"Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 85 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 560 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 12 ақпандағы
№ 85 қаулысымен
бекітілген
«Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасы берілген сәттен бастап:
технологияларды коммерциялық пайдалану үшін жоба тұжырымдамасын негіздеуге грант беру үшін – 48 (қырық сегіз) жұмыс күні;
өнеркәсіптік прототип жасауға және оны коммерциялық көрсетуге грант беру үшін – 58 (елу сегіз) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін рұқсат берілген ең ұзақ күту уақыты – 30 (отыз) минут;
3) рұқсат берілген ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 30 (отыз) минут.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 85. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 30.04.2015 г. № 560.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги «Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 2014 года № 85
Стандарт государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов на
коммерциализацию технологий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Национальное агентство по технологическому развитию» (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги документов осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи пакета документов услугодателю:
для выдачи гранта на обоснование концепции проекта для коммерческого использования технологии – 48 (сорок восемь) рабочих дней;
для выдачи гранта на создание промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации – 58 (пятьдесят восемь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру туралы шартқа қол қою.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының сауалнамасы;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның паспорты;
4) өтінім қолма-қол тәсілмен берілген кезде қосылған құн салығына есепке қою туралы куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі, салыстырып-тексеру жүргізілгеннен кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады немесе өтінім пошта арқылы түскен жағдайда, қосылған құн салығына есепке қою туралы куәліктің нотариат куәландырған көшірмесі;
5) өтінім қолма-қол тәсілмен берілген кезде лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және өтініш берушінің ғылыми-техникалық саладағы жұмыстарды орындауға біліктілігін растайтын құжаттардың көшірмелері мен түпнұсқалары (бар болған жағдайда), салыстырып-тексеру жүргізілгеннен кейін түпнұсқалар көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады немесе өтінім пошта арқылы түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының ғылыми-техникалық саладағы жұмыстарды орындауға біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және ғылыми техникалық саладағы жұмыстарды орындауға (болған жағдайда) біліктілігін растайтын құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері;
6) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстардың күнтізбелік жоспарының жобасы;
7) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығыстар сметасының жобасы;

5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – подписание договора о предоставлении инновационного гранта на коммерциализацию технологий.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) анкета услугополучателя по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) паспорт проекта по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) копия и оригинал свидетельства о постановке на учет на налог на добавленную стоимость при предоставлении заявки нарочным способом, после проведения сверки оригинал документа возвращается услугополучателю или нотариально заверенная копия свидетельства о постановке на учет на налог на добавленную стоимость при поступлении заявки по почте;
5) копии и оригиналы лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию услугополучателя на выполнение работ в научно-технической сфере (в случае наличия) при предоставлении заявления нарочным способом, после проведения сверки оригиналы документов возвращаются услугополучателю или нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию услугополучателя на выполнение работ в научно-технической сфере (в случае наличия) при поступлении заявления по почте;
6) проект календарного плана работ по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
7) проект сметы расходов по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;

8) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржыландыру кестесінің жобасы;
9) мәлімделген технология бойынша ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есеп;
10) басшы болып табылмайтын тұлғаға өтінім беру, қол қою және инновациялық грант беру туралы шартқа және басқа құжаттарға қол қою құқығын беретін сенімхат.
Заңды тұлғалар мыналарды қосымша ұсынады:
1) салық төлеушінің салықтық берешегінің және төлеу мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары бойынша өтініш берілген күнінің алдындағы үш айдан асып кетпеген берешегінің жоқтығы немесе болуы туралы бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар адамның қолы қойылған және салық органының мөрі басылған салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
2) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес соңғы 2 жылдағы қаржылық есептілігінің көшірмесі, егер заңды тұлға 2 жылдан аз жұмыс істесе, соңғы есепті кезеңдегі қаржылық есебі ұсынылады;
3) өтініш қолма-қол тәсілмен ұсынған кезде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік пен жарғының көшірмелері және түпнұсқасы салыстырылып тексерілгеннен кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады немесе өтінім пошта арқылы түскен кезде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік пен жарғының нотариат куәландырған көшірмесі;
4) заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған бірінші басшының тағайындалуы/сайлануы туралы құжаттың көшірмесі.
Жеке тұлғалар мыналарды қосымша ұсынады:
1) салық төлеушінің салықтық берешегінің жоқ немесе бар екені салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
2) өтініш қолма-қол тәсілмен берілген кезде жеке куәлігінің не паспортының түпнұсқалары мен көшірмелері, салыстырып-тексеру жүргізілгеннен кейін түпнұсқалар көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады немесе өтінім пошта арқылы түскен кезде жеке куәліктің не паспортының нотариат куәландырған көшірмелері.
Өнеркәсіптік прототип жасау және оны коммерциялық көрсету сатысында қаржыландыру алуға үміткер және технологияны коммерциялық пайдалануға арналған жоба тұжырымдамасын негіздеу сатысында грантқа ие болған көрсетілетін қызмет алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарға қосымша мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:

8) проект графика финансирования по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
9) отчет о научной и (или) научно-технической деятельности по заявленной технологии;
10) доверенность, наделяющая правами лицо, не являющимся руководителем, на подачу, подписание заявления, договора об инновационном гранте и других документов.
Дополнительно юридические лица представляют:
1) оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам в единый накопительный пенсионный фонд более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявления, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и печатью налогового органа;
2) копию финансовой отчетности услугополучателя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан за последние 2 года, в случае если юридическое лицо функционирует менее 2 лет, представляется финансовая отчетность за последний отчетный период;
3) копии и оригиналы устава и справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) при предоставлении заявления нарочным способом, после проведения сверки оригиналы документов возвращаются услугополучателю или нотариально засвидетельствованная копия устава и справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) при поступлении заявления по почте;
4) копия документа о назначении/избрании первого руководителя, заверенного печатью юридического лица.
