Лотерея қызметі және ойын бизнесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 116 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 тамыздағы № 455 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.08.2016 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 140 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.07.2015 № 579 қаулысымен.
2) «Лотереяларды ұйымдастыру және өткізу, сондай-ақ ойын бизнесі саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 1716 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 6, 131-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген біліктілік талаптары және лотереяларды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.07.2015 № 579 қаулысымен.
3. «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 64, 893-құжат).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 116 қаулысымен
бекітілген
«Лотереяларды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызмет түрін
жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Қызмет стандартының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 116 қаулысымен
бекітілген
«Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
Ескерту. Қызмет стандартының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 116 қаулысымен
бекітілген
«Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Қызмет стандартының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 116 қаулысымен
бекітілген
«Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Қызмет стандартының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 116 қаулысымен
бекітілген
«Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Қызмет стандартының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 116 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.07.2015 № 579 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 116 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1716 қаулысымен
бекітілген
Лотереяларды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге
асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с
Біліктілік талаптары мыналарды қамтиды:
Біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Лездік лотереялар үшін
1
лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материалдың болуы
өтініш беруші бекіткен лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материал – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында
лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материал мыналар туралы мәліметтерді қамтуы тиіс:
лотереяның түрі;
лотереяны ұйымдастыру технологиясы;
мөлшері лотерея билеттерінің шығарылымын өткізуден алынған қаражаттың кемінде 50 %-ын құруы тиіс лотереяның жүлде қорын қалыптастыру және бөлу тәртібі;
ұтыс ойындарының саны;
сериясын және нөмірлерін көрсетумен әрбір ұтыс ойынындағы лотерея билеттерінің саны;
лотерея билетінің құны;
жүлде қоры мүлкінің атауы, саны және құны;
ұтыс ойындарына қатысудың, мерзімдерін және нәтижелерін көрсетумен ұтыстарды алудың негізгі қағидалары туралы лотереяға қатысушыларды хабардар ету тәртібі;
ұтыстарды (соның ішінде заттай ұтыстарды ақшалай баламада алу мүмкіндігін көрсетумен) алу тәртібі және мерзімдері;
талап етілмеген ұтыстарды сақтау мерзімдері (ұтыс ойыны өткізілген сәттен бастап кемінде 3 ай);
сатуға шығарылатын, өткізілген және өткізілмеген билеттерді есепке алу, сондай-ақ ұрланған билеттердің ұтыс ойынына қатысуын болдырмау тәртібі;
сатылмаған билеттерді кәдеге жарату тәртібі;
талап етілмеген ұтыстарды сақтау және ұтыстарды алу мерзімі аяқталғаннан кейін оларды талап ету тәртібі;
лотерея билеттерін есепке алу және сақтау тәртібі.
Бір сәттік лотереяда ұтыс лотерея билеті сатып алынғаннан кейін оны дереу тексеру жолымен айқындалады
2.
ішкі бақылау қағидаларының болуы
өтініш беруші бекіткен ішкі бақылау қағидалары – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында
еркін нысанда
3.
өтініш берушіде мыналардың болуы:

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере лотерейной деятельности и игорного бизнеса и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 116. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2016 года № 455
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.08.2016 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 140.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 579;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 1716 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности по организации и проведению лотерей, а также в сфере игорного бизнеса» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 6, ст. 131):
квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по организации и проведению лотерей, утвержденные указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 579.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 64, ст. 893).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 116
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности по организации и проведению
лотерей»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 116
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью казино»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 116
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью зала игровых автоматов»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 116
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью букмекерской конторы»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 116
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью тотализатора»
Сноска. Стандарт утратил силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 116
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 579.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 116
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 1716
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
по организации и проведению лотерей
п/п
Квалификационные
требования включают:
Документы, подтверждающие
соответствие
квалификационным
требованиям
Примечание
1
2
3
4
Для мгновенных лотерей
1.
