Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 151 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 603 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.08.2015 № 603 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1126 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 988-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1126 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 маусымдағы № 567 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 36, 533-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 151 қаулысымен
бекітілген
«Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық ғарыш агенттігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық ғарыш агенттігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Национальным космическим агентством Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 151. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 603
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2015 № 603 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства»;
2) стандарт государственной услуги «Государственная регистрация космических объектов и прав на них».
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1126 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Национальным космическим агентством Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 988);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2013 года № 567 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1126 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Национальным космическим агентством Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 36, ст. 533).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2014 года № 151
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности
в сфере использования космического пространства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Национальным космическим агентством Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Национальным космическим агентством Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензия беру кезінде – 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – екі жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тарту туралы жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес:
1) лицензияны бергені үшін – 186 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияның телнұсқасын бергені үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын;
3) лицензияны қайта ресімдегені үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен артық емес.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, олар төлемнiң көлемi мен күнiн растайтын түбiртек немесе төлемдік тапсырма бередi.
Портал арқылы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда, лицензиялық алымды төлеу «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии – в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет:
1) за выдачу лицензии – 186 месячных расчетных показателя;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателя.
Оплата лицензионного сбора производится в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается квитанция или платежное поручение, подтверждающие размер и дату оплаты.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства через портал, оплата лицензионного сбора осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерден басқа).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін (лицензия жоғалған, бүлінген жағдайда):
еркін нысандағы өтініш;
лицензияның телнұсқасын бергені үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Порталға:
1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны (электрондық құжат түрінде);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
лицензиялық алымды бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін:
Лицензия жоғалған, бүлінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетте» лицензияның электрондық көшірмесін алу мүмкіндігі бар.
Порталдағы «жеке кабинеті» болмаған жағдайда лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын ала алады және көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
лицензияның телнұсқасын беру үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы, ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық деректер нысанында портал арқылы алады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға:

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора для переоформления лицензии;
3) для выдачи дубликата лицензии (в случае утери, порчи лицензии):
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии;
на портал:
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора (за исключением случаев оплаты через ПШЭП);
форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (в виде электронного документа);
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора (за исключением случаев оплаты через ПШЭП);
3) для выдачи дубликата лицензии:
В случае утери, порчи лицензии услугополучатель имеет возможность получения электронной копии лицензии на портале в «личном кабинете».
В случае отсутствия на портале «личного кабинета» при утере, порчи лицензии услугополучатель может получить дубликат лицензии и представить услугодателю следующие документы:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, информации об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает посредством портала в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги услугополучателю выдается:

1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде күні және уақыты, құжаттар қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетілген тізімдеменің көшірмесі;
2) порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді. Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынысы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, 12-кіреберіс, 340-кабинет мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жіберіледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде, не жұмыс күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, түскен шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) және талон беру болып табылады.
Шағымда:

1) при обращении к услугодателю копия описи, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии, принявшего документы;
2) при обращении на портал услугополучателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» услугополучателя на портале.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан. Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, 8, Дом министерств, 12 подъезд, кабинет 340.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя: в рабочие дни с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя и выдача талона с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, пошталық индексі;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон нөмірі бойынша алуға болады.
Электрондық өтінішті жолдағаннан кейін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдана алады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.kazcosmos.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің телефоны: 8 (717 2) 74-25-82, Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефоны: (1414).
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны алуға өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі (-лері)
көрсетiлсiн)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште _______
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________ Телефондары ___________________
Факс ___________________ Банк шоты __________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және
орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
___ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы ______________ _________________________________________
(қолы)      (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны          Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «__» _________
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны алуға өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі (-лері) көрсетiлсiн)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште _______
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ____________________ Телефондары __________________
Факс ___________________ Банк шоты __________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және
орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай)
нөмірі)
___ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға ______________ _________________________________________
(қолы)    (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны          Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «__» _________      (болған жағдайда)
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Мәліметтер нысаны

