Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, жергілікті атқарушы органдар дене шынықтыру және спорт саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 654 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 654 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 139 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсі спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта и о внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 654
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 654 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра культуры и спорта РК от 17.04.2015 г. № 139.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации республиканских общественных объединений по видам спорта»;
2) стандарт государственной услуги «Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам»;
3) стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание «Заслуженный тренер Республики Казахстан», почетное звание «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан», мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории», методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту;
4) стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
5) стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту».

2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін.
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.04.2015 № 238 қаулысымен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 15.04.2015 № 238 қаулысымен.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 118 қаулысымен
бекітілген
«Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерді
аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтырының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 15 (он бес) күн.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі – 4 жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлік.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесі – демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден сенбіге дейін сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз. Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен көрсетіледі, «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті брондауға болады.

2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 15.04.2015 № 238.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 118
Стандарт государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации республиканских
общественных объединений по видам спорта»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации республиканских общественных объединений по видам спорта» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
3. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН – 15 (пятнадцать) календарных дней.
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат государственной услуги – свидетельство об аккредитации сроком на 4 года.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства» (далее – портал).

9. ХҚО-ға көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
3) бірлестікті Қазақстан Республикасында заңды тұлға ретінде мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтама немесе бірлестікті Қазақстан Республикасында заңды тұлға ретінде мемлекеттiк (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік;
4) бірлестік филиалдарын Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан көбінің аумағында құрылымдық бөлімшелері бар заңды тұлға ретінде мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтама немесе бірлестік филиалдарын Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан көбінің аумағында құрылымдық бөлімшелері бар заңды тұлға ретінде мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік;
5) бірлестіктің спорт түрлері бойынша бағдарламаларды іске асыруға қатысуы туралы ақпарат;
6) дене шынықтыру және спорт cаласындағы мамандық бойынша кәсіптік жоғары немесе кәсіптік орта білімі бар бiлiкті кадрлар дипломдарының көшірмелері;
7) спорттық секциялар, клубтар, топтар, сондай-ақ оларда аталған спорт түрімен шұғылданатындардың саны туралы ақпараттық анықтама;
8) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Көрсетілетін қызметті алушының, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы құжаттардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерін ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, жазбаша келісім алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмелерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
ХҚО арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
сұраудың қабылданған күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және олардың байланыс телефондары.
ХҚО-да дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға оның қызметкері қолхат негізінде, жеке басын куәландыратын құжатын және сенімхатты (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға келмесе, ХҚО оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға дайын құжаттарды алуға бір ай өткен соң жүгінсе, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салу жолдайды. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, содан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.

9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
2) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) справку о государственной регистрации (перерегистрации) объединения в качестве юридического лица в Республике Казахстан или свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) объединения в качестве юридического лица в Республике Казахстан;
4) справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиалов объединения в качестве юридического лица, имеющие свои структурные подразделения на территории более половины областей Республики Казахстан, или свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) филиалов объединения в качестве юридического лица, имеющие свои структурные подразделения на территории более половины областей Республики Казахстан;
5) информацию об участии объединения в реализации программ по видам спорта;
6) копии дипломов о наличии кадров с высшим профессиональным или средним профессиональным образованием по специализации в области физической культуры и спорта;
7) информационную справку о количестве спортивных секций, клубов, групп, а также, занимающихся в них по данному виду спорта;
8) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя юридического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, представителя услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества (в случае наличия) работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества (в случае наличия) услугополучателя, фамилии, имени, отчества (в случае наличия) представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и доверенности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтініш қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым 010000 Астана қаласы, Сол жағалау «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8, 2-кіреберіс, 300 кабинет мекенжайы бойынша, байланыс телефондары: 8 (7172) 749892, 749900 көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылданғанын растау оның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні өтініштің екінші данасына немесе өтініштің ілеспе хатына қойылады) болып табылады.
ХҚО-ның қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым ХҚО басшысының атына беріледі. ХҚО басшыларының мекенжайлары мен телефондары www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні өтініштің екінші данасына немесе өтініштің ілеспе хатына қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушіге оның шағымының қабылданғанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, осы шағымға жауапты алу мерзімі және орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын адамның байланыс деректері көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның атына түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом государственной услуги работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя, центров обслуживания населения и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя, ЦОНа и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, 010000, город Астана, «Дом министерств», ул. Орынбор, дом 8, 2 подъезд, кабинет 300, контактные телефоны: 8 (7172) 749892, 749900.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В случае некорректного обслуживания работником ЦОНа, жалоба подается на имя руководителя ЦОНа. Адреса и телефоны руководителей ЦОНов указаны на интернет-ресурсе: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, ЦОНа можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на жалобу, контактные данные лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или ЦОНа.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4. Мемлекеттік қызметті халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызмет беруші денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға жеке келе алмаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз тасығышты толтырған кезде) ХҚО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне шыға отырып жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.sport.gov.kz интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің 8 (7172) 749929 телефоны не мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша анықтама қызметінен алуға болады.
«Спорт түрлері бойынша республикалық
қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Кiмге ____________________________________
__________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөнiндегi
__________________________________________
уәкiлеттi орган басшысының лауазымы,
__________________________________________
тегi, аты, әкесінің аты (бар болса))
Кiмнен ___________________________________
__________________________________________
(республикалық қоғамдық бiрлестiк
__________________________________________
басшысының немесе өкiлiнiң тегi, аты,
__________________________________________
әкесінің аты (бар болса))
__________________________________________
(мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы)
Спорт түрлері бойынша республикалық қоғамдық бiрлестiктi
аккредиттеуді өткізуге және аккредиттeу туралы куәлік беруге
ӨТIНIШ
Сiзден ______________________________________________________________
(республикалық қоғамдық
_____________________________________________________________________
бiрлестiктiң атауы)
аккредиттеу өткізуді және аккредиттеу туралы куәлiк берудi сұраймын.
Өтiнiшке мынадай құжаттар қоса берiледi:
1) __________________________________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.sport.gov.kz в разделе «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону услугодателя: 8 (7172) 749929 либо в справочной службе по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об
аккредитации республиканских
общественных объединений
по видам спорта»
Форма
Кому _______________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (в случае
____________________________________________
наличия) руководителя уполномоченного органа
____________________________________________
по физической культуре и спорту)
____________________________________________
от _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
____________________________________________
руководителя или представителя республиканского
____________________________________________
общественного объединения)
____________________________________________
(адрес, телефон, электронная почта)
Заявление
на проведение аккредитации республиканского общественного
объединения по видам спорта и выдачу свидетельства аккредитации
Прошу Вас провести аккредитацию и выдать свидетельство об аккредитации ________________________________________________________
(наименование республиканского
_____________________________________________________________________
общественного объединения)
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) ____________________________________________________________

