2015 жылы Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1448 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2015 жылы Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық, жергілікті және өзге мемлекеттік органдар, ұйымдар (келісім бойынша):
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1448 қаулысымен
бекітілген

О подготовке и проведении в 2015 году 550-летнего юбилея Казахского ханства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1448
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению в 2015 году 550-летнего юбилея Казахского ханства (далее – План).
2. Центральным, местным и иным государственным органам, организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представлять информацию о ходе исполнения Плана в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе исполнения Плана в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 1448
План мероприятий

2015 жылы Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойын дайындау және
өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1180 қаулысымен.
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі (мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
Ұйымдастыру-дайындық іс-шаралары
1.
Астана және Тараз қалаларында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған негізгі шараларды дайындау және өткізу жөніндегі тұжырымдаманы және іс-шаралар жоспарын әзірлеп, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің қарауына енгізу
тұжырымдама мен іс-шаралар жоспары
МСМ, Жамбыл облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру  талап етілмейді
2.
Қазақ хандығының 550 жылдығы логотипінің нобайын дайындау және бекіту
логотип
МСМ
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
3.
Қазақ хандығының 550 жылдығын мерекелеу жөніндегі өңірлік жоспарларды әзірлеу және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігімен келісім бойынша бекіту
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы 20 қаңтар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
4.
Мерейтойлық іс-шараларға шақырылған шетелдік қонақтар мен журналистерге виза беру және аккредиттеу мәселелерін шешу
визалар ресімдеу және аккредиттеу
СІМ
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру  талап етілмейді
Ғылыми-талдамалық қолдау
5.
Студенттер арасында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған «Тәуелсіздік толғауы» ұраны аясында Қазақстан тарихынан өңірлік олимпиада өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы сәуір
-
бюджеттен тыс қаражат
6.
Б. Кәрібаевтың «Қасым хан. Тарих, тұлға, уақыт» әңгімесін DALSY және Брайль жүйесіне енгізу
жүйені енгізу
МСМ
2015 жылғы мамыр
-
қаржыландыру талап етілмейді
7.
Алматы қаласында «Қазақ хандығының 550 жылдығы: тарихы және теориясы» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы маусым
-
бюджеттен тыс қаражат
8.
«Ұлытау – ұлт ұясы» атты ғылыми-практикалық конференция өткізу және «Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы сапар-орталығының құрылысы аумағында тас қою
ғылыми-практикалық конференция
МСМ, Қарағанды облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы маусым
-
бюджеттен тыс қаражат
9.
Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған «Алтай – Дунай» экспедициясын ұйымдастыру мәселесін қарау
экспедиция
МСМ, СІМ
2015 жыл бойы
**
-
10.
Астана қаласында «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясы аясында «Қазақ хандығы және тарихи сабақтастық мәселелері» атты Еуразиялық ғылыми форум өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, МСМ, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қыркүйек
-
бюджеттен тыс қаражат
11.

по подготовке и проведению в 2015 году 550-летнего юбилея
Казахского ханства
Сноска. План мероприятий с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1180.
п/п
Наименование
мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования (тыс. тенге)
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Организационно-подготовительные мероприятия
1.
Разработка и внесение на рассмотрение в Администрацию Президента Республики Казахстан концепции, плана мероприятий по подготовке и проведению основных мероприятий, посвященных 550-летию Казахского ханства в гг. Астана и Тараз
концепция и план мероприятий
МКС, акимат Жамбылской области, АНК (по согласованию)
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
2.
Разработка и утверждение эскиза логотипа 550-летия Казахского ханства
логотип
МКС
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
3.
Разработка и утверждение по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан региональных планов мероприятий по празднованию 550-летия Казахского ханства
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, АНК (по согласованию)
январь
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
4.
Решение вопросов по выдаче виз, аккредитаций для иностранных гостей и журналистов, приглашенных на юбилейные мероприятия
оформление виз и аккредитация
МИД
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
Научно-аналитическое сопровождение
5.
Проведение региональной олимпиады среди студентов по истории Казахстана, посвященной 550-летию Казахского ханства, под эгидой «Тәуелсіздік толғауы»
информация
в МКС
МОН
апрель
2015 года
-
внебюджетные средства
6.
Внедрение в систему DALSY и Брайль рассказов Б. Карибаева «Қасым хан. Тарих, тұлға, уақыт»
внедрение системы
МКС
май
2015 года
-
финансирование не требуется
7.
Проведение международной научно-практической конференции «Қазақ хандығының 550 жылдығы: тарихы және теориясы» в г. Алматы
информация
в МКС
МОН
июнь
2015 года
-
внебюджетные средства
8.
Проведение научно-практической конференции «Ұлытау – ұлт ұясы» и закладка камня на территории строительства визит-центра «Национального историко-культурного и природного заповедника-музея «Улытау»
научно-практическая конференция
МКС, акимат Карагандинской области, АНК (по согласованию)
июнь
2015 года
-
внебюджетные средства
9.
Рассмотрение вопроса организации экспедиции «Алтай – Дунай», посвященной 550-летию Казахского ханства
экспедиция
МКС, МИД
в течение
2015 года
**
-
10.
Проведение Евразийского научного форума «Қазақ хандығы және тарихи сабақтастық мәселелері» общенациональной идеи «Мәңгілік Ел» в г. Астана
информация
в МКС
МОН, МКС, АНК (по согласованию)
сентябрь
2015 года
-
внебюджетные средства
11.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1180 қаулысымен.
12.
Шығармашыл зиялылардың, қоғам қайраткерлерінің, ҚХА, ҮЕҰ өкілдерінің қатысуымен «Халық бірлігі – ел бірлігі» өңірлік семинарын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қазан
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
13.
Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған республикалық жас тарихшылар қауымдастығының ғылыми форумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы қараша
-
бюджеттен тыс қаражат
14.
«Мәңгілік Ел» идеясы аясында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған «Болашақ» жастар форумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы қараша
-
бюджеттен тыс қаражат
15.
Жоғары оқу орындары студенттері арасында «Тәуелсіздік толғауы» тақырыбында ғылыми жұмыстар конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы қараша
-
бюджеттен тыс қаражат
16.
Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған ғылыми-практикалық конференциялар өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, ҚХА (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
-
бюджеттен тыс қаражат, ЖБ
17.
«Тараз қалашығы» республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішіне археологиялық зерттеулер жүргізу
археологиялық зерттеулер
МСМ, БҒМ
2015 жыл бойы
109 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 164 315,0
РБ
Мәдени-көпшілік және қоғамдық-саяси іс-шаралар
18.
Астана қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған мерекелік концерт, салтанатты жиын және «Мәңгілік Ел» атты  халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
мерекелік концерт, салтанатты жиын және конференция
МСМ, БҒМ, ҚХА (келісім бойынша),Астана қаласының әкімдігі
2015 жылғы қыркүйек
012 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 1 834 985,1
109 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2 400 000,0
РБ
19.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1180 қаулысымен.
20.
Тараз қаласында «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясы аясында республикалық ақындар айтысын өткізу
республикалық ақындар айтысы
Жамбыл облысының әкімдігі, МСМ
2015 жылғы қазан
-
бюджеттен тыс қаражат
21.
Тараз қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған мәдени-спорттық және бұқаралық іс-шаралар өткізу
МСМ-ге ақпарат
Жамбыл облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қыркүйек
13 480 706*
-
22.
Тараз қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығын мерекелеуге облыстардың, Астана және Алматы қалаларының қатысуы
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы тамыз-қыркүйек
-
бюджеттен тыс қаражат
23.
Тараз қаласында «Қазақ хандығына 550 жыл» монументін орнату және салтанатты ашу
монументті ашу
Жамбыл облысының әкімдігі, МСМ, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қазан

Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1180.
12.
Проведение регионального семинара «Халық бірлігі – ел тұтастығы» с участием творческой интеллигенции, общественных деятелей, представителей АНК, НПО
информация
в МКС
акимат Костанайской области, АНК (по согласованию)
октябрь
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
13.
Проведение научного форума республиканской ассоциации молодых историков, посвященного 550-летию Казахского ханства
информация
в МКС
МОН
ноябрь
2015 года
-
внебюджетные средства
14.
Проведение форума молодежи «Болашақ», посвященного 550-летию Казахского ханства в рамках идеи «Мәңгілік Ел»
информация
в МКС
МОН
ноябрь
2015 года
-
внебюджетные средства
15.
Проведение конкурса научных работ на тему «Тәуелсіздік толғауы» среди студентов высших учебных заведений
информация
в МКС
МОН
ноябрь
2015 года
-
внебюджетные средства
16.
Проведение научно-практических конференций, посвященных 550-летию Казахского ханства
информация
в МКС
МОН, АНК, (по согласованию), акиматы областей, городов Астана и Алматы
в течение 2015 года
-
внебюджетные средства, МБ
17.
Проведение археологических исследований памятника истории и культуры республиканского значения «Городище Тараз»
археологические исследования
МКС, МОН
в течение 2015 года
164 315,0 по бюджетной программе 109 «Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
Культурно-массовые и общественно-политические мероприятия
18.
Проведение праздничного концерта, торжественного собрания и международной научно-практической конференции «Мәңгілік Ел», посвященных 550-летию Казахского ханства, в г. Астане
праздничный концерт, торжественное собрание и конференция
МКС, МОН, АНК (по согласованию), акимат города Астаны
сентябрь 2015 года
1 834 985,1 по бюджетной программе 012  «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»
2 400 000,0  по бюджетной программе 109 «Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
19.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1180.
20.
Проведение республиканского айтыса акынов, посвященного общенациональной идее «Мәнгілік Ел», в г. Тараз
Республиканский айтыс акынов
акимат Жамбыл ской области, МКС
октябрь 2015 года
-
внебюджетные средства
21.
Проведение культурно-спортивных и массовых мероприятий, посвященных 550-летию Казахского ханства, в г.Тараз
информация в МКС
акимат Жамбылской области, АНК (по согласованию)
сентябрь
2015 года
13 480 706*
-
22.
Участие областей, городов Астана и Алматы в праздновании 550-летия Казахского ханства в г. Тараз
информация в МКС
акиматы областей, городов Астана и Алматы, АНК (по согласованию)
август - сентябрь
2015 года
-
внебюджетные средства
23.
Сооружение и торжественное открытие монумента «Қазақ хандығына 550 жыл» в г. Тараз
открытие монумента
акимат Жамбылской области, МКС, АНК (по согласованию)
октябрь 2015 года