Дополнительно физические лица представляют:
1) оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика;
2) копии и оригиналы удостоверения личности либо паспорта при предоставлении заявления нарочным способом, после проведения сверки оригиналы документов возвращаются услугополучателю или нотариально засвидетельствованная копия удостоверения личности либо паспорта при поступлении заявления по почте.
Услугополучателю, претендующему на получение финансирования на стадии создания промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации и получившему грант на стадии обоснования концепции проекта для коммерческого использования технологии, дополнительно к документам, указанным в части первой настоящего пункта, необходимо представить услугодателю следующие документы:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша технологияны коммерциялық пайдалануға арналған жоба тұжырымдамасының негіздемесі;
2) мемлекеттік және/немесе жеке меншік сектор тарапынан жоба бойынша мүдделілік білдіру хаттары;
3) заңды тұлғаның тіркелгенін (қайта тіркелгенін) растайтын құжат;
4) штатта кәсіпкерлік саласында тәжірибесі бар мамандардың болуын растайтын нотариат куәландырған құжаттар.
Технологияны коммерциялық пайдалануға арналған жоба тұжырымдамасын негіздеу сатысынан өтпей, өнеркәсіптік прототип жасау және оны коммерциялық көрсету сатысында грант алуға үміткер көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттарға қосымша көрсетілетін қызметті берушіге мынадай материалдар мен құжаттарды ұсынуы қажет:
1) өткізілген сынақтар туралы есепті қоса алғанда, өнім өндірісіне ұсынылатын макет және/немесе үлгі;
2) технологияны қолдану бойынша техникалық құжаттама;
3) технологияны одан әрі коммерцияландыру стратегиясы бар алдын ала бизнес-жоспар;
4) технологияны өндіріске енгізуге және (немесе) технологияны сатып алуға мүдделі тұлғалардың ниеттерін растайтын құжаттар;
5) ұлттық патент алуға еркін нысандағы өтінім (бар болған жағдайда).
Грант алуға арналған құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік немесе орыс тілдерінде қағаз жеткізгіште төрт данада – түпнұсқа бір данада және көшірмелері үш данада және электрондық жеткізгіштерде (PDF немесе JPEG және DOC форматында сканерден өткізілген) ұсынылады.
Бұл ретте тұжырымдаманы негіздеу сатысында осы тармақтың бірінші бөлігінің 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар, өнеркәсіптік прототип жасау және оны коммерциялық көрсету сатысында өткізілген сынақтар туралы есепті қоса алғанда, қосымша өндіру ұсынылатын өнімнің макеті және/немесе үлгісі көрсетілген құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға ағылшын тілінде электрондық жеткізгіште (PDF немесе JPEG және DOC форматында сканерден өткізілген) де ұсынылады.
Құжаттар бірыңғай папкаға жинақталған, парақтары нөмірленген және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының талаптарына және олардың қосымшаларына қатаң сәйкестікте ресімделген болуы қажет.
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған ақпаратта есептерде пайдаланылған мәліметтердің көзі және есепті жүргізу күні көрсетілуі қажет.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды берген кезде оның көшірмесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелу күні мен нөмірі көрсетілген тіркелуі туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады.

1) обоснование концепции проекта для коммерческого использования технологии по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) письма заинтересованности в проекте со стороны государственного и/или частного сектора;
3) документ, подтверждающий регистрацию (перерегистрацию) юридического лица;
4) нотариально заверенные документы, подтверждающие наличие в штате специалистов с опытом работы в сфере предпринимательства.
Услугополучателю, претендующему на получение гранта на стадии создания промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации без прохождения стадии обоснования концепции проекта для коммерческого использования технологии, дополнительно к документам, указанным в части первой настоящего пункта, необходимо представить услугодателю следующие материалы и документы:
1) макет и/или модель предлагаемой к производству продукции, включая отчет о проведенных испытаниях;
2) техническую документацию по применению технологий;
3) предварительный бизнес-план с наличием стратегии дальнейшей коммерциализации технологии;
4) документы, подтверждающие намерения заинтересованных лиц во внедрении технологии в производство и (или) приобретении технологии;
5) заявку на получение национального патента (при наличии) в произвольной форме.
Документы на получение гранта представляются услугодателю на государственном или русском языках на бумажном носителе в четырех экземплярах – оригинала в количестве одного экземпляра и копии в количестве трех экземпляров и на электронном носителе (сканированные в формате PDF или JPEG и DOC).
При этом на стадии обоснования концепции документы, указанные в подпунктах 2), 3) части первой настоящего пункта, на стадии создания промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации, дополнительно макет и/или модель предлагаемой к производству продукции, включая отчет о проведенных испытаниях, также предоставляется услугодателю на английском языке на электроном носителе (сканированные в формате PDF или JPEG и DOC).
Документы должны быть сформированы в единую папку, листы пронумерованы и оформлены в строгом соответствии с настоящим стандартом государственной услуги и приложениями к нему.
В представленной информации услугополучателем должны быть указаны источники данных, использованных в расчетах, и дата проведения расчета.
При подаче услугополучаелем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и номера регистрации.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, көрсетілетін қызметті берушінің және оның лауазымды адамдарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану кезінде шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына Министрліктің www.mint.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде орналастырылған мекенжай бойынша не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Transport tower» ғимараты, № 2117 кабинет, телефондары: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің не Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегін, аты-жөнін, қабылдаған күні мен уақытын, шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, тіркеу шағымды қабылдауды растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Қызмет берушінің, Министрліктің атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Өтінішті қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы не болмаса көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінен қолма-қол алынады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағым оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mint.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік қызметтер» деген тарауда орналасқан.
13. Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығына қашықтықтан қолжетімділік режимі арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі мен тәртібі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. При обжаловании решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, размещенному на интернет-ресурсе Министерства: www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги», либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Transport tower», кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 57-10-18, 57-10-16, факс: 51-70-21 (ішкі нөмір 323), Бірыңғай байланыс орталығының нөмірі: (1414).
«Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық гранттар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Тіркелген күні:           Өтінім нөмірі:
20__ ж. «___» ___________ _____________________________________
(көрсетілетін қызметті беруші береді)
Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық грант алуға
ӨТІНІМ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
мына:
1) технологияны коммерциялық пайдалануға арналған жоба
тұжырымдамасын негіздеуге;
2) өнеркәсіптік прототип жасауға және оны коммерциялық
көрсетуге (қажеттісінің астын сызыңыз) инновациялық грант алу үшін
қажетті құжаттардың топтамасымен бірге осы өтінішті жіберіп отыр.
Ұсынылатын жобаның тақырыбы: __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жобаның толық құны, теңгемен (цифрмен және жазбаша): __________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Инновациялық гранттың сұрау салынған сомасы, теңгемен (цифрмен
және жазбаша):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мазмұны, мерзімдердің негіздемесі және жобаның құны қоса
беріліп отырған құжаттарда келтірілген. Ұсынылған ақпараттың
дұрыстығына кепілдік береміз.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 тамыздағы № 1097
қаулысымен бекітілген Технологияларды коммерцияландыруға арналған
инновациялық гранттар беру қағидаларымен таныстым.
Қағидаларға сәйкес талап етілетін құжаттар _______ парақта қоса
берілген.
_________________________          __________________________________
_________________________          __________________________________
(өтініш берушінің атынан           __________________________________
құжаттарға қол қою үшін                         (Т.А.Ә.)
өкілеттігі бар адамның            __________________________________
лауазымы)                                (қолы)
_____________________________________________________________________
Құжаттарды алғаны туралы белгі (көрсетілетін қызметті беруші
толтырады)
Алынған күні: 20__ жылғы «___» ________________________________
Өтінімнің тіркеу нөмірі _______________________________________
Тіркеуші ______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
_______________
(қолы)
Заңды тұлғалар үшін ескертпе: ұйымның бланкісінде жасалады.
Өтінімге бірінші басшы немесе өзге уәкілетті адам қол қояды.
«Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық гранттар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушының сауалнамасы
(заңды тұлға үшін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
Заңды мәртебесі және меншік түрі: ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жетекшілік ететін ведомство, ұйым, жоғары оқу ведомствосы,
ғылыми-зерттеу институты немесе холдинг: ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құрылған жылы: ______________________________________________________
Мекенжайы: индекс, облыс, аудан, елді мекен, көше, үй (пәтер, кеңсе):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тел.: ________________________ Факс: ________________________________
Эл. пошта: ____________________ Веб-сайт: ___________________________
Банк деректемелері, есепшот, валюталық шот, банктік дербес код,
бизнес сәйкестендіру нөмірі:_________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Алынған және өтелмеген теңгелік және валюталық кредиттер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қызмет түрі: ________________________________________________________
сала, кіші сала:
_____________________________________________________________________
Бірінші басшы (Т.А.Ә., туған жылы, лауазымы, нақты пошталық мекенжайы
және жұмыс телефонының нөмірі, білімі): _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бас бухгалтер (Т.А.Ә., телефоны): ___________________________________
_____________________________________________________________________
Байланыс жасайтын тұлға (Т.А.Ә., телефоны, ұялы телефоны,
мекенжайы):
_____________________________________________________________________
Ұйым басшысының қолы: _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушылардың сауалнамасы
(жеке тұлға үшін)
Тегі, аты, әкесінің аты: ____________________________________________
Туған күні: _________________________________________________________
Білімі: _____________________________________________________________
Ғылыми дәрежесі (атағы): ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке куәлігі немесе паспорты (нөмірі және кім берді) ________________
_____________________________________________________________________
Мекенжайы (индекс, облыс, аудан, елді мекен, көше, үй, пәтер):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жұмыс орны және лауазымы: ___________________________________________
_____________________________________________________________________
Қызмет тел.: ____________________ Үй тел.: __________________________
Ұялы тел.: ______________________ Факс: _____________________________
Эл. пошта: __________________________________________________________
Банк деректемелері, есеп шот, валюталық шот, салық төлеушінің тіркеу
нөмірі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қолы ________________
«Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық гранттар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
ЖОБАНЫҢ ПАСПОРТЫ
(технологияны коммерциялық пайдалануға арналған
индустриялық-инновациялық жобаның тұжырымдамасын
негіздеу/өнеркәсіптік прототипін жасау және оны коммерциялық
көрсету сатысындағы инновациялық грант үшін)

14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственных услуг: тел: 8 (7172) 57-10-18, 57-10-16, факс: 51-70-21 (внутренний номер 323), номер единого контакт-центра: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Дата регистрации:
«____» _________ 20 ___ г.
Номер заявления:
___________________________________________
(присваивается услугодателем)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение инновационного гранта на коммерциализацию
технологий
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица / ФИО физического лица)
направляет настоящее заявление с пакетом необходимых документов на получение инновационного гранта на:
1) обоснование концепции проекта для коммерческого использования технологии;
2) создание промышленного прототипа и его коммерческой демонстрации.
(нужное подчеркнуть)
Тема представляемого проекта: _________________________________
_____________________________________________________________________
Полная стоимость проекта в тенге (в цифрах и прописью): _______
_____________________________________________________________________
Запрашиваемая сумма инновационного гранта в тенге (в цифрах и прописью): __________________________________________________________
Содержание, обоснование сроков и стоимости проекта приведено в прилагаемых документах. Достоверность представленной информации гарантируем.