2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
5) __________________________________________________________________
6) __________________________________________________________________
7) __________________________________________________________________
М.О. ___________                _____________________________________
(қолы)                   (тегi, аты, әкесінің аты (бар болса))
20__ ж. «___» ______________
Өтiнiштiң түскен күнi 20__ ж. «___» ________________
Тiркеу нөмiрi _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, тегi, аты, әкесінің аты (бар болса))
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________________
20__ жылғы «___» _________________
«Спорт түрлері бойынша республикалық
қоғамдық бiрлестiктерді аккредиттеу туралы
куәлік беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. не ұйымының атауы)
_________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефоны: ___________________________________________________________
Алды: аты-жөні/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» ______________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 118 қаулысымен
бекітілген
«Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай
сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

2) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
5) ____________________________________________________________
6) ____________________________________________________________
7) ____________________________________________________________
МП ________________ ___________________________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
«____» ______________ 20 __ г.
Дата поступления заявления «____» ____________ 20 __ г.
Регистрационный номер _____________________
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
ответственного лица)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________
«___» _____________ 20 __ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об
аккредитации республиканских
общественных объединений
по видам спорта»
Форма
(ФИО, либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                       (подпись)
Исп. ФИО _____________
Тел.__________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 118
Стандарт государственной услуги
«Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам»

1. Жалпы ережелер
1. «Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтырының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 20 (жиырма) күн.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет нәтижесі – спортшылар мен жаттықтырушыларға материалдық қамсыздандыруды төлеу.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын, олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командасының және (немесе) КСРО құрама командасының құрамына кіретін және кемінде жиырма жыл еңбек өтілі бар спортшылар мен жаттықтырушыларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесі – демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден сенбіге дейін сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз. Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен көрсетіледі, «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
9. ХҚО-ға көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) спортшылар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жиырма жыл еңбек өтілін растайтын еңбек кiтапшасының нотариалды расталған көшiрмесi немесе төменде көрсетілген құжаттардың кез келгені:
тоқтату күні мен оны тоқтатудың негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты;
еңбек шартының жасалуы және тоқтатылуы негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірме;
қызметкерлерге жалақы төлеу ведомосынан үзінді көшірме;
жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрімен расталған қызмет ету тізімі (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі);
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтерді қамтитын мұрағаттық анықтама;
Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегерi және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы екендiгiн растайтын жарыс хаттамасының көшiрмесi;
спортшының атағын растайтын куәлiк немесе уәкiлеттi органның бұйрығы;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения заслуженным спортсменам и тренерам» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
3. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН – 20 (двадцать) календарных дней.
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат государственной услуги – выплата материального обеспечения спортсменам и тренерам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга предоставляется физическим лицам: спортсменам и тренерам, являющимся гражданами Республики Казахстан, входившим в состав сборных команд Республики Казахстан и (или) сборных команд СССР по олимпийским видам спорта и имеющим трудовой стаж не менее двадцати лет (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства» (далее – портал).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для спортсменов:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
нотариально удостоверенная копия трудовой книжки, либо любой из нижеперечисленных документов подтверждающих двадцатилетний стаж работы:
трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
выписка из актов работодателя, подтверждающая возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
выписка из ведомости выдачи заработной платы работникам;
послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации;
архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
копия протокола соревнований, подтверждающего звание чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;
удостоверение или приказ уполномоченного органа, подтверждающего звание спортсмена;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);