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При обращении через портал после отправки электронного обращения услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя www.kazcosmos.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-25-82, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление
деятельности в сфере
использования космического
пространства»
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к
лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _________ Телефоны _________ Факс _________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ______________ _________________________________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати               Дата заполнения «__» __________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление
деятельности в сфере
использования космического
пространства»
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к
лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта __________ Телефоны ___________ Факс ______________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ______________ ______________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)    Дата заполнения «__» ___ 20 _ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление
деятельности в сфере
использования космического
пространства»
Форма сведений

1. Жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін:
1. Лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары
білімінің және тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы
туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
туралы дипломның нөмірі және берілген күні _________________________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу орнының атауы
____________________________________________________________________;
4) жұмыс орны ________________________________________________;
5) кезеңі, атқаратын лауазымдары ___________________________;
6) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы
(болған жағдайда) __________________________________________________;
2. Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы
зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық
немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру
аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға
тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе өтеусіз пайдалану
немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі
____________________________________________________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан
жері _______________________________________________________________;
3) шарт жасасқан күн _________________________________________;
4) шарт кіммен жасалды _______________________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе
технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе
бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні __________;
6) паспорт берген орган ______________________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ____________________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, оны берген орган, салыстырып
тексеру (калибрлеу) туралы сертификаттың қолданылу мерзімі (болған
кезде) _____________________________________________________________;
3. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы __________________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _______________________;

1. Для физических лиц (индивидульных предпринимателей):
1. Информация о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) специальность и квалификация ______________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ________________;
4) место работы _______________________;
5) период, занимаемые должности ___________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора _______________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) ___________________________.
2. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы _____________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения ___________________________;
3) дата заключения договора ___________________________;
4) с кем заключен договор ___________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры ____________________________;
6) орган, выдавший паспорт ___________________________;
7) назначение оборудования ___________________________;
8) номер, дата, орган выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при наличии) ___________________.
3. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта ___________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта __________________;
3) описание технологического процесса ________________________;

4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
____________________________________________________________________;
5) техникалық жобаны кім бекітті _____________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1. Ұйым басшысында жоғары білімінің және басшылық лауазымда
кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________________;
2) жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу орнының атауы
____________________________________________________________________;
4) жұмыс орны ________________________________________________;
5) лауазымы __________________________________________________;
6) ұйымның орналасқан жері ___________________________________;
7) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
8) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы
(болған кезде) _____________________________________________________;
2. Штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілімен
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар
мамандардың кемінде 10 % болуы туралы ақпарат:
1) штаттық кесте бойынша мамандардың жалпы саны (бірлік)
____________________________________________________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар мамандар саны __________________________________________________;
3) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар мамандардың Т.А.Ә., олардың мамандықтары және біліктілігі ______;
4) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның жұмыс орны ______________________________________;
5) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның лауазымы ________________________________________;
6) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны
туралы бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі
мен күні ___________________________________________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет
түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның оқу курсының
тақырыбы (болған кезде) ____________________________________________;

