"Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 792 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 802 қаулысымен

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2014 года № 792. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 802

Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 04.12.2018 № 802 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 24-25, 219-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсiн:

Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2018 № 802.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 24-25, ст. 219) следующие изменения и дополнения:

1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiнде:
кестедегі мына:
"
19.20.2
Мұнай отыны (мазут) және газойлдар (дизельдi отын); мұнай дистилляттары
19.20.22
Бензин түрiндегi реактивтi отын
19.20.23
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де жеңiл мұнайды қайта айдау өнiмдерi, жеңiл мұнай дистиляттары
19.20.24
Керосин
19.20.25
Керосин түрiндегi реактивтi отын
19.20.27
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де орташа мұнайды қайта айдау өнiмдерi, орташа мұнай дистиляттары
19.20.28
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген мұнай отыны (мазут)
19.20.29
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген ауыр мұнай дистиляттары
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.20.2
Мұнай отыны (мазут) және мұнай дистилляттары
19.20.23
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де жеңіл мұнайды қайта айдау өнімдері, жеңіл мұнай дистиляттары
19.20.24
Керосин
19.20.25
Керосин түріндегі реактивті отын
19.20.27
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де орташа мұнайды қайта айдау өнімдері, орташа мұнай дистиляттары
19.20.28
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген мұнай отыны (мазут)
19.20.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген ауыр мұнай дистиляттары
";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiнде:
кестедегі мына:
"
19.20.2
Мұнай отыны (мазут) және газойлдар (дизельдi отын); мұнайлы дистилляттар
19.20.22
Бензин тәріздес реактивтi отын
19.20.23
Өзге де мұнайды қайта айдау жеңіл өнімдері, енгізілмегіен, жеңіл мұнай дистиляттары
19.20.24
Керосин
19.20.25
Керосин тәріздес реактивтi отын
19.20.27
Өзге де топтамаларға енгiзiлмеген мұнайды қайта айдаудың орташа өнiмдерi, орташа мұнай дистиляттары
19.20.28
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген мұнай отыны (мазут)
19.20.29
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген ауыр мұнай дистиляттары
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
19.20.2
Мұнай отыны (мазут) және мұнай дистилляттары
19.20.23
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де жеңіл мұнайды қайта айдау өнімдері, жеңіл мұнай дистиляттары
19.20.24
Керосин
19.20.25
Керосин түрiндегi реактивтi отын
19.20.27
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де орташа мұнайды қайта айдау өнімдері, орташа мұнай дистиляттары

1) в перечне товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк", утвержденном указанным постановлением:
в таблице строки:
"
19.20.2
Топливо нефтяное (мазут) и газойли (топливо дизельное); дистилляты нефтяные
19.20.22
Топливо реактивное типа бензина
19.20.23
Продукты перегонки нефти легкие прочие, дистилляты нефтяные легкие, не включенные в другие группировки
19.20.24
Керосин
19.20.25
Топливо реактивное типа керосина
19.20.27
Продукты перегонки нефти средние прочие, дистилляты нефтяные средние, не включенные в другие группировки
19.20.28
Топливо нефтяное (мазут), не включенное в другие группировки
19.20.29
Дистилляты нефтяные тяжелые, не включенные в другие группировки
"
изложить в следующей редакции:
"
19.20.2
Топливо нефтяное (мазут) и дистилляты нефтяные
19.20.23
Продукты перегонки нефти легкие прочие, дистилляты нефтяные легкие, не включенные в другие группировки
19.20.24
Керосин
19.20.25
Топливо реактивное типа керосина
19.20.27
Продукты перегонки нефти средние прочие, дистилляты нефтяные средние, не включенные в другие группировки
19.20.28
Топливо нефтяное (мазут), не включенное в другие группировки
19.20.29
Дистилляты нефтяные тяжелые, не включенные в другие группировки
";
2) в перечне товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Морпорт Актау", утвержденном вышеназванным постановлением:
в таблице строки:
"
19.20.2
Топливо нефтяное (мазут) и газойли (топливо дизельное); дистилляты нефтяные
19.20.21
Топливо моторное (бензин, в том числе авиационный)
19.20.22
Топливо реактивное типа бензина
19.20.23
Продукты перегонки нефти легкие прочие, дистилляты нефтяные легкие, не включенные в другие группировки
19.20.24
Керосин
19.20.25
Топливо реактивное типа керосина
19.20.26
Газойли (топливо дизельное)
19.20.27
Продукты перегонки нефти средние прочие, дистилляты нефтяные средние, не включенные в другие группировки
19.20.28
Топливо нефтяное (мазут), не включенное в другие группировки
19.20.29
Дистилляты нефтяные тяжелые, не
включенные в другие группировки
"
изложить в следующей редакции:
"
19.20.2
Топливо нефтяное (мазут) и дистилляты нефтяные
19.20.23
Продукты перегонки нефти легкие прочие, дистилляты нефтяные легкие, не включенные в другие группировки
19.20.24
Керосин
19.20.25
Топливо реактивное типа керосина
19.20.27
Продукты перегонки нефти средние прочие, дистилляты нефтяные средние, не включенные в другие группировки

19.20.28
Басқа топтамаларға енгізілмеген мұнай отыны (мазут)
19.20.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген ауыр мұнай дистиляттары
";
мына:
"
20.60.99
Химиялық тарлшықтар өндіру саласындағы қызметтер
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
20.14.21
Техникалық майлы спирттер
20.14.22
Бір атомды спирттер
20.14.23
Гликольдер (екі атомды спирттер: диолдар), көп атомды спирттер, циклдік спирттер және олардың туындылары
21.10
Негізгі фармацевтикалық өнімдер
21.10.1
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.10
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.2
Лизин, глютамин қышқылы және олардың тұздары; төрттік тұздар және аммоний гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары мен тұздары
21.10.20
Лизин, глютамин қышқылы және олардың тұздары; төрттік тұздар және аммоний гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары мен тұздары
21.10.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген лактондар; конденсацияланбаған пиразольды сақинадан, пиримидті сақинадан, пиперазинді сақинадан, конденсацияланбаған триазинді сақинадан немесе фенотиазинді сақинадан тұратын азоттың гетероатомдарымен гетероциклдік қосылыстар
21.10.31
Басқа топтамаларға енгізілмеген лактондар; конденсацияланбаған пиразольды сақинадан, пиримидті сақинадан, пиперазинді сақинадан, конденсацияланбаған триазинді сақинадан немесе фенотиазинді сақинадан тұратын азоттың гетероатомдарымен гетероциклдік қосылыстар
21.10.32
Сульфонамид
21.10.4
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, жай және күрделі қант эфирлері және олардың басқа топтамаларға енгізілмеген тұздары
21.10.40
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, жай және күрделі қант эфирлері және олардың басқа томтамаларға енгізілмеген тұздары
21.10.5
Провитаминдер, витаминдер және гармондар; өсімдік гликозидтері, алкалоидтары, олардың тұздары; антибиотиктер
21.10.51
Провитаминдер, витаминдер және олардың туындылары
21.10.52
Гормондар, олардың туындылары; басым түрде гармон ретінде пайдаланылатын стероидтар, басқалар
21.10.53
Гликозидтер, өсімдік алкалоидтары, олардың тұздары, жай және күрделі эфирлер және олардың туындылары
21.10.54
Антибиотиктер
21.10.6
Темірлер және басқа органдар; олардың сығындылары және басқа томтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар заттары
21.10.60
Темірлер және басқа органдар; олардың сығындылары және басқа томтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар заттары
21.20
Фармацевтикалық препараттар
21.20.1
Дәрі-дәрмектер

19.20.28
Топливо нефтяное (мазут), не включенное в другие группировки
19.20.29
Дистилляты нефтяные тяжелые, не включенные в другие группировки
";
после строки:
"
20.60.99
Услуги в области производства волокон химических
"
дополнить строками следующего содержания:
"
20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты многоатомные, спирты циклические и их производные
21.10
Продукты фармацевтические основные
21.10.1
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их соли и эфиры сложные
21.10.10
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их соли и эфиры сложные
21.10.2
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли четвертичные и гидроксиды аммония; фосфоаминолипиды; амиды, их производные и соли
21.10.20
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли четвертичные и гидроксиды аммония; фосфоаминолипиды; амиды, их производные и соли
21.10.3
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения гетероциклические только с гетероатомами азота, содержащими неконденсированное пиразольное кольцо, пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо, неконденсированное триазиновое кольцо или фенотиазиновую
21.10.31
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения гетероциклические только с гетероатомами азота, содержащими неконденсированное пиразольное кольцо, пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо, неконденсированное триазиновое кольцо или фенотиазиновую
21.10.32
Сульфонамиды
21.10.4
Сахара, химически чистые, не включенные в другие группировки, эфиры сахаров простые и сложные и их соли, не включенные в другие группировки
21.10.40
Сахара, химически чистые, не включенные в другие группировки, эфиры сахаров простые и сложные и их соли, не включенные в другие группировки
21.10.5
Провитамины, витамины и гормоны; гликозиды, алкалоиды растительные, их соли; антибиотики
21.10.51
Провитамины, витамины и их производные
21.10.52
Гормоны, их производные; стероиды, используемые преимущественно как гормоны, прочие
21.10.53
Гликозиды, алкалоиды растительные, их соли, эфиры простые и сложные и их производные
21.10.54
Антибиотики
21.10.6
Железы и органы прочие; их экстракты и прочие вещества человека или животного, не включенные в другие группировки
21.10.60
Железы и органы прочие; их экстракты и прочие вещества человека или животного, не включенные в другие группировки
21.20
Препараты фармацевтические
21.20.1
Лекарства

