"Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 922 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 қарашадағы № 1262 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 73 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 922 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 62, 859-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларында:
4-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарда көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.»;
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Шығындарды өтеу ұлттық валютада жүргізіледі. Шетелдік валютада жұмсалған шығындарды қайта есептеу Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің индустриялық-инновациялық қызмет субъектісімен есеп айырысу бойынша операцияларды жасау күні қолданыста болған валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.
8. Мынадай:
1) тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің отандық өндірушілері болып табылатын;
2) өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру шыққан күнге дейін соңғы 2 (екі) қаржы жылында Қағидалардың 5-тармағында көзделген түрлер бойынша шығын шеккен;
3) салықтар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша үш айдан ұзаққа созылған берешегі жоқ (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда);
4) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген экономикалық қызмет түрлерінің тізбесіне сәйкес отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта өткізуді жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өтінімдері қарауға жіберіледі.»;
9-тармақта:
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2012 года № 922 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2014 года № 1262. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 73
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 73 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2012 года № 922 «Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 62, ст. 859) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 дополнить частью второй следующего содержания:
«Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке осуществляется в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на текущий финансовый год.»;
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
«7. Возмещение затрат производится в национальной валюте. Пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан, действовавшим на дату совершения операций по расчету с субъектом индустриально-инновационной деятельности.
8. Для рассмотрения допускаются заявки субъектов индустриально-инновационной деятельности, которые:
1) являются отечественными производителями товаров, работ и услуг;
2) понесли затраты по видам, предусмотренные в пункте 5 Правил, за последние 2 (два) финансовых года до даты выхода объявления о приеме заявок;
3) не имеют задолженности по налогам, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, длящейся более чем три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
4) осуществляют реализацию на внутреннем рынке отечественных обработанных товаров, работ и услуг в соответствии с перечнем видов экономической деятельности, указанным в приложении 1 к настоящим Правилам.»;
в пункте 9:
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:

«3) салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша үш айдан ұзаққа созылған берешегінің жоқ (бар) екені туралы тиісті салық органының белгіленген үлгідегі анықтамасының түпнұсқасы. Анықтама өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру шыққан күннен бұрын берілмеуі тиіс;
4) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің мөрімен куәландырылған отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта өткізу фактісін растайтын құжаттардың (шарттар, шот-фактуралар, орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер, тауарды жеткізу/қабылдау, өткізу актілері) көшірмелері;»;
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) сертификаттау қызметтеріне ақы төлеу үшін валютаны сертификаттау және айырбастау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді берушіге ақы төлеу валютасының аударылғанын, айырбасталғанын растайтын банк куәландырған құжаттардың көшірмелері.»;
19-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Шарт талаптарына сәйкес индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту жөніндегі шығындарының бір бөлігін өтеу бойынша уәкілетті органға қызметтер көрсету кезінде жұмсалған ұлттық институттың әкімшілік шығыстарын өтеу республикалық бюджетте шығындардың бір бөлігін көрсетілген өтеуге көзделген қаражат есебінен шығындардың негізделген сметасына сәйкес жүзеге асырылады.»;
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшада:
шығындардың бір бөлігін өтеуге арналған өтінім түйіндемесінің нысанында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Шығындардың бір бөлігін өтеуге болжанатын жалпы сома:
________________________________________________________ теңге.
(сома цифрлармен және жазбаша)
Лауазымды адам ______________________________
Қолы ________________________________________
Күні _________________________________________
Ескертпе: шығындарды теңгемен қайта есептеу және жиынтық соманы есептеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің индустриялық-инновациялық қызмет субъектісімен есеп айырысу бойынша операция жасау күні қолданыста болған валюта бағамдары қабылданады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 29 қарашадағы
№ 1262 қаулысына
қосымша
Индустриялық-инновациялық қызмет
субъектілерінің отандық өңделген
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді ішкі нарықта жылжыту
бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу
қағидаларына
1-қосымша
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі
нарықта жылжыту бойынша шығындарының бір бөлігі өтелетін
экономикалық қызмет түрлерінің тізбесі
ЭҚЖЖ коды
Атауы

«3) оригинал справки установленного образца соответствующего налогового органа об отсутствии (наличии) налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, длящихся более чем три месяца. Справка должна быть выдана не ранее даты выхода объявления о приеме заявок;
4) заверенные печатью субъекта индустриально-инновационной деятельности копии документов, подтверждающих факт реализации отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке (договоры, счет-фактуры, акты выполненных работ/оказанных услуг, поставки/приема передачи товара)»;
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
«9) копии документов, заверенные банком, подтверждающих перечисление, конвертацию валюты по оплате поставщику услуг по сертификации и конвертации валюты для оплаты услуг сертификации.»;
пункт 19 дополнить частью второй следующего содержания:
«Компенсация административных расходов национального института, понесенных им при оказании услуг уполномоченному органу по возмещению части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, услуг на внутреннем рынке согласно условий договора, осуществляется в соответствии с обоснованной сметой затрат за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на указанное возмещение части затрат.»;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 3 к указанным Правилам:
в форме резюме заявки на получение возмещения части затрат:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Общая сумма, предполагаемая к возмещению части затрат: __________________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Должностное лицо ______________________________________________
Подпись_______________________________________________________
Дата __________________________________________________________
Примечание: для пересчета затрат в тенге и подсчета итоговой суммы принимаются курсы валют Национального Банка Республики Казахстан, действовавшие на дату совершения операций по расчету с субъектом индустриально-инновационной деятельности.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 ноября 2014 года № 1262
Приложение 1
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных
товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
Перечень
видов экономической деятельности, по которым возмещаются части
затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по
продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
Код
ОКЭД
Наименование