4) территория, на которой будет разворачиваться производство или предоставление услуг ___________________________;
5) кем утвержден технический проект _________________________;
6) дата утверждения технического проекта _____________________.
2. Для юридических лиц:
1. Информация о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности:
1) специальность и квалификация ________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании __________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании _____________________;
4) место работы _______________________;
5) должность ___________________________;
6) местонахождение организации ___________________________;
7) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора _______________________;
8) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) ___________________________.
2. Информация о наличии в штате не менее 10% состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) общее количество специалистов по штатному расписанию (ед.) ______;
2) количество специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________;
3) Ф.И.О. специалистов имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, их специальности и квалификацию _______________________;
4) место работы каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________;
5) должность каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности (при наличии) ____________________.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
ғарыш объектісінің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлікті беру кезінде -15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
куәліктің телнұсқасын беру кезінде - 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты -15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - ғарыш объектісінің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік), куәліктің телнұсқасы, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тарту туралы жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі -көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тіркеу алымы төленеді, ол «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес:
1) ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін - 14 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК), республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы АЕК мөлшері негізге алына отырып;
2) ғарыш объектілерінің және оларға құқықтардың мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін - 3,5 АЕК құрайды.
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеуге алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, олар төлемнің көлемі мен күнін растайтын түбіртек немесе төлемдік тапсырма береді.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда, тіркеу алымын төлеу «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі - ЭҮТШ) жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче свидетельства о государственной регистрации космического объекта – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
при выдаче дубликата свидетельства – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации космического объекта (далее – свидетельство), дубликат свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается регистрационный сбор, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет:
1) за государственную регистрацию космических объектов и прав на них – 14 месячных расчетных показателей (далее – МРП), исходя из размера МРП, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию космических объектов и прав на них – 3,5 МРП.
Оплата сбора за государственную регистрацию космических объектов и прав на них производится в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается квитанция или платежное поручение, подтверждающие размер и дату оплаты.
При подаче электронного запроса на получение государственной услуги через портал оплата регистрационного сбора осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда - тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерден басқа).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) куәлікті алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
ғарыш объектісіне құқық белгілейтін құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
ғарыш объектісін және оған құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжат;
2) куәліктің телнұсқасын алу үшін (жоғалған жағдайда):
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес өтініш;
ғарыш объектісіне құқық белгілейтін құжаттың (салыстырып тексеру түпнұсқа берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмесі;
куәліктің телнұсқасын бергені үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжат.
Порталға:
1) куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ғарыш объектісіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
ғарыш объектісін және оған құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын электрондық құжат;
2) куәліктің телнұсқасын алу үшін:
Куәлік жоғалған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетте» куәліктің электрондық көшірмесін алу мүмкіндігі бар.
Порталдағы «жеке кабинеті» болмаған жағдайда куәлік жоғалған кезде көрсетілетін қызметті алушы куәліктің телнұсқасын ала алады және көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ғарыш объектісіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
куәліктің телнұсқасын бергені үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын электрондық құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын көрсетілетін қызметті берушінің жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, көрсетілетін қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы, тіркеу алымын ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) төлеу туралы, ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға:

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) для получения свидетельства:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия правоустанавливающего документа на космический объект (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию космического объекта и прав на него;
2) для получения дубликата свидетельства (в случае утраты):
заявление согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия правоустанавливающего документа на космический объект (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата свидетельства;
на портал:
1) для получения свидетельства:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
электронную копию правоустанавливающего документа на космический объект;
электронный документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию космического объекта и прав на него;
2) для получения дубликата свидетельства:
В случае утраты свидетельства услугополучатель имеет возможность получения электронной копии свидетельства на портале в «личном кабинете».
В случае отсутствия на портале «личного кабинета» при утрате свидетельства услугополучатель может получить дубликат свидетельства и представить услугодателю следующие документы:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
электронную копию правоустанавливающего документа на космический объект;
электронный документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы сбора за выдачу дубликата свидетельства.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате регистрационного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии на право осуществления деятельности в сфере использования космического пространства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги услугополучателю выдается:

1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде күні және уақыты, құжаттар қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі мен аты-жөні көрсетілген тізімдеменің көшірмесі;
2) порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау  салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді. Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттардың толық емес топтамасын ұсынуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды ұсынуы;
3) ғарыш объектісіне билік етуді шектейтін немесе жоятын ғарыш объектісіне берілетін құқық ауыртпалығының болуы;
4) ғарыш объектісіне билік ету құқығын шектейтін немесе жоятын заңды күшіне енген сот шешімі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, 12-кіреберіс, 340-кабинет мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жіберіледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде, не жұмыс күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, түскен шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) және талон беру болып табылады.
Шағымда:

1) при обращении к услугодателю копия описи, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии, принявшего документы;
2) при обращении на портал услугополучателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» услугополучателя на портале.
Услугополучатель дает письменное согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан. Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) представление услугополучателем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации;
2) представление услугополучателем документов, не соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан;
3) наличие обременения прав на космический объект, ограничивающих или исключающих распоряжение космическим объектом;
4) решение суда, вступившее в законную силу, ограничивающее или исключающее право распоряжения космическим объектом.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, 8, Дом министерств, 12 подъезд, кабинет 340.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде, либо нарочно через канцелярию услугодателя: в рабочие дни с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя и выдача талона с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе:

