Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкестігіне аттестаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 шілдедегі № 816 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 3 қыркүйектегі № 543 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 03.09.2018 № 543 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңы 24-1-бабының 9-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкестігіне аттестаттау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 23 шілдедегі
№ 816 қаулысымен
бекітілген
Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар мен көлік инфрақұрылымы
объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын,
оның ішінде қол жүгі мен багажын тексеріп қарауды жүргізу
тәртібі мен талаптарына сәйкестігіне аттестаттау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар мен көлік
инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкестігіне аттестаттау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңы 24-1-бабының 9-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидалар азаматтық авиация саласындағы көлік қызметі субъектілеріне қолданылмайды.
3. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) көлік инфрақұрылымының объектілерін тексеріп қарау - техникалық құралдарды, жабдықтарды, құжаттаманы, ұйымдық құрылымды Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен жолаушылар мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына (бұдан әрі — тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптары) сәйкестігіне тексеру бойынша уәкілетті мемлекеттік орган жүзеге асыратын іс-қимыл;

Об утверждении Правил аттестации субъектов транспортной деятельности на соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2014 года № 816. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2018 года № 543 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.09.2018 № 543 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 24-1 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила аттестации субъектов транспортной деятельности на соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2014 года № 816
Правила
аттестации субъектов транспортной деятельности на соответствие
порядку и требованиям по проведению досмотра пассажиров и лиц,
посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей,
находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа
1. Общие положения
1 Настоящие Правила аттестации субъектов транспортной деятельности на соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра пассажиров и лиц посещающих объекты транспортной инфраструктуры вещей находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа, (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 9 статьи 24-1 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан".
2. Настоящие Правила не распространяются на субъектов транспортной деятельности в сфере гражданской авиации.
3 В Правилах используются следующие понятия:
1) обследование объектов транспортной инфраструктуры -осуществляемое уполномоченным государственным органом действие по проверке технических средств, оборудования, документации, организационной структуры на соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажу утвержденным Правительством Республики Казахстан (далее - порядок и требования по проведению досмотра);

2) көлік қызметі субъектілерін аттестаттау туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік) - көлік қызметі субъектілеріне берілетін және оның тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкестігін растайтын құжат;
3) өтінім беруші - меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде көлік инфрақұрылымы объектісі бар көлік қызметі субъектісі;
4) тексеріп қарау кезінде қолданылатын техникалық құралдар - жолаушылар мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын тексеріп қарауды жүзеге асыру кезінде дербес немесе қандай да бір жүйенің бөлігі ретінде пайдалануға арналған арнайы құрылғылар;
5) уәкілетті мемлекеттік орган - көлік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды, Қазақстан Республикасы көлік кешенінің қызметін үйлестіру мен реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2. Көлік қызметі субъектілерін тексеріп қарауды жүргізу тәртібі
мен талаптарына сәйкестігіне аттестаттау тәртібі
4. Көлік қызметі субъектілерін тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкестігіне аттестаттауды уәкілетті мемлекеттік орган жүргізеді.
5. Көлік қызметі субъектісін аттестаттаудың жалпы мерзімі аттестаттау жүргізуге өтінім келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспауы тиіс.
6. Аттестаттау жүргізу үшін өтінім беруші осы Қағидаларға
2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, 1-қосымшаға сәйкес өтінім береді.
7. Әрбір көлік инфрақұрылымы объектісіне жеке өтінім беріледі.
8. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, уәкілетті мемлекеттік орган өтінім мен құжаттарды қараусыз қайтарады, ол туралы күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде бас тарту негіздері бар тиісті хатты жібереді.
9. Анықталған кемшіліктерді жойғаннан кейін көлік қызметі субъектісі осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен қайта өтінім береді.
10. Уәкілетті мемлекеттік орган осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
11. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес құжаттар сәйкес болған кезде уәкілетті мемлекеттік орган күнтізбелік 10 (он) күн ішінде көлік инфрақұрылымы объектісін тексеріп қарауды жүргізу үшін комиссия құрады және көлік инфрақұрылымы объектісін тексеріп қарауды жүргізудің басталу күні туралы ақпаратты қамтитын еркін нысанда ресми хабарламаны өтінім берушіге жібереді.
Комиссия құрамына уәкілетті мемлекеттік органның, ішкі істер, ұлттық қауіпсіздік органдарының өкілдері енгізіледі.