2) жаттықтырушылар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жаттықтырушылық жұмысының жиырма жылдық өтілін растайтын еңбек кiтапшасының нотариалды куәландырылған көшiрмесi немесе төменде көрсетілген құжаттардың кез келгені:
тоқтату күні мен оны тоқтатудың негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты;
еңбек шартының жасалуы және тоқтатылуы негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірме;
қызметкерлерге жалақы төлеу ведомосынан үзінді көшірме;
жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрімен расталған қызмет ету тізімі (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі);
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтерді қамтитын мұрағаттық анықтама;
Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегерi және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы атағын жеңiп алған спортшының шын мәнiнде жаттықтырушысы болып табылатынын растайтын жұмыс орнынан анықтама;
өзi жаттықтырған спортшының Олимпиада ойындарының чемпионы және (немесе) жүлдегерi және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы екендiгiн растайтын жарыстар хаттамасының көшiрмесi;
жаттықтырушының атағын растайтын куәлiктiң немесе уәкiлеттi орган бұйрығының көшiрмесi;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін, аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы жинақтаушы зейнетақы қорларынан үзінді көшірмені, жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан мәліметтерді ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, жазбаша келісім алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмелерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
ХҚО арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
сұраудың қабылданған күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және олардың байланыс телефондары.
ХҚО-да дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға оның қызметкері қолхат негізінде, жеке басын куәландыратын құжатын және сенімхатты (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға келмесе, ХҚО оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға дайын құжаттарды алуға бір ай өткен соң жүгінсе, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салу жолдайды. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, содан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.

2) для тренера:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
нотариально удостоверенная копия трудовой книжки, либо любой из нижеперечисленных документов подтверждающих двадцатилетний стаж работы тренером:
трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
выписка из актов работодателя, подтверждающая возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
выписка из ведомости выдачи заработной платы работникам;
послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации;
архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
справка с места работы подтверждающая, что он действительно является тренером спортсмена, завоевавшего звания чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;
копия протокола соревнований, подтверждающего звания чемпиона и (или) призера Олимпийских игр и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта спортсмена, которого он тренировал;
удостоверение или приказ уполномоченного органа, подтверждающего звание тренера;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
Сведения документов, удостоверяющего личность услугополучателя, представителя услугополучателя, выписку из единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах, сведения из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества (в случае наличия) работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества (в случае наличия) услугополучателя, фамилии, имени, отчества (в случае наличия) представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и доверенности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4. Мемлекеттік қызметті халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызмет беруші денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға жеке келе алмаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз тасығышты толтырған кезде) ХҚО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне шыға отырып жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.sport.gov.kz интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің 8 (7172) 749922 телефоны не мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша анықтама қызметінен алуға болады.
«Еңбек сіңірген спортшылар мен
жаттықтырушыларға өмір бойы ай
сайынғы материалдық
қамсыздандыруды төлеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Кiмге __________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі
________________________________________________
уәкiлеттi орган басшысының лауазымы,
________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
кiмнен _________________________________________
(өтiнiш берушiнiң тегі, аты, әкесінің аты
________________________________________________
(бар болса))
________________________________________________
______________________ мекенжайы бойынша тұратын
өтініш берушінің ЖСН ___________________________
Өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеуге
ӨТІНІШ
Сiзден маған __________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(себебi көрсетiледi)
байланысты өмiр бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыру төлемін
төлеуiңiздi сұраймын.
Маған тиесілі соманы (банктiң аты, банктiң МФО-сы, өтініш
берушінің есеп шотының нөмірі немесе ақша пошта арқылы аударылған
жағдайда, оның мекенжайы көрсетiледi) аударуыңызды сұраймын.
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса беремiн:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги через центры обслуживания
населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.sport.gov.kz в разделе «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону услугодателя 8 (7172) 749922 либо в справочной службе по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выплата пожизненного ежемесячного
материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам»
Форма
Кому __________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (в случае
_______________________________________________
наличия) руководителя уполномоченного органа
_______________________________________________
по физической культуре и спорту)
от ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия
_______________________________________________
заявителя)
проживающего по адресу:________________
ИИН заявителя _________________________
Заявление
на выплату пожизненного ежемесячного материального обеспечения
Прошу Вас выплатить мне пожизненное ежемесячное материальное обеспечение в связи с _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается причина)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить (указывается название банка, МФО банка, номер лицевого счета заявителя или его адрес в случае почтового перевода денег).
К заявлению прилагаю следующие документы:

1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы _________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________________
20__ жылғы «___» ___________________________
«Еңбек сіңірген спортшылар мен
жаттықтырушыларға өмір бойы ай
сайынғы материалдық
қамсыздандыруды төлеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. не ұйымының атауы)
_________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефоны: ___________________________________________________________
Алды: аты-жөні/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» __________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 118 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы»
құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт
шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық
дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
_________________ подпись заявителя
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ___________________
«___» _____________ 20 __ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выплата пожизненного ежемесячного
материального обеспечения
заслуженным спортсменам и тренерам»
Форма
(ФИО, либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № __ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                                (подпись)
Исп. ФИО _____________
Тел. __________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 118
Стандарт государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан», мастер спорта
Республики Казахстан международного класса, мастер спорта
Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня
квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации высшей категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей категории, национальный
судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту»

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi атағы, «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi атағы, Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi, Қазақстан Республикасының спорт шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтырының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – құрметті және (немесе) спорттық атақ беру туралы куәлік, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы куәлік, спорттан төреші санатын беру туралы куәлік немесе құрметті және (немесе) спорттық атақ, санаттар беру туралы бұйрықтың көшірмесі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесі – демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден сенбіге дейін сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз. Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен көрсетіледі, «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті брондауға болады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных званий и категорий: почетное звание «Заслуженный тренер Республики Казахстан», почетное звание «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан», мастер спорта Республики Казахстан международного класса, мастер спорта Республики Казахстан, тренер высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, методист высшего и среднего уровня квалификации высшей категории, национальный судья по спорту высшей категории, национальный судья по спорту (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
3. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН – 30 (тридцать) календарных дней.
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат государственной услуги – удостоверение о присвоении почетного и (или) спортивного звания, удостоверение о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, удостоверение о присвоении судейской категории по спорту или копия приказа о присвоении почетного и (или) спортивного звания, категорий.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства» (далее – портал).