1) жеке тұлғаның - тегі, аты, әкесінің аты, пошталық индексі;
2) заңды тұлғаның - атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон нөмірі бойынша алуға болады.
Электрондық өтінішті жолдағаннан кейін портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеттен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдана алады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің www.kazcosmos.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығынан мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің телефоны: 8 (717 2) 74-25-82, Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефоны: (1414).
«Ғарыш объектілері және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігі
Ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
___________________________________________________________ негізінде
(құқық белгілейтін құжат атауы)
_____________________________________________________________ тиесілі
(мүддесінде мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын тұлға және
оның тіркелген орны)
________________________ ғарыш объектісін және оған ________________
(ғарыш объектісін және
құқығын* ________________________ ғарыш объектілерінің тіркелімінде
оның жалпы мақсатын белгілеу)
тіркеуді сұраймыз.
Ғарыш объектісін ұшыру (жорамалданатын ұшыру) өткізу орны мен
күні:
«__» _________________                      _________________________
_____________________________________________________________________
Орбитаның негізгі өлшемдері: апогей, км _______ перигей, км
____ айналу бұрышы, град._________ айналу кезеңі, сек._______________
Қосымша мәліметтер: ___________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке мына құжаттарды қоса беремін: ________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________  _____________ ____________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы)      (қолы)      (Т.А.Ә.)
М.О.
20__ ж. «__»_____________
Ескертпе: * Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына
тиесілі ғарыш объектісі үшін толтырылады
«Ғарыш объектілері және
оларға құқықтарды мемлекеттік
тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігі
Ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің
телнұсқасын алуға өтініш
___________________________________________________ ғарыш объектісіне
(ғарыш объектісінің мақсаты және оның жалпы мақсаты)
Ғарыш объектісінің 20__ж. «__» _____________ № __________ мемлекеттік
Телнұсқаға сұрау салудың себебі:_______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініште көрсетілген деректерді растайтын құжаттар)
_________________________________      _____________   ______________
(мемлекеттік көрсетілетін алушы)          (қолы)          (Т.А.Ә.)
М.О.
20__ж.«__» _____________

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При обращении через портал после отправки электронного обращения услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя www.kazcosmos.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-25-82, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Государственная регистрация
космических объектов и прав на них»
Национальное космическое агентство
Республики Казахстан
Заявление
о государственной регистрации космического объекта
Прошу зарегистрировать космический объект _____________________
_____________________________________________________________________
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
принадлежащий _______________________________________________________
(лицо в интересах которого осуществляется государственная регистрация
и место его регистрации)
_____________________________________________________________________
в Регистре космических объектов и право* ________________________ на него основании
_____________________________________________________________________
(наименование правоустановливающего документа)
Дата и место проведения запуска (предполагаемого запуска) космического объекта:
«___» __________________ ______________________
_____________________________________________________________________
Основные параметры орбиты: апогей, км _____ перигей, км _______
угол наклона, град.____________ период вращения, сек.________________
Дополнительные сведения:_______________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:______________________
_____________________________________________________________________
____________________________________ ___________ ____________________
(получатель государственной услуги               (подпись)           (Ф.И.О.)
М.П.
«___» ___________ 20 ___ г.
Примечание: * заполняется для космического объекта, принадлежащего физическим и юридическим лицам Республики Казахстан
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Государственная регистрация
космических объектов и прав на них»
Национальное космическое агентство
Республики Казахстан
Заявление
на получение дубликата свидетельства о государственной
регистрации космического объекта
Прошу выдать дубликат свидетельства о государственной
регистрации космического объекта № _____ от «___» _________ 20 ___ г.
на космический объект _______________________________________________
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
Причина запроса дубликата: ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:______________________
_____________________________________________________________________
(документы, подтверждающие факты, указанные в заявлении)
_____________________________________________________________________
____________________________________ ___________ ____________________
(получатель государственной услуги)         (подпись)             (Ф.И.О)
М.П.
«___» ____________ 20 ___ г.