Электр энергетикасы, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында Қазақстан Республикасы Индустрия және технологиялар министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 235 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 тамыздағы № 663 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.08.2015 № 663 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Энергетика министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 281 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Электр энергетикасы объектілерін және (немесе) оның жекелеген бөліктерін меншік нысандарына қарамастан сатып алу-сатуды, жалға немесе сенімді басқаруға беруге келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электр қондырғыларын электр желілеріне қосуға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Электр зертханаларын аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Энергетикалық ұйымдардың басшылары мен мамандарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Энергия өндіруші ұйымдардың инвестициялық міндеттемелердің орындалуы туралы жылдық есеп ұсынуы кезінде олардың жабдығының техникалық жай-күйі туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. «Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1133 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 995-бабы) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области электроэнергетики, энергосбережения и повышения энергоэффективности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 235. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2015 года № 663
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.08.2015 № 663 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказы Министра энергетики РК от 14.04.2015 г. № 281; от 06.05.2015 г. № 341.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций»;
2) стандарт государственной услуги «Согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на подключение к электрическим сетям электроустановок потребителей с установленной мощностью свыше 100 кВт»;
4) стандарт государственной услуги «Аккредитация организаций на проведение энергетической экспертизы»;
5) стандарт государственной услуги «Аккредитация электролабораторий»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях»;
7) стандарт государственной услуги «Аттестация руководителей и специалистов энергетических организаций»;
8) стандарт государственной услуги «Аккредитация в области энергосбережения и повышения энергоэффективности»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача заключения о техническом состоянии оборудования энергопроизводящих организаций при представлении ими годового отчета об исполнении инвестиционных обязательств».
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1133 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере электроэнергетики» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 995).

3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметті Министрлiк (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезден бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі – қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келiсу-хаты.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттар тізбесі:

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Согласование проектирования и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий электропередачи и подстанций»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 8 (восемь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – письмо-согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):

1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы стандартқа қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтiнiш;
110 кВ және одан төмен объектiлер үшiн қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы мемлекеттiк энергетикалық бақылау және қадағалау жөнiндегi органның аумақтық департаментiнiң оң қорытындысының көшiрмесi;
220 кВ және одан жоғары объектiлер үшiн қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы мемлекеттiк энергетикалық бақылау және қадағалау жөнiндегi органның оң қорытындысының көшiрмесi;
қолданыстағы электр желiлерi бойынша тұтынушыны электр энергиясымен жабдықтаудың мүмкiн еместiгi туралы тиiстi энергиямен жабдықтаушы, энергия берушi ұйымдардың хаттары.
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі, жеке куәлік құжаттары туралы мәліметтерді қызмет беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелеріне тиісті, электронды цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қызметті алушының) электронды құжат түрінде портал арқылы алады;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындаға сұрау;
110 кВ және одан төмен объектiлер үшiн қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы мемлекеттiк энергетикалық бақылау және қадағалау жөнiндегi органның аумақтық департаментiнiң оң қорытындысының көшiрмесi;
220 кВ және одан жоғары объектiлер үшiн қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы мемлекеттiк энергетикалық бақылау және қадағалау жөнiндегi органның оң қорытындысының көшiрмесi;
қолданыстағы электр желiлерi бойынша тұтынушыны электр энергиясымен жабдықтаудың мүмкiн еместiгi туралы тиiстi энергиямен жабдықтаушы, энергия берушi ұйымдардың хаттары.
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі, жеке куәлік құжаттары туралы мәліметтерді қызмет беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелеріне тиісті, электронды цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қызметті алушының) электронды құжат түрінде портал арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызмет берушіге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылдағаны туралы мәртебе көрсетіледі.

1) услугодателю:
заявление установленной формы в соответствии с приложением к настоящему стандарту;
копия положительного заключения территориального департамента органа по государственному энергетическому надзору и контролю о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже;
копия положительного заключения органа по государственному энергетическому надзору и контролю о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 220 кВ и выше;
письма соответствующих энергоснабжающих, энергопередающих организаций о невозможности снабжения электрической энергией потребителя по существующим электрическим сетям.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц;
2) на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копия положительного заключения территориального департамента органа по государственному энергетическому надзору и контролю о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже;
копия положительного заключения органа по государственному энергетическому надзору и контролю о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 220 кВ и выше;
письма соответствующих энергоснабжающих, энергопередающих организаций о невозможности снабжения электрической энергией потребителя по существующим электрическим сетям.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственную регистрацию юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя использовать, составляющие охраняемую законом тайну сведения, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысы атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2117 кабинет, телефондары: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті іс-шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады;
портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушіге өтінішті өңдеу барысында көрсетілетін қызметті беруші жаңартып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2117, телефон – 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mint.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жетімділік режімінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 14 05, 24 50 02. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Қосалқы (шунтталатын) электр беру
желiлерi мен шағын станцияларды
жобалауды және салуды келісу»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Өтініш
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________________________________
(орналасқан жері, заңды мекенжайы)
БСН ______________________
______________________________________________________________
(орналасқан жері, қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалаудың және салудың мақсаты)
қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалау және салу үшін келісім беруді сұрайды.
Заңды тұлғаның басшысы
______________________                 ____________________
(қолы)                               (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Электр энергетикасы объектiлерiн және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн меншiк нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенiмді басқаруға беруге келiсу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Электр энергетикасы объектiлерiн және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн меншiк нысанына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенiмді басқаруға беруге келiсу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметті Министрлiк (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получить государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получить информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 14 05, 24 50 02. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Согласование проектирования
и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий
электропередачи и подстанций»
Заявление
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(местонахождение, юридический адрес)
БИН ______________________
просит выдать согласование для проектирования и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий электропередачи и подстанций
_____________________________________________________________________
(местонахождение, цель проектирования и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий электропередачи и подстанций)
Руководитель юридического лица
__________________ __________________________________________________
(подпись)                     (фамилия, инициалы)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Согласование купли-продажи, передачи в аренду или
доверительное управление объектов электроэнергетики
и (или) его отдельных частей независимо
от форм собственности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезден бастап – 8 (сегіз) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесі – электр энергетикасы объектiлерiн және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн сатып алу-сату, жалға немесе сенiмді басқаруға беруге келiсу-хат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) сатып алу-сату немесе жалға беру шарттарын келiсу кезiнде:
осы стандартқа қосымшаға сәйкес бекітілген нысандағы өтiнiш;
жалға немесе сенiмгерлiк басқаруға беру жағдайларын қоспағанда, жылжымайтын және жылжитын мүлiктi бағалау жөнiндегi ұйым берген беру мерзiмi өтiнiштi берген күнi алты айдан аспауы тиiс мүлiктi бағалау актiсi;
заңды тұлға үшiн жарғының немесе құрылтай шартының көшiрмелерi;
2) сенiмгерлік басқаруға беру кезiнде:
жеке тұлға үшiн мүлiктi сенiмгерлiк басқаруға беруге келiсiм;
заңды тұлға үшiн мүлiктiң меншiк иесiнiң (иелерiнiң) сенiмгерлік басқаруға беру туралы шешiмi;
заңды тұлға үшiн жарғының немесе құрылтай шарттының көшiрмелерi.
порталда:
1) сатып алу-сатуға немесе жалға беру шарттарын келiсу кезiнде:
мүлiктi бағалау актiнің электронды көшірмесі;
заңды тұлға үшiн меншiк мүлiк иесiнiң (иелерiнiң) сенiмдi басқаруға беру туралы шешiмi;

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 8 (восемь) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – письмо-согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
услугодателю:
1) при согласовании договора купли-продажи или передачи в аренду:
заявление установленной формы в соответствии с приложением к настоящему стандарту;
копия акта оценки имущества, за исключением случаев передачи в аренду или в доверительное управление, выданный организацией по оценке недвижимого и движимого имущества, срок выдачи которого не должен превышать шести месяцев на день подачи заявления;
копии устава или учредительного договора для юридического лица;
2) при передаче в доверительное управление:
согласие на передачу имущества в доверительное управление для физического лица;
решение собственника (ов) имущества о передаче в доверительное управление для юридического лица;
копии устава или учредительного договора для юридического лица;
на портале:
1) при согласовании договора купли-продажи или передачи в аренду:
электронная копия акта оценки имущества;
устав или учредительный договор для юридического лица (заполняется форма сведений);

2) сенiмгерлік басқаруға беру кезiнде:
жеке тұлға үшiн мүлiктi сенiмгерлiк басқаруға беруге келiсiм (құжаттың электронды көшірмесі);
заңды тұлға үшiн мүлiктiң меншiк иесiнiң (иелерiнiң) сенiмгерлік басқаруға беру туралы шешiмi (құжаттың электронды көшірмесі);
заңды тұлға үшiн жарғы немесе құрылтай шарты (мәліметтер нысаны толтырылады).
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызмет берушіге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылдағаны туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысы атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2117 кабинет, телефондары: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті іс-шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысына жіберіледі.
шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті іс-шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады;

2) при передаче в доверительное управление:
электронная копия соглашения на передачу имущества в доверительное управление для физического лица;
электронная копия решения собственника (ов) имущества о передаче в доверительное управление для юридического лица;
устав или учредительный договор для юридического лица (заполняется форма сведений).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя использовать сведения, составляющие охраняемую законом тайну сведения, которые содержатся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о приеме запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;

2) портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушіге өтінішті өңдеу барысында көрсетілетін қызметті беруші жаңартып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетiлген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mint.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жетімділік режімінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 14 08, 24 15 19. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Электр энергетикасы объектiлерiн
және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн
меншiк нысанына қарамастан сатып
алу-сату, жалға немесе сенiмдi басқаруға
беруге келiсу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/ өтініш беруші жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты)
_________________________________________________________________
(заңды мекенжайы, орналасқан жері)
ЖСН/БСН ______________________
мынадай тұлғаға
_________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін/аты-жөні, әкесінің аты жеке тұлға үшін (сатып алушы, жалға алушы, сенімді басқарушы)
ЖСН/БСН _______________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(атауы, типі, түрі, түгендеу нөмірі, иеліктен айырылатын мүліктің бастапқы құны және қалдық құны, мемлекеттік қызметті алушының барлық мүлкінің баланстық құнының пайыздағы иеліктен айырылатын мүліктің бастапқы құны және қалдық құны)
электр энергетикасы объектiлерiн және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн меншiк нысанына қарамастан сатып алу-сату;
электр энергетикасы объектiлерiн және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн меншiк нысанына қарамастан жалға беру;
электр энергетикасы объектiлерiн және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн меншiк нысанына қарамастан сенімді басқаруға беру үшін келісім-хат беруді сұрайды
(керегін белгілеңіз)
Сатып алу-сату, жалға беру шартының жобасы бойынша мәміле құны
_____________________________________________________________________
Өтініш берушінің барлық мүлкінің құны:
________________________________________
Бастапқы: ______________________________
Қалдық: ________________________________
Мәміленің негіздемесі: _________________
Қаржылық: ______________________________
Техникалық: ____________________________
Экономикалық: __________________________
Заңмен қорғалатын ақпараттық жүйелердегі құпия болып табылатын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________             ________________________
(қолы)                         (аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электр қондырғыларын электр желілеріне қосуға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

