"Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 55 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 343 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 200 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 22, 279-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 ақпандағы
№ 55 қаулысымен
бекітілген
«Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің көші-қон полициясының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін барынша рұқсат етілетін күту уақыты – 30 (отыз) минут;
3) барынша рұқсат етілетін қызмет көрсету уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шетелдік паспортқа не азаматтығы жоқ адамның куәлігіне толтырылған визалық жапсырманы жапсыру жолымен Қазақстан Республикасының визаларын («G2», «Е1», «Е2», «Е3», «D8» «К1», «К2», «К3», «L1», «L2», «М1», «М2», «Р8» санаттары) ұзарту, Қазақстан Республикасының визаларын ( «G2», «G4», «J3», «L1», «Р1», «Р2», «Р3», «Р4», «Р5», «Р6», «Р7», «Р8» санаттары) беру.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Продление и выдача выездных виз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 55. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра внутренних дел РК от 14.04.2015 г. № 343.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги «Продление и выдача выездных виз».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 200 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Продление и выдача выездных виз» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 22, ст. 279).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2014 года № 55
Стандарт государственной услуги
«Продление и выдача выездных виз»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Продление и выдача выездных виз» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции Министерства (далее – услугодатель) по месту постоянного жительства услугополучателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – продление виз Республики Казахстан (категорий «G2», «Е1», «Е2», «Е3», «D8», «К1», «К2», «К3», «L1», «L2», «М1», «М2», «Р8»), выдача виз Республики Казахстан (категорий «G2», «G4», «J3», «L1», «Р1», «Р2», «Р3», «Р4», «Р5», «Р6», «Р7», «Р8») путем вклеивания заполненной визовой наклейки в заграничный паспорт либо удостоверение лица без гражданства.

7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттiк қызмет көрсетiлгенi үшiн мемлекеттік баж алынады, ол 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» (Салық кодексi) Қазақстан Республикасы кодексiнiң 538-бабына сәйкес мемлекеттiк баж төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен 50 пайызды құрайды.
Мемлекеттік баж төлемнің мөлшері мен күнін растайтын құжат (түбіртек) беретін Қазақстан Республикасының банктік мекемелері арқылы төленеді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда (дүйсенбi – жұма, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейiн түскi асқа үзiлiспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейiн, сенбiде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейiн), демалыс – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндері. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жеке өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының визаларды ұзарту/беру туралы жазбаша өтініші;
2) шетелдік паспорт не азаматтығы жоқ адамның куәлігі;
3) мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртек;
4) «G2» санатындағы визаларды (емделуге) беру үшін - көрсетілетін қызметті алушыны стационарлық жағдайларда емдеу қажеттілігін не көрсетілетін қызметті алушының жақын туыстарының стационарлық емдеуде болуын растайтын Қазақстан Республикасының медициналық ұйымдары берген құжаттар қосымша ұсынылады.
«G2» санатындағы визаларды ұзарту үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның немесе оның облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелерінің жазбаша өтініші ұсынылады;
5) «G4» санатындағы визаларды беру үшін (Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын кәмелетке толмаған және шетелге уақытша шығуға ниет білдірген шетелдіктерге) Қазақстан Республикасы азаматтарының, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың – олардың ата-аналарының (қамқоршылардың, қорғаншылардың) өтініштері қосымша ұсынылады;
6) «J3» санатындағы визаларды беру үшін (тұрақты тұруға – ішкі істер органдары беретін «J3» санатындағы визаларды этникалық қазақтарға және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттердің азаматтарына) қосымша ұсынылады:
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру туралы құжаттарды тапсырғанын растайтын ішкі істер органдарының анықтамасы;
этникалық қазақтарға – олардың ұлттық тиесілігін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады;

7. Государственная услуга оказывается платно. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 538 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), составляет 50 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.
8. График работы услугодателя – с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), выходной – воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при личном обращении услугополучателя:
1) письменное обращение услугополучателя о продлении/выдаче визы;
2) заграничный паспорт либо удостоверение лица без гражданства;
3) квитанция об уплате государственной пошлины;
4) для выдачи визы категории «G2» (на лечение) дополнительно представляются выданные медицинскими организациями Республики Казахстан документы, подтверждающие необходимость лечения услугополучателя в стационарных условиях либо нахождение на стационарном лечении близких родственников услугополучателя.
Для продления визы категории «G2» представляется письменное обращение уполномоченного органа в сфере здравоохранения или его территориального подразделения областей, городов Астаны и Алматы;
5) для выдачи визы категории «G4» (иностранцам, не достигшим совершеннолетия, постоянно проживающим в Республике Казахстан и намеревающимся временно выехать за границу) дополнительно представляются заявления их родителей (опекунов, попечителей) – граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан;
6) для выдачи визы категории «J3» (на постоянное жительство – для этнических казахов и граждан государств, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги, которым визы категории «J3» выдаются органами внутренних дел) дополнительно представляются:
справка органов внутренних дел, подтверждающая сдачу документов об оставлении на постоянное место жительства в Республике Казахстан;
этническими казахами – документы, подтверждающие их национальную принадлежность;