2) свидетельство об аттестации субъекта транспортной деятельности (далее - свидетельство) - документ, выдаваемый субъекту транспортной деятельности и подтверждающий его соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра;
3) заявитель - субъект транспортной деятельности, на праве собственности или ином законном основании которого находится объект транспортной инфраструктуры;
4) технические средства, применяемые при досмотре, - специальные устройства, предназначенные для использования самостоятельно или как часть какой-либо системы при осуществлении досмотра пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа;
5) уполномоченный государственный орган - центральный исполнительный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области транспорта, координацию и регулирование деятельности транспортного комплекса Республики Казахстан.
2. Порядок аттестации субъектов транспортной деятельности на
соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра
4. Аттестацию субъектов транспортной деятельности на соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра проводит уполномоченный государственный орган.
5. Общий срок аттестации субъекта транспортной деятельности не должен превышать 30 (тридцать) календарных дней с момента поступления заявки на проведение аттестации.
6. Для проведения аттестации заявитель подает заявку, согласно приложению 1, с приложением документов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. На каждый объект транспортной инфраструктуры подается отдельная заявка.
8. В случае неполноты представленных документов, уполномоченный государственный орган возвращает заявку и документы без рассмотрения, о чем направляет соответствующее письмо с обоснованиями отказа в течение 5 (пять) календарных дней.
9. После устранения выявленных недостатков субъект транспортной деятельности повторно подает заявку в порядке, установленном настоящими Правилами.
10. Уполномоченный государственный орган проверяет полноту представленных документов согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. При соответствии документов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, уполномоченным государственным органом в течение 10 (десять) календарных дней создается комиссия для проведения обследования объекта транспортной инфраструктуры и направляется официальное уведомление в произвольной форме заявителю, содержащее информацию о дате начала проведения обследования объекта транспортной инфраструктуры.
В состав комиссии включаются представители уполномоченного государственного органа, органов внутренних дел, национальной безопасности.

12. Көлік инфрақұрылымы объектілерін тексеріп қарауды жүргізу кезінде:
1) мыналармен:
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен жолаушыларды және көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін адамдарды, олардың заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын тексеріп қарау кезінде қолданылатын техникалық құралдарға қойылатын талаптарға сәйкес техникалық құралдармен;
бейнебақылау жүйелерімен;
қол жүгі мен багажды тексеріп қарауды жүргізуге арналған үстелдермен;
рентгендік-телевизиялық қондырғылармен тексеріп қарау мақсатында тексеріп қаралатын адамдардың заттары мен нәрселерін орналастыруға арналған пластик, көзбен көруге болатын сыйымдылықтармен;
тексеріп қараудан өткен жолаушылар мен келушілердің тексеріп қараудан өтпеген жолаушылармен және келушілермен байланысын болдырмауға арналған қоршаулармен;
көлік инфрақұрылымы объектілеріне әкелуге тыйым салынған заттар мен нәрселердің тізбесі туралы ақпараты бар стендтермен жабдықталған тексеріп қарау пункттерінің болуы;
2) санитариялық-эпидемиологиялық қағидалар мен нормалардың талаптарына жауап беретін жеке басын тексеріп қарауды жүргізуге арналған үй-жайлардың (бөлмелердің) болуы;
3) олардағы ақпарат күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде сақталатын бейнебақылау және бейнежазба жүйесінің болуы;
4) қуәлікті алуға арналған өтінімге қоса берілетін құжаттарда көрсетілген мәліметтер тексеріледі.
13. Көлік инфрақұрылымы объектісін тексеріп қарау нәтижелері бойынша тексеріп қарауды ұйымдастырудың іс жүзіндегі жай-күйін, тұжырымдарды, ұсынымдарды және куәлікті берудің мүмкіндігі (мүмкін еместігі) немесе куәліктің қолданысын қалпына келтіру (ол тоқтатыла тұрған жағдайда) туралы қорытындыларды көрсете отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада көлік инфрақұрылымы объектісін тексеріп қарау актісі жасалады. Актіге комиссияның барлық мүшелері қол қояды және өтінім берушіге таныстыру үшін ұсынылады.
Комиссияның көлік инфрақұрылымы объектілерін тексеріп қарау мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспауы тиіс.
14. Егер өтінім беруші тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкес келетін болса, уәкілетті мемлекеттік орган күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде куәлікті беру туралы шешім қабылдайды.
Куәлік басқа адамға берілмеуі тиіс.
Куәлік 5 жыл мерзімге беріледі және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Куәлікті беру мүмкіндігі туралы қорытындысы бар көлік инфрақұрылымы объектісін тексеріп қарау актісі куәлікті беру үшін негіз болып табылады.
15. Әрбір көлік инфрақұрылымы объектісіне жеке куәлік беріледі.
16. Куәлікті беруден бас тарту өтінім беруші тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкес болмаған жағдайда, куәлікті берудің мүмкін еместігі туралы қорытындысы бар көлік инфрақұрылымы объектісін тексеріп қарау актісінің негізінде жүргізіледі.

