Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 180 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 621 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 621 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Отандық теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 180 қаулысымен
бекітілген
«Отандық теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қою, куәліктің
телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Отандық теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ақпарат және мұрағат комитеті көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:

Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 180. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 621
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 621 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2015 г. № 505.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов»;
3) стандарт государственной услуги «Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан»;
4) стандарт государственной услуги «Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства периодического печатного издания и информационного агентства»;
5) стандарт государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 180
Стандарт государственной услуги
«Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом информации и архивов Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлiк (бұдан әрi – куәлiк), отандық теле-, радиоарнаны қайта есепке қою, отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы телнұсқаны беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін лицензиялық алымның мөлшерлемелері мынаны құрайды:
1) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлікті бергені үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын екі айлық есептік көрсеткіш;
өзге тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын бес айлық есептік көрсеткіш;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткіш;
өзге тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын төрт айлық есептік көрсеткіш.
Теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алым төлеу екінші деңгейдегі банктер арқылы қолма-қол немесе қолма-қол емес есеп айырысу арқылы жүргізіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы электрондық өтініш берілген жағдайда, төлемді «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асыруға болады.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке қою тегін жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн;

1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала (далее – свидетельство), переучет отечественного теле-, радиоканала, выдача дубликата о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала:
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора;
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала:
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора;
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора.
Оплата сбора за постановку на учет теле-, радиоканала производится через банки второго уровня наличным или безналичным расчетом.
В случае подачи электронного заявления на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП), а также через банки второго уровня.
Переучет теле-, радиоканала осуществляется бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін көрсетілетін қызметті алушы мыналарды ұсынады:
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
3) отандық теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке қою үшін (меншік иесінің ауысуына, не ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, сондай-ақ теле-, радиоарна атауының өзгеруіне байланысты) көрсетілетін қызметті алушы мыналарды ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің бұрын берілген түпнұсқасы.
Порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден куәлік туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мына құжаттарды ұсына отырып өтініш береді:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы теле-, радиоарнаны есепке қою үшін порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) бюджетке алымның төленгенін растайтын (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайдан басқа) құжаттың электрондық көшірмесін береді.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке қою үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс.
Порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден куәлік туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана көрсетілетін қызметті алушы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мына құжаттарды ұсына отырып өтініш береді:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) алымның бюджетке төленгенін растайтын (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайдан басқа) құжаттың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы, алымның төленгені (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы алады.
Порталда электрондық сұранысты жіберу мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұраныс автоматты түрде таңдалған қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті беруші – адресатқа жіберіледі.

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) для постановки на учет теле-, радиоканала услугополучатель представляет:
2) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора за постановку на учет отечественного теле-, радиоканала.
Для переучета теле-, радиоканала (в связи со сменой собственника, либо изменением организационно – правовой формы, наименования, а также названия теле-, радиоканала) услугополучатель представляет:
1) заявление согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) оригинал ранее выданного свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала.
Для получения дубликата свидетельства услугополучатель обращается к услугодателю лишь при отсутствии возможности получения сведений о свидетельстве из соответствующих информационных систем на портале с предоставлением следующих документов:
1) заявление согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора.
На портал для постановки на учет теле-, радиоканала услугополучатель представляет:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) электронную копию документа, подтверждающего оплату в бюджет сбора (за исключением случая оплаты через ПШЭП).
Для переучета теле-, радиоканала:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
Для получения дубликата свидетельства услугополучатель обращается к услугодателю лишь при отсутствии возможности получения сведений о свидетельстве из соответствующих информационных систем на портале с представлением следующих документов:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию документа, подтверждающего оплату в бюджет сбора (за исключением случая оплаты через ПШЭП).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП) содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица государственных органов.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется услугодателю – адресату в соответствии с выбранной услугой.

10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті берушінің бұрын дәл сондай атауы бар және сол аумаққа таралатын не оның аты бұрын құрылған теле-, радиоарнаның атымен айырғысыз дәрежеде ұқсас теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәлiк беруі;
2) өтініш мазмұнының талаптарға сай келмеуі (өтініште: теле-, радиоарнаның меншік иесі – жеке тұлға тегінің, атының, әкесінің атының (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірінің, тұратын жерінің, теле-, радиоарнаның меншік иесі – заңды тұлғаның орналасқан жерінің, бизнес сәйкестендіру нөмірінің, ұйымдық-құқықтық нысанының, меншікті және ретрансляцияланатын хабар таратудың тәуліктік орташа көлемі көрсетілген теле-, радиоарнаның тақырыптық бағытының көрсетілмеуі);
3) теле-, радиоарнаны есепке қою үшiн алымның төленбеуі;
4) меншiк иесiнiң ауысуына орай теле-, радиоарнаны қайта есепке қою туралы өтiнiште теле-, радиоарнаға меншiк құқығының басқа тұлғаға берілуі туралы шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуын бұрын сот тоқтатқан, аты (атының бiр бөлiгi) бiрдей және тақырыптық бағыты дәл сондай теле-, радиоарна есепке қоюға өтініш берілуі немесе аты мен тақырыптық бағытын қайталайтын теле-, радиоарнаның мәлiмделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешiмiмен тоқтатылған теле-, радиоарнаның меншiк иесiнің немесе бас редакторының (редакторының) сот шешiмi заңды күшiне енген күннен бастап үш жыл iшiнде өтiнiш беруі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсiздiгіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдардың шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсiздiгіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, Министрліктер үйі, 15-кіреберіс, 263-кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде өтініш туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушы «жеке кабинетінен» көре алады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) услугодателем ранее выдано свидетельство о постановке на учет теле-, радиоканала с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного теле-, радиоканала;
2) содержание заявления не соответствует требованиям (в заявлении не указаны: фамилия, имя и отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, место жительства собственника теле-, радиоканала – физического лица, наименование, бизнес-идентификационный номер, место нахождения, организационно-правовая форма собственника теле-, радиоканала – юридического лица, тематическая направленность теле-, радиоканала с указанием среднесуточных объемов собственного и ретранслируемого вещания);
3) не оплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
4) в заявлении о переучете теле-, радиоканала ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора о передаче прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу;
к постановке на учет заявлен теле-, радиоканал с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которого ранее прекращен судом, или заявлен теле-, радиоканал, дублирующий название и тематическую направленность, а также подано заявление собственником или главным редактором (редактором) теле-, радиоканала, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, услугодателя и (или) их
должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 01000, г. Астана, улица Орынбор 8, Дом Министерств, 15 подъезд, кабинет 263.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттарды сенімхат бойынша өкіл бере алады.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Отандық теле-, радиоарнаны есепке,
қайта есепке қою, куәліктің
телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
__________________________________
(отандық теле-, радиоарнаны есепке
қою туралы куәлік беретін
органның толық атауы)
__________________________________
(отандық теле-, радиоарнаны есепке
қою туралы куәлік беретін орган
басшысының Т.А.Ә.)
Өтініш
Сізден ________________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
отандық теле-, радиоарнаны есепке қоюды сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы: _____________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/меншік иесінің атауы және
ұйымдық-құқықтық нысаны
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы: _______________________
(тұратын орны/ орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН _____________________________________________________________
Теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты: ______________________________
Меншікті хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі ____________________
Ретрансляцияланатын хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: ________
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің жеке кіретін есігі бар
үй-жайларға немесе оларды жалға алуға мүліктік құқықтары:
(үй-жайлардың орналасқан жері және олардың сипаттамасы (алаң
шаршы.м, кадастрлық нөмірі, мүліктік құқықтың түрі, жалға алу
шарттарының деректері)
Р/с
Үй-жайдың типі
Мекенжайы
Сипаттамасы
1
Телерадио хабарларын таратудың жұмыс істеуіне қажетті техникалық құралдарды орналастыру және пайдалану үшін (студиялық, аппараттық, қосалқы)
2
Шығармашылық (редакциялық) персоналды орналастыру үшін
3
Теле-, радиоарнаның меншік иесіне тиесілі әкімшілік-басқару персоналы үшін
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/меншік иесінің атауы және
ұйымдық-құқықтық нысаны)
трансляцияланатын және рестрансляцияланатын теле-,
радиобағдарламаларды таспаға басуға және алты ай бойы сақтауға
міндеттенеді.
____________________________________________        _________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты/              (қолы)
атауы)
М.О.                             20__ жылғы «___» _____________
«Отандық теле-, радиоарнаны есепке,
қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
__________________________________
(отандық теле-, радиоарнаны есепке
қою туралы куәлік беретін органның
толық атауы)
__________________________________
(отандық теле-, радиоарнаны есепке
қою туралы куәлік беретін орган
басшысының Т.А.Ә.)
Өтініш
_____________________________________________ байланысты Сізден
(себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
отандық теле-, радиоарнаны қайта есепке қоюды жүзеге асыруды
сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы: _____________________
_____________________________________________________________________
(меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/атауы және
ұйымдық-құқықтық нысаны)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы: _______________________
(тұратын жері/ орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН _____________________________________________________________
Теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты: ______________________________
Меншікті хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі ____________________
Ретрансляцияланатын хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: ________
Меншік иесінің ауысуы/меншік құқығының берілгенін растайтын
құжаттардың деректері:
_____________________________________________________________________
(меншік құқығы берілетін тұлғаның құжатының деректері, құжаттың
нөмір мен күні, ЖСН/БСН және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/
атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны (меншік иесі ауысқан
жағдайда толтырылады) көрсетіледі)
Р/с
Құжаттың деректері
1
2
_______________________________________              ________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің                    (қолы)
аты /атауы)
М.О.                               20__ жылғы «___» ___________
«Отандық теле-, радиоарнаны есепке,
қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
__________________________________
(отандық теле-, радиоарнаны есепке
қою туралы куәлік беретін органның
толық атауы)
__________________________________
(отандық теле-, радиоарнаны есепке
қою туралы куәлік беретін орган
басшысының Т.А.Ә.)
Өтініш
________________________________________________________ байланысты
(себебін көрсету)
Сізден ______________________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын
беруді сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы: ___________________________
_____________________________________________________________________
(меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/атауы
_____________________________________________________________________
және ұйымдық-құқықтық нысаны)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы: _______________________
(тұратын жері/ орналасқан жері, байланыс мәліметтері)
БСН/ЖСН _____________________________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
_______________________________________        ________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің              (қолы)
аты/атауы)
М.О.                               20__ жылғы «___» ___________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 180 қаулысымен
бекітілген
«Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
Документы для получения государственной услуги могут быть поданы представителем по доверенности.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mki.gov.kz, в разделе «Государственные услуги», единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала»
Форма
________________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о постановке
на учет отечественного теле-, радиоканала)
________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет отечественный теле-, радиоканал ________ ___________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
Наименование собственника теле-, радиоканала _______________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала ______________________________
(место жительство/место нахождения,
контактные данные)
___________________________________________________________________
БИН/ИИН___________________________________________________________
Тематическая направленность теле-, радиоканала: ___________________
Среднесуточный объем собственного вещания: _______________________
Среднесуточный объем ретранслируемого вещания: ___________________
Имущественные права собственника теле-, радиоканала на помещения и площади с отдельным входом или на их аренду:
(указывается местонахождение помещения и его характеристики
(площадь в кв. м, кадастровый номер, вид имущественного права,
данные договора аренды)
№ п/п
Тип помещения
Адрес
Характеристика
1
Для размещения и эксплуатации технических средств, необходимых для функционирования телерадиовещания (студийных, аппаратных, вспомогательных)
2
Для размещения творческого персонала (редакционных)
3
Для административно-управленческого персонала принадлежат собственнику теле-, радиоканала
обязуется
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма собственника) вести запись и обеспечивать хранение транслируемых и ретранслируемых теле-, радиопрограмм в течение шести месяцев.
____________________________            _____________________
(фамилия, имя, отчество/                     (подпись)
наименование заявителя)
М.П.                «__» _____________20___года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала»
Форма
______________________________________
(полное наименование органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
____________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа,
выдающего свидетельство о постановке
на учет отечественного теле-, радиоканала)
Заявление
Прошу Вас осуществить переучет отечественного теле-, радиоканала __________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
по следующей причине ______________________________________________
(указать причину)
Наименование собственника теле-, радиоканала ______________________
(фамилия, имя, отчество)
___________________________________________________________________
(при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала _____________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН __________________________________________________________
Тематическая направленность теле-, радиоканала: __________________
Среднесуточный объем собственного вещания: _______________________
Среднесуточный объем ретранслируемого вещания: ___________________
Данные документов, подтверждающих смену собственника/передачу прав собственности:
(указываются данные документа, номер и дата документа, ИИН/БИН и фамилия, имя, отчество (при наличии)/ наименование и организационно-правовая форма лица, которому переходят права собственности (заполняется в случае смены собственника)
№ п/п
Данные документа
1
2
__________________________________      _____________________
(фамилия, имя, отчество/                      (подпись)
наименование заявителя)
М.П.       «__» _____________20___года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала»
Форма
_____________________________________
(полное наименование органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
____________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
Заявление
Прошу Вас выдать дубликат свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала
_______________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
в связи _________________________________________________________
(указать причину)
Наименование собственника теле-, радиоканала ____________________
(фамилия, имя, отчество
_________________________________________________________________
(при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала ____________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН ___________________________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
__________________________________           _____________________
(фамилия, имя, отчество/                         (подпись)
наименование заявителя)
М.П.          «__» _____________20___года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 180
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление лицензии
для занятия деятельностью по распространению
теле-, радиоканалов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство).