С Правилами предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2012 года № 1037, ознакомлен.
Требуемые в соответствии с Правилами документы прилагаются на _____ листах.
_____________________________                ________________________
_____________________________                ________________________
(должность лица, имеющего                             (ФИО)
полномочия для подписания
документов от имени услугополучателя)        ________________________
(подпись)
Отметка о получении материалов (заполняется услугодателем)
Дата получения: «___» ________________ 20 __ г.
Регистрационный номер заявки __________________________________
Регистратор ___________________________________________________
(ФИО)
_______________________
(подпись)
Примечание для юридических лиц: составляется на бланке организации. Заявка подписывается первым руководителем или иным уполномоченным лицом.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Анкета услугополучателя
(для юридического лица)
_____________________________________________________________________
(полное наименование организации)
Юридический статус и вид собственности: _______________________
_____________________________________________________________________
Курирующее ведомство, организация, высшее учебное ведомство, научно-исследовательский институт или холдинг: ______________________
Дата образования: _____________________________________________
Адрес индекс, область, район, населенный пункт, улица, дом, (квартира, офис): ___________________________________________________
Тел.:________________________________
Факс:________________________________
Эл. почта: _____________________ Веб-сайт: ____________________
Банковские реквизиты, расчетный счет, валютный счет, банковский индивидуальный код, бизнес идентификационный номер: _________________
Полученные и не погашенные тенговые и валютные кредиты: _______
Род деятельности: _____________________________________________
отрасль, подотрасль: __________________________________________
Первый руководитель (ф.и.о., год рождения, должность, точный почтовый адрес и номер рабочего телефона, образование): ___
Главный бухгалтер (Ф.И.О., телефон): __________________________
Контактное лицо (Ф.И.О., телефон, моб. телефон, адрес): _______
Подпись руководителя организации: _____________________________
Анкета услугополучателя
(для физического лица)
Фамилия, имя, отчество: _______________________________________
Дата рождения: ________________________________________________
Образование: __________________________________________________
Ученая степень (звание): ______________________________________
Удостоверение личности или паспорт (номер и кем выдано): ______
_____________________________________________________________________
Адрес (индекс, область, район, населенный пункт, улица, дом, квартира): __________________________________________________________
Место работы и должность: __________________________________ __
_____________________________________________________________________
Тел. служ.: __________________ Тел. дом: ______________________
Тел. моб.: ___________________________________
Факс: ________________________________________
Эл. почта: ____________________________________________________
Банковские реквизиты, расчетный счет, валютный счет, индивидуальный идентификационный номер: _____________________________
_____________________________________________________________________
Подпись ________________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Паспорт проекта
(для инновационных грантов на стадии обоснования концепции
индустриально-инновационного проекта для коммерческого
использования технологии /создания промышленного
прототипа и его коммерческой демонстрации)

20. Жобаны іске асыру мерзімі (ай): _________________________________
_____________________________________________________________________
(Жалғасы)
Жоба бойынша толтырылатын қосымша нысан
Технологияны әзірлеушілер туралы мәліметтер
Кәсіпорын атауы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Факсы
Хат алысу мекенжайы
Электрондық пошта
Сіздің технологияңыз қай сатыда?
Іргелі зерттеу
Ғылыми-зерттеу тәжірибелік конструкторлық жұмыстар
Тәжірибелік үлгі
Зерттеушілер/әзірлеушілер технологияны коммерцияландыру жобасына қатысты ма?
Инновациялық жобаларды іске асыруды басқару бойынша қажетті тәжірибеге ие технологияны коммерцияландыру жобасының менеджерлер тобы бар ма немесе анықталды ма? Бар болған жағдайда, оларды сипаттап көрсетіңіз.
Әзірлеушілер тікелей технологияны коммерцияландыру жобасына қатыса ма?
Жобаны әзірлеушілер/зерттеушілер сыртқы инвесторлардың жобаны қаржыландыруының орнына өздерінің инновациялық кәсіпорындарының үлесімен немесе зияткерлік меншік үлесімен бөлісуге дайын ба?
Жобаны әзірлеушілер/зерттеушілер технологияны коммерцияландыру жобасын іске асыратын кәсіпорынға өз ресурстарын салуға дайын ба?
Технологияның/өнімнің сипаттамасы
Технологияның/өнімнің атауы
Технологияның функционалдық мақсаты
Технологияның толық сипаттамасы
Қолданылу саласы, оның ішінде қолданылу перспективасы
Технологияны бағалауға қажетті кемінде 5-6 техникалық параметр тізімі
Ұсынылған технология параметрлері мен қазіргі бәсекелес әзірлемелер өлшемдерін салыстырыңыз
Ұсынылған технологияның болжамды артықшылықтарын осы саладағы қазіргі техникалық даму деңгейімен салыстырыңыз
Қосымша анықтамалар үшін бәсекелес технологиялардың атауын және/немесе толық сипаттамасын енгізіңіз
Әзірлеменің әрбір артықшылығын қолданыстағы технологиялармен салыстыра отырып, кем дегенде 5 сөйлеммен сипаттаңыз
Әрбір қолданылу саласын кем дегенде 5 сөйлеммен сипаттаңыз
Технологияның жұмысы нәтижелерін әлеуетті инвесторларға/әріптестерге көрсету үшін прототиптерді әзірлеу, оларды сынау мақсатында қосымша ҒЗТКЖ жүргізу үшін қосымша уақыт, қаражат және басқа ресурстар қажет бола ма және қандай көлемде?
Технологияны қолдануға қандай да бір шектеулер бар ма, нарықта өнім немесе көрсетілетін қызметтер өндіру және сату үшін қандай да бір қадағалау органынан лицензиялар, рұқсаттар сертификатын алу қажет пе?
Зияткерлік меншікті бағалау
Технология авторының Т.А.Ә.
