"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 шілдедегі № 912 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1010 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.04.2015 № 196 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 шілдедегі № 912 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 62, 854-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларында:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) өздерінің сұйытылған мұнай газының жобалық өндіру қуаты жылына бес мың тоннадан аспайтын Қазақстан Республикасының өндірушілеріне;»;
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) беруші – Қазақстан Республикасының газ және газбен жабдықтау туралы заңнамасына және (немесе) газ және газбен жабдықтау саласындағы әріптестік туралы шартқа сәйкес ішкі нарыққа сұйытылған мұнай газының ең аз көлемін беру міндеті жүктелген сұйытылған мұнай газын өндіруші немесе оған меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иесі;»;
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Беру жоспары мыналарды қамтиды:
«1) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын өндірушілердің, оның меншік иелерінің тізбесі;
2) Қазақстан Республикасының ішкі нарығында өткізілуге міндетті сұйытылған мұнай газының көлемі;
3) өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын өндірушілер, оның меншік иелері сұйытылған мұнай газын өткізуге міндетті газ желісі ұйымдарының тізбесі.
19. Сұйытылған мұнай газын өңірлер арасында бөлуді беруші мен газ желісі ұйымдарының географиялық орналасуына байланысты уәкілетті орган жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 19-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2012 года № 912 "Об утверждении Правил составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1010
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.04.2015 № 196 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2012 года № 912 «Об утверждении Правил составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 62, ст. 854) следующие изменения и дополнение:
в Правилах составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«1) на производителей, проектная мощность производства сжиженного нефтяного газа которых не превышает пять тысяч тонн в год;»;
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
«2) поставщик – производитель сжиженного нефтяного газа или собственник сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего ему на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, на которого в соответствии с законодательством Республики Казахстан о газе и газоснабжении и (или) договором о партнерстве в сфере газа и газоснабжения возложена обязанность поставки минимального объема сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок;»;
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
«18. План поставки содержит:
1) перечень производителей, собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
2) объем сжиженного нефтяного газа, обязательного для реализации на внутреннем рынке Республики Казахстан;
3) перечень газосетевых организаций, которым производители, собственники сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, обязаны реализовывать сжиженный нефтяной газ.
19. Распределение сжиженного нефтяного газа между регионами осуществляется уполномоченным органом в зависимости от географического расположения поставщика и газосетевой организации.»;
дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:

«19-1. Сұйытылған мұнай газын газ желісі ұйымдарының арасында бөлуді беру жоспарының негізінде беруші жүзеге асырады.»;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Пропанды бөлу уәкілетті орган айқындайтын өңірлер арасында жүзеге асырылады.»;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 1010 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының
ішкі нарығына сұйытылған мұнай
газын берудің жоспарын жасау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің
______(жылғы) _______ (айы) арналған жоспары
Р/с №
Берушінің атауы, орналасқан жері
Өңір
Өңірге беруге арналған сұйытылған мұнай газының көлемі, тонна
Газ желісі ұйымдарының атаулары, орналасқан жері
Әрбір өңірге маркалары мен партиялары бойынша бөлу
Әр партияның жөнелтілген күні
Жөнелткен орны, жеткізу тәсілі
техникалық бутан
техникалық пропан бутан
техникалық пропан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

«19-1. Распределение сжиженного нефтяного газа между газосетевыми организациями осуществляется поставщиком на основании плана поставки.»;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
«22. Распределение пропана осуществляется между регионами, определяемыми уполномоченным органом.»;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. МАСИМОВ
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2014 года № 1010
Приложение 2
к Правилам составления плана
поставки сжиженного нефтяного
газа на внутренний рынок
Республики Казахстан
Форма
План поставки сжиженного нефтяного газа
на внутренний рынок Республики Казахстан
на _____ (месяц) ________ (года)
№ п/п
Наименование поставщика,
местонахождение
Регион
Объем
сжиженного
нефтяного
газа к
поставке
для
региона,
тонн
Наименование
газосетевых
организаций,
местонахождение
С разбивкой
по маркам и партиям
для каждого региона
Дата
отгрузки
каждой
партии
Место
отгрузки,
способ
доставки
бутан
технический
пропан-
бутан
технический
пропан
технический
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10