наличие инструктивного и
методического материала
по организации и
проведению лотереи
утвержденный заявителем
инструктивный и
методический материал по
организации и проведению
лотереи – в форме
электронной копии
документа
инструктивный и
методический материал по
организации и проведению
лотереи должен содержать
следующие сведения о:
виде лотереи;
технологии организации
лотереи;
порядке формирования и
распределения призового
фонда лотереи, размер
которого должен составлять
не менее 50 % от средств,
полученных от реализации
выпуска лотерейных
билетов;
количестве розыгрышей;
количестве лотерейных
билетов в каждом
розыгрыше, с указанием
серии и номеров;
стоимости лотерейного
билета;
наименовании, количестве и
стоимости имущества
призового фонда;
порядке информирования
участников лотереи об
основных правилах участия
в розыгрыше, получения
выигрышей с указанием
сроков и результатов;
порядке и сроках получения
выигрышей (в том числе с
указанием возможности
получения вещевых
выигрышей в денежном
эквиваленте);
сроках хранения
невостребованных выигрышей
(не менее 3-месяцев с
момента розыгрыша);
порядке учета билетов,
выпускаемых в продажу,
реализованных и
нереализованных, а также
исключения из участия в
розыгрыше похищенных
билетов;
порядке утилизации
непроданных билетов;
порядке хранения
невостребованных выигрышей
и их востребования по
истечению сроков получения
выигрышей;
порядке учета и хранения
лотерейных билетов.
В мгновенной лотерее
выигрыш определяется путем
моментальной проверки
лотерейного билета после
его покупки
2.
наличие правил
внутреннего контроля
утвержденные заявителем
правила внутреннего
контроля – в форме
электронной копии
документа
в произвольной форме
3.
наличие у заявителя:

1)
лотерея билеттерін, лотереяның ақшалай қаражатын және жүлде қорын сақтау үшін меншік құқығындағы ғимарат (ғимарат бөлігі, үй-жай);
лотерея билеттерін, лотереяның ақшалай қаражатын және жүлде қорын сақтау үшін меншік құқығында ғимараттың (ғимарат бөлігінің, үй-жайдың) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
2)
меншік құқығында тиесілі лотерея жабдығы (лотерея билеттерін көрсетілген жабдық арқылы өткізу кезінде ғана);
меншік құқығында лотерея жабдығының және аталған жабдықтың техникалық регламенттері мен стандарттарға сәйкестік сертификатының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
лотерея жабдығы – лотерея билеттері туралы әр түрлі ақпаратты тіркеуге арналған құрылғы немесе құрал, лотереялық ставкаларды қабылдауға, лотереяға қатысу үшін лотереялық чектерді беруге, жүлде қорын ойнатуды жүргізуге арналған, бірақ ұтыстарды төлеуді жүзеге асырмайтын бағдарламалық өнімдер және жабдықтар
3)
лотерея билеттерін есепке алуды және лотереяға қатысу үшін төлем қабылдауды, сондай-ақ ұтыстарға төлем жүргізуді жүзеге асыратын лотерея ұйымдастырушының кассасы (аппараттық-бағдарламалық кешен);
кассалардың орналасқан орындарын көрсетумен, кассалардың және аталған жабдыққа сәйкестік сертификатының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
4)
лотерея билеттерін сату жөніндегі субъектілермен шарт;
лотерея билеттерін сату агенттерімен жасалған үлгі шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
5)
қолдан жасаудан қорғау дәрежесін ашумен, мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпарат қамтылған лотерея билеттерінің үлгілері
лотерея билетінің үлгісі – электрондық құжат нысанында
лотерея билеті мыналар туралы ақпаратты қамтуы тиіс:
лотерея билетінің құны;
лотереяларды өткізу шарттары;
ұтыстарды алу мерзімдері мен орындары;
лотерея билетінің сериясы мен нөмірі;
жүлделердің атаулары және саны;
лотерея ұйымдастырушының мекенжайы, телефоны, сайты;
қорғау дәрежесінің болуы
4.
лотерея билеттерін, ақшалай қаражатты күзетуді және тасымалдауды жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерімен шарттың болуы
лотерея билеттерін, ақшалай қаражатты күзетуді және тасымалдауды жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерімен жасалған шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
Тираждық лотереялар үшін
1.
лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материалдың болуы
өтініш беруші бекіткен лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материал – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында
лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материал мыналар туралы мәліметтерді қамтуы тиіс:
лотереяның түрі;
лотереяны ұйымдастыру технологиясы;
мөлшері лотерея билеттерінің шығарылымын өткізуден алынған қаражаттың кемінде 50 %-ын құруы тиіс лотереяның жүлде қорын қалыптастыру және бөлу тәртібі;
ұтыс ойындарының саны;
сериясын және нөмірлерін көрсетумен әрбір ұтыс ойынындағы лотерея билеттерінің саны;
лотерея билетінің құны;
жүлде қоры мүлкінің атауы, саны және құны;
ұтыс ойындарына қатысудың, мерзімдерін және нәтижелерін көрсетумен ұтыстарды алудың негізгі қағидалары туралы лотереяға қатысушыларды хабардар ету тәртібі;
ұтыстарды (соның ішінде заттай ұтыстарды ақшалай баламада алу мүмкіндігін көрсетумен) алу тәртібі мен мерзімдері;
ұтыс ойынын өткізу мүмкін болмаған жағдайда лотереяға қатысушыларға лотерея билеттерінің толық құнын қайтару тәртібі;
лотереялардың ұтыс ойынын өткізу орны және күні;
талап етілмеген ұтыстарды сақтау мерзімдері (ұтыс ойыны өткізілген сәттен бастап кемінде 3 ай);
сатуға шығарылатын, өткізілген және өткізілмеген билеттерді есепке алу, сондай-ақ ұрланған билеттердің ұтыс ойынына қатысуын болдырмау тәртібі;
сатылмаған билеттерді кәдеге жарату тәртібі;
талап етілмеген ұтыстарды сақтау және ұтыстарды алу мерзімі аяқталғаннан кейін оларды талап ету тәртібі;
лотерея билеттерін есепке алу және сақтау тәртібі.
Тираждық лотерея телевидениенің тiкелей эфирiнде өткiзiледі, оны өткiзу процестерi билеттердi сатуға шығарудан бастап лотерея жабдығын пайдаланумен жалпы ұтыс ойынын өткiзгенге дейiн және тираж бойынша ұтыстарды бергенге дейiнгi циклдарға бөлiнеді
2.
ішкі бақылау қағидаларының болуы
өтініш беруші бекіткен ішкі бақылау қағидалары – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында
еркін нысанда
3.
өтініш берушіде мыналардың болуы:

1)
на праве собственности
здания (части здания,
помещения) для хранения
лотерейных билетов,
денежных средств и
призового фонда лотереи;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии на
праве собственности здания
(части здания, помещения)
для хранения лотерейных
билетов, денежных средств
и призового фонда
лотереи*;
2)
лотерейного оборудования,
принадлежащего на праве
собственности (только при
реализации лотерейных
билетов через указанное
оборудование);
форма сведений, содержащая
информацию о наличии на
праве собственности
лотерейного оборудования и
сертификата соответствия
техническим регламентам и
стандартам на данное
оборудование*;
лотерейное оборудование -
устройство или
приспособление для
фиксирования различного
рода информации о
лотерейных билетах,
программные продукты и
оборудование для приема
лотерейной ставки, выдачи
лотерейных чеков за
участие в лотерее,
проведения розыгрыша
призового фонда, но не
осуществляющее выплату
выигрыша
3)
кассы организатора
лотереи
(аппаратно-программного
комплекса),
осуществляющего учет
лотерейных билетов и
прием оплаты за участие в
лотерее, а также
произведения выплаты
выигрышей;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии кассы
с указанием мест их
размещения и сертификата
соответствия на данное
оборудование*;
4)
договора с субъектами по продажам лотерейных билетов;
форма сведений, содержащая информацию о наличии типового договора с агентами продаж лотерейных билетов*;
5)
образцов лотерейных
билетов, с раскрытием
степеней защиты от
подделок, в которых
содержится информация на
государственном и русском
языках
образец лотерейного билета
– в форме электронного
документа
лотерейный билет должен
содержать следующую
информацию о:
стоимости лотерейного
билета;
условиях проведения
лотереи;
сроках и местах получения
выигрышей;
серии и номере лотерейного
билета;
наименовании и количестве
призов;
адресе, телефоне, сайте
организатора лотереи;
наличии степени защиты
4.
наличие договора с
субъектами
предпринимательства,
осуществляющими охрану и
транспортировку
лотерейных билетов,
денежных средств
форма сведений, содержащая
информацию о наличии
договора с субъектами
предпринимательства,
осуществляющими охрану и
транспортировку лотерейных
билетов, денежных средств*
Для тиражных лотерей
1.
наличие инструктивного и
методического материала
по организации и
проведению лотереи
утвержденный заявителем
инструктивный и
методический материал по
организации и проведению
лотереи – в форме
электронной копии
документа
инструктивный и
методический материал по
организации и проведению
лотереи, должен содержать
следующие сведения о:
виде лотереи;
технологии организации
лотереи;
порядке формирования и
распределения призового
фонда лотереи, размер
которого должен составлять
не менее 50% от средств,
полученных от реализации
выпуска лотерейных
билетов;
количестве розыгрышей;
количестве лотерейных
билетов в каждом розыгрыше
с указанием серии и
номеров;
стоимости лотерейного
билета;
наименовании, количестве и
стоимости имущества
призового фонда;
порядке информирования
участников лотереи об
основных правилах участия
в розыгрыше, получения
выигрышей с указанием
сроков и результатов;
порядке и сроках получения
выигрышей (в том числе с
указанием возможности
получения вещевых
выигрышей в денежном
эквиваленте);
порядке возврата полной
стоимости лотерейных
билетов участникам лотереи
в случае невозможности
проведения розыгрыша;
месте и дате проведения
розыгрыша лотереи;
сроках хранения
невостребованных выигрышей
(не менее 3-месяцев с
момента розыгрыша);
порядке учета билетов,
выпускаемых в продажу,
реализованных и
нереализованных, а также
исключения из участия в
розыгрыше похищенных
билетов;
порядке утилизации
непроданных билетов;
порядке хранения
невостребованных выигрышей
и их востребования по
истечению сроков получения
выигрышей;
порядке учета и хранения
лотерейных билетов.
Тиражная лотерея
проводится в прямом эфире
телевидения, процессы
проведения которой делятся
на циклы от выпуска в
продажу билета до
проведения общего
розыгрыша с использованием
лотерейного оборудования и
выдачи выигрышей по тиражу
2.
наличие правил
внутреннего контроля
утвержденные заявителем
правила внутреннего
контроля – в форме
электронной копии
документа
в произвольной форме
3.
наличие у заявителя:

1)
лотерея билеттерін, лотереяның ақшалай қаражатын және жүлде қорын сақтау үшін меншік құқығындағы ғимарат (ғимарат бөлігі, үй-жай);
лотерея билеттерін, лотереяның ақшалай қаражатын және жүлде қорын сақтау үшін меншік құқығында ғимараттың (ғимарат бөлігінің, үй-жайдың) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
2)
меншік құқығында тиесілі лотерея жабдығы (лотерея билеттерін көрсетілген жабдық арқылы өткізу кезінде ғана);
меншік құқығында лотерея жабдығының және аталған жабдықтың техникалық регламенттері мен стандарттарға сәйкестік сертификатының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
лотерея жабдығы - лотерея билеттері туралы әр түрлі ақпаратты тіркеуге арналған құрылғы немесе құрал, лотереялық ставкаларды қабылдауға, лотереяға қатысу үшін лотереялық чектерді беруге, жүлде қорын ойнатуды жүргізуге арналған, бірақ ұтыстарды төлеуді жүзеге асырмайтын бағдарламалық өнімдер және жабдықтар
3)
лотерея билеттерін есепке алуды және лотереяға қатысу үшін төлем қабылдауды, сондай-ақ ұтыстарға төлем жүргізуді жүзеге асыратын лотерея ұйымдастырушының кассасы (аппараттық-бағдарламалық кешен);
кассалардың орналасқан орындарын көрсетумен, кассалардың
және аталған жабдыққа сәйкестік сертификатының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
4)
ұтыс ойынын өткізудің болжамды эфирлік уақытын және күнін көрсете отырып, телевидениеде тікелей трансляциялау туралы шарт;
ұтыс ойынын өткізудің болжамды эфирлік уақытын және күнін көрсете отырып, телевидениеде тікелей трансляциялау туралы шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
Қазақстан Республикасының бірнеше өңірінде өткізілетін тираждық лотереялар үшін
5)
лотерея билеттерін сату жөніндегі субъектілермен шарт;
лотерея билеттерін сату агенттерімен жасалған үлгі шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
6)
қолдан жасаудан қорғау дәрежесін ашумен, мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпарат қамтылған лотерея билеттері үлгілерінің болуы
лотерея билетінің үлгісі – электрондық құжат нысанында
лотерея билеті мыналар туралы ақпаратты қамтуы тиіс:
лотерея билетінің құны;
лотереяларды өткізу шарттары;
ұтысы;
тікелей трансляциялау мерзімі және орны;
ұтыстарды алу мерзімдері мен орындары;
лотерея билетінің сериясы мен нөмірі;
жүлделердің атаулары және саны;
лотерея ұйымдастырушының мекенжайы, телефоны, сайты;
қорғау дәрежесінің болуы
4.