2) при обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получить государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получить информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 14 08, 24 15 19. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Согласование купли-продажи,
передачи в аренду или доверительное
управление объектов электроэнергетики
и (или) его отдельных частей
независимо от форм собственности»
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество
физического лица заявителя)
_____________________________________________________________________
(юридический адрес, местонахождение)
ИИН/БИН ______________________
Просит выдать письмо-согласование для:
купли-продажи объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности
передачи в аренду объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности
передачи в доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей независимо от форм собственности
(нужное отметить)
следующему лицу: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации для юридического лица/фамилия, имя,
отчество для физического лица (покупателя, арендатора,
доверительного управляющего))
ИИН/БИН ______________
_____________________________________________________________________
(наименование, тип, вид, инвентарный номер, первоначальная стоимость
и остаточная стоимость отчуждаемого имущества, первоначальная
стоимость и остаточная стоимость отчуждаемого имущества в процентах
от балансовой стоимости всего имущества получателя государственной
услуги)
Стоимость сделки по проекту договора купли-продажи, передачи в аренду
_____________________________________________________________________
Стоимость всего имущества заявителя: __________________________
Первоначальная: _____________________
Остаточная: _________________________
В связи:
Обоснование сделки: ___________________________________________
Финансовое: ___________________________________________________
Техническое: __________________________________________________
Экономическое: ________________________________________________
Согласен использовать содержащиеся в информационных системах сведения, составляющие охраняемую законом тайну, которые ___________ «___» ________ 20 __ г.
__________________ ________________________
(подпись)       (фамилия, инициалы)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на подключение к электрическим сетям
электроустановок потребителей с установленной
мощностью свыше 100 кВт»

1. Жалпы ережелер
1. «Тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электрлік қондырғыларын электр желілеріне қосуға рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы;
2) электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы ХҚО-ға тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезден бастап – күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмей;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электрлік қондырғыларын электр желілеріне қосуға рұқсат беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) ХҚО-ның – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген кестеге сәйкес сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен (электрондық) жүзеге асырылады, көрсетілетін қызметті алушының қалауымен портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на подключение к электрическим сетям электроустановок потребителей с установленной мощностью свыше 100 кВт» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами областей, городов Астаны и Алматы Комитета государственного энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в ЦОН, а также при обращении на портал – не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на подключение к электрическим сетям электроустановок потребителей с установленной мощностью свыше 100 кВт.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа - с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 без перерыва. Прием осуществляется в порядке (электронной) очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, при желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;

3) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
салыстырып тексеру үшін тұпнұсқаларын ұсына отырып, тұтынушылардың электр қондырғыларын энергия беруші (энергия өндіруші) ұйымның желілеріне қосудың техникалық шарттарының көшірмелері;
салыстырып тексеру үшін тұпнұсқаларын ұсына отырып, техникалық шарттар талаптарының орындалуы туралы энергия беруші (энергия өндіруші) ұйым қорытындысының көшірмесі;
салыстырып тексеру үшін тұпнұсқасын ұсына отырып, коммерциялық есепке алу, баланстық тиесілікті шектеу және тараптардың пайдалану жауапкершілігі схемасын қабылдау актілерінің көшірмелері;
салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, энергетикалық сараптама қорытындысының көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал немесе мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингілеудің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
ХҚО қызметкері мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті берушінің жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық пакетін ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
тұтынушылардың электр қондырғыларын энергия беруші (энергия өндіруші) ұйымның желілеріне қосудың техникалық шарттарының көшірмелері;
техникалық шарттар талаптарының орындалуы туралы энергия беруші (энергия өндіруші) ұйым қорытындысының көшірмесі;
коммерциялық есепке алу, баланстық тиесілікті шектеу және тараптардың пайдалану жауапкершілігі схемасын қабылдау актілерінің көшірмелері;
энергетикалық сараптама қорытындысының көшірмесі.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама деректерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ХҚО-ға берген кезде ХҚО-да:
құжатты қабылдау нөмірі мен күні;
сұратылып отырған мемлекетік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе көрсетілетін қызметті берушінің атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылдағаны туралы мәртебе көрсетіледі.

3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в ЦОН:
заявление установленной формы, в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии технических условий на присоединение электроустановок потребителей к сетям энергопередающей (энергопроизводящей) организации с представлением оригиналов для сверки;
копия заключения энергопередающей (энергопроизводящей) организации о выполнении требований технических условий с представлением оригинала для сверки;
копии актов приемки схемы коммерческого учета, разграничения балансовой принадлежности и эксплуатационной ответственности сторон с представлением оригинала для сверки;
копия заключения энергетической экспертизы с представлением оригинала для сверки.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, свидетельстве или справке о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем через портал или информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну сведений, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копии технических условий на присоединение электроустановок потребителей к сетям энергопередающей (энергопроизводящей) организации;
копия заключения энергопередающей (энергопроизводящей) организации о выполнении требований технических условий;
копии актов приемки схемы коммерческого учета, разграничения балансовой принадлежности и эксплуатационной ответственности сторон;
копия заключения энергетической экспертизы.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, свидетельстве или справке о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в ЦОНе выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием номера и даты приема документа, вида запрашиваемой государственной услуги, количества и названия приложенных документов, даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы, фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя, через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Астана қаласы, Сол жағалау, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, Орынбор көш., 10-үй, 15-кіреберіс, 711-кабинет мекенжайы бойынша, телефоны 8 (7172) 74-92-21 Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті іс-шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысына жіберіледі;
2) ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанының растамасы оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады;
3) Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушіге өтінішті өңдеу барысында көрсетілетін қызметті беруші жаңартып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, центров обслуживания населения и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: город Астана, левый берег, административное здание «Дом министерств», ул. Орынбор, дом 10, подъезд 15, кабинет 711, телефон 8 (7172) 749221.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;
2) жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
3) при обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің www.kgen.gov.kz және www.mint.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8(7172) 24 07 49, 24 12 91.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Тұтынушылардың белгіленген қуаты
100 кВт-тан жоғары электр қондырғыларын
электр желілеріне қосуға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электр қондырғыларын электр желілеріне қосуға
ӨТІНІШ
ЗАЯВЛЕНИЕ
на подключение к электрическим сетям электроустановок потребителей с установленной мощностью свыше 100 кВт
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
жеке және заңды тұлғаның атауы, мекенжайы, телефоны – наименование физического и юридического лица, адрес, телефон
__________________________________________________________________
(қосылатын электрлік қондырғылардың атауы/наименование подключаемых энергоустановок)
Рұқсат алу себептері ____________________________ Причины получения разрешения (жаңадан енгізілетін және үнемі пайдалануға
__________________________________________________________________
реконструкцияланатын, құрылыс кезеңіне, сынаудан өткізу кезеңіне уақытша/вновь вводимые и реконструируемые на постоянную эксплуатацию, временные на период строительства, опробирования)
Қоса берілетін құжаттар тізбесі/Прилагаемый перечень документов:
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
____________________________________________________________
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының қолы, лауазымы, т.а.ә.,/
__________________________________________________________________
подпись, должность, ф.и.о./получателя государственной услуги

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.kgen.gov.kz и www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
ЦОНа – www.con.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получать государственную услугу в электронной форме через портал при наличии ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получить информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на подключение
к электрическим сетям электроустановок
потребителей с установленной
мощностью свыше 100 кВт»
Форма
Тұтынушылардың белгіленген қуаты 100 кВт-тан жоғары электр
қондырғыларын электр желілеріне қосуға
ӨТІНІШ
ЗАЯВЛЕНИЕ
на подключение к электрическим сетям электроустановок
потребителей с установленной мощностью свыше 100 кВт
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке және заңды тұлғаның атауы, мекенжайы, телефоны –
наименование физического и юридического лица, адрес, телефон
_____________________________________________________________________
(қосылатын электрлік қондырғылардың атауы /
наименование подключаемых энергоустановок)
Рұқсат алу себептері _______________________________
Причины получения разрешения (жаңадан енгізілетін және үнемі пайдалануға
_____________________________________________________________________
реконструкцияланатын, құрылыс кезеңіне, сынаудан өткізу кезеңіне
уақытша / вновь вводимые и реконструируемые на постоянную
эксплуатацию, временные на период строительства, опробирования)
Қоса берілетін құжаттар тізбесі/Прилагаемый перечень документов:
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
_______________________________________________________________
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының қолы, лауазымы,
т.а.ә., /
_______________________________________________________________
подпись, должность, ф.и.о./получателя государственной услуги

МО 20__ж. «__» ____________/МП «__» _________ 20__год
«Тұтынушылардың белгіленген қуаты
100 кВт-тан жоғары электр қондырғыларын
электр желілеріне қосуға рұқсат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, бар болса әкесінің аты
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) не ұйымының атауы)
_________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) __________________________________________;
2) __________________________________________;
3) __________________________________________;
ұсынбауыңызға байланысты, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері)                           (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ____________
Телефоны _________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы «__» ___________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. «Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут;

МО 20 ___ ж. «___» _____________ / МП «___» _________ 20 __ год
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на подключение
к электрическим сетям электроустановок
потребителей с установленной
мощностью свыше 100 кВт»
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3)_________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                           (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Аккредитация организаций на проведение энергетической
экспертизы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аккредитация организаций на проведение энергетической экспертизы» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;

3) қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – энергетикалық сараптаманы жүргізуге аккредиттеу туралы куәлік.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы энергетикалық сараптаманы жүргізуге аккредиттеу туралы өтініш;
нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған жарғының, куәліктің* немесе өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың көшірмелері;
ескертпе:* «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметін тоқтатқанына дейін жарамды болып табылады;
тиісті мамандық бойынша жоғары білімі және мамандығы бойынша электр энергетикасы саласындағы маман лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар немесе тиісті мамандық бойынша техникалық және кәсіптік орта (арнаулы орта, кәсіптік орта) білімі мен мамандығы бойынша электр энергетикасы саласында маман лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, сондай-ақ, электр қауіпсіздігі бойынша рұқсат тобы (IV және одан жоғары топтар) бар сараптамалық ұйымның қызметкері ретінде энергетикалық сараптама өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын сарапшылардың бар екендігі туралы құжаттың нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмесі;
электр зертханасын аккредиттеу туралы куәліктің нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмесі;
меншік құқығында электр зертханалары жоқ ұйымдар үшін – электр зертханалардың бар екендігі туралы құжаттың нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмесі;
меншікті емес электр зертханасын пайдаланатын ұйымдар үшін - электр зертханаларына қызмет көрсететін персоналдың біліктілігі және оны сынақтарға (өлшеулерге) жіберу туралы құжаттардың нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмелері;
энергетикалық сараптама жүргізу саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы туралы құжаттардың нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмелері (1 және 2 санаттағы сарапшы ұйымдар үшін).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын, жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттардың, көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама мәліметтерін қызмет көрсетуші қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингілеудің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2) порталға:
қызмет алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
жарғының, куәліктің* немесе өтініш берушінің заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың көшірмесі;
тиісті мамандық бойынша жоғары білімі және мамандығы бойынша электр энергетикасы саласындағы маман лауазымдарында кемінде үш жыл жұмыс өтілі бар немесе тиісті мамандық бойынша техникалық және кәсіптік орта (арнаулы орта, кәсіптік орта) білімі мен мамандығы бойынша электр энергетикасы саласында маман лауазымдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, сондай-ақ, электр қауіпсіздігі бойынша рұқсат тобы (IV және одан жоғары топтар) бар сараптамалық ұйымның қызметкері ретінде энергетикалық сараптама өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын сарапшылардың бар екендігі туралы құжат;
электр зертханасын аккредиттеу туралы куәлік;
меншік құқығында электр зертханалары жоқ ұйымдар үшін – электр зертханалардың бар екендігі туралы құжат;
меншікті емес электр зертханасын пайдаланатын ұйымдар үшін + электр зертханаларына қызмет көрсететін персоналдың біліктілігі және оны сынақтарға (өлшеулерге) жіберу туралы құжат;
энергетикалық сараптама жүргізу саласындағы жұмыс тәжірибесінің болуы туралы құжат (1 және 2 санаттағы сарапшы ұйымдар үшін).
Порталда электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын, жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттардың, көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама мәліметтерін қызмет көрсетуші қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингілеудің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) берген кезде – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылды;
портал арқылы – көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсетіле отырып мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации на проведение энергетической экспертизы.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) услугодателю:
заявление об аккредитации на проведение энергетической экспертизы установленной формы в соответствии с приложением к настоящему стандарту государственной услуги;
копии нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации устава, свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица;
примечание:* свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица»;
копия нотариально засвидетельствованного либо удостоверенного подписью руководителя и печатью организации документа о наличии экспертов, осуществляющих деятельность по проведению энергетической экспертизы в качестве работника экспертной организации, имеющих высшее образование по соответствующей специальности и стаж работы по специальности на должностях специалиста в области электроэнергетики не менее трех лет или среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы по специальности в области электроэнергетики на должностях специалиста не менее пяти лет, а также группу допуска по электробезопасности (IV и выше группы);
копия нотариально засвидетельствованного либо удостоверенного подписью руководителя и печатью организации свидетельства об аккредитации электролаборатории;
копия нотариально засвидетельствованного либо удостоверенного подписью руководителя и печатью организации документа о наличии электролаборатории – для организаций, имеющих электролабораторию не на праве собственности;
копии нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации документов о квалификации обслуживающего электролабораторию персонала и допуска его к испытаниям (измерениям) – для организаций, использующих не собственную электролабораторию;
копии нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации документов о наличии опыта работы в области проведения энергетической экспертизы (для экспертных организаций 1 и 2 категорий).
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, свидетельстве или справке о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
2) на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копия устава, свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица;
документ о наличии экспертов, осуществляющих деятельность по проведению энергетической экспертизы в качестве работника экспертной организации, имеющих высшее образование по соответствующей специальности и стаж работы по специальности на должностях специалиста в области электроэнергетики не менее трех лет или среднее техническое и профессиональное (среднее специальное, среднее профессиональное) образование по соответствующей специальности (квалификации) и стаж работы по специальности в области электроэнергетики на должностях специалиста не менее пяти лет, а также группу допуска по электробезопасности (IV и выше группы);
свидетельство об аккредитации электролаборатории;
документ о наличии электролаборатории – для организаций, имеющих электролабораторию не на праве собственности;
документ о квалификации обслуживающего электролабораторию персонала и допуска его к испытаниям (измерениям) – для организаций, использующих не собственную электролабораторию;
документ о наличии опыта работы в области проведения энергетической экспертизы (для экспертных организаций 1 и 2 категорий).
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность физических лиц, свидетельстве или справке о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее–ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг

10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Астана қаласы, Сол жағалау, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, Орынбор көш., 10-үй, 15-кіреберіс, 711-кабинет мекенжайы бойынша, телефоны 8 (7172) 74-92-21 Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы, не көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті іс-шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
2) портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушіге өтінішті өңдеу барысында көрсетілетін қызметті беруші жаңартып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kgen.gov.kz және www.mint.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.

10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: город Астана, Левый берег, административное здание «Дом министерств», ул. Орынбор, дом 10, подъезд 15, кабинет 711, телефон 8 (7172) 749221.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
2) при обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе ее обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.kgen.gov.kz и www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».

13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Энергетикалық сараптама жүргізуге
ұйымдарды аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
___________________________________
(уәкілетті органның атауы)
___________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
___________________________________
Энергетикалық сараптама жүргізуге
ұйымдарды аккредиттеу туралы
өтініш
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы) ______________________________________________________________
(БСН), өтініш берушінің заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың нөмірі мен күні*) санат бойынша энергетикалық сараптама жүргізуге аккредиттеуді сұрайды.
Заңды тұлғаның орналасқан жері (болған жағдайда оның филиалдары, өкілеттіктері):
Пошталық мекенжайы:___________________________________________
Телефон нөмірдері ____________________________________________
E-mail _______________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Ұсынылған құжаттар тізімі (парақ санын көрсету арқылы):
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
Ұйым басшысы (лауазымы)
_______________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
МО 20 ___ ж. "__"______________
Ескертпе:* «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметін тоқтатқанына дейін жарамды болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Электр зертханаларын аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Электр зертханаларын аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезден бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут;

13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация организаций на
проведение энергетической экспертизы»
Форма
_____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от ___________________________________
(наименование юридического лица)
_____________________________________
Заявление
об аккредитации на проведение энергетической экспертизы
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(БИН), номер и дата свидетельства* или справки о государственной регистрации
(перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица)
просит провести аккредитацию на проведение энергетической экспертизы по категории _____.
Место нахождения юридического лица (его филиалов, представительств при наличии):
Почтовый адрес: _____________________________________________
Номера телефонов ____________________________________________
E-mail ______________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Прилагаемый перечень документов
(с указанием количества листов):
1. _____________________________
2. _____________________________
3. _____________________________
4. _____________________________
5. _____________________________
6. _____________________________
Руководитель организации (должность)
__________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
МП «___» ______________ 20 ____ г.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Аккредитация электролабораторий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аккредитация электролабораторий» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами областей, городов Астаны и Алматы Комитета государственного энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;

3) қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – электр зертханасын аккредиттеу туралы куәлік.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы электр зертханасын аккредиттеу туралы өтініш;
нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған жарғының, куәліктің* немесе өтініш берушіні заңды тұлға, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың және жеке тұлғалар үшін жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелері;
ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
электр зертханасына құқық белгілейтін құжаттардың нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмелері;
электр зертханасы туралы ереженің нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмесі;
электр зертханасына қызмет көрсететін персоналдың біліктілігі және оны сынақтарға (өлшеулерге) жіберу туралы құжаттардың нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмелері;
өлшеу құралдарын тексеру туралы құжаттардың нотариалды куәландырылған не басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған көшірмелері.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттың деректерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті берушінің жазбаша келісімін алады;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
жарғының, куәліктің* немесе өтініш берушіні заңды тұлға, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың және жеке тұлғалар үшін жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелері;
ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
электр зертханасына құқық белгілейтін құжаттар;
электр зертханасы туралы ереже;
электр зертханаларына қызмет көрсететін персоналдың біліктілігі және оны сынақтарға (өлшеулерге) жіберу туралы;
өлшеу құралдарын тексеру туралы.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттың деректерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызмет берушіге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) берген кезде – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрауды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации электролаборатории.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление об аккредитации электролаборатории установленной формы, в соответствии с приложением к настоящему стандарту государственной услуги;
копии нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации устава, свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя и документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
примечание:* свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
копии нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации правоустанавливающих документов на электролабораторию;
копия нотариально засвидетельствованного либо удостоверенного подписью руководителя и печатью организации положения об электролаборатории;
копии нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации документов о квалификации обслуживающего электролабораторию персонала и допуска его к испытаниям (измерениям);
копии нотариально засвидетельствованных либо удостоверенных подписью руководителя и печатью организации документов о поверке средств измерений.
Сведения данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, которые содержатся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
копии устава, свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя и документа, удостоверяющего личность - для физического лица;
примечание:* свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
правоустанавливающие документы на электролабораторию;
положение об электролаборатории;
о квалификации обслуживающего электролабораторию персонала и допуска его к испытаниям (измерениям);
о поверке средств измерений.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг

13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Электр зертханаларын аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Нысан
______________________________________
(уәкілетті органның атауы)
___________________________________
(заңды тұлғаның, дара кәсіпкердің атауы)
Электр зертхананы аккредиттеу туралы
өтініш
__________________________________________________________________
(электр зертхананың меншік иесінің атауы) _________________________________________________________________ (БСН (ЖСН), өтініш берушіні заңды тұлға, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың нөмірі мен күні) электр зертханаға аккредиттеу өткізуді сұрайды.
Өтініш берушінің орналасқан жері:
Пошталық мекенжайы:_________________________________________
Телефон нөмірлері __________________________________________
E-mail _____________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар тізбесі (парақтар санын көрсете отырып):
1. _____________________________
2. _____________________________
3. _____________________________
4. _____________________________
5. _____________________________
6. _____________________________
Ұйым басшысы (дара кәсіпкер)
________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
МО 20__жылғы «__» ___________
Ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация электролабораторий»
Форма
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от ___________________________________
(наименование юридического лица,
индивидуального предпринимателя)
Заявление
об аккредитации электролаборатории
_____________________________________________________________________
(наименование собственника электролаборатории)
_____________________________________________________________________
(БИН (ИИН), номер и дата свидетельства* или справки о государственной регистрации
(перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя) просит провести аккредитацию электролабораторий.
Место нахождения заявителя:
Почтовый адрес: _______________________________________________
Номера телефонов ______________________________________________
E-mail _______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Прилагаемый перечень документов (с указанием количества листов):
1. _____________________________
2. _____________________________
3. _____________________________
4. _____________________________
5. _____________________________
6. _____________________________
Руководитель организации (индивидуальный предприниматель)
________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
МП «____» ______________ 20 ____ г.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и
энергопередающим организациям с установленной электрической
мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной
тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на
своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110
кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях»
1. Общие положения

1. «Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті:
1) белгіленген электр қуаты 5 мегаваттан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты сағатына 100 гигакалорий және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 110 киловольт және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайлардағы жұмысқа әзірлік паспортын беру кезінде - Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті;
2) өз құрамында кернеуі 35 кВ және одан төмен электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға, сондай-ақ белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан аз энергия өндіруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайлардағы жұмысқа әзірлік паспортын беру кезінде - Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушілердің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушілерге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезден бастап – 12 (он екі) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.

