"Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар тұлғалардың мүлікті жария етуіне байланысты оларға рақымшылық жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 14 мамырдағы № 490 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар тұлғалардың мүлікті жария етуіне байланысты оларға рақымшылық жасау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне қарауға енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және
Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар тұлғаларға
олардың мүлікті жария етуіне байланысты рақымшылық жасау туралы
Осы Заң мүлікті, оның ішінде бұрын жариялы экономикалық айналымнан шығарылған ақшаны жеке тұлғалардың табыстары мен мүлкін декларациялауға көшуге байланысты, оларды табыс ретінде танымай және мүлкін жария еткен Қазақстан Республикасының азаматтарды, оралмандарды және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар тұлғаларды Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жекелеген қылмыстар, әкімшілік құқық бұзушылықтар мен тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін жауапкершіліктен босата отырып, мемлекеттің жария ету жөніндегі біржолғы акцияны жүргізуге байланысты қоғамдық қатынастарды реттейді.
1-бап. Осы Заңда пайдаланылатын негізгі ұғымдар
Осы Заңда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мүлікті жария ету - табыстарды жасыру мақсатында заңды экономикалық айналымнан шығарылған және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресімделмеген не тиесілі емес тұлғаға ресімделген мүлікке құқықтарды мемлекеттің тану рәсімі;
2) мүлікті жария етуді өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жергілікті атқарушы органдардың жанынан құрылатын және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерінен тұратын, Қазақстан Республикасы азаматтарының, оралмандардың және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар адамдардың мүлкін (ақшасын қоспағанда) жария ету не жария етуден бас тарту туралы шешім шығаруға уәкілеттік берілген комиссия;
3) мүлікті жария еткені үшін алым - осы Заңда белгіленген, мүлікті жария етуді өткізгені үшін бюджетке төленетін міндетті, қайтарылмайтын төлем;
4) мүлікті жария ету субъектілері (бұдан әрі - жария ету субъектілері) - мүлкін осы Заңда белгіленген тәртіпте жария ететін Қазақстан Республикасының азаматтарын, оралмандар және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар тұлғалар;

О проекте Закона Республики Казахстан "Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2014 года № 490
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «Об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, в связи с легализацией ими имущества».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
ПРОЕКТ
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Об амнистии
граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на
жительство в Республике Казахстан, в связи с
легализацией ими имущества
Настоящий Закон регулирует общественные отношения, связанные с проведением государством разовой акции по легализации имущества, в том числе денег, ранее выведенных из легального экономического оборота, в связи с переходом к декларированию доходов и имущества физическими лицами, без признания их в качестве дохода и освобождения граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан, легализовавших имущество, от ответственности за совершение отдельных преступлений, административных правонарушений и дисциплинарных проступков, предусмотренной законами Республики Казахстан.
Статья 1. Основные понятия, используемые
в настоящем Законе
В настоящем Законе используются следующие основные понятия:
1) легализация имущества — процедура признания государством прав на имущество, выведенное из законного экономического оборота в целях сокрытия доходов и (или) не оформленное в соответствии с законодательством Республики Казахстан либо оформленное на ненадлежащее лицо;
2) комиссия по проведению легализации имущества (далее — комиссия) — комиссия, создаваемая при местных исполнительных органах в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан, и состоящая из представителей государственных органов и организаций, уполномоченная на вынесение решения о легализации либо об отказе в легализации имущества (за исключением денег) граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство;
3) сбор за легализацию имущества — обязательный, невозвратный платеж в бюджет за проведение легализации имущества, установленный настоящим Законом;
4) субъекты легализации имущества (далее – субъекты легализации) – граждане Республики Казахстан, оралманы и лица, имеющие вид на жительство в Республике Казахстан, легализующие имущество в порядке, установленном настоящим Законом;