лотерея билеттерін, ақшалай қаражатты күзетуді және тасымалдауды жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерімен шарттың болуы
лотерея билеттерін, ақшалай қаражатты күзетуді және тасымалдауды жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерімен жасалған шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
SМS-лотереялар үшін
1.
лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материалдың болуы
өтініш беруші бекіткен лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материал – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында
лотереяны ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық және әдістемелік материал мыналар туралы мәліметтерді қамтуы тиіс:
лотереяның түрі;
лотереяны ұйымдастыру технологиясы;
мөлшері (SМS-лотерея) қысқа хабарламаларды қабылдау арқылы алынған қаражаттың кемінде 50 %-ын құруы тиіс лотереяның жүлде қорын қалыптастыру және бөлу тәртібі;
ұтыс ойындарының саны;
SМS-лотереяның, SМS-хабарламалардың құны;
жүлде қоры мүлкінің атауы, саны және құны;
ұтыс ойындарына қатысудың, мерзімдері мен нәтижелерін көрсетумен ұтыстарды алудың негізгі қағидалары туралы лотереяға қатысушыларды хабардар ету тәртібі;
ұтыстарды (соның ішінде заттай ұтыстарды ақшалай баламада алу мүмкіндігін көрсетумен) алу тәртібі мен мерзімдері;
ұтыс ойынын өткізу мүмкін болмаған жағдайда лотереяға қатысушыларға SMS-лотереяның толық құнын қайтару тәртібі;
лотереялардың ұтыс ойынын өткізу орны мен күні;
талап етілмеген ұтыстарды сақтау мерзімдері (ұтыс ойыны өткізілген сәттен бастап кемінде 3 ай);
SMS-хабарламаларды есепке алу тәртібі.
SМS-лотерея – лотереяға қатысушы ұтыс ойынында тiркелу және қатысу үшiн лотереяны ұйымдастырушыға ұялы байланыс операторлары арқылы цифрлардан және (немесе) әрiптерден, цифрлар және (немесе) әрiптер комбинацияларынан (SМS) тұратын қысқа хабарлама жiберу жолымен лотереяға қатысу үшiн ставкалардың әр алуан түрiн жүзеге асыратын лотерея. Қатысу керi SМS-хабарламаны (лотерея билетi) жiберу арқылы расталады
2.
ішкі бақылау қағидаларының болуы
өтініш беруші бекіткен ішкі бақылау қағидалары – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында
еркін нысанда
3.
өтініш берушіде мыналардың болуы:

1)
на праве собственности
здание (часть здания,
помещение) для хранения
лотерейных билетов,
денежных средств и
призового фонда лотереи;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии на
праве собственности здания
(части здания, помещения)
для хранения лотерейных
билетов, денежных средств
и призового фонда
лотереи*;
2)
лотерейное оборудование,
принадлежащего на праве
собственности (только при
реализации лотерейных
билетов через указанное
оборудование);
форма сведений, содержащая
информацию о наличии на
праве собственности
лотерейного оборудования и
сертификата соответствия
техническим регламентам и
стандартам на данное
оборудование*;
лотерейное оборудование –
устройство или
приспособление для
фиксирования различного
рода информации о
лотерейных билетах,
программные продукты и
оборудование для приема
лотерейной ставки, выдачи
лотерейных чеков за
участие в лотерее,
проведения розыгрыша
призового фонда, но не
осуществляющее выплату
3)
кассы организатора
лотереи (аппаратно-
программного комплекса),
осуществляющего учет
лотерейных билетов и
прием оплаты за
участие в лотерее, а
также произведения
выплаты выигрышей;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии кассы
с указанием мест их
размещения и сертификата
соответствия на данное
оборудование*;
4)
договора о прямой
трансляции на телевидении
с указанием
предполагаемого эфирного
времени и даты проведения
розыгрыша;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии
договора о прямой
трансляции на телевидении
с указанием
предполагаемого эфирного
времени и даты проведения
розыгрыша*;
для тиражных лотерей,
проводимых в более чем в
одном регионе Республики
Казахстан
5)
договора с субъектами по продажам лотерейных билетов;
форма сведений, содержащая информацию о наличии типового договора с агентами продаж лотерейных билетов*;
6)
образцов лотерейных
билетов, с раскрытием
степеней защиты от
подделок, в которых
содержится информация на
государственном и русском
языках
образец лотерейного билета
– в форме электронного
документа
лотерейный билет должен
содержать следующую
информацию о:
стоимости лотерейного
билета;
условиях проведения
лотереи;
выигрыше;
сроке и месте прямой
трансляции;
сроках и местах получения
выигрышей;
серии и номере лотерейного
билета;
наименовании и количестве
призов;
адресе, телефоне, сайте
организатора лотереи;
наличии степени защиты
4.