21.20.11
Құрамында пенициллин бар дәрі-дәрмектер немесе басқа антибиотиктер
21.20.12
Құрамында гормондар бар дәрі-дәрмектер, бірақ антибиотиктер емес
21.20.13
Құрамында алколоидтер бар дәрі-дәрмектер немесе олардың туындылары, бірақ гормондар немесе антибиотиктер емес
21.20.2
Басқа фармацевтикалық препараттар
21.20.21
Сарысулар және иммундық вакциналар
21.20.22
Гормондарға немесе спермицидтерге негізделген жүктілікке қарсы химиялық препараттар
21.20.23
Диагностикалық реагенттер және басқа фармацевтикалық препараттар

21.20.11
Лекарства, содержащие пенициллин или антибиотики прочие
21.20.12
Лекарства, содержащие гормоны, но не антибиотики
21.20.13
Лекарства, содержащие алкалоиды или их производные, но не гормоны или антибиотики
21.20.2
Препараты фармацевтические прочие
21.20.21
Сыворотки и вакцины иммунные
21.20.22
Препараты химические противозачаточные, основанные на гормонах или спермицидах
21.20.23
Реагенты диагностические и препараты фармацевтические прочие

21.20.24
Желімді таңу материалдары, кетгут және ұқсас материалдар, алғашқы жәрдем дәрі қобдишалары
";
3) осы қаулыға қосымшаға сәйкес "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) тiзбесімен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 15 шілдедегі
№ 792 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру
мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) тiзбесi
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4

21.20.24
Материалы перевязочные клейкие, кетгут и материалы аналогичные, аптечки первой помощи
";
3) дополнить перечнем товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Химический парк Тараз", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2014 года № 792
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг)
по видам деятельности, соответствующим целям
создания специальной экономической зоны
"Химический парк Тараз"
Код
ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4

20.11
Өнеркәсiп газдарын өндiру
20.11.1
Өнеркәсiп газдары
20.11.11
Сутегi, аргон, асыл (инерттi) газдар, азот және оттегi
20.11.12
Көмiртек диоксидi және өзге де бейорганикалық оттегiнiң металл еместерiнiң қосылыстары
20.11.13
Сұйық және қысылған ауа
20.13.2
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген химиялық элементтер; қышқылдар және бейорганикалық қосындылар
20.13.21
Металлоидтар
20.13.22
Галогендi немесе күкiрттi металл емес қосындылары
20.13.23
Сiлтiлi және сiлтiлi жерлi; жерде сирек кездесетiн металдар, скандий және иттрий; сынап
20.13.24
Сутегi хлоридi; олеум; фосфорлы ангидрид; өзге де бейорганикалық қышқылдар; кремний және күкiрт диоксидi
20.13.25
Тотықтар, гидроксидтер мен переоксидтер; гидразин және гидроксиламин және олардың органикалық емес тұздары
20.13.3
Металдардың галогенидтерi; гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.31
Металдардың галогенидтерi
20.13.32
Гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.4
Сульфидтер және сульфаттар; нитраттар, фосфаттар және карбонаттар
20.13.41
Сульфидтер, сульфиттер және сульфаттар
20.13.42
Фосфинаттар, фосфонаттар, фосфаттар, полифосфаттар және нитраттар (калийден басқа)
20.13.43
Карбонаттар
20.13.5
Өзге металл тұздары
20.13.51
Оксометалды және пероксометалды қышқылдар тұздары, бағалы металдар коллоидтерi
20.13.52
Бағалы металдардың амальгамдарынан басқа амальгамдарды, тазартылған суды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгiзiлмеген бейорганикалық қосындылар
20.13.6
Өзге де негiзгi химиялық бейорганикалық заттар
20.13.62
Цианидтер, цианид тотықтары және кешендi цианидтер; фульминаттар, цианаттар және тиоцианаттар; силикаттар; бораттар; пербораттар; бейорганикалық қышқылдар немесе өзге де пероксиқышқылдар тұздары
20.13.63
Сутегi пероксиді
20.13.64
Фосфидтер; карбидтер; гидридтер; нитридтер; азидтер; силицидтер және боридтер
20.13.65
Жерде сирек кездесетiн металдардың, иттрийдің және скандидің немесе осы металдар қоспаларының қоспалары
20.13.66
Сублимацияланған, тежелген және колоидтi күкiрттен басқа күкірт
20.13.67
Күйдiрiлген темiр пириттері
20.13.68
Пьезоэлектрлi кварц; бағалы немесе жартылай бағалы, жасанды немесе қалпына келтірілген, өңделмеген тастар
20.14
Өзге де негiзгi органикалық химиялық заттар өндiру
20.14.1
Көмiрсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Ациклдi көмiрсутектер
20.14.12
Циклдi көмiрсутектер
20.14.13
Ациклдi көмiрсутектердiң галоидтi туындылары
20.14.14
Көмiрсутектердiң сульфиттелген, нитриттелген немесе нитрозирленген, галогенделген немесе галогенделмеген туындылары
20.14.19
Көмiрсутектердiң өзге де туындылары
20.14.24
Фенолдар, фенолоспирттер және фенолдардың туындылары