12. При проведении обследования объектов транспортной инфраструктуры проверяются:
1) наличие пунктов досмотра, оборудованных:
техническими средствами, соответствующими требованиям к техническим средствам, применяемым при досмотре пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа, утвержденным Правительством Республики Казахстан;
системами видеонаблюдения;
столами для производства досмотра ручной клади и багажа;
пластиковыми, визуально просматриваемыми емкостями для размещения вещей и предметов досматриваемых лиц в целях досмотра рентгено-телевизионными установками;
ограждениями для исключения контактов пассажиров и посетителей, прошедших досмотр, с пассажирами и посетителями, не прошедшими досмотр;
стендами с информацией о перечне веществ и предметов, запрещенных к вносу на объекты транспортной инфраструктуры;
наличие помещений (комнат) для проведения личного досмотра, отвечающих требованиям санитарно-эпидемиологических правил и норм;
наличие системы видеонаблюдения и видеозаписи, информация на которой сохраняется в течение 15 (пятнадцать) календарных дней;
4) сведения, указанные в документах, прилагаемых к заявке на получение свидетельства.
13. По результатам обследования объекта транспортной инфраструктуры составляется акт обследования объекта транспортной инфраструктуры в двух экземплярах по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с указанием фактического состояния организации досмотра, выводов, рекомендаций и заключения о возможности (невозможности) выдачи свидетельства либо возобновления действия свидетельства (в случае его приостановления). Акт подписывается всеми членами комиссии и представляется заявителю для ознакомления.
Срок обследования объектов транспортной инфраструктуры комиссией не должен превышать 15 (пятнадцати) календарных дней.
14. Уполномоченный государственный орган в течение 5 (пять) календарных дней принимает решение о выдаче свидетельства, если заявитель соответствует порядку и требованиям по проведению досмотра.
Свидетельство не подлежит передаче другому лицу.
Свидетельство выдается сроком на 5 лет и оформляется согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Основанием для выдачи свидетельства является акт обследования объекта транспортной инфраструктуры с заключением о возможности выдачи свидетельства.
15. На каждый объект транспортной инфраструктуры выдается отдельное свидетельство.
16. Отказ в выдаче свидетельства производится в случае несоответствия заявителя порядку и требованиям по проведению досмотра на основании акта обследования объекта транспортной инфраструктуры с заключением о невозможности выдачи свидетельства.