наличие договора с
субъектами
предпринимательства,
осуществляющими охрану и
транспортировку
лотерейных билетов,
денежных средств
форма сведений, содержащая
информацию о наличии
договора с субъектами
предпринимательства,
осуществляющими охрану и
транспортировку лотерейных
билетов, денежных средств*
Для SMS-лотерей
1.
наличие инструктивного и
методического материала
по организации и
проведению лотереи
утвержденный заявителем
инструктивный и
методический материал по
организации и проведению
лотереи – в форме
электронной копии
документа
инструктивный и
методический материал по
организации и проведению
лотереи, должны содержать
следующие сведения о:
виде лотереи;
технологии организации
лотереи;
порядке формирования и
распределения призового
фонда лотереи, размер
которого должен составлять
не менее 50 % от средств,
полученных посредством
получения коротких
сообщений (SMS-лотерей);
количестве розыгрышей;
стоимости SMS-лотереи,
SMS-сообщений;
наименовании, количестве и
стоимости имущества
призового фонда;
порядке информирования
участников лотереи об
основных правилах участия
в розыгрыше, получения
выигрышей с указанием
сроков и результатов;
порядке и сроках получения
выигрышей (в том числе с
указанием возможности
получения вещевых
выигрышей в денежном
эквиваленте);
порядке возврата полной
стоимости SMS-лотереи
участникам лотереи в
случае невозможности
проведения розыгрыша;
месте и дате проведения
розыгрыша лотереи;
сроках хранения
невостребованных выигрышей
(не менее 3-месяцев с
момента розыгрыша);
порядке учета
SMS-сообщений.
SMS-лотерея – лотерея, при
которой участник лотереи
осуществляет различного
вида ставки для участия в
лотерее путем отправки
короткого сообщения
состоящего из цифр и (или)
букв, комбинации цифр и
(или) букв (SMS) через
операторов сотовой связи
организатору лотереи для
регистрации и участия в
розыгрыше. Участие
подтверждается
направлением обратного
SMS-сообщения (лотерейный
билет)
2.
наличие правил
внутреннего контроля
утвержденные заявителем
правила внутреннего
контроля – в форме
электронной копии
документа
в произвольной форме
3.
наличие у заявителя:

1)
жабдықтарды, электрондық құжаттарды, лотереяның ақшалай қаражатын және жүлде қорын сақтау үшін меншік құқығындағы ғимарат (ғимарат бөлігі, үй-жай);
жабдықтарды, электрондық құжаттарды, лотереяның ақшалай қаражатын және жүлде қорын сақтау үшін меншік құқығында ғимараттың (ғимарат бөлігінің, үй-жайдың) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
2)
лотерея билеттерін есепке алуды және лотереяға қатысу үшін төлем қабылдауды, сондай-ақ ұтыстарға төлем жүргізуді жүзеге асыратын лотерея ұйымдастырушының кассасы (аппараттық-бағдарламалық кешен);
кассалардың орналасқан орындарын көрсетумен, кассалардың және аталған жабдыққа сәйкестік сертификатының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
3)
ұтыс ойынын өткізудің болжамды эфирлік уақытын және күнін көрсете отырып, телевидениеде тікелей трансляциялау туралы шарт;
ұтыс ойынын өткізудің болжамды эфирлік уақытын және күнін көрсете отырып, телевидениеде тікелей трансляциялау туралы шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*;
4)
лотереяға қатысушыларға мәліметтерді қамтитын кері SМS-хабарламаны жіберу жөніндегі міндеттемені көздейтін SМS-лотереяларды өткізуге ұялы байланыс операторларымен жасалған шарт
ұялы байланыс операторларымен жасалған шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
шартта мыналар туралы ақпарат қамтылуы тиіс:
хабарламаны тіркеу нөмірі;
тікелей трансляциялаудың мерзімдері мен орындары;
лотерея ұйымдастырушының мекенжайы, телефоны, сайты;
тегін саll-орталығы телефонының нөмірі
4.
