Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік өртке қарсы қызметі бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт сөндіру бекеттерін құру, оларды материалдық-техникалық жарақтандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 894 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № 457 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.06.2015 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылға 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 53) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт сөндіру бекеттерін құру, оларды материалдық-техникалық жарақтандыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 тамыздағы
№ 894 қаулысымен
бекітілген
Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік өртке қарсы қызмет
бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт сөндіру бекеттерін құру,
оларды материалдық-техникалық жарақтандыру
қағидалары
1. Осы Қағидалар жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелері жоқ елді мекендерде (бұдан әрі — қорғалмаған елді мекендер) өрт сөндіру бекеттерін құру, оларды материалдық-техникалық жарақтандыру тәртібін айқындайды.
2. Жергілікті атқарушы органдар өрт сөндіру бекеттерін қорғалмаған елді мекендерде кезекші ауысымға, өрт сөндіру автомобиліне немесе өрт сөндіруге бейімделген жылжымалы техникаға арналған, телефон байланысымен, электр энергиясымен, жылумен және сумен қамтумен қамтамасыз етілген үй-жайлары бар ғимараттарда құрады.
3. Тиісті әкімшілік аумақтарда өрт сөндіру бекеттерін құру, олардың қызметін ұйымдастыру, материалдық-техникалық қамтамасыз ету жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
4. Өрт сөндіру бекеттері осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес өрт-техникалық жабдық пен жарақтың ең аз санымен жасақталған өрт сөндіру автомобилімен немесе өрт сөндіруге бейімделген жылжымалы техникамен жарақталады.

Об утверждении Правил создания местными исполнительными органами пожарных постов, их материально-технического оснащения в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2014 года № 894. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2015 года № 457
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.06.2015 № 457 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 53) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года «О гражданской защите» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила создания местными исполнительными органами пожарных постов, их материально-технического оснащения в населенных пунктах, в которых отсутствуют       подразделения государственной противопожарной службы.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2014 года № 894
Правила
создания местными исполнительными органами пожарных постов, их
материально-технического оснащения в населенных пунктах, в
которых отсутствуют подразделения государственной
противопожарной службы
1. Настоящие Правила определяют порядок создания местными исполнительными органами пожарных постов, их материально-технического оснащения в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы (далее - незащищенные населенные пункты).
2. Пожарные посты создаются местными исполнительными органами в незащищенных населенных пунктах в зданиях с наличием помещений для дежурной смены, пожарного автомобиля либо приспособленной для тушения пожаров передвижной техники, обеспеченных телефонной связью, электроэнергией, отоплением и водоснабжением.
3. Создание пожарных постов на соответствующих административных территориях, организация их деятельности, материально-техническое обеспечение осуществляются по решению местных исполнительных органов за счет и в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на соответствующий финансовый год.
4. Пожарные посты оснащаются пожарным автомобилем либо приспособленной для тушения пожаров передвижной техникой, укомплектованной минимальным количеством пожарно-технического оборудования и снаряжения согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.

5. Өрт сөндіру автомобилі не өрт сөндіруге бейімделген жылжымалы техника жанар-жағармай материалдарымен және өрт сөндіргіш заттармен қамтамасыз етіледі, олардың қорын жергілікті атқарушы органмен келісім бойынша өрт сөндіру бекетінің басшысы айқындайды.
6. Өрт сөндіру бекеттерінің жұмыс істеуі үшін ерікті өрт сөндірушілер, сондай-ақ еңбек заңнамасына сәйкес баска да адамдар тартылады.
7. Өрт сөндіру бекеттерін өрттерді сөндіруге тарту тәртібі тиісті өртке қарсы қызмет гарнизонының күштері мен құралдарын тартудың аудандық жоспарымен айқындалады.
Жергілікті атқарушы органдардың
мемлекеттік өртке қарсы қызмет
бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт
сөндіру бекеттерін құру, оларды
материалдық-техникалық
жарақтандыру қағидаларына
1-қосымша
Өрт сөндіру автомобиліне өрт-техникалық
жабдық пен жарақтың ең аз тізбесі
Р/с
Жабдық пен жарақтың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1

5. Пожарный автомобиль либо приспособленная для тушения пожаров передвижная техника обеспечиваются горюче-смазочными материалами и огнетушащими веществами, запас которых определяется старшим пожарного поста по согласованию с местным исполнительным органом.
6. Для функционирования пожарных постов привлекаются добровольные пожарные, а также иные лица в соответствии с трудовым законодательством.
7. Порядок привлечения пожарных постов на тушение пожаров определяется районным планом привлечения сил и средств соответствующего гарнизона противопожарной службы.
Приложение 1
к Правилам создания местными
исполнительными органами
пожарных постов, их
материально-технического
оснащения в населенных
пунктах, в которых отсутствуют
подразделения государственной
противопожарной службы
Минимальный перечень
пожарно-технического оборудования и снаряжения
на пожарный автомобиль
п/п
Наименование оборудования и снаряжения
Единица
измерения
Кол-во
1