9. ХҚО-ға көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы», «Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi» құрметті атағын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес ұсыным;
спорт түрлері бойынша республикалық федерацияның мөрімен және оның басшысының қолымен расталған жарыс хаттамаларының көшірмелері;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Ескерту: Олимпиада, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлері болып табылатын спортшылар «Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері» құрметті атағын алу үшін және осы спортшыларды дайындаған жаттықтырушылар «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметті атағын алу үшін құжаттарды ұсынбайды.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган Олимпиада, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындар аяқталған күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде құрметті атақ беру туралы бұйрық шығарады.
«Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері», «Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы» құрметті атағын беру туралы куәлікті немесе бұйрықтың көшірмесін алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну қажет;
2) «Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері», «Қазақстан Республикасының спорт шебері» спорттық атақтарын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес ұсыным;
спорт түрлері бойынша республикалық федерацияның мөрімен және оның басшысының қолымен расталған жарыс хаттамаларының көшірмелері;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения государственной услуги о присвоении почетного звания «Заслуженный тренер Республики Казахстан», «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
представление согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью и подписью руководителя республиканской федерации по виду спорта;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
Примечание: спортсмены, являющиеся чемпионами и призерами Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр, для получения почетного звания «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан» и тренера, подготовившие данных спортсменов, для получения почетного звания «Заслуженный тренер Республики Казахстан» документы не представляют.
Уполномоченный орган в сфере физической культуры и спорта в течение пятнадцати календарных дней со дня завершения Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр издает приказ о присвоении почетного звания.
Для получения удостоверения или копии приказа о присвоении почетного звания «Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан», «Заслуженный тренер Республики Казахстан» необходимо обратиться к услугодателю;
2) для получения государственной услуги о присвоении спортивного звания «Мастер спорта международного класса Республики Казахстан», «Мастер спорта Республики Казахстан»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
представление согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью и подписью руководителя республиканской федерации по виду спорта;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);

3) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органының қолдаухаты;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жаттықтырушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
спорт түрі бойынша республикалық федерацияның мөрімен және оның басшысының қолымен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» біліктілік санатын беруді қоспағанда);
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
4) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органының қолдаухаты;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

3) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации высшей категории», «Тренер среднего уровня квалификации высшей категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
письмо-ходатайство местного исполнительного органа по вопросам физической культуры и спорта области (города республиканского значения, столицы);
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
справка о подготовке спортсменов тренером по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
копии протоколов соревнований, заверенные печатью и подписью руководителя республиканской федерации по виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
4) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Методист высшего уровня квалификации высшей категории», «Методист среднего уровня квалификации высшей категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
письмо-ходатайство местного исполнительного органа по вопросам физической культуры и спорта области (города республиканского значения, столицы);
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);

5) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органының қолдаухаты;
білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағат анықтамасы;
спорт түрі бойынша республикалық федерацияның мөрімен расталған, спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетілген санат беру туралы қолдаухат;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (бірлестіктің өкілдігі жүгінген кезде керек);
6) «Жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi», «Ұлттық спорт төрешiсi» төреші санаттарын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
еркін нысандағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес ұсыным;
спорт түрі бойынша республикалық федерацияның төрешілер алқасы өткізетін төрешілердің республикалық семинарынан өткені туралы анықтама;
спорт түрі бойынша республикалық федерацияның мөрімен және оның басшысының қолымен расталған жарыс хаттамаларының көшірмелері;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Құрметті және (немесе) спорттық атақ беру туралы куәлік, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спотшыларға санаттар беру туралы куәлік, спорттан төреші санатын беру туралы куәлік жоғалған жағдайда, мемлекеттік көрсетілген қызметті алушы ХҚО-да осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысанды толтыруы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерін ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, жазбаша келісім алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмелерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
ХҚО арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
сұраудың қабылданған күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және олардың байланыс телефондары.
ХҚО-да дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға оның қызметкері қолхат негізінде, жеке басын куәландыратын құжатын және сенімхатты (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға келмесе, ХҚО оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға дайын құжаттарды алуға бір ай өткен соң жүгінсе, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салу жолдайды. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, содан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.

5) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждения) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
письмо-ходатайство местного исполнительного органа по вопросам физической культуры и спорта области (города республиканского значения, столицы);
копия диплома об образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
ходатайство, заверенное печатью республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
6) для получения государственной услуги о присвоении судейской категорий «Национальный судья по спорту высшей категории», «Национальный судья по спорту»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление в произвольной форме;
представление согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
справка о прохождении республиканского семинара судей, проводимого коллегией судей республиканской федерации по виду спорта;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью и подписью руководителя республиканской федерации по виду спорта;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
В случае утери удостоверения о присвоении почетного и (или) спортивного звания, удостоверения о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, удостоверения о присвоении судейской категории по спорту услугополучатель в ЦОНе должен заполнить форму согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющего личность услугополучателя, представителя услугополучателя, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества (в случае наличия) работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества (в случае наличия) услугополучателя, фамилии, имени, отчества (в случае наличия) представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и доверенности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечению одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4. Мемлекеттік қызметті халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызмет беруші денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға жеке келе алмаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз тасығышты толтырған кезде) ХҚО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне шыға отырып жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.sport.gov.kz интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің 8 (7172) 749929, 749930 телефоны не мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша анықтама қызметінен алуға болады.
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________________________
ӨТІНІШ
_______________________________
(спорт түрі)
Мен, ________________________________________________________________
Туған жылы __________________________________________________________
Спорттық атағы _________________, құрметті атағы ____________________
Жұмыс орны, атқаратын қызметі _______________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі _________________________________
Үйінің мекенжайы: ___________________________________________________
Маған _______________________________________________________________
беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Мына нәтижелерді құрметті және (немесе) спорттық атақ беру үшін
негіздеме ретінде санаймын: _________________________________________
20__ ж. «___» ______________                     ____________________
(жеке қолы)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________________
20__ жылғы «___» __________________
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атағы
Фотосурет орны
Спорт түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
ЖСН
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген
немесе расталған күні
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жаттықтырушылық санаты
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының федерациясы
Басшы ________
МО
Күні 20___ ж. «__»___
Дене шынықтыру және спорт басқармасы
(облыс, қала)
Басшы ________
МО
Күні 20___ж. «__»___
Ұлттық штаттық командалар және спорт резерві дирекциясы
Басшы ________
МО
Күні 20___ж. «__»___
Комиссияның қарауына келіп түскен күні 20__ ж. «___» ________________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні
(күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
Жіберілген күні 20__ ж. «___» ______________
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атағы
Фотосурет орны
Спорт түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
ЖСН
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген
немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы ________
МО
Күні 20___ ж. «__»___
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы ________
МО
Күні 20___ж. «__»___
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының федерациясы
Басшы ________
МО
Күні 20___ж. «__»___
Комиссияның қарауына келіп түскен күні 20__ ж. «___» ________________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
Жіберілген күні 20__ ж. «___» _________
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________________________
ӨТІНІШ
_____________________________
(спорт түрі)
Мен, ________________________________________________________________
Құрметті атағы ______________________________________________________
Жұмыс орны, атқаратын қызметі _______________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі _________________________________
Үйінің мекенжайы: ___________________________________________________
Маған _______________________________________________________________
беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Мына жұмыс нәтижелерін біліктілік санатын беру үшін негіздеме ретінде
санаймын: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жаттықтырушының, әдіскердің, нұсқаушы-спортшының лауазымдарына
арналған біліктілік талаптарымен таныстым ___________________________
20__ ж. «___» ______________                    ____________________
(жеке қолы)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________________
20__ жылғы «___» _________________
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Жаттықтырушының спортшыларды даярлауы туралы
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Р/с
Дайындаған спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Тіркелген (берілген) орны
Растаушы құжат
Басшының қолы ____________________
М.О. 20__ ж. «___» _______________
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі
облыстық (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың) басқарма басшысының қолы ____________________
М.О. 20__ ж. «___» _______________
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________________________
ӨТІНІШ
Мен _________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________________ бойынша
(атағы) (спорт түрі)
____________________________________________________ қаланың/облыстың
(спорттық атағына ұсыныс берілген жер)
тұрғыны _______________________________ жоғалуына байланысты куәлікті
(спорттық атақ берілген жылды
шамамен көрсету)
жаңадан беруді сұраймын.
20__ ж. «___» __________                         ____________________
(жеке қолы)
«Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген жаттықтырушысы» құрметтi
атағы, «Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген спорт шеберi» құрметтi
атағы, Қазақстан Республикасының
халықаралық дәрежедегi спорт шеберi,
Қазақстан Республикасының спорт
шеберi, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-
спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi жоғары санатты әдiскер,
жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi,
ұлттық спорт төрешiсi спорттық атақтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. не ұйымының атауы)
_________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги через центры обслуживания
населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.sport.gov.kz в разделе «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону услугодателя 8 (7172) 749929, 749930 либо в справочной службе по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер
спорта Республики Казахстан
международного класса, мастер
спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей
категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей
категории, национальный судья по
спорту высшей категории,
национальный судья по спорту»
Форма
Председателю ________________________ квалификационной комиссии
_____________________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по
физической культуре и спорту)
Заявление
_______________________________
(вид спорта)
Я, ____________________________________________________________
Год рождения ________________
Спортивное звание ____________, почетное звание _______________
Место работы, занимаемая должность ____________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы _______________________
Домашний адрес: _______________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне _______________________
Основанием для присвоения почетного и (или) спортивного звания считаю следующие результаты: ________________________________________
«___» __________ 20 __ г.                     _________________
(личная подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________
«___» _____________ 20 __ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер
спорта Республики Казахстан
международного класса, мастер
спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей
категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей
категории, национальный судья по
спорту высшей категории,
национальный судья по спорту»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Место
для фото