Патенттердің болуы (алдын ала патент, инновациялық патент, Еуразиялық патент, шетелдік патент)
Бәсекелес технологияны патенттік іздеу нәтижелері
Ноу-хау-дың болуы
Патентке өтінім беру күні
Патентке өтінім берілген мемлекет
Патент берілген күн
Қосымша патенттерге өтінім беріле ме?
Лицензиялаудың басталған күні (егер болса)
Лицензиялаудың тоқтатылған күні
Болжамды лицензия алушылар
Зияткерлік меншіктің авторы мен иегері кім (әзірлеушілер, зерттеушілер, институт, тапсырыс беруші, т.б.)?
Осыған дейін шығарылған технологиялар (мысалы, есептеп шығару алгоритмі) және ҒЗТКЖ нәтижелерін алу үшін, бірақ ҒЗТКЖ тыс пайда болған зияткерлік меншік бар ма? Бұл зияткерлік меншік қандай үлгіде және қайда қорғалады, оның құқықтық иегері кім?
Технологиялық әзірлік деңгейін бағалау
Аналогтары мен алмастырғыштардың болуы
Өндіруші фирмалар
Осы өндіруші өнімнің бір данасының нарықтағы бағасы
Өнімнің негізгі тұтынушы тобы
Сіздің технологияңыздың осы өндірушімен салыстырғандағы негізгі артықшылығы
Жобаның нарықтық тартымдылығын бағалау
Инновациялық өнім немесе көрсетілетін қызмет нарықтық сынақтан өтті ме?
Жобаның нәтижесі бойынша не сатылады: технология немесе оны қолдануға байланысты әзірленген өнім/көрсетілетін қызметтер?
Өнімнің немесе көрсетілетін қызметтің нысаналы тұтынушылары кімдер?
Нарықтағы немесе сатылатын өнімдермен салыстырғанда бұл өнім/көрсетілетін қызмет қандай қосымша тұтынушылық қасиеттерге немесе бәсекелестік артықшылықтарға ие?
Географиялық, секторлық немесе басқа белгілерге теңестірілген өнімді немесе көрсетілетін қызметті сату үшін нысаналы нарығы қандай?
Әзірленген технологияны қолдана отырып, өнімге немесе көрсетілетін қызметке қызығушылықтарды анықтау арқылы нарықты зерделеу жүргізілді ме? Мына технологияға қызығушылықты құжат түрінде танытқан компанияның атауын немесе тұлғалардың атын жазу қажет.
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымның басшысы (жеке тұлға)
____________________________
____________________________
____________________________     ______________________________
(Т.А.Ә.)                            (қолы)
М.О.
«Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық гранттар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
КҮНТІЗБЕЛІК ЖОСПАР ЖОБАСЫ
Жобаның атауы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Р/с
Шарт бойынша жұмыстардың және олардың негізгі кезеңдерінің атауы
Жұмыстарды орындау мерзімі
(ай)
Кезеңнің есеп айырысу бағасы
(теңге)
Есептілік нысаны мен түрі
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымның басшысы (жеке тұлға)
____________________________
____________________________
____________________________     ____________________________________
(Т.А.Ә.)                               (қолы)
М.О.
«Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық гранттар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
ШЫҒЫСТАР СМЕТАСЫНЫҢ ЖОБАСЫ
Жобаның атауы _______________________________________________________
Жұмысты орындауға жұмсалатын шығындар
Шығындардың барлық сомасы, теңге
Жұмыстардың кезеңдері
1
2
3
Шығындар - БАРЛЫҒЫ:
оның ішінде баптар бойынша -

20. Срок реализации проекта (мес.): ___________________________
(продолжение)
Дополнительная форма по проекту для заполнения
Сведения о разработчиках технологии
Наименование предприятия
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Факс
Адрес для переписки
Электронная почта
На каком этапе Ваша технология?
Фундаментальные исследования
Научно-исследовательские и
опытно-конструкторские работы
Опытный образец
Участвовали ли разработчики/исследователи
в проектах коммерциализации технологий
Имеется ли или уже определена команда
менеджеров проекта коммерциализации
технологий с необходимым опытом
практического руководства реализацией
инновационных проектов? Описать в случае
наличия.
Будут ли разработчики участвовать
непосредственно в проекте коммерциализации
технологий?
Готовы ли разработчики/исследователи
поделиться долей своего инновационного
предприятия или частью своей
интеллектуальной собственности в обмен на
финансирование проекта внешними
инвесторами?
Готовы ли разработчики/исследователи
вкладывать собственные ресурсы в
инновационное предприятие реализующее
проект коммерциализации технологий?
Характеристика технологии/продукта
Название технологии/продукта
Функциональное назначение технологии
Полное описание технологии
Области применения, в т.ч. перспективы
применения
Список, по крайней мере, 5-6 технических
параметров, по которым следует оценивать
технологию
Сравните параметры представленной
технологии и параметры конкурирующих
современных разработок
Сравните предполагаемые преимущества
представленной технологии с современным
уровнем технического развития в данной
области
Включите название и/или достаточно полное
описание конкурирующей технологии для
наведения дополнительных справок
Опишите каждое преимущество разработки по
сравнению с существующими технологиями как
минимум из 5 предложений
Опишите каждую область применения как
минимум из 5 предложений
Потребуются ли и в каком объеме
дополнительное время, денежные средства и
другие ресурсы для проведения
дополнительных НИОКР с целью разработки
прототипов, их испытаний, чтобы
продемонстрировать результаты работы
технологии потенциальным инвесторам/
партнерам?
Имеются ли какие/либо ограничения на
эксплуатацию технологии, например, имеется
ли необходимость для получения лицензий,
разрешений, сертификатов каких/либо
надзорных органов для производства и
продажи продукции или услуг на рынке?
Оценка интеллектуальной собственности
Ф.И.О. авторов технологии
Наличие патентов (предпатент,
инновационный патент, Евразийский патент,
иностранный патент)
Результаты патентного поиска конкурентных
технологий
Наличие know-how
Дата подачи заявки на патент
Страна, в которой подана заявка на патент
Дата выдачи патента
Будут ли подаваться заявки на
дополнительные патенты?
Дата начала лицензирования (если есть)
Дата прекращения лицензирования
Предполагаемые лицензиаты
Кто является автором и владельцем
интеллектуальной собственности
(разработчики, исследователи, институт,
заказчик, др.)?
Имеется ли ранее созданная технология
(например, алгоритмы для вычислений) и
интеллектуальная собственность, которые
были созданы вне рамок НИОКР, но
используемые для получения результатов
НИОКР? В какой форме и где охраняется эта
интеллектуальная собственность и кто
обладает правами на нее?
Оценка степени готовности технологии
Наличие аналогов и заменителей
Фирмы-производители
Рыночная цена единицы продукции данного
производителя
Основная потребительская группа данной
продукции
Основное преимущество вашей технологии по
сравнению с данным производителем
Оценка рыночной привлекательности проекта
Проведены ли рыночные испытания
инновационных продукции или услуг?
Что будет продаваться в результате
проекта: технология или продукция/услуги,
произведенные с ее применением?
Кто целевые потребители продукции или
услуг?
Какими дополнительными потребительскими
свойствами или конкурентными
преимуществами продукция или услуги
обладают по сравнению с предлагаемыми или
продаваемыми на рынке?
Каковы целевые рынки для продаж продукции
или услуг, идентифицированные по
географическому, секторальному и другим
признакам.
Проводилось ли изучения рынка посредством
выявления интереса к продукции или
услугам, которые могут производиться с
применением разработанной технологии.
Здесь необходимо указать названия
компаний, организаций или лиц, которые уже
документально продемонстрировали интерес к
технологии.
Руководитель организации-услугополучателя
(физическое лицо)
_________________________________
_________________________________
_________________________________       _________________
(Ф.И.О.)                         (подпись)
М.П.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Проект календарного плана
Наименование проекта:
_____________________________________________________________________
пп
Наименование работ по
договору и их основных
этапов
Срок выполнения работ
(месяцев)
Расчетная цена
этапа (тенге)
Форма и вид
отчетности
1
2
3
4
5
Руководитель организации-услугополучателя
(физическое лицо)
_________________________________
_________________________________
_________________________________      _________________
(Ф.И.О.)                          (подпись)
М.П.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Проект сметы расходов
Наименование проекта: _________________________________________
Затраты на выполнение работ
Сумма
затрат
всего,
тенге
Этапы работ
1
2
3
Затраты - ВСЕГО:
в том числе по статьям -

1. Үшінші тұлғалар (бірлесіп орындаушылар, смета бойынша барлық шығындардың 50 %-нан аспауы тиіс) орындаған жұмыстарға ақы төлеу
2. Жабдық (смета бойынша барлық шығындардың 50 %-нан аспауы тиіс)
3. Материалдар және жинақтауыштар (смета бойынша барлық шығындардың 50 %-нан аспауы тиіс)
4. Іссапарлар (смета бойынша барлық шығындардың 10 %-нан аспауы тиіс)
5. Қосымша шығыстар (смета бойынша барлық шығындардың 10 %-нан аспауы тиіс)
6. Қазақстан Республикасында паттенттеу шығындары (смета бойынша барлық шығындардың 10 %-нан аспауы тиіс)
Анықтама: басқа қаржыландыру көздері есебінен шығындар - БАРЛЫҒЫ:
оның ішінде:
меншікті қаражат
өзгелері (қандай екенін көрсету керек)
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымның басшысы (жеке тұлға)
____________________________
____________________________
____________________________     ____________________________________
(Т.А.Ә.)                             (қолы)
М.О.
«Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық гранттар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
ҚАРЖЫЛАНДЫРУ КЕСТЕСІНІҢ ЖОБАСЫ
Жобаның атауы _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Р/с
Жоба бойынша жұмыс кезеңдері
Кезеңнің басталған және аяқталған күні
Әр кезеңге арналған қаржыландыру сомасы, мың теңге
1
2
3
4
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымның басшысы (жеке тұлға)
____________________________
____________________________
____________________________     ____________________________________
(Т.А.Ә.)                              (қолы)
М.О.
«Технологияларды коммерцияландыруға
инновациялық гранттар
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
7-қосымша
ТЕХНОЛОГИЯНЫ КОММЕРЦИЯЛЫҚ ПАЙДАЛАНУҒА АРНАЛҒАН ЖОБА
ТҰЖЫРЫМДАМАСЫН НЕГІЗДЕУ
1. Жобаның мақсаты, өзектілігі, жобаны орындау нәтижелері.
2. Жобаны іске асыру бойынша жұмыстың мәні мен мазмұны (техникалық бөлім 1,5 беттен артық емес, маркетингтік бөлім 3,5 беттен артық емес).
ТЕХНИКАЛЫҚ БӨЛІМ
Ұсынылған әзірлеме жобасының техникалық мәні егжей-тегжейлі сипатталады (қажет болса жазылғанды суреттермен, схемалармен, диаграммалармен, фотосуреттермен және т.б. көрсету керек). Әзірленетін өнімнің, процестің немесе көрсетілетін қызметтің техникалық параметрлерін және негізгі сипаттамаларын көрсете отырып, техникалық тапсырманың жобасын жасауға және негіздеуге мүмкіндік беретін жоба бойынша жұмыстың ғылыми-техникалық мазмұны нақтыланады. Жаңа өнімді және технологияны жасаудың немесе (ұқсас әзірлеменің түпкілікті объектісі үшін) оның бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ететін функционалдық, тұтынушылық, құндық және басқа көрсеткіштерді жақсартудың алғышарттары қандай жаңашылдықтардың есебінен пайда болатынын көрсету керек. Мәлімделген мақсаттарға қол жеткізген кезде мүмкін техникалық тәуекелдер талқыланады.