ақшалай қаражатты, соның ішінде электрондық құжаттарды (SMS-хабарламаларды) күзетуді және тасымалдауды жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерімен шарттың болуы
ақшалай қаражатты, соның ішінде электрондық құжаттарды (SMS-хабарламаларды) күзетуді және тасымалдауды жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерімен жасалған шарттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
* Осы біліктілік талаптарына және лотереяларды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Лотереяларды ұйымдастыру және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптары және
оларға сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесіне
қосымша
Біліктілік талаптары және лотереяларды ұйымдастыру және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың тізбесіне мәліметтер нысаны
1. Лотерея билеттерін және (немесе) жабдықтарды, электрондық
құжаттарды, лотереяның ақшалай қаражатын және жүлде қорын сақтау үшін
меншік құқығындағы ғимарат (ғимарат бөлігі, үй-жай) болуы туралы
ақпарат:
жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу туралы куәліктің нөмірі
мен күні ____________________________________________________________

1)
на праве собственности
здание (часть здания,
помещение) для хранения
оборудования, электронных
документов, денежных
средств и призового фонда
лотереи;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии на
праве собственности здания
(части здания, помещения)
для хранения оборудования,
электронных документов,
денежных средств и
призового фонда лотереи*;
2)
кассы организатора
лотереи
(аппаратно-программного
комплекса),
осуществляющего учет
лотерейных билетов и
прием оплаты за участие в
лотерее, а также
произведения выплаты
выигрышей;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии кассы
с указанием мест их
размещения и сертификата
соответствия на данное
оборудование*;
3)
договора о прямой
трансляции на телевидении
с указанием
предполагаемого эфирного
времени и даты проведения
розыгрыша;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии
договора о прямой
трансляции на телевидении
с указанием
предполагаемого эфирного
времени и даты проведения
розыгрыша*;
4)
договора с операторами
сотовой связи на
проведение SMS-лотереи,
предусматривающего
обязательство по
направлению обратного
SMS-сообщения участникам
лотереи, где содержатся
сведения;
форма сведений, содержащая
информацию о наличии
договора с операторами
сотовой связи*;
договор должен содержать
следующую информацию о:
регистрационном номере
сообщения;
сроках и местах прямой
трансляции;
адресе, телефоне, сайте
организатора лотереи;
номере телефона
бесплатного сall-центра
4.
наличие договора с
субъектами
предпринимательства,
осуществляющими охрану и
транспортировку денежных
средств, в том числе
электронных документов
(SMS-сообщений)
форма сведений, содержащая
информацию о наличии
договора с субъектами
предпринимательства,
осуществляющими охрану и
транспортировку денежных
средств, в том числе
электронных документов
(SMS-сообщений)*
* Форма сведений, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по организации и проведению лотерей.
Приложение
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по организации и
проведению лотерей
Форма сведений
к квалификационным требованиям и перечню документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
по организации и проведению лотерей
1. Информация о наличии на праве собственности здания (части здания, помещения) для хранения лотерейных билетов и (или) для хранения оборудования электронных документов, денежных средств и призового фонда лотереи:
номер и дата свидетельства о регистрации прав на недвижимое имущество ___________________________________________________________

2. Лотерея билеттерін сатуға арналған меншік құқығында тиесілі жабдық
туралы ақпарат (лотерея билеттерін көрсетілген жабдық арқылы өткізу
кезінде ғана)*:
жабдықтың атауы _______________________________________________
лотерея жабдығының түрі _______________________________________
сатып алынған жабдық шартының нөмірі мен күні _________________
жабдықты қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі мен күні ___________
мақсаты (сату, ұтысты беру, ұтыс ойындарын өткізу)/қажеттінің
астын сызу/
саны __________________________________________________________
сериялық нөмірі ___________________ бастап ______________ дейін
шығарушы ел, зауыт ____________________________________________
техникалық жай-күйі _______________ (жаңа, бұрын пайдаланылған)
сәйкестік сертификатының деректері ____________________________
тестілеу күні _________________________________________________
* әрбір жабдықты жеке-жеке сипаттау қажет.
