Төтенше жағдай аймағындағы халықтың ең төменгі тіршілігін қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1423 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 552 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.07.2023 № 552 қаулысымен.
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 26) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении норм минимального жизнеобеспечения населения, находящегося в зоне чрезвычайной ситуации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1423. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 552
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.07.2023 № 552.
В соответствии с подпунктом 26) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О Гражданской защите" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Қоса берiлiп отырған төтенше жағдай аймағындағы халықтың ең төменгі тіршілігін қамтамасыз ету нормалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1423 қаулысымен
бекiтiлген
Төтенше жағдай аймағындағы халықтың ең төменгі тіршілігін қамтамасыз ету нормалары
Р/с №
Атауы
саны
Орта есеппен халықтың жан басына шаққанда азық-түлік өнімдері (грамм/тәулігіне)
1.
Ұнға қайта есептегенде нан өнімдері

1. Утвердить прилагаемые нормы минимального жизнеобеспечения населения, находящегося в зоне чрезвычайной ситуации.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 1423
Нормы
минимального жизнеобеспечения населения, находящегося в
зоне чрезвычайной ситуации
№ п/п
Наименование
Количество
Пищевая продукция в среднем на душу населения (грамм/сутки):
1.
Хлебопродукты в пересчете на муку

0,007
100.
Кір жуатын орындар, тәулігіне 1 адамға кір киім килограмы
0,12
101.
Химиялық тазарту орындары, тәулігіне 1 адамға кір киім килограмы
0,0032
102.
Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары, 1 адамға орын
0,035
103.
Тұрмыстық жылу (тәулігіне 1 адамға отынның килограммы):
жазда: ең жоғары/ең төмен
1,95/0,33
қыста: ең жоғары/ең төмен
4,78/0,41
Ескертпе: ерлер мен әйелдерді азық-түлік өнімдерімен қамтамасыз ету, сондай-ақ төтенше жағдай аймағындағы халықтың ең төменгі тіршілігін қамтамасыз ету нормаларына қосымшаға сәйкес азық-түлік өнімін алмастыру нормалары.
Төтенше жағдай аймағындағы
халықтың ең төменгі тіршілігін
қамтамасыз ету нормаларына
қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Азық-түлік өнімдерімен қамтамасыз ету нормалары:
ерлер:
грамм/тәулігіне
Р/с №
Атауы

0,007
100.
Прачечные, килограмм белья на 1 человека в сутки
0,12
101.
Химчистки, килограмм белья на 1 человека в сутки
0,0032
102.
Помещения общественного питания, мест на 1 человека
0,035
103.
Бытовое тепло (килограмм топлива на 1 человека в сутки):
летом: максимально/минимально
1,95/0,33
зимой: максимально/минимально
4,78/0,41
Примечание: нормы обеспечения пищевой продукцией мужчин и женщин, а также замены пищевой продукции в соответствии с приложением к нормам минимального жизнеобеспечения населения, находящегося в зоне чрезвычайной ситуации.
Приложение
к нормам минимального
жизнеобеспечения населения,
находящегося в зоне
чрезвычайной ситуации
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 79 (внесены изменения в текст на казахском языке, текст на русском языке не изменяется).
Нормы обеспечения пищевой продукцией:
мужчин:
№ п/п
Наименование продукта
грамм/сутки