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество
(в случае наличия)
(заполняется на
государственном и русском
языках)
Дата рождения
ИИН
Представляющий регион
(область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное
образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Фамилия, имя, отчество
(в случае наличия) тренера,
подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Федерация Республики Казахстан
по виду спорта
Руководитель _____________
МП
Дата «__» _____ 20 _ г.
Управление физической
культуры и спорта
(область, город)
Руководитель ______________
МП
Дата «__» ________ 20 _ г.
Дирекция штатных
национальных команд и
спортивного резерва
Руководитель ___________
МП
Дата «__» ___ 20 _ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «__» _____ 20 __ год
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения
(число, месяц, год)
Наименование
соревнований
Ранг, категория
соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Фамилия, имя,
отчество (в случае
наличия) судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (фамилия,
имя, отчество (в случае
наличия)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20 ___ год
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер
спорта Республики Казахстан
международного класса, мастер
спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей
категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей
категории, национальный судья по
спорту высшей категории,
национальный судья по спорту»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Место
для фото
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество
(в случае наличия)
(заполняется на
государственном и русском
языках)
Дата рождения
ИИН
Представляющий регион
(область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное
образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Фамилия, имя, отчество
(в случае наличия) тренера,
подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная физкультурная
организация
Руководитель _______________
МП
Дата «__» _____ 20 _ г.
Управление физической культуры и
спорта (область, город)
Руководитель __________________
МП
Дата «__» _______ 20 _ г.
Федерация Республики Казахстан по виду спорта
Руководитель _______
МП
Дата «_» ___ 20 _ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «__» _____ 20 __ год
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения
(число, месяц, год)
Наименование
соревнований
Ранг, категория
соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Фамилия, имя,
отчество (в случае
наличия) судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (фамилия,
имя, отчество (в случае
наличия)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20 ___ год
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер
спорта Республики Казахстан
международного класса, мастер
спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей
категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей
категории, национальный судья по
спорту высшей категории,
национальный судья по спорту»
Форма
Председателю _______________________ квалификационной комиссии
_____________________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по
физической культуре и спорту)
Заявление
_______________________________
(вид спорта)
Я, ____________________________________________________________
почетное звание ________________
место работы, занимаемая должность ____________________________
стаж тренерско-преподавательской работы _______________________
домашний адрес: _______________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне _______________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы: ________________________________________
с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам ознакомлен (а) __________________
«___» __________ 20 __ г.               _________________
(личная подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________
«___» _____________ 20 __ г.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер
спорта Республики Казахстан
международного класса, мастер
спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей
категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей
категории, национальный судья по
спорту высшей категории,
национальный судья по спорту»
Форма
Справка
о подготовке спортсменов тренером
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
п/п
Фамилия, имя,
отчество (в случае
наличия)
подготовленного
спортсмена
Год
рождения
Стаж
работы
со
спортсменом
Подтверждающий
документ
Спортивный
результат
Куда
зачислен
(передан)
Подтверждающий
документ
Подпись руководителя ___________________
М.П. «____» __________ г.
Подпись руководителя управления
по физической культуре и спорту
области (города республиканского
значения, столицы) _____________________
М.П. «____» __________ г.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер
спорта Республики Казахстан
международного класса, мастер
спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей
категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей
категории, национальный судья по
спорту высшей категории,
национальный судья по спорту»
Форма
Председателю ________________________ квалификационной комиссии
_____________________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по
физической культуре и
_____________________________________________________________________
спорту)
Заявление
Я _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
____________________________ по _____________________________________
(звание)                            (вид спорта)
житель города/область _______________________________________________
(место подачи представления на спортивное звание)
прошу восстановить удостоверение присвоенного мне ___________________
(указать примерный год присвоения)
связи с утерей.
«___» __________ 20 __ г.              _________________
(личная подпись)
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных званий и
категорий: почетное звание
«Заслуженный тренер Республики
Казахстан», почетное звание
«Заслуженный мастер спорта
Республики Казахстан», мастер
спорта Республики Казахстан
международного класса, мастер
спорта Республики Казахстан,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации высшей
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации высшей
категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации высшей
категории, национальный судья по
спорту высшей категории,
национальный судья по спорту»
Форма
(ФИО, либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № __ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефоны: ___________________________________________________________
Алды: аты-жөні/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» _________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 118 қаулысымен
бекітілген
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтырының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                                 (подпись)
Исп. ФИО _____________
Тел.__________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 118
Стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту
первой категории»
1. Общие положения
1. Государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами по вопросам физической культуры и спорта области (города республиканского значения, столицы) (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН – 30 (тридцать) календарных дней;
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесі – демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден сенбіге дейін сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз. Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен көрсетіледі, «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
9. ХҚО-ға көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) «Спорт шеберіне кандидат» спорттық атағын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыным;
спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар және (немесе) спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық, қалалық, аудандық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
2) «1 разрядтағы спортшы» спорттық разрядын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыным;
спорт түрі бойынша аудандық (қалалық) федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша аудандық (қалалық) федерация болмаған жағдайда, аудандық, қалалық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства» (далее – портал).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения государственной услуги о присвоении спортивного звания «Кандидат в мастера спорта»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
представление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по виду спорта и (или) соревнований областного, городского, районного значения, заверенные печатью областной федерации по виду спорта, при отсутствии областной федерации по виду спорта, заверенные печатью областного, городского, районного исполнительного органа по физической культуре и спорту;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
2) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного разряда «Спортсмен 1 разряда»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
представление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью районных (городских) федераций по виду спорта, при отсутствии районных (городских) федераций по виду спорта заверенные печатью районных, городских исполнительных органов по физической культуре и спорту;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);

3) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жаттықтырушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
спорт түрі бойынша республикалық федерацияның мөрімен расталған республикалық жарыстар және (немесе) спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық, қалалық, аудандық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» біліктілік санатын беруді қоспағанда);
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
4) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

3) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории», и «Тренер среднего уровня квалификации без категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
справка установленной формы о подготовке спортсменов тренером согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
копии протоколов республиканских соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по виду спорта и (или) соревнований областного, городского, районного значения, заверенные областной федерацией по виду спорта, при отсутствии областной федерации, заверенные печатью областного, городского, районного исполнительного органа по физической культуре и спорту (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
4) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);

5) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
білімі туралы димпломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
спорт түрлері бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, облыстық федерация болмаған жағдайда, нұсқаушы-спортшы құрамына кіретін ұйымның мөрімен расталған санат беру туралы қолдаухат;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
6) «Бірінші санатты спорт төрешісі» төреші санатын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыным;
Қазақстан Республикасының спорттық жіктемесінің талаптарына сәйкес төрешілік тәжірибесі курсынан өткенін растайтын құжат;
3х4 көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосурет,
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Спорттық атақ беру туралы куәлік, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы куәлік, спорттан төреші санатын беру туралы куәлік жоғалған жағдайда, мемлекеттік көрсетілген қызметті алушы ХҚО-да осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысанды толтыруы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерін ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, жазбаша келісім алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмелерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
ХҚО арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
сұраудың қабылданған күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және олардың байланыс телефондары.
ХҚО-да дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға оның қызметкері қолхат негізінде, жеке басын куәландыратын құжатын және сенімхатты (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға келмесе, ХҚО оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға дайын құжаттарды алуға бір ай өткен соң жүгінсе, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салу жолдайды. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, содан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.

5) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия диплома об образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
ходатайство, заверенное печатью областной федерации по виду спорта о присвоении категории, при отсутствии областной федерации по виду спорта, заверенное печатью организации, в которой инструктор-спортсмен числится;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
6) для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту первой категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
представление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий прохождение курса судейской практики в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан;
две цветные фотографии размером 3х4;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности).
В случае утери удостоверения о присвоении спортивного звания, удостоверения о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам, удостоверения о присвоении судейской категории по спорту услугополучатель в ЦОНе должен заполнить форму согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, удостоверяющего личность услугополучателя, удостоверяющего личность уполномоченного представителя физического лица и документ, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и доверенности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4. Мемлекеттік қызметті халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге талаптар
13. Көрсетілетін қызмет беруші денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға жеке келе алмаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды (қағаз тасығышты толтырған кезде) ХҚО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне шыға отырып жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің www.sport.gov.kz интернет-ресурсындағы «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген телефондар арқылы не мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша анықтама қызметінен алуға болады.
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атағы
Фотосурет орны
Спорт түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады)
Туған күні
ЖСН
Ұсынып отырған өңір (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебі
Оқу, жұмыс орны
Білімі
Дене шынықтыру білімі
Спортпен шұғылдану өтілі
Үйінің мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берілген немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы _____________________
МО
Күні 20__ ж. «___» ________
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы _______________________
МО
Күні 20__ ж. «___» __________
Спорт түрлері бойынша федерацияның филиалы және (немесе) осы спорт түрі бойынша Қазақстан Республикасының өңірлік немесе жергілікті деңгейдегі федерациясы
Басшы _____________________
МО
Күні 20__ ж. «___» ________
Комиссияның қарауына келіп түскен күні 20__ ж. «___» ________________
Негізгі көрсеткіштер (нормативтер)
Орындаған күні (күні, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесі, санаты
Көрсеткен нәтижесі
Төреші лауазымы
Төрешінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қала (ел)
Төрешілік санаты
Бас төреші
Бас хатшы
Аға төреші
Атақ беру туралы белгі
Жауапты тұлға (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Бас тартудың себебі және тәртіп бұзушылық туралы белгі
Жіберілген күні 20__ ж. «___» _________
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________________________
ӨТІНІШ
________________________
(спорт түрі)
Мен, ________________________________________________________________
құрметті атағы ______________________________________________________
жұмыс орны, атқаратын қызметі _______________________________________
жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі _________________________________
Маған _______________________________________________________________
беру туралы мәселені қарауыңызды сұраймын.
Мына жұмыс нәтижелерін біліктілік санатын беру үшін негіздеме ретінде
санаймын:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жаттықтырушының, әдіскердің, нұсқаушы-спортшының лауазымдарына
арналған біліктілік талаптарымен таныстым ___________________________
«___» ___________ 20__ ж.                            ________________
(жеке қолы)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________________
20__ жылғы «___» _________________
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Жаттықтырушының спортшыларды даярлауы туралы
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Р/с
Дайындаған спортшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Спортшымен жұмыс істеген өтілі
Растаушы құжат
Спорттық нәтижесі
Тіркелген (берілген) орны
Растаушы құжат
Басшының қолы ____________________
М.О. 20__ ж. «___» _______________
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі
облыстық (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың) басқарма басшысының қолы ____________________
М.О. 20__ ж. «___» _______________
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөніндегі ведомствоның немесе жергілікті
атқарушы органның атауы)
біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________________________
ӨТІНІШ
Мен _________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________________ бойынша
(атағы)                  (спорт түрі)
____________________________________________________ қаланың/облыстың
(спорттық атағына ұсыныс берілген жер)
тұрғыны _______________________________ жоғалуына байланысты куәлікті
(спорттық атақ берілген жылды
шамамен көрсету)
жаңадан беруді сұраймын.
20__ ж. «___» ______________                     ____________________
(жеке қолы)
«Cпорт шеберiне кандидат,
бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. не ұйымының атауы)
_________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги через центры обслуживания
населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры – www.sport.gov.kz в разделе «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефонам, которые указаны на интернерт-ресурсе услугодателя либо в справочной службе по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Место
для фото
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ( заполняется на государственном и русском языках)
Дата рождения
ИИН
Представляющий регион (область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) тренера, подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная
физкультурная
организация
Руководитель ______________
МП
Дата «__» _______ 20 __ г.
Управление
физической культуры
и спорта
(область, город)
Руководитель _______
МП
Дата «__»___ 20_ г.
Филиал федерации по
видам спорта и (или)
Федерация Республики
Казахстан по данному
виду спорта
регионального или
местного уровня
Руководитель ___________
МП
Дата «__»___ 20_ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «___» ______ 20 __ год
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения (число, месяц, год)
Наименование соревнований
Ранг, категория соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (фамилия,
имя, отчество (в случае
наличия))
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___» ___________ 20 ___ год
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
Председателю _____________________________ квалификационной комиссии
_____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа по физической
культуре и спорту)
Заявление
_____________________________________________________________________
(вид спорта)
Я, __________________________________________________________________
почетное звание ___________
место работы, занимаемая должность __________________________________
стаж тренерско-преподавательской работы _____________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне _____________________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам ознакомлен (а) _____________________________
«___» __________ 20 __ г.                 _________________
(личная подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ___________________
«___» _____________ 20 __ г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
Справка
о подготовке спортсменов тренером
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
п/п
Фамилия, имя,
отчество (в
случае наличия)
подготовленного
спортсмена
Год
рождения
Стаж
работы
со
спортсменом
Подтверждающий
документ
Спортивный
результат
Куда
зачислен
(передан)
Подтверждающий
документ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись руководителя ______________________
М.П. «____» __________ г.
Подпись руководителя управления
по физической культуре и спорту
области (республиканского значения, столицы) ________________________
М.П. «____» __________ г.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
Председателю _______________________ квалификационной комиссии
_____________________________________________________________________
(наименование ведомства или местного исполнительного органа по
физической культуре и
_____________________________________________________________________
спорту)
Заявление
Я _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
____________________________ по _____________________________________
(звание)                               (вид спорта)
житель города/область _______________________________________________
(место подачи представления на спортивное звание)
прошу восстановить удостоверение присвоенного мне ___________________
(указать примерный год присвоения)
связи с утерей.
«___» __________ 20 __ г.                 _________________
(личная подпись)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
(ФИО, либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефоны: ___________________________________________________________
Алды: аты-жөні/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» _______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 118 қаулысымен
бекітілген
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтырының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн.
ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исп. ФИО _____________
Тел.__________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 118
Стандарт государственной услуги «Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами по вопросам физической культуры и спорта района, города областного значения, города республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН – 30 (тридцать) календарных дней.
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;