7) «D8» санатындағы визаларды ұзарту үшін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
8) «Е1», «Е2», «Е3» (миссионерлік) санаттарындағы визаларды ұзарту үшін - діни қызмет саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісілген, Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген діни бірлестіктің жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
9) «K1», «K2», «K3» (отбасын біріктіруге) санаттарындағы визаларды ұзарту үшін осы санаттағы бастапқы визаны берген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шет елдердегі мекемелерінің өтініші негізінде шақырушы тараптың жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
10) «L1», «L2» (оқуға) санаттарындағы визаларды ұзарту үшін көрсетілетін қызметті алушы оқып жүрген Қазақстан Республикасында тіркелген білім беру немесе оқу орындары мәселелері жөніндегі уәкілетті органның не халықаралық ұйымның заңды тұлғасының, көрсетілетін қызметті алушы оқу практикасынан немесе тағылымдамадан өтіп жатқан Қазақстан Республикасында аккредиттелген оның өкілдігінің жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
11) «M1» (жұмысқа) санатындағы визаларды ұзарту үшін мыналар қосымша ұсынылады:
осы санаттағы бастапқы визаны берген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шет елдердегі мекемелерінің өтініші негізінде шақырушы тараптың жазбаша өтініші;
жұмысқа орналастыруға немесе шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат, егер мұндай рұқсат «Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидалары» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысына сәйкес талап етілетін болса;
12) «М2» («М1» санатындағы визасы бар адамдардың асырауындағы отбасы мүшелеріне) санатындағы визаны ұзарту үшін қосымша:
осы санаттағы бастапқы визаны берген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шет елдердегі мекемелерінің өтініші негізінде шақырушы тараптың жазбаша өтініші;
асырауында көрсетілетін қызметті алушы бар адамға берілген немесе ұзартылған «M1» санатындағы визалардың көшірмесі қосымша ұсынылады;
13) «Р1» санатындағы визаларды (Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға шыққан кезде Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға) беру үшін қосымша:
өтініш-сауалнама;
шығатындардан заң бойынша алименттер алуға құқығы бар Қазақстан Республикасында тұратын адамдардан (ата-анасы және егер бірлескен некеден кәмелетке толмаған балалары болса, бұрынғы жұбайлары) олардың шығуына қарсылығы жоқ екені туралы нотариат куәландырған өтініш. Көрсетілетін қызметті алушы қандай да бір себептермен мұндай өтініштерді ала алмаған жағдайларда мәселе сот тәртібімен шешіледі;
он сегіз жасқа толмаған адамдардың ата-анасының (қамқоршысының, қорғаншысының) біреуімен шетелдікпен немесе азаматтығы жоқ адаммен тұрғылықты тұруға бірге шығуы кезінде – Қазақстан Республикасында тұратын екінші ата-анасының нотариат куәландырған келісімі. Келісімі болмаған кезде кәмелетке толмаған баланың шығуы сот тәртібімен шешілуі мүмкін;

7) для продления визы категории «D8» дополнительно представляется письменное обращение Министерства обороны Республики Казахстан;
8) для продления визы категории «E1», «E2», «E3» (миссионерская) дополнительно представляется письменное обращение религиозного объединения, зарегистрированного на территории Республики Казахстан, согласованное с уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере религиозной деятельности;
9) для продления визы категории «K1», «K2», «K3» (на воссоединение семьи) дополнительно представляется письменное обращение приглашающей стороны, на основании заявления которой загранучреждением Министерства иностранных дел Республики Казахстан была выдана первичная виза данной категории;
10) для продления визы категории «L1», «L2» (на учебу) дополнительно представляется письменное обращение уполномоченного органа по вопросам образования или учебного заведения, зарегистрированного в Республике Казахстан, в котором обучается услугополучатель, либо юридического лица, международной организации, ее представительства, аккредитованных в Республике Казахстан, в котором услугополучатель проходит учебную практику или стажировку;
11) для продления визы категории «М1» (на работу) дополнительно представляются:
письменное обращение приглашающей стороны, на основании заявления которой загранучреждением Министерства иностранных дел Республики Казахстан была выдана первичная виза данной категории;
разрешение на трудоустройство или привлечение иностранной рабочей силы, если такое разрешение требуется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 «Правила установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан»;
12) для продления визы категории «М2» (членам семей, находящимся на иждивении лиц, имеющих визу категории «М1») дополнительно представляются:
письменное обращение приглашающей стороны, на основании заявления которой загранучреждением Министерства иностранных дел Республики Казахстан была выдана первичная виза данной категории;
копия выданной или продленной визы категории «M1» лица, на иждивении которого находится услугополучатель;
13) для выдачи визы категории «Р1» (иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, при выезде за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства) дополнительно представляются:
заявление-анкета;
нотариально удостоверенное заявление от проживающих в Республике Казахстан лиц, имеющих по закону право на получение от выезжающих алиментов (родители и бывшие супруги, если имеются несовершеннолетние дети от совместного брака), об отсутствии у них возражений на выезд. В тех случаях, когда услугополучатель по каким-либо причинам не может получить таких заявлений, вопрос решается в судебном порядке;
при выезде на постоянное жительство лиц, не достигших восемнадцати лет, совместно с одним из родителей (опекуном, попечителем) – иностранцем или лицом без гражданства – нотариально удостоверенное согласие другого родителя, проживающего в Республике Казахстан. При отсутствии согласия выезд несовершеннолетнего может быть разрешен в судебном порядке;

