"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 855 қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 8, 159-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларымен марапаттау (ведомстволық наградаларынан айыру) қағидаларында:
«Ведомстволық наградалармен марапаттау негіздемелері» деген 3-бөлімде:
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
«Еңбек ардагері» медалі
25-1. «Еңбек ардагері» медалімен (нақты салаға байланыстырмай) 40 жылдан астам, оның ішінде бір салада кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар, сондай-ақ еңбек қызметінде жоғары нәтижелерге қол жеткізген қызметкерлер және зейнеткерлік жасқа жеткен адамдар марапатталады.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі мен сипаттамасында:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі» деген 1-бөлімде:
«Медальдар» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
«4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін мемлекеттік органдар (нақты салаға байланыстырмай):
«Еңбек ардагері».»;
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары (бұдан әрі – Сипаттамалар)» деген 2-бөлімде:
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің медалі» деген кіші бөлімнен кейін мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін мемлекеттік органдардың медалі (нақты салаға байланыстырмай):
«Еңбек ардагері» (3-1-қосымша)
«Еңбек ардагері» медалі диаметрі 34 мм болатын шеңбер нысанындағы жезден жасалады. Фоны жылтырақ, медальдің бет жағында шеңбердің жоғарғы бөлігінде күн сәулесімен жиектелген шаңырақ орналасқан. Шеңбердің шетінде үстінде «ЕҢБЕК АРДАГЕРІ» деген жазу, астында лавр бұтақтары орналасқан. Медальдің фоны жылтырақ, әріптер мен бейнелер шығыңқы, күңгірттелген.
Медальдің сыртқы жағында ортада «ИГІЛІК АБЫРОЙ ДАҢҚ» деген жазу орналасқан. Медальдің сыртқы беті күңгірттелген. Мәтін шығыңқы жылтырақ.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 855
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 «О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, ст. 159) следующие дополнения:
1) в Правилах награждения ведомственными наградами (лишения ведомственных наград) некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3 «Основания награждения ведомственными наградами»:
дополнить подразделом следующего содержания:
«Медаль «Еңбек ардагері»
25-1. Медалью «Еңбек ардагері» награждаются работники и лица, достигшие пенсионного возраста (без привязки к конкретной отрасли), имеющие общий стаж работы более 40 лет, в том числе не менее 10 лет в одной отрасли, а также достигшие наивысших результатов в трудовой деятельности.»;
2) в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе «1. Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан»:
в подразделе «Медали:»:
дополнить пунктом 4 следующего содержания:
«4. Государственные органы, входящие в структуру Правительства
Республики Казахстан (без привязки к конкретной отрасли):
«Еңбек ардагері».»;
в разделе 2 «Описания ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан (далее – Описания)»:
после подраздела «Медаль Министерства юстиции Республики Казахстан» дополнить подразделом следующего содержания:
«Медаль государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан (без привязки к конкретной отрасли)
«Еңбек ардагері» (приложение 3-1)
Медаль «Еңбек ардагері» изготавливается из латуни в форме круга диаметром 34 мм. Фон блестящий, на лицевой стороне медали в верхней части круга расположен шанырак, окаймленный лучами солнца. По краям круга сверху расположена надпись «ЕҢБЕК АРДАГЕРІ», снизу расположены лавровые ветви. Фон медали блестящий, буквы и изображения выступающие, матированные.
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись «ИГІЛІК АБЫРОЙ ДАҢҚ». Оборотная сторона медали матированная. Текст выпуклый, блестящий.

Медаль құлақша мен шығыршық арқылы ені 32 мм және биіктігі 50 мм көк түсті жолақтары бар сұр түсті қатқыл лентамен қапталған алты бұрышты тағанмен жалғанады.
Медаль киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.»;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес сипаттамаларға 3-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 шілдедегі
№ 855 қаулысына
қосымша
Сипаттамаларға
3-1-қосымша

Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с шестиугольной колодкой шириной 32 мм и высотой 50 мм, обтянутой муаровой лентой серого цвета с полосами синего цвета.
Медаль при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.»;
дополнить приложением 3-1 к указанным Описаниям согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 июля 2014 года № 855
Приложение 3-1
к Описаниям