МАРКЕТИНГТІК БӨЛІМ

1. Оплата работ, выполняемых третьими лицами (соисполнителями, не
более 50 % от всех затрат по смете)
2. Оборудование (не более 50 % от всех затрат по смете)
3. Материалы и комплектующие (не более 50 % от всех затрат по
смете)
4. Командировки (не более 10 % от всех затрат по смете)
5. Накладные расходы (не более 10 % от всех затрат по смете)
6. Расходы на патентование в Республике Казахстан (не более 10 % от
всех затрат по смете)
Справочно: затраты за счет других источников финансирования -
ВСЕГО:
из них:
собственные средства
прочие (указать какие)
Руководитель организации-услугополучателя
(физическое лицо)
_________________________________
_________________________________
_________________________________        _________________
(Ф.И.О.)                            (подпись)
М.П.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Проект графика финансирования
Наименование проекта: _________________________________________
пп
Этапы работ по
проекту
Дата начала и завершения
этапа
Сумма финансирования на каждый
этап, тыс. тенге
1
2
3
4
Руководитель организации-услугополучателя
(физическое лицо)
_________________________________
_________________________________
_________________________________          _________________
(Ф.И.О.)                              (подпись)
М.П.
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Предоставление инновационных грантов
на коммерциализацию технологий»
Обоснование концепции проекта для коммерческого
использования технологии
1. Цель, актуальность проекта, результаты выполнения проекта.
2. Сущность и содержание работ по реализации проекта (техническая часть не более 1,5 страницы, маркетинговая часть не менее 3,5 страницы).
ТЕХНИЧЕСКАЯ ЧАСТЬ
Подробно описывается техническая сущность предлагаемого проекта разработки (при необходимости следует проиллюстрировать изложенное рисунками, схемами, диаграммами, фотографиями и т.п.). Конкретизируется научно-техническое содержание работ по проекту, позволяющее сформулировать и обосновать проект технического задания с указанием технических параметров и основных характеристик разрабатываемой продукции, процесса или услуги. Следует показать за счет каких нововведений появятся предпосылки создания новой продукции или (для конечного объекта разработки, имеющего аналоги) улучшения функциональных, потребительских, стоимостных и других показателей, которые обеспечат ее конкурентоспособность. Обсуждаются возможные технические риски при достижении заявленных целей.
МАРКЕТИНГОВАЯ ЧАСТЬ

3. Тауар өнімін өткізудің әлеуетті нарығы және оны тұтынушылар.
Тауар өнімін өткізу нарығына сипаттама және баға беріледі. Өнімге ішкі және сыртқы нарықтардағы қолданыстағы және болжамды сұраныстың заттай есептелген және ақшалай баламада бағасы келтіріледі. Мыналар: арнайы маркетингтік зерттеулер жүргізілді ме, қандай компаниялар жобаның нәтижелерін немесе олардың негізінде жасалған өнімдер мен технологияның әлеуетті тұтынушысы болады, ұқсас өнімдерді өндіруші негізгі компаниялар сипатталады. Арнайы маркетингтік зерттеулер жүргізілген жағдайда тиісті құжаттаманы қоса беру қажет.
4. Өнімнің артықшылығы мен бәсекеге қабілеттілігі негізделеді.
Өнімнің техникалық және құндық көрсеткіштерінің қандай жиынтығы оның бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ететіні айқындалады. Ұсынылатын жаңа өнімнің нақты өлшемдерін нарықтағы техникалық көрсеткіштері мен құнының жиынтығы бойынша ұқсастарын салыстыру кестесі келтіріледі. Өнім иелену мүмкін нарық тауашасы (ақшалай және заттай мәндегі өткізу көлемі, нарық үлесінің пайызы) бағаланады. Көрсетілген өлшемдері бар тауар өнімін нақты тұтынушыларға өткізу мүмкіндігін растайтын құжаттарды (кепілдеме хат, міндеттемелер, шарттар және т.с.с.) қоса берген жөн. Өнімнің немесе оның құрауыштарының болжамды санаттарын сертификаттауды жүргізудің қажеттілігі нақтыланады.
ҰЙЫМДАСТЫРУШЫЛЫҚ БӨЛІМ
5. Жоба бойынша жұмыс кезеңдері.
Кезеңдер бойынша және тұтастай жоба бойынша жұмыс жүргізудің дәйектілігі мен мерзімдері сипатталады және негізделеді. Әрбір кезең бойынша қандай аралық нәтижелер күтілетіні және олар қандай есеп құжаттарымен расталатыны көрсетіледі. Айтылғандардың негізінде күнтізбелік жоспардың жобасы жасалады.
6. Жоба бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
Жобаны басқа ұйымдармен бірлесіп орындаған кезде бірлесіп орындаушы ұйымдар (заңды тұлғалар) көрсетіледі. Жоба бойынша жұмыстарды өтінім беруші ұйым мен бірлесіп орындаушы ұйым арасында бөлу қажеттігі негізделеді. Нақты бірлесіп орындаушы ұйымдарды таңдау неге негізделгендігі көрсетіледі, әрбір бірлесіп орындаушы ұйым туралы қысқаша анықтама беріледі:
1) ұйымның толық атауы;
2) заңды және нақты мекенжайы;
3) ұйым басшысының Т.А.Ә., телефоны.
Жоба бойынша жұмыс процесінде бірлесіп орындаушы ұйымды ауыстыруға жол беріледі.