1. Государственная услуга «Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается:
1) при выдаче паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям к работе в осенне-зимних условиях с установленной электрической мощностью свыше 5 мегаватт или с установленной тепловой мощностью 100 гигакалорий в час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 110 киловольт и выше – Комитетом государственного энергетического надзора и контроля Министерства;
2) при выдаче паспорта готовности энергопередающим организациям, имеющим в своем составе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, а также энергопроизводящим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, к работе в осенне-зимних условиях – территориальными подразделениями Комитета государственного энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателей;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателям, а также при обращении на портал – 12 (двенадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: паспорт готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющих на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушілердің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызмет берушілерге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алуға өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі актісі (бұдан әрі  - әзірлік актісі);
әзірлік актісіне ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасында көрсетілген шарттардың орындалуын растайтын құжаттар қоса беріледі;
станциялардың, электр және жылу желілерінің негізгі және қосалқы жабдығының техникалық жай-күйі, сондай-ақ бекітілген күзгі-қысқы кезең кестелеріне сәйкес тұтынушыларға жылу және электр энергиясын беруді қамтамасыз етуге ұйымдардың дайындығы туралы басшының қолымен және ұйымның мөрімен куәландырылған аккредиттелген сарапшы ұйымның қорытындысы.
Жіберілетін құжаттар нөмірленеді, тігіледі және шарттарда көрсетілген бірізділікке сәйкес орналастырылады.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі актісі;
әзірлік актісіне ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасында көрсетілген шарттардың орындалуын растайтын құжаттар қоса беріледі;
электр және жылу желілерінің негізгі және қосалқы жабдығының техникалық жай-күйі, сондай-ақ бекітілген күзгі-қысқы кезең кестелеріне сәйкес тұтынушыларға жылу және электр энергиясын беруді қамтамасыз етуге ұйымдардың дайындығы туралы аккредиттелген сарапшы ұйымның қорытындысы.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызмет берушілерге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) берген кезде – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылдағаны туралы мәртебе көрсетіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателей – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателям:
заявление на получение паспорта готовности энергопроизводящих и энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях установленной формы, в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверенный подписью руководителя и печатью организации акт готовности энергопроизводящих и энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях (далее – акт готовности) установленной формы, в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
к акту готовности прилагаются документы, подтверждающие выполнение условий для получения паспорта готовности организаций к работе в осенне-зимних условиях, указанных в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверенное подписью руководителя и печатью организации заключение аккредитованной экспертной организации о техническом состоянии основного и вспомогательного оборудования станций, электрических и тепловых сетей, а также готовности организации к обеспечению отпуска тепловой и электрической энергии потребителям в соответствии с утвержденными графиками в осенне-зимний период.
Направляемые документы нумеруются, прошнуровываются и располагаются в соответствии с последовательностью, указанной в условиях;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
акт готовности энергопроизводящих и энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях установленной формы, в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
к акту готовности прилагаются документы, подтверждающие выполнение условий для получения паспорта готовности организаций к работе в осенне-зимних условиях, указанных в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
заключение аккредитованной экспертной организации о техническом состоянии основного и вспомогательного оборудования станций, электрических и тепловых сетей, а также готовности организации к обеспечению отпуска тепловой и электрической энергии потребителям в соответствии с утвержденными графиками в осенне-зимний период.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателям (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателей с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Астана қаласы, сол жағалау, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, Орынбор көш., 10-үй, 15-кіреберіс, 711-кабинет мекенжайы бойынша, телефоны 8 (7172) 74-92-21 Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы, не көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті іс-шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады;
2) портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушіге өтінішті өңдеу барысында көрсетілетін қызметті беруші жаңартып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kgen.gov.kz және www.mint.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналасқан.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателей по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: город Астана, Левый берег, административное здание «Дом министерств», ул. Орынбор, дом 10, подъезд 15, кабинет 711, телефон 8 (7172) 749221.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателей, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателей, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателей, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателей, Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
2) при обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через Портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателями (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
7. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателей: www.kgen.gov.kz и www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».

13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және
одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген
жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары,
сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және
одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр
желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші
ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа
әзірлік паспортын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
(кімге) ________________________________
(органның атауы)
________________________________________
(заңды тұлғаның, дара кәсіпкердің атауы)
Өтініш
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның, дара кәсіпкердің атауы атауы)
_________________________________________________________________
(БСН (ЖСН), куәліктің*, өтініш берушіні заңды тұлға, жеке кәсіпкер ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың нөмірі мен күні)
Энергия объектісінің орналасқан жері:
Пошталық мекенжайы:___________________________________
Телефон нөмірлері ____________________________________
E-mail _______________________________________________
Факс _________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі:
1.___________________________ парақта, беттің реттік №
2.___________________________ парақта, беттің реттік №
3.___________________________ парақта, беттің реттік №
4.___________________________ парақта, беттің реттік №
5.___________________________ парақта, беттің реттік №
6.___________________________ парақта, беттің реттік №
Ұйымның басшысы ____________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
МО 20__ж. "____"_____________
Ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және
одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген
жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары,
сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және
одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр
желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші
ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа
әзірлік паспортын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Нысан
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың
күзгі-қысқы жағдайларда
жұмысқа әзірлігі паспортын алу
актісі
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________________________
(БСН (ЖСН), заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нөмірі және күні)
Заңды тұлғаның және оның энергия объектісінің орналасқан жері:
Пошталық мекенжайы: _______________________________________
Телефон нөмірлері _________________________________________
E-mail ____________________________________________________
Факс ______________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі:
1.___________________________ парақта, беттің реттік №
2.___________________________ парақта, беттің реттік №
3.___________________________ парақта, беттің реттік №
4.___________________________ парақта, беттің реттік №
5.___________________________ парақта, беттің реттік №
6.___________________________ парақта, беттің реттік №
Ұйымның басшысы ____________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
МО 20__ж. "____"______________
Ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан
төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе
белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және
одан жоғары, сондай-ақ өз балансында
кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ
және одан жоғары электр желілері бар
энергия өндіруші және энергия беруші
ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда
жұмысқа әзірлік паспортын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алу шарттары

13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через Портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача паспорта готовности
энергопроизводящим и энергопередающим
организациям с установленной
электрической мощностью 5 МВт и менее,
свыше 5 МВт или с установленной
тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше,
а также имеющих на своем балансе
электрические сети напряжением
35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе
в осенне-зимних условиях»
(кому) ________________________________
(наименование органа)
от ____________________________________
(наименование юридического лица,
индивидуального предпринимателя)
Заявление
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица, индивидуального предпринимателя)
_____________________________________________________________________
(БИН (ИИН), номер и дата свидетельства* или справки о государственной регистрации
(перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя).
Местонахождение энергообъекта: ________________________________
Почтовый адрес: _______________________________________________
Номера телефонов ______________________________________________
E-mail ________________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Руководитель _________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
МП «___» ______________ 20 ___ г.
Прилагаемый перечень документов:
1.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
2.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
3.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
4.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
5.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
6.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача паспорта готовности
энергопроизводящим и энергопередающим
организациям с установленной
электрической мощностью 5 МВт и менее,
свыше 5 МВт или с установленной
тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше,
а также имеющих на своем балансе
электрические сети напряжением
35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе
в осенне-зимних условиях»
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың
____ жж. күзгі-қысқы жағдайда жұмысқа әзірлігі
актісі/акт
готовности энергопроизводящих и энергопередающих
организации к работе в осенне-зимних условиях _____ гг.
__________________________________
(акт жасалған жер/место
составления акта)
_________________________________
(күні/дата)
Комиссия, назначенная приказом ______________________________________
(ұйымның атауы/наименование организации)
от _____ № ________ бұйрығымен тағайындалған комиссия.
_____________________________________________________________________
(энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың
күзгі-қысқы жағдайларда
_____________________________________________________________________
жұмысқа әзірлігі паспортын алу үшін шарттардың
орындалғаны – орындалмағаны
_____________________________________________________________________
көрсетіледі/
указывается выполнение – невыполнение условий для получения
_____________________________________________________________________
паспорта готовности энергопроизводящими и
энергопередающими организациями
_____________________________________________________________________
к работе в осенне-зимних условиях)
Тұжырым: ____________________________________________________________
Вывод: (ұйым КҚК-де жұмысқа әзір - әзір емес/
_____________________________________________________________________
организация готова - не готова к работе в ОЗП)
Комиссия төрағасы:
Председатель
комиссии:
____________________
(лауазымы/ должность)
________________
(қолы/ подпись)
_______________
(Т.А.Ә./
Ф.И.О.)
Комиссия мүшелері:
Члены
комиссии:
___________________
(лауазымы/
должность)
________________
(қолы/
подпись)
______________
(Т.А.Ә./
Ф.И.О.)
__________________
(лауазымы/
должность)
________________
(қолы/
подпись)
______________
(Т.А.Ә./
Ф.И.О.)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача паспорта готовности
энергопроизводящим и энергопередающим
организациям с установленной
электрической мощностью 5 МВт и менее,
свыше 5 МВт или с установленной
тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше,
а также имеющих на своем балансе
электрические сети напряжением
35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе
в осенне-зимних условиях»
Условия
для получения паспорта готовности энергопроизводящих и
энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях

1. Энергия өндіруші ұйымдар:
1) тиісті актілермен (реконструкциядан өткен жабдықтарды пайдалануға қабылдап алу актілерінің, жабдықты күрделі жөндеуден қабылдап алу актілерінің, көпжылдық жоспарлы жөндеулер кестесінің көшірмелері) ресімделген, қажетті көлемде және белгіленген нормаларға сәйкес келетін сапада негізгі және қосалқы жабдықты жоспарлы жөндеудің толық көлемде орындалуы;
2) алдағы күзгі-қысқы кезеңге отын жеткізуге арналған шарттардың болуы;
3) сыртқы ауаның төмен температурасы жағдайларында жабдықтың, технологиялық схемалар мен құрылыстардың ақауларының алдын алу бойынша жоспарланған іс-шаралардың толық көлемде орындалуы (орындалған іс-шаралар тізбесі);
4) жүктемелер кестесін орындауға әзірлік – жұмыс пен резервте жүктемелер кестесін орындау үшін қажетті жабдық құрамының болуы;
5) қоймада Энергия өндіруші ұйымдар үшін күзгі-қысқы кезеңде пайдаланылатын отын қорының нормалары қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес негізгі және резервтік отын қорының болуы;
6) жұмыс орындарының оқытылған және аттестатталған персоналмен жасақталғандығы. Персоналдың жеке және ұжымдық қорғаныс құралдармен, арнайы киіммен, аспаптар және керек-жарақтармен, нормативтік-техникалық және жедел құжаттамамен, нұсқаулықтармен, өрт сөндіру схемалары және бастапқы құралдарымен (табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетiн нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк орган бекіткен персоналдың нормативтік санына салыстырма талдау және нормативтік және нақты қорғаныс құралдарының санын нақты, салыстырма талдау) қамтамасыз етілгендігі;
7) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы орган өкілдерінің және күзгі-қысқы кезеңнен өтуді қамтамасыз ететін жабдықты диагностикалаудың аккредиттелген сарапшылық ұйымдардың техникалық куәландыруды жүргізуі;
8) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы орган өкілдерінің міндетті қатысуымен жасалған өрт сөндіру және өрт дабылы жүйелерінің әзірлік актісінің болуы (акт көшірмесі);
9) кабель шаруашылығының, отын-көліктік және мазут шаруашылығының, қазандық цехының, турбогенераторлардың, коммутациялық аппараттардың газ-май жүйелерінің, турбиналардың, трансформаторлар мен реакторлардың май жүйелерінің өрт жарылыс қауіпсіздігі талаптарын қамтамасыз ету;
10) автоматиканың релелік қорғаныс (бұдан әрі – АРҚ) және аварияға қарсы автоматиканың (бұдан әрі – АҚА) құрылғыларына, жылу автоматикасы және өлшеу құралдарына (бұдан әрі – ЖӨА) техникалық қызмет көрсетуді толық көлемде орындау актісінің болуы. Бар болған жағдайда ғимараттар мен құрылыстардың, байланыс құралдарының, диспетчерлік технологиялық басқару құралдарының (бұдан әрі – ДТБҚ), энергия ресурстарын бақылау және есепке алудың автоматтандырылған жүйесінің (бұдан әрі – ЭБЕАЖ) әзірлігі (пайдалануға енгізу және техникалық жай-күйін бағалау жылын көрсете отырып техникалық куәландырудан өткен жабдықтар тізбесі);