116 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 501 782,0
РБ
24.
Алматы қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған театрландырылған көрініс пен мерекелік концерт өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
25.
С. Смағұловтың «Қазақ елі»; М. Ғабдрахымовтың «Көшпенділер» атты жеке көрмелерін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы ақпан желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
26.
«Сұлтан Бейбарыс» спектаклін қою
МСМ-ге ақпарат
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, МСМ, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы сәуір
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
27.
Қарағанды облысы Ұлытау ауданында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған халықаралық этнофестиваль өткізу мәселесін қарау
этнофестиваль
МСМ, Қарағанды облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы мамыр
**
-
28.
Талдықорған қаласында «Қазақ хандығының шежіресі» облыстық суретшілер конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Алматы облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы мамыр
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
29.
Павлодар қаласында Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойына арналған «Елдіктің терең тамыры» облыстық ақындар мүшәйрасын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Павлодар облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы мамыр
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
30.
Қарағанды облысының Ұлытау ауданында Бұланты шайқасы болған жерде стеланы салтанатты түрде ашу
стеланы ашу
МСМ, Қарағанды облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы маусым
-
бюджеттен тыс қаражат
31.
Астана қаласында Қазақстанның көркемөнер шығармаларынан «Атақты қазақ хандары» атты көрме өткізу
көрме
МСМ
2015 жылғы маусым
-
қаржыландыру талап етілмейді
32.
Орал қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған халықаралық дәстүрлі орындаушылар фестивалін өткізу мәселесін қарау
халықаралық фестиваль
МСМ, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жылғы II тоқсан
**
-
33.
Түркістан қаласында «Қазақ хандығының қалыптасуындағы Түркістанның орны» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция өткізу мәселесін қарау
халықаралық конференция
МСМ, БҒМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жылғы ІІ тоқсан
**
-
34.
Астана қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған белгілі ағылшын композиторы, дирижері К. Дженкинстің қатысуымен концерт өткізу
концерт
МСМ, Алматы қаласының әкімдігі, «Тілеп» халықаралық қоғамдық қайырымдылық қоры (келісім бойынша)
2015 жылғы II тоқсан
-
бюджеттен тыс қаражат
35.
Шығармашыл зиялылардың, қоғам қайраткерлерінің, ҚХА, ҮЕҰ өкілдерінің, жастар ұйымдарының қатысуымен Республикалық «Жерім менің» патриоттық әндер конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы ІІ тоқсан
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
36.
Тараз қаласында Қазақстан Республикасы Президентінің сыйлығы үшін «Қазақстан барысы» қазақша күрестен халықаралық турнир өткізу
халықаралық турнир
МСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2015 жылғы қыркүйек
-
бюджеттен тыс қаражат
37.
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясына арналған өңірлік ақындар айтыстарын өткізу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе, Алматы, Батыс Қазақстан, Қостанай, Қызылорда, Маңғыстау облыстарының әкімдіктері
2015 жылғы сәуір-тамыз
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
38.
Шығыс Қазақстан облысында «Алтай – түркі әлемінің алтын бесігі» халықаралық форумын өткізу мәселесін қарау
халықаралық форум
МСМ, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы тамыз
**
-
39.
Орал қаласында «Бес белес» тарихи драмасын қою
МСМ-ге ақпарат
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі, МСМ
2015 жылғы тамыз
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
40.
Астана қаласында шет елдерде тұратын отандастар арасында халықаралық өнер фестивалін өткізу
халықаралық фестиваль
МСМ, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қыркүйек

501 782,0 по бюджетной программе 116 «Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
24.
Проведение в г. Алматы театрализованного представления и праздничного концерта, посвященных 550-летию Казахского ханства
информация
в МКС
акимат г. Алматы, АНК (по согласованию)
сентябрь
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
25.
Проведение персональных выставок:
С.Смагулова «Қазақ Елі»;
М.Габдрахманова «Көшпенділер»
информация
в МКС
акимат Актюбинской области, АНК (по согласованию)
февраль
декабрь 2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
26.
Постановка спектакля «Сұлтан Бейбарыс»
информация
в МКС
акимат Северо-Казахстанской области, МКС, АНК (по согласованию)
апрель
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
27.
Рассмотрение вопроса проведения международного этнофестиваля, посвященного 550-летию Казахского ханства, в Улытауском районе Карагандинской области
этнофестиваль
МКС, акимат Карагандинской области, АНК (по согласованию)
май
2015 года
**
-
28.
Проведение областного конкурса художников «Қазақ хандығының шежіресі» в г. Талдыкорган
информация
в МКС
акимат Алматинской области, АНК (по согласованию)
май
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
29.
Проведение областного мушайры поэтов «Елдіктің терең тамыры», посвященного 550-летию Казахского ханства в г. Павлодар
информация
в МКС
акимат Павлодарской области, АНК (по согласованию)
май
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
30.
Торжественное открытие стелы на месте Булантинской битвы в Улытауском районе Карагандинской области
открытие стелы
МКС, акимат Карагандинской области, АНК (по согласованию)
июнь
2015 года
-
внебюджетные средства
31.
Проведение выставки «Знаменитые казахские ханы» в произведениях изобразительного искусства Казахстана в г. Астана
выставка
МКС
июнь
2015 года
-
финансирование не требуется
32.
Рассмотрение вопроса проведения международного фестиваля традиционных исполнителей, посвященного 550-летию Казахского ханства, в г. Уральск
международный фестиваль
МКС, акимат Западно-Казахстанской области
II квартал
2015 года
**
-
33.
Рассмотрение вопроса проведения международной научно-практической конференции на тему «Роль Туркестана в формировании Казахского ханства» в г.Туркестан
международная конференция
МКС, МОН, акимат Южно-Казахстанской области
ІІ квартал
2015 года
**
-
34.
Проведение концерта с участием известного английского композитора, дирижера К. Дженкинса, посвященного 550-летию Казахского ханства, в г. Астане
концерт
МКС, акимат г. Алматы, международный общественный благотворительный фонд «Тлеп» (по согласованию)
II квартал
2015 года
-
внебюджетные средства
35.
Проведение Республиканского конкурса патриотической песни «Жерім менің» с участием творческой интеллигенции, общественных деятелей, представителей АНК, НПО, молодежных организаций
информация
в МКС
акимат Актюбинской области, АНК (по согласованию)
II квартал
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
36.
Проведение международного турнира на приз Президента Республики Казахстан по қазақша күрес «Қазақстан барысы» в г. Тараз
международный турнир
МКС, акимат Жамбылской области
сентябрь
2015 года
-
внебюджетные средства
37.
Проведение региональных айтысов акынов, посвященных общенациональной идее «Мәнгілік Ел»
информация
в МКС
акиматы Актюбинской, Алматинской, Западно-Казахстанской, Костанайской, Кызылординской, Мангистауской областей
апрель - август
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
38.
Рассмотрение вопроса проведения международного форума «Алтай – золотая колыбель тюркского мира» в Восточно-Казахстанской области
международный форум
МКС, акимат Восточно-Казахстанской области, АНК (по согласованию)
август
2015 года
**
-
39.
Постановка исторической драмы «Бес белес» в г. Уральск
информация
в МКС
акимат Западно-Казахстанской области, МКС
август
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
40.
Проведение в г. Астане международного фестиваля искусств соотечественников, проживающих за рубежом
международный фестиваль
МКС, АНК (по согласованию)
сентябрь
2015 года

021 «Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының өзге де тілдерін дамыту» бюджеттік бағдарламасы бойынша 15 836,0
РБ
41.
Шығармашыл зиялылардың, қоғам қайраткерлерінің, ҚХА, ҮЕҰ өкілдерінің қатысуымен «Тарих және мәдениет» атты фестиваль өткізу
фестиваль
МСМ, ҚХА (келісім бойынша) С.Нұрмағамбетов атындағы халықаралық қоғамдық қайырымдылық қоры (келісім бойынша)
2015 жылғы қыркүйек
-
бюджеттен тыс қаражат
42.
Петропавл қаласында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған театрландырылған көрініс өткізу мәселесін қарау
театрландырылған көрініс
МСМ, Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы III тоқсан
**
-
43.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1180 қаулысымен.
44.
Талдықорған қаласында «Текті сөздің төресі – терме» республикалық терме конкурсын өткізу
республикалық терме конкурсы
МСМ, Алматы облысының әкімдігі
2015 жылғы қазан
021 «Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының өзге де тілдерін дамыту» бюджеттік бағдарламасы бойынша 9 478,0
РБ
45.
І. Есенберлиннің 100 жылдық мерейтойына арналған салтанатты іс-шараны өткізу
салтанатты іс-шара
МСМ
2015 жылғы қараша
012 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 13 593,0
РБ
46.
«Тәуелсіздік толғауы» республикалық конкурсы аясында Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойына арналған жаңа өнер туындыларын жасау
жаңа өнер туындылары
МСМ
2015 жылғы IV тоқсан
012 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 24 978,0
РБ
47.
Шығармашыл зиялылардың, қоғам қайраткерлерінің, ҚХА, ҮЕҰ өкілдерінің қатысуымен Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойына арналған музыкалық, әдеби кештер өткізу
МСМ-ге ақпарат
МСМ, ҚХА (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
48.
Қазақстан мұражайларында Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған көрмелер ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
МСМ, ҚХА (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
49.
Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған кітап көрмелерін өткізу
МСМ-ге ақпарат
МСМ, ҚХА (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
50.
«Керей-Жәнібек», «Қазақ елі» спектакльдерін, «Қазақ хандығы» балетін қою
спектакльдерді қою
МСМ
2015 жыл бойы
013 «Театралдық-концерттік ұйымдардың қызмет етуін қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы бойынша
67 942,0
РБ
51.
Көкшетау қаласында «Абылай», «Кенесары-Күнімжан», «Хан Абылай» тарихи драмаларын қою
МСМ-ге ақпарат
Ақмола облысының әкімдігі, МСМ
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
52.
Республикалық және облыстық театрларда Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған спектакльдер қою
МСМ-ге ақпарат
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
53.
Шығармашыл зиялылардың, қоғам қайраткерлерінің, ҚХА, ҮЕҰ өкілдерінің, жастар ұйымдарының қатысуымен Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған дөңгелек үстелдер өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, МСМ, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
54.
Ұлттық спорт түрлері бойынша сайыстар өткізу
сайыстар
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы IIІ тоқсан
-
бюджеттен тыс қаражат
55.
Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған республикалық және өңірлік спорт сайыстарын өткізу
МСМ-ге ақпарат
МСМ, ҚХА (келісім бойынша), Атырау, Ақмола, облыстарының әкімдіктері
2015 жыл бойы

15 836,0 по бюджетной программе 021 «Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана»
РБ
41.
Проведение фестиваля «Тарих және мәдениет» с участием творческой интеллигенции, общественных деятелей, представителей АНК, НПО, молодежных организаций
фестиваль
МКС, АНК (по согласованию), международный общественный благотворительный фонд им. С.Нурмагамбетова (по согласованию)
сентябрь
2015 года
-
внебюджетные средства
42.
Рассмотрение вопроса проведения театрализованного представления, посвященного 550-летию Казахского ханства, в г. Петропавловск
театрализованное представление
МКС, акимат Северо-Казахстанской области, АНК (по согласованию)
III квартал
2015 года
**
-
43.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1180.
44.
Проведение республиканского конкурса терме «Текті сөздің төресі - терме» в г.Талдыкорган
республиканский конкурс терме
МКС, акимат Алматинской области
октябрь 2015 года
9 478,0 по бюджетной программе 021 «Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана»
РБ
45.
Проведение торжественного мероприятия, посвященного 100-летию Ильяса Есенберлина
торжественное мероприятие
МКС
ноябрь
2015 год
13 593,0 по бюджетной программе 012 «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»
РБ
46.
Создание новых произведений искусства в рамках республиканского конкурса «Тәуелсіздік толғауы», приуроченных к 550-летию Казахского ханства
новые произведения искусства
МКС
IV квартал 2015 года
24 978,0 по бюджетной программе 012 «Проведение социально-значимых и культурных мероприятий»
РБ
47.
Проведение музыкальных, литературных вечеров, посвященных 550-летию Казахского ханства, с участием творческой интеллигенции, общественных деятелей, представителей АНК, НПО
информация
в МКС
МКС, АНК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение 2015 года
-
финансирование не требуется
48.
Организация выставок посвященных 550-летию Казахского ханства, в музеях Казахстана
информация
в МКС
МКС, АНК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
49.
Организация книжных выставок, посвященных 550-летию Казахского ханства
информация
в МКС
МКС, АНК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
50.
Постановка спектаклей: «Керей-Жанибек»,
«Қазақ Елі»,
балета «Қазақ хандығы»
постановка спектаклей
МКС
в течение
2015 года
67 942,0 по бюджетной программе 013 «Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций»
РБ
51.
Постановка исторических драм «Абылай»
«Кенесары-Күнімжан»
«Хан Абылай» в г. Кокшетау
информация
в МКС
акимат Акмолинской области, МКС
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
52.
Постановка спектаклей, посвященных 550-летию Казахского ханства, в республиканских и областных театрах
информация
в МКС
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
53.
Проведение круглых столов, посвященных 550-летию Казахского ханства, с участием творческой интеллигенции, общественных деятелей, представителей АНК, НПО, молодежных организаций
информация
в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МКС, АНК (по согласованию)
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
54.
Проведение соревнований по национальным видам спорта
соревнования
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
III квартал
2015 года
-
внебюджетные средства
55.
Проведение республиканских и региональных спортивных соревнований, посвященных 550-летию Казахского ханства
информация
в МКС
МКС, АНК (по согласованию), акиматы Атырауской, Акмолинской областей
в течение
2015 года

