"Сорттың патент қабiлеттiлiгi мен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттiк сынақтың немесе өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 337 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 139 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 802 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.09.2015 № 802 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Сорттың патент қабiлеттiлiгi мен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттiк сынақтың немесе өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 337 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 31, 238-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Патент қабiлеттiлiгімен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттiк сынақтың немесе өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы»;
2) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған:
1) патент қабілеттілігі мемлекеттік сынақтың деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі;
2) патент қабілеттілігі өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі;
3) шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттік сынақтың деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі;
4) шаруашылықта пайдалылығы өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі бекітілсін.»;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген сорттың патент қабiлеттiлiгi мемлекеттiк сынақтың деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Патент қабiлеттiлігі мемлекеттiк сынақтың деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесi»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29-жолдармен толықтырылсын:
«
23
Көкөніс машы
Magnbean
24
Көкөніс үрмебұршағы
Phaseolus vulgaris L.
25
Көкөніс қытайбұршағы
Vegetable soybeam
26
Жасымақ
Lens culinarisMedik
27
Ақ қыша
Sinapis alba
28
Көкөніс насыбайгүлі
Ocimumbasilicum L.
29
Тургидум бидайы
Triticumturgidum L.
»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 337 "Об утверждении перечней родов и видов растений, по которым патентоспособность и хозяйственная полезность сорта оцениваются по данным государственного испытания или заявителя"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 139. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2015 года № 802
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.09.2015 № 802 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 337 «Об утверждении перечней родов и видов растений, по которым патентоспособность и хозяйственная полезность сорта оцениваются по данным государственного испытания или заявителя» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 31, ст. 238) следующие изменения и дополнения:
1) заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении перечней родов и видов растений, по которым патентоспособность и хозяйственная полезность оцениваются по данным государственного испытания или заявителя»;
2) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень родов и видов растений, по которым патентоспособность оценивается по данным государственного испытания;
2) перечень родов и видов растений, по которым патентоспособность оценивается по данным заявителя;
3) перечень родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность оценивается по данным государственного испытания;
4) перечень родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность оценивается по данным заявителя.»;
3) в перечне родов и видов растений, по которым патентоспособность сорта оценивается по данным государственного испытания, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Перечень родов и видов растений, по которым патентоспособность оценивается по данным государственного испытания»;
дополнить строками, порядковые номера 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, следующего содержания:
«
23
Маш овощной
Magnbean
24
Фасоль овощная
Phaseolus vulgaris L.
25
Соя овощная
Vegetable soybeam
26
Чечевица
Lens culinaris Medik
27
Горчица белая
Sinapis alba
28
Базилик овощной
Ocimum basilicum L.
29
Пшеница тургидум
Triticum turgidum L.
»;

4) көрсетілген қаулымен бекітілген сорттың патент қабiлеттiлiгi өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Патент қабiлеттiлiгі өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесi»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122-жолдармен толықтырылсын:
«

4) в перечне родов и видов растений, по которым патентоспособность сорта оценивается по данным заявителя, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Перечень родов и видов растений, по которым патентоспособность оценивается по данным заявителя»;
дополнить строками, порядковые номера 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, следующего содержания:
«

122
Көпжемісті көкпек
Atriplexpolicara
»;
5) көрсетілген қаулымен бекітілген сорттың патент қабiлеттiлiгi мен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттiк сынақтың немесе өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттiк сынақтың немесе өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесi»;
мына:
«
3
Маш
Phaseolus rabiatus L.
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-1 жолмен толықтырылсын:
«
3-1
Жасымақ
Lens culinaris Medik
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 жолдармен толықтырылсын:
«
5.
Азықтық рапс
Brasicanapus
6.
Ақ қыша
Sinapis alba
Көкөніс дақылдары
7.
Брокколь қырыққабаты
Brasica oleracea var. Cymosa
8.
Қант асбұршағы
Pisum sativum L.
9.
Аршылатын асбұршағы
Pisum sativum L.
10.
Көкөніс қытай бұршағы
Vegetable soybeam
11.
Көкөніс насыбайгүлі
Ocimum basilicum L.
Астық
12.
Тургидум бидайы
Triticumturgidum L.
»;
6) көрсетілген қаулымен бекітілген сорттың патент қабiлеттiлiгi мен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттiк сынақтың немесе өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Шаруашылықта пайдалылығы өтiнiш берушiнiң деректерi бойынша бағаланатын өсiмдiктердiң тектерi мен түрлерiнiң тiзбесi»;
мына:
«

122
Лебеда многоплодная
Atriplex policara
»;
5) в перечне родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность сорта оценивается по данным государственного испытания, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Перечень родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность оценивается по данным государственного испытания»;
после строки:
«
3.
Маш
Phaseolus rabiatus L.
»
дополнить строкой, порядковый номер 3-1, следующего содержания:
«
3-1.
Чечевица
Lens culinaris Medik
»;
дополнить строками, порядковые номера 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, следующего содержания:
«
5.
Рапс кормовой
Brasicanapus
6.
Горчица белая
Sinapis alba
Овощные
7.
Капуста брокколи
Brasica oleracea var. Cymosa
8.
Горох сахарный
Pisum sativum L.
9.
Горох лущильный
Pisum sativum L.
10.
Соя овощная
Vegetable soybeam
11.
Базилик овощной
Ocimum basilicum L.
Зерновые
12.
Пшеница тургидум
Triticumturgidum L.
»;
6) в перечне родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность сорта оценивается по данным заявителя, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Перечень родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность оценивается по данным заявителя»;
после строки:
«