14) «Р7» санатындағы визаларды (форс-мажорлы жағдайларға байланысты визаның жарамдылық мерзімі немесе визасыз болуға рұқсат етілген мерзім аяқталғанға дейін шықпаған шетелдіктерге) беру үшін форс-мажорлық жағдайлардың басталғанын, пойыздың жүруін немесе өзге де көлік құралының кешігуін немесе рейстің тоқтатылуын растайтын қосымша құжаттар ұсынылады;
15) «Р8» санатындағы визаларды (Қазақстан Республикасының аумағында ауыр немесе өте ауыр қылмыстар жасаған шетелдіктерге қатысты) беру үшін қылмыстық қудалау органы берген өтінішті тіркеу туралы хабарлама-талоны қосымша ұсынылады.
«Р8» санатындағы визаларды ұзарту үшін алдын ала тергеуді жүзеге асыратын органның не қылмыстық іс қаралып жатқан соттың жазбаша өтініші ұсынылады.
16) «Р2», «Р3», «Р4», «Р5» санаттарындағы визалар шетелдіктің Қазақстан Республикасында одан әрі болуы үшін негіздердің жоқ екендігі туралы ішкі істер органдары қорытындысының негізінде беріледі. Бұл ретте осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген құжат талап етілмейді;
17) «Р6» санатындағы визалар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің өтініштері негізінде беріледі. Бұл ретте осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген құжат талап етілмейді.
Барлық құжаттар қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
10. Шығу визаларын беру бойынша көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) егер оны қылмыстық жауаптылыққа тарту үшін негіздер болса – іс бойынша іс жүргізу аяқталғанға дейін;
2) егер ол қылмыс жасағаны үшін сотталса – жазасын өтегенге дейін немесе жазадан босатылғанға дейін;
3) егер ол соттың оған жүктеген міндеттемелерін орындаудан жалтарса – міндеттемелер орындалғанға дейін.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы 1, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма қол қабылданады.
Қабылданған шағым ішкі істер органдарының жеке және заңды тұлғалардың шағымдары мен өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат күні мен уақыты, өтінішті/шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлға – оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
заңды тұлға – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта бойынша жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

