Сот сараптамасының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 1403 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Сот медицинасы орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот медицинасы орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - кәсіпорын) болып қайта аталсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі кәсіпорынға қатысты тиісті саланың уәкілетті органы болып;
2) арнаулы ғылыми білім құралдарымен қылмыстық, азаматтық істер және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша сот-медициналық, сот-наркологиялық, сот-психиатриялық сараптамаларды ұйымдастыру және жүргізу, сондай-ақ сот-медициналық, сот-наркологиялық, сот-психиатриялық сараптамалар мәселелері бойынша ғылыми-зерттеу қызметін жүзеге асыру кәсіпорын қызметінің негізгі нысаны болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.09.2015 № 766 (01.07.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.06.2016 № 378 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне кәсіпорынның жарғысын бекітуге ұсынуды;
2) әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі сот-медициналық сараптама жүргізу бойынша штат санын және материалдық-техникалық базаны заңнамада белгіленген тәртіппен беруді, ал Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі - қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1403 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:

О некоторых вопросах судебной экспертизы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 1403
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебной медицины" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебной медицины Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее – предприятие).
2. Определить:
1) Министерство юстиции Республики Казахстан уполномоченным органом соответствующей отраслью в отношении предприятия;
2) основными предметами деятельности предприятия организацию и проведение судебно-медицинской, судебно-наркологической, судебно-психиатрической экспертиз по уголовным, гражданским делам и делам об административных правонарушениях средствами специальных научных знаний, а также осуществление научно-исследовательской деятельности по вопросам судебно-медицинской, судебно-наркологической, судебно-психиатрической экспертиз.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.09.2015 № 766 (вводится в действие с 01.07.2015); от 28.06.2016 № 378 (вводится в действие с 01.07.2016).
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устава предприятия;
2) государственную регистрацию в органах юстиции;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке передачу, а Министерству юстиции Республики Казахстан – прием штатной численности и материально-технической базы по проведению судебно-медицинской экспертизы.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2014 года № 1403
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства:
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:

"17. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот медицинасы орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны".
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 17.02.2017 № 71 қаулысымен.

"17. Республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебной медицины Министерства юстиции Республики Казахстан".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.02.2017 № 71.