015 «Көпшілік спорт және ұлттық спорт түрлерін дамытуға қолдау көрсету» бюджеттік бағдарламасы бойынша 9 057,0;
ЖБ; бюджеттен тыс қаражат
РБ, ЖБ, бюджеттен тыс қаражат
Ақпараттық қолдау
56.
Мерейтой аясында өтетін шараларды белсенді ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету (республикалық және жергілікті БАҚ)
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
РБ, ЖБ
57.
БАҚ жұмысында пайдалану үшін Қазақ хандығының 550 жылдық мерейтойы тақырыбы бойынша республикалық, өңірлік деңгейде «оқиғалар қатарын» жасау
ИДМ-ге ақпарат
МСМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ИДМ
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
58.
Қазақ хандығының 550 жылдығын мерекелеу тақырыбы бойынша ақпараттық жұмыс жүргізу мәселелері жөнінде республикалық және өңірлік БАҚ басшыларымен кездесу өткізу
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
59.
Қазақ хандығының 550 жылдығын насихаттауға маманданған журналистер тобын (республикалық және жергілікті БАҚ, блогерлер) қалыптастыру
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ОКҚ РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
60.
БАҚ-та, қазақстандық интернет-ресурстарда баяндама жасау және пікір білдіру үшін Парламент және мәслихат депутаттары, ҚХА, зиялы қауым өкілдері, ғалымдар, сарапшылар, қоғамдық пікір көшбасшылары, жастар ұйымдары және т.б. арасынан спикерлер тізімін қалыптастыру
МСМ-ге ақпарат
МСМ, БҒМ, ҚХА (келісім бойынша) – қалыптастыру, ИДМ – сұхбат ұйымдастыру
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
61.
ОКҚ алаңындағы брифингтер мен баспасөз конференцияларының кестесін қалыптастыру
МСМ-ге ақпарат
ОКҚ РММ (келісім бойынша), МСМ, БҒМ, ИДМ
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
62.
Республикалық және өңірлік баспасөз, электронды БАҚ-та, ақпараттық агенттіктердің, интернет ресурстардың сайттарында Қазақ хандығының 550 жылдығы тақырыбы бойынша ортақ логотип пен ұрансөздер негізінде арнайы айдарлар ашуды және оларды контенттік толтыруды ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ОКҚ РММ (келісім бойынша), ҚХА (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл қаңтар, одан әрі – жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
63.
Республикалық және өңірлік БАҚ үшін Қазақ хандығының 550 жылдығы тақырыбы бойынша постерлер мен модульдерді дайындауды және таратуды ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ОКҚ РММ (келісім бойынша), МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
64.
Қазақ хандығының 550 жылдығы тақырыбы бойынша арнайы инфографикалар мен телеграфикаларды дайындауды әрі республикалық және өңірлік баспа, электронды БАҚ-та, ақпараттық агенттіктердің, интернет ресурстардың сайттарында орналастыруды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ОКҚ РММ (келісім бойынша), МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
65.
Мерейтой тақырыбы бойынша ақпараттық, анықтамалық және әдістемелік материалдарды дайындау және ұсыну арқылы БАҚ-та әдістемелік көмек көрсету жүйесін ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, БҒМ
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
66.
«Хабар», «Қазақстан» «Kazakh TV», «24kz», «Білім және мәдениет» телеарналарында студияларға ғалымдарды шақыра отырып, Қазақ хандығының тарихы жайлы деректі телефильмдерді көрсетуді қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ
2015 жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
РБ
67.
Баспа БАҚ-та арнайы беттерді ашуды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ
2015 жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
РБ
68.
Жарияланымдардың, теле және радио бағдарламалардың (ақпараттық, сараптамалық, интерактивтік), ақпараттық хабарламалардың, сөйлеген сөздердің, сұхбаттардың толық шығуын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
ИДМ
2015 жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
РБ
69.
Республикалық және өңірлік телеарналарда деректі фильмдерді ротациялауды ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
РБ, ЖБ
70.
E-history», «Strategy2050», «Еl.kz» веб-сайттарында тақырыптық айдарлар ашу, оларды тұрақты түрде ақпараттық-анықтамалық материалдармен контенттік толтыруды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ
ашылуы – қаңтар, одан әрі – жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
РБ
71.
Интернет-сайттар мен әлеуметтік желілерде Қазақ хандығының 550 жылдығы тақырыбы бойынша республикалық телеарналар дайындаған түрлі жанрдағы бейнематериалдарды орналастыруды және ілгерілетуді қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ
2015 жыл бойы
көзделген қаражат шегінде
РБ
72.
Қазақ хандығының 550 жылдығы тақырыбы бойынша БАҚ-тағы материалдарға мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ОКҚ РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
Имидждік және киноөнімдерді шығару
73.
Елді мекендерді сыртқы безендірудің идеологемасы мен эскиздерін әзірлеу
сыртқы безендіру эскиздері
МСМ
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыруды қажет етпейді
74.
Бұланты шайқасы туралы кітап басып шығару (деректі материалдар негізінде)
кітап басып шығару
МСМ
2015 жылғы ІІ тоқсан
-
бюджеттен тыс қаражат
75.
Қазақ хандығының құрылуына арналған кітап шығару
МСМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімдігі, МСМ
2015 жылғы қыркүйек
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
76.
Мерейтойлық пошта маркаларын шығару
МСМ-ге ақпарат
ИМД, МСМ
2015 жылғы І тоқсан
көзделген қаражат шегінде
РБ
77.
Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған мерейтойлық монеталар шығару
мерейтойлық монеталар
ҰБ (келісім бойынша), МСМ
2015 жылғы ІІ тоқсан
ҰБ қаражаты есебінен
-
78.
«Қазақ елі» тарихи-драмалық 10 сериялы телесериал шығару
телесериал
МСМ
2015 жылғы желтоқсан

9 057,0 по бюджетной программе 015 «Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта»; МБ; внебюджетные средства
РБ, МБ, внебюджетные средства
Информационное сопровождение
56.
Обеспечение информационной поддержки мероприятий в рамках юбилея Казахского ханства (республиканские и местные СМИ)
информация
в МКС
МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение
2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ, МБ
57.
Формирование «событийного ряда» на республиканском, региональном уровнях по тематике 550-летия Казахского ханства» для использования в работе СМИ
информация
в МИР
МКС, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы, МИР
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
58.
Проведение встреч с руководителями республиканских и региональных СМИ по вопросам проведения информационной работы по тематике празднования 550-летия Казахского ханства
информация
в МКС
МИР, МКС, АНК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
59.
Формирование группы журналистов (республиканских и региональных СМИ, блогеров), специализирующихся на освещении празднования 550-летия Казахского ханства
информация
в МКС
МИР, РГУ СЦК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
60.
Формирование списка спикеров из числа депутатов Парламента и маслихатов, представителей АНК, творческой интеллигенции, ученых, экспертов, лидеров общественного мнения, молодежных организаций и т.д. для выступлений и комментариев в СМИ, на казахстанских интернет-ресурсах
информация
в МКС
МКС, МОН, АНК – формирование, МИР – организация интервью
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
61.
Формирование графика брифингов и пресс-конференций на площадке СЦК
информация
в МКС
РГУ СЦК (по согласованию), МКС, МОН, МИР
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
62.
Организация в республиканских и региональных печатных, электронных СМИ, сайтах информационных агентств, интернет-ресурсах тематических рубрик под единым логотипом и слоганом по тематике 550-летия Казахского ханства, а также их контентное наполнение
информация
в МКС
МИР, РГУ СЦК (по согласованию), АНК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь
2015 года, далее – в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
63.
Организация подготовки и распространения модулей и постеров для республиканских и региональных СМИ по тематике празднования 550-летия Казахского ханства
информация
в МКС
МИР, РГУ СЦК (по согласованию), МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
64.
Обеспечение разработки и размещения в республиканских и региональных печатных и электронных СМИ, сайтах информационных агентств, интернет-ресурсах специальной инфографики и телеграфики по тематике 550-летия Казахского ханства
информация
в МКС
МИР, РГУ СЦК (по согласованию), МКС акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
65.
Организация системы методической помощи СМИ путем подготовки и предоставления информационных, справочных и методических материалов по юбилейной тематике
информация
в МКС
МИР, МКС, МОН
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
66.
Обеспечение показа на телеканалах «Хабар», «Қазақстан», «Kazakh TV», «24kz», «Білім және мәдениет» документальных телефильмов об истории Казахского ханства с приглашением в студии ученых и др.
информация
в МКС
МИР, МКС
в течение
2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ
67.
Организация выхода спецполос в печатных СМИ
информация
в МКС
МИР
в течение
2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ
68.
Организация выхода развернутых публикаций, теле- и радиопередач (новостные, аналитические, интерактивные), информационных сообщений, выступлений, интервью
информация
в МКС
МИР
в течение
2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ
69.
Организация ротации на республиканских и региональных телеканалах документальных фильмов
информация
в МКС
МИР, МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение
2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ, МБ
70.
Открытие тематических рубрик на веб-сайтах: «E-history», «Strategy2050», «Еl.kz», обеспечение на постоянной основе их контентного наполнения информационно-справочными материалами
информация
в МКС
МИР
открытие – январь, далее – в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ
71.
Обеспечение размещения и продвижения на интернет-сайтах и в социальных сетях разножанровых видеоматериалов, выпущенных республиканскими телеканалами по теме 550-летия Казахского ханства
информация
в МКС
МИР, МКС
в течение
2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ
72.
Обеспечение мониторинга материалов в СМИ по тематике празднования 550-летия Казахского ханства
информация
в МКС
МИР, РГУ СЦК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
Выпуск имиджевой и кино продукции
73.
Разработка идеологем и эскизов наружного оформления населенных пунктов
эскизы наружного оформления
МКС
январь
2015 года
-
финансирование не требуется
74.
Выпуск книги о Булантинской битве (на основе документальных материалов)
выпуск книги
МКС
II квартал
2015 года
-
внебюджетные средства
75.
Издание книги, посвященной образованию Казахского ханства
информация
в МКС
акимат г. Алматы, МКС
сентябрь
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
76.
Выпуск юбилейных почтовых марок
информация
в МКС
МИР, МКС
І квартал
2015 года
в пределах предусмотренных средств
РБ
77.
Выпуск юбилейных монет, посвященных 550-летию Казахского ханства
юбилейные монеты
НБ (по согласованию), МКС
ІІ квартал
2015 года
за счет средств НБ
-
78.
Выпуск 10-серийного историко-драматического телесериала «Қазақ елі»
телесериал
МКС
декабрь 2015 года

011 «Ұлттық фильмдерді өндіру» бюджеттік бағдарламасы бойынша 1 475 205,0
РБ
79.
«Қазақ хандығына 550 жыл» деректі фильмін шығару
деректі фильм
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
011 «Ұлттық фильмдерді өндіру» бюджеттік бағдарламасы бойынша 250 000,0
РБ
80.
«Қазақ елі» көпсериялы анимациялық фильмін шығару
анимациялық фильм
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
011 «Ұлттық фильмдерді өндіру» бюджеттік бағдарламасы бойынша 375 000,0
РБ
81.
І. Есенберлиннің «Көшпенділер» трилогиясын басып шығару
кітап басып шығару
МСМ
2015 жылғы қыркүйек
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» бюджеттік бағдарламасы бойынша 106 650,0
РБ
82.
Мұхаммед Хайдар Дулатидің «Тарих-и Рашиди» кітап-альбомын үш тілде (қазақ, орыс, ағылшын) басып шығару
кітап-альбом
МСМ
2015 жылғы қыркүйек
018 «Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару» бюджеттік бағдарламасы бойынша 43 193,0
РБ
83.
Қазақ хандығының 550 жылдығына арналған логотипті пайдалана отырып, түрлі кәдесый-имидждік өнімдерді (сыйға беретін медальдар, белгілер, әшекей т.б.) шығару мәселесін қарау
кәдесый-имидждік өнімдер шығару
МСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
**
-
84.
«Ұлы көш» көркем туындысын (картинасын) жасау
картиналар жасау
МСМ
2015 жыл бойы
014 «Тарихи-мәдени мұраның сақталуын қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы бойынша 150 000,0
РБ
85.
«Қазақ хандығы» экспозициясын жасау мәселесін қарау
экспозиция
МСМ
2015 жыл бойы
**
-
86.
Қазақ хандары портреттерінің галереясын жасау мәселесін қарау
портреттер галереясы
МСМ
2015 жыл бойы
**
-
Шетелдерде ұйымдастыру-ақпараттық жұмыстарын жүргізу
87.
Шетелдік БАҚ-та тақырыптық материалдарды және пікірлерді жариялауды ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
СІМ, МСМ
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
88.
Қазақстанның шетелдегі елшіліктері мен дипломатиялық өкілдіктерінің сайттарында тақырыптық айдарлар ашу, толықтырып отыру, логотипті орналастыру
МСМ-ге ақпарат
СІМ, МСМ
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
89.
«Қазақстан достары» саяси клубтары, шетелдегі қазақ мәдениет орталықтары мен қоғамдары жұмыстарының аясында «Мәңгілік Ел» тақырыбы бойынша семинарлар, дөңгелек үстелдер өткізу
МСМ-ге ақпарат
СІМ, МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2015 жыл бойы
-
қаржыландыру талап етілмейді
Тарихи-мәдени мұра объектілерін салу, реставрациялау және қорғау
90.
Тарихи жерлердің: Ұлытау, Түркістан, Сарайшық, Бозоқ, Берел және т.б. туристік бағыттарын әзірлеу
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы ақпан
қаржыландыру талап етілмейді
91.
Әбілхайыр хан мемориалдық кешенін салтанатты түрде ашу
МСМ-ге ақпарат
Ақтөбе облысының әкімдігі, МСМ, ҚХА (келісім бойынша)
2015 жылғы қазан
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
92.
«Көне Тараз» жобасын іске асыру (тарихи-мәдени этноорталығын, «Көне Тараз» музейін салу және Тараз қаласындағы драма театрының ғимаратын күрделі жөндеу)
жобаны іске асыру
Жамбыл облысының әкімдігі, МСМ
2015 жыл бойы

1 475 205,0 по бюджетной программе 011 «Производство национальных фильмов»
РБ
79.
Выпуск документального фильма «Қазақ хандығына 550 жыл»
документальный фильм
МКС
декабрь 2015 года
250 000,0 по бюджетной программе 011 «Производство национальных фильмов»
РБ
80.
Выпуск многосерийного анимационного фильма «Қазақ елі»
анимационный фильм
МКС
декабрь 2015 года
375 000,0 по бюджетной программе 011 «Производство национальных фильмов»
РБ
81.
Издание трилогии И. Есенберлина «Кочевники»
выпуск книг
МКС
сентябрь
2015 года
106 650,0 по бюджетной программе
018 «Издание социально-важных видов литературы»
РБ
82.
Издание книги-альбома Мухамед Хайдар Дулати «Тарих-и- Рашиди» на трех языках (казахский, русский, английский)
книга-альбом
МКС
сентябрь 2015 года
43 193,0 по бюджетной программе 018 «Издание социально-важных видов литературы»
РБ
83.
Рассмотрение вопроса выпуска сувенирно-имиджевой продукции (подарочные медали, значки, брелки и т.д.) с использованием логотипа 550-летия Казахского ханства
выпуск сувенирно-имиджевой продукции
МКС, акимат Жамбылской области
в течение 2015 года
**
-
84.
Создание художественного полотна (картины) «Ұлы көш»
создание картин
МКС
в течение
2015 года
150 000,0 по бюджетной программе
014 «Обеспечение сохранности историко-культурного наследия»
РБ
85.
Рассмотрение вопроса создания экспозиции «Қазақ хандығы»
экспозиция
МКС
в течение
2015 года
**
-
86.
Рассмотрение вопроса создания галереи портретов казахских ханов
галерея портретов
МКС
в течение
2015 года
**
-
Организационно-информационная работа за рубежом
87.
Организация публикаций тематических материалов и отзывов в иностранных СМИ
информация
в МКС
МИД, МКС
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
88.
Создание и наполнение тематических рубрик, размещение логотипа на сайтах дипломатических представительств и посольств РК за рубежом
информация
в МКС
МИД, МКС
в течение
2015 года
-
финансирование не требуется
89.
Проведение семинаров, круглых столов по тематике «Мәнгілік Ел» в рамках работы политических клубов «Друзья Казахстана», казахских культурных центров и обществ за рубежом
информация
в МКС
МИД, МКС, ВАК (по согласованию)
в течение 2015 года
-
внебюджетные средства
Воссоздание, реставрация и охрана объектов историко-культурного наследия
90.
Разработка туристических маршрутов исторических мест: Улытау, Туркестан, Сарайшык, Бозок, Берель и др.
информация
в МКС
МИР, МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
февраль
2015 года
-
финансирование не требуется
91.
Торжественное открытие мемориального комплекса хана Абулхаира
информация
в МКС
акимат Актюбинской области, МКС, АНК (по согласованию)
октябрь
2015 года
в пределах предусмотренных средств
МБ
92.
Реализация проекта «Көне Тараз» (строительство историко-культурного этноцентра, музея «Көне Тараз» и капитальный ремонт здания драматического театра в г. Тараз)
реализация проекта
акимат Жамбылской области, МКС
в течение 2015 года

116 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша 2 144 178,5
РБ
93.
«Тараз қалашығы» республикалық маңызы бар ескерткіш объектілерін консервациялау және «Көне Тараз» тарихи музейінің экспозициясын құру
консервациялау және экспозиция құру
МСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
109 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 850 323,5
РБ
94.
Қожа Ахмет Яссауи кесенесінде реставрациялау және консервациялау жұмыстарын жүргізу
кесенені реставрациялау
МСМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 20 400,0
РБ
95.
Ежелгі Сауран ескерткіштерін реставрациялау және консервациялау
ескерткіштерді реставрациялау
МСМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 15 400,0
РБ
96.
«Отырар» мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы сапар-орталығы құрылысының дайындық жұмыстарын жүргізу
дайындық жұмыстары
МСМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
-
бюджеттен тыс қаражат
97.
Отырар оазисі ескерткіштерін реставрациялау, жаңғырту, консервациялау (үлкен мешіт, қаланың бас қақпасы, «Хамам» шығыс моншасы X ғ., және Отырар қалашығының т.б. ескерткіштері)
ескерткіштерді реставрациялау, жаңғырту және консервациялау
МСМ, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 22 200,0
РБ
98.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1180 қаулысымен.
99.
Ақыртас сарай кешенінде реставрациялау жұмыстарын жүргізу VII-VIII ғғ, (екінші кезең) Жамбыл облысы
ескерткіштерді реставрациялау
МСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 22 000,0
РБ
100.
Баласағұн (Батыс Түрік қағанатының астанасы) сарай кешенінде реставрациялау жұмыстарын жүргізу
ескерткіштерді реставрациялау
МСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 16 300
РБ
101.
Алаша хан кесенесін реставрациялау, ХІ-ХІІ ғғ, Қарағанды облысы
ескерткішті реставрациялау
МСМ, Қарағанды облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 6 887,0
РБ

2 144 178,5 по бюджетной программе 116 «Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
93.
Консервация объектов памятника республиканского значения «Городище Тараз» и создание экспозиции музея истории «Көне Тараз»
консервация и создание экспозиции
МКС, акимат Жамбылской области
в течение 2015 года
850 323,5 по бюджетной программе 109 «Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты»
РБ
94.
Проведение реставрационных и консервационных работ на мавзолее Ходжа Ахмеда Яссави
реставрация мавзолея
МКС, акимат Южно-Казахстанской области
в течение
2015 года
20 400,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ
95.
Реставрация и консервация памятников древнего Саурана
реставрация памятников
МКС, акимат Южно-Казахстанской области
в течение
2015 год
15 400,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ
96.
Проведение подготовительных работ строительства визит-центра Государственного археологического заповедника-музея Отрар
подготовительные работы
МКС, акимат Южно-Казахстанской области
в течение
2015 год
-
внебюджетные средства
97.
Воссоздание, реставрация и консервация памятников Отрарского оазиса (большая соборная мечеть, главные городские ворота, восточная баня «Хамам», Х в. и др. памятники городища Отрар)
воссоздание, реставрация и консервация памятников
МКС, акимат Южно-Казахстанской области
в течение
2015 года
22 200,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ
98.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1180.
99.
Проведение реставрационных работ в дворцовом комплексе Акыртас, VII-VIII вв, (второй этап) Жамбылская область
реставрация памятника
МКС, акимат Жамбылской области
в течение
2015 года
22 000,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ
100.
Проведение реставрационных работ в дворцовом комплексе Баласагун (столица западного Тюркского каганата), VI-VIII вв, Жамбылская область
реставрация памятника
МКС, акимат Жамбылской области
в течение
2015 года
16 300,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ
101.
Реставрация мавзолея Алаша Хана, ХІ-ХІІ вв Карагандинская область
реставрация памятника
МКС, акимат Карагандинской области
в течение
2015 года
6 887,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ

102.
Жошы хан кесенесін реставрациялау, ХІІ ғ. бірінші жартысы, Қарағанды облысы
ескерткішті реставрациялау
МСМ, Қарағанды облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 12 000,0
РБ
103.
Сарайшық қалашығы археологиялық ескерткіштерін реставрациялау және консервациялау, XI-XIV ғғ, Атырау облысы
ескерткіштерді реставрациялау және консервациялау
МСМ, Атырау облысының әкімдігі
2015 жыл бойы
008 «Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу» бюджеттік бағдарламасы бойынша 6 600,0
РБ
Ескертпе:
*Шығыстар:
тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаражатын қайта бөлу;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен бөлу;
демеушілер қаражатын тарту жолымен нақтыланатын болады
** Іс-шара қаржыландыру көзі бойынша мәселе шешілген жағдайда өткізілетін болады
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
МСМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
РММ ОКҚ – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы «Орталық коммуникациялар қызметі» республикалық мемлекеттік мекемесі
ҚХА – Қазақстан халқы Ассамблеясы
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
ДҚҚ – Дүниежүзі қазақтары қауымдастығы
РБ – республикалық бюджет
ЖБ – жергілікті бюджет

102.
Реставрация мавзолея Жошы Хана, первая половина ХІІ в., Карагандинская область
реставрация памятника
МКС, акимат Карагандинской области
в течение
2015 года
12 000,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ
103.
Реставрация и консервация археологических памятников городища Сарайшык, XI-XIV вв, Атырауская область
реставрация и консервация памятников
МКС, акимат Атырауской области
в течение
2015 года
6 600,0 по бюджетной программе 008 «Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия»
РБ
Примечание:
*Расходы будут уточняться путем:
перераспределения средств соответствующих администраторов бюджетных программ;
выделения из резерва Правительства Республики Казахстан;
привлечения спонсорских средств.
**Мероприятие будет проведено в случае решения вопроса по источникам финансирования
Расшифровка аббревиатур:
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
РГУ СЦК – Республиканское государственное учреждение «Служба центральных коммуникаций» при Президенте Республики Казахстан
АНК – Ассамблея народа Казахстана
НПО – неправительственные организаций
ВАК – Всемирная ассоциация казахов
РБ – республиканский бюджет
МБ – местный бюджет