"Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 39 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл
жөніндегі кеңес туралы
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен тиімді өзара іс-қимыл жасау мақсатында:
1. Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Кеңестің лауазымдық құрамы;
2) Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы " "
№ өкімімен
бекітілген
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл
жөніндегі кеңес туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
Кеңестің лауазымдық құрамын Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
2. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Мемлекет басшысының актілерін және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Кеңестің міндеттері мен құқықтары
3. Кеңестің міндеттері:
1) Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының (бұдан әрі – Ұйым) бастамалары мен бағдарламаларын үйлестіру;
2) мемлекеттік органдармен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Ұйыммен тиімді ынтымақтастық процесін қамтамасыз ету;
3) Ұйымның стандарттары мен ұсынымдарын енгізуге жәрдемдесу болып табылады.
4. Кеңес өзіне жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін өз құзыреті шегінде:
1) Ұйым шеңберінде жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасауға;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдар мен ұйымдардан Кеңестің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпарат сұратуға және алуға құқылы.
3. Кеңестің қызметін ұйымдастыру
6. Кеңес төрағадан, оның орынбасарынан және Кеңес мүшелерінен тұрады.
7. Кеңесті:
1) Кеңестің қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыратын;
2) Кеңес отырыстарының өткізілетін орны мен уақытын айқындайтын;

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 39
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан «О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                     С. Ахметов
О Совете по взаимодействию
с Организацией экономического сотрудничества и развития
В целях эффективного взаимодействия с Организацией экономического сотрудничества и развития:
1. Образовать Совет по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития (далее – Совет).
2. Утвердить прилагаемые:
1) должностной состав Совета;
2) Положение о Совете.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
Утверждено
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от « » 2014 года №
Положение
о Совете по взаимодействию с Организацией
экономического сотрудничества и развития 1. Общие положения
1. Совет по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития (далее – Совет) является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан.
Должностной состав Совета утверждается Президентом Республики Казахстан.
2. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Главы государства и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи и права Совета
3. Задачами Совета являются:
1) координация инициатив и программ Организации экономического сотрудничества и развития (далее – Организация);
2) совместно с государственными органами обеспечение эффективного процесса сотрудничества Республики Казахстан с Организацией;
3) содействие внедрению стандартов и рекомендаций Организации.
4. Совет в пределах своей компетенции для осуществления, возложенных на нее задач вправе:
1) взаимодействовать с государственными органами для реализации проектов в рамках Организации;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке от государственных органов и организаций информацию по вопросам, входящим в компетенции Совета.
3. Организация деятельности Совета
6. Совет состоит из председателя, его заместителя и членов Совета.
7. Совет возглавляет председатель, который:
1) осуществляет общее руководство деятельностью Совета;
2) определяет место и время проведения заседаний Совета;

3) Кеңес отырыстарына төрағалық ететін төраға басқарады.
8. Кеңестің төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын Кеңес төрағасының орынбасары орындайды.
9. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі болып табылады.
Жұмыс органы Кеңестің қызметін ақпараттық-талдамалық және ұйымдық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Кеңес отырыстарының күн тәртібінің жобаларын және оның жұмысын ұйымдастыру үшін қажетті өзге де материалдарды дайындауды қамтамасыз етеді, оларды Кеңестің қарауына ұсынады.
10. Кеңестің отырыстары Кеңес төрағасының бастамасымен жоспарланған отырысқа дейін кемінде үш жұмыс күні қалғанда шақырылады.
11. Отырыс басталғанға дейін кемінде бір жұмыс күні қалғанда Кеңес мүшелері өздерінің отырысқа қатысатынын растайды.
12. Кеңестің отырыстары қажеттігіне қарай, бірақ жартыжылдықта кемінде бір рет өткізіледі. Кеңес төрағасының шешімі және жұмыс органының ұсыныстары бойынша кезектен тыс отырыстар шақырылып, оның қарауына шұғыл шешім қабылдауды қажет ететін мәселелер шығарылуы мүмкін.
13. Кеңес отырысы оның құрамының кемінде жартысы қатысқан жағдайда, заңды болып табылады.
14. Кеңестің шешімдері оның отырысына қатысып отырған Кеңес мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Кеңес мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағалық етуші берген дауыс шешуші болып табылады.
15. Кеңестің шешімдері Кеңес төрағасы қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
Кеңес хаттамасының көшірмелері тиісті мемлекеттік органдарға, ұйымдарға жіберіледі.
16. Кеңестің қызметі Қазақстан Республикасының Президенті шешімінің негізінде тоқтатылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы " "
№ өкімімен
бекітілген
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл
жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамы
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Экономикалық ынтымақтастық пен даму ұйымының жобаларын үйлестіру және іске асыру мәселелеріне жетекшілік етуші орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Азаматтық және әкімшілік істер жөніндегі қадағалау сот алқасының төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясы) төрағасы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрі
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі
Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрi
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) төрағасы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің төрағасы
«Ұлттық талдамалық орталық» акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)

3) председательствует на заседаниях Совета.
8. Во время отсутствия председателя Совета его функции выполняет заместитель председателя Совета.
9. Рабочим органом Совета является Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Рабочий орган осуществляет информационно-аналитическое и организационное обеспечение деятельности Совета, в том числе обеспечивает подготовку проектов повесток дня заседаний Совета и иных материалов, необходимых для организации ее работы, представляет их на рассмотрение Совета.
10. Заседания Совета созывается по инициативе председателя Совета не позднее, чем за три рабочих дня до планируемого заседания.
11. Не менее чем за один рабочий день до дня заседания члены Совета подтверждают свое участие в заседании.
12. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие. По решению председателя Совета и предложениям рабочего органа могут созываться внеочередные заседания, на рассмотрение которых выносятся вопросы, которые требуют принятие срочного решения.
13. Заседание Совета считается правомочным, если на нем присутствует не менее половины ее состава.
14. Решения Совета принимаются открытым голосованием большинством голосов от общего числа присутствующих на заседании членов Совета. При равенстве голосов членов Совета голос председательствующего является решающим.
15. Решения Совета оформляются протоколом, подписываемым председателем Совета.
Копии протокола Совета направляются соответствующим государственным органам, организациям.
16. Деятельность Совета прекращается на основании решения Президента Республики Казахстан.
Утвержден
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от « » 2014 года №
Должностной состав
Совета по взаимодействию с Организацией
экономического сотрудничества и развития
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан, председатель
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующий вопросы координации и реализации проектов Организации экономического сотрудничества и развития, заместитель председателя
Помощник Президента Республики Казахстан, заместитель председателя
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, заместитель председателя
Председатель надзорной судебной коллегии по гражданским и административным делам Верховного Суда Республики Казахстан (по согласованию)
Председатель Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
Заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан
Заместитель председателя Национального Банка Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр культуры и информации Республики Казахстан
Министр обороны Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр охраны окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Министр регионального развития Республики Казахстан
Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
Председатель Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Председатель Агентства Республики Казахстан по статистике
Председатель правления акционерного общества «Национальный аналитический центр» (по согласованию)