Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 1288 қаулысы.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның денсаулық сақтау жүйесінде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып;
3) осы қаулыға қосымшаға сәйкес өтініш берушінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі бөлігінде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беруді келісетін мемлекеттік органдар айқындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.06.2015 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 1288 қаулысына
қосымша
Өтініш берушінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі бөлігінде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беруді келісетін мемлекеттік органдар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 06.06.2019 № 380 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.04.2021 № 239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Келісетін мемлекеттік орган
Лицензияланатын қызмет түрі
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
Лицензиар
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет
1. Есірткі заттарын әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
2. Психотроптық заттар мен прекурсорларды өндіру.

О некоторых вопросах лицензирования деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 1288.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) лицензиаром по осуществлению деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
2) лицензиаром по осуществлению деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в системе здравоохранения уполномоченный орган в области здравоохранения;
3) государственные органы, согласующие выдачу лицензии на осуществление деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 06.06.2019 № 380.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.06.2015 № 457 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2014 года № 1288
Государственные органы, согласующие выдачу лицензии на осуществление деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан
Сноска. Приложение в редакции Указа Президента РК от 06.06.2019 № 380; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2021 № 239 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Согласующий государственный орган
Лицензируемый вид деятельности
Подвид лицензируемого вида деятельности
Лицензиар
1
2
3
4
5
1
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Деятельность, связанная с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
1. Разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение наркотических средств.
2. Производство психотропных веществ и прекурсоров.

3. Психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
4. Құрамында есірткі заттары бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау.
5. Құрамында психотроптық заттары бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
2
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет
1. Есірткі заттарды әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
2. Психотроптық заттар мен прекурсорларды өндіру.
3. Психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
4. Құрамында есірткі заттар бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау.
5. Құрамында психотроптық заттар бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
3
Денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет
сатып алу, сақтау, бөлу, өткізу, пайдалану, жою
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган

3. Разработка, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение психотропных веществ и прекурсоров.
4. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих наркотические средства.
5. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих психотропные вещества.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
2
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Деятельность, связанная с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
1. Разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение наркотических средств.
2. Производство психотропных веществ и прекурсоров.
3. Разработка, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение психотропных веществ и прекурсоров.
4. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих наркотические средства.
5. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих психотропные вещества.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
3
Деятельность, связанная с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в области здравоохранения.
приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение
Уполномоченный орган в области здравоохранения