"Қазақстан Республикасында азаматтарды еңбек заңнамасының негіздеріне құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыру жөніндегі 2013 - 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 1581 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1252 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында азаматтарды еңбек заңнамасының негіздеріне құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыру жөніндегі 2013 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 желтоқсандағы № 1581 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 15 қаңтарға және 15 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.»;
34-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі жылына екі рет, жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне жүктелсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында азаматтарды еңбек заңнамасының негіздеріне құқықтық жалпы оқытуды ұйымдастыру жөніндегі 2013 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 5, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 18-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
5.
Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының негіздері бойынша оқу-әдістемелік, анықтамалық әдебиетті әзірлеу және шығару
Қаулыны стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ, жұмыс берушілер мен қызметкерлердің республикалық бірлестіктері (келісім бойынша)
25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай, 2013 – 2014 жылдар
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 001 «Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде: 2013 жылы – 14 395 мың теңге; 2014 жылы – 5 284 мың теңге
6.
Еңбек заңнамасының негіздері бойынша оқу және жарнамалық бейнероликтер әзірлеу
Қазақ стан Республикасының Үкіметі не ақпарат
ДСӘДМ, БҒМ, ИДМ
2013 жылғы 25 шілде және 2015 жылғы 25 қаңтар
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 001 «Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде: 2013 жылы – 28 290 мың теңге; 2014 жылы – 4 500 мың теңге
»;
«
8.
Әлеуметтік әріптестердің қатысуымен еңбек жанжалдарын реттеу мәселелері бойынша дөңгелек үстелдер өткізу
Қазақ стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, жұмыс берушілер мен қызметкерлердің республикалық бірлестіктері (келісім бойынша)
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Талап етілмейді
9.
Еңбек заңнамасының өзекті мәселелері бойынша интернет-конференциялар өткізу
Қазақ стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, жұмыс берушілер мен қызметкерлердің республикалық бірлестіктері (келісім бойынша)
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Талап етілмейді
10.
Ұйымдардың еңбек ұжымдары үшін еңбек заңнамасының негіздерін түсіндіру бойынша семинарлар мен консенсусқа қол жеткізу үшін келіссөздер жүргізу дағдылары жөніндегі тренингтер өткізу
Қазақ стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ, жұмыс берушілер мен қызметкерлердің республикалық бірлестіктері (келісім бойынша)
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 001 «Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде: 2013 жылы – 45000 теңге; 2014 жылы – 45000 теңге; 2015 жылы – 45000 теңге
»;
«
12.
Еңбек заңнамасының негіздері тақырыбы бойынша қолданыстағы ақпараттық-талдамалық бағдарламалар аясында сюжеттердің шығуын ұйымдастыру
Қазақ стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ИДМ, ДСӘДМ
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің 031 «Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу» бюджеттік бағдарламасы шеңберінде
13.
Мемлекеттік органдар басшыларының, кәсіптік одақтар, жұмыс берушілер бірлестіктері өкілдерінің, жалдамалы қызметкерлердің еңбек заңнамасының неғұрлым өзекті мәселелері бойынша БАҚ-та сөз сөйлеулерінің медиа-жоспарын әзірлеу
Қазақ стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, жұмыс берушілер мен қызметкерлердің республикалық бірлестіктері (келісім бойынша)
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Талап етілмейді
»;
«
15.
ДСӘДМ интернет ресурсының еңбек заңнамасы мәселелері бойынша контентін өзектілендіру
Қазақ стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Талап етілмейді
16.
Жұмыс беруші – қызметкер өзара қарым-қатынастары мәселелерін жариялау кезінде журналистердің сауаттылығын арттыру және еңбек дауларын дұрыс жариялау үшін оларға арналған арнайы семинарларды өткізу
Қазақ стан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Талап етілмейді
17.
Жұмыс берушілердің еңбек қатынастары саласындағы құқықтық сауаттылығын арттыру жөніндегі іс-шараларды өткізу
ДСӘДМ-ге ақпарат
Жұмыс берушілердің республикалық бірлестіктері (келісім бойынша)