14) для выдачи визы категории «Р7» (иностранцам, не выехавшим до истечения срока действия визы или разрешенного безвизового срока пребывания в связи с форс-мажорными обстоятельствами) дополнительно представляются документы, подтверждающие наступление форс-мажорных обстоятельств, задержку или отмену рейса, отправления поезда или иного транспортного средства;
15) для выдачи визы категории «Р8» (иностранцам, в отношении которых на территории Республики Казахстан совершены тяжкие или особо тяжкие преступления) дополнительно представляется талон-уведомление о регистрации заявления, выданного органом уголовного преследования.
Для продления визы категории «Р8» представляется письменное обращение органа, осуществляющего предварительное расследование, либо суда, в котором рассматривается уголовное дело;
16) визы категории «Р2», «Р3», «Р4», «Р5» выдаются на основании заключения органов внутренних дел об отсутствии оснований для дальнейшего пребывания иностранца в Республике Казахстан. При этом документ, указанный в подпункте 1) настоящего пункта, не требуется;
17) визы категории «Р6» выдаются на основании обращения Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан. При этом документ, указанный в подпункте 1) настоящего пункта, не требуется.
После принятия всех документов услугополучателю выдается расписка о приеме документов от услугополучателя по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
10. Основаниями для отказа услугополучателю в оказании государственной услуги по выдаче выездной визы:
1) если имеются основания для привлечения его к уголовной ответственности – до окончания производства по делу;
2) если он осужден за совершение преступления – до отбытия наказания или освобождения от наказания;
3) если он уклоняется от исполнения обязательств, наложенных на него судом, – до исполнения обязательств.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя, жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Тауелсиздик, 1, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Принятая жалоба регистрируется в журналах учета жалоб и обращений физических и юридических лиц органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срока и места получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
В жалобе услугополучателя:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге
де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты көрсетілетін қызметті берушіге жеке өзі келуіне мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдау және Қазақстан Республикасының шегінен тыс тұрақты тұрғылықты жерге шығу үшін құжаттар беру көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізіледі.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің mvd.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша, Министрліктің mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушілердің телефондары бойынша не Министрліктің 8 (7172) 71-56-08, 71-44-98 телефондары бойынша алуға болады.
«Шығу визаларын ұзарту және беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Азаматтарға «J3» санатындағы визаларды ішкі істер органдары
беретін мемлекеттер тізімі
1) Австралия
2) Австрия Республикасы
3) Америка Құрама Штаттары
4) Бельгия Корольдігі
5) Біріккен Араб Әмірліктері
6) Болгария Республикасы
7) Бразилия Федеративтік Республикасы
8) Германия Федеративтік Республикасы
9) Грек Республикасы
10) Дания Корольдігі
11) Жаңа Зеландия
12) Жапония
13) Израиль Мемлекеті
14) Иордан Хашимит Корольдігі
15) Ирландия Республикасы
16) Исландия Республикасы
17) Испания Корольдігі
18) Италия Республикасы
19) Канада
20) Катар Мемлекеті
21) Кипр Республикасы
22) Корея Республикасы
23) Латвия Республикасы
24) Литва Республикасы
25) Лихтенштейн Князьдігі
26) Люксембург Ұлы Герцогтігі
27) Венгрия Республикасы
28) Малайзия Федерациясы
29) Мальта Республикасы
30) Монако Князьдігі
31) Нидерланды Корольдігі
32) Норвегия Корольдігі
33) Оман Сұлтандығы
34) Польша Республикасы
35) Португалия Республикасы
36) Румыния
37) Сауд Арабиясы Корольдігі
38) Сингапур Республикасы
39) Словак Республикасы
40) Словения Республикасы
41) Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігі
42) Финляндия Республикасы
43) Француз Республикасы
44) Хорватия Республикасы
45) Чех Республикасы

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования
с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки к услугодателю, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, и выдача документов для выезда на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан производится с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства mvd.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, по телефонам услугодателей, указанным на интернет-ресурсе Министерства mvd.gov.kz, либо по телефонам Министерства 8 (7172) 71-56-08, 71-44-98.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Продление и выдача выездных виз»
Список государств,
гражданам которых визы категории «J3» выдаются
органами внутренних дел
1) Австралия
2) Австрийская Республика
3) Соединенные Штаты Америки
4) Королевство Бельгия
5) Объединенные Арабские Эмираты
6) Республика Болгария
7) Федеративная Республика Бразилия
8) Федеративная Республика Германия
9) Греческая Республика
10) Королевство Дания
11) Новая Зеландия
12) Япония
13) Государство Израиль
14) Иорданское Хашимитское Королевство
15) Ирландская Республика
16) Республика Исландия
17) Королевство Испания
18) Итальянская Республика
19) Канада
20) Государство Катар
21) Республика Кипр
22) Республика Корея
23) Латвийская Республика
24) Литовская Республика
25) Княжество Лихтенштейн
26) Великое Герцогство Люксембург
27) Венгерская Республика
28) Федерация Малайзия
29) Республика Мальта
30) Княжество Монако
31) Королевство Нидерланды
32) Королевство Норвегия
33) Султанат Оман
34) Республика Польша
35) Португальская Республика
36) Румыния
37) Королевство Саудовская Аравия
38) Республика Сингапур
39) Словацкая Республика
40) Республика Словения
41) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
42) Финляндская Республика
43) Французская Республика
44) Республика Хорватия
45) Чешская Республика

46) Швейцария Конфедерациясы
47) Швеция Корольдігі
48) Эстон Республикасы
«Шығу визаларын ұзарту және беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау туралы
қолхат
Осы қолхат _______________________________ (Т.А.Ә. көрсетілсін)
берілді және «Шығу визаларын ұзарту және беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартымен бекітілген тізбеге сәйкес
______________ санатындағы визаны беру/ұзарту үшін құжаттар
қабылдағанын растайды.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. ___________________ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» ________________

46) Швейцарская Конфедерация
47) Королевство Швеция
48) Эстонская Республика)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Продление и выдача выездных виз»
Расписка
о приеме документов от услугополучателя
Настоящая расписка выдана __________________________(указать
ФИО) и подтверждает принятие документов для выдачи/продления визы
категории _____, согласно перечню, утвержденному стандартом
государственной услуги «Продление и выдача выездных виз».
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному – для
каждой стороны.
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год