"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының еншілес және тәуелді ұйымдары акцияларының пакеттерін бағалы қағаздар нарығына шығару бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1027 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 қазандағы № 1084 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 5 шілдедегі № 395 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.07.2016 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының еншілес және тәуелді ұйымдары акцияларының пакеттерін бағалы қағаздар нарығына шығару бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1027 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 23, 288-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының еншілес және тәуелді ұйымдары акцияларының пакеттерін бағалы қағаздар нарығына шығару бағдарламасында:
бүкіл мәтіні бойынша «халық», «халықтың», «халқының», «халыққа» деген сөздер тиісінше «Қазақстан Республикасының азаматтары», «Қазақстан Республикасы азаматтарының», «Қазақстан Республикасының азаматтарына» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлімде:
«Іске асыру мерзімі» деген кіші бөлімдегі «2011 - 2015» деген сандар «2011 - 2022» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мақсатты индикаторлар» деген кіші бөлімде:
1) тармақша алынып тасталсын;
3) және 4) тармақшалардағы «2015» деген сандар «2022» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаның мақсаттары мен міндеттері, мақсатты индикаторлары» деген 4-бөлімде:
бесінші бөліктің «Халықтық IPO» шеңберінде Қордың 6 еншілес және тәуелді компанияларының акцияларын орналастыру;» деген екінші абзацы алынып тасталсын;
бесінші бөліктің төртінші және бесінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан қор биржасы акциялар нарығын (капиталдандыру) көлемін 2011 жылғы орташа көрсеткіштен 2022 жылға қарай кемінде 15 – 20 %-ға өсіру;
Қор компанияларының акцияларын орналастыру шеңберінде 2022 жылға дейін кемінде 500 млн. АҚШ долларын тарту.»;
«Халықтық ІРО» бағдарламасын іске асыру кезеңдері. Акцияларды бағалы қағаздар нарығына шығару» деген 5-бөлімде:
бірінші бөліктегі «5 %-ынан бастап 15 %-ына дейін құрайды» деген сөздер «5 %-ынан бастап 25 %-ына дейін минус бір акцияны құрайды» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Компанияларды іріктеу үдерісі» деген кіші бөлімде:
он бесінші және он алтыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1027 "Об утверждении Программы вывода пакетов акций дочерних и зависимых организаций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" на рынок ценных бумаг"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2014 года № 1084. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2016 года № 395
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.07.2016 № 395 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1027 «Об утверждении Программы вывода пакетов акций дочерних и зависимых организаций акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» на рынок ценных бумаг» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 23, ст. 288) следующие изменения:
в Программе вывода пакетов акций дочерних и зависимых организаций акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» на рынок ценных бумаг, утвержденной указанным постановлением:
по всему тексту слова «население», «населения», «населению» заменить соответственно словами «граждане Республики Казахстан», «граждан Республики Казахстан», «гражданам Республики Казахстан»;
в разделе 1 «Паспорт Программы»:
в подразделе «Срок реализации» цифры «2011-2015» заменить цифрами «2011-2022»;
в подразделе «Целевые индикаторы»:
подпункт 1) исключить;
в подпунктах 3) и 4) цифры «2015» заменить цифрами «2022»;
в разделе 4 «Цели и задачи Программы, целевые индикаторы»:
абзац второй части пятой «размещение акций 6 дочерних и зависимых компаний Фонда в рамках «Народного IРО»;» исключить;
абзацы четвертый и пятый части пятой изложить в следующей редакции:
«рост объема (капитализации) рынка акций Казахстанской фондовой биржи не менее чем на 15-20 % к 2022 году от среднего показателя за 2011 год;
привлечение не менее 500 млн. долларов США в рамках размещения акций компаний Фонда до 2022 года.»;
в разделе 5 «Этапы реализации Программы «Народное IPO». Вывод акций на рынок ценных бумаг»:
в части первой слова «составляет от 5 % до 15%» заменить словами «составляет от 5 % до 25% процентов минус одна акция»;
в подразделе «Процесс отбора компаний»:
части пятнадцатую и шестнадцатую изложить в следующей редакции:

«Компаниялардың I эшелоны (2012 жылдың 4-тоқсаны):
«ҚазТрансОйл» АҚ;
«Компаниялардың ІІ эшелоны (2014 – 2015 жылдар):
1) «KEGOC» АҚ;
2) «Самұрық-Энерго» АҚ.»;
«Компаниялардың ІІІ эшелоны (2014 - 2015 жылдар):
1) «Қазақстан темiр жолы» ҰК» АҚ;
2) «Қазтеміртранс» АҚ.» деген он жетінші бөлік алынып тасталсын;
он сегізінші және он тоғызыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Акцияларының құбылмалылық тәуекелі жоғары компаниялар тобы (2015 жылдан кейін):
1) «Қазақстан темiр жолы» ҰК» АҚ;
2) «Қазатомөнеркәсіп» ҰАК» АҚ;
3) басқа да компаниялар.
Іріктелген кандидат компаниялардың дайындық дәрежесінің әртүрлігіне қарай, компаниялардың әрқайсысының ІРО-ға шығу мерзімі ІРО-ға дайындық бойынша қажетті іс-шаралардың жүргізілу қарқынына байланысты болады. Осыған байланысты, іріктелген кандидат компанияларға ІРО-ға шығудың көрсетілген мерзімдеріне сәйкес ІРО-ға дайындалу және оны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың егжей-тегжейлі жоспарын әзірлеу қажет.»;
«IPO-ға дайындалу процесі» деген кіші бөлімде:
оныншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Орналастыруға дайындау жөніндегі фазаны аяқтау І эшелонның кандидат компаниялары үшін 2012 жылғы сәуір-тамызға қарай, ІІ эшелонның кандидат компаниялары үшін 2015 жылғы төртінші тоқсанының соңына дейін іске асырылатын болады.»;
он алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Акцияларды бағалы қағаздар нарығында орналастыру фазасын жүргізу І эшелонның кандидат компаниялары үшін 2012 жылғы төртінші тоқсанның соңына дейін, ІІ эшелонның кандидат компаниялары үшін 2015 жылғы төртінші тоқсанның соңына дейін іске асырылатын болады.»;
көрсетілген Бағдарламаға 2-қосымшада:
«Маркетингтік науқан» деген 6-бөлімнің реттік нөмірлері 15 және 16-жолының 4-бағанындағы «2015» деген сандар «2022» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

«I эшелон компаний (4 квартал 2012 года):
АО «КазТрансОйл»;
II эшелон компаний (2014 - 2015 годы):
1) АО «KEGOC»;
2) АО «Самрук-Энерго».»;
часть семнадцатую «III эшелон компаний (2014 - 2015 годы):
1) АО «НК «Қазақстан темір жолы»;
2) АО «Казтеміртранс»» исключить;
части восемнадцатую и девятнадцатую изложить в следующей редакции:
«Группа компаний с высоким риском волатильности акций (после 2015 года):
1) АО «НК «Қазақстан темiр жолы»;
2) АО «НАК «Казатомпром»;
3) другие компании.
Ввиду различий в степени готовности отобранных компаний-кандидатов сроки выхода на IPO каждой из компаний будут зависеть от темпов проведения необходимых мероприятий по подготовке к IPO. В связи с этим, отобранным компаниям-кандидатам необходимо разработать детальный план мероприятий по подготовке и реализации IPO согласно указанным срокам выхода на IPO.»;
в подразделе «Процесс подготовки к IPO»:
часть десятую изложить в следующей редакции:
«Завершение фазы по подготовке к размещению будет реализовано для компаний-кандидатов I эшелона к апрелю - августу 2012 года, для
компаний-кандидатов II эшелона - до конца четвертого квартала 2015 года.»;
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
«Проведение фазы размещения акций на рынке ценных бумаг будет реализовано для компаний-кандидатов I эшелона до конца четвертого квартала 2012 года, для компаний-кандидатов II эшелона - до конца четвертого квартала 2015 года.»;
в приложении 2 к указанной Программе:
в графе 4 строк, порядковые номера 15 и 16, раздела 6 «Маркетинговая компания» цифры «2015» заменить цифрами «2022».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов