Индустрияландыру картасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1418 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 7 ақпандағы № 78 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.02.2023 № 78 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 231 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың
2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 1 тамыздағы № 874 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған индустрияландыру картасы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.04.2017 № 231 қаулысымен.
2. Жауапты мемлекеттік органдар мен "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлiк қоғамы ай сайынғы негізде есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне жобалардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.12.2020 № 878 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне жобалардың іске асырылу барысының мониторингі бойынша ақпарат берсін.

О карте индустриализации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1418. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2023 года № 78.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.02.2023 № 78.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 231.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 августа 2014 года № 874 "Об утверждении Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 – 2019 годы и о внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую карту индустриализации.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.04.2017 № 231.
2. Ответственным государственным органам и акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" представлять в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации проектов на ежемесячной основе в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 23.12.2020 № 878.
33. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан ежеквартально в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию по мониторингу хода реализации проектов.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.12.2020 № 878 қаулысымен.
4. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1418 қаулысымен
бекітілген
Индустрияландыру картасы
Ескерту. Индустрияландыру картасы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.12.2020 № 878 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.10.2021 № 762 қаулысымен.
Р/с
Жобаның атауы Жауапты мемлекеттiк орган және/немесе ұлттық холдинг Өңiр Жобаға өтiнiш берушi Iске асыру мерзiмi*/ жобаның мәртебесі
кестенің жалғасы
1
2
3
4
5
6
1.
Болат өндiрiсiн жылына 5 млн тоннаға дейiн ұлғайту
ИИДМ
Қарағанды облысы
"АрселорМиттал Теміртау" АҚ
2010 – 2022 жылдар
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.10.2021 № 762 қаулысымен.
3.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.10.2021 № 762 қаулысымен.
4.
Рельсті арқалық зауытын салу
ИИДМ, Ақтөбе облысының әкімі
Ақтөбе облысы
"Ақтөбе рельсті арқалық зауыты" ЖШС
2012 – 2015 жылдар
5.
Өскемен қаласында толық циклдi автозауыт және автоқұрамдауыштар шығаратын технопарк салу
ИИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"АЗИЯ АВТО Қазақстан" АҚ
2010 – 2022 жылдар
6.
Минералды тыңайтқыштар өндіретін зауыт салу
ИИДМ
Жамбыл облысы
"ЕвроХим-Тыңайтқыш" ЖШС
2011 – 2021 жылдар
7.
Қызылорда қаласында қуаты жылына 197,1 мың тонна табақты шыны өндіретін және өңдейтін зауыт салу
ИИДМ
Қызылорда облысы
"Орда Гласс" ЖШС
2013 – 2021 жылдар
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.10.2021 № 762 қаулысымен.
9.
Интеграцияланған газ-химия кешенін салу (бірінші фаза)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Атырау
облысы
"Kazakhstan
Petrochemical
Industires Inc." ЖШС,
"АЛМЭКС ПЛЮС фирмасы" ЖШС
2010 – 2022 жылдар
10.
Интеграцияланған газ-химия кешенiн салу (екінші фаза)
ЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Атырау
облысы
"KLPE" ЖШС
2010 – 2025 жылдар
11.
К5 экологиялық класты мотор отынының өндірісі
ЭМ
Батыс Қазақстан облысы
"Конденсат" АҚ
2012 – 2016 жылдар
12.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.10.2021 № 762 қаулысымен.
13.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.10.2021 № 762 қаулысымен.
14.
"Шалқия" полиметалл кен орны базасында КБК салу
ИИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Қызылорда облысы
"Тау-Кен Самұрық" ҰТК" АҚ
2014 – 2023 жылдар
15.
Қарағанды кешенді қорытпа зауытын салу
ИИДМ
Қарағанды облысы
"Қарағанды кешенді қорытпалар зауыты" ЖШС
2011 – 2022 жылдар
16.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.10.2021 № 762 қаулысымен.
17.
Үшхлорлы фосфор және глифосат өндірісі
ИИДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
Жамбыл облысы
"Біріккен химия компаниясы" ЖШС
2014 - 2021 жылдар
18.
Минералды тыңайтқыштар шығаратын зауытты жаңғырту (2-кезең)
ИИДМ
Маңғыстау облысы
"ҚазАзот" ЖШС
2015 – 2021 жылдар
19.
Минералды тыңайтқыштар шығаратын зауытты жаңғырту
ИИДМ
Жамбыл облысы
"Қазфосфат" ЖШС
2015 – 2020 жылдар
20.
Кальцийлендірілген сода өндіру зауытын салу
ИИДМ
Қызылорда облысы
"АралСода" ЖШС
2017 – 2021 жылдар
21.
Үлкен диаметрлі дәнекерленген болат құбырларын өндіретін зауыт салу
ИИДМ
Алматы қаласы
"Эйжа Стил Пайп Корпорейшн" ЖШС
2015 – 2018 жылдар
22.
Ферросилиций өндіру зауытын салу
ИИДМ
Қарағанды облысы
"YDD Corporation" ЖШС
2017 – 2019 жылдар
23.
Ақтоғай КБК өңдеу қуатын жұмыс істеп тұрған сульфидий фабрикасын қайталау арқылы кеңейту
ИИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"KAZ Minerals Aktogay" ЖШС
2018 – 2021 жылдар
24.
ЭТБЭ/МТБЭ және ұнтақ полипропилен шығаратын зауыт салу
ЭМ
Шымкент қаласы
"Шымкент Химия Компаниясы" ЖШС
2017 – 2022 жылдар
25.
Тау-кен комбинаты құрылысы және "Айдарлы" мыс кен орнын және "Жанар" жерасты суы кен орнын өнеркәсіптік игеру
ИИДМ
Шығыс Қазақстан облысы
"Айдарлы Проджект (AidarlyProject)" ЖШС
2019 – 2069 жылдар
26.

Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 23.12.2020 № 878.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 1418
Карта индустриализации
Сноска. Карта индустриализации - в редакции постановления Правительства РК от 23.12.2020 № 878; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.10.2021 № 762.
п/п
Наименование проекта Ответственный государственный орган и/или национальный холдинг Регион Заявитель проекта Срок реализации*/ статус проекта
1
2
3
4
5
6
1.
Увеличение производства стали до 5 млн тонн в год
МИИР
Карагандинская
область
АО "АрселорМиттал ТеМИИРтау"
2010 – 2022
годы
2.
Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2021 № 762.
3.
Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2021 № 762.
4.
Строительство рельсобалочного завода
МИИР, акимат Актюбинской области
Актюбинская область
ТОО "Актюбинский рельсобалочный завод"
2012 – 2015
годы
5.
Строительство автозавода полного цикла и технопарка по производству автокомпонентов в городе Усть-Каменогорске
МИИР
Восточно-Казахстанская область
АО "АЗИЯ АВТО Казахстан"
2010 – 2022
годы
6.
Строительство завода по производству минеральных удобрений
МИИР
Жамбылская область
ТОО "ЕвроХим-Удобрения"
2011 – 2021
годы
7.
Строительство завода по производству и обработке листового стекла мощностью 197,1 тыс. тонн в год в городе Кызылорде
МИИР
Кызылординская область
ТОО "Орда Гласс"
2013 – 2021
годы
8.
Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2021 № 762.
9.
Строительство интегрированного газохимического комплекса (первая фаза)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская
область
ТОО "Kazakhstan
Petrochemical
Industires Inc.",
ТОО "Фирма АЛМЭКС ПЛЮС
2010 – 2022
годы
10.
Строительство интегрированного газохимического комплекса (вторая фаза)
МЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Атырауская
область
ТОО "KLPE"
2010 – 2025
годы
11.
Производство моторного топлива экологического класса К5
МЭ
Западно-Казахстанская область
АО "Конденсат"
2012 – 2016
годы
12.
Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2021 № 762.
13.
Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2021 № 762.
14.
Строительство ГОКа на базе месторождения полиметаллических руд "Шалкия"
МИИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Кызылординская область
АО "НГК "Тау-Кен Самрук"
2014 – 2023
годы
15.
Строительство Карагандинского завода комплексных сплавов
МИИР
Карагандинская область
ТОО "Карагандинский завод комплексных сплавов"
2011 – 2022
годы
16.
Исключен постановлением Правительства РК от 25.10.2021 № 762.
17.
Производство треххлористого фосфора и глифосата
МИИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
Жамбылская область
ТОО "Объединенная химическая компания"
2014 – 2021
годы
18.
Модернизация завода по производству минеральных удобрений (2 этап)
МИИР
Мангистауская область
ТОО "Каз Азот"
2015 – 2021
годы
19.
Модернизация завода по производству минеральных удобрений
МИИР
Жамбылская область
ТОО "Казфосфат"
2015 – 2020
годы
20.
Строительство завода по производству кальцинированной соды
МИИР
Кызылординская область
ТОО "АралСода"
2017 – 2021
годы
21.
Строительство завода по производству стальных сварных труб большого диаметра
МИИР
город Алматы
ТОО "Эйжа Стил Пайп Корпорейшн"
2015 – 2018
годы
22.
Строительство завода по производству ферросилиция
МИИР
Карагандинская область
ТОО "YDD Corporation"
2017 – 2019
годы
23.
Расширение перерабатывающих мощностей Актогайского ГОКа путем дублирования существующей сульфидной фабрики
МИИР
Восточно-Казахстанская область
ТОО "KAZ Minerals Aktogay"
2018 – 2021
годы
24.
Строительство завода по производству ЭТБЭ/МТБЭ и порошкового полипропилена
МЭ
г. Шымкент
ТОО "Шымкентская Химическая Компания"
2017 – 2022
годы
25.
Строительство горно-обогатительного комбината и промышленная разработка месторождения меди "Айдарлы" и месторождения подземных вод "Жанарское"
МИИР
Восточно-Казахстанская область
ТОО "АйдарлыПроджект (AidarlyProject)"
2019 – 2069
годы
26.