5) тиесілі емес тұлға - алған табыстарын жасыру мақсатында жария ету субъектісінің табыстарына алынған мүліктің меншік иесі ретінде әрекет еткен тұлға.
2-бап. Осы Заңның қолданылу аясы
1. Осы Заңның күші жария ету мерзiмi басталғанға дейiн алған мүлiктi жария ететiн және жария еткен субъектілерге қолданылады.
2. Осы Заңның күшi Заңды қолданысқа енгізу күніне:
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң 190, 191, 193 (осы абзацта көрсетілген, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң баптарында көзделген қылмыстарды жасау арқылы алынған ақша қаражатын жария еткен жағдайда), 208, 213, 215 - 217, 218, 221, 222-баптарында көзделген қылмыстарды жасағаны үшiн оларды кінәлі деп таныған соттың айыптау үкімі;
Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiнiң 118, 143, 143-2, 155, 155-1, 155-3, 155-4, 155-5, 156, 157, 166, 168-1, 178, 185, 187, 205-1, 205-2, 206-209, 214, 237, 239, 357-1-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін оларды әкiмшiлiк жауаптылыққа тарту туралы уәкілетті органның сот актісі не қаулысы заңды күшіне енген жария ету субъектілеріне қатысты қолданылмайды.
3-бап. Мүлікті жария етудің ерекшеліктері
1. Егер осы баптың 2-тармағында өзгеше көзделмесе, мынадай мүлік:
ақша;
бағалы қағаздар;
заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (бұдан әрі – қатысу үлесі);
тиесілі емес тұлғаға ресімделген құрылыстар (ғимараттар);
жария ету субъектілерінің меншік құқығына жататын, олар орналасқан жер учаскелерінің мақсатты пайдалануына және құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкес келетін құрылыстар (ғимараттар);
Қазақстан Республикасының шегiнен тыс орналасқан жылжымайтын мүлік жария етуге жатады.
2. Осы баптың 1-тармағында көзделген:
жеке адамға қарсы, отбасыға және кәмелетке толмағандарға, адамның және азаматтың конституциялық және өзге құқықтары мен бостандықтарына, бейбiтшiлiкке және адамзат қауiпсiздiгiне, конституциялық құрылыс негiздерi мен мемлекет қауiпсiздiгiне, меншiкке, ақпараттық технологиялар қауіпсіздігіне, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне, қоғамдық қауiпсiздiк пен қоғамдық тәртiпке, халықтың денсаулығына және имандылыққа, басқару тәртібіне, сот төрелігіне және жазаны орындау тәртібіне қарсы қылмыстарды жасау;
экологиялық, көлік, әскери қылмыстарды, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар мен қылмыстарды, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет пен мемлекеттiк басқару мүдделерiне қарсы өзге де қылмыстарды, экономикалық қызмет саласындағы қылмыстарды (осы Заңның 13-бабы 1-тармағының екінші абзацында көрсетілгендерді қоспағанда), оның ішінде экономикалық контрабанданы жасау;
жалған ақша мен бағалы қағаздарды жасау және өткiзу, жалған құжаттарды, мөртабандарды, мөрлердi, бланкілерді, мемлекеттiк наградаларды қолдан жасау, жасау немесе өткiзу;
инсайдерлік мәмілелер және бағалы қағаздар нарығында айла-шарғы жасау нәтижесiнде алынған мүлік;
сондай-ақ мынадай:
сот тәртiбiнде оған құқықтар дауланып жатқан;
Қазақстан Республикасының заңдарында оған құқық беруге жол берiлмейтiн мүлік;
кредит ретiнде алынған ақша;
мемлекет пайдасына беруге жататын мүлік;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында дағдарысқа қарсы шараларды іске асыру шеңберінде құрылысы мемлекеттік бюджет есебінен аяқталған жылжымайтын мүлік объектілеріндегі тұрғын және тұрғын емес үй-жайлар жария етуге жатпайды.

5) ненадлежащее лицо — лицо, выступившее собственником имущества, приобретенного на доходы субъекта легализации, в целях сокрытия полученных доходов.
Статья 2. Сфера действия настоящего Закона
1. Действие настоящего Закона распространяется на субъектов легализации, легализующих и легализовавших им принадлежащее и полученное до начала срока легализации имущество.
2. Действие настоящего Закона не распространяется на субъектов легализации в отношении которых на дату введения в действие Закона вступил в законную силу:
обвинительный приговор суда, признавший их виновными в совершении преступлений, предусмотренных статьями 190, 191, 193 (в случае легализации имущества, приобретенного путем совершения преступлений, предусмотренных статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан, указанным в настоящем абзаце), 208, 213, 215 - 217, 218, 221, 222 Уголовного кодекса Республики Казахстан;
судебный акт либо постановление уполномоченного органа о привлечении их к административной ответственности за совершение административных правонарушений, предусмотренных статьями 118, 143,143-2, 155, 155-1, 155-3, 155-4, 155-5, 156, 157, 166, 168-1, 178, 185, 187, 205-1, 205-2, 206-209, 214, 237, 239, 357-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Статья 3. Особенности легализации имущества
1. Если иное не предусмотрено пунктом 2 настоящей статьи, легализации подлежит следующее имущество:
деньги;
ценные бумаги;
доля участия в уставном капитале юридического лица (далее – доля участия);
строения (сооружения), оформленные на ненадлежащее лицо;
строения (сооружения), соответствующие целевому назначению принадлежащих на праве собственности субъектам легализации земельных участков, на которых они расположены, и строительным нормам и правилам;
недвижимое имущество, находящееся за пределами Республики Казахстан.
2. Не подлежит легализации имущество, указанное в пункте 1 настоящей статьи, полученное в результате совершения преступлений против личности, против семьи и несовершеннолетних, конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина, мира и безопасности человечества, основ конституционного строя и безопасности государства, собственности, безопасности информационных технологий, интересов службы в коммерческих и иных организациях, общественной безопасности и общественного порядка, здоровья населения и нравственности, порядка управления, правосудия и порядка исполнения наказаний;
совершения экологических, транспортных, воинских преступлений, коррупционных правонарушений и преступлений, а также иных преступлений против интересов государственной службы и государственного управления, преступлений в сфере экономической деятельности (за исключением указанных в абзаце втором пункта 1 статьи 13 настоящего Закона), в том числе экономической контрабанды;
изготовления и сбыта поддельных денег и ценных бумаг, подделки, изготовления или сбыта поддельных документов, штампов, печатей, бланков, государственных наград;
инсайдерских сделок и манипулирования на рынке ценных бумаг;
а также следующее имущество:
права на которое оспариваются в судебном порядке;
предоставление прав на которое не допускается законами Республики Казахстан;
деньги, полученные в качестве кредитов;
имущество, подлежащее передаче в пользу государства;
жилые и нежилые помещения в объектах недвижимости, завершенных строительством за счет средств государственного бюджета в рамках реализации антикризисных мер в целях обеспечения стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан».

4-бап. Мүлiктi жария ету мерзiмi
Мүлiктi жария ету мерзiмi 2014 жылғы 1 қыркүйектен басталады және 2015 жылғы 31 желтоқсанда аяқталады.
Мүлiктi (ақшадан басқа) жария ету үшін құжаттарды ұсыну мерзімі 2014 жылғы 1 қыркүйектен басталады және 2015 жылғы 30 қыркүйекте аяқталады.
5-бап. Жария етуге ұсынылған және жария етiлген мүлiк
туралы ақпарат
1. Мемлекеттiк органдар мен ұйымдар мүлiктi жария етудi өткiзу процесiнде алынған ақпараттың құпиялылығын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен қамтамасыз етуге міндетті.
2. Осы Заңның жария етілген мүлiктiң бөлігіндегі мақсаттары үшін осы Заңға сәйкес мүлiктi жария етудi өткiзу процесiнде алынған ақпарат негiзiнде, жария ету субъектісіне қатысты процестік әрекеттердi, оның iшiнде қылмыстық қудалауды немесе әкiмшiлiк және тәртіптік жазалау шараларын қолдануды жүзеге асыру жөнiндегi процестік әрекеттердi жүргiзуге тыйым салынады.
6-бап. Мүлiктi жария еткенi үшiн алым
1. Мүлiктi жария еткенi үшiн алым (бұдан әрi – алым):
осы Заңның 8-бабы 3-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жағдайда – ақшаны;
Қазақстан Республикасының шегiнен тыс орналасқан мүлікті жария еткен кезде өндіріліп алынады.
2. Алым:
1) осы Заңның 8-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, жинақ шотынан алынған немесе басқа шотқа аударылған ақша сомасының;
2) Қазақстан Республикасының шегiнен тыс орналасқан мүліктің бағалау құнының он пайызы мөлшерінде төленеді.
Осы тармақшада көрсетілген мүлiк бойынша, алым мүлiктi жария етуге құжаттарды тапсырғанға дейін төленеді.
7-бап. Мүлiктi (ақшадан басқа) жария етудi өткiзудi ұйымдастыру
және оның тәртiбi жөнiндегi жалпы ережелер
1. Мүлiктi (ақшадан басқа) жария ету жергілікті атқарушы органның жанындағы комиссияға жария ету субъектілерінің мынадай құжаттарды:
1) осы Заңға 1-қосымшаға сәйкес нысанда мүлiктi жария етудi өткiзуге екi данадағы өтiнiштi (бұдан әрi - өтiнiш);
2) өтінішті берген кезде тұпнұсқаны көрсету арқылы, жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
3) осы Заңда көзделген жағдайларда, өзге де құжаттарды тапсыруы арқылы өткiзіледi.
2. Жария ету субъектілері өтінішті, Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан жылжымайтын мүлікті жария ету мұндай мүліктің орналасқан жері бойынша комиссияға өтініш берілетін жағдайларды қоспағанда, тұрғылықты орны бойынша комиссияға береді.
3. Шет тілінде ресімделген құжаттар нотариат куәландырған мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасымен ұсынылуға тиіс.

Статья 4. Срок легализации имущества
Срок легализации имущества начинается 1 сентября 2014 года и заканчивается 31 декабря 2015 года.
Срок подачи документов для предъявления имущества (кроме денег) к легализации начинается 1 сентября 2014 года и заканчивается 30 сентября 2015 года.
Статья 5. Информация о предъявленном к легализации и
легализованном имуществе
1. Государственные органы и организации в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обязаны обеспечить конфиденциальность информации, полученной в процессе проведения легализации имущества.
2. Для целей настоящего Закона, в части легализованного имущества, запрещается проводить процессуальные действия, в том числе по осуществлению уголовного преследования или применению мер административного и дисциплинарного взыскания в отношении субъекта легализации, на основании информации, полученной в процессе проведения легализации имущества в соответствии с настоящим Законом.
Статья 6. Сбор за легализацию имущества
1. Сбор за легализацию имущества (далее – сбор) взимается при легализации:
денег – в случае, установленном в подпункте 2) пункта 3 статьи 8 настоящего Закона;
имущества, находящегося за пределами территории Республики Казахстан.
2. Сбор уплачивается в размере десяти процентов:
1) от суммы денег, снятых со сберегательного счета, или переведенных на другой счет, за исключением случаев, установленных подпунктом 1) пункта 3 статьи 8 настоящего Закона;
2) от оценочной стоимости имущества, находящегося за пределами Республики Казахстан.
По имуществу, указанному в настоящем подпункте, сбор уплачивается до подачи документов на легализацию имущества.
Статья 7. Общие положения по организации и порядку
проведения легализации имущества (кроме денег)
1. Легализация имущества (кроме денег) проводится посредством подачи субъектами легализации в комиссию при местном исполнительном органе следующих документов:
1) заявление на проведение легализации имущества (далее — заявление) в двух экземплярах по форме согласно приложению 1 к настоящему Закону;
2) копия документа, удостоверяющего личность, с предъявлением оригинала при подаче заявления;
3) иные документы в случаях, предусмотренных настоящим Законом.
2. Заявление подается субъектом легализации в комиссию по месту жительства, за исключением случаев легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, по которому заявление подается в комиссию по месту нахождения такого имущества.
3. Документы, оформленные на иностранном языке, должны быть представлены с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный или русский язык.