1. Энергопроизводящие организации:
1) выполнение в полном объеме плановых ремонтов основного и вспомогательного оборудования в необходимых объемах и с качеством, соответствующим установленным нормам, оформленных соответствующими актами (копии актов приемки в эксплуатацию оборудования, прошедшего реконструкцию, актов на приемку из капитального ремонта оборудования, графика многолетних плановых ремонтов);
2) наличие договоров на поставку топлива на предстоящий осенне-зимний период;
3) выполнение в полном объеме запланированных мероприятий по предупреждению повреждений оборудования, технологических схем и сооружений в условиях низких температур наружного воздуха (перечень выполненных мероприятий);
4) готовность к выполнению графика нагрузок – наличие в работе и резерве необходимого состава оборудования для несения графика нагрузок;
5) наличие на складе запаса основного и резервного топлива в соответствии с требованиями, установленными Правилами норм эксплуатационного запаса топлива в осенне-зимний период для энергопроизводящих организаций;
6) укомплектованность рабочих мест обученным и аттестованным персоналом. Обеспеченность персонала средствами индивидуальной и коллективной защиты, спецодеждой, инструментами и приспособлениями, нормативно-технической и оперативной документацией, инструкциями, схемами и первичными средствами пожаротушения (сравнительный анализ нормативной численности персонала, утвержденный государственным органом, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, и сравнительный анализ нормативного и фактического количества средств защиты);
7) проведение представителями органа в области промышленной безопасности технического освидетельствования и аккредитованными экспертными организациями диагностирования оборудования, обеспечивающего прохождение осенне-зимнего периода;
8) наличие акта готовности систем пожаротушения и пожарной сигнализации, составленного с обязательным участием представителей органа в области промышленной безопасности (копия акта);
9) обеспечение требований взрывопожаробезопасности кабельного хозяйства, топливно-транспортного и мазутного хозяйства, котельного цеха, газо-масляных систем турбогенераторов, коммутационных аппаратов, маслосистем турбин, трансформаторов и реакторов;
10) наличие акта выполнения в полном объеме технического обслуживания устройств релейной защиты автоматики (далее – РЗА) и противоаварийной автоматики (далее – ПА), средств тепловой автоматики и измерения (далее – ТАИ). Готовность зданий и сооружений, средств связи, средств диспетчерского технологического управления (далее – СДТУ), автоматизированной системы контроля и учета энергоресурсов (далее – АСКУЭ) при наличии (перечень оборудования, прошедшего техническое освидетельствование, с указанием года ввода в эксплуатацию и оценки технического состояния);

11) жергілікті атқарушы органдармен келісілген температуралық кестенің болуы;
12) негізгі жабдықты жылу оқшаулау бойынша жұмыстарды орындау актісінің болуы;
13) күл үйінділерінің қажетті сыйымдылығының болуы (өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы орган өкілдерінің гидроқұрылыстарға күзгі комиссиялық тексеру жүргізуі);
14) жылу механикалық жабдықтың жұмысы үшін нормативті су режимін қамтамасыз ету;
15) объектілік аварияға қарсы жаттығу жүргізу нәтижелерінің оң бағалануы;
16) мемлекеттік энергетикалық бақылау жөніндегі органның ұйғарымдары және ең жоғары жүктемелер кезеңінде энергетика объектілері жұмысының сенімділігіне әсер ететін технологиялық бұзылуларды тексеру актілері бойынша іс-шаралардың толық орындалуы;
17) меншік электр және жылу қажеттіліктері жабдығының жобалық талаптар мен схемаларға сәйкестігі;
18) егер олар тұтынушыларды күзгі-қысқы кезеңде жылумен жабдықтауды шектеуге алып келетін болса, 15 қыркүйекке қарай станциялар мен жылу желілерінің негізгі жабдықтарын 30 тәуліктен асатын жоспардан тыс (авариялық) жөндеулердің болмауы.
2. Энергия беруші ұйымдар.
Электр желілік компаниялар үшін:
1) тиісті актілермен (реконструкциядан өткен жабдықтарды пайдалануға қабылдап алу актілерінің, жабдықты күрделі жөндеуден қабылдап алу актілерінің, көпжылдық жоспарлы жөндеулер кестесінің көшірмелері) ресімделген, белгіленген нормаларға сәйкес қажетті көлемде, кезеңділікпен және сапада қосалқы станцияларды (бұдан әрі – ҚС), тарату пункттерін (бұдан әрі – ТП), трансформаторлық қосалқы станцияларды (бұдан әрі – ТҚС), жиынтықты трансформаторлық қосалқы станцияларды (бұдан әрі – КТҚС) және электр беруші желілерді жоспарлы жөндеудің орындалуы;
2) сыртқы ауаның төмен температурасы жағдайларында жабдықтың, технологиялық схемалар мен құрылыстардың ақауларының алдын алу бойынша жоспарланған іс-шаралардың орындалуы (орындалған іс-шаралар тізбесі);
3) электр жүктемелері кестесін орындауға әзірлік, яғни жұмысты және резервте жүктемелер кестесін орындау және электр беруші желілер мен трансформаторлардың өткізу қабілеті шегінде электр энергиясы мен қуатты беру үшін қажетті жабдық құрамының болуы (КҚК кезеңде 10-110 кВ бойынша режимдік (қалыпты) схемалар, режимдік схема кезінде өткен жылғы 22 маусым мен 22 желтоқсанда жүктемелерді өлшеулер);
4) 10-110 кВ және одан жоғары режимдік (қалыпты) схемалардың сенімділік, статикалық және серпінді тұрақтылық талаптарын қамтамасыз ету (есептеулер мен талдаулар);
5) 6-500 кВ электр желілері қосалқы станцияларының авариялық қорының, ЭЭБЖ 0.4 кВ-500 кВ резервтік материалдары мен жабдығының, жабдыққа құйылған 2%-дан кем емес көлемде трансформаторлық майдың төмендемейтін қорының болуы (жабдықтың ұйым бекіткен авариялық қорының салыстырмалы және нақты талдауы);

11) наличие согласованного с местными исполнительными органами температурного графика;
12) наличие акта выполненных работ по теплоизоляции основного оборудования;
13) наличие необходимой емкости золоотвалов (проведение осеннего комиссионного осмотра гидросооружений с представителями органа в области промышленной безопасности);
14) обеспечение нормативного водного режима для работы тепломеханического оборудования;
15) положительная оценка результатов проведения объектовой противоаварийной тренировки;
16) полное выполнение мероприятий по предписаниям органа по государственному энергетическому контролю и актов расследования технологических нарушений, влияющих на надежность работы объектов энергетики в период несения максимума нагрузок;
17) соответствие оборудования собственных электрических и тепловых нужд проектным требованиям и схемам;
18) отсутствие к 15 сентября внеплановых (аварийных) ремонтов основного оборудования станций и тепловых сетей более 30 суток, если они могут привести к ограничению теплоснабжения потребителей в осенне-зимний период.
2. Энергопередающие организации.
Для электросетевых компаний:
1) выполнение плановых ремонтов подстанций (далее – ПС), распределительных пунктов (далее – РП), трансформаторных подстанций (далее – ТП), комплектных трансформаторных подстанций (далее – КТП) и линий электропередачи в необходимых объемах, периодичностью и с качеством, соответствующим установленным нормам, оформленных соответствующими актами (копии актов приемки в эксплуатацию для оборудования, прошедшего реконструкцию, актов на приемку из капитального ремонта оборудования, графика многолетних плановых ремонтов);
2) выполнение запланированных мероприятий по предупреждению повреждений оборудования, технологических схем и сооружений в условиях низких температур наружного воздуха (перечень выполненных мероприятий);
3) готовность к несению графика электрических нагрузок, то есть наличие в работе и резерве необходимого состава оборудования для несения графика нагрузок и передачи электроэнергии и мощности в пределах пропускной способности линий электропередачи и трансформаторов (режимные (нормальные) схемы по 10-110 кВ на период ОЗП, замеры нагрузок на 22 июня и 22 декабря прошедшего года при режимной схеме);
4) обеспечение условий надежности, статической и динамической устойчивости режимных (нормальных) схем 10-110 кВ и выше (расчеты и анализы);
5) наличие аварийного запаса электрооборудования подстанций 6-500 кВ электрических сетей, резервных материалов и оборудования ВЛЭП 0.4 кВ-500 кВ, не снижаемого запаса трансформаторного масла объемом не менее 2% залитого в оборудование (сравнительный анализ утвержденного аварийного запаса оборудования организацией и фактический);

6) жұмыс орындарының оқытылған және аттестатталған персоналмен жасақталғандығы. Персоналдың жеке және ұжымдық қорғаныс құралдармен, арнайы киіммен, аспаптар және керек-жарақтармен, нормативтік-техникалық және жедел құжаттамамен, нұсқаулықтармен, өрт сөндіру схемалары және бастапқы құралдарымен (табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетiн нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк орган бекіткен персоналдың нормативтік санына салыстырма талдау және нормативтік және нақты қорғаныс құралдарының санын нақты, салыстырма талдау) қамтамасыз етілгендігі;
7) электр желілерінің жабдығына нормативтік құжаттарда көзделген көлемде және мерзімде уақтылы сынаулар жүргізу;
8) АРҚ және АҚА құрылғыларына толық көлемде техникалық қызмет көрсетуді орындау, бар болған жағдайда ғимараттар мен құрылыстардың, байланыс құралдарының, ДТБҚ, ЭБЕАЖ әзірлігі (актілердің көшірмелері);
9) технологиялық және авариялық бронь актілерін жасау бойынша жұмыстар (жасалған технологиялық және авариялық бронь актілерін үздіксіз электрмен қамтамасыз ету объектілерінің тізбесімен салыстырма талдау);
10) энергия көздері қуатының тапшылығы туындаған кезде, сондай-ақ электр желілеріндегі авариялық жағдайда тұтынушыларды шектеудің (веерлі ажыратулар) келісілген кестелерінің болуы (шектеу кестелерінің көшірмелері);
11) электр қондырғыларының, ӘЖ, кабельдік желілердің, АРҚ құрылғыларының, ғимараттар мен құрылыстардың кестелер мен кезеңділікке сәйкес энергия кәсіпорындары жұмыс комиссияларының электр қондырғыларына толық техникалық куәландыруды жүргізуі (пайдалануға енгізу және техникалық жай-күйін бағалау жылын көрсете отырып, техникалық куәландырудан өткен жабдықтар тізбесі);
12) аварияға қарсы объектілік жаттығу жүргізу (жүргізілген жаттығулар тақырыптамалары мен персоналдың іс-қимылын бағалау);
13) мемлекеттік энергетикалық бақылау жөніндегі органның ұйғарымдары және мерзімі 15 қыркүйекке дейін белгіленген технологиялық бұзылыстарды тексеру жөніндегі актілері бойынша іс-шаралардың орындалуы (орындалмаған іс-шаралар және олардың себептері көрсетілген ұйғарымдардың орындалуы туралы мемлекеттік энергетикалық бақылау жөніндегі органның аумақтық департаментімен келісілген анықтама);
14) автономды электрмен қамтамасыз ету көздері бар тұтынушылармен авариялық жағдайлар кезінде өзара іс-қимыл жасау ережелерінің болуы (ақпарат);
15) 15 қыркүйекке қарай 35 кВ және жоғары ҚС негізгі жабдығының, 35 кВ және жоғары электр тарату желілерінің 15 тәуліктен астам жоспардан тыс (авариялық) жөндеулерінің болмауы;
16) электр тарату әуе желілерінде мұзды еріту схемаларының жұмысқа әзірлігі;