3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ақпарат және мұрағат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші – www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
лицензия беру – 15 (он бес) жұмыс күні;
қайта ресімделген лицензия беру – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия, қайта ресімделген лицензия (бұдан әрі – лицензия) не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметі көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Лицензияны, қайта ресімделген лицензияны қағаз жеткізгіште алуға өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті адамының қолымен және мөрмен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін лицензиялық алымның мөлшерлемелері мынаны құрайды:
1) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызмет түрімен айналысу құқығы үшін 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10%-ы, бірақ 4 (төрт) айлық есептік көрсеткіштен аспайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер арқылы қолма-қол немесе қолма-қол емес есеп айырысу арқылы жүргізіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы электрондық өтініш берілген жағдайда, төлемді «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асыруға болады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;

3. Государственная услуга оказывается Комитетом информации и архивов Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя – веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
выдача лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
выдача переоформленной лицензии – 10 (десять) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформленная лицензия на деятельность по распространению теле-, радиоканалов (далее – лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением лицензии, переоформленной лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Ставки лицензионного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) составляют:
1) за право занятия видом деятельности по распространению теле-, радиоканалов составляет 6 (шесть) месячных расчетных показателя;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четыре) месячных расчетных показателя.
Оплата лицензионного сбора производится через банки второго уровня наличным или безналичным расчетом.
В случае подачи электронного заявления на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП), а также через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) заңды немесе жеке тұлға үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер және құжаттар:
4) осы мемлекеттік көрсетілетін стандартына 2-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысаны;
5) төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыру схемасы;
6) телерадиохабарларын тарату желісін ұйымдастыру схемасы;
7) жерсеріктік оператор ұсынған жерсеріктік қабылдау-тарату станцияларының желiсiнде пайдаланылатын трансмиссиялық жоспарлар (жерсеріктік байланыс арналары пайдаланылған жағдайда);
8) метрологиялық сипаттамалары мен олардың тексерілгенін немесе метрологиялық аттестатталғанын растайтын құжаттарды (сертификаттардың көшірмелері) көрсете отырып, қолданылатын өлшеу құралдары мен сынау жабдығының тізбесі.
Мыналар:
1) қызмет түрінің атауы және (немесе) кіші түрі;
2) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3) дара кәсіпкер, оның атауы және мекенжайы;
4) бірігу, қосылу, бөлініп шығу және қайта өзгеру нысанында заңды тұлға;
5) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайда, лицензия қайта ресімделеді.
Құжаттар ауыстырылған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеуге мынадай құжаттарды береді:
1) заңды немесе жеке тұлға үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде төлнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін төлнұсқаларды алушыға қайтарады.
Лицензия алу үшін порталға өтініш берген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:

2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении к услугодателю для получения лицензии:
1) заявление установленной формы для юридического или физического лица согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями:
4) форму сведений, указанную в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) схему организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций;
6) схему организации сети телерадиовещания;
7) трансмиссионные планы, используемые в сети приемо-передающих спутниковых станций, представленных спутниковым оператором (в случае использования каналов спутниковой связи);
8) перечень применяемых средств измерений и испытательного оборудования с указанием метрологических характеристик и документы, подтверждающие их поверку или метрологическую аттестацию (копии сертификатов).
Лицензия переоформляется в случаях изменения:
1) наименования вида и (или) подвида деятельности;
2) фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица; индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента замены документов подает на переоформление лицензии следующие документы:
1) заявление установленной формы для юридического или физического лица согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
При приеме документов работник услугодателя сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем, после чего возвращает оригиналы получателю.
Перечень документов, необходимых при обращении на портал для получения лицензии:

1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын (ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда) құжаттың электрондық көшірмесі;
3) біліктілік талаптарына сәйкес құжаттар:
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысаны;
5) төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыру схемасы – электрондық көшірме түрінде;
6) телерадиохабарларын тарату желісін ұйымдастыру схемасы – электрондық көшірме түрінде;
7) жерсеріктік оператор ұсынған жерсеріктік қабылдау-тарату станцияларының желiсiнде пайдаланылатын трансмиссиялық жоспарлар (жерсеріктік байланыс арналары пайдаланылған жағдайда) – электрондық көшірме түрінде;
8) метрологиялық сипаттамалары мен олардың тексерілгенін немесе метрологиялық аттестатталғанын растайтын құжаттарды (сертификаттардың көшірмелері) көрсете отырып, қолданылатын өлшеу құралдары мен сынау жабдығының тізбесі – электрондық құжат түрінде;
9) өлшеу құралдары мен сынау жабдығының тексерілгенін немесе метрологиялық аттестатталғанын растайтын сертификаттар – электрондық көшірмелер түрінде.
Жоғарыда көрсетілген құжаттар сұранысқа электронды түрде тіркелуге тиіс.
Мыналар:
1) қызмет түрінің атауы және (немесе) кіші түрі;
2) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
3) дара кәсіпкер, оның атауы және мекенжайы;
4) бірігу, қосылу, бөлініп шығу және қайта өзгеру нысанында заңды тұлға;
5) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайда, лицензия қайта ресімделеді.
Құжаттар ауыстырылған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеуге мынадай құжаттарды береді:
1) лицензияны қайта ресімдеу туралы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы бюджетке төленгені туралы ақпарат немесе лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы құжат – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Портал арқылы өтініш берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіліп, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Қайта ресімдеу туралы өтінішті лицензиат лицензияны қайтадан ресімдеген кезде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттармен бірге, күнтiзбелiк отыз күн iшiнде береді.

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора (за исключением оплаты через ПШЭП);
3) документы в соответствии с квалификационными требованиями:
4) форму сведений, указанную в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) схему организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций – в виде электронной копии;
6) схему организации сети телерадиовещания – в виде электронной копии;
7) трансмиссионные планы, используемые в сети приемо-передающих спутниковых станций, представленных спутниковым оператором (в случае использования каналов спутниковой связи) – в виде электронной копии;
8) перечень применяемых средств измерений и испытательного оборудования с указанием метрологических характеристик и документы, подтверждающие их поверку или метрологическую аттестацию (копии сертификатов) – в виде электронного документа;
9) сертификаты, подтверждающие поверку или метрологическую аттестацию средств измерений и испытательного оборудования – в виде электронных копий.
Вышеперечисленные документы должны быть электронно прикреплены к запросу.
Лицензия переоформляется в случаях изменения:
1) наименования вида и (или) подвида деятельности;
2) фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
3) индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
4) юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
5) наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Услугополучатель в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента замены документов подает на переоформление лицензии следующие документы:
1) запрос о переоформлении лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП или документ об оплате в бюджет лицензионного сбора – в форме электронной копии документа.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий.

10. Мыналар мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленбеуі;
3) біліктілік талаптарының көрсетілетін қызметті алушы қызметіне сәйкес келмеуі;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуына тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде көрсетілетін қызметті алушыға соттың лицензия алуға тыйым салынуы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсiздiгіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметі берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 15-кіреберіс, 263-кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде өтініш туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушы «жеке кабинетінен» көре алады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещенной законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не оплачен лицензионный на право занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
3) квалификационные требования не соответствуют деятельности услугополучателя;
4) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю государственной услуги получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, услугодателя и (или) их
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 01000, г. Астана, улица Орынбор 8, Дом Министерств, 15 подъезд, кабинет 263.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия, соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии Министерства или услугодателя.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі
қызметпен айналысу үшін лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Лицензия алу үшін заңды тұлғаның
өтiнiші
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Ақпарат және мұрағат комитетіне
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Қазақстан Республикасының аумағында теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия берудi сұраймын.
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
___ парақ қоса беріліп отыр
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға лицензия беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы _________   _____________________________________________
(қолы)         (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөрдің орны       Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» ________
Лицензия алу үшін жеке тұлғаның
өтiнiші
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Ақпарат және мұрағат комитетіне
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Қазақстан Республикасының аумағында теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия берудi сұраймын.
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
Жеке тұлғаның тұратын мекенжайы
_____________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) _________________________
почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
___ парақ қоса беріліп отыр
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға лицензия беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға _________   ________________________________________
(қолы)       (тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Мөрдің орны (бар болса)  Толтырылған күні: 20__жылғы «__» ____
«Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі
қызметпен айналысу үшін лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестік туралы
мәліметтер нысаны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mki.gov.kz, в разделе «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление лицензии
для занятия деятельностью по
распространению теле-, радиоканалов»
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии
В Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан ____
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности по распространению теле-, радиоканалов на территории Республики Казахстан
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес юридического лица ____________________________________
__________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности _____________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ______________    ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: « ___ » _________ 20 __ года
Заявление
физического лица для получения лицензии
В Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан _____________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности по распространению теле-, радиоканалов на территории Республики Казахстан
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес местожительства физического лица ___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________
Телефоны ________________________________________________
Факс ____________________________________________________
Банковский счет _________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности _______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ____________
(подпись)
______________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения: « _ » _ 20 _ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление лицензии
для занятия деятельностью по
распространению теле-, радиоканалов»
Форма
Формы сведений
о соответствии квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по распространению теле-, радиоканалов