17. Куәлікті беруден бас тарту кезінде өтінім берушіге осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген аттестаттаудың жалпы мерзімінен аспайтын мерзімде бас тарту себептерін көрсете отырып, дәлелді жауап беріледі.
18. Куәлікті беруден бас тартқан жағдайда көлік қызметі субъектісі бас тартуды алған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде іс-шараларды, мерзімдерді және жауапты адамдарды көрсете отырып, сәйкессіздіктерді жою жөніндегі іс-шаралар жоспарын жасайды, іс-шаралар жоспарын алған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде оны уәкілетті мемлекеттік орган келіседі.
19. Іс-шаралар жоспарын келіскен сәттен бастап өтінім беруші сәйкессіздіктерді жою жөніндегі шараларды қабылдайды, одан кейін уәкілетті мемлекеттік органды хабардар етеді.
Көлік қызметі субъектісі көрсетілген сәйкессіздіктерді жойғаннан және хабарламаны алғаннан кейін уәкілетті мемлекеттік орган осы Қағидалардың 11, 12 және 13-тармақтарында көзделген тәртіппен көлік инфрақұрылымы объектісін қайта тексеріп қарауға шығады.
20. Уәкілетті мемлекеттік орган көлік қызметі субъектісі тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарын сақтамаған жағдайда, куәліктің қолданысын тоқтата тұрады.
21. Куәліктің қолданысын тоқтата тұру үшін уәкілетті мемлекеттік орган куәліктің қолданысын тоқтата тұру туралы шешімде тоқтата тұру себептерін және куәліктің қолданысы тоқтатыла тұратын, бірақ 3 айдан аспайтын мерзімді көрсетеді.
Куәліктің қолданысы тоқтатыла тұрған немесе ол кері қайтарып алынған жағдайларда уәкілетті мемлекеттік орган күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде көлік қызметі субъектісін қабылданған шешім туралы хабардар етеді.
Егер көлік қызметі субъектісі анықталған сәйкессіздіктерді куәлік қолданысын тоқтата тұрудың белгіленген мерзімінде жоймаған болса, уәкілетті мемлекеттік орган куәлікті кері қайтарып алады, ол туралы өтінім берушіні хабардар етеді.
22. Куәлік кері қайтарып алынған кезде көлік қызметі субъектісі хабарламаны алған сәттен бастап күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде куәлікті уәкілетті мемлекеттік органға қайтарады.
23. Куәліктің қолданысын қалпына келтіруді (ол тоқтатыла тұрған жағдайда) уәкілетті мемлекеттік орган көлік қызметі субъектісі анықталған сәйкессіздіктерді жойғаннан және уәкілетті мемлекеттік орган осы Қағидалардың 11, 12 және 13-тармақтарында көзделген тәртіппен көлік қызметі объектісін тексеріп қарауды жүргізгеннен кейін ғана жүзеге асырады.
24. Көлік қызметі субъектісінің атауы, оның ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда, егер олар тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкес келмеуіне әкеп соқтырмаса, берілген куәліктерді қайта ресімдеу жүргізіледі және оларды уәкілетті мемлекеттік орган берілген куәліктерді қайта ресімдеуге өтінімді алған сәттен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде береді.
Көлік қызметі субъектісі көрсетілген тармақтағы негіз басталған сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде қайта ресімдеуге себеп болған құжаттарды қоса бере отырып, берілген куәліктерді қайта ресімдеуге өтінім береді.

17. При отказе в выдаче свидетельства заявителю дается мотивированный ответ с указанием причин отказа в срок, не превышающий общий срок аттестации, указанный в пункте 5 настоящих Правил.
18. В случае отказа в выдаче свидетельства, субъектом транспортной деятельности в течение 15 (пятнадцать) календарных дней с момента получения отказа составляется план мероприятий по устранению несоответствий (далее - план мероприятий) с указанием мероприятий, сроков и ответственных лиц, который согласовывается уполномоченным государственным органом в течение 10 (десять) календарных дней с момента получения плана мероприятий.
19. С момента согласования плана мероприятий заявитель принимает меры по устранению несоответствий, затем уведомляет уполномоченный государственный орган.
После устранения субъектом транспортной деятельности указанных несоответствий и получения уведомления уполномоченный государственный орган выезжает на повторное обследование объекта транспортной инфраструктуры в порядке, предусмотренном пунктами 11, 12 и 13 настоящих Правил.
20. Уполномоченный государственный орган приостанавливает действие свидетельства в случае несоблюдения субъектом транспортной деятельности порядка и требований по проведению досмотра.
21. Для приостановления действия свидетельства уполномоченный государственный орган в решении о приостановлении действия свидетельства указывает причину приостановления и срок, на который приостанавливается действие свидетельства, но не более чем на 3 месяца.
В случаях приостановления действия свидетельства или его отзыва, уполномоченный государственный орган в течение 2 (два) календарных дней информирует субъект транспортной деятельности о принятом решении.
Если субъект транспортной деятельности в установленный срок приостановления действия свидетельства не устранил выявленные несоответствия, уполномоченный государственный орган отзывает свидетельство, о чем уведомляет заявителя.
22. При отзыве свидетельства субъект транспортной деятельности в течение 2 (два) календарных дней с момента получения уведомления возвращает свидетельство в уполномоченный государственный орган.
23. Возобновление действия свидетельства (в случае его приостановления) осуществляется уполномоченным государственным органом только после устранения субъектом транспортной деятельности выявленных несоответствий и проведения уполномоченным государственным органом обследования объекта транспортной инфраструктуры в порядке, предусмотренном пунктами 11, 12 и 13 настоящих Правил.
24. Переоформление выданных свидетельств проводится в случае изменения наименования субъекта транспортной деятельности, его организационно-правовой формы, если они не влекут за собой несоответствие порядку и требованиям по проведению досмотра и выдается уполномоченным государственным органом в течение 5 (пять) календарных дней с момента получения заявки на переоформление выданных свидетельств.
Субъектом транспортной деятельности подается заявка на переоформление выданных свидетельств с приложением документов послуживших причиной переоформления, в течение 15 (пятнадцать) календарных дней с момента наступления основания в указанном пункте.