ҚАРЖЫЛЫҚ-ЭКОНОМИКАЛЫҚ БӨЛІМ
Жобаны орындау кезінде бюджет қаражатын мақсатты пайдалану негізделеді (шығындар).
7. Ғылыми жұмыстар үшін арнайы жабдықтар сатып алу қажеттілігі, өнім берушілерді таңдау, номенклатура мен бағалар. Арнайы жабдықтарға мыналар жатқызылады: егер бұл техникалық тапсырма жобасында көзделген болса, стендтер, сынақ станциялары, аппаратура, аспаптар, тетіктер, құрылғылар және басқалары (оның ішінде зерттеулердің/сынақтардың объектілері болып табылатын сериялы бұйымдар). Зерттеулердің (сынақтардың) объектілері болып табылмайтын сериялы бұйымдар және сериялық (оның ішінде импорттық) есептеу техникасы ғылыми жұмыстарға арналған арнайы жабдыққа жатпайды.

3. Потенциальный рынок сбыта товарной продукции и ее потребители.
Дается описание и оценка рынка сбыта товарной продукции. Приводится оценка существующего и прогнозируемого спроса на продукцию в натуральном исчислении и денежном эквиваленте на внутреннем и внешних рынках. Сообщается: проводились ли специальные маркетинговые исследования, какие компании будут потенциальными потребителями результатов проекта, или продукции и технологии созданной на их основе, основные компании-производители аналогичной продукции. В случае проведения специальных маркетинговых исследований необходимо приложить соответствующую документацию.
4. Обосновываются преимущества и конкурентоспособность продукции.
Определяется какая совокупность технических и стоимостных показателей продукции обеспечит ее конкурентоспособность. Приводится таблица сравнения конкретных параметров предлагаемой новой продукции с имеющимися на рынке аналогами по совокупности технических показателей и стоимости. Оценивается ниша рынка (объем реализации в денежном и натуральном выражении, процент доли рынка), которую может занять продукция. Следует приложить документы, подтверждающие возможность реализации товарной продукции с указанными параметрами конкретным потребителям (гарантийные письма, обязательства, договоры и т.п.). Уточняется необходимость проведения сертификации предлагаемых категорий продукции или ее компонентов.
ОРГАНИЗАЦИОННАЯ ЧАСТЬ
5. Этапы работ по проекту.
Описываются и обосновываются последовательность и сроки проведения работ по этапам и по проекту в целом. Указывается, какие промежуточные результаты ожидаются по итогам каждого этапа, и какими отчетными документами они подтверждаются. На основании изложенного составляется проект календарного плана.
6. Организация работ по проекту.
При выполнении проекта совместно с другими организациями перечисляются организации-соисполнители (юридические лица). Обосновывается необходимость распределения работ по проекту между организацией-услугополучателем и организациями-соисполнителями. Указывается, чем обусловлен выбор конкретных организаций-соисполнителей, дается краткая справка о каждой организации-соисполнителе:
1) полное наименование организации;
2) юридический и фактический адрес;
3) Ф.И.О. руководителя организации, телефон.
В процессе работы по проекту замена организаций-соисполнителей допускается.
ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ЧАСТЬ
Обосновывается целевое использование бюджетных средств при выполнении проекта (затраты).
7. Необходимость приобретения специального оборудования для научных работ, выбор поставщиков, номенклатура и цены. К специальному оборудованию относятся: стенды, испытательные станции, аппаратура, приборы, механизмы, устройства и др. (в т.ч. серийные изделия, являющиеся объектами исследований/испытаний), если это предусмотрено проектом технического задания. Серийные изделия, не являющиеся объектами исследования (испытаний) и серийная (в т.ч. импортная) вычислительная техника, не относятся к специальному оборудованию для научных работ.

8. Материалдарды және жинақтауыштарды сатып алу қажеттілігі, олардың номенклатурасы мен бағалары.
9. Жобаға қатысуға бірлесіп орындаушыларды тартудың қажеттілігі және тиісінше аударымдарымен бірге жалақы төлеуге мәлімделген қаражат көлемі: жоба бойынша әрбір жұмыс кезеңі бойынша әрбір қызметкердің функциялары көрсетілген штаттық кестені, жоба бойынша жұмысқа қызметкердің қатысу дәрежесі (толық жұмыс уақыты, жартылай қоса атқару), қызметкердің жалақысы, ғылыми іссапарлар (ғылыми мақсаттағы іссапарлар) көрсетіледі.
10. Бірлесіп орындаушылар сатып алатын жабдық пен материалдарды шамалап көрсетуді қоса алғанда, олар атқарған жұмыстардың құны, сондай-ақ тартылатын персоналдың саны.
11. Жоғарыда жазылғандардың негізінде смета жобасы және жобаны қаржыландыру кестесінің жобасы жасалады.
Ескертпе: Барлық шығыс мәліметтер мен есептеу шамалары үшін оларды алу көздері көрсетілуі тиіс. Бағалық шамалар үшін есептеу жүргізілетін нақты күні көрсетілуі тиіс.

8. Необходимость приобретения материалов и комплектующих, их номенклатура и цены.
9. Необходимость привлечения соисполнителей к участию в проекте и, соответственно, объем средств, запрашиваемых на выплату заработной платы с начислениями: по каждому этапу работ по проекту указать штатное расписание с перечислением функций каждого работника, степень вовлеченности работника в работу по проекту (полное рабочее время, частично по совместительству), заработная плата работника, научные командировки (командировки с научной целью).
10. Стоимость работ соисполнителей, включая примерное указание приобретаемого ими оборудования и материалов, а также численность привлекаемого персонала.
11. На основании вышеизложенного составляется проект сметы и проект графика финансирования проекта.
Примечание: Для всех исходных данных и расчетных величин должны быть указаны источники их получения. Для ценовых величин должна быть указана конкретная дата, на которую приводится расчет.