3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. ХҚО-ның жұмыс кестесі – демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден сенбіге дейін сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, үзіліссіз. Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен көрсетіледі, «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
9. ХҚО-ға көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) «2 разряд спортшысы», «3 разряд спортшысы», «1 жасөспірімдік разряд спортшысы», «2 жасөспірімдік разряд спортшысы», «3 жасөспірімдік разряд спортшысы» спорттық разрядтарын беру туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
бастапқы спорттық ұйымның мөрімен және қолымен расталған қолдаухаты;
спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған облыстық және (немесе) қалалық жарыстар, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған жарыстар немесе аудандық, қалалық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған аудандық жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
2) «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек кітапшасының немесе еңбек шартының, немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзінді көшірме, немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған мұрағаттық анықтама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жаттықтырушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
спорт түрі бойынша облыстық федерацияның мөрімен расталған, спорт түрі бойынша облыстық федерация болмаған жағдайда, облыстық дене шынықтыру және спорт жөніндегі атқарушы органның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттіктерді куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);

3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, разряда спортсменам, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы ЦОНа – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала «электронного правительства» (далее – портал).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: «Спортсмен 2 разряда», «Спортсмен 3 разряда», «Спортсмен 1 юношеского разряда», «Спортсмен 2 юношеского разряда», «Спортсмен 3 юношеского разряда»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
ходатайство, заверенное подписью и печатью первичной спортивной организации;
копии протоколов областных и (или) городских соревнований, заверенные печатью областной федерации по виду спорта, при отсутствии областной федерации по виду спорта, соревнований, заверенные печатью областного исполнительного органа по физической культуре и спорту или районных соревнований, заверенные печатью районных, городских исполнительных органов по физической культуре и спорту;
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
2) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории»:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия диплома о профессиональном образовании;
копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписка из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивная справка, содержащая сведения о трудовой деятельности работника;
справка о подготовке спортсменов тренером по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по виду спорта, при отсутствии областной федерации по виду спорта, заверенные печатью областного исполнительного органа по физической культуре и спорту (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя физического лица и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ....
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефоны: ___________________________________________________________
Алды: аты-жөні/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» ___________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 118 қаулысына
1-қосымша
Еңбек сіңірген спортшылар мен
жаттықтырушыларға ай сайынғы
материалдық қамсыздандыру
түрiнде өмiр бойы төлем төлеудiң
ережесiне
қосымша
Еңбек сіңірген спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай
сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеуге
ӨТІНІШ
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 118 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.04.2015 № 238 қаулысымен.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исп. ФИО _____________
Тел.__________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ г.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 118
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2014 года № 118
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правительства РК от 15.04.2015 № 238.