25. Куәлік зақымдалған немесе жоғалған (ұрланған) жағдайларда, уәкілетті мемлекеттік орган тиісті өтінім берілген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде куәліктің телнұсқасын береді.
26. Куәліктің телнұсқасын алу үшін көлік қызметі субъектісі уәкілетті мемлекеттік органға қажетті негіздемесі бар және бұрын берілген куәлікті қоса бере отырып, еркін нысандағы өтініш (жоғалу (ұрлану) жағдайларын қоспағанда) береді.
Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар
мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне
келетін адамдарды, олардың алып
жүретін заттарын, оның ішінде қол
жүгі мен багажын тексеріп қарауды
жүргізу тәртібі мен талаптарына
сәйкестігіне
аттестаттау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______________________________________
______________________________________
______________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
Көлік қызметі субъектілерін аттестаттау туралы куәлікті алуға өтінім
_________________________________________________________ мақсатында
(көлік қызметі субъектілерін аттестаттау туралы куәлікті алу,
қолданыс мерзімін ұзарту)
_____________________________________________________________________
(өтінім берушінің толық атауы)
аттестаттауды жүргізуді сұраймын.
Тексеріп қарауды жүзеге асыру жоспарланған күн
_____________________________________________________________________
(мерзімі ұзартылған/өзгерістер енгізілген кезде тиісінше қолданыстағы
куәліктің аяқталу мерзімі көрсетіледі)
Басшы _____________________
(лауазымы/қолы/күні)
М.О.
Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар
мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне
келетін адамдарды, олардың алып
жүретін заттарын, оның ішінде қол
жүгі мен багажын тексеріп қарауды
жүргізу тәртібі мен талаптарына
сәйкестігіне
аттестаттау қағидаларына
2-қосымша
Көлік қызметі субъектілерін аттестаттау туралы куәлікті алуға
арналған өтінімге қоса берілетін құжаттар
тізбесі
1. Өтінім берушінің құрылтай құжаттары.
2. Жеке тұлғаның жеке куәлігі немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама (заңды тұлғалар үшін).
3. Күзет қызметі субъектілерімен жасалған шарттардың (шарттарға қосымшалардың) көшірмелері (бар болса).
4. Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеріп қарауды жүргізу жөніндегі көлік қызметі субъектісінің не күзет қызметі субъектісінің жұмысшылары, көлік қызметі субъектісінің техникалық құралдары туралы деректер.
5. Бағыныстылығы мен өзара іс-қимыл жасайтын байланыстар көрсетілген өтінім берушінің көлік инфрақұрылымы объектілерін тексеріп қарау бөлімшесінің ұйымдық құрылымңын схемасы.