6) укомплектованность рабочих мест обученным и аттестованным персоналом. Обеспеченность персонала средствами индивидуальной и коллективной защиты, спецодеждой, инструментами и приспособлениями, нормативно-технической и оперативной документацией, инструкциями, схемами и первичными средствами пожаротушения (сравнительный анализ нормативной численности персонала, утвержденный государственным органом, который осуществляет руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, и фактический, сравнительный анализ нормативного и фактического количества средств защит);
7) своевременное проведение испытаний оборудования электрических сетей в объеме и сроки, предусмотренные нормативными документами;
8) выполнение в полном объеме технического обслуживания устройств РЗА и ПА, готовность зданий и сооружений, средств связи, СДТУ, АСКУЭ при наличии (копии актов);
9) работы по составлению актов технологической и аварийной брони (сравнительный анализ составленных актов технологической и аварийной брони с перечнем объектов непрерывного электроснабжения);
10) наличие согласованных графиков ограничения (веерных отключений) потребителей при возникновении дефицита мощности энергоисточников, а также аварийной ситуации в электрических сетях (копии графиков ограничений);
11) проведение полного технического освидетельствования электрооборудования в соответствии с графиками и периодичностью, электроустановок, ВЛ, кабельных линий, устройств РЗА, зданий и сооружений рабочими комиссиями энергопредприятий (перечень оборудования, прошедшего техническое освидетельствование, с указанием года ввода в эксплуатацию и оценки технического состояния);
12) проведение объектовой противоаварийной тренировки (тематика проведенных тренировок и оценка действий персонала);
13) выполнение мероприятий по предписаниям органа по государственному энергетическому контролю, и актов расследования технологических нарушений, сроки которых установлены до 15 сентября (справка, согласованная с территориальным департаментом органа по государственному энергетическому контролю об исполнении предписаний с указанием невыполненных мероприятий и их причины);
14) наличие положения о взаимодействии при аварийных ситуациях с потребителями, имеющими автономные источники электроснабжения (информация);
15) отсутствие к 15 сентября внеплановых (аварийных) ремонтов основного оборудования ПС 35 кВ и выше, линий электропередачи 35 кВ и выше более 15 суток;
16) готовность к работе схем плавки гололеда на воздушных линиях электропередачи;

17) жедел-көшпелі және желілік бригадалардың көлік құралдарымен және байланыс құралдарымен қамтамасыз етілгендігі;
18) 110-500 кВ ажыратқыштардың тірек-өзекті оқшаулағыштарының бұзылуларының алдын алу бойынша нормативтік-техникалық және өкімдік құжаттама талаптарының орындалуын және сақталуын қамтамасыз ету;
19) электр станцияларының жұмыс қуаттылығын орындау жөніндегі бекітілген кестелердің болуы (жылдық, айлық, тәуліктік);
20) диспетчерлік технологиялық басқару жүйелері мен кепілдендірілген электрмен қоректену жүйелерінің жұмысқа әзірлігі;
21) электр желісінің бақыланатын қималарындағы ең жоғары рұқсат берілген токтың артуы кезіндегі іс-қимылды қоса алғанда, жедел-диспетчерлік басқаруды жүзеге асыру, персоналдың технологиялық бұзылулардың алдын алу және оны жою бойынша іс-қимыл жасау тәртібін айқындайтын құжаттардың болуы және белгіленген талаптарға сәйкестігі;
22) жедел-ақпараттық кешеннің қалыпты және авариялық режимде ақпарат берудің белгіленген сапасы кезінде тұрақты жұмыс істеуге және іс-қимылға әзірлігі.
Жылу энергиясын тасымалдауды және таратуды (жылу желілері) жүзеге асыратын ұйымдар үшін:
1) тиісті актілермен (реконструкциядан өткен жабдықтарға арналған пайдалануға қабылдау актілерінің, жабдықты күрделі жөндеуден қабылдап алу актілерінің, көпжылдық жоспарлы жөндеу кестесінің көшірмелері) ресімделген белгіленген нормаларға сәйкес қажетті көлемде және сапада негізгі және қосалқы жабдықты жоспарлы жөндеудің орындалуы;
2) сыртқы ауаның төмен температурасы жағдайларында жабдықтың, технологиялық схемалар және құрылыстардың бүлінулерінің алдын алу бойынша жоспарланған іс-шаралардың орындалуы;
3) жабдықтың авариялық қорының болуы;
4) жұмыс орындарының оқытылған және аттестатталған персоналмен жасақталғандығы. Персоналдың жеке және ұжымдық қорғаныс құралдармен, арнайы киіммен, аспаптар және керек-жарақтармен, нормативтік-техникалық және жедел құжаттамамен, нұсқаулықтармен, өрт сөндіру схемаларымен және бастапқы құралдарымен (табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетiн нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк орган бекіткен персоналдың нормативтік санына салыстырма талдау және нормативтік және нақты қорғаныс құралдарының санын нақты, салыстырма талдау) қамтамасыз етілгендігі;
5) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы орган өкілінің қатысумен жасалған өрт сөндіру және өрт дабылы жүйелерінің әзірлігі актісінің болуы;
6) бар болған жағдайда ғимараттар мен құрылыстардың, байланыс құралдарының, ДТБҚ, ЭБЕАЖ әзірлігі;
7) энергия көздері қуаттылығының мен жылу желілерінің өткізуші қабілетінің тапшылығы туындаған кезде жергілікті атқарушы органдармен келісілген тұтынушыларды шектеу кестелері;

17) обеспеченность оперативно-выездных и линейных бригад транспортными средствами и средствами связи;
18) обеспечение выполнения и соблюдения требований нормативно-технической и распорядительной документации по предупреждению поломок опорно-стержневых изоляторов разъединителей 110-500 кВ;
19) наличие утвержденных графиков по несению рабочей мощности электростанциями (годовые, месячные, суточные);
20) готовность к работе систем диспетчерского технологического управления и систем гарантированного электропитания;
21) наличие и соответствие установленным требованиям документов, определяющих порядок осуществления оперативно-диспетчерского управления, действия персонала по предотвращению и ликвидации технологических нарушений, включая действия при превышении максимально допустимых перетоков в контролируемых сечениях электрической сети;
22) готовность оперативно-информационного комплекса к постоянному функционированию и действию при установленном качестве передачи информации в нормальных и аварийных режимах.
Для организаций, осуществляющих транспортировку и распределение тепловой энергии (тепловые сети):
1) выполнение плановых ремонтов основного и вспомогательного оборудования в необходимых объемах и с качеством, соответствующим установленным нормам, оформленных соответствующими актами (копии актов приемки в эксплуатацию для оборудования, прошедшего реконструкцию, актов на приемку из капитального ремонта оборудования, графика многолетних плановых ремонтов);
2) выполнение запланированных мероприятий по предупреждению повреждений оборудования, технологических схем и сооружений в условиях низких температур наружного воздуха;
3) наличие аварийного запаса оборудования;
4) укомплектованность рабочих мест обученным и аттестованным персоналом. Обеспеченность персонала средствами индивидуальной и коллективной защиты, спецодеждой, инструментами и приспособлениями, нормативно-технической и оперативной документацией, инструкциями, схемами и первичными средствами пожаротушения (сравнительный анализ нормативной численности персонала, утвержденный государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, и фактический, сравнительный анализ нормативного и фактического количества средств защит);
5) наличие акта готовности систем пожаротушения и пожарной сигнализации, составленного с участием представителя органа в области промышленной безопасности;
6) готовность зданий и сооружений, средств связи, СДТУ, АСКУЭ (при наличии);
7) согласованные с местными исполнительными органами графики ограничения потребителей при возникновении дефицита мощности энергоисточников и пропускной способности тепловых сетей;

8) жергілікті атқарушы органдар бекіткен температуралық кестенің болуы;
9) жылу таратушы ұйымдардың аталған жердегі КҚК температураларының барлық диапазондарында жылу желілері мен жылу көздерінің температуралық кестелерді орындауды қамтамасыз ету жөніндегі актісінің болуы;
10) жылу желілерін жөндеу, диагностикалау мен технологиялық сынаудың жоспарлы көлемдерін орындау актісінің болуы;
11) жылу оқшаулау бойынша жұмыстарды орындау актісінің болуы;
12) аварияға қарсы объектілік жаттығуларды жүргізу нәтижелерін бағалау;
13) мемлекеттік энергетикалық бақылау жөніндегі органның ұйғарымдары бойынша іс-шараларды және мерзімі 15 қыркүйекке дейін белгіленген ең жоғары жүктемелерді орындау кезеңінде энергетика объектілері жұмысының сенімділігіне әсер ететін технологиялық бұзылуларды тексеру актілерінің орындалуы;
14) егер олар тұтынушыларды КҚК жылумен жабдықтауды шектеуге алып келетін болса, 15 қыркүйекке қарай жылу желілерінің негізгі жабдықтарын 30 тәуліктен асатын мерзімде жоспардан тыс (авариялық) жөндеулердің болмауы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілді
«Энергетикалық ұйымдардың басшылары мен мамандарын
аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Энергетикалық ұйымдардың басшылары мен мамандарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. «Энергетикалық ұйымдардың басшылары мен мамандарын аттестаттау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезден бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толықтай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – аттестаттау парағы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.

8) наличие утвержденного местными исполнительными органами температурного графика;
9) наличие акта по обеспечению теплопередающими организациями готовности тепловых сетей и теплоисточников к выполнению температурных графиков при всех диапазонах температур ОЗП в данной местности;
10) наличие акта выполнения плановых объемов ремонта, диагностики и технологических испытаний тепловых сетей;
11) наличие акта выполнения работ по теплоизоляции;
12) оценка результатов проведения объектовой противоаварийной тренировки;
13) выполнение мероприятий по предписаниям органа по государственному энергетическому контролю и акты расследования технологических нарушений, влияющих на надежность работы объектов энергетики в период несения максимума нагрузок, сроки которых установлены до 15 сентября;
14) отсутствие к 15 сентября внеплановых (аварийных) ремонтов основного оборудования тепловых сетей более 30 суток, если они могут привести к ограничению теплоснабжения потребителей в ОЗП.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Аттестация руководителей и специалистов энергетических
организаций»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аттестация руководителей и специалистов энергетических организаций» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 30 (тридцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – аттестационный лист.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маманның қызметтік мінездемесі (мамандар үшін);
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
білімі туралы дипломның көшірмесі;
біліктілігін арттыру курсынан өтуін куәландыратын құжаттың көшірмесі (бар болса);
еңбек кітапшасының көшірмесі (басшылар үшін).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын, жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттардың, көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама мәліметтерін қызмет көрсетуші қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингілеудің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті берушінің жазбаша келісімін алады;
2) порталға:
көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша маманның қызметтік мінездемесі (мамандар үшін);
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
білімі туралы дипломның көшірмесі;
біліктілігін арттыру курсынан өтуін куәландыратын құжаттың көшірмесі (бар болса);
еңбек кітапшасының көшірмесі (басшылар үшін).
Порталда электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызмет берушіге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) берген кезде – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугодатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление установленной формы, в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
служебная характеристика специалиста по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту (для специалистов);
копия документа, удостоверяющего личность физического лица;
копия диплома об образовании;
копия документа, удостоверяющего прохождение курса повышения квалификации (при наличии);
копия трудовой книжки (для руководителей).
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, свидетельстве или справке о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через портал или информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя использовать сведения, составляющие охраняемую законом тайну которые содержатся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
служебная характеристика специалиста по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту (для специалистов);
копия документа, удостоверяющего личность физического лица;
копия диплома об образовании;
копия документа, удостоверяющего прохождение курса повышения квалификации (при наличии);
копия трудовой книжки (для руководителей).
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, свидетельстве или справке о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через портал или информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kgen.gov.kz және www.mint.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Энергетикалық ұйымдардың басшылары мен
мамандарын аттестаттау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________
___________________________ басшысына
(уәкілетті органның атауы)
____________________________________
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Жұмыс орны
____________________________________
____________________________________
ӨТІНІШ
Сізден мені міндетті аттестаттауға жіберуіңізді сұраймын
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(Т. А. Ә., лауазымы)
Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
_______________________________
20__ж. «__» ______________
_____________________
Қолы
Энергетикалық ұйымдардың басшылары
мен мамандарын аттестаттау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Аттестатталуға жататын маманның қызметтік мінездемесі (энергетикалық ұйым маманының тiкелей басшысы толтырады)
Маманның Т.А.Ә.
_____________________________________________
Лауазымы
_____________________________________________
Тағайындалған күні
_____________________________________________
1. Лауазымдық мiндеттердi атқаруы (шешуге маман қатысқан негiзгi мәселелер тiзбесі келтіріледі; қызметтік міндеттерді атқару тиімділігі және адалдығы, шығармашылық бастамашылығы және тағы басқалар бағаланады).
2. Электр энергетикасы, қауіпсіздік техникасы және жабдықты пайдалану саласындағы нормативтік техникалық және нормативтік құқықтық актілерді білуі, электр энергетикасы саласындағы кәсіптік білімді пайдалануы.

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя - www.kgen.gov.kz и www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый-контакт центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Аттестация руководителей и
специалистов энергетических
организаций»
Форма
Руководителю
_____________________________________
_____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от
_____________________________________
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Место работы
_____________________________________
_____________________________________
Заявление
Прошу Вас допустить меня к обязательной аттестации
_______________________________
(Ф.И.О., должность)
Прилагаемый перечень документов:
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
_______________________________
«_____» ______________ 20 ____ г.
________________
Подпись
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Аттестация руководителей и
специалистов энергетических
организаций»
Форма
Служебная характеристика специалиста, подлежащего
аттестации (заполняется непосредственным руководителем
специалиста энергетической организации)
Ф.И.О. специалиста ____________________________________________
Должность _____________________________________________________
Дата назначения _______________________________________________
1. Исполнение должностных обязанностей (приводится перечень основных вопросов, в решении которых принимал участие специалист; оценивается эффективность и добросовестность исполнения служебных обязанностей, творческая инициатива и др.).
2. Знание нормативных технических и нормативных правовых актов в области электроэнергетики, техники безопасности и эксплуатации оборудования, применение профессиональных знаний в области электроэнергетики.

3. Жеке қасиеттері (энергетикалық ұйым маманының жеке қасиеттері сипатталады: коммуникабельділігі, ұжымда жұмыс істеу қабілеті, өзін-өзі жетілдіру қабілеті, көшбасшылық және басқалар).
4. Маман қызметіне қорытынды баға беру (тікелей басшысының маман туралы пікірі көрсетіледі: атқаратын қызметіне сәйкес келеді немесе сәйкес келмейді, жоғары тұрған немесе төмен тұрған лауазымға ұсынылуы мүмкін және басқалар).
5. Өзге мәлiметтер.*
_______________________________________________________________
Басшы лауазымы
_______________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә.                                       Қолы
Күнi 20_ жылғы «__»____________
*Ескертпе: ерекшелiкті ескере отырып, қызметтiк мiнездемеге энергетикалық ұйым маманының басшысы толықтырулар енгізеді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру
саласындағы аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезден бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы куәлік, не қағаз нысандағы немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелденген жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.

3. Личностные качества (характеризуются личностные качества специалиста энергетической организации: коммуникабельность, способность работать в коллективе, способность к самосовершенствованию, лидерство и другое).
4. Итоговая оценка деятельности специалиста (указывается мнение непосредственного руководителя о специалисте: соответствует занимаемой должности либо не соответствует, может быть рекомендован на вышестоящую или нижестоящую должность и др.).
5. Иные сведения.*
*Примечание: в служебную характеристику включаются дополнения с учетом специфики руководителем специалиста энергетической организации.
_______________________________________________________
Должность руководителя
_____________________________________       ___________
Ф.И.О. руководителя                     подпись
Дата «__» ____________ 20 __ года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Аккредитация в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аккредитация в области энергосбережения и повышения энергоэффективности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи пакета документов, а также при обращении на портал – 30 (тридцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для подачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации в области энергосбережения и повышения энергоэффективности либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажной форме или в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы өтініш;
жарғының, куәліктің* немесе өтініш берушіні заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда, нотариалды куәландырылған) көшірмелері;
ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
тиісті материалдық-техникалық қамтамасыз етудің құжаттары, атап айтқанда:
өнеркәсіптік кәсіпорындардың, сондай-ақ ғимараттардың, үйлердің және құрылыстардың энергия аудитін жүргізу бойынша қызметтер көрсетуге аккредиттелетін энергоаудиторлардың сарапшылық ұйымдары үшін - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген меншік құқығындағы ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдардың олардың аттестациясы мен мемлекеттік тексерісінің құжаты;
ғимараттардың, үйлердің және құрылыстардың энергия аудитін жүргізу бойынша қызметтер көрсетуге аккредиттелетін энергоаудиторлардың сарапшылық ұйымдары үшін - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген меншік құқығындағы ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдардың, олардың аттестациясы мен мемлекеттік тексерісінің бар екенін растайтын құжат;
жоғары инженерлік-техникалық білімі бар және  кемінде үш жыл жалпы техникалық жұмыс өтілі бар білікті персоналдың құжаттары, атап айтқанда:
энергоаудиторлардың сарапшылық ұйымдар үшін электр қауіпсіздігі бойынша IV және одан жоғары рұқсат тобы бар электр энергетиктері, сондай-ақ электр қауіпсіздігі бойынша IV және одан жоғары рұқсат тобы бар жылу энергетиктерінің құжаттары;
энергия үнемдеуді және энергия тиімділігін арттыруды сараптау жөніндегі сарапшылық ұйымдар үшін - сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган берген тиісті аттестатты қоса бере отырып, қала құрылысы, жобалауды және жобалық-сметалық құжаттаманы сараптама жөніндегі сарапшылардың бар екенін растайтын құжат;
энергия аудиті және (немесе) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бағыттары бойынша кемінде екі қызметкердің энергия аудитін және (немесе) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру сараптамасын, сондай-ақ энергия менеджменті жүйесін құруды, енгізуді және ұйымдастыруды жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі оқу орталықтарында курстардан өтуі туралы сертификаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттың деректерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;

7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала - круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление на аккредитацию в области энергосбережения и повышения энергоэффективности установленной формы, в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия устава, свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки);
примечание:* свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
документы, подтверждающие наличие соответствующего материально-технического обеспечения, а именно:
документ для экспертных организаций энергоаудиторов, аккредитуемых на предоставление услуг по проведению энергоаудита промышленных предприятий, а также зданий, строений и сооружений, – информационно-измерительных комплексов и технических средств на праве собственности, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги, их аттестации и государственной поверки;
документ для экспертных организаций энергоаудиторов, аккредитуемых на предоставление услуг по проведению энергоаудита зданий, строений и сооружений, – информационно-измерительных комплексов и технических средств на праве собственности, указанных в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги, их аттестации и государственной поверки;
документы, подтверждающие наличие квалифицированного персонала, имеющего высшее инженерно-техническое образование и обладающего общим техническим стажем работы не менее трех лет, а именно:
документы для экспертных организаций энергоаудиторов электроэнергетиков с группой допуска по электробезопасности IV и выше, а также теплоэнергетиков - с группой допуска по электробезопасности IV и выше;
документ для экспертных организаций по экспертизе энергосбережения и повышения энергоэффективности - экспертов по экспертизе градостроительства, предпроектной и проектно-сметной документации с приложением соответствующего аттестата, выданного уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
сертификаты о прохождении курсов в учебных центрах по переподготовке и повышению квалификации кадров, осуществляющих энергоаудит и (или) экспертизу энергосбережения и повышения энергоэффективности, а также созданию, внедрению и организации системы энергоменеджмента не менее двух сотрудников по направлениям энергоаудит и (или) экспертиза энергосбережения и повышения энергоэффективности.
Сведения о документах, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц государственных органов.
Работник услугодателя получает письменное согласие услугополучателя использовать составляющие охраняемую законом тайну сведения, содержащиеся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;

2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
нотариатта куәландырылған жарғы, куәлік* немесе өтініш берушіні заң тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама; тиісті материалдық-техникалық қамтамасыз етудің құжаттары, атап айтқанда:
өнеркәсіптік кәсіпорындардың, сондай-ақ ғимараттардың, үйлердің және құрылыстардың энергия аудитін жүргізу бойынша қызметтер көрсетуге аккредиттелетін энергоаудиторлардың сарапшылық ұйымдары үшін - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген меншік құқығындағы ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдардың олардың аттестациясы мен мемлекеттік тексерісінің құжаты;
ғимараттардың, үйлердің және құрылыстардың энергия аудитін жүргізу бойынша қызметтер көрсетуге аккредиттелетін энергоаудиторлардың сарапшылық ұйымдары үшін - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген меншік құқығындағы ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдардың, олардың аттестациясы мен мемлекеттік тексерісінің бар екенін растайтын құжат;
жоғары инженерлік-техникалық білімі бар және кемінде үш жыл жалпы техникалық жұмыс өтілі бар білікті персоналдың құжаттары, атап айтқанда:
энергоаудиторлардың сарапшылық ұйымдары үшін электр қауіпсіздігі бойынша IV және одан жоғары рұқсат тобы бар электр энергетиктері, сондай-ақ электр қауіпсіздігі бойынша IV және одан жоғары рұқсат тобы бар жылу энергетиктерінің құжаты;
энергия үнемдеуді және энергия тиімділігін арттыруды сараптау жөніндегі сарапшылық ұйымдар үшін - сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган берген тиісті аттестатты қоса бере отырып, қала құрылысы, жобалауды және жобалық-сметалық құжаттаманы сараптау жөніндегі сарапшылардың бар екенін растайтын құжат;
энергия аудиті және (немесе) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бағыттары бойынша кемінде екі қызметкердің энергия аудитін және (немесе) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру сараптамасын, сондай-ақ энергия менеджменті жүйесін құруды, енгізуді және ұйымдастыруды жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі оқу орталықтарында курстардан өтуі туралы сертификаттар.
Порталда электрондық сұрауды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы немесе мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) берген кезде – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
нотариально засвидетельствованные устав, свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица;
документы, подтверждающие наличие соответствующего материально-технического обеспечения, а именно:
документ для экспертных организаций энергоаудиторов, аккредитуемых на предоставление услуг по проведению энергоаудита промышленных предприятий, а также зданий, строений и сооружений, – информационно-измерительных комплексов и технических средств на праве собственности, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги, их аттестации и государственной поверки;
документ для экспертных организаций энергоаудиторов, аккредитуемых на предоставление услуг по проведению энергоаудита зданий, строений и сооружений, - информационно-измерительных комплексов и технических средств на праве собственности, указанных в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги, их аттестации и государственной поверки;
документы, подтверждающие наличие квалифицированного персонала, имеющего высшее инженерно-техническое образование и обладающего общим техническим стажем работы не менее трех лет, а именно:
документы для экспертных организаций энергоаудиторов электроэнергетиков с группой допуска по электробезопасности IV и выше, а также теплоэнергетиков – с группой допуска по электробезопасности IV и выше;
документ для экспертных организаций по экспертизе энергосбережения и повышения энергоэффективности – экспертов по экспертизе градостроительства, предпроектной и проектно-сметной документации с приложением соответствующего аттестата, выданного уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
сертификаты о прохождении курсов в учебных центрах по переподготовке и повышению квалификации кадров, осуществляющих энергоаудит и (или) экспертизу энергосбережения и повышения энергоэффективности, а также созданию, внедрению и организации системы энергоменеджмента не менее двух сотрудников по направлениям энергоаудит и (или) экспертиза энергосбережения и повышения энергоэффективности.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением того, что заявление на бумажном носителе принято, является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о приеме запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kgen.gov.kz және www.mint.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін
арттыру саласындағы аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеуге
өтініш
________________________________________________________________  (қызмет түрін көрсетіңіз: энергия аудиті, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру сараптамасы)
жүргізу құқығын иелену үшін ____________________________________
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық және қысқартылған атауы,___________________________________________________________
ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі)
аккредиттеуді сұраймын.
Осы өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. ________________________________________________________
2. ________________________________________________________
3. ________________________________________________________
4. ________________________________________________________
5. ________________________________________________________
6. ________________________________________________________
7. ________________________________________________________
______________________________________ ____________________
заңды тұлға басшысының лауазымы қолы,           Т.А.Ә.
М.О.
«Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін
арттыру саласындағы аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Өнеркәсіптік кәсіпорындардың, сондай-ақ үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия аудитін жүргізу бойынша қызметтер көрсету үшін аккредиттелетін энергоаудиторларының сараптамалық ұйымдары үшін ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдары құрамының тізбесі

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.kgen.gov.kz и www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация в области энергосбережения
и повышения энергоэффективности»
Форма
Заявление
на аккредитацию в области энергосбережения и повышения
энергоэффективности
Прошу аккредитовать ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(указываются полное и сокращенное наименование
_____________________________________________________________________
организационно-правовая форма юридического лица)
на право проведения:
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности: энергоаудит, экспертиза
энергосбережения и повышения энергоэффективности)
К настоящему заявлению прилагаются следующие документы:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
6. ____________________________________________________________
7. ____________________________________________________________
________________________________________ _______ ____________________
должность руководителя юридического лица, подпись, Ф.И.О.
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация в области энергосбережения
и повышения энергоэффективности»
Перечень
состава информационно-измерительных комплексов и технических
средств для экспертных организаций энергоаудиторов,
аккредитуемых на предоставление услуг по проведению
энергоаудита промышленных предприятий, а также зданий,
строений и сооружений

1. Тепловизор.
2. Сұйықтық шығынын ультрадыбыстық өлшеуіш.
3. Өлшеу диапазоны 0 бастап 600 С дейінгі контактісіз (инфрақызыл) термометр.
4. Жылу өлшеуіш немесе жылу ағындарының өлшеуіші.
5. Тоқ қармауыштар.
6. Анемометр.
7. Гигрометр.
8. Люксметр.
9. Лазерлі ұзындық өлшеуіш.
10. Қалыңдық өлшегіш (егер шығын өлшеуіште мұндай функция болмаса).
11. Электр энергиясының сапасын талдауыш.
12. Контактілі термометр.
13. Манометр.
14. Газ талдауыш.
«Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін
арттыру саласындағы аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия аудитін жүргізу бойынша қызметтер көрсету үшін аккредиттелетін энергоаудиторларының сараптамалық ұйымдары үшін ақпараттық-өлшеу кешендері мен техникалық құралдары құрамының тізбесі
1. Тепловизор.
2. Өлшеу диапазоны 0 бастап 600 С дейінгі контактісіз (инфрақызыл) термометр.
3. Жылу өлшеуіш немесе жылу ағындарының өлшеуіші.
4. Тоқ қармауыштар.
5. Анемометр.
6. Гигрометр.
7. Люксметр.
8. Лазерлі ұзындық өлшеуіш.
9. Контактісіз термометр.
10. Манометр
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 13 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
«Энергия өндіруші ұйымдардың инвестициялық міндеттемелердің орындалуы туралы жылдық есеп ұсынуы кезінде олардың жабдығының техникалық жай-күйі туралы қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Инвестициялық міндеттемелерді орындау жөніндегі жылдық есепті ұсынуы кезіндегі энергия өндіруші ұйымдардың жабдықтың техникалық жай-күйі туралы қорытындыны беруі» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – инвестициялық міндеттемелерді орындау жөніндегі жылдық есепті ұсынуы кезіндегі энергия өндіруші ұйымдардың жабдықтың техникалық жай-күйі туралы қорытындысы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

1. Тепловизор.
2. Ультразвуковой расходомер жидкости.
3. Бесконтактный (инфракрасный) термометр с диапазоном измерения от 0 до 6000 С.
4. Тепломер или измеритель тепловых потоков.
5. Токовые клещи.
6. Анемометр.
7. Гигрометр.
8. Люксметр.
9. Лазерный дальномер.
10. Толщиномер (если нет этой функции в расходомере).
11. Анализатор качества электрической энергии.
12. Контактный термометр.
13. Манометр.
14. Газоанализатор.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация в области энергосбережения
и повышения энергоэффективности»
Перечень
состава информационно-измерительных комплексов и технических
средств для экспертных организаций энергоаудиторов,
аккредитуемых на предоставление услуг по проведению
энергоаудита зданий, строений и сооружений
1. Тепловизор.
2. Бесконтактный (инфракрасный) термометр с диапазоном измерения от 0 до 6000 С.
3. Тепломер или измеритель тепловых потоков.
4. Токовые клещи.
5. Анемометр.
6. Гигрометр.
7. Люксметр.
8. Лазерный дальномер.
9. Контактный термометр.
10. Манометр.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2014 года № 235
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключения о техническом состоянии оборудования
энергопроизводящих организаций при предоставлении ими годового
отчета об исполнении инвестиционных обязательств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключения о техническом состоянии оборудования энергопроизводящих организаций при предоставлении ими годового отчета об исполнении инвестиционных обязательств» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – не позднее 30 (тридцати) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – заключение о техническом состоянии оборудования энергопроизводящих организаций при предоставлении ими годового отчета об исполнении инвестиционных обязательств.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, жарғының, куәліктің* немесе өтініш берушіні заңды тұлға, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың көшірмесі;
ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
3) салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, энергия объектісін техникалық жарақтандырудан кейін пайдалануға қабылдау туралы актінің көшірмесі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша, не Астана қаласы, Сол жағалау, «Министрліктер үйі» әкімшілік ғимараты, Орынбор к., 10-үй, 15-кіреберіс, 711-кабинет мекенжайы, 8 (7172) 74-92-21 телефоны бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы, не көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті іс-шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление установленной формы в соответствии с приложением к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия устава, свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, индивидуального предпринимателя с представлением оригиналов для сверки;
примечание:* свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) копия акта о приемке энергообъекта в эксплуатацию после технического вооружения с представлением оригинала для сверки.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: город Астана, левый берег, административное здание «Дом министерств», ул. Орынбор, дом 10, подъезд 15, кабинет 711, телефон 8 (7172) 749221.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Подтверждением приема жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kgen.gov.kz және www.mint.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы (1414) арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
«Энергия өндіруші ұйымдардың инвестициялық
міндеттемелердің орындалуы туралы жылдық
есеп ұсынуы кезінде олардың жабдығының
техникалық жай-күйі туралы қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
_________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_________________________________
(қызмет алушының атауы)
_________________________________
Өтініш
_______________________________________________________________
(қызметті алушының атауы)
_______________________________________________________________
(БСН (ЖСН), куәліктің*, немесе өтініш берушіні заңды тұлға, дара кәсіпкер ретінде тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың нөмірі мен күні) инвестициялық міндеттемелердің орындалуы туралы жылдық есеп ұсыну кезінде жабдығының техникалық жай-күйі туралы қорытынды беруді сұрайды.
Өтініш берушінің заңды мекенжайы (орналасқан жері):
___________________________________________________________
Телефон нөмірлері _________________________________________
E-mail ____________________________________________________
Факс ______________________________________________________
Қоса берілген құжаттар тізбесі (парақ санын көрсете отырып):
1. _____________________________
2. _____________________________
3. _____________________________
4. _____________________________
5. _____________________________
6. _____________________________
Ұйымның басшысы
________________________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
МО
20__ж. «__» ______________
Ескертпе:*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
8. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.kgen.gov.kz и www.mint.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получить информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача заключения о техническом
состоянии оборудования энергопроизводящих
организаций при предоставлении ими
годового отчета об исполнении
инвестиционных обязательств»
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от ___________________________________
(наименование услугополучателя)
Заявление
_____________________________________________________________________
(наименование услугополучателя)
_____________________________________________________________________
(БИН (ИИН), номер и дата свидетельства* или справки о
государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве
юридического лица, индивидуального предпринимателя) просит дать
заключение о техническом состоянии оборудования при предоставлении
ими годового отчета об исполнении инвестиционных обязательств
Юридический адрес (местонахождение)
заявителя: __________________________________
Номера телефонов ______________________________________________
E-mail ________________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Прилагаемый перечень документов (с указанием количества листов):
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
5._____________________________
6._____________________________
Руководитель ________________________________________________________
(подпись)                        (Ф.И.О.)
МП «__» ______________ 20 ___ г.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица, выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.