20.11
Производство промышленных газов
20.11.1
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные) газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.13.2
Элементы химические, не включенные в другие группировки; кислоты и соединения неорганические
20.13.21
Металлоиды
20.13.22
Соединения неметаллов галогенные или серные
20.13.23
Металлы щелочные и щелочноземельные;
металлы редкоземельные, скандий и иттрий;
ртуть
20.13.24
Водород хлорид; олеум; ангидрид фосфорный;
кислоты неорганические прочие; диоксид
кремния и серы
20.13.25
Оксиды, гидроксиды и пероксиды; гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли
20.13.3
Галогениды металлов; гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.31
Галогениды металлов
20.13.32
Гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.4
Сульфиды и сульфаты; нитраты, фосфаты и карбонаты
20.13.41
Сульфиды, сульфиты и сульфаты
20.13.42
Фосфинаты, фосфонаты, фосфаты, полифосфаты и нитраты (кроме калия)
20.13.43
Карбонаты
20.13.5
Соли металлов прочих
20.13.51
Соли кислот оксометаллических и пероксометаллических, коллоиды металлов драгоценных
20.13.52
Соединения неорганические, не включенные в другие группировки, включая воду дистиллированную, амальгамы, кроме амальгамы металлов драгоценных
20.13.6
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.62
Цианиды, оксиды цианидов и цианиды комплексные; фульминаты, цианаты и тиоцианаты; силикаты; бораты; пербораты; соли кислот неорганических или пероксикислот
20.13.63
Пероксид водорода
20.13.64
Фосфиды; карбиды; гидриды; нитриды; азиды;
силициды и бориды
20.13.65
Соединения металлов редкоземельных, иттрия и скандия или смесей этих металлов
20.13.66
Сера, кроме сублимированной, осажденной и коллоидной
20.13.67
Пириты железа обожженные
20.13.68
Кварц пьезоэлектрический;
камни драгоценные или полудрагоценные искусственные или восстановленные необработанные
20.14
Производство прочих основных органических химических веществ
20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные или нитрозированные, галогенированные или негалогенированные
20.14.19
Производные углеводородов
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов

20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.32
Қаныққан ациклдi монокарбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қаныққан, цикланды, циклендi немесе циклотерпендi қышқылдар, ациклдi поликарбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.34
Хош иiстi поликарбонды және құрамында оттегi бар қосымша функционалдық топтармен карбонды қышқылдар; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтармен органикалық қосылыстар
20.14.41
Амминдiк функционалдық топпен қосындылар
20.14.42
Лизиндi және глютаминдi қышқылдан басқа, құрамында оттегi бар функционалдық топты қамтитын аминоқосындылар
20.14.44
Өзге де құрамында азот бар функционалдық топтармен қосындылар
20.14.5
Күкiрттi органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосындылар; өзге де гетероцикликалық қосындылар
20.14.51
Күкiрттi органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосындылар
20.14.52
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген гетероциклдiк қосындылар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдардың және өзге де бейорганикалық қышқылдардың күрделi эфирлерi (галоидтi сутек қышқылының күрделi эфирлерiнен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенденген, сульфиттелген, нитриттелген, нитрозирленген туындылары
20.14.6
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталилер және жартылай ацеталилер; өзге де органикалық қосындылар
20.14.61
Альдегидтi функциясы бар қосындылар
20.14.62
Кетонды функциясы және хинонды функциясы бар қосындылар
20.14.63
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталилер және жартылай ацеталилер мен олардың туындылары
20.14.64
Ферменттер және өзге де органикалық қосындылар
20.14.7
Негiзгi түрлi химиялық органикалық өнiмдер
20.14.71
Өсiмдiк өнiмдерiнiң немесе шайырлардың туындылары
20.15
Тыңайтқыштар мен құрамында азот бар қоспалар өндiру
20.15.1
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.10
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.2
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.20
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.3
Азотты, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.31
Несепнәр
20.15.32
Аммоний сульфаты
20.15.33
Аммоний нитраты
20.15.35
Аммоний нитратының кальций карбонатымен немесе тыңайтқыштар болып табылмайтын өзге де бейорганикалық заттармен қоспалары
20.15.39
Азотты тыңайтқыштар және олардың өзге де қоспалары
20.15.4
Фосфорлы, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.41
Суперфосфаттар
20.15.49
Өзге де фосфорлы тыңайтқыштар
20.15.5
Калийлi, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.51
Калий хлоридi

