"Нан бағасын тұрақтандыру үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 маусымдағы № 688 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 1379 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Нан бағасын тұрақтандыру үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 маусымдағы № 688 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне 2014 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен 5517772371 (бес миллиард бес жүз он жеті миллион жеті жүз жетпіс екі мың үш жүз жетпіс бір) теңге сомасында қаражат бөлінсін, оның ішінде:
1) астық жеткізу шартын жасасу сәтіндегі нарықтық баға мен 28300 теңге мөлшеріндегі белгіленген баға арасындағы айырма ретінде, бірақ тоннасына 13700 теңгеден аспайтын астықтың 1 тоннасына төлеу мөлшері есебімен нан бағасын тұрақтандыру үшін осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес астықты қайта өңдеу ұйымдарының 2014 жылғы 14 ақпаннан бастап 329155 (үш жүз жиырма тоғыз мың жүз елу бес) тонна көлемінде бидай сатып алуға жұмсалған шығындарын өтеу үшін облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына ағымдағы нысаналы трансферттер түрінде аудару үшін 4454080188 (төрт миллиард төрт жүз елу төрт миллион сексен мың жүз сексен сегіз) теңге сомасында қаражат;
2) нан бағасын тұрақтандыру үшін астықты қайта өңдеу ұйымдарына жөнелтуді ескере отырып, 2014 жылғы 1 қаңтар мен 1 шілде аралығындағы «Азық-түлік-келісімшарт корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының 179887 (бір жүз жетпіс тоғыз мың сегіз жүз сексен жеті) тонна көлемінде астықтың мемлекеттік өткізу ресурстарын сақтау бойынша көрсетілетін қызметтеріне 89306100 (сексен тоғыз миллион үш жүз алты мың бір жүз) теңге сомасында қаражат;
3) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 2014 жылғы 14 ақпаннан бастап астықты қайта өңдеу (нан пісіру) ұйымдарының нан бағасын тұрақтандыру үшін өткізілген астықты (ұнды) тасымалдау жөніндегі шығындарын өтеу үшін Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары мен Алматы қаласының жергілікті атқарушы органдарына ағымдағы нысаналы трансферттер түрінде аудару үшін 974386083 (тоғыз жүз жетпіс төрт миллион үш жүз сексен алты мың сексен үш) теңге сомасында қаражат бөлінсін.»;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2014 года № 688 "О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для стабилизации цен на хлеб"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 1379
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2014 года № 688 «О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для стабилизации цен на хлеб» следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Выделить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2014 год на неотложные затраты, средства в сумме 5 517 772 371 (пять миллиардов пятьсот семнадцать миллионов семьсот семьдесят две тысячи триста семьдесят один) тенге, в том числе:
1) для перечисления местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы в виде целевых текущих трансфертов средства в сумме 4454080188 (четыре миллиарда четыреста пятьдесят четыре миллиона восемьдесят тысяч сто восемьдесят восемь) тенге, согласно приложению 1 к настоящему постановлению, для возмещения с 14 февраля 2014 года затрат зерноперерабатывающих организаций на закуп зерна в объеме 329 155 (триста двадцать девять тысяч сто пятьдесят пять) тонн для стабилизации цен на хлеб из расчета размера выплаты на 1 тонну зерна как разницы между рыночной ценой на момент заключения договора поставки зерна и фиксированной ценой в размере 28 300 тенге, но не более 13 700 тенге за тонну;
2) за услуги по хранению государственных реализационных ресурсов зерна акционерного общества «Национальная компания «Продовольственная контрактная корпорация» в объеме 179 887 (сто семьдесят девять тысяч восемьсот восемьдесят семь) тонн с 1 января по 1 июля 2014 года с учетом отгрузки зерноперерабатывающим организациям для стабилизации цен на хлеб средства в сумме 89 306 100 (восемьдесят девять миллионов триста шесть тысяч сто) тенге;
3) для перечисления местным исполнительным органам Алматинской, Жамбылской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы в виде целевых текущих трансфертов средства в сумме 974 386 083 (девятьсот семьдесят четыре миллионов триста восемьдесят шесть тысяч восемьдесят три) тенге, согласно приложению 2 к настоящему постановлению, для возмещения с 14 февраля 2014 года затрат зерноперерабатывающих (хлебопекарных) организаций по транспортировке зерна (муки), реализованных для стабилизации цен на хлеб.»;