1. Қызметкерлер саны __________________________________________
Инженер-техник мамандар саны _________________________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі:
1 жылға дейін ________________________________________________;
бір жылдан астам _____________________________________________.
Маманның тегі
Маманның аты
Маманның әкесінің аты
Мамандығы
Жоғары білімі туралы дипломның №
Диплом берілген күн
Жоғары оқу орнының атауы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
Лауазымы
2. Мыналарды қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемелер:
телерадио хабарларын тарату саласындағы қолданыстағы
стандарттарға сәйкес теле-, радиоарналар бағдарламасының техникалық
сапасын: иә/жоқ;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыруды:
иә/жоқ.
3. Техникалық мәліметтер:
1) құрылатын желінің атауы: эфирлік/кабельдік/жерсеріктік;
2) хабар таратумен қамту аумағы ______________________________;
3) желі типі _________________________________________________;
стандарт атауы _______________________________________________;
стандарт нөмірі ______________________________________________;
4) таратылатын теле-, радиоарналардың тізімі _________________;
даму кезеңдері бойынша тізбе _________________________________;
қысқаша сипаттама ____________________________________________;
5) пайдаланған жағдайда, шартты қолжетімділік жүйесі _________;
6) желіні басқару және пайдалану желісін ұйымдастыру
қағидаттары;
7) желінің сыйымдылығы және/немесе қосылушылар саны, оның
ішінде даму кезеңдері бойынша;
МГц көлемі ___________________________________________________;
қосылушылар саны _____________________________________________;
8) басқа да телерадио хабарларын тарату және байланыс
желілерімен өзара іс-қимыл:
шарттың нөмірі _______________________________________________;
шарт жасалған күн ____________________________________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________;
9) нақты техникалық құралдарды көрсете отырып, станцияаралық
байланыстарды ұйымдастыру тәсілі:
меншікті техникалық құралдар бойынша _________________________;
басқа желілердің жалға алынған арналары бойынша ______________;
шарттың нөмірі _______________________________________________;
шарт жасалған күн ____________________________________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________;
10) өтініш берушінің желісін басқа операторлардың желісіне
қосуды ұйымдастыру тәсілі:
шарттың нөмірі _______________________________________________;
шарт жасалған күн ____________________________________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________;

1. Количество сотрудников ________________
Количество инженерно-технических специалистов ______________;
стаж работы по специальности:
до 1 года ________________;
более года ________________.
Фамилия специалиста
Имя специалиста
Отчество специалиста
Специальность
№ диплома о высшем образовании
Дата выдачи диплома
Название высшего учебного заведения
Стаж работы по специальности
Должность
2. Обязательства по обеспечению:
технического качества передачи теле-, радиоканалов в соответствии с действующими стандартами в сфере телерадиовещания: да/нет;
организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций: да/нет.
3. Технические сведения:
1) наименование создаваемой сети: эфирное/кабельное/спутниковое;
2) территория охвата вещанием ________________;
3) тип сети ________________;
наименование стандарта ________________;
номер стандарта ________________;
4) список распространяемых теле-, радиоканалов _____________;
перечень по этапам развития ________________;
краткая характеристика ________________;
5) система условного доступа, в случае использования _______;
6) принципы организации системы управления и эксплуатации сети _____;
7) емкость сети и/или количество подписчиков, в том числе по этапам развития:
объем МГц ________________;
количество подписчиков ________________;
8) взаимодействие с другими сетями телерадиовещания и связи:
номер договора ________________;
дата заключения договора ________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)________;
9) способ организации межстанционных соединений с указанием конкретных технических средств:
по собственным техническим средствам ________________;
по арендованным каналам других сетей ________________;
номер договора ________________;
дата заключения договора ________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица) _____;
10) способ организации выхода сети заявителя на сети других операторов:
номер договора _______________;
дата заключения договора _______________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица) __;

11) жиілік алуға қажетті жабдықтың атауы _____________________;
12) бас станцияға таратылатын теле-, радиоарналарды жеткізу
көздері мен тәсілдері;
студияның орналасқан жері ____________________________________;
пайдаланылатын желінің типі __________________________________;
13) жиілік берілген жабдықтың санитарлық паспортының болуы:
нөмірі және берілген күні ____________________________________;
паспортты берген органның атауы ______________________________;
паспорттың қолдану мерзімі ___________________________________;
14) жердің жасанды жерсеріктері (жерсеріктік байланыс арналары
пайдаланылған жағдайда):
атауы ________________________________________________________;
тиесілігі ____________________________________________________;
орналасқан жері ______________________________________________;
қызмет көрсету аймағы ________________________________________;
жиіліктің орналасқан белдеуі _________________________________;
арнаның жылдамдығы ___________________________________________;
жерсеріктік жүйенің энергетикалық сипаттамасы ________________.
4. Құқық иеленуші теле-, радиокомпаниялармен (көп бағдарламалы
хабар тарату үшін) ретрансляциялауға алдын ала жасалған шарттар:
шарттың нөмірі _______________________________________________;
жасалған күні ________________________________________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________;
шартта көрсетілген арналардың тізбесі ________________________.
5. Техникалық құралдарды орналастыруға және пайдалануға
арналған үй-жайлар мен алаңдардың болуы:
жалға алынған алаң ___________________________________________;
жалға алынған үй-жайлардың орналасқан жері ___________________;
жалға алу шартының нөмірі ____________________________________;
жалға алу шартының жасалған күні _____________________________;
шарт кіммен жасалды __________________________________________.
6. Әкімшілік-басқару персоналына арналған үй-жайлар мен
алаңдардың болуы:
жалға алынған алаң ___________________________________________;
жалға алынған үй-жайлардың орналасқан жері ___________________;
жалға алу шартының нөмірі ____________________________________;
жалға алу шартының жасалған күні _____________________________;
жалға алу шарты кіммен жасалды _______________________________.
7. Халыққа қызмет көрсетуге арналған үй-жайлар мен алаңдардың
болуы:
жалға алынған алаң ___________________________________________;
жалға алынған үй-жайлардың орналасқан жері ___________________;
жалға алу шартының нөмірі ____________________________________;
жалға алу шартының жасалған күні _____________________________;
жалға алу шарты кіммен жасалды ______________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 180 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік
теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қою, куәліктің
телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

11) наименование оборудования на которое необходимо получить частотные присвоения _____________________________________________;
12) источник и способ доставки распространяемых телерадиоканалов на головную станцию:
местонахождение студии _______________;
тип используемой сети _______________;
13) наличие санитарного паспорта оборудования с частотным присвоением:
номер и дата выдачи _______________;
наименование органа, выдавшего паспорт _______________;
срок действия паспорта _______________;
14) искусственные спутники земли (в случае использования каналов спутниковой связи):
наименование _______________;
принадлежность _______________;
место расположения _______________;
зона обслуживания _______________;
занимаемая полоса частот _______________;
скорость канала _______________;
энергетическая характеристика спутниковой системы ____________.
4. Предварительные договора на ретрансляцию теле-, радиоканалов с теле-, радиокомпаниями-правообладателями (для многопрограммного вещания):
номер договора _______________;
дата заключения _______________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица) _______________
Перечень каналов указанных в договоре ________________________.
5. Наличие помещения и площади для размещения и эксплуатации технических средств:
Площадь арендованного помещения _______________;
Месторасположение арендованного помещения ___________________;
номер договора аренды ______________;
дата заключения договора аренды ______________;
с кем заключен договор аренды ______________.
6. Наличие помещения и площади для административно-управленческого персонала
Площадь арендованного помещения _______________;
Месторасположение арендованного помещения ___________________;
номер договора аренды ______________;
дата заключения договора аренды ______________;
с кем заключен договор аренды ______________.
7. Наличе помещения и площади для обслуживания населения:
Площадь арендованного помещения _______________;
Месторасположение арендованного помещения ___________________;
номер договора аренды ______________;
дата заключения договора аренды ______________;
с кем заключен договор аренды ________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 180
Стандарт государственной услуги
«Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства
иностранного теле-, радиоканала,
распространяемого на территории Республики Казахстан»

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтізбелік 15 (он бес) күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің ең көп рұқсат етілетін уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілген уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлiк (бұдан әрi – куәлiк), Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны қайта есепке қою, Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою туралы куәлiктің телнұсқасын беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін лицензиялық алымның мөлшерлемелері мынаны құрайды:
1) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік бергені үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын екі айлық есептік көрсеткіш;
өзге тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күнін қолданылатын бес айлық есептік көрсеткіш;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткіш;
өзге тақырыптағы теле-, радиоарна құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын төрт айлық есептік көрсеткіш.
Теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алым төлеу екінші деңгейдегі банктер арқылы қолма-қол немесе қолма-қол емес есеп айырысу арқылы жүргізіледі.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке қою тегін жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга предоставляется Комитетом информации и архивов Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 15 (пятнадцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут;
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан (далее – свидетельство), переучет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан, выдача дубликата о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала:
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала:
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
с физических или юридических лиц, создающих теле-, радиоканал иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора.
Отплата сбора за постановку на учет теле-, радиоканала производится через банки второго уровня наличным или безналичным расчетом.
Переучет теле-, радиоканала осуществляется бесплатно.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) жеке тұлғалар үшiн – теле-, радиоарнаның меншік иесі болып табылатын шетелдiк жеке тұлғаның паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжатының көшiрмесi, қазақ және орыс тiлдерiндегi аудармасын нотариат куәландырған кәсiпкерлiк қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) заңды тұлғалар үшiн – сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi немесе құрылтайшы – шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат;
4) шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке қою үшін (теле-, радиоарнаның атауының, негізгі тақырыптық бағытының өзгеруіне байланысты) көрсетілетін қызметті алушы мыналарды ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) жеке тұлғалар үшiн – теле-, радиоарнаның меншiк иесi болып табылатын шетелдiк жеке тұлғаның паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжатының көшiрмесi, қазақ және орыс тiлдерiндегi аудармасын нотариат куәландырған, кәсiпкерлiк қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;
3) заңды тұлғалар үшiн – сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi немесе құрылтайшы – шетелдiк заңды тұлға шет мемлекет заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат;
4) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің бұрын берілген түпнұсқасы.
Теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мыналарды ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) жеке тұлғалар үшiн – теле-, радиоарнаның меншiк иесi болып табылатын шетелдiк жеке тұлғаның паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа құжатының көшiрмесi, қазақ және орыс тiлдерiндегi аудармасын нотариат куәландырған, кәсiпкерлiк қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың көшiрмесi;

8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для физических лиц – копию паспорта или другой документ, удостоверяющий личность иностранного физического лица – собственника теле-, радиоканала, копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
3) для юридических лиц – легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора за постановку на учет иностранного теле-, радиоканала.
Для переучета теле-, радиоканала (в связи с изменением названия, основной тематической направленности теле-, радиоканала) услугополучатель представляет:
1) заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для физических лиц – копию паспорта или другой документ, удостоверяющий личность иностранного физического лица – собственника теле-, радиоканала, копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;
3) для юридических лиц – легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
4) оригинал ранее выданного свидетельства о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала.
Для получения дубликата свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала услогополучатель предоставляет:
1) заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для физических лиц – копию паспорта или другой документ, удостоверяющий личность иностранного физического лица-собственника теле-, радиоканала, копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, с нотариально засвидетельствованным переводом на казахском и русском языках;

3) заңды тұлғалар үшiн – сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi немесе құрылтайшы – шетелдiк заңды тұлға шет мемлекет заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат;
4) алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың бәрін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде өтініштің көшірмесіне оның көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылып, құжаттардың қабылданған күні мен уақытының көрсетілуі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
10. Мыналар:
1) өтініш мазмұнының талаптарға сай келмеуі (өтініште: теле-, радиоарнаның меншiк иесi болып табылатын жеке тұлғаның тегінің, атының, әкесінің атының (бар болса), тұратын жерінің, теле-, радиоарнаның меншiк иесi болып табылатын заңды тұлғаның атауының, орналасқан жерінің, ұйымдық-құқықтық нысанының, теле-, радиобағдарламалардың тілінің (тілдерінің), теле-, радиоарнаның хабар тарату торының, теле-, радиоарнаның негізгі тақырыптық бағытының, теле-, радиоарнаның бас редакторының (редакторының) тегінің, атының, әкесінің атының (бар болса), теле-, радиокомпанияның Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау туралы міндеттемесінің көрсетілмеуі);
2) теле-, радиоарнаны есепке қою үшiн алымның төленбеуі;
3) шетелдiк теле-, радиоарнаның материалдарында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертудi, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауiпсiздiгiне нұқсан келтiрудi, соғысты, экстремизмдi немесе терроризмдi, қатыгездiк пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтiк, нәсiлдiк, ұлттық, дiни, тектiк-топтық және рулық астамшылықты насихаттауды және үгiттеудi, ұлтаралық және конфессияаралық араздықты қоздыруға бағытталған ақпараттың, сондай-ақ порнографиялық және арнайы сексуалдық-эротикалық сипаттағы кино- және бейнеөнiмдердi, сондай-ақ суицидтi насихаттайтын ақпараттың қамтылуы;
4) дiнтану сараптамасы нәтижелерi бойынша терiс қорытындының болуы;
5) шетелдiк теле-, радиоарна өнiмдерiне қатысты Қазақстан Республикасының аумағында оны таратуға тыйым салу туралы сот шешiмiнің болуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсiздiгіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметі берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 15-кіреберіс, 263-кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

3) для юридических лиц – легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю – подтверждением принятия заявления является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) содержание заявления не соответствует требованиям (в заявлении не указаны: фамилия, имя и отчество (при его наличии), место жительства собственника теле-, радиоканала – физического лица, наименование, местонахождение, организационно-правовая форма собственника теле-, радиоканала – юридического лица, язык (языки) теле-, радиопрограмм, сетка вещания теле-, радиоканала, основная тематическая направленность теле- радиоканала, фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного редактора (редактора) теле-, радиоканала, юридический адрес теле-, радиокомпании, обязательство о соблюдении законодательства Республики Казахстан теле-, радиокомпанией);
2) не оплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
3) материалы иностранного теле-, радиоканала содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганду экстремизма или терроризма, культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, информации, направленной на разжигание межнациональной и межконфессиональной вражды, а также кино- и видеопродукцию порнографического и специального сексуально-эротического характера, а также информацию, пропагандирующую суицид;
4) по результатам религиоведческой экспертизы имеется отрицательное заключение;
5) в отношении продукции иностранного теле-, радиоканала имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, услугодателя и (или) их
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте настоящего 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 01000, г. Астана, улица Орынбор 8, Дом Министерств, 15 подъезд, кабинет 263.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттарды сенімхат бойынша өкіл беруге болады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Қазақстан Республикасының
аумағына таралатын шетелдік теле-,
радиоарнаны есепке, қайта есепке
қою, куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
Нысан
_______________________________________________
(шетелдік теле-, радиоарнаны есепке
қою туралы куәлік беретін органның толық атауы)
_______________________________________________
(шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою
туралы куәлік беретін орган
басшысының Т.А.Ә.)
Өтініш
Сізден ________________________________________________________
(қайта есепке алу жүргізілген және телнұсқа берілген
жағдайда, себептері көрсетіледі)
шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қоюды (қайта есепке қою,
телнұсқа беруді жүзеге асыруды) сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы: _____________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) тұратын жері/орналасқан
жері, ұйымдық-құқықтық нысаны, телефоны, электрондық
мекенжайы)
Теле-, радиобағдарламалардың тілі (тілдері): ________________________
Теле-, радиоарнаның хабар тарату кестесi: ___________________________
(кейінгі ай)
Теле-, радиоарнаның негiзгi тақырыптық бағыты: ______________________
Теле-, радиоарнаның бас редакторы/редакторы: ________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Теле-, радиокомпанияның заңды мекенжайы: ____________________________
(индексі, қала, аудан, көше, үй, телефон, электрондық
мекенжайы)
Теле-, радиокомпанияның Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау
туралы мiндеттемесi _________________________________________________
Өтiнiшке қоса беріледі:
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
3._____________________________________________________________
_______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты/атауы) (қолы)
М.О.                                «___» ____________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 180 қаулысымен
бекітілген
«Мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке,
қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
Документы для получения государственной услуги могут быть поданы представителем по доверенности.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации
о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства www.mki.gov.kz, в разделе «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
иностранного теле-, радиоканала,
распространяемого на территории
Республики Казахстан»
Форма
____________________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о постановке
на учет теле-, иностранного радиоканала)
___________________________________
(Ф.И.О. руководителя органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет теле-,
иностранного радиоканала)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать дубликат) иностранный теле-, радиоканал
__________________________________
(в случае осуществления переучета
__________________________________________________________________
и выдачи дубликата, указывается причина)
Наименование собственника теле-, радиоканала _____________________
(фамилия, имя, отчество
___________________________________________________________________
(при его наличии), место жительства/местонахождение,
организационно-правовая форма, телефон, электронный адрес)
Язык (языки) теле-, радиопрограмм _________________________________
Сетка вещания теле-, радиоканала __________________________________
(на последующий месяц)
Основная тематическая направленность теле-, радиоканала ___________
Главный редактор/редактора теле-, радиоканала _____________________
(фамилия, имя, отчество)
Юридический адрес теле-, радиокомпании
___________________________________________________________________
(индекс, город, район, улица, дом, телефон, электронный адрес)
Обязательство о соблюдении законодательства Республики Казахстан теле-, радиокомпанией _____________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
__________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество/наименование заявителя)      (подпись)
М.П. «__» _____________20 ___ года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 180
Стандарт государственной услуги
«Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства
периодического печатного издания и информационного агентства»

1. Жалпы ережелер
1. «Мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ақпарат және мұрағат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде – 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 20 (жиырма) минут.
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке, қайта есепке қою туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік), куәліктің телнұсқасын беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы есепке, қайта есепке қою туралы куәлікті және куәліктің телнұсқасын қағаз жеткізгіште алуға өтініш берген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті адамының қолымен және мөрмен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін лицензиялық алымның мөлшерлемелері мынаны құрайды:
1) мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке қою туралы куәлікті бергені үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық агенттiк құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын екi айлық есептiк көрсеткiш;
өзге тақырыптағы мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық агенттiк құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын бес айлық есептiк көрсеткiш;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства периодического печатного издания и информационного агентства» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом информации и архивов Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут.
3) максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат государственной услуги – свидетельство о постановке на учет, переучет периодического печатного издания и информационного агентства (далее – свидетельство), выдача дубликата свидетельства.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением свидетельства о постановке на учет, переучет и выдачу дубликата на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и информационного агентства:
с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание и информационное агентство детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание и информационное агентство иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;

2) мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін:
балаларға арналған және ғылыми тақырыптағы мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық агенттiк құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын бір бүтін оннан алты айлық есептiк көрсеткiш;
өзге де тақырыптағы мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық агенттiк құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алым төленген күні қолданылатын төрт айлық есептiк көрсеткiш.
Есепке қою, телнұсқа беру үшін алым төлеу екінші деңгейдегі банктер арқылы қолма-қол немесе қолма-қол емес есеп айырысу арқылы жүргізіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы электрондық өтініш берілген жағдайда, төлемді «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асыруға болады.
Мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті қайта есепке қою тегін жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке қою үшін алымының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық агенттiкті қайта есепке қою үшін (меншiк иесiнің ауысуына не ұйымдық-құқықтық нысанының, меншік иесінің атауының, мерзiмдi баспасөз басылымының және ақпараттық агенттiк атауының, сондай-ақ шығу жиілігі мен таралу аумағының өзгеруiне байланысты) көрсетілетін қызметті алушы мыналарды ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық агенттiкті есепке қою туралы куәліктің бұрын берілген төлнұсқасы;
3) мерзімді баспасөз басылымына және ақпараттық агенттікке меншік құқығының басқа тұлғаға берілгенін растайтын шарттан үзінді көшірме.
Порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден куәлік туралы мәліметтерді алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана көрсетілетін қызметті алушы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге мына құжаттарды ұсына отырып өтініш береді:

2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и информационного агентства:
с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание и информационное агентство детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание и информационное агентство иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора.
Оплата сбора за постановку на учет, выдачу дубликата производится через банки второго уровня наличным и безналичным расчетом.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП) а также через банки второго уровня.
Переучет периодического печатного издания и информационного агентства осуществляется бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и  праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, подтвердающий оплату в бюджет сбора за постановку на учет периодического печатного издания и информационного агентства.
Для переучета периодического печатного издания и информационного агентства (в связи со сменой собственника, либо изменением организационно-правовой формы, наименования, названия периодического печатного издания и информационного агентства, а также периодичности и территории распространения) услугополучатель представляет:
1) заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) оригинал ранее выданного свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и информационного агентства;
3) выписка из договора, подтверждающая передачу прав собственности на периодическое печатное издание и информационное агентство другому лицу.
Для получения дубликата свидетельства услугополучатель обращается к услугодателю лишь при отсутствии возможности получения сведений о свидетельстве из соответствующих информационных систем на портале с предоставлением следующих документов:

1) жоғалу себебі көрсетілген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде төлнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін төлнұсқаларды алушыға қайтарады.
Мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті есепке қою үшін порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) алымның бюджетке төленгенін растайтын (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайдан басқа) құжаттың электрондық көшірмесі.
Мерзімді баспасөз басылымын және ақпараттық агенттікті қайта есепке қою үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) мерзімді баспасөз басылымына немесе ақпараттық агенттікке меншік құқығының басқа тұлғаға берілгенін растайтын шарттан үзінді көшірмесінің сканерленген нұсқасы.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Портал арқылы өтініш берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіліп, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
10. Мыналар:
1) бұрын дәл сондай және дәл сол аумаққа таралатын не оның аты бұрын құрылған мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпараттық агенттіктің атымен айырғысыз дәрежеде ұқсас мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпараттық агенттіктің есепке қойылғаны туралы бұрын берілген куәлік;
2) өтініш мазмұнының талаптарға сай келмеуі (өтініште: меншік иесінің атауының және ұйымдық-құқықтық нысанының, сондай-ақ заңды мекенжайы ның, меншік иесінің бизнес және жеке сәйкестендіру нөмірінің, мерзімді баспасөз басылымы және ақпараттық агенттік атауының, тілінің (тілдерінің), болжамды шығу жиілігінің, негізгі тақырыптық бағытының, таралу аумағының, бас редактордың (редактордың) тегінің, атының, әкесінің атының (бар болса), редакцияның мекенжайының көрсетілмеуі);

1) заявление установленного образца по форме согласно приложению к настоящему стандарту с указанием причины утери;
2) документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора.
Сведения данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
При приеме документов работник услугодателя сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем, после чего возвращает оригиналы получателю.
На портал для постановки на учет периодического печатного издания и информационного агентства:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию документа, подтверждающего оплату в бюджет сбора (за исключением случая оплаты через ПШЭП).
Для переучета периодического печатного издания и информационного агентства:
1) запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
2) отсканированный вариант выписки из договора, подтверждающая передачу прав собственности на периодическое печатное издание и информационное агентство другому лицу;
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) ранее выданное свидетельство о постановке на учет периодическому печатному изданию или информационному агентству с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного периодического печатного издания или информационного агентства;
2) содержание заявления не соответствует требованиям (в заявлении не указаны: наименование и организационно-правовая форма, а также юридический адрес собственника, бизнес и индивидуальный идентификационный номер собственника, наименование периодического печатного издания и информационного агентства, язык (языки), предполагаемая периодичность выпуска, основная тематическая направленность, территория распространения, фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного редактора (редактора), адрес редакции);

3) мерзімді баспасөз басылымын немесе ақпараттық агенттікті есепке қою үшін немесе куәліктің телнұсқасын алу үшін алымның төленуі;
4) меншік иесінің ауысына орай мерзімді баспасөз басылымын немесе ақпараттық агенттікті қайта есепке қою туралы өтініште мерзімді баспасөз басылымына немесе ақпараттық агенттікке меншік құқығының басқа тұлғаға берілуі туралы шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуын бұрын сот тоқтатқан, аты (атының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай мерзімді баспасөз басылымын немесе ақпараттық агенттікті есепке қоюға өтініш берілуі немесе аты мен тақырыптық бағытын қайталайтын мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпараттық агенттіктің мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпараттық агенттіктің меншік иесінің немесе бас редакторының (редакторының) сот шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде өтініш беруі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсiздiгіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметі берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 15-кіреберіс, 224-кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде өтініш туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушы «жеке кабинетінен» көре алады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының: 1414 телефоны арқылы алуға болады.

3) не оплачен сбор за постановку на учет периодического печатного издания и информационного агентства или за выдачу дубликата свидетельства;
4) в заявлении о переучете периодического печатного издания или информационного агентства ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора, подтверждающего передачу прав собственности на периодическое печатное издание или информационное агентство другому лицу;
5) постановке на учет заявлены периодическое печатное издание или информационное агентство с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которых ранее прекращен судом, или заявлены периодическое печатное издание или информационное агентство, дублирующие название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) периодического печатного издания или информационного агентства, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, услугодателя и (или) их
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 01000, г. Астана, улица Орынбор 8, Дом Министерств, 15 подъезд, кабинет 224.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін
қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттарды сенімхат (нотариалды куәландырылған) бойынша өкіл тапсыра алады.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мерзімді баспасөз басылымын және
ақпараттық агенттікті есепке, қайта
есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
____________________________________________
(мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық
агенттiкті есепке қою туралы куәлiк беретін
органның толық атауы
____________________________________________
(мерзiмдi баспасөз басылымын және ақпараттық
агенттiкті есепке қою туралы куәлiк беретін
орган басшының Т.А.Ә)
Нысан
Өтініш
Сізден ________________________________________________________
(МББ немесе ақпараттық агенттіктің атауы, түрі)
мерзімді баспасөз басылымын немесе ақпараттық агенттікті есепке
қоюды (қайта есепке қоюды, куәліктің телнұсқасын беруді) сұраймын.
Меншік иесі ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/атауы және
ұйымдық-құқықтық нысаны)
БСН/ЖСН ______________________________________________________
Меншік иесінің мекенжайы _____________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
Мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпараттық агенттіктің
атауы _______________________________________________________________
Мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпараттық агенттіктің
тілі ________________________________________________________________
Шығу жиілігі __________________________________________________
Тақырыптық бағыты _____________________________________________
Таралу аумағы _________________________________________________
Редакцияның мекенжайы _________________________________________
Бас редактордың Т.А.Ә. ________________________________________
М.О.                                       ____________________
(қолы)
20__ жылғы «___» __________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 180 қаулысымен
бекітілген
«Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын
есепке алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.mki.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Документы для получения государственной услуги могут быть поданы представителем по доверенности (нотариально засвидетельственная).
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: указаны на интернет-ресурсе www.mki.gov.kz, в разделе «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
периодического печатного издания
и информационного агентства»
______________________________________
(полное наименование органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
периодического печатного издания
и информационного агентства)
_____________________________________
(Ф.И.О руководителя органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
периодического печатного издания
и информационного агентства)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать дубликат свидетельства)
периодическое печатное издание или информационное агентство
___________________________________________
(наименование, вид ППИ или информационного агентства)
Собственник __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма)
БИН/ИИН ______________________________________________________
Адрес собственника ___________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
Наименование периодического печатного издания или информационного агентства
__________________________________________
Язык периодического печатного издания или информационного агентства __________________________________________________________
Периодичность ________________________________________________
Тематическая направленность __________________________________
Территория распространения ___________________________________
Адрес редакции _______________________________________________
Ф.И.О главного редактора _____________________________________
М.П.                                  ____________
(подпись)
«___» ____________ 20 _года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 180
Стандарт государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории области, города
республиканского значения, столицы»