20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические;
кислоты карбоновые и их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые, цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с дополнительными кислородсодержащими функциональными группами; их производные кроме салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие
кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие; соединения гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и кислот неорганических прочих (кроме, эфиров сложных кислоты галоидоводородной) и их соли; их производные галогенированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали; соединения органические прочие
20.14.61
Соединения с альдегидной функцией
20.14.62
Соединения с кетоновой функцией и хиноновой функцией
20.14.63
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали и их производные
20.14.64
Ферменты и соединения органические прочие
20.14.7
Продукты химические органические основные различные
20.14.71
Производные продуктов растительных или смол
20.15
Производство удобрений и азотосодержащих смесей
20.15.1
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.10
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.2
Хлорид аммония; нитриты
20.15.20
Хлорид аммония; нитриты
20.15.3
Удобрения азотные, минеральные или химические
20.15.31
Мочевина
20.15.32
Сульфат аммония
20.15.33
Нитрат аммония
20.15.35
Смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или неорганическими веществами прочими, не являющимися удобрениями
20.15.39
Удобрения азотные и их смеси прочие
20.15.4
Удобрения фосфорные, минеральные или химические
20.15.41
Суперфосфаты
20.15.49
Удобрения фосфорные прочие
20.15.5
Удобрения калийные, минеральные или химические
20.15.51
Хлорид калия

20.15.52
Калий сульфаты
20.15.59
Өзге де калийлi тыңайтқыштар
20.15.6
Таблеткалардағы, ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы салмағы 10 кг-нан аспайтын тыңайтқыштардан басқа натрий нитраты
20.15.60
Таблеткалардағы, ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы салмағы 10 кг-нан аспайтын тыңайтқыштардан басқа натрий нитраты
20.15.7
Өзге де топтамаларға енгiзiлмеген тыңайтқыштар
20.15.71
Үш қоректiк элементтен: азоттан, фосфордан және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.72
Диаммоний гидроортофосфаты (диаммоний фосфат)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Екi қоректiк элементтен: азоттан және фосфордан тұратын тыңайтқыштар
20.15.75
Екi қоректiк элементтен: фосфордан және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.76
Калий нитраты
20.15.79
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, кемiнде екi элементтен (нитраттар, фосфаттар) тұратын минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.16
Бастапқы нысандағы пластмассалар өндiру
20.16.1
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлерi
20.16.10
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлерi
20.16.2
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлерi
20.16.20
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлерi
20.16.3
Бастапқы нысандардағы галогенденген өзге де винилхлорид немесе олефин полимерлерi
20.16.30
Бастапқы нысандардағы галогенденген өзге де винилхлорид немесе олефиндер полимерлерi
20.16.4
Бастапқы нысандардағы спирттiң полиацеталилерi, полиэфирлерi және эпоксидтi шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидтi шайырлар, өзге де полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.40
Бастапқы нысандардағы спирттiң полиацеталилерi, полиэфирлерi және эпоксидтi шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидтi шайырлар, басқа полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы нысандардағы өзге де пластмассалар; ион алмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы нысандардағы өзге де пропилен немесе олефиндер полимерлерi
20.16.53
Бастапқы нысандардағы полиакрилаттар
20.16.54
Бастапқы нысандардағы полиамидтер
20.16.55
Бастапқы нысандардағы карбидтi, тионесепнәрлi және меламиндi шайырлар
20.16.56
Бастапқы нысандардағы өзге де аминошайырлар, фенолды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы нысандардағы силикондар
20.16.59
Өзге де бастапқы нысандардағы пластмассалар
20.17
Бастапқы нысандағы синтетикалық каучук өндiру
20.17.1
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.20
Пестицидтердi және өзге де агрохимиялық өнiмдердi өндiру
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнiмдер
20.20.11
Бөлшек сауда үшiн қалыптарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған инсектицидтер

20.15.52
Сульфат калия
20.15.59
Удобрения калийные прочие
20.15.6
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.60
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.7
Удобрения, не включенные в другие группировки
20.15.71
Удобрения, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
20.15.72
Гидроортофосфат диаммония (диаммоний фосфат)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Удобрения, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор
20.15.75
Удобрения, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
20.15.76
Нитрат калия
20.15.79
Удобрения минеральные или химические, содержащие не менее двух элементов (нитраты, фосфаты), не включенные в другие группировки
20.16
Производство пластмасс в первичной форме
20.16.1
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.10
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие; смолы ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в первичных формах
20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы прочие, смолы фенольные и полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.16.59
Пластмассы прочие в первичных формах
20.17
Производство синтетического каучука в первичной форме
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.20
Производство пестицидов и прочей агрохимической продукции
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.11
Инсектициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий

20.20.12
Бөлшек сауда үшiн қалыптарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған өзге де гербициттер
20.20.13
Өсiп кетулерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшiн қалыптағы немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған өсiмдiктердiң өсуiн реттеуiштер
20.20.14
Бөлшек сауда үшiн қалыптағы немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары
20.20.15
Бөлшек сауда үшiн нысандарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған фунгицидтер
20.20.19
Өзге де пестицидтер және басқа агрохимиялық өнiмдер
20.30
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыш заттар, типографиялық бояу мен мастика өндiру
20.30.1
Полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.12
Судан басқа ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген күрделi полиэфирлер, акрилдер немесе винилдi полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнiмдер; суретшiлерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар
20.30.21
Пигменттер, күңгiрттендiргiштер және дайын бояулар, эмальдар мен шыны тәрiздi әйнекшелер, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшiлер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларын дайындау үшiн пайдаланылатын суретшiлер бояуы; реңк беретiн бояғыштар, бос уақытқа арналған бояулар мен жинақтардағы таблеткалардағы, тюбиктердегi, банкалардағы, құтылардағы, тартпалардағы немесе ұқсас қалыптардағы немесе орамдардағы ұқсас өнiмдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.5
Өзге химиялық өнімдер өндіру
20.51
Жарылғыш заттар
20.51.1
Дайын жарылғыш заттар; бикфорд баулары; запалдар; жарғыштар және детонациялаушы баулар; электр детонаторлар; отшашулар
20.51.11
Пропелленттi оқ-дәрiлер мен дайын жарылғыш заттар
20.51.12
Бикфорд баулары; детонациялаушы баулар; капсюльдер-детонаторлар; запалдар; электр детонаторлары
20.52
Желiм өндiру
20.52.1
Желiмдер
20.52.10
Желiмдер
20.59
Басқа санаттарға енгiзiлмеген өзге де химиялық өнiмдер өндiру
20.59.4
Майлайтын материалдар; қосымдар; антифриздер
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнiмдерге арналған қосымдар
20.59.43
Гидравликалық тежегiш сұйықтықтары; антифриздер мен мұз ерiткiштер
20.59.5
Өзге де химиялық өнiмдер
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояушы, бояуды тездететiн немесе бекiтушi бояғыштар және ұқсас өнiмдер

20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы роста растений, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.14
Средства дезинфицирующие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.19
Пестициды прочие и продукты агрохимические прочие
20.30
Производство красок, лаков и аналогичных красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
20.30.12
Краски и лаки на основе сложных полиэфиров, акрилов или виниловых полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты прочие; краска для художников и краска типографская
20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали и глазури стекловидные, ангобы, глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые художниками, учащимися или для оформления вывесок; красители оттеночные, краски для досуга и продукты аналогичные в наборах, таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.5
Производство прочих химических продуктов
20.51
Вещества взрывчатые
20.51.1
Вещества взрывчатые готовые; шнуры бикфордовы; запалы; взрыватели и шнуры детонирующие; электродетонаторы; фейерверки
20.51.11
Пороха пропеллентные и вещества взрывчатые готовые
20.51.12
Шнуры бикфордовы; шнуры детонирующие; капсюли-детонаторы; запалы; электродетонаторы
20.52
Производство клея
20.52.1
Клеи
20.52.10
Клеи
20.59
Производство прочих химических продуктов, не включенных в другие категории
20.59.4
Материалы смазочные; присадки; антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы); присадки для масел минеральных и продуктов аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические; антифризы и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие крашение или фиксирующие красители и продукты аналогичные

20.59.56
Металл бетiн улау құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткiштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген аралас өндiрiстердiң химиялық және қалдықты өнiмдерi
20.60
Жасанды талшықтар өндiру
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут және кардотүтiлмеген және таралып түтiлмеген синтетикалық штапельдi талшықтар
20.60.12
Полиамидтерден және полиэфирлерден жасалған төзiмдiлiгi жоғары филаменттi жiптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаменттi жiптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут және кардотүтiлмеген және таралып түтiлмеген штапельдi жасанды талшықтар
20.60.22
Вискозды талшықтан жасалған төзiмдiлiгi жоғары филаменттi жiптер
20.60.23
Өзге де жеке филаменттi жасанды жiптер
20.60.24
Жасанды монофиламенттi жiптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған лента мен ұқсас бұйымдар
22.11
Резеңке дөңгелекқап мен камералар жасау; резеңке дөңгелекқаптарды қалпына келтiру
22.11.1
Жаңа резеңке шиналар мен камералар
22.11.11
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.12
Мотоциклдерге немесе велосипедтерге арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.13
Автобустарға немесе жүк автомобильдерiне, авиацияға арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.14
Өзге де резеңке пневматикалық жаңа шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, өзге өндiрiстiк машиналарға арналған)
22.11.15
Резеңке камералар, тығыз немесе жастықшалы шиналар, ауысымды протекторлар және шеңберлi ленталар
22.11.16
Резеңке шиналарды қалпына келтiруге арналған дайындамалар
22.11.2
Қалпына келтiрiлген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.20
Қалпына келтiрiлген пневматикалық резеңке шиналар
22.19
Өзге де резеңке бұйымдар жасау
22.19.1
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтiрiлген резеңке
22.19.10
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтiрiлген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жiп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пiшiмдер түрiндегi резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жiп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пiшiндер түрiндегi резеңке (эбониттен басқа)
22.19.3
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтiкшелер, жеңдер мен шлангiлер
22.19.30
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтiкшелер, жеңдер мен шлангiлер