3. Лотерея билеттерін есепке алуды және лотереяға қатысу үшін төлем
қабылдауды, сондай-ақ ұтыстарға төлем жүргізуді жүзеге асыратын
лотерея ұйымдастырушысы кассасының (аппараттық-бағдарламалық кешен)
болуы туралы ақпарат:
бақылау-кассалық аппараттың (фискализатор) нөмірі _____________
орналасқан жерінің мекенжайы
сәйкестік сертификатының деректері ____________________________
4. SMS – лотереяны және (немесе) тираждық лотереяны өткізу кезінде
ұтыс ойынын өткізудің болжамды эфирлік уақытын және күнін көрсете
отырып, телевизияда тікелей трансляциялау шарты туралы ақпарат
(Қазақстан Республикасының бірнеше өңірінде өткізілетін тираждық
лотереялар үшін)/қажеттінің астын сызу/:
шарттың күні мен нөмірі _______________________________________
шарттың қолданылу мерзімі _____________________________________
телеарнаның атауы _____________________________________________
5. Лотерея билеттерін сату агенттерімен жасалған шарт туралы ақпарат
(SMS - лотереядан басқа):
шарттың күні мен нөмірі _______________________________________
шарттың қолданылу мерзімі _____________________________________
шарттың мәні __________________________________________________
_______________________________________________________________
6. Лотереяға қатысушыларға кері SМS-хабарламаны жіберуді көздейтін
SМS-лотереяларды өткізуге ұялы байланыс операторларымен жасалған шарт
туралы ақпарат:
шарттың күні мен нөмірі _______________________________________
ұялы байланыс операторының атауы ______________________________
шарттың қолданылу мерзімі _____________________________________
тегін call-орталықтың нөмірі __________________________________

2. Информация об оборудовании, принадлежащей на праве собственности, предназначенном для продажи лотерейных билетов (только при реализации лотерейных билетов через указанное оборудование):*
наименование оборудования _____________________________________
вид лотерейного оборудования __________________________________
номер и дата договора приобретенного оборудования _____________
номер и дата акта-приема передачи оборудования ________________
предназначение (продажа, выдача выигрыша, проведение розыгрыша) /нужное подчеркнуть/
количество ________________
серийный номер с ____ по ____
страна, завод изготовитель ____________________________________
_______________________________________________________________
техническое состояние ___________________ (новое, б/у)
данные сертификата соответствия _______________________________
дата тестирования _____________________________________________
* прописать каждое оборудование по отдельности.
3. Информация о наличии кассы организатора лотереи (аппаратно-программного комплекса), осуществляющего учет лотерейных билетов и прием оплаты за участие в лотерее, а также произведения выплаты выиграшей:
номер контрольно-кассового аппарата (фискализатора) ___________
адрес места расположения ______________________________________
данные сертификата соответствия _______________________________
4. Информация о договоре прямой трансляции на телевидении с указанием предполагаемого эфирного времени и даты проведения розыгрыша при проведении SMS-лотереи и (или) тиражной лотереи (для тиражных лотерей, проводимых в более чем одном регионе Республики Казахстан) /нужное подчеркнуть/:
дата и номер договора _________________________________________
срок действия договора ________________________________________
наименование телеканала _______________________________________
5. Информация о типовом договоре с агентами продаж лотерейных билетов (кроме SMS-лотереи)
дата и номер договора _________________________________________
срок действия договора ________________________________________
предмет договора ______________________________________________
_______________________________________________________________
6. Информация о договоре с операторами сотовой связи (только для SMS-лотереи), для проведения SMS-лотереи, предусматривающего направление обратного SMS-сообщения участникам лотереи:
дата и номер договора _________________________________________
наименование оператора сотовой связи __________________________
_______________________________________________________________
срок действия договора ________________________________________
номер бесплатного call-центра _________________________________

7. Лотерея билеттерін және ақшалай қаражатты күзетуді, тасымалдауды
жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілерімен жасалған шарт туралы
ақпарат:
шарттың атауы _________________________________________________
шарттың күні мен нөмірі _______________________________________
күзет қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы ___________
_______________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ___________________________________
күзет қызметіне арналған лицензияның күні мен нөмірі __________
_______________________________________________________________
лицензияны берген орган _______________________________________

7. Информация о договоре с субъектами предпринимательства, осуществляющими охрану, транспортировку лотерейных билетов и денежных средств:
наименование договора _________________________________________
дата и номер договора _________________________________________
наименование юридического лица, осуществляющего охранную деятельность ________________________________________________________
_______________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _____________
дата и номер лицензии на охранную деятельность ________________
_______________________________________________________________
орган, выдавший лицензию ______________________________________