1. Жалпы ережелер
1. «Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ішкі саясат басқармалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы;
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде – 10 (он) жұмыс күні.
ХҚО-ға өтініш берген кезде құжаттардың қабылданған күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таралатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Анықтаманы қағаз жеткізгіште алуға өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті адамының қолымен және мөрмен расталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбі – сенбі аралығында, сағат 9.00-дан 20.00-ге дейiн, түскi үзiлiссіз;
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі, көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті «брондауға» портал арқылы болады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством культуры и информации Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается управлениями внутренней политики областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней.
При обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения за получением справки на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и  праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке электронной очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, при желании услугополучателя, возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;

3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) ХҚО-ға өтініш берген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтініш (мерзімді баспасөз басылымдарының атаулары, таралу аймағы, тілі, негізгі тақырыптық бағыты, шығу жиілігі, таралатын даналардың саны);
жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Құжаттарды қабылдаған кезде ХҚО қызметкері төлнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың басып шығарылған көшірмелерімен салыстырып тексереді, одан кейін төлнұсқаларды алушыға қайтарады.
түпнұсқалардың шынайлығын құжаттардың электрондық көшірмелерімен салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды қызмет алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмеген болса, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ХҚО қызметкерлері ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ куәландырылған электрондық деректер нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ХҚО арқылы тапсырған кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат өтініштің қабылданғанын растау болып табылады, онда мыналар көрсетіледі:
өтініштің қабылданған нөмірі мен күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеу үшін өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының, оның өкілінің толық аты-жөні және олардың байланыс телефондары.
ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке куәлігін көрсеткеннен кейін (не нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкілінің) ХҚО қызметкері қолхат негізінде жүзеге асырады.
Портал арқылы өтініш берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіліп, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.

3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) при обращении к услугодателю и (или) в ЦОН:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги (название периодических печатных изданий, территория распространения, язык, основная тематическая направленность, периодичность, количество распространяемых экземпляров);
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации услугополучателя).
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Работники ЦОНа получают письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через ЦОН – подтверждением принятия заявления является расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны;
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности ).
В случае обращения через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының,
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне)
шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) қатысты шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жергілікті атқарушы органы басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жергілікті атқарушы органының кеңсесі арқылы беріледі.
ХҚО кеңсесінде қолма-қол, сол сияқты почта арқылы түскен шағымның тіркелуі (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта мөртабан, кіріс нөмірі және уақыты қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО басшысына жіберіледі.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жергілікті атқарушы органының кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жергілікті атқарушы органының басшысына жіберіледі.
ХҚО кеңсесінде қолма-қол, сол сияқты почта арқылы түскен шағымның тіркелуі (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта мөртабан, кіріс нөмірі және уақыты қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жергілікті атқарушы органының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті жергілікті атқарушы органының кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде өтініш туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушы «жеке кабинетінен» көре алады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, центров обслуживания
населения и (или) их работников по вопросам
оказания государственных
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОНа и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя соответствующего местного исполнительного органа областей, города республиканского значения, столицы по адресам, указанным в пункте настоящего 14 стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или соответствующего местного исполнительного органа областей, города республиканского значения, столицы.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или соответствующего местного исполнительного органа областей, города республиканского значения, столицы, а с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или соответствующего местного исполнительного органа областей, города республиканского значения, столицы, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или соответствующего местного исполнительного органа, областей, города республиканского значения, столицы, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или соответствующего местного исполнительного органа областей, города республиканского значения, столицы.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызмет көрсету
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкерлері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барып (қағаз жеткізгішті толтыра отырып) жүргізеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттарды сенімхат бойынша өкіл тапсыра алады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары мына интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.mki.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімі;
2) ХҚО – www.con.gov.kz.
15. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинеті» арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының: 1414 телефоны арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының: 1414 телефоны арқылы анықтамалық қызметтен не www.mki.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінен алуға болады.
«Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспасөз басылымдарын есепке алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
___________________________________________
(анықтаманы берген органның толық атауы)
___________________________________________
(анықтаманы беретін орган басшысының Т.А.Ә.)
Нысан
Өтініш
Қазақстан Республикасында таралатын шетелдік мерзімді баспасөз
басылымын есепке алуды сұраймын.
Таратушының деректері: _____________________________________________________________________
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, дара кәсіпкердің/заңды
тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
(ЖСН/БСН, СТН, тіркеу құжатының нөмірі мен берілген күні)
_____________________________________________________________________
(тіркелген жері, нақты мекенжайы, байланыс телефондары, электрондық
почтасы)
Р/с
Шетелдік мерзімді баспасөз басылымдары атауларының тізбесі
Шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарының таралу аймағы
Таралатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарының тілі (тілдері)
Негізгі тақырыптық бағыты
Шығу жиілігі
Таралатын даналардың болжамды саны
1.
2.
Қосымшалар: 1. ______________________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых в связи с состоянием здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
Документы для получения государственной услуги могут быть поданы представителем по доверенности.
14. Адреса оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.mki.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить в справочной службе единого контакт-центра по телефону: 1414, либо по телефону услугодателя на интернет-ресурсе www.mki.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы»
_____________________________
(полное наименование органа,
выдающего справку )
_________________________________
(Ф.И.О руководителя органа,
выдающего справку)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет иностранные периодические печатные издания, распространяемые в Республике Казахстан.
Данные распространителя:
____________________________________________________________________
(наименование индивидуального предпринимателя/юридического лица
с указанием организационно-правовой формы)
____________________________________________________________________
(ИИН/БИН, РНН, номер и дата выдачи регистрационного документа)
____________________________________________________________________
(место регистрации, фактический адрес, контактные телефоны,
электронная почта)
№ п/п
Перечень названий иностранных периодических печатных изданий
Территория распространения иностранных периодических печатных изданий
Язык (языки) распространяемых иностранных периодических печатных изданий
Основная тематическая направленность
Периодичность
Предполагаемое количество распространяемых экземпляров
1.
2.
Приложения: 1. __________________

2. ______________________________________________________
бірінші басшының/дара кәсіпкердің қолы
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
МО  20__ жылғы «___» ___________
«Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың аумағында
таралатын шетелдiк мерзiмдi
баспаcөз басылымдарын есепке алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету керек) құжаттарды
қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ....
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                               (қолы)
Телефоны ______________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20__ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 наурыздағы
№ 180 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. «Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» және «Қазақстан Республикасының аумағына таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 1183 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 70, 1019-құжат).
2. «Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1263 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 72-73, 1056-құжат).
3. «Ақпарат және мұрағат ісі саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 5, 61-құжат).

2. __________________
подпись первого руководителя/индивидуального предпринимателя
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
МП «___»___________ 20__ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы»
____________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее - ФИО), либо наименование организации
услугополучателя)
__________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника ЦОН)                     (подпись)
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2014 года № 180
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2012 года № 1183 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов» и «Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан» (Собрание актов Президента и Правительства Республики Казахстан 2012 г., № 70, ст. 1019).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1263 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов» (САПП Республики Казахстан 2012 г., № 72-73, ст. 1056).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации и архивного дела» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 5, ст. 61).

4. «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы және мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 қазандағы № 1278 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 74, 1073-құжат).
5. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 және Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 шілдедегі № 842 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 49, 658-құжат).
6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 23 сәуірдегі № 387 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 48-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 27, 421-құжат).

4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2012 года № 1278 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг» (САПП Республики Казахстан 2012 г., № 74, ст. 1073).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2011 года № 842 «О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг» и от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 49, ст. 658).
6. Пункты 48 изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2013 года № 387 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 27, ст. 421).