4. Жария ету субъектілері, осы баптың 5-тармағында белгіленген жағдайларды қоспағанда, мүлікті жария ету не жария етуден бас тарту туралы комиссияның шешімі бар мүлікті жария етуге мүлікті жария ету мерзiмi iшiнде қайтадан өтiнiш беруге құқылы емес.
5. Мүлiктi (ақшадан басқа) жария етуге ұсынылған құжаттар себептерi көрсетілiп:
1) осы Заңда белгiленген құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған;
2) ұсынылған құжаттарда өшiрiп тазалау мен түзетулер болған;
3) ұсынылған құжаттар осындай құжаттарға Қазақстан Республикасының заңнамасында қойылатын талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда қайтарылуға жатады.
Мүлiктi жария етуге ұсынылған құжаттарды қайтаруға негiз болған себептердi жойған кезде тұлға осы Заңда белгiленген мүлiктi жария ету мерзiмі iшiнде мүлiктi жария етуге қайтадан өтiнiш беруге құқылы.
6. Мүлiктi жария етуге өтінішті комиссия өтініш ұсынылған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қарайды.
7. Мүлiктi (ақшадан басқа) жария етуді өткізуді ұйымдастыру қағидаларын, жария етілген мүліктің тізілімін жүргізу тәртібі мен нысанын, комиссия туралы ережені Қазақстан Республикасы Үкіметі айқындайды.
8. Осы Заңда белгіленген талаптар сақталған жағдайда комиссия:
мүлiктi (ақшадан басқа) жария ету туралы шешiм шығарады;
жария ету субъектісіне мүлiктi (ақшадан басқа) жария ету туралы шешiмдi бередi;
мәлiметтердi жария етілген мүлiктiң тiзілiмiне енгiзедi.
9. Комиссия мүлiктi жария етуден бас тартуды осы Заңның 2 және
3-баптарында көзделген талаптар сақталмаған жағдайда жүзеге асырады.
10. Мемлекеттiк тiркелуге жататын мүлiк Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осындай тiркеу күнінен бастап жария етілдi деп есептеледі.
11. Мемлекеттiк тiркелуге жататын мүлiк жария етiлген жағдайда, уәкiлеттi органдар жария ету субъектісі өтiнiшінің негiзiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiркеу үшiн қажеттi құжаттарды ресiмдейдi.
12. Құқығы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлiкке құжаттарды ресiмдеуге уәкiлеттi мемлекеттiк органдар мен ұйымдар мүлікті жария ету субъектісіне тиiстi құжаттарды оның жүгінген күнінен бастап екi айдан кешiктiрмейтін мерзiмде беруге мiндеттi.
13. Жария етiлетiн мүлiк жөнiнде ұсынылатын мәлiметтердiң толықтығы мен дұрыстығы үшiн жария ету субъектілері жауапты болады.
Жария етілген мүлікті ресімдеуге байланысты Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық шығыстарды жария ету субъектілері дербес төлейді.

4. Субъекты легализации, за исключением случаев, установленных пунктом 5 настоящей статьи, не вправе подавать повторные заявления в течение срока легализации имущества на легализацию имущества, по которому имеется решение комиссии о легализации либо об отказе в легализации имущества.
5. Документы, представленные на легализацию имущества (кроме денег), подлежат возврату с указанием причин в следующих случаях:
1) представления неполного пакета документов, установленных настоящим Законом;
2) наличия в представленных документах подчисток и исправлений;
3) несоответствия представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан к таким документам.
При устранении причин, послуживших основанием для возврата документов, представленных на легализацию имущества, лицо вправе повторно подать заявление на легализацию имущества в течение установленного настоящим Законом срока легализации имущества.
6. Заявление на легализацию имущества рассматривается комиссией в течение тридцати календарных дней со дня подачи заявления.
7. Правила организации проведения легализации имущества (кроме денег), порядок ведения и форма реестра легализованного имущества, положение о комиссии определяются Правительством Республики Казахстан.
8. При соблюдении требований, установленных настоящим Законом, комиссия:
выносит решение о легализации имущества (кроме денег);
выдает субъекту легализации решение о легализации имущества (кроме денег);
включает сведения в реестр легализованного имущества.
9. Отказ в легализации имущества осуществляется комиссией путем принятия решения при несоблюдении требований, предусмотренных статьями 2 или 3 настоящего Закона.
10. Имущество, подлежащее государственной регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан, считается легализованным со дня такой регистрации.
11. В случае легализации имущества, подлежащего государственной регистрации, уполномоченные органы оформляют документы, необходимые для государственной регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан, на основании заявления субъекта легализации.
12. Государственные органы и организации, уполномоченные на оформление документов на имущество, право на которое не оформлено в соответствии с законодательством Республики Казахстан, обязаны выдать соответствующие документы субъекту легализации, в срок не позднее двух месяцев со дня его обращения.
13. Ответственность за полноту и достоверность представляемых сведений по легализуемому имуществу несут субъекты легализации.
Все расходы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, связанные с оформлением легализованного имущества, субъекты легализации несут самостоятельно.