25. В случаях порчи или утраты (хищения) свидетельства, уполномоченный государственный орган в течение 10 (десять) календарных дней со дня подачи соответствующего заявления выдает дубликат свидетельства.
26. Для получения дубликата свидетельства субъект транспортной деятельности подает в уполномоченный государственный орган заявление произвольной формы с необходимым обоснованием и приложением ранее выданного свидетельства (кроме случаев утраты (хищения).
Приложение 1
к Правилам аттестации субъектов
транспортной деятельности на
соответствие порядку и
требованиям по проведению
досмотра пассажиров и лиц,
посещающих объекты
транспортной инфраструктуры,
вещей, находящихся при них, в
том числе ручной клади и багажа
Форма
________________________________
________________________________
________________________________
(наименование уполномоченного
государственного органа)
ЗАЯВКА
на получение свидетельства об аттестации
субъектов транспортной деятельности
Прошу провести аттестацию
_____________________________________________________________________
(полное название заявителя)
с целью
_____________________________________________________________________
(получения, продления срока действия свидетельства об аттестации
субъектов транспортной деятельности)
планируемая дата осуществления досмотра
_____________________________________________________________________
(при продлении/внесении изменений указывается соответственно срок
окончания действующего свидетельства)
Руководитель ________________________
(должность/подпись/дата)
М.П.
Приложение 2
к Правилам аттестации субъектов
транспортной деятельности на
соответствие порядку и
требованиям по проведению
досмотра пассажиров и лиц,
посещающих объекты
транспортной инфраструктуры,
вещей, находящихся при них, в
том числе ручной клади и багажа
Перечень
документов, прилагаемых к заявке на получение свидетельства об
аттестации субъектов транспортной деятельности
1. Учредительные документы заявителя.
2. Удостоверение личности физического лица, свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридических лиц).
3. Копии договоров (приложений к договорам) с субъектами охранной деятельности (при наличии).
4. Данные о работниках субъекта транспортной деятельности либо субъекта охранной деятельности по проведению досмотра, о технических средствах субъекта транспортной деятельности по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
5. Схема организационной структуры подразделения досмотра объектов транспортной инфраструктуры заявителя с указанием подчиненности и взаимодействующих связей.

6. Өтінім берушінің көлік инфрақұрылымы объектілерін тексеріп қарау бөлімшелері туралы ереже.
7. Тексеріп қарау пункттері мен жеке басын тексеріп қарауды жүргізуге арналған үй-жайлары (бөлмелері) көрсетілген өтінім берушінің көлік инфрақұрылымы объектісінің аумағы жоспарының схемасы.
8. Меншік немесе мүліктік жалдау (сенімгерлік басқару және шарттардың өзге де нысандары) құқығында ғимараттың (ғимарат, құрылым, құрылыс бөлігінің) болуын растайтын құжаттың көшірмесі.
1 - 8-тармақтарда көрсетілген құжаттар көлік инфрақұрылымы объектісінің бірінші басшысының қолымен және өтінім берушінің мөрімен расталған көшірмелер түрінде беріледі.
Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар
мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне
келетін адамдарды, олардың алып
жүретін заттарын, оның ішінде қол
жүгі мен багажын тексеріп қарауды
жүргізу тәртібі мен талаптарына
сәйкестігіне
аттестаттау қағидаларына
3-қосымша
Көлік инфрақұрылымы объектілерін тексеріп қарау актісінің
үлгілік нысаны
_____________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
20__ жылғы "__" ________ бұйрығына сәйкес мынадай құрамдағы комиссия:
Басшы: ___________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
комиссия мүшелері:
___________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
___________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
_____________________________________________________________________
(көлік инфрақұрылымы объектілерінің атауы)
аттестаттау жүргізді.
Қорытындының мәтіні
_____________________________________________________________________
Комиссия басшысы:___________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
Комиссия мүшелері:
___________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
___________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
Актімен таныстым:
Ұйым басшысы ___________ ___________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар
мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне
келетін адамдарды, олардың алып
жүретін заттарын, оның ішінде қол
жүгі мен багажын тексеріп қарауды
жүргізу тәртібі мен талаптарына
сәйкестігіне
аттестаттау қағидаларына
4-қосымша
Елтаңба
_____________________________________________________________________
(уәкілетті мемлекеттік органның атауы)
Көлік қызметі субъектілерін аттестаттау туралы куәлік
№ ___________________________________
Қолданыс мерзімінің
аяқталатын күні:
Көлік инфрақұрылымы объектісінің атауы:
Көлік инфрақұрылымы объектісінің мекенжайы:
Телефоны:
Факс:
Е-maі1:
Байланыс ақпараты:
Осы куәлік көлік инфрақұрылымы объектісі ____________________________
_____________________________________________________________________
(атауы)
жолаушылар мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне келетін
адамдарды, олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен
багажын тексеріп қарауды жүргізу тәртібі мен талаптарына сәйкес көлік
инфрақұрылымы объектісіне ______________________ келетін адамдарды,
олардың алып жүретін заттарын, оның ішінде қол жүгі мен багажын
тексеріп қарауды жүзеге асыру құқығы берілгенін куәландырады.
МО Уәкілетті мемлекеттік органның басшысы
не ол уәкілеттік берген адам
___________________ __________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Берілген күні: 20__ жылғы "___" _____
Уәкілетті мемлекеттік орган
_____________________________________________________________________
(көлік инфрақұрылымы объектісінің атауы, № сертификат)
Көлік қызметі субъектілерін жолаушылар
мен көлік инфрақұрылымы объектілеріне
келетін адамдарды, олардың алып
жүретін заттарын, оның ішінде қол
жүгі мен багажын тексеріп қарауды
жүргізу тәртібі мен талаптарына
сәйкестігіне
аттестаттау қағидаларына
5-қосымша
Тексеріп қарауды жүргізу жөніндегі көлік қызметі субъектісінің
не күзет қызметі субъектісінің жұмысшылары, көлік қызметі
субъектісінің техникалық құралдары туралы жиынтық деректер

