"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2015 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 1399 қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2015 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2014 жылғы  30 желтоқсанға дейін қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей Тарапына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1399 қаулысымен
бекітілген
«Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және
зымырандарды сынақтық ұшырудың 2015 жылға арналған
жоспарлары бойынша қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей тарапы ұсынған (Ресей Федерациясы СІМ 2014 жылғы 21 қарашадағы шығ. № 19262/3дснг):
1) 2006 – 2015 жылдарға арналған Ресейдің Федералдық ғарыш бағдарламасы, «2012 – 2020 жылдарға арналған ГЛОНАСС жүйесін қолдау, дамыту және пайдалану» федералдық нысаналы бағдарламасы, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары мен коммерциялық жобалары шеңберінде «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2015 жылға арналған жоспарымен;
2) «Байқоңыр» ғарыш айлағынан әскери мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшырудың 2015 жылға арналған жоспарымен;
3) «Байқоңыр» ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2015 жылға арналған жоспарымен келіседі.
Бұл ретте:
1) «Союз» үлгісіндегі зымыран-тасығыштардан бөлінетін бөлшектердің жаңа құлау ауданын пайдалануды көздейтін ғарыш аппараттарын ұшыру тиісті халықаралық шартқа қол қойылып, ол күшіне енгеннен кейін жүзеге асырылуы мүмкін;
2) «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшыру және зымыранды сынақтық ұшыру Ресей Тарапы Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану саласындағы заңнамасын сақтаған жағдайда жүзеге асырылуға тиіс.

Об утверждении заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2015 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 1399
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» на 2015 год (далее – заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2014 года направить заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2014 года № 1399
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и испытательных
пусков ракет с космодрома «Байконур» на 2015 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленные Российской Стороной (исх. МИД Российской Федерации № 19262/3дснг от 21 ноября 2014 года):
1) План запусков космических аппаратов на 2015 год в рамках Федеральной космической программы России на 2006 – 2015 годы, федеральной целевой программы «Поддержание, развитие и использование системы ГЛОНАСС на 2012 – 2020 годы», программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома «Байконур»;
2) План запусков космических аппаратов военного назначения с космодрома «Байконур» на 2015 год;
3) План испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» на 2015 год.
При этом:
1) запуски космических аппаратов, предусматривающие использование нового района падения отделяющихся частей ракет-носителей типа «Союз», могут быть осуществлены после подписания и вступления в силу соответствующего международного договора;
2) запуски космических аппаратов и испытательный пуск ракеты с космодрома «Байконур» должны быть осуществлены при соблюдении Российской Стороной законодательства Республики Казахстан в области использования воздушного пространства.