8-бап. Ақшаны жария етудi өткiзудi ұйымдастыру және оның
тәртiбi жөнiндегi жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктер, Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерде орналасқан осындай банктердiң филиалдарын қоспағанда, жария ету мақсатында жария ету субъектісінің өтінішінің негізінде дербес жинақ шотын (бұдан әрі – жинақ шоты) ашады.
2. Ақша мынадай шарттардың жиынтығы сақталған:
жария ету мерзімі ішінде Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкінде ашылған жинақ шотына ұлттық және (немесе) шетел валютасында жария етілетін ақшаны салған (аударған);
жария етілетін ақша жинақ шотында, егер осы баптың 3-тармағында өзгеше белгіленбесе, жария ету мақсатында осындай шотқа ақшаны салған (аударған) күннен бастап кемінде күнтізбелік алпыс ай жатқан кезде жария етуге жатады.
Бұл ретте шетел валютасының тізбесін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің Басқармасы айқындайды.
3. Жария ету субъектісі осы баптың 2-тармағының үшінші абзацында белгіленген мерзім аяқталғанға дейін:
1) жекешелендіру объектілерін, «Самұрық-Қазына» Ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының еншілес және тәуелді ұйымдары акцияларының пакеттерін бағалы қағаздар нарығына («Халықтық IPO») шығару бағдарламасы шеңберіндегі акцияны қоса алғанда, «Самұрық-Қазына» Ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының топтар ұйымының активтері Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен алу арқылы, сондай-ақ алғашқы орналастыру шеңберінде Қазақстан Республикасының экономикасына инвестициялаған:
а) Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарына;
б) Қазақстан Республикасының ұлттық басқарушы холдингтерінің, ұлттық компаниялардың, ұлттық даму институттарының, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерінiң облигацияларына;
в) қазақстандық қор биржасында орналастырылатын өзге де бағалы қағаздарға,
2) екiншi деңгейдегi банктер осындай сомадан алымды акцептсіз алып қою жағдайы кезінде жинақ шотынан алынған немесе басқа шотқа аударылған ақша сомасының шегінде жария етілген ақшаға билік етуге құқылы.
4. Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкінде ашылған жинақ шоттарына салынған (аударылған), жария етілген ақшаның сақталуы Қазақстан Республикасының депозиттерге міндетті кепілдік беру туралы заңнамасына сәйкес реттеледі.
5. Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерінің жинақ шоттарды ашу және жүргізу ерекшеліктерін, жария ету субъектілеріне жария ету үшін жинақ шоттарына ақшаны салғанын (аударылғанын) растайтын құжатты беру тәртібін, сондай-ақ жинақ шоттарындағы ақшаның есебін жүргізуді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы айқындайды.

Статья 8. Общие положения по организации и порядку
проведения легализации денег
1. Банк второго уровня Республики Казахстан, за исключением филиалов таких банков, расположенных за пределами Республики Казахстан, открывают отдельный сберегательный счет (далее - сберегательный счет) в целях легализации денег на основании обращения субъекта легализации.
2. Деньги подлежат легализации при соблюдении следующих условий в совокупности:
внесение (перевод) легализуемых денег в национальной и (или) иностранной валюте на сберегательный счет, открытый в банке второго уровня Республики Казахстан в течение срока легализации;
легализуемые деньги должны находиться на сберегательном счете не менее шестидесяти календарных месяцев, начиная с даты внесения (перевода) денег на такой счет в целях легализации, если иное не установлено пунктом 3 настоящей статьи.
При этом перечень иностранной валюты определяется Правлением Национального Банка Республики Казахстан.
3. Субъект легализации вправе до истечения срока, установленного абзацем третьим пункта 2 настоящей статьи, распоряжаться легализуемыми деньгами в пределах суммы денег:
1) инвестированных в экономику Республики Казахстан путем приобретения в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан, объектов приватизации, активов организаций группы акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына», включая акции в рамках Программы вывода пакетов акций дочерних и зависимых организаций акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» на рынок ценных бумаг («Народное IPO»), а также в рамках первичного размещения:
а) государственных ценных бумаг Республики Казахстан;
б) облигаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний, национальных институтов развития Республики Казахстан, банков второго уровня Республики Казахстан;
в) иных ценных бумаг, размещаемых на казахстанской фондовой бирже;
2) снятых со сберегательного счета или переведенных на другой счет при условии безакцептного изъятия сбора с такой суммы банками второго уровня Республики Казахстан.
4. Сохранность легализованных денег, внесенных (переведенных) на сберегательный счет, открытый в банке второго уровня Республики Казахстан, регулируется законодательством Республики Казахстан об обязательном гарантировании депозитов.
5. Особенности открытия и ведения банками второго уровня Республики Казахстан сберегательных счетов, порядок выдачи субъектам легализации документа, подтверждающего внесение (перевод) денег на сберегательный счет для легализации, а также ведения учета денег, находящихся на сберегательных счетах, определяются Правлением Национального Банка Республики Казахстан.

6. Ақша Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкінде ашылған жинақ шоттарына салынған (аударылған) күнінен бастап жария етілді деп есептеледі.
Жинақ шот ашылған және оған ақша салынған (аударылған) Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкі жария ету субъектілеріне осы Заңға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жария ету үшін салынған (аударылған) ақшаның сомаларының мөлшерін растайтын құжатты береді.
7. Осы Заңға сәйкес жария етілген ақша сомасы жария ету субъектісінің табысы ретінде танылмайды.
9-бап. Қазақстан Республикасы аумағының шегiнен тыс орналасқан
мүлiктi жария ету
1. Қазақстан Республикасы аумағының шегiнен тыс орналасқан жылжымайтын мүлiктi немесе эмитенттері шет мемлекетте тіркелген бағалы қағаздарды немесе шет мемлекетте тіркелген заңды тұлғалардың қатысу үлесін (бұдан әрі - Қазақстан Республикасы аумағының шегiнен тыс орналасқан мүлiк) жария ететін жария ету субъектілері осы Заңның 7-бабының 1-тармағында айқындалған құжаттар тiзбесiне қосымша мынадай құжаттарды:
1) Қазақстан Республикасы аумағының шегiнен тыс орналасқан жылжымайтын мүлiк және шет мемлекетте тіркелген заңды тұлғалардың қатысу үлесі бойынша - осындай мүлiкке құқық белгiлейтiн құжаттың нотариат куәландырған көшiрмесiн;
2) эмитенттерi шет мемлекетте тіркелген бағалы қағаздар бойынша - құқықтарды есепке алудың тиiстi жүйесiндегi есептiк шоттан үзiндi көшірменi не резидентi бағалы қағаздардың эмитентi болып табылатын мемлекеттiң заңнамасында белгіленген, осы бағалы қағаздарға меншiк құқығын растайтын өзге құжатты;
3) мүліктің бағалау құнын растайтын құжатты;
4) алымды төлегенін растайтын құжатты ұсынады.
10-бап. Тиесiлі емес тұлғаға ресiмделген мүлiктi жария ету
1. Тиесiлі емес тұлғаға ресiмделген мүлiктi жария ететiн жария ету субъектілері осы Заңның 7-бабының 1-тармағында айқындалған құжаттар тiзбесiне қосымша мынадай құжаттарды:
1) мүлікке меншiк құқығын белгілейтін құжаттың нотариат куәландырған көшірмесін;
2) тиесiлi емес тұлғаның мүлікті жария ететін жария ету субъектісіне мүлікті өтеусiз бергенi туралы нотариат куәландырған шарттың көшірмесін;
3) бағалы қағаздар бойынша - құқықтарды есепке алудың тиiстi жүйесiндегi есептiк шоттан үзiндi көшірменi не резидентi бағалы қағаздардың эмитентi болып табылатын мемлекеттiң заңнамасында белгіленген, осы бағалы қағаздарға меншiк құқығын растайтын өзге құжатты;

6. Деньги, считаются легализованными со дня их внесения (перевода) на специальный сберегательный счет, открытый в банке второго уровня Республики Казахстан.
Субъектам легализации, банк второго уровня Республики Казахстан, в котором открыт сберегательный счет и на который внесены (переведены) деньги, выдает документ, подтверждающий размер внесенной (переведенной) суммы денег для легализации, по форме согласно приложению 2 к настоящему Закону.
7. Сумма денег, легализованная в соответствии с настоящим Законом, не признается в качестве дохода субъекта легализации.
Статья 9. Легализация имущества, находящегося
за пределами территории Республики Казахстан
1. Субъекты легализации, легализующие недвижимое имущество, находящееся за пределами территории Республики Казахстан, или ценные бумаги, эмитенты которых зарегистрированы в иностранном государстве, или доли участия в юридических лицах, зарегистрированных в иностранном государстве (далее – имущество, находящееся за пределами территории Республики Казахстан), в дополнение к перечню документов, определенному пунктом 1 статьи 7 настоящего Закона, представляют следующие документы:
1) по недвижимому имуществу, находящемуся за пределами территории Республики Казахстан, и доле участия в юридических лицах, зарегистрированных в иностранном государстве - нотариально засвидетельствованную копию правоустанавливающего документа на такое имущество;
2) по ценным бумагам, эмитенты которых зарегистрированы в иностранном государстве - выписку с лицевого счета в соответствующей системе учета прав по ценным бумагам либо иной документ, подтверждающий право собственности на данные ценные бумаги, установленный законодательством государства, резидентом которого является эмитент ценных бумаг;
3) документ, подтверждающий оценочную стоимость имущества;
4) документ, подтверждающий уплату сбора.
Статья 10. Легализация имущества, оформленного на
ненадлежащее лицо
1. Субъекты легализации, легализующие имущество, оформленное на ненадлежащее лицо, в дополнение к перечню документов, определенному пунктом 1 статьи 7 настоящего Закона, представляют следующие документы:
1) нотариально засвидетельствованную копию правоустанавливающего документа на имущество;
2) нотариально засвидетельствованную копию договора о безвозмездной передаче имущества ненадлежащим лицом субъекту легализации, легализующему имущество;
3) по ценным бумагам - выписку с лицевого счета в соответствующей системе учета прав по ценным бумагам либо иной документ, подтверждающий право собственности на данные ценные бумаги, установленный законодательством государства, резидентом которого является эмитент ценных бумаг;

4) заңды тұлғаларға қатысу үлесі бойынша - заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін, заңды тұлғаның мөрімен бекітілген мемлекеттік қайта тіркеу туралы заңды тұлғаның уәкілетті органының шешімі не шешімінен үзінді көшірмені ұсынады.
2. Қазақстан Республикасы аумағының шегiнен тыс орналасқан осы баптың 1-тармағында көрсетілген мүлікті жария ететін жария ету субъектілері осы Заңның 7-бабының 1-тармағында айқындалған құжаттар тiзбесiне қосымша мынадай құжаттарды:
1) мүліктің бағалау құнын растайтын құжатты;
2) алымды төлегенін растайтын құжатты ұсынады.
11-бап. Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, оған
құқықтар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
ресiмделмеген жылжымайтын мүліктi жария ету
1. Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, оған құқықтар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлiктi жария ететiн жария ету субъектілері осы Заңның 7-бабының 1-тармағында айқындалған құжаттар тізбесіне қосымша мынадай құжаттарды:
1) ғимараттар мен құрылыстарды объектінің құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкестігіне техникалық тексеруді жүзеге асыратын аттестатталған сарапшының қорытындысын;
2) жылжымайтын объектінің техникалық төлқұжатын ұсынады.
2. Жария етiлген жылжымайтын мүлiк, осындай мүлікті жария ететін жария ету субъектісі туралы ақпаратты комиссия жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын органдарға береді.
3. Жария ету субъектілері жария етілетін жылжымайтын мүлікке меншік құқығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жария ету мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей рәсімдеуге міндетті.
Жылжымайтын мүлiкті жария еткен жария ету субъектілері көрсетілген мүлікке ол мемлекеттік тіркелген кезден бастап билік етуге құқылы.
12-бап. Осы Заңға сәйкес жария етiлген жылжымайтын мүлiк
объектiлерiн пайдалануға қабылдаудың және жер
учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудiң ерекшелiктерi
Осы Заңға сәйкес жария етiлген жылжымайтын мүлiк объектiлерiн пайдалануға қабылдауды ұйымдастыру мен жүргiзудiң, сондай-ақ жер учаскелерiне құқықтарды ресiмдеудiң ерекше тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
13-бап. Мүлкін жария еткен жария ету субъектілерін
жауаптылықтан босату
1. Қылмыстық және әкімшілік жауаптылықтан босату бөлігінде рақымшылық жасаудың күші осы Заң қолданысқа енгізілген күнге дейін жасалған мынадай іс-әрекеттерді жасау нәтижесінде алынған мүлікті жария еткен жария ету субъектілеріне:

4) по доле участия в юридических лицах - решение либо выписку из решения уполномоченного органа юридического лица о государственной перерегистрации, предусматривающие внесение изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, скрепленные печатью юридического лица.
2. Субъекты легализации, легализующие имущество, указанное в пункте 1 настоящей статьи, находящееся за пределами территории Республики Казахстан, в дополнение к перечню документов, определенному пунктом 1 статьи 7 настоящего Закона и пунктом 1 настоящей статьи, представляют следующие документы:
1) документ, подтверждающий оценочную стоимость имущества;
2) документ, подтверждающий уплату сбора.
Статья 11. Легализация недвижимого имущества,
находящегося на территории Республики
Казахстан, права на которое не оформлены в
соответствии с законодательством
Республики Казахстан
1. Субъекты легализации, легализующие недвижимое имущество, находящееся на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в дополнение к перечню документов, определенному пунктом 1 статьи 7 настоящего Закона, представляют следующие документы:
1) заключение аттестованного эксперта, осуществляющего техническое обследование зданий и сооружений на соответствие объекта строительным нормам и правилам;
2) технический паспорт объекта недвижимости.
2. Информация о легализуемом недвижимом имуществе, субъекте легализации предоставляется комиссией в органы, осуществляющие государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
3. Субъекты легализации обязаны оформить право собственности на легализуемое недвижимое имущество в соответствии с законодательством Республики Казахстан не позднее срока окончания легализации.
Субъекты легализации, легализовавшие недвижимое имущество, вправе распоряжаться указанным имуществом с момента его государственной регистрации.
Статья 12. Особенности приемки в эксплуатацию объектов
недвижимого имущества и оформления прав на
земельные участки, легализованные в
соответствии с настоящим Законом
Особый порядок организации и проведения приемки в эксплуатацию объектов недвижимого имущества, а также оформления прав на земельные участки, легализованные в соответствии с настоящим Законом, определяется Правительством Республики Казахстан.
Статья 13. Освобождение субъектов легализации,
легализовавших имущество, от ответственности
1. Действие амнистии в части освобождения от уголовной и административной ответственности распространяется на субъектов легализации, легализовавших имущество, полученное в результате совершения следующих деяний, совершенных до даты введения в действие настоящего Закона, по признакам:

Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 190 (кәсіпкерлік қызметтің тыйым салынған түрлерінен басқа), 191, 193 (сыбайлас жемқорлық қылмыстарды не ұйымдасқан топ және (немесе) қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) жасаған қылмыстарды қоспағанда, осы тармақта көрсетілген, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптарында көзделген қылмыстарды жасау арқылы алынған мүлікті жария еткен жағдайда), 208, 213, 215 - 217, 218, 221, 222-баптарында көзделген қылмыстардың;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 143, 143-2, 155, 155-1, 155-3, 155-4, 155-5, 156, 157, 166, 168-1, 178, 185, 187, 205-1, 205-2, 206 - 209, 214, 357-1-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтардың белгілері бойынша қолданылады.
3. Қылмыстық, әкімшілік және тәртіптік жауапкершіліктен босату бөлігіндегі осы тармақтың ережелері жария етілген мүліктің шегінде қолданылады.
14-бап. Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту, қылмыстық істі және
әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы істі тоқтату
Осы Заңның 13-бабында көзделген қылмыстар мен әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы соттар не уәкілетті орган қарамаған қылмыстық істер мен әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы істер қозғалмайды, ал қозғалған істер Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасында және Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен тоқтатылуға жатады.
15-бап. Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға
және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар
тұлғаларға олардың мүлікті жария етуіне байланысты
рақымшылық жасау туралы Қазақстан Республикасының
заңнамасын бұзғаны үшiн жауаптылық
Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға және Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар тұлғаларға рақымшылық жасау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауаптылыққа әкеп соғады.
16-бап. Жария етуді өткізу жөніндегі комиссия қабылдаған
шешімдерге қатысты құқық мирасқорлығы және өкілдік
Мүлікті жария ету мәселелері жөніндегі комиссияның, оның ішінде комиссия қызметінің тоқтатылған кезінен бастап, мүдделерін жергілікті атқарушы орган жүзеге асырады.
Құқық мирасқорына мүлікті жария ету не жария етуден бас тарту туралы комиссия шешім шығарған мүлікке қатысты қуынушы және жауапкер өкілеттігі ауысады.

преступлений, предусмотренных статьями 190 (кроме запрещенных видов предпринимательской деятельности), 191, 193 (в случае легализации имущества, приобретенного путем совершения преступлений, предусмотренных статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан, указанных в настоящем пункте, за исключением коррупционных преступлений либо преступлений, совершенных организованной группой и (или) преступным сообществом (преступной организацией)), 208, 213, 215 - 217, 218, 221, 222 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
административных правонарушений, предусмотренных статьями 143,143-2, 155, 155-1, 155-3, 155-4, 155-5, 156, 157, 166, 168-1, 178, 185, 187, 205-1, 205-2, 206-209, 214, 357-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях,
2. Действие амнистии распространяется на субъектов легализации, легализовавших имущество, занимающих государственную должность, в части освобождения от дисциплинарной ответственности за непредставление или представление неполных, недостоверных деклараций и сведений, предусмотренных статьей 9 Закона Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией» за периоды до даты введения в действие настоящего Закона.
3. Положения настоящей статьи в части освобождения от уголовной, административной и дисциплинарной ответственности применяются за деяния в пределах легализованного имущества.
Статья 14. Отказ в возбуждении уголовных дел, прекращение
уголовных дел и дел об административных
правонарушениях
Уголовные дела и дела об административных правонарушениях, не рассмотренные судами либо уполномоченным органом, о преступлениях и административных правонарушениях, предусмотренных статьей 13 Закона, не могут быть возбуждены, а возбужденные подлежат прекращению производством в порядке, предусмотренном уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Статья 15. Ответственность за нарушение законодательства
Республики Казахстан об амнистии граждан
Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих
вид на жительство в Республике Казахстан в
связи с легализацией ими имущества
Нарушение законодательства Республики Казахстан об амнистии граждан Республики Казахстан, оралманов и лиц, имеющих вид на жительство в Республике Казахстан в связи с легализацией ими имущества влечет ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан.
Статья 16. Правопреемство и представительство в отношении
решений, принятых комиссией по проведению
легализации
Представление интересов комиссии по вопросам легализации имущества, в том числе с момента прекращения деятельности комиссии, осуществляется местным исполнительным органом.
К правопреемнику переходят полномочия быть истцом и ответчиком в отношении имущества, по которым комиссией вынесены решения о легализации либо об отказе в легализации имущества.

17-бап. Шағымдану тәртібі
Комиссияның шешімдері, сондай-ақ мемлекеттiң мүлiктi жария ету жөнiндегi бiржолғы акцияны жүргiзуге байланысты қоғамдық қатынастардан туындайтын өзге де әрекеттерге (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен сотқа шағым жасалады.
18-бап. Осы Заңды қолданысқа енгiзу тәртiбi
Осы Заң 2014 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
____________________________
Қазақстан Республикасының
Заңына 1-қосымша
____________________________
(өтініш берілетін орган)
Мүлікті жария етуді өткізуге арналған
ӨТІНІШ
(екі данада толтырылады)
АТЫ-ЖӨНІ ____________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ___________, сериясы ___________
№ ________________ берген ____________ берілген күні ________________
Жария етілетін мүліктің тізбесі
Мүліктің құны
(мың теңге)
Мекенжай бойынша орналасқан
Мүліктің жиынтық құны
Өтінішке мынадай құжаттарды (атауы, сериясы, нөмірі,
қашан және кім берді) қоса беремін:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
күні, айы, жылы (өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдап алған маманның Т.А.Ә. және қолы)
_____________________________________________________________________
(орган басшысының Т.А.Ә. және қолы)
М.О.       Өтініштің қабылдап алынған күні                  20___ жыл
____________________________
Қазақстан Республикасының
Заңына 2-қосымша
____________________________
(органның атауы)
Ақшаны жария ету жөніндегі жинақ есепшотына ақшаны
салуын/аударуын растау туралы
анықтама
Анықтаманы берген күні                «___» _________ 20___ жыл
Банк ________________________________________________________________
(банкінің толық атауы)
Жария етуші субъектісі ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(аты-жөні, жеке басын куәландыратын құжат (№, кім және қашан берген), тұратын жері, ЖСН)
«___»________ 20_ жылы ______________ жинақ есепшотына сомасында ақша
салғанын/аударғанын растайды.
_____________________________________________________________________
(цифрлармен және жазумен)
Банктің уәкілетті тұлға
Банктің мөрі

Статья 17. Порядок обжалования
Решения комиссии, а также иные действия (бездействия), возникающие из общественных отношений, связанных с проведением государством разовой акции по легализации имущества, обжалуются в суд в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Статья 18. Порядок введения в действие настоящего Закона
Настоящий Закон вводится в действие с 1 сентября 2014 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
от _________________________
____________________________
____________________________
(орган, куда подается заявление)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на проведение легализации имущества
(заполняется в двух экземплярах)
Ф.И.О. ______________________________________________________________
ИИН _________________________________________________________________
Место жительства ____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид ___________, серия ___________
№ ________________ выдан ____________ дата выдачи ___________________
Перечень легализуемого имущества
Стоимость имущества (тыс. тенге)
Расположенное по адресу
Итого стоимость имущества
К заявлению прилагаю следующие документы (наименование, серия, номер, когда и кем выдан):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(дата)       (подпись заявителя)          (Ф.И.О. заявителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись специалиста, принявшего заявление)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись руководителя органа)
МП             Дата принятия заявления:            20___ года
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Закону Республики Казахстан
от _______________________
__________________________
__________________________
(наименование органа)
Справка
о подтверждении внесения/перевода денег на
сберегательный счет для легализации денег
Дата выдачи справки «___» ___________ 20___ года
Банк __________________________________________________________
(полное наименование банка)
Удостоверяет, что субъект легализации _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ф.и.о., документ удостоверяющий личность
(№, кем и когда выдан), место жительства, ИИН)
Внес/перевел деньги «___» ___________ 20___ года на
сберегательный счет в сумме _________________________________________
_____________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Уполномоченное лицо банка
Печать банка