20.59.56
Составы травления металлических поверхностей; ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не включенные в другие группировки; алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества связующие для литейных форм или стержней; продукты химические и остаточные смежных производств, не включенные в другие группировки
20.60
Производство искусственных волокон
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие, одиночные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна
вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие, одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
22.11
Производство резиновых покрышек и камер; восстановление резиновых покрышек
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для автобусов или автомобилей грузовых, авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие (для машин сельского и лесного хозяйства, машин производственных прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или подушечные, протекторы сменные и ленты ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.19
Производство прочей резиновой продукции
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита), в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита), в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)

22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлiк (тасымалдаушы) ленталар мен келтiргiш баулар
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлiк (тасымалдаушы) ленталар мен келтiргiш баулар
22.19.5
Арқаннан басқа резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.50
Арқаннан басқа резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.6
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киiм-кешек және оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киiм-кешек және оның аксессуарлары
22.19.7
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген резеңкеден жасалған бұйымдар; эбонит; эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Емiзiктердi қоса алғанда, эбониттен басқа резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар
22.19.72
Кеуектiден басқа вулканизацияланған резеңкеден жасалған еден төсенiштерi мен жұмсақ төсенiштер
22.19.73
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, резеңкеден жасалған бұйымдар; барлық нысандардағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуектi резеңкеден жасалған еден төсенiштерi мен жұмсақ төсенiштер
22.2
Пластмассадан жасалған бұйымдар
22.21
Пластмасса табақтар, шиналар мен пiшiмдерге арналған камералар жасау
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшерi 1 мм-ден астам моножiптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пiшiмдер
22.21.10
Көлденең қимасының мөлшерi 1 мм-ден астам моножiптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пiшiмдер
22.21.2
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтiктер, айрықтар мен шлангiлер және олардың фитингтерi
22.21.21
Ығыстырылған протеиннен немесе целлюлозалы материалдардан жасалған жасанды қабықшалар, пластмассадан жасалған құбырлар, түтiктер, айрықтар, қатты шлангiлер
22.21.29
Пластмассадан жасалған өзге де құбырлар, түтiктер, шлангiлер мен фитингтер
22.21.3
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.30
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуектi пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуектi емес пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.22
Тауарларға арналған пластикалық орамдар жасау
22.22.1
Пластмассадан жасалған орам бұйымдары
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерлерiнен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.13
Қораптар, жәшiктер, тор тесiктi ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар

22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие группировки; эбонит; изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита, гигиенические или фармацевтические, включая соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины, вулканизированной, кроме пористой
22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в другие группировки; эбонит во всех формах и изделия из него; покрытия напольные и маты из пористой резины
22.2
Изделия из пластмасс
22.21
Производство пластмассовых листов, камер для шин и профилей
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина отверженного или материалов целлюлозных, трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из пластмасс
22.21.29
Трубы, трубки, шланги и фитинги из пластмасс прочие
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс непористые
22.22
Производство пластиковых упаковок для товаров
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из пластмасс аналогичные

22.22.14
Шөлмектер, шишалар, флакондар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де орам бұйымдары
22.23
Пластикалы құрылыс бұйымдарын жасау
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және созылмалы еден төсенiштерi
22.23.11
Орамдардағы немесе табақтар түрiндегi пластмассадан жасалған еденге, қабырғаға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпақтар, су ағызу бөшкелерi және пластмассадан жасалған өзге де санитариялық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден астам ыдыстар
22.23.14
Есiктер, терезелер, есiктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есiк табалдырықтары, терезе қақпақтары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар және пластмассадан жасалған олардың бөлшектерi
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум түрiндегi созылмалы еден төсенiштерi және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, пластмассадан жасалған өзге де құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.29
Өзге де пластикалық бұйымдар жасау
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.21
Енi 20 см-ден аспайтын, пластмассадан жасалған орамдардағы немесе жалпақ нысандағы ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга
22.29.22
Пластмассадан жасалған, өздiгiнен желiмденетiн ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга және өзге де жалпақ нысандар
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайдаланылатын асханалық, ас үйлiк, дәретхана заттары және өзгелерi
22.29.24
Пластмассадан жасалған шамдар мен жарық арматураларының бөлшектерi, жарқырайтын көрсеткiштер және басқа топтамаларға енгiзiлмеген ұқсас бұйымдар
22.29.25
Пластмассадан жасалған кеңсе және мектеп керек-жарақтары
22.29.26
Жиһаз, көлiк құралдарына арналған фурнитура, мүсiндер мен пластмассадан жасалған өзге де әшекей бұйымдар
22.29.29
Пластиктен жасалған өзге де бұйымдар
23.1
Шыны және шыныдан жасалған бұйымдар
23.13
Шұңғыл шыны бұйымдарын өндiру
23.13.1
Шұңғыл шыны
23.13.11
Бөтелкелер, банкалар, флакондар және ампуладан басқа, шыныдан жасалған өзге де ыдыстар; шыныдан жасалған тығындар, қақпақтар және өзге де тығындау құралдары
23.14
Шыны талшығын өндiру
23.14.1
Шыны талшық

22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс
22.23
Производство строительных пластиковых изделий
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и крышки, бачки смывные и изделия санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичные вместимостью более 300 литров из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия типа винила, линолеума и так далее
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие, не включенные в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.29
Производство прочих пластиковых изделий
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга в рулонах или плоской формы из пластмасс шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга и прочие плоские формы, самоклеящиеся из пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые, кухонные, туалетные и прочие из пластмасс
22.29.24
Детали ламп и арматуры осветительной, указатели светящиеся и изделия аналогичные из пластмасс, не включенные в другие группировки
22.29.25
Принадлежности канцелярские и школьные из пластмасс
22.29.26
Фурнитура для мебели, транспортных средств, статуэтки и украшения прочие из пластмасс
22.29.29
Изделия из пластика прочие
23.1
Производство стекла и изделия из стекла
23.13
Стекло полое
23.13.1
Стекло полое
23.13.11
Бутылки, банки, флаконы и прочая тара из стекла, кроме ампул; пробки, крышки и средства укупорочные прочие из стекла
23.14
Производство стекловолокна
23.14.1
Стекловолокно

23.14.11
Шыны талшықтан кесiлген ленталар, тегiстегiш, иiрiмжiп, тұлымдар
23.14.12
Шыны матадан басқа шыны талшықтан жасалған бетперделер, кiшкентай жөкелер, торлар, жұмсақ төсенiштер, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар
23.5
Цемент, ізбес (әк) және гипс
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цемент клинкерлерi
23.51.12
Портландцемент, сазбалшықты цемент, қожды цемент және гидравликалық ұқсас цемент
23.52
Әк және құрылыс гипсiн өндiру
23.52.1
Сөндiрiлген, сөндiрiлмеген және гидравликалық әк
23.52.10
Сөндiрiлген, сөндiрiлмеген және гидравликалық әк
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Кальцийлендірілген немесе агломерленген доломит
23.52.30
Кальцийлендірілген немесе агломерленген доломит
23.62
Құрылыс мақсаттары үшiн гипстен жасалған бұйымдар өндiру
23.62.1
Құрылыс мақсаттары үшiн гипстен жасалған бұйымдар
23.62.10
Құрылыс мақсаттары үшiн гипстен жасалған бұйымдар
23.99
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге металл емес минералды өнiм өндiру
23.99.1
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге металл емес минералды бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негiзiндегi қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежегiштерге, муфталарға және құрастырылмаған қалыптағы ұқсас типтi бұйымдарға арналған фрикциялық материал
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негiзделген битум қоспалары
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негiзiнде жасалған өнiмдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа жасанды корунд
23.99.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге металл емес минералды өнiмдер
28.96
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған жабдық
28.96.1
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық
28.96.10
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық
28.96.2
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан бұйымдарды өндіруге арналған жабдық
28.96.20
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық
41.00
Ғимараттар мен құрылыстарды салу жөніндегі жұмыстар
41.00.2
Тұрғын емес ғимараттар
41.00.4
Тұрғын емес ғимараттарды салу жөніндегі құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, реконструкциялау, қалпына келтіру жөніндегі жұмыстар)

23.14.11
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели и изделия прочие из стекловолокна, кроме стеклотканей
23.5
Производство цемента, извести и гипса
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и цементы гидравлические аналогичные
23.52
Производство извести и строительного гипса
23.52.1
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.10
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.30
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.62
Производство изделий из гипса для строительных целей
23.62.1
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.10
Изделия из гипса для строительных целей
23.99
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе асбеста и карбоната магния; изделия из таких смесей или асбеста; материал фрикционный для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте природном или связанных с ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
23.99.19
Продукты минеральные неметаллические, не включенные в другие группировки
28.96
Производство оборудования для переработки резины, пластмасс и других полимерных
материалов
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
41.00
Работы по возведению зданий и сооружений
41.00.2
Здания нежилые
41.00.4
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое строительство, ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)

41.00.40
Тұрғын үй ғимараттарды салу жөніндегі құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, реконструкциялау, қалпына келтіру жөніндегі жұмыстар)

41.00.40
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое строительство, ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)