6. Положение о подразделениях досмотра объектов транспортной инфраструктуры заявителя.
7. Схема плана территории объекта транспортной инфраструктуры заявителя с указанием пунктов досмотра и помещений (комнат) для проведения личного досмотра.
8. Документы, подтверждающие наличие здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или имущественного найма(доверительного управления и иных форм договоров).
Документы, указанные в пунктах 1-8, представляются в виде копий, заверенных первым руководителем объекта транспортной инфраструктуры и печатью заявителя.
Приложение 3
к Правилам аттестации субъектов
транспортной деятельности на
соответствие порядку и
требованиям по проведению
досмотра пассажиров и лиц,
посещающих объекты
транспортной инфраструктуры,
вещей, находящихся при них, в
том числе ручной клади и багажа
Типовая форма акта обследования объектов транспортной
инфраструктуры
В соответствии с приказом
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного государственного органа)
от "___" ______ 20__ года ______ комиссией в составе:
Руководитель: ___________________
(Ф.И.О., должность)
Члены комиссии: _________________
(Ф.И.О., должность)
__________________
(Ф.И.О., должность)
Проведена аттестация
____________________________________________________________________
(наименование объектов транспортной инфраструктуры)
Текст заключения
Руководитель: _________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Члены комиссии: __________ ____________
(Ф.И.О.) (подпись)
___________ ___________
(Ф.И.О.) (подпись)
С актом ознакомлен:
Руководитель организации ___________ _____________
(Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 4
к Правилам аттестации субъектов
транспортной деятельности на
соответствие порядку и
требованиям по проведению
досмотра пассажиров и лиц,
посещающих объекты
транспортной инфраструктуры,
вещей, находящихся при них, в
том числе ручной клади и багажа
Государственный Герб
_____________________________________________________
(Наименование уполномоченного государственного органа)
СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аттестации субъектов транспортной деятельности
№ ________
Дата истечения
срока действия:
Наименование объекта транспортной инфраструктуры:
Адрес объекта транспортной инфраструктуры:
Телефон:
Факс:
Е-mail:
Контактная информация:
Настоящее свидетельство удостоверяет в том, что объекту транспортной инфраструктуры
______________________________________________________________
(наименование)
предоставлено право осуществлять досмотр пассажиров и лиц, посещающих объект транспортной инфраструктуры_________________, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа на соответствие порядку и требованиям по проведению досмотра пассажиров и лиц, посещающих объекты транспортной инфраструктуры, вещей, находящихся при них, в том числе ручной клади и багажа.
МП Руководитель уполномоченного государственного
органа либо лицо, им уполномоченное
______________ ____________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Дата выдачи: "__" _________ 20___ г.
Уполномоченный государственный орган
_______________________________________________________________
(название объекта транспортной инфраструктуры, Сертификат № __)
Приложение 5
к Правилам аттестации субъектов
транспортной деятельности на
соответствие порядку и
требованиям по проведению
досмотра пассажиров и лиц,
посещающих объекты
транспортной инфраструктуры,
вещей, находящихся при них, в
том числе ручной клади и багажа
Сводные данные о работниках субъекта транспортной деятельности
либо субъекта охранной деятельности по проведению досмотра,
технических средствах субъекта транспортной деятельности

1. Стационарлық металл тапқыштар (металл детекторлар)
2. Ықшам (қол) аспаптар
3. Рентгендік-телевизиялық қондырғылар
4. Жарылғыш, есірткі және қауіпті химиялық заттарды табуға арналған аппаратура

1. Стационарные металлообнаружители (металлодетекторы)
2. Портативные (ручные) приборы
3. Рентгено-телевизионные установки
4. Аппаратура для обнаружения взрывчатых, наркотических и опасных химических веществ