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2012 года № 1581 "Об утверждении Плана мероприятий по организации правового всеобуча граждан основам трудового законодательства в Республике Казахстан на 2013 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1252
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2012 года № 1581 «Об утверждении Плана мероприятий по организации правового всеобуча граждан основам трудового законодательства в Республике Казахстан на 2013 - 2015 годы» следующие изменения и дополнения:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«2) два раза в год, к 15 января и 15 июля, по итогам полугодия представлять информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.»;
пункты 34 изложить в следующей редакции:
«3. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан представлять два раза в год, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия сводную информацию об исполнении Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.»;
в Плане мероприятий по организации правового всеобуча граждан основам трудового законодательства в Республике Казахстан на 2013 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 5, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 18, изложить в следующей редакции:
«
5.
Разработка и выпуск учебно-методической, справочной литературы по основам трудового законодательства Республики Казахстан
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, республиканские объединения работодателей и работников (по согласованию)
к 25 января и 25 июля 2013-2014 годы
В рамках бюджетной программы 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан: 2013 год – 14 395 тыс. тенге; 2014 год – 5 284 тыс. тенге»
6.
Разработка учебных и рекламных видеороликов по основам трудового законодательства
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, МОН, МИР
25 июля 2013 года и 25 января 2015 года
В рамках бюджетной программы 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан:
2013 год - 28 290 тыс. тенге;
2014 год – 4 500 тыс. тенге
»;
8.
Проведение круглых столов по вопросам регулирования трудовых конфликтов с участием социальных партнеров
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, республиканские объединения работодателей и работников (по согласованию)
Ежегодно,
к 25 января и 25 июля
Не требуются
9.
Проведение интернет-конференций по актуальным вопросам трудового законодательства
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, акиматы областей, гг. Астаны, Алматы, республиканские объединения работодателей и работников (по согласованию)
Ежегодно,
к 25 января и 25 июля
Не требуются
10.
Проведение для трудовых коллективов организаций семинаров по разъяснению основ трудового законодательства и тренингов по навыкам ведения переговоров для достижения консенсуса
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, республиканские объединения работодателей и работников (по согласованию)
Ежегодно,
к 25 января и 25 июля
В рамках бюджетной программы 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан:
2013 год - 45 000 тыс. тенге;
2014 год - 45 000 тыс. тенге;
2015 год - 45 000 тыс. тенге
»;
12.
Организация выхода сюжетов в рамках действующих информационно-аналитических программ по тематике - основы трудового законодательства
Информация в Правительство Республики Казахстан
МИР, МЗСР
Ежегодно, к 25 января и 25 июля
В рамках бюджетной программы 031 «Проведение государственной информационной политики» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
13.
Разработка медиа-плана выступлений в СМИ руководителей государственных органов, представителей профессиональных союзов, объединений работодателей, наемных работников по наиболее актуальным вопросам трудового законодательства
Информация в Правительство Республики Казах стан
МЗСР, МИР, акиматы областей, гг. Астаны, Алматы, республиканские объединения работодателей и работников (по согласованию)
Ежегодно, к 25 января и 25 июля
Не требуются
»;
15.
Актуализация контента интернет-ресурса МЗСР по вопросам трудового законодательства
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЗСР
Ежегодно, к 25 января и 25 июля
Не требуются
16.
Проведение специальных семинаров для журналистов с целью повышения их грамотности при освещении вопросов, касающихся взаимоотношений работодатель - работник, и корректном освещении трудовых споров
Информация в Правительство Республики Казах стан
МЗСР, МИР, акиматы областей, гг. Астаны, Алматы
Ежегодно, к 25 января и 25 июля
Не требуются
17.
Проведение мероприятий по повышению правовой грамотности работодателей в сфере трудовых отношений
Информация в МЗСР
Республиканские объединения работодателей (по согласованию)

Жыл сайын, 15 қаңтарға және 15 шілдеге қарай
Талап етілмейді
18.
Әлеуметтік әріптестік пен әлеуметтік және еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі өңірлік комиссиялар отырыстарында қызметкерлердің және жұмыс берушілердің еңбек заңнамасының негіздері жөніндегі сауаттылығын арттыру мәселелерін жүйелі түрде қарау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСӘДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, жұмыс берушілермен қызметкерлердің республикалық бірлестіктері (келісім бойынша)
Жыл сайын, 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай
Талап етілмейді
»;
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

Ежегодно, к 15 января и 15 июля
Не требуются
18.
Систематическое рассмотрение на заседаниях региональных комиссий по социальному партнерству и регулированию социальных и трудовых отношений вопросов повышения грамотности работников и работодателей основам трудового законодательства
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЗСР, акиматы областей, гг. Астаны и Алматы, республиканские объединения работодателей и работников (по согласованию)
Ежегодно, к 25 января и 25 июля
Не требуются
»;
примечание: расшифровку аббревиатур дополнить строками следующего содержания:
«МЗСР – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов