегических целей и задач развития Республики Казахстан»:
в показателях прямых результатов:
в графе 2013 год:
в строке, порядковый номер 2 «Дефицит республиканского бюджета», цифры «2,5» заменить цифрами «2,3»;
в задаче 1.7. «Проведение политики управления обязательствами государства и развития финансового сектора, направленного на обеспечение макроэкономической стабильности и достижение стратегических целей и задач развития Республики Казахстан»:
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«
8) Разработка и внесение в Мажилис Парламента законопроекта, предусматривающего внесение изменений в законодательные акты в части внедрения системы страхования от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
Х
»;
в цели 2. «Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую торгово-экономическую систему»:
в целевых индикаторах:
в графе «2013 год»:

185
184
»;
«Қазақстан Республикасының жетістіктерін халықаралық нарықтарда позицияландыру» деген 2.4-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Ресей Федерациясындағы қазақстандық өнім экспортының өсімі (мұнаймен және газбен жабдықтау көлемін ескермегенде)» деген реттік нөмірі 2-жолдағы «134,0» деген сандар «103,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтижелі мемлекеттік секторды құру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу» деген 1-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
«Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін анықталған мемлекеттік қызметтер санынан мемлекеттік қызметтердің стандарттаумен және регламенттеумен қамтылу деңгейі» деген реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттаумен және регламенттеумен қамту деңгейі:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу мониторингінің нәтижелері, нормативтік құқықтық база
%
1) жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін анықталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер санынан
60
80
85

185
184
»;
в задаче 2.4. «Позиционирование на международных рынках достижений Республики Казахстан»:
в показателях прямых результатов:
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 2 «Рост экспорта казахстанской продукции в Российскую Федерацию (без учета объемов поставки нефти и газа)», цифры «134,0» заменить цифрами «103,0»;
в стратегическом направлении 2. «Создание результативного государственного сектора»:
в цели 1. «Внедрение новой модели государственного управления, на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году»:
в целевых индикаторах:
строку, порядковый номер 1 «Уровень охвата стандартизацией и регламентацией государственных услуг от количества выявленных государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», изложить в следующей редакции:
«
1. Уровень охвата стандартизацией и регламентацией государственных услуг:
Результаты мониторинга разработки стандартов и регламентов государственных услуг, нормативная правовая база
%
1) от количества выявленных государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам
60
80
85

2) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде көзделген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер санынан
30
100
»;
«Мемлекеттің қатысуымен мемлекеттік кәсіпорындардың, АҚ (ЖШС) мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін бағалауды қамту деңгейі» деген реттік нөмірі 3-жолдағы «2013 жыл» деген бағандағы «60» деген сандар алынып тасталсын;
«Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру» деген 1.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
6) ҮЕҰ қатысуымен мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың қызметі туралы есептерді жария талқылау
Х
Х
»;
«Квазимемлекеттік сектор қызметінің тиімділігін арттыру» деген 1.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«
1) Мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігіне талдау және бағалау жүргізу
X
X
»;
«4. Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар» деген баған мынадай мазмұндағы 12, 13-тармақтармен толықтырылсын:
«
12. Министрліктің мемлекеттік сатып алу рәсімдеріне тартылған қызметкерлерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алу қағидаларына оқыту
Жыл сайын
13. Министрлік басшыларының республикалық және өңірлік БАҚ өкілдерімен Министрлік қызметінің негізгі мәселелерін түсіндіру бойынша кездесулерін ұйымдастыру
Жыл сайын
»;
«6. Тәуекелдерді басқару» деген бөлімде:
сыртқы тәуекелдерде:
«Қазақстан экспорттайтын энергия ресурстарына әлемдiк бағалардың құбылмалылығы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қазақстан экспорттайтын энергия ресурстарына әлемдiк бағалардың құбылмалылығы
Бағалардың өсуi кезiнде:
1. Мұнайдың әлемдiк бағаларының өсуi нәтижесiнде мұнай мен мұнай өнiмдерiне iшкi бағалардың өсуi
2. Мұнай экспорты көлемдерiнiң ұлғаюы нәтижесiнде iшкi нарықта мұнай мен мұнай өнiмдерiне ұсыныстар көлемiнiң төмендеуi
3. Экономиканың шикiзаттық бағыттылығының және оның сыртқы нарыққа тәуелдiлiгiнiң күшеюi
4. Инфляция деңгейiнiң өсуi
5. Энергия ресурстарына бағалардың өсуiнен мультипликативтiк әсердiң есебiнен экономиканың өсу қарқынының баяулауы
1. Әлеуетті тәуекелдерді уақтылы анықтау, оның нәтижелерін Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары туралы баяндаманы және басқа да талдамалық ақпаратты қалыптастыру кезінде пайдалану үшін әлемдік экономиканың негізгі макроэкономикалық көрсеткіштерінің (АҚШ, ЕО елдері, Жапония, Қытай, Кеден одағы елдері және әлемнің басқа да дамушы экономикалары), негізгі шикізат тауарларына әлемдік бағалардың (мұнай және мұнай өнімдері, газ, түсті және бағалы металдар, бидай), Қазақстанда және әлемде болып жатқан экономикалық процестерге жедел мониторинг жүргізу жүйесінде (ЖМЖ) ішкі нарықтағы мұнай өнімдеріне бағалардың серпінін қадағалау.

2) от количества государственных услуг, предусмотренных Реестром государственных услуг
30
100
»;
в строке, порядковый номер 3 «Уровень охвата оценкой эффективности управления государственным имуществом государственных предприятий, АО (ТОО) с государственным участием», в графе «2013 год» цифры «60» исключить;
в задаче 1.1 «Повышение качества оказания государственных услуг»:
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«
6) Публичное обсуждение отчетов о деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов в сфере оказания государственных услуг с участием НПО
Х
Х
»;
в задаче 1.3 «Повышение эффективности деятельности квазигосударственного сектора»:
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«
1) Проведение анализа и оценки эффективности управления государственным имуществом
X
X
»;
в разделе «4. Развитие функциональных возможностей»:
графу «Мероприятия по реализации стратегического направления и цели государственного органа» дополнить пунктами 12, 13 следующего содержания:
«
12. Обучение сотрудников министерства, задействованных в процедурах государственных закупок правилам государственных закупок товаров, работ, услуг в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Ежегодно
13. Организация встреч руководителей Министерства с представителями республиканских и региональных СМИ по разъяснению основных вопросов деятельности Министерства
Ежегодно
»;
в разделе «6. Управление рисками»:
во внешних рисках:
строку «Волатильность мировых цен на экспортируемые Казахстаном энергоресурсы» изложить в следующей редакции:
«
Волатильность мировых цен на экспортируемые Казахстаном энергоресурсы
При росте цен:
1. Рост внутренних цен на нефть и нефтепродукты в результате роста мировых цен на нефть.
2. Снижение объемов предложений нефти и нефтепродуктов на внутреннем рынке в результате увеличения объемов экспорта нефти
3. Усиление сырьевой направленности экономики и ее зависимости от внешнего рынка
4. Рост уровня инфляции
5. Замедление темпов роста экономики за счет мультипликативного эффекта от роста цен на энергоресурсы
1. Отслеживание динамики основных макроэкономических показателей мировой экономики (включая США, страны ЕС, Японию, Китай, страны Таможенного союза и другие развивающиеся экономики мира), мировых цен на основные сырьевые товары (нефть и нефтепродукты, газ, цветные и драгоценные металлы, пшеница), цен на нефтепродукты на внутреннем рынке в Системе оперативного мониторинга экономических процессов, происходящих в мире и Казахстане (СОМ) для своевременного выявления потенциальных рисков, использования его результатов при формировании Доклада об итогах социально-экономическом развитии РК и другой аналитической информации.

2. Қолайсыз ахуалдар, оның ішінде ұлттық экономиканың баяулауы, рецессиясы немесе дағдарысымен сипатталатын энергия ресурстарына әлемдік бағалардың күрт ауытқуы салдарынан туындаған жағдайда Көп деңгейлі дағдарысқа қарсы ден қоюдың қадамдық жоспарында (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 17 қыркүйектегі № 36 хаттамасы) көзделген экономиканы тұрақтандырудың қажетті шараларын қолдану жөніндегі мәселені қарауды Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің отырысына шығару.
3. Отандық экономиканың шикізаттық бағдарын төмендетуге (Қазақстанның сауда әріптестерін әртараптандыру, Үдемелі индустриялық-инновациялық дамытудың мемлекеттік бағдарламасын және басқа да мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру) бағытталған қолданылып жатқан шараларды іске асыру бойынша жұмысты күшейту.
Бағалардың төмендеуi кезiнде:
1. Мемлекеттiк бюджет пен Ұлттық қорға түсетiн түсiмдердiң төмендеуі
2. Инвестициялық жобаларды қаржыландыру көлемiнiң қысқаруы
3. Экономиканың өсу қарқынының төмендеуi
»;
«Ауыл шаруашылығы шикiзатына әлемдiк бағалардың құбылмалылығы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ауыл шаруашылығы шикiзатына әлемдiк бағалардың құбылмалылығы
Бағалардың ұлғаюы кезiнде:
1. Iшкi нарықта тамақ өнімдеріне бағалардың өсуi
2. Iшкi нарықта азық-түлiк шикiзаты мен тамақ өнiмдерiне ұсыныстар көлемiнiң төмендеуi
3. Инфляция деңгейiнiң өсуi
1. Әлеуетті тәуекелдерді және теріс үрдістерді уақтылы анықтау үшін ЖМЖ-де ауыл шаруашылығының шикізатына әлемдік бағалардың серпінін қадағалау.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметіне елдегі инфляциялық процестер туралы талдамалық ақпаратты әзірлеу кезінде мониторинг қорытындыларын пайдалану.
Бағалардың төмендеуi кезiнде:
1. Ауыл шаруашылығы саласында кiрiстiлiктiң және ауыл шаруашылығында өсу қарқынының төмендеуi
2. Мемлекеттiк бюджетке түсетiн түсiмдер көлемiнiң қысқаруы
»;
«Әлемдік экономиканың өсу қарқынының тежелуі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Әлемдік экономиканың өсу қарқынының тежелуі
1. ЖІӨ өсу қарқынының төмендеуі
2. Мемлекеттік бюджет пен Ұлттық қорға түсімдердің төмендеуі
1. Әлемдік экономика дамуының қолайсыз деңгейіне (әлемдегі дағдарыстық үрдістер мен әлемдік экономика қарқынының, сондай-ақ шикізат тауарларына бағаның өзгеруі) байланысты Көп деңгейлі дағдарысқа қарсы ден қоюдың қадамдық жоспарының тиісті конъюнктуралық пакетінің ұлттық экономиканы тұрақтандыру шараларын іске асыру бойынша мәселені ЭСК отырысына шығару
2. Мемлекеттік бюджетті оңтайландыру және басым емес шығыстарды секвестрлеу, бюджет тапшылығы көлемін арттыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу.
»;
ішкі тәуекелдерде:
«Инфляция деңгейінің берілген параметрлерден артуы және тауар нарықтарының тиімді жұмыс істеуіне кедергі келтіретін факторлардың пайда болуы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Инфляция деңгейінің берілген параметрлерден артуы және тауар нарықтарының тиімді жұмыс істеуіне кедергі келтіретін факторлардың пайда болуы
Макроэкономикалық тұрақтылықтың нашарлауы

2. Вынесение на заседание Совета по экономической политике рассмотрение вопроса по применению необходимых мер стабилизации экономики, предусмотренных в Пошаговом плане многоуровневого антикризисного реагирования (протокол от 17 сентября 2013 года № 36 Правительства РК) в случае наступления неблагоприятных ситуаций, в том числе вследствие резких колебаний мировых цен на энергоресурсы, характеризующихся замедлением, рецессией или кризисом национальной экономики.
3. Усиление работы по реализации предпринимаемых мер, направленных на снижение сырьевой направленности отечественной экономики (диверсификация торговых партнеров Казахстана, реализация Государственной программы форсированного индустриально-инновационного развития и других государственных программ.)
При снижении цен:
1. Снижение поступлений в государственный бюджет и Национальный Фонд
2. Сокращение объема финансирования инвестиционных проектов
3. Снижение темпов роста экономики
»;
строку «Волатильность мировых цен на сельскохозяйственное сырье» изложить в следующей редакции:
«
Волатильность мировых цен на сельскохозяйственное сырье
При увеличении цен:
1. Рост цен на продукты питания на внутреннем рынке
2. Снижение объемов предложений продовольственного сырья и продуктов питания на внутреннем рынке
3. Рост уровня инфляции
1. Отслеживание динамики мировых цен на сельскохозяйственное сырье в СОМ для своевременного выявления потенциальных рисков и негативных тенденций.
2. Использование итогов мониторинга при разработке аналитической информации об инфляционных процессах в стране в Правительство.
При снижении цен:
1. Снижение прибыльности в сельскохозяйственной отрасли и темпов роста в сельском хозяйстве
2. Сокращение объемов поступлений в государственный бюджет
»;
строку «Замедление темпов роста мировой экономики» изложить в следующей редакции:
«
Замедление темпов роста мировой экономики
1. Снижение темпов роста ВВП
2. Снижение поступлений в государственный бюджет и Национальный фонд
1. В зависимости от уровня неблагоприятного развития мировой экономики (зависящей от развития кризисных процессов в мире и изменения темпов роста мировой экономики, а также цен на сырьевые товары) вынесение на заседание СЭП вопроса по реализация мер стабилизации национальной экономики соответствующего конъюнктурного пакета Пошагового плана многоуровневого антикризисного реагирования.
2. Выработка предложений по оптимизации государственного бюджета и секвестру не приоритетных расходов, увеличению размера дефицита бюджета
»;
во внутренних рисках:
строку «Превышение уровня инфляции над заданными параметрами и появление факторов, препятствующих эффективному функционированию товарных рынков» изложить в следующей редакции:
«
Превышение уровня инфляции над заданными параметрами и появление факторов, препятствующих эффективному функционированию товарных рынков
Ухудшение макроэкономической стабильности

1. Тарифтік саясат және бәсекелестікті қорғау салаларындағы жұмыс сапасына бақылауды күшейту;
2. Табиғи монополия субъектілерінің инфляцияға шекті салымдарының деңгейін қайта қарау.
»;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлімде:
001 «Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:

1. Усиление контроля за качеством работы в областях тарифной политики и защиты конкуренции.
2. Пересмотр уровней предельных вкладов субъектов естественных монополий в инфляцию.
»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:

100
»;
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді стандарттаумен және регламенттеумен қамту деңгейі:
%
1) жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін анықталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер санынан
60
80
85
2) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде көзделген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер санынан
30
100
»;
«****» ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
«**** 2012 жылы 120 400 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 70 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т., 2013 жылы 134 160 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 78 (заң жобаларының саны) = 1 720 т.т., 2014, 2015 жылдары 172 000 (бюджеттік шығыстар көлемі) / 100 (заң жобаларының саны) = 1 720 м.т.»;
002 «Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу*» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
түпкілікті нәтижелер көрсеткіштерінде:

100
»
изложить в следующей редакции:
«
Уровень охвата стандартизацией и регламентацией государственных услуг:
%
1) от количества выявленных государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам
60
80
85
2) от количества государственных услуг, предусмотренных Реестром государственных услуг
30
100
»;
примечание «****» изложить в следующей редакции:
«**** в 2012 году 120 400 (объем бюджетных расходов) / 70 (количество законопроектов) = 1 720 т.т., в 2013 году 134 160 (объем бюджетных расходов) / 78 (количество законопроектов) = 1 720 т.т., в 2014, 2015 годах 172 000 (объем бюджетных расходов) / 100 (количество законопроектов) = 1 720 т.т.»;
в бюджетной программе 002 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов *»:
в графе «2013 год»:
в показателях конечного результата:

«Техникалық-экономикалық негіздемелері әзірленетін жобалардың саны» деген жолдағы «13» деген сандар «15» деген сандармен ауыстырылсын;
«Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу бойынша көрсетілген қызметтердiң саны» деген жолдағы «2» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және сараптауға арналған болжамды шығындар» деген жолдағы «350 000» деген сандар «308 673» деген сандармен ауыстырылсын;
«Концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және сараптауға арналған болжамды шығындар» деген жолдағы «132 000» деген сандар «30 739» деген сандармен ауыстырылсын;
«Концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеудің болжамды шығындары» деген жолдағы «106 000» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «588 000» деген сандар «339 412» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Азиялық даму қорына Қазақстанның донорлық жарнасы» деген бюджеттік бағдарламада:
түпкілікті нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Азия даму банкінде (АДБ) Қазақстанға донор мәртебесін беру. Өңірде көшбасшы мәртебесін бекіту, АДБ-ның және оның қатысушы елдерінің тануына ие болу; АДБ-ның донорлық шешімдер қабылдау, сондай-ақ техникалық жәрдемді үйлестіру, қарыздарды мақұлдау, Орта Азия елдері бойынша және Қазақстан бастамаларын өңірде АДБ арқылы ілгерілету рәсіміне қатысу» деген жолдағы «Өңірде көшбасшы мәртебесін бекіту, АДБ-ның және оның қатысушы елдерінің тануына ие болу; АДБ-ның донорлық шешімдер қабылдау, сондай-ақ техникалық жәрдемді үйлестіру, қарыздарды мақұлдау, Орта Азия елдері бойынша және Қазақстан бастамаларын өңірде АДБ арқылы ілгерілету рәсіміне қатысу» деген сөздер алынып тасталсын;
«2013 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Салым сомасы» деген жолдағы «780 000» деген сандар «786 820» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «780 000» деген сандар «786 820» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы бағалау және сараптау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы» АҚ-ның бюджеттік инвестициялар мен концессия мәселелері бойынша сараптаманы жүргізуі және дайындауы» деген жолдағы «143» деген сандар «111» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Құжаттаманың бір сараптамасы мен бағалауын жүргізудің орташа құны» деген жолдағы «3 245,1» деген сандар «3 367,1» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Количество проектов, по которым разрабатываются технико-экономические обоснования» цифры «13» заменить цифрами «15»;
в строке «Количество оказанных услуг по консультативному сопровождению концессионных проектов» цифру «2» заменить цифрой «0»;
в показателях эффективности:
в строке «Предполагаемые затраты на разработку и экспертизу технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов» цифры «350 000» заменить цифрами «308 673»;
в строке «Предполагаемые затраты на разработку и экспертизу технико-экономических обоснований концессионных проектов» цифры «132 000» заменить цифрами «30 739»;
в строке «Предполагаемые затраты на консультативное сопровождение концессионных проектов» цифры «106 000» заменить цифрой «0»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «588 000» заменить цифрами «339 412»;
в бюджетной программе 004 «Донорский взнос Казахстана в Азиатский фонд развития»:
в показателях конечного результата:
в строке «Присвоение Казахстану статуса донора в Азиатском Банке Развития (АБР). Закрепление статуса лидера в регионе, получение признания АБР и его стран-участниц; участие в процессе принятия решений донорства АБР, а также в распределении технической помощи, одобрении займов, политики по странам Центральной Азии и продвижение инициатив Казахстана в регионе через АБР.» слова «Закрепление статуса лидера в регионе, получение признания АБР и его стран-участниц; участие в процессе принятия решений донорства АБР, а также в распределении технической помощи, одобрении займов, политики по странам Центральной Азии и продвижение инициатив Казахстана в регионе через АБР.» исключить;
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «Сумма вклада» цифры «780 000» заменить цифрами «786 820»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «780 000» заменить цифрами «786 820»;
в бюджетной программе 006 «Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Проведение и подготовка АО «Казахстанский центр государственно-частного партнерства» экспертизы по вопросам бюджетных инвестиций и концессии» цифры «143» заменить цифрами «111»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость проведения одной экспертизы и оценки документации» цифры «3 245,1» заменить цифрами «3 367,1»;

«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «477 032» деген сандар «387 223» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Еуразиялық бәсекеге қабілеттілігі бағдарламасының Орталық Азия бастамасына Қазақстанның қатысуы» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Жарнаның сомасы» деген жолдағы «200 000» деген сандар «199 980» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «200 000» деген сандар «199 980» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына мониторинг жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:

в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «477 032» заменить цифрами «387 223»;
в бюджетной программе 007 «Участие Казахстана в Центрально-Азиатской инициативе Евразийской программы конкурентоспособности Организации экономического сотрудничества и развития»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «Сумма взноса» цифры «200 000» заменить цифрами «199 980»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «200 000» заменить цифрами «199 980»;
в бюджетной программе 008 «Проведение мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:

«Бюджеттiк инвестицияларға мониторинг жүргізу туралы есеп» деген жолдағы «2» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «62 813» деген сандар «31 407» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер*» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
мына:
«
ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң ұлттық нарықтарына тауарлар мен қызметтердi ілгерілету бойынша Қазақстан Республикасы ақпараттық-маркетингтiк орталығы тұтынушыларының санын ұлғайту
бiрл.

в строке «Отчет о проведении мониторинга бюджетных инвестиций» цифру «2» заменить цифрой «1»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «62 813» заменить цифрами «31 407»;
в бюджетной программе 009 «Услуги по организации международных имиджевых выставок*»:
в показателях прямого результата:
строку
«
Увеличение количества пользователей информационно-маркетингового центра Республики Казахстан по продвижению товаров и услуг на национальные рынки государств-участников СНГ
ед.

«Халықаралық рейтинг агенттiктерi бойынша жарналар сомасы, оның ішінде:» деген жолдағы «103 435» деген сандар «32 663» деген сандармен ауыстырылсын;
«Standard&Poor`s» деген жолдағы «60 400» деген сандар «8 473» деген сандармен ауыстырылсын;
«Moody`s» деген жолдағы «16 610» деген сандар «9 220» деген сандармен ауыстырылсын;
«Fitch» деген жолда жолдағы «26 425» деген сандар «14 970» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «135 440» деген сандар «32 663» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
сипаттама мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Азия Даму Банкі арасындағы білім және тәжірибе алмасу жөніндегі бағдарламаны, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуропалық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы техникалық ынтымақтастық бағдарламасын іске асыру»;
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын зерттеулер мен жобалар саны» деген жолдағы «33» деген сандар «32» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Сумма взносов по международным рейтинговым агентствам, в том числе:» цифры «103 435» заменить цифрами «32 663»;
в строке «Standard&Poor’s» цифры «60 400» заменить цифрами «8 473»;
в строке «Moody’s» цифры «16 610» заменить цифрами «9 220»;
в строке «Fitch» цифры «26 425» заменить цифрами «14 970»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «135 440» заменить цифрами «32 663»;
в бюджетной программе 011 «Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями»:
описание дополнить строкой следующего содержания:
«Программы по обмену знаниями и опытом между Правительством Республики Казахстан и Азиатским Банком Развития, Программы технического сотрудничества между Правительством Республики Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития»;
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество исследований и проектов, осуществляемых совместно с международными организациями» цифры «33» заменить цифрами «32»;

«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 348 250» деген сандар «1 133 993» деген сандармен ауыстырылсын;
«Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген жолдағы «812 500» деген сандар «823 418» деген сандармен ауыстырылсын;
«Грант есебінен» деген жолдағы «535 750» деген сандар «310 575» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Мемлекеттік басқаруды жетілдіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Оқытатын семинарлар, халықаралық конференциялар, дөңгелек үстелдер өткізу» деген жолдағы «3» деген сан «4» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Республика өңірлерінде мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау» деген жол алынып тасталсын;
015 «Сауда саясатын іске асыру жөнiндегi қызметтер*» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң ұлттық нарықтарына тауарлар мен көрсетілетін қызметтердi ілгерілету бойынша Қазақстан Республикасының ақпараттық-маркетингтiк орталығы тұтынушыларының санын ұлғайту
бірл.
-
-
-
1 000
1 100
1 200
»;
түпкілікті нәтижелер көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Экспорттық өнiмдi өткiзудi iздестірудегі экспорттаушылар саны
бірл.
-
-
-
1 000
1 100
1 200
»;
016 «Астана экономикалық форумын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2013 жыл» деген бағанда:

в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 348 250» заменить цифрами «1 133 993»;
в строке «За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета» цифры «812 500» заменить цифрами «823 418»;
в строке «За счет гранта» цифры «535 750» заменить цифрами «310 575»;
в бюджетной программе 012 «Совершенствование государственного управления»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Проведение обучающих семинаров, международных конференций, круглых столов» цифру «3» заменить цифрой «4»;
в показателях конечного результата:
строку «Оценка качества предоставления государственных услуг в регионах республики» исключить;
в бюджетной программе 015 «Услуги по реализации торговой политики*»:
в показателях прямого результата:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Увеличение количества пользователей информационно-маркетингового центра Республики Казахстан по продвижению товаров и услуг на национальные рынки государств-участников СНГ
ед.
-
-
-
1 000
1 100
1 200
»;
в показателях конечного результата:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество экспортеров в поиске сбыта экспортной продукции
ед.
-
-
-
1 000
1 100
1 200
»;
в бюджетной программе 016 «Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического Форума»:
в графе «2013 год»:

«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «386 000» деген сандар «375 005» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің күрделі шығыстары*» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Сатып алынатын жиһаз жиынтықтарының саны» деген жолдағы «37» деген сандар «47» деген сандармен ауыстырылсын;
018 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту*» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде «Самұрық-Қазына» АҚ еншілес компанияларын капиталдандыру жолымен республиканың электроэнергетика саласындағы рентабелділігі төмен жобаларды тиімді іске асыруды қамтамасыз ету және минералды-шикізат базасын толықтыру (жарғылық капиталдарын ұлғайту болжанатын еншілес кәсіпорындардың саны)» деген жолдағы «2» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Астана қаласы қажеттілігін жоғарылату үшін трансформаторлы қуаттылығының өсімі» деген жолдағы «330» деген сандар «250» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жалпы құнына қарай жұмыстарды орындау (Жобалау-іздестіру жұмыстары. Жолдың жоғарғы қабатын жайластыру бойынша жұмыстар, көмекші және қызмет көрсету мақсатындағы объектілерді, сыртқы желілер және сумен жабдықтау, кәріз, жылумен қамтамасыз ету құрылыстарын салу)
%
29
»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жалпы құнына қарай жұмыстарды орындау (Жобалау-іздестіру жұмыстары. Жолдың жоғарғы қабатын жайластыру бойынша жұмыстар, көмекші және қызмет көрсету мақсатындағы объектілерді, сыртқы желілерді және сумен жабдықтау, кәріз, жылумен жабдықтау құрылыстарын салу)
%
27
»;
сапа көрсеткіштерінде:
«Энергетикалық кешенді дамыту бойынша функциялардың уақтылы орындалуы» деген жол «100» деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Бозой-Шымкент учаскесіндегі газ құбырының өткізу қабілеті
жылына млрд. текше м газ
2,5
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«1 жобаға бөлінген бюджеттік қаражаттың орташа сомасы» деген жолдағы «4 659 950,5» деген сандар «13 106 633» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «9 319 901» деген сандар «39 319 901» деген сандармен ауыстырылсын;
020 «Қазақстан Республикасын әлеуметтік жаңғырту шеңберінде зерттеулер жүргізу» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:

в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «386 000» заменить цифрами «375 005»;
в бюджетной программе 017 «Капитальные расходы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан*»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Кол-во закупаемых комплектов мебели» цифры «37» заменить цифрами «47»;
в бюджетной программе 018 «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики*»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Обеспечение эффективной реализации низкорентабельных проектов в электроэнергетической отрасли и восполнение минерально-сырьевой базы Республики путем капитализации дочерних компаний АО «Самрук-Казына» в рамках предусмотренных в республиканском бюджете средств (Кол-во дочерних предприятий, у которых предполагается увеличение уставного капитала)» цифру «2» заменить цифрой «3»;
в показателях конечного результата:
в строке «Прирост трансформаторной мощности для увеличения потребности г. Астана» цифры «330» заменить цифрами «250»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Выполнение работ от общей стоимости (Проектно-изыскательские работы. Работы по устройству верхнего строения пути, строительство объектов подсобного и обслуживающего назначения, наружных сетей и сооружения водоснабжения, канализации, теплоснабжения)
%
29
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Выполнение работ от общей стоимости (Проектно-изыскательские работы. Работы по устройству верхнего строения пути, строительство объектов подсобного и обслуживающего назначения, наружных сетей и сооружения водоснабжения, канализации, теплоснабжения)
%
27
»;
в показателях качества:
в строке «Своевременное выполнение функций по развитию энергетического комплекса» дополнить цифрами «100»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Пропускная способность газопровода на участке Бозой - Шымкент
млрд. куб.м газа/год
2,5
»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя сумма выделяемых бюджетных средств на 1 проект» цифры «4 659 950,5» заменить цифрами «13 106 333»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «9 319 901» заменить цифрами «39 319 901»;
в бюджетной программе 020 «Проведение исследований в рамках социальной модернизации Республики Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:

«Жүргізілген зерттеулер саны» деген жолдағы «8» деген сан «7» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Зерттеу бірлігіне шығындардың орташа көлемі» деген жолдағы «22 120» деген сандар «23 494» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «176 961» деген сандар «164 457» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
023 «Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
Астана ЭКСПО-2017» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіліктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
ЭКСПО-2017 көрме кешені объектілері мен инфрақұрылымын салу бойынша дайындық іс-шаралары мен жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуді бастауды қамтамасыз ету
іс-шаралар саны
1
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
ЭКПО-2017 Тіркеу дерекнамасы бойынша міндеттемелерді орындау
іс-шаралар саны
1
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
20 000 000
»;
056 «Астана қаласында Азиялық даму банкінің жыл сайынғы отырысын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
сапа көрсеткіштерінде:
мына:
«
Азиялық даму банкі басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысын өткізу барысында төтенше қарсылықтардың, ескертулердің, жағдайлардың болмауы
ескертулер саны
-
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
АДБ басқарушылар кеңесінің жыл сайынғы отырысын өткізу барысында қарсылықтардың, ескертулердің, төтенше жағдайлардың болмауы
ескертулер саны
-
»;
«Бюджет шығыстарының жиынтығы» деген кестеде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«21 815 963», «12 496 062» және «9 319 901» деген сандар тиісінше «71 112 427», «11 792 526» және «59 319 901» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С.Ахметов

в строке «Количество проведенных исследований» цифру «8» заменить цифрой «7»;
в показателях эффективности:
в строке «Средний объем затрат на единицу исследования» цифры «22 120» заменить цифрами «23 494»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «176 961» заменить цифрами «164 457»;
дополнить бюджетной программой следующего содержания:
«
Бюджетная программа
023 «Увеличение уставного капитала АО «НК «Астана ЭКСПО-2017»
Описание
Увеличение уставного капитала АО «НК «Астана ЭКСПО-2017»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
Проектируемый 2014 год
Проектируемый 2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Обеспечение начала разработки проектно-сметной документации и подготовительных мероприятий по строительству объектов выставочного комплекса и инфраструктуры ЭКСПО-2017
Кол-во мероприятий
1
Показатели конечного результата
Выполнение обязательств по Регистрационному досье ЭКСПО-2017
Кол-во мероприятий
1
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
20 000 000
»;
в бюджетной программе 056 «Услуги по обеспечению проведения ежегодного заседания Азиатского банка развития в городе Астане»:
в показателях качества:
строку
«
Отсутствие нареканий, замечаний, чрезвычайных ситуаций во время проведения Астанинского экономического форума
кол-во нареканий
-
»
изложить в следующей редакции:
«
Отсутствие нареканий, замечаний, чрезвычайных ситуаций во время проведения ежегодного заседания Совета управляющих АБР
кол-во нареканий
-
»;
в таблице «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
цифры «21 815 963», «12 496 062» и «9 319 901» заменить соответственно цифрами «71 112 427», «11 792 526» и «59 319 901».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов