Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту және "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 97 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 82 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2015–2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2014 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері бюджет қаражатының уақтылы және мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
3. «Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 97 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 6, 64-құжат) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 82 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2014 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 97 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 - 2016 годы областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 82
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года «О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить своевременное и целевое использование бюджетных средств.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 97 «Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2014 – 2016 годы областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению» (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 6, ст. 64).
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2015 года № 82
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов
Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи
населению
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года «О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы».

2. Қағидалар облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің мынадай:
1) 100 «Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер стандарттарын енгізу»;
2) 101 «Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру» кіші бағдарламаларын қоспағанда, 043 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.
3. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы әлеуметтік қызметтер – өмірде қиын жағдайға тап болған адамға (отбасына) туындаған әлеуметтік проблемаларды еңсеру үшін жағдайларды қамтамасыз ететін және олардың қоғам өміріне қатысуына басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасауға бағытталған көрсетілетін қызметтер кешені;
2) ассистенттер – шартты ақшалай көмек алу үшін кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) жүгінген үміткермен консультациялар өткізу, әңгімелесу, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын іске асыру кезеңінде адамды (отбасын) сүйемелдеу, атқарылған жұмыс туралы мониторинг жүргізу және есеп жасау үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі шарт негізінде тартатын адамдар;
3) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар – шартты ақшалай көмек алу үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жүгінген үміткермен консультациялар өткізу, әңгімелесу, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын іске асыру кезеңінде адамды (отбасын) сүйемелдеу, атқарылған жұмыс туралы мониторинг жүргізу және есеп жасау үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі шарт негізінде тартатын, халықты әлеуметтік қорғау, ауыл шаруашылығы органдары мен ұйымдарының және өзге де ұйымдардың мамандарымен өзара іс-қимыл жасайтын адамдар;
4) әлеуметтік келісімшарт – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын Қазақстан Республикасының жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысатын және табысы аз азаматтары қатарындағы жеке тұлға мен халықты жұмыспен қамту орталығы арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
5) жан басына шаққандағы орташа табыс – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;

2. Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению, предусмотренных бюджетом по республиканской бюджетной программе 043 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению», за исключением следующих подпрограмм:
1) 100 «Введение стандартов специальных социальных услуг»;
2) 101 «Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе».
3. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан «О государственных закупках».
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) специальные социальные услуги - комплекс услуг, обеспечивающих лицу (семье), находящемуся в трудной жизненной ситуации, условия для преодоления возникших социальных проблем и направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
2) ассистенты – лица, привлекаемые отделом занятости и социальных программ на договорной основе для проведения консультаций, собеседований с претендентом, обратившимся к акиму поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа) для получения обусловленной денежной помощи, сопровождения лица (семьи) в период реализации социального контракта активизации семьи, мониторинга и составления отчета о проделанной работе;
3) консультанты по социальной работе – лица, привлекаемые отделом занятости и социальных программ на договорной основе для проведения консультаций, собеседований с претендентом, обратившимся в отдел занятости и социальных программ для получения обусловленной денежной помощи, сопровождения лица (семьи) в период реализации социального контракта активизации семьи, проведения мониторинга и составления отчета о проделанной работе, взаимодействующие со специалистами органов и организаций социальной защиты населения, сельского хозяйства и иных организаций;
4) социальный контракт – соглашение между физическим лицом из числа безработных, самостоятельно занятых и малообеспеченных граждан Республики Казахстан, участвующих в государственных мерах содействия занятости, и центром занятости населения, определяющее права и обязанности сторон;
5) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;

6) жүгінген күні – барлық қажетті құжаттармен уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне шартты ақшалай көмек тағайындауға өтініш берілген ай;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі – атаулы әлеуметтік көмек) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыстарда, республикалық маңызы бар қалада, астанада белгіленген кедейлік шегінен төмен жеке тұлғаларға (отбасыларға) мемлекет ақшалай нысанда беретін төлем;
8) облыстың уәкілетті органы – «Өрлеу» жобасын іске асыруды үйлестіруді және оның мониторингін жүзеге асыратын облыстың жергілікті атқарушы органының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
9) отбасыға көмектің жеке жоспары (бұдан әрі – жеке жоспар) – уәкілетті орган өтініш берушімен бірлесіп әзірлеген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу бойынша іс-шаралар кешені;
10) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты – «Өрлеу» жобасына қатысу үшін отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
11) отбасының жиынтық табысы – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2009 жылғы 28 тамызда № 5757 болып тіркелген) Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу ережесіне сәйкес есептелетін, шартты ақшалай көмек тағайындауға жүгінген айдың алдындағы 3 айда ақшалай, сол сияқты заттай нысанда алынған табыстың жалпы сомасы;
12) «Өрлеу» жобасы – отбасының (адамның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен отбасына (адамға) шартты ақшалай көмек беру бағдарламасы;
13) өтініш беруші – «Өрлеу» жобасына қатысу үшін өз атынан және отбасы атынан өтініш білдірген адам;
14) республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды қаржыландыруды және олардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыратын денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы орталық уәкілетті орган;
15) уәкілетті орган – шартты ақшалай көмек тағайындауды, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын әзірлеуді, жасасуды және сүйемелдеуді жүзеге асыратын республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы;

6) дата обращения – месяц подачи заявления за назначением обусловленной денежной помощи в уполномоченный орган или к акиму сельского округа со всеми необходимыми документами;
7) государственная адресная социальная помощь (далее – адресная социальная помощь) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в областях, городе республиканского значения, столице;
8) уполномоченный орган области – управление координации занятости и социальных программ местного исполнительного органа области, осуществляющее координацию реализации проекта «Өрлеу» и его мониторинг;
9) индивидуальный план помощи семье (далее – индивидуальный план) – комплекс разработанных уполномоченным органом совместно с заявителем мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации;
10) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для участия в проекте «Өрлеу», и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон;
11) совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных как в денежной, так и натуральной форме, за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением обусловленной денежной помощи, рассчитываемая в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2009 года № 5757);
12) проект «Өрлеу» – программа предоставления обусловленной денежной помощи семье (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в государственных мерах содействия занятости и прохождения, в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных;
13) заявитель – лицо, представившее заявление от себя и от имени семьи на участие в проекте «Өрлеу»;
14) администратор республиканской бюджетной программы – центральный уполномоченный орган в области здравоохранения и социального развития, осуществляющий финансирование мер по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан и мониторинг их реализации;
15) уполномоченный орган – местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, района в городе, города районного значения, осуществляющий назначение обусловленной денежной помощи, разработку, заключение и сопровождение социального контракта активизации семьи;

16) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнайы комиссия;
17) үміткер – «Өрлеу» жобасына қатысу үшін өз атынан және отбасы атынан жүгінген адам;
18) шартты ақшалай көмек (бұдан әрі – ШАК) – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарт талаптары бойынша жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысандағы төлем.
5. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай бюджеттік кіші бағдарламалар бойынша пайдаланылады:
1) 103 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» (бұдан әрі – 103 кіші бағдарлама);
2) 104 «Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» (бұдан әрі – 104 кіші бағдарлама);
3) 105 «Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету» (бұдан әрі – 105 кіші бағдарлама).
6. Республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі белгіленген тәртіппен бекітілген 043 бюджеттік бағдарлама мен 103, 104 және 105 кіші бағдарламаларды қаржыландырудың жеке жоспарының негізінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды жүргізеді.
2. 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді Ақмола, Шығыс Қазақстан және
Жамбыл облыстарының облыстық (бұдан әрі – ШАК) бюджеттерінің
«Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
пайдалану тәртібі
7. Ақмола, Шығыс Қазақстан және Жамбыл облыстарының бюджеттеріне «Өрлеу» жобасы бойынша ШАК-ті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) ШАК төлеуге;
2) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттердің қызметтеріне ақы төлеуге;
3) баспасөз өнімдерін, оның ішінде ақпараттық-түсіндірмелік сипаттағы өнімдер дайындауға пайдаланылады.
8. Облыстың уәкілетті органы келіп түсетін нысаналы трансферттерді 047 «Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер» жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша қарастырады және оған сәйкес бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне аударуды жүргізеді.

16) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;
17) претендент – лицо, обращающееся от себя и от имени семьи для участия в проекте «Өрлеу»;
18) обусловленная денежная помощь (далее – ОДП) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи.
5. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению используются по следующим бюджетным подпрограммам:
1) 103 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» (далее – подпрограмма 103);
2) 104 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» (далее – подпрограмма 104);
3) 105 «Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам» (далее – подпрограмма 105).
6. Администратор республиканской бюджетной программы производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на основании индивидуального плана финансирования бюджетной программы 043 и подпрограмм 103, 104 и 105 по платежам, утвержденного в установленном порядке.
2. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами
Акмолинской, Восточно-Казахстанской и Жамбылской областей на
внедрение обусловленной денежной помощи (далее – ОДП)
по проекту «Өрлеу»
7. Целевые текущие трансферты бюджетам Акмолинской, Восточно-Казахстанской и Жамбылской областей на внедрение ОДП по проекту «Өрлеу» используются на:
1) выплату ОДП;
2) оплату услуг консультантов по социальной работе и ассистентов;
3) изготовление печатной продукции, в том числе информационно-разъяснительного характера.
8. Поступающие целевые трансферты уполномоченный орган области предусматривает по местной бюджетной программе 047 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» в соответствии с которым производится перечисление районным бюджетам, бюджетам городов областного значения в порядке, установленном уполномоченным органом по исполнению бюджета.

9. Уәкілетті орган келіп түсетін нысаналы трансферттерді 025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша қарастырады. Аталған бағдарлама бойынша осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген шығыстар жүргізіледі.
ШАК төлеу осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген мөлшерде 025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» жергілікті бюджеттік бағдарламасының тиісті кіші бағдарламалары бойынша жүргізіледі.
10. ШАК еңбекке қабілетті отбасы мүшелерінің (адамның) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен отбасына (адамға) беріледі.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын және ШАК төленетін кезеңде атаулы әлеуметтік көмек төлеу тоқтатылады.
11. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған ШАК мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Бұл ретте, жан басына шаққандағы табысы кедейлік шегінен төмен отбасына (адамға) ШАК төлеу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) отбасының жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген кедейлік шегінің арасындағы айырма – жергілікті бюджет қаражаты есебінен (025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасының 015 «Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» кіші бағдарламасы бойынша);
2) облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген кедейлік шегі мен ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен (025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» бюджеттік бағдарламасының 011 «Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен» кіші бағдарламасы бойынша) қаржыландырады.
ШАК алушылардың шоттарына төлемдер 025 «Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу» жергілікті бюджеттік бағдарламасының екі кіші бағдарламасы бойынша бір мезгілде жүзеге асырылады.
Жан басына шаққандағы орташа табыс ШАК тағайындауға жүгінген айдың алдындағы 3 айда алынған жиынтық табысты отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу арқылы есептеледі және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзім ішінде қайта қаралмайды.
Отбасының құрамы өзгерген жағдайда, ШАК мөлшері көрсетілген мән-жайлар орын алған кезден бастап, бірақ оны тағайындаған кезден кейін ғана қайта есептеледі.
ШАК отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзімге беріледі және үміткердің өтініші бойынша ай сайын немесе үш ай үшін бір мезгілде төленеді.
ШАК-тың біржолғы сомасы бұрынғы қарыздарды өтеуге, тұратын жылжымайтын мүлік сатып алуға, сондай-ақ сауда саласындағы қызметтерді жүзеге асыруға арналған шығындардан басқа, әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттерді орындауға байланысты іс-шараларға ғана, оның ішінде жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға (үй малын, құсын және т.б. сатып алу), жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыруға қолданылуға тиіс.

9. Уполномоченный орган поступающие целевые трансферты предусматривает по местной бюджетной программе 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу». По указанной программе производятся расходы, указанные в пункте 7 настоящих Правил.
Выплата ОДП производится по соответствующим подпрограммам местной бюджетной программы 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу» в размерах, указанных в пункте 11 настоящих Правил.
10. ОДП предоставляется семье (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в государственных мерах содействия занятости и прохождения в случае необходимости, социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.
На период действия социального контракта активизации семьи и выплаты ОДП приостанавливается выплата адресной социальной помощи.
11. Размер ОДП на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в областях (городе республиканского значения, столице).
При этом выплата ОДП семье (лицу), имеющей среднедушевой доход ниже черты бедности, осуществляется в следующем порядке:
1) разница между среднедушевым доходом семьи и чертой бедности, установленной в областях (городе республиканского значения, столице), финансируется за счет средств местного бюджета (по бюджетной программе 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу», подпрограмме 015 «За счет средств местного бюджета»);
2) разница между чертой бедности, установленной в областях (городе республиканского значения, столице), и 60 процентами от прожиточного минимума – за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета (по бюджетной программе 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу», подпрограмме 011 «За счет трансфертов из республиканского бюджета»).
Выплаты на счета получателей ОДП осуществляются одновременно из двух подпрограмм местной бюджетной программы 025 «Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу».
Среднедушевой доход исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением ОДП, на число членов семьи и на три месяца и не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.
Размер ОДП пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
ОДП предоставляется на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента.
Единовременная сумма ОДП должна быть использована исключительно на мероприятия, связанные с выполнением обязанностей по социальному контракту, в том числе на развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности, кроме затрат на погашение предыдущих займов, приобретение жилой недвижимости, а также осуществление деятельности в сфере торговли.

12. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шаралары инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту, ауылдық кәсіпкерлікті дамыту, оқыту және ерікті қоныс аудару, сондай-ақ «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген өзге де шаралар арқылы отбасының еңбекке қабілетті мүшелерін жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді көздейді.
13. Отбасы мүшелерін (адамды) әлеуметтік бейімдеу олардың жеке мұқтаждығына байланысты «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді, сондай-ақ жергілікті бюджет қаражаты есебінен қарастырылған әлеуметтік қолдаудың өзге де шараларын көздейді.
14. Үміткер «Өрлеу» жобасына қатысу үшін жеке өзінің немесе отбасының атынан тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға немесе ол болмаған жағдайда ауылдық округ әкіміне жүгінеді.
15. Уәкілетті орган, ауылдық округ әкімі не ассистент үміткерге «Өрлеу» жобасына қатысу шарттары туралы консультация береді және үміткер қатысуға келісім берген жағдайда әңгімелесу жүргізеді.
Әңгімелесу жүргізу кезінде:
1) үміткердің ШАК алуға құқығы;
2) отбасы мүшелеріне олардың жеке мұқтаждықтары ескеріле отырып көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің түрлері;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шаралары айқындалады.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес әңгімелесу парағы ресімделеді.
16. Әңгімелесу парағына қол қойған үміткер «Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш пен осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнама толтырады, оған мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) отбасы мүшесіне (қажет болған кезде) қамқоршылықтың (қорғаншылықтың) белгіленгенін растайтын құжат;
4) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат немесе мекенжай анықтамасы немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер.
17. Егер өтініш беруші жүгінген кезде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алушы болып табылса, сондай-ақ оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған кезде осы Қағидалардың 16-тармағының 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
18. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттар:

12. Государственные меры содействия занятости предусматривают обеспечение занятости трудоспособных членов семьи через развитие инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства, развитие сельского предпринимательства, обучение и добровольное переселение, а также иные меры, предусмотренные Законом Республики Казахстан «О занятости населения».
13. Социальная адаптация членов семьи (лица) предусматривает предоставление специальных социальных услуг в зависимости от их индивидуальной потребности в соответствии с Законом Республики Казахстан «О специальных социальных услугах», а также иные меры социальной поддержки, предусмотренные за счет средств местного бюджета.
14. Претендент для участия в проекте «Өрлеу» от себя лично или от имени семьи обращается в уполномоченный орган по месту жительства или при его отсутствии к акиму сельского округа.
15. Уполномоченный орган, аким сельского округа либо ассистент дают консультацию претенденту об условиях участия в проекте «Өрлеу» и при его согласии на участие проводят собеседование.
При проведении собеседования определяются:
1) право претендента на получение ОДП;
2) виды предоставляемых специальных социальных услуг членам семьи с учетом их индивидуальных потребностей;
3) государственные меры оказания содействия занятости.
По результатам собеседования оформляется лист собеседования согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Претендент, подписавший лист собеседования, заполняет заявление на участие в проекте «Өрлеу», анкету о семейном и материальном положении по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам с приложением:
1) документа, удостоверяющего личность;
2) сведений о составе семьи по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над членом семьи (при необходимости);
4) документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, или адресной справки или справки акима сельского округа;
5) сведений о наличии личного подсобного хозяйства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
17. Представление документов, указанных в подпунктах 3), 4) пункта 16 настоящих Правил, не требуется в случаях, если заявитель в момент обращения является получателем государственной адресной социальной помощи и (или) государственного пособия на детей до восемнадцати лет, а также наличия возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
18. Документы, указанные в пункте 16 настоящих Правил, представляются:

1) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде – салыстырып тексеру үшін төлнұсқасы және көшірмелерді ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады;
2) уәкілетті органға жүгінген кезде – төлнұсқасы ұсынылады, олар сканерленеді және өтініш берушіге қайтарылады, ал электрондық құжаттар уәкілетті орган қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Осы Қағидалардың 16-тармағының 2), 5) тармақшаларында көрсетілген өтініш беруші толтыратын құжаттардың төлнұсқасы ұсынылады.
Уәкілетті орган құжаттардың электрондық көшірмелері мен мәліметтердің сапасын және олардың өтініш беруші ұсынған құжаттардың түпнұсқасына сәйкестігін қамтамасыз етеді.
19. Өтініш беруші тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін оның қатысуымен уәкілетті органның қызметкері өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салуды қалыптастырады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде уәкілетті орган өтінішті осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналға тіркейді, содан кейін өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талон беріледі.
20. Уәкілетті орган немесе ауылдық округ әкімі құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде іс макетін қалыптастырады және «Өрлеу» жобасына қатысуға үміткер өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияларға береді.
21. Учаскелік комиссиялар құжаттар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізеді, осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісін жасайды, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша учаскелік комиссияның қорытындысын дайындайды және оны уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне береді.
22. Ауылдық округ әкімі өтініш берушілердің құжаттарын учаскелік комиссияның қорытындысымен қоса, олар қабылданған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға береді.
23. Уәкілетті орган:
1) құжаттарды ауылдық округ әкімінен немесе учаскелік комиссиядан алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелері бар өтініш берушінің электрондық іс макетін қалыптастырады, отбасының әрбір мүшесіне арналған ШАК-тың айлық мөлшерін айқындайды;
2) ШАК-ке құқығы айқындалғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 27-тармағында көзделген жағдайларды және 1, 2-топ мүгедектерін, оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттарды және күндізгі оқу нысанындағы магистранттарды қоспағанда, өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар санатына жатқызылған өтініш берушіні және (немесе) отбасы мүшелерін «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуға әлеуметтік келісімшарт жасау үшін жұмыспен қамту орталығына жібереді не жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларына жолдама береді.
Бұл ретте, уәкілетті орган жіберілген адамдардың тізімін жұмыспен қамту орталығына береді. Жұмыспен қамту орталығы үміткерлердің тізімін алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей әлеуметтік келісімшарт (келісімшарттар) жасасады және әлеуметтік келісімшарттың (келісімшарттардың) көшірмесін уәкілетті органға жібереді;

1) при обращении к акиму сельского округа – в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю;
2) при обращении в уполномоченный орган – в подлинниках, которые сканируются и возвращаются заявителю, а электронные документы удостоверяются электронной цифровой подписью сотрудника уполномоченного органа.
Документы, заполняемые заявителем, указанные в подпунктах 2), 5) пункта 16 настоящих Правил, представляются в подлинниках.
Уполномоченный орган обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам, представленным заявителем.
19. После представления заявителем соответствующих документов в его присутствии сотрудник уполномоченного органа формирует запрос по индивидуальному идентификационному номеру заявителя и членов семьи в государственные информационные системы в соответствии с приложением 6  к настоящим Правилам.
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, уполномоченный орган регистрирует заявление в журнале по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, после чего заявителю выдается отрывной талон с отметкой о принятии документов.
20. Уполномоченный орган или аким сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения документов формируют макет дела и передают участковым комиссиям для проведения обследования материального положения заявителя, претендующего на участие в проекте «Өрлеу».
21. Участковые комиссии в течение трех рабочих дней со дня поступления документов проводят обследование материального положения заявителя, составляют акт обследования по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам, готовят заключение участковой комиссии по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и передают его в уполномоченный орган или акиму сельского округа.
22. Аким сельского округа передает документы заявителей с приложением заключения участковой комиссии в уполномоченный орган не позднее десяти рабочих дней со дня их принятия.
23. Уполномоченный орган:
1) после получения документов от акима сельского округа или участковой комиссии в течение одного рабочего дня формирует электронный макет дела заявителя, включающий электронные копии заявления, документов, представленных заявителем, определяет месячный размер ОДП на каждого члена семьи;
2) после определения права на ОДП в течение одного рабочего дня направляет заявителя и (или) членов семьи, отнесенных к категории самозанятых, безработных, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 27 настоящих Правил, и инвалидов 1 и 2 группы, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, для участия в государственных мерах содействия занятости в центр занятости для заключения социального контракта либо представляет направление на иные меры содействия занятости, реализуемые за счет средств местного бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан «О занятости населения».
При этом уполномоченный орган передает список направленных лиц в центр занятости. Центр занятости не позднее трех рабочих дней со дня получения списка претендентов заключает социальный (ые) контракт (ы) и направляет копию социального (ых) контракта (ов) в уполномоченный орган;

3) әлеуметтік келісімшарттың (келісімшарттардың) көшірмесін алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіні және (немесе) оның отбасы мүшелерін жеке жоспарды және денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы орталық атқарушы орган бекітетін нысандарға сәйкес отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау үшін шақырады;
4) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты жасалған күні осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және ШАК тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, өтініш берушіге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас тарту туралы (себептерін көрсете отырып) хабарлама жібереді.
24. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу жөніндегі іс-шараларды қамтитын (отбасында осындай бейімделуге мұқтаж адам болған жағдайда) жеке жоспар өтініш берушімен және оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының ажырамас бөлігі болып табылады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты тараптардың «Өрлеу» жобасына қатысу міндеттемелерін, сондай-ақ скринингтік тексеруден өтуге, әлеуметтік мәні бар аурулардан (маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез) емделуге бейімділігі, жүктіліктің 12 аптасына дейін әйелдер консультациясына тіркеуге тұру және жүктіліктің барлық кезеңінде бақылауда болу бойынша міндеттемелерді қамтиды.
25. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты бір жылға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай алты айға ұзарту мүмкіндігімен жасалады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты ұзартылған жағдайда, ШАК мөлшері қайта қаралмайды.
26. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данада жасалады, оның біреуі өтініш берушіге осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу журналына қол қойғызып беріледі, екіншісі – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде сақталады.
27. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу:
стационарлық, амбулаторлық емделу (тиісті медициналық ұйымдардан растайтын құжаттар ұсынған кезде) кезеңінде;
жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын негізгі үміткерден (үміткерлерден) басқа, адамдардың үш жасқа дейінгі балаға, он сегіз жасқа толмаған мүгедек балаға, бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, сексен жастан асқан қарттарға күтім жасауды жүзеге асыру жағдайларын қоспағанда, отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін міндетті шарт болып табылады.

3) после получения копии социального (ых) контракта (ов) в течение двух рабочих дней приглашает заявителя и (или) членов его семьи для разработки индивидуального плана и заключения социального контракта активизации семьи согласно формам, утверждаемым центральным исполнительным органом в области здравоохранения и социального развития;
4) в день заключения социального контракта активизации семьи принимает решение о назначении (отказе в назначении) ОДП по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и в случае принятия решения об отказе в назначении ОДП направляет заявителю уведомление об отказе (с указанием причины) по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
24. Индивидуальный план разрабатывается совместно с заявителем и членами его семьи, который включает в себя мероприятия по содействию занятости и социальной адаптации (в случае присутствия в составе семье лиц, нуждающихся в такой адаптации) и является неотъемлемой частью социального контракта активизации семьи.
Социальный контракт активизации семьи содержит обязательства сторон на участие в проекте «Өрлеу», а также прохождение скрининговых осмотров, приверженность к лечению при наличии социально-значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез), постановку на учет в женской консультации до 12 недели беременности и наблюдение в течение всего периода беременности.
25. Социальный контракт активизации семьи заключается на один год с возможностью пролонгации на шесть месяцев, но не более одного года при условиях необходимости продления социальной адаптации членов семьи и (или) незавершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер ОДП не пересматривается.
26. Социальный контракт активизации семьи заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам, второй хранится в отделе занятости и социальных программ.
27. Участие в государственных мерах содействия занятости является обязательным условием для трудоспособных членов семьи, за исключением случаев:
стационарного, амбулаторного лечения (при предоставлении подтверждающих документов от соответствующих медицинских организаций);
осуществления кроме основного(ых) претендента(ов) на участие в государственных мерах содействия занятости ухода за детьми до трех лет, ребенком-инвалидом до восемнадцати лет, инвалидами первой и второй групп, престарелыми старше восьмидесяти лет, которые нуждаются в постороннем уходе и помощи.

28. Уәкілетті орган ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімдердің негізінде алушыға ШАК төлеуге қоюды жүзеге асырады.
29. ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама өтініш беруші уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне өзі келген кезде беріледі.
30. ШАК төлеуді уәкілетті орган алушылардың банктік шотына аудару арқылы жүзеге асырады.
31. Уәкілетті орган республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз ету мақсатында:
1) қайтыс болғандар мен қайтыс болды деп жарияланғандардың тiзiмдерiн ай сайын салыстырып тексеруді, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң азаматтық хал актiлерiн тiркеу органдары, ауылдық округтер әкiмдері ұсынатын «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорында қайтыс болды деп тіркелгендерді және әділет органдары ұсынатын Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерге тұрақты тұруға кеткендердің тiзiмдерiн ағымдағы айдың 25-күнінен кешіктірмей электрондық салыстырып тексеруді;
2) банктік шоттарында үш және одан да көп ай бойы қозғалыс жоқ ШАК алушылардың тiзiмдерiн соңғы операцияның күнiн көрсете отырып, тоқсан сайын салыстырып тексеруді жүргізеді.
32. Уәкiлеттi орган ШАК төлемдерін осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шешімнің негізінде тоқтатады.
ШАК төлемдерін тоқтату мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) «Өрлеу» жобасына қатысушының отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттемелерін орындамауы;
2) жалған мәліметтер беруіне байланысты отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік келісімшартының бұзылуы;
3) алушының банктiк шоты бойынша үш айдан астам қозғалыстардың болмауы;
4) ШАК алушылардың Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісі туралы мәліметтердің, оның ішінде «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан анықталуы;
5) қайтыс болған немесе қайтыс болды деп жарияланған адамдар туралы мәліметтердің, оның ішінде «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан келіп түсуі;
6) жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінің өтіп кетуі;
7) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы ұсынатын хабарсыз кеткен, іздеуде жүрген адамдар фактісінің, оның ішінде «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорынан анықталуы;
8) қамқоршылықтан (қорғаншылықтан) босатылған және шеттетілген адамдар туралы мәліметтердің түсуі.
Бұл ретте, ШАК-ты заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған жалған мәліметтер ұсынғаны анықталған жағдайда адамға (отбасына) ШАК төлеу оның тағайындалу кезеңіне тоқтатылады. Артық төленген сомалар ерікті түрде, ал бас тартқан жағдайда сот тәртібімен қайтарылуға тиіс.

28. Уполномоченный орган на основании решений о назначении (об отказе в назначении) ОДП осуществляет постановку на выплату ОДП получателю.
29. Уведомление о назначении ОДП выдается заявителю при его личном обращении в уполномоченный орган или к акиму сельского округа.
30. Выплата ОДП осуществляется уполномоченным органом путем перечисления на банковские счета получателей.
31. В целях обеспечения целевого использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета уполномоченным органом производятся:
1) ежемесячно сверка списков умерших и объявленных умершими, электронная сверка зарегистрированных умершими в государственной базе данных «Физические лица», представляемых органами по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан, акимами сельских округов и списков, выехавших на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, представляемых органами юстиции не позднее 25 числа текущего месяца;
2) ежеквартально сверка списков получателей ОДП, на банковских счетах которых нет движения три и более месяцев, с указанием даты последней операции.
32. Уполномоченный орган прекращает выплату ОДП на основании решения по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Прекращение выплаты ОДП производится в случаях:
1) невыполнения участником проекта «Өрлеу» обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту;
2) расторжения социального контракта активизации семьи в связи с представлением недостоверных сведений;
3) отсутствия движений по банковскому счету получателя более трех месяцев;
4) выявления сведений о факте выезда получателей ОДП на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, в том числе из государственной базы данных «Физические лица»;
5) поступления сведений об умерших или объявленных умершими, в том числе из государственной базы данных «Физические лица»;
6) истечения срока действия документа, удостоверяющего личность;
7) выявления фактов без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, представляемых Генеральной прокуратурой Республики Казахстан, в том числе из Государственной базы данных «Физические лица»;
8) поступления сведений об освобожденных и отстраненных опекунах (попечителях).
При этом в случае выявления представления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение ОДП, выплата ОДП лицу (семье) прекращается на период ее назначения. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа – в судебном порядке.

33. Уәкілетті орган ШАК алушылар бойынша қолда бар деректердiң негiзiнде ШАК төлеуге бюджеттік қаражат қажеттiлiгiн қалыптастырады.
34. Жұмыспен қамту орталығы «Жұмыспен қамту» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің базасында әлеуметтік келісімшарттардың орындалуына ай сайын және тоқсан сайын мониторинг жүргізеді.
35. Ассистенттер ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасының белсенділігін арттыруды әлеуметтік келісімшартын сүйемелдеу туралы есепті уәкілетті органға ұсынады.
36. Уәкілетті орган «Әлеуметтік көмек: АӘК, МБЖ, ШАК» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен, әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесінен, Жұмыспен қамту орталығынан алынған ақпараттардың, сондай-ақ ассистенттерден алынған есептердің негізінде жасалған отбасының белсенділігін арттырудың келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттарға, сондай-ақ азаматтардың ШАК-пен қамтылуына ай сайын мониторинг жүргізеді және облыстың уәкілетті органына ақпаратты осы Қағидаларға 151617-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша есепті айдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей ұсынады.
37. Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісі «Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны жанындағы әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесі базасында «Өрлеу» жобасының іске асырылуына ай сайын мониторинг жүргізеді.
38. Ақмола, Шығыс Қазақстан, Жамбыл облыстарының әкімдері жартыжылдық қорытындылары бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірмей және жылдың қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күнінен кешіктірмей бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген нәтижелер туралы есепті республикалық бағдарлама әкімшісіне ұсынады.
3. Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын
жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі
39. Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға арналған нысаналы трансферттер:
1) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға;
2) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға;
3) «Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;

33. На основании имеющихся данных по получателям ОДП уполномоченным органом формируется потребность в бюджетных средствах на выплату ОДП.
34. Центр занятости проводит ежемесячный и ежеквартальный мониторинг исполнения социальных контрактов на базе автоматизированной информационной системы «Занятость».
35. Ассистенты ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляют в уполномоченный орган отчет о сопровождении социального контракта активизации семьи по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
36. Уполномоченный орган на основании информации, полученной из автоматизированной информационной системы «Социальная помощь: АСП, ГДП, ОДП», единой информационной системы социально-трудовой сферы, центра занятости, а также отчетов, полученных от ассистентов, проводит ежемесячный мониторинг заключенных контрактов активизации семьи и социальных контрактов, а также охват граждан ОДП и представляет в уполномоченный орган области в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, информацию по форме согласно приложениям 151617 к настоящим Правилам.
37. Администратор республиканской бюджетной программы проводит ежемесячный мониторинг реализации проекта «Өрлеу» на базе единой информационной системы социально-трудовой сферы при Республиканском государственном казенном предприятии «Государственный центр по выплате пенсий».
38. Акимы Акмолинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской областей по итогам полугодия не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным, и по итогам года не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, представляют администратору республиканской бюджетной программы отчеты о достигнутых результатах за счет использования выделенных целевых трансфертов.
3. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию Плана
мероприятий по обеспечению прав и улучшению
качества жизни инвалидов
39. Целевые трансферты на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов используются на:
1) установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
2) обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;

4) жаңалықтар телебағдарламаларының трансляциялануын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз етуге;
5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету қағидаларының 113-тармағында көзделген мөлшерге дейін мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргөктермен, несеп қабылдағыштармен және нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормасын ұлғайтуға пайдаланылады.
Ескерту. 39-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
40. Жергілікті бюджеттен қоса қаржыландыруды ескере отырып, республикалық бюджеттен қаражат бөлу:
1) осы Қағидалардың 39-тармағының 1), 2), 4) тармақшалары бойынша іс-шараларды іске асыруға қажетті көлемнің 70 %-ы – республикалық бюджеттен, 30 %-ы – жергілікті бюджеттен;
2) осы Қағидалардың 39-тармағының 3) тармақшасы бойынша іс-шараларды іске асыруға қажетті көлемнің 40 %-ы – республикалық бюджеттен, 60 %-ы жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
41. Міндетті гигиеналық құралдарға және (немесе) олардың құнына қажеттіліктің артуы салдарынан нысаналы трансферттер сомалары жеткіліксіз болған жағдайда, жергілікті атқарушы органдар мүгедектерді жөргектермен, несеп қабылдағыштармен, нәжіс қабылдағыштармен қамтамасыз ету нормасының артуына жұмсалған шығысты тиісті жергілікті бюджет қаражаты есебінен қарастырады.
42. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері келіп түсетін нысаналы трансферттерді мынадай жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша:
1) мына:
«Инватакси» қызметтерін дамытуға, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс орналастыру үшін аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне трансферттерді одан әрі аудару үшін 045 «Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер»;
«Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін облыстық деңгейде шығыстарды қаржыландыру үшін 046 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламалары арқылы 256 «Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

4) обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач;
5) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками) до количества, предусмотренного пунктом 113 Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Выделение средств из республиканского бюджета осуществляется с учетом софинансирования из местного бюджета:
1) по подпунктам 1), 2), 4) пункта 39 настоящих Правил из республиканского бюджета 70 % от необходимого объема для реализации мероприятий, из местного бюджета – 30 %;
2) по подпункту 3) пункта 39 настоящих Правил из республиканского бюджета 40 % от необходимого объема для реализации мероприятий, из местного бюджета – 60 %.
41. В случае недостаточности сумм целевых текущих трансфертов вследствие увеличения потребности в обязательных гигиенических средствах и (или) их стоимости, местные исполнительные органы предусматривают расходы на увеличение норм обеспечения инвалидов подгузниками, калоприемниками и мочеприемниками за счет средств соответствующего местного бюджета.
42. Акимы областей, городов Астаны и Алматы поступающие целевые трансферты предусматривают по бюджетным программам:
1) по администратору бюджетных программ 256 «Управление координации занятости и социальных программ области» через местные бюджетные программы:
045 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси», увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
046 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для финансирования расходов на областном уровне на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;

2) жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету үшін 077 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 263 «Облыстың ішкі саясат басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
3) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне трансферттерді одан әрі аудару үшін 045 «Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 268 «Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
4) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтауға аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне трансферттерді одан әрі аудару үшін 076 «Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 281 «Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
5) мына:
«Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс орналастыру үшін 045 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру»;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 015 «Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсынуды қамтамасыз ету» жергілікті бюджеттік бағдарламалары арқылы 355 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
6) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 046 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 368 «Астана қаласының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

2) по администратору бюджетных программ 263 «Управление внутренней политики области» через местную бюджетную программу 077 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач;
3) по администратору бюджетных программ 268 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области» через местную бюджетную программу 045 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
4) по администратору бюджетных программ 281 «Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области» через местную бюджетную программу 076 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5) по администратору бюджетных программ 355 «Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы» через местные бюджетные программы:
045 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;
015 «Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальными программой реабилитации инвалида» на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
6) по администратору бюджетных программ 368 «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны» через местную бюджетную программу 046 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

7) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 013 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 384 «Алматы қаласының жолаушылар көлігі басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
8) жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету үшін 077 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 362 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша қарастырады.
43. Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың уәкілетті органдары келіп түсетін нысаналы трансферттерді:
1) мына:
«Инватакси» қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру»;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормасын ұлғайту үшін 017 «Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді мiндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсынуды қамтамасыз ету» жергілікті бюджеттік бағдарламалары арқылы 451 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
2) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 458 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
3) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 059 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 483 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

7) по администратору бюджетных программ 384 «Управление пассажирского транспорта города Алматы» через местную бюджетную программу 013 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
8) по администратору бюджетных программ 362 «Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы» через местную бюджетную программу 077 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач.
43. Уполномоченные органы района, города областного значения поступающие целевые трансферты предусматривают:
1) по администратору бюджетных программ 451 «Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)» через местные бюджетные программы:
050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси»;
017 «Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальными программами реабилитации инвалида» на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
2) по администратору бюджетных программ 458 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через местную бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) по администратору бюджетных программ 483 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)» через местную бюджетную программу 059 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

4) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 485 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
5) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 490 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
6) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 492 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
7) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау үшін 050 «Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру» жергілікті бюджеттік бағдарламасы арқылы 495 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша көздейді.
44. Жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жергілікті уәкілетті органдар арқылы мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнату және жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық құрылғылармен жабдықтау;
2) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы жергілікті уәкілетті органдар арқылы «Инватакси» қызметін дамытуға, міндетті гигиеналық құралдарды (жөргектерді, несеп қабылдағыштарды, нәжіс қабылдағыштарды) қамтамасыз ету нормасының артуын ескере отырып, сатып алуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;

4) по администратору бюджетных программ 485 «Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через местную бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5) по администратору бюджетных программ 490 «Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через местную бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
6) по администратору бюджетных программ 492 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)» через местную бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
7) по администратору бюджетных программ 495 «Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)» через местную бюджетную программу 050 «Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов» на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов.
44. Местные исполнительные органы осуществляют в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, комплекс мероприятий по:
1) установке дорожных знаков и указателей и обустройству пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов, через местные уполномоченные органы в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
2) размещению государственного социального заказа на развитие службы «Инватакси», закупу обязательных гигиенических средств (подгузников, мочеприемников и калоприемников) с учетом увеличения норм обеспечения через местные уполномоченные органы в сфере социальной защиты населения;

3) өңірлік бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар арқылы жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асырады.
45. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жартыжылдық қорытындылары бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірмей және жылдың қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күнінен кешіктірмей бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген нәтижелер туралы есепті республикалық бағдарлама әкімшісіне ұсынады.
4. Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен
кохлеарлық импланттардың сөйлеу процессорларын ауыстыру және
күйге келтіру қызметтеріне берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану тәртiбi
46. Кохлеарлық импланттардың сөйлеу процессорларын ауыстыру және күйге келтіру қызметтеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) кохлеарлық импланттардың сөйлеу процессорларын сатып алуға;
2) кохлеарлық импланттардың сөйлеу процессорларын ауыстыру және күйге келтіру қызметтеріне ақы төлеуге пайдаланылады.
47. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері келіп түсетін нысаналы трансферттерді мынадай:
облыстық деңгейде шығыстарды қаржыландыру үшін 256 «Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы»;
республикалық маңызы бар қала, астана деңгейінде шығыстарды қаржыландыру үшін 355 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша 053 «Кохлеарлық импланттардың сөйлеу процессорларын ауыстыру және күйге келтіру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша (011 «Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен») көздейді.
48. «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жергілікті атқарушы органдар кохлеарлық импланттардың сөйлеу процессорларын сатып алу, ауыстыру және оны күйге келтіру қызметтері бойынша сатып алуды жүзеге асырады.
49. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жартыжылдық қорытындылары бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірмей және жылдың қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күнінен кешіктірмей бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген нәтижелер туралы есепті республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ұсынады.
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысу үшін әңгімелесу парағы
Өтініш берушінің Т.А.Ә.______________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде
шартты ақшалай көмек алуға жүгінген күн _____________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) сипаттамасы: ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының жұмыс істемейтін ересек мүшелерінің еңбек қызметі (жұмыс
орны, лауазымы, жұмыстан шығу себептері):
Отбасы мүшелері
Кәсібі
Соңғы жұмыс орны, жұмыстан шығу себептері
Жалпы жұмыс өтілі
Соңғы жұмыс орнындағы жұмыс өтілі
Еңбек дағдылары мен шеберлігі
Жұмыссыздық кезеңінің ұзақтығы
Өтініш беруші
Зайыбы (жұбайы)
Басқа ересектер
Еңбек қызметінің мүмкіндіктері (пікір):
Өтініш беруші: ______________________________________________________
Зайыбы
(жұбайы): ___________________________________________________________
Отбасының басқа да ересек мүшелері: _________________________________
Отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынас ____________________________
_____________________________________________________________________
Отбасындағы қиындықтар ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының мүмкіндіктері (әлеуеті) – жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі маманының бағасы _______________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Проблемалар, алаңдаушылық (бүгінгі күннің қиындықтары), не кедергі
келтіреді _________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) қалауы _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басқа _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тараптардың қолы
Жұмыспен қамту және әлеуметтік                     Қатысушы(лар)
бағдарламалар бөлімі
___________________ (қолы) _________________ (қолы)
___________________ (күні) _________________ (күні)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш
_______________________________________
(елді мекені, ауданы, облысы)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне
________________________________________
(елді мекені, ауданы)
________________________________________
(көше, үй және пәтер №, телефон)
мекенжайы бойынша тұратын
________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
жеке куәлік № _______________________________
_____________________________________________
берілген күні _____________________________
ЖСН ____________________________________
Өтініш Мені (менің отбасымды) жобаға қабылдауды және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек тағайындауды сұраймын.
Осы арқылы жобаға қатысу заңдылығын бағалау үшін менің отбасымның мүшелері туралы ақпаратты (табыс, білім, негізгі қаражат) пайдалануға, сондай-ақ тиісті ақпаратты мемлекеттік органдарда тексеруге, сәйкестікке келтіруге және жаңартуға келісім беремін.
Мен берген ақпараттың құпия екендігі және ол әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру үшін ғана пайдаланылатыны туралы маған хабарланды.
Менің отбасым (мені қоса алғанда) _____ адамнан тұрады.
Отбасы құрамында өзгерістер болған жағдайда, ол туралы он бес жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы маған ескертілді.
Мен атаулы әлеуметтік көмектен (отбасы атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылған жағдайда) бас тартамын және менің табыстарымды (менің отбасымның табыстарын) Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының базасындағы деректермен салыстырып тексеруге келісемін.
Құқығым болған жағдайда маған және менің отбасымның мүшелеріне бір мезгілде мынадай көмектерді көрсетуіңізді сұраймын:
тұрғын үй көмегі
арнайы әлеуметтік қызметтер
мүгедектерді жеке оңалту шаралары (сурдотехникалық, тифлотехникалық, протездік-ортопедиялық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, ымдау тілі маманының, жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерін көрсету
жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша әлеуметтік көмек
«____» __________20 ___ ж. ___________________
(күні)            (өтініш берушінің қолы)
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметтік белгілері үшін
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________ Құжаттар қабылданды
«____» __________ 20___ ж. ______________________________________________________
(күні) (құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы) Отбасының тіркеу нөмірі |       | Өтініш қоса берілген құжаттармен «____» _______ 20 ___ ж. учаскелік комиссияға берілді.
«____» _________ 20___ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған учаскелік комиссия мүшесінің Т.А.Ә. және қолы__________________________________________________________________;
Өтініш берушінің қолы ___________________________________________
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттардың қабылданған күні туралы уәкілетті органның белгісі «____»__________ 20___ ж.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы___________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы) Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы ескертілді.
Азамат _____________________________ өтініші қоса берілген ______ данадағы құжаттармен, отбасының ________ тіркеу нөмірімен «____» __________ 20___ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы___________________________________________________________________
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
3-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш берушінің отбасылық және
материалдық жағдайы туралы сауалнама
Бір мекенжай бойынша тіркелген өтініш беруші мен отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Т.А.Ә.
Туған күні
Туыстық қатынасы
Негізгі қызметі (жұмыс істеуші, жұмыс істейтін зейнеткер, жасына байланысты зейнеткер, мүгедек, жұмыссыз, бала күтімі бойынша демалыста, үй шаруасындағы әйел, студент, оқушы, мектеп жасына дейінгі бала)
Жұмыс істейтін адамдар үшін жұмыс орны және лауазымы, оқушылар үшін қазіргі уақыттағы оқу орны
15 жастан асқан адамдар үшін білімі (растайтын құжаты бар білімі)
Өтініш беруші
Басқа мекенжай бойынша тіркелген отбасы мүшелері туралы мәліметтер (зайыбы/жұбайы, кәмелеттік жасқа толмаған балалары)
Мектеп жасына дейінгі балалар мектепке дейінгі ұйымға бара ма _______
_____________________________________________________________________
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген айдың алдындағы 12 айдағы табыстары туралы мәліметтер (табыстың барынша дәл санын жазыңыз). Ақпараттық жүйелерден алынған деректер шартты ақшалай көмек сомасын есептеу үшін негіз болып табылады.
Р/с
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыз адам тіркеу фактісін жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы негізінде растайды)
Құжаттармен расталған табыс сомасы
Өзге де мәлімделген табыстар
еңбек қызметінен түскен табыстар
зейнетақылар, жәрдемақылар
кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар
стипендия
алимент
өзге де табыстар
* Отбасының тұрғын үй-тұрмыстық жағдайы:
тұрғын алаңы: __________ шаршы метр; меншік нысаны: _______________;
ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______;
тұрғын үйдің сапасы (қалыпты жағдайда, ескі, авариялық жағдайда, жөнделмеген);
қажеттісінің астын сызу
үйдің материалы (кірпіш, ағаш, қаңқа-қамыстан жасалған, саман, іргетасы жоқ саман, қол астындағы материалдардан салынған, уақытша баспана, киіз үй);
қажеттісінің астын сызу
тұрғын үйдің жайластырылуы (су құбыры, дәретхана, кәріз, жылу, газ, жуынатын бөлме, лифт, телефон және т.б.)
қажеттісінің астын сызу
_____________________________________________________________________
Менің отбасымның мүшелеріне меншік құқығында тиесілі жылжымайтын
мүлік пен мүлік, жер учаскесін, шаруа қожалығын, жеке қосалқы
шаруашылықты иеленуі туралы мәліметтер:
Мүліктің түрі
Мүліктің сипаттамасы (саны, көлемі, үлгісі және т.б.)
Тиесілігі
Отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы, мүгедектіктің, аурулардың болуы
(тексеруден қашан және қайдан өтті, қандай ем қабылдайды,
диспансерлік есепте тұра ма), соңғы жылдары болған операциялар немесе
жарақаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
өтініш беруші ______________________________________________
зайыбы (жұбайы) ___________________________________________
балалар ___________________________________________________
басқа да туысқандар _______________________________________

3) обеспечению сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач через местные уполномоченные органы по реализации государственной информационной политики через региональные средства массовой информации.
45. Акимы областей, городов Астаны и Алматы по итогам полугодия не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом, и по итогам года не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, представляют администратору республиканской бюджетной программы отчеты о достигнутых результатах за счет использования выделенных целевых трансфертов.
4. Порядок использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астана и Алматы на услуги по замене и
настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
46. Целевые текущие трансферты на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам используются на:
1) приобретение речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
2) оплату услуг по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам.
47. Акимы областей, городов Астаны и Алматы поступающие целевые трансферты предусматривают по бюджетной программе 053 «Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам» (подпрограмма 011 «За счет трансфертов из республиканского бюджета») по следующим администраторам бюджетных программ:
256 «Управление координации занятости и социальных программ области» для финансирования расходов на областном уровне;
355 «Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы» для финансирования расходов на уровне города республиканского значения, столицы.
48. Местные исполнительные органы осуществляют закуп услуги по приобретению, замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственных закупках».
49. Акимы областей, городов Астаны и Алматы по итогам полугодия не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным, и по итогам года не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным, представляют администратору республиканской бюджетной программы отчеты о достигнутых результатах за счет использования выделенных целевых трансфертов.
Приложение 1
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Лист собеседования
для участия в проекте «Өрлеу»
Ф.И.О. заявителя ____________________________________________________
Ф.И.О. специалиста отдела занятости и социальных программ
_____________________________________________________________________
Дата обращения за обусловленной денежной помощью на основе социального контракта активизации семьи _____________________________
Характеристика семьи (одиноко проживающего гражданина): _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________Трудовая деятельность взрослых неработающих членов семьи (места работы, должность, причины увольнения):
Члены семьи
Профессия
Последнее место работы, причины увольнения
Стаж работы общий
Стаж работы на последнем месте
Трудовые навыки и умения
Длительность периода без работы
Заявитель
Супруг (супруга)
Другие взрослые
Возможности трудовой деятельности (мнение):
Заявитель:
_____________________________________________________________________Супруг (супруга): ___________________________________________________
Другие взрослые члены семьи:
_____________________________________________________________________
Отношения между членами семьи _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сложности в семье ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Возможности (потенциал) семьи – оценка специалиста отдела занятости и социальных программ _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проблемы, беспокойства (трудности на сегодняшний день), что мешает __
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Желания семьи (одиноко проживающего гражданина) _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________Другое ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________                                Подписи сторон
Отдел занятости и социальных программ              Участник (и)
___________________ (подпись)        _________________ (подпись)
___________________ (дата)           _________________(дата)
Приложение 2
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Заявление
на участие в проекте «Өрлеу»
В отдел занятости и социальных программ
_______________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ____________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего по адресу ________________
(населенный пункт, район)
_______________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
документ,
уд. личности № ________________________
_______________________________________
дата выдачи ___________________________
ИИН ___________________________________
Заявление
Прошу принять меня (мою семью) в проект и назначить обусловленную денежную помощь на основании социального контракта активизации семьи.
Настоящим выражаю согласие на использование информации о членах моей семьи (доходы, образование, основные средства) для оценки правомочности участия в проекте, а также проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в государственных органах.
Я информирован(а) о том, что представляемая мной информация конфиденциальна и будет использоваться исключительно для реализации социальных программ.
Моя семья (включая меня) состоит из _____ человек.
В случае возникновения изменений в составе семьи обязуюсь в течение пятнадцати рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за представление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Я отказываюсь от адресной социальной помощи (в случае, если семья является получателем адресной социальной помощи) и согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения.
Одновременно при наличии права прошу оказать мне и членам моей семье:
жилищную помощь
специальные социальные услуги
меры реабилитации инвалидов (сурдотехнические, тифлотехнические, протезно-ортопедические средства, специальные средства для передвижения, социальные услуги индивидуального помощника, специалиста жестового языка
социальную помощь по решению местных представительных органов
"____" __________ 20__ г. __________________
(дата)          (подпись заявителя)
Для служебных отметок отдела занятости и социальных программ
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Документы приняты
"____" __________ 20__ г. ______________________________________
(дата)   (Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
|         | Регистрационный номер семьи
Заявление с прилагаемыми документами передано в участковую комиссию
"__" _____________ 20__ г.
Принято "__"________ 20__ г.
___________________________ Ф.И.О. и подпись члена участковой
комиссии, принявшего документы.
Подпись заявителя _______________
Отметка уполномоченного органа о дате приема документов от акима
поселка, села, сельского округа "__"_________ 20__ г.,
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы
________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отреза)
Предупрежден(а) об ответственности за представление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Заявление гр. _________________________ с прилагаемыми документами в количестве ___ штук, регистрационным номером семьи
________
принято "____" _____________ 20__ г.
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы __________
________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Анкета
о семейном и материальном положении
заявителя на участие в проекте «Өрлеу»
Сведения о заявителе и членах семьи, зарегистрированных по одному адресу:
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Основное занятие (работающий, работающий пенсионер, пенсионер по возрасту, инвалид, безработный, в отпуске по уходу за ребенком, домохозяйка, студент, школьник, дошкольник)
Место работы и должность для работающих, место учебы для учащихся в настоящее время
Образование для лиц старше 15 лет (образование, на которое есть подтверждающий документ)
Заявитель
Сведения о членах семьи, зарегистрированных по другому адресу (супруг/супруга, несовершеннолетние дети):
Посещают ли дети дошкольного возраста дошкольную организацию
_____________________________________________________________________
Сведения о доходах заявителя и членов семьи за 12 месяцев, предшествующих месяцу обращения за обусловленной денежной помощью (проставьте максимально точную цифру доходов). Основанием для начисления суммы обусловленной денежной помощи будут являться данные из информационных систем.
№ п/п
Ф.И.О. заявителя и членов семьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
от трудовой деятельности
пенсии, пособия
от предпринимательской деятельности
стипендии
алименты
иные доходы
* Жилищно-бытовые условия семьи:
жилая площадь: __________ кв. м; форма собственности: ______________;
число комнат без кухни, кладовых и коридора _________;
качество жилища (в нормальном состоянии, ветхий, аварийный, без ремонта)                 нужное подчеркнуть
материал дома (кирпичный, деревянный, каркасно-камышитовый, саманный, саманный без фундамента, из подручных материалов, времянка, юрта
нужное подчеркнуть
благоустройство жилища (водопровод, туалет, канализация, отопление, газ, ванна, лифт, телефон и т.д.____________________________________
нужное подчеркнуть
Сведения о недвижимости и имуществе, принадлежащем членам моей семьи на праве собственности, владении земельным участком, крестьянским подворьем, личным подсобным хозяйством:
Вид имущества
Характеристика имущества (число, размер, марка и т.д.)
Принадлежность
Состояние здоровья членов семьи, наличие инвалидности, заболеваний (когда и где проходил обследование, какое лечение принимает, состоит ли на диспансерном учете), перенесенных за последний год операций или травм:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заявитель _____________________________________________________
супруг (супруга) ______________________________________________
дети  _________________________________________________________
другие родственники ___________________________________________

16 жасқа дейінгі мүгедек бала (16 жасқа дейінгі мүгедек балалар)
алатын арнаулы әлеуметтік қызметтер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының материалдық жағдайына Сіздің беретін бағаңыз:
тамақтануға да жетпейді
тамақтануға ғана жетеді
тамақтануға және бірінші қажеттіліктегі заттарға ғана жетеді
балаларды киіммен, аяқ киіммен және мектеп керек-жарақтарымен
қамтамасыз етуге мүмкіндік жоқ
Өмірдегі қиын жағдайдан шығуды көздейтін қызметтің бағыттары (өтініш
берушінің пікірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сіз жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қандай белсенді шараларына қатыса
аласыз:
бос тұрған жұмыс орындарына жұмысқа орналасу;
іске асырылып жатқан инфрақұрылымдық жобалардың шеңберінде жұмыс орындарына орналасу;
микрокредит беру;
кәсіптік оқу (даярлау, қайта даярлау, біліктілікті арттыру);
әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу;
«Жастар практикасына» қатысу;
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті жоғары елді мекендерге және
экономикалық даму орталықтарына қоныс аударуға қатысу.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
___________________ ____________________ _________________
(күні)               (Т.А.Ә.)           (қолы)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
4-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _____
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
____________________________ ____________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.)   (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
ЖСН
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы ____________________ Күні ______________
Отбасы құрамы туралы мәліметтерді растауға
уәкілетті органның лауазымды адамының Т.А.Ә _________________________
(қолы)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
5-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі __________
Жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер
(табыстарды есептеу үшін)
Жеке қосалқы шаруашылық объектісі
Өлшем бірлігі
Саны
Жасы (үй малы, құс үшін)
Саяжай
Бақша
Жер учаскесі, оның ішінде үй іргесіндегі жер учаскесі
Шартты жер үлесі
Мүліктік пай (берілген жылы)
Үй малы, құс:
ірі қара мал: сиыр, бұқа
жылқы: бие, айғыр
түйе, інген
қой, ешкі
тауық, үйрек, қаз
шошқа
Өтініш берушінің қолы ___________________________
Күні ________________________________
Кент, ауыл, ауылдық округ немесе
жеке қосалқы шаруашылықтың көлемі
туралы мәліметтерді растауға уәкілетті органның
өзге де лауазымды адамының Т.А.Ә. _______________________ ___________
(қолы)              (тегі)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
6-қосымша
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық
жүйелеріне сұрау салу
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі өтініш берушіден шартты ақшалай көмек тағайындауға құжаттарды қабылдаған кезде өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің ЖСН-і бойынша «электрондық үкімет» шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне (бұдан әрі – АЖ) мынадай:

Получение ребенком-инвалидом до 16 лет (детьми-инвалидами до 16 лет) специальных социальных услуг:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ваша оценка материального положения семьи:
не хватает даже на питание
хватает только на питание
хватает только на питание и предметы первой необходимости
нет возможности обеспечивать детей одеждой, обувью и школьными принадлежностями
Направления предполагаемой деятельности по выходу из трудной жизненной ситуации (мнение заявителя)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В каких активных мерах содействия занятости Вы можете принять участие:
трудоустройство на имеющиеся вакансии;
трудоустройство на рабочие места в рамках реализуемых инфраструктурных проектов;
микрокредитование;
профобучение (подготовка, переподготовка, повышение квалификации);
трудоустройство на социальное рабочее место;
участие в «Молодежной практике»;
участие в переселении из населенных пунктов с низким потенциалом соцэкономического развития в населенные пункты с высоким потенциалом соцэкономического развития и центры экономического развития.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________   ______________________________   __________
(дата)               (Ф.И.О.)                (подпись)
Приложение 4
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Регистрационный номер семьи _____
Сведения о составе семьи заявителя
_____________________________   _______________________________
(Ф.И.О. заявителя)              (домашний адрес, тел.)
№ п/п
ИИН
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Дата рождения
Подпись заявителя ____________________   Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи       _________________________
(подпись)
Приложение 5
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Регистрационный номер семьи __________
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства
(для расчета доходов)
Объект личного подсобного хозяйства
Единица измерения
Количество
Возраст (для домашнего скота, птицы)
Дача
Огород
Земельный участок, в т.ч. приусадебный
Условная земельная доля
Имущественный пай (год выдачи)
Домашний скот, птица:
крупный рогатый скот: коровы, быки
лошади; кобылы, жеребцы
верблюды, верблюдицы
овцы, козы
куры, утки, гуси
свиньи
Подпись заявителя ______________________________
Дата ___________________________________________
Ф.И.О. акима поселка, села,
сельского округа или иного
должностного лица органа, уполномоченного
подтверждать сведения о размере
личного подсобного хозяйства ___________ ______________________
(подпись)           (фамилия)
Приложение 6
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Запросы в информационные системы государственных органов
и (или) организаций
Отдел занятости и социальных программ при приеме документов от заявителя на назначение обусловленной денежной помощи формирует запросы по ИИН заявителя и членов семьи в информационные системы государственных органов и (или) организаций (далее – ИС) через шлюз «электронного правительства» для получения сведений:

1) жеке басты куәландыратын;
2) өтініш берушінің және асырап алған балаларды, өгей және қамқоршылыққа алынған балаларды қоса алғанда, отбасы мүшелерінің тұрақты және бірге тұратын жері бойынша тіркелгені туралы;
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туған жағдайда (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туған балалары бойынша) өтініш беруші балаларының ЖСН-і бойынша тууын (қайтыс болғанын) тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) неке қиюын (некені бұзуын) тіркеу туралы;
5) балаға қамқоршылықты (қорғаншылықты) белгілеу туралы;
6) мүгедектікті растау туралы;
7) табыстары туралы (жалақы, әлеуметтік төлемдер, кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар);
8) шәкіртақының бар-жоғы туралы;
9) жеке қосалқы шаруашылықтың бар-жоғы және саны туралы;
10) дара кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін сұрау салуды қалыптастырады.
АЖ-дан сұрау салынған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар «электрондық үкімет» шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың электрондық-цифрлық қолтаңбасымен, сондай-ақ шартты ақшалай көмек тағайындауға сұрау салуды жүзеге асырған жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
7-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысушыға шартты ақшалай көмек тағайындауға
өтініштерді тіркеу журналы
Р/с №
Тіркеу нөмірі
Өтініш қабылданған күн
Т.А.Ә.
Мекенжайы
Туған күні
Балалардың саны
Учаскелік комиссияға берілген күні
Учаскелік комиссия қорытындысының қабылданған күні
Тағайындау немесе бас тарту туралы ЖҚӘББ шешімінің күні
Есепке алынатын жиынтық табыс
Тағайындау кезеңі
Сомасы
Хабарламаның № және күні
Ескертпе
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
8-қосымша
«Өрлеу» жобасына қатысуға өтініш берушінің материалдық
жағдайын учаскелік комиссияның тексеру
АКТІСІ
20 ___ жылғы «____» ________________
_______________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә. __________________________________________
2. Тұрғылықты жерінің мекенжайы _____________________________________
3. Туған күні және жері _____________________________________________

1) удостоверяющих личность;
2) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и членов семьи, включая усыновленных (удочеренных), сводных и взятых под опеку детей;
3) о регистрации рождения (смерти) по ИИН детей заявителя при условии рождения всех детей в Республике Казахстан (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
6) о подтверждении инвалидности;
7) о доходах (заработная плата, социальные выплаты, доходы от предпринимательской деятельности);
8) о наличии стипендии;
9) о наличии и количестве личного подсобного хозяйства;
10) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС, удостоверяются электронно-цифровой подписью соответствующих государственных органов и (или) организаций, через шлюз «электронного правительства», а также электронно-цифровой подписью специалиста отдела занятости и социальных программ, осуществившего запрос на назначение обусловленной денежной помощи.
Приложение 7
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Журнал
регистрации заявлений на назначение обусловленной
денежной помощи участнику проекта «Өрлеу»
№ п/п
Регистрационный номер
Дата приема заявления
Ф.И.О.
Адрес
Дата рождения
Кол-во детей
Дата передачи на участковую комиссию
Дата принятия заключения участковой комиссии
Дата решения  ОЗСП о назначении или отказе
Учитываемый  совокупный доход
Период назначения
Сумма
№ и дата извещения
Примечание
Приложение 8
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
АКТ
обследования участковой комиссией материального
положения заявителя на участие в проекте «Өрлеу»
от "___" ________ 20__ г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя
____________________________________________________________
2. Адрес места жительства
____________________________________________________________
3. Дата и место рождения
____________________________________________________________

4. Жұмыс орны, лауазымы _____________________________________________
5. Азаматтың орташа айлық табысы ____________________________________
6. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ____________________
7. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есепке алынады) ______________ адам, оның ішінде:
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Білімі
Жұмыспен қамту (жұмыс, оқу орны)
Өзін-өзі жұмыспен қамту
Жұмыссыздық себебі
Жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту органдарында тіркелгені туралы деректер
Қоғамдық жұмыстарға, кәсіптік даярлауға (қайта даярлау, біліктілікті арттыру) немесе жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқандығы туралы мәліметтер
Еңбекке қабілетті барлығы ___________ адам.
Жұмыссыз ретінде тіркелгені __________ адам.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан
Республикасының Заңы 2-бабының 2-тармағының 2) тармақшасында
көзделген себептер бойынша жұмыспен қамтылмағандар _________ адам.
Жұмыспен қамтылмаудың басқа да себептері (іздеуде, бас бостандығынан
айыру орындарында) __________ адам.
Кәмелетке толмаған балалардың саны _________ адам, оның ішінде:
мемлекеттің толық қамтамасыз етуімен оқитындар _________ адам;
ақылы негізде жоғары және орта арнаулы білім беру орындарында
оқитындар __________ адам, оқудың бір жылдық құны ____________ теңге.
8. Жұмыспен қамту орталығы бекіткен әлеуметтік келісімшарттың
болуы: _____ адам:
1. (Т.А.Ә.) _________________________________________________________
2. (Т.А.Ә.) _________________________________________________________
9. «Бота» қоғамдық қорынан берілетін шартты ақшалай жәрдемақыны алу:
жүкті және бала емізетін әйелдер _________ адам;
4-тен 6 жасқа дейінгі балалар __________ адам;
мүмкіндіктері шектеулі балалар ________ адам;
16-дан 19 жасқа дейінгі жастар ________ адам.
10. Баспана жағдайы (жатақхана, жалдамалы, жекешелендірілген тұрғын
үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе
өзге) қажеттісін көрсету
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар айына _______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Отбасының табыстары:
Р/с
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен жылғы табыс сомасы
Жеке қосалқы шаруашылық (аула шаруашылығы, мал және құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер

4. Место работы, должность
____________________________________________________________
5. Среднемесячный доход гражданина
____________________________________________________________
6. Среднедушевой доход семьи
____________________________________________________________
7. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье)
________ человек, в том числе:
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Образование
Занятость, место работы,  учебы
Самостоятельная занятость
Причина незанятости
Данные о регистрации в органах занятости в качестве безработного
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного _______ человек.
Незанятые по причинам, предусмотренным подпунктом 2) пункта 2 статьи 2 Закона Республики Казахстан «О государственной адресной социальной помощи» _______ человек.
Другие причины незанятости (в розыске, в местах лишения свободы) ____________ человек.
Количество несовершеннолетних детей _______ человек, в том числе:
обучающихся на полном государственном обеспечении _____ человек;
обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях на платной основе - _______ человек, стоимость обучения в год на учащегося ________ тенге.
8. Наличие социального контракта утвержденного Центром занятости: ___ человек:
1. (Ф.И.О.) ___________________________________________________
2. (Ф.И.О.) ___________________________________________________
9. Получение обусловленных денежных пособий из общественного фонда «Бота»:
беременные и кормящие женщины __ чел;
дети от 4 до 6 лет __ чел;
дети с ограниченными возможностями __ чел;
молодежь от 16 до 19 лет ___ чел.
10. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное
нужное указать
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Количество комнат без кухни, кладовой и коридора ______________
Расходы на содержание жилья в месяц ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Доходы семьи:
Ф.И.О. членов семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий год
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)

12. Мыналардың:
автокөліктің (маркасы, шығарылған жылы, құқық белгілейтін құжат, оны
пайдаланудан түскен табыс)___________________________________________
_____________________________________________________________________
өзге тұрғын үйдің, қазіргі уақытта тұратын баспанадан басқа (оны
пайдаланудан түскен табыс) __________________________________________
_____________________________________________________________________
бар-жоғы.
13. Отбасының өзге де табыстары (түрі, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Мұқтаждықтың көрініп тұрған белгілері (жиһаздың, тұрғын үйдің, электр желілерінің жағдайы және т.б.) _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Әл-ауқатын көрсететін белгілер (жерсеріктік антенна тәрелкесі,
ауа баптағыш, қымбат жаңа жөндеу және т.б.)__________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Санитариялық-эпидемиологиялық тұру жағдайлары ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Учаскелік комиссияның басқа да байқағандары: ____________________
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
____________________________        ___________________________
Комиссия мүшелері:
____________________________        ___________________________
____________________________        ___________________________
____________________________        ___________________________
____________________________         __________________________               (қолы)                                (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым:
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы _____________________________
Тексеру жүргізуден бас тартамын _________________________
өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә.
және қолы, күні (өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
9-қосымша
Өтініш берушінің «Өрлеу» жобасына қатысуына учаскелік комиссияның
№ ____ қорытындысы
«____» ____________ 20___ ж.
Учаскелік комиссия Қағидаларға сәйкес отбасының (өтініш берушінің)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған
құжаттардың және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын
тексеру нәтижелерінің негізінде отбасын жобаға қосу
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ туралы
(қажеттілігі, қажет еместігі)
қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы:
_______________________                  __________________________
Комиссия мүшелері:
_______________________                  __________________________
_______________________                  __________________________
_______________________                  __________________________
_______________________                  __________________________
(қолдары)                                      (Т.А.Ә.)
____ данада қоса берілген құжаттармен қорытынды
«__» ____________ 20__ ж. _______________________________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған кент әкімінің немесе жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
10-қосымша
Коды _________________________
______________ облысы (қаласы)
«___» ______________ 20__ ж.
№ __________
Шешім
_____________________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Іс № ___________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындау (мөлшерінің өзгеруі,
тағайындаудан бас тарту) туралы
Өтініш беруші _______________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Жүгінген күні «___» ___________ 20___ ж.

12. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________
_____________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации) _________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Видимые признаки нуждаемости (состояние мебели, жилья, электропроводки и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Видимые признаки благополучия (тарелка спутниковой антенны, кондиционер, свежий дорогой ремонт и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
16. Санитарно-эпидемиологические условия проживания
____________________________________________________________________
17. Другие наблюдения участковой комиссии:
____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
(подпись)              (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а):
Ф.И.О. и подпись заявителя ___________________________________
От проведения обследования отказываюсь _______________________
Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата (заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования).
Приложение 9
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Заключение
участковой комиссии на участие заявителя в проекте «Өрлеу»
№ __
____ ____________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя),
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
включения семьи в проект.
Председатель комиссии: ______________ _____________________
Члены комиссии:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи)               (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ г.
________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись акима поселка, или работника отдела занятости и социальных программ, принявшего документы.
Приложение 10
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Код ___________
Область (город) ______________
Решение
№ __________ от "___" ___________ 20__ г.
Отдела занятости и социальных программ по
______________________________ (району)
№ дела ___________
О назначении (изменении размера, отказе в назначении) обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи
Заявитель
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата обращения "___" ___________ 20__ г.

1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде отбасына шартты ақшалай көмек 20__ жылғы _____ бастап 20__
жылғы ____ қоса алғанда _____________ теңге сомасында _______________
(сомасы жазбаша)
тағайындалсын.
2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек мөлшері 20__ жылғы ________ бастап
20__ жылғы ________ қоса алғанда өзгертілсін және ___________________
(сомасы жазбаша)
теңге мөлшерінде белгіленсін.
Негіздеме:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(негіздеме)
_____________________________________________________________________
отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылсын.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің басшысы
_______________ ______________________
(Т.А.Ә.)               (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
_______________ ______________________
(Т.А.Ә.)          (қолы)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
11-қосымша
«Өрлеу» жобасы бойынша шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тарту туралы
№ _____ хабарлама
«_____» __________________ 20__ ж.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
Өтініш берушінің туған күні _________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі _________________
_____________________________________________________________________
(себебі (себебін көрсету)
бойынша «Өрлеу» жобасы шеңберінде Сізге шартты ақшалай көмек
тағайындаудан бас тартылғанын назарыңызға жеткізеді.
Құжаттар қайтарылған күні «____» _______________ 20__ ж.
Хабарлама жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жоба
бойынша жауапты адамының ЭЦҚ-мен куәландырылды.
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
__________________________          ____________________________
лауазымы                            Т.А.Ә. және қолы
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
12-қосымша
«Өрлеу» жобасы бойынша отбасының белсенділігін арттырудың
әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналы
Р/с
Тіркеу нөмірі
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Мекенжайы
Сомасы
Өтініш берушінің қолы
Ескертпе
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
13-қосымша
______________________________ (ауданы) бойынша
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің
«___» ___________ 20__ ж.
№ __________ шешімі
Iс № __________
Шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтата тұру туралы
Өтініш берушінің Т.А.Ә.______________________________________________
Туған күнi «___» __________________ 19__ ж.
Төлем 20__ ж. «___» ____________ бастап _____________________________
(себебiн көрсету)
_____________________________________________________________________
себебi бойынша тоқтатыла тұрсын.
Негiздеме ___________________________________________________________
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы:
______________________________ ______________________
(Т.А.Ә.)                        (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау
жөніндегі маман:
______________________________ ______________________
(Т.А.Ә.)                  (қолы)
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
14-қосымша
Ассистенттің «Өрлеу» жобасы бойынша атқарған жұмысы туралы
ай сайынғы есебі
______________________              __________________________
есеп қандай ай үшін                  есепті дайындау күні
Жүргізілген әңгімелер
Отбасы, отағасының Т.А.Ә.
Мекенжайы
Отбасы мүшелерінің саны
Еңбекке қабілетті адамдардың саны
Балалардың саны
Әңгімелесу жүргізілген күн
Өтініш беруге дайын ба?
Өтініш беруден бас тарту себебі
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Жүргізілген мониторинг
Отбасы (адам)
Шарттардың орындалуы (иә/жоқ)
Шарттарды орындау/орындамау бойынша ескерту
1
2
Қосымша түсініктемелер (егер бар болса)______________________________
_____________________________________________________________________
Есепті дайындаған адамның Т.А.Ә. және қолы
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
15-қосымша
20 __ жылға жасалған отбасының белсенділігін арттырудың
әлеуметтік келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттар туралы есеп
Өңірлердің атауы
ШАК алуға жүгінгендер, барлығы адам
оның ішінеде
Бір отбасына жасалған отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарттарының саны, дана
Отбасының белсенділігін арттырудың келісімшарты мен қамтылған адамдардың саны, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінген, адам
Отбасылар саны
Адам саны
А
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
оның ішінде
оның ішінде «Өрлеу» жобасы бойынша жұмыспен қамту орталығымен әлеуметтік келісімшарт жасағандардың саны, адам (8-ші баған)
оның ішінде
Келісімшарт талаптарын орындамауға байланысты бұзылған келісімшарттар саны, дана/адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер, адам
АӘК алушы лар қатары нан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер, адам
Келісімшарт тар саны, дана
Адам саны
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ескертпе: егер отбасы атаулы әлеуметтік көмек (АӘК) және мемлекеттік
балалар жәрдемақысын (МБЖ) алушы болса, онда тек АӘК көрсетіледі.
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
16-қосымша
20___ жылғы __________ шартты ақшалай көмек тағайындау және
төлеу туралы есеп
Өңірлердің атауы
ТАҒАЙЫНДАЛҒАН
ТӨЛЕНГЕН
Алушылардың саны, адам
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
алушылардың саны, адам
сомасы, мың теңге
орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Облыстық бюджеттердің,
Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2015 жылға арналған
республикалық бюджеттен халықты
әлеуметтік қорғауға және оған
көмек көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
17-қосымша
20___ жылға шартты ақшалай көмекті алушылар туралы мәліметтер
Р/с №
Аудан/облыс
Отбасылардың саны
оның ішінде адам саны
оның ішінде
18 жасқа толмаған балалар
мүгедектер
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанында оқитындар
үш жасқа дейінгі баланың, мүгедек-баланың, 1 және 2 топтағы мүгедекті ң, қарт адамның күтімімен айналысатын адамдар
еңбекке қабілеттілері
10-кестеден, оның ішінде
жүгінген кезде жұмысы барлар
жұмыссыздар, өз бетінше жұмыс істейтіндер
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
кәсіптік бағдарлау шаралары
әлеуметтік бейімдеу шаралары
12-кестеден, оның ішінде жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларына тартылғандар
оның ішінде
4-кестеден, әлеуметтік бейімдеу шаралары көрсетілгендер
оның ішінде
Жұмыспен қамту орталығы арқылы
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арқылы
арнаулы әлеуметтік қызметтер
мүгедектерді оңалту шаралары
басқа да көмек түрлері
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
әлеуметтік жұмыстар
қоғамдық жұмыс орындары
қайта даярлау, біліктілікті арттыру
жастар практикасы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

1. Назначить обусловленную денежную помощь семье на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ г. по ___ 20__ г.
в сумме _________________ тенге _____________________________________
(сумма прописью)
2. Изменить размер обусловленной денежной помощи на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ г. по ____ 20__ г. и установить в сумме __ тенге
____________________________________________________________
(сумма прописью)
Основание:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Отказать в назначении обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(обоснование)
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ _____________________ ______________________
(Ф.И.О.)              (подпись)
Специалист по назначению
обусловленной денежной помощи ________________ _______________
(Ф.И.О.)         (подпись)
Приложение 11
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Уведомление № ______
об отказе в назначении обусловленной денежной
помощи по проекту «Өрлеу»
от "_____" __________________ 20__ г.
Ф.И.О. заявителя _____________________________________________
Дата рождения заявителя ______________________________________
Отдел занятости и социальных программ доводит до сведения, что Вам отказано в назначении обусловленной денежной помощи в рамках проекта «Өрлеу» по причине: ________________________________________
____________________________________________________________________
(указание причины)
Дата возврата документов "____" _______________ 20__ г.
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица отдела занятости и социальных программ по проекту.
Отдел занятости
и социальных программ
__________________________   _________________________________
должность                     Ф.И.О. и подпись
Приложение 12
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Журнал
регистрации социального контракта
активизации семьи по проекту «Өрлеу»
№ п/п
Регистрационный номер
Ф.И.О. заявителя
Адрес
Сумма
Подпись заявителя
Примечание
Приложение 13
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Решение № ____ от «_________» _______ 20__ г.
отдела занятости и социальных программ
по __________________ (району)
№ дела ___________
О приостановлении выплаты обусловленной денежной помощи
Ф.И.О. заявителя ___________________________________________________
Дата рождения «_____» ________ 19__ г.
Приостановить выплату с «______» ______ 20__ г.
по причине
______________________________________________________
(указать причину)
Основание
____________________________________________________
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ:
_______________________________________ ______________________
(Ф.И.О.)                      (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи:
_______________________________________ ______________________
(Ф.И.О.)                      (подпись)
Приложение 14
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Ежемесячный отчет ассистента о проделанной
работе по проекту «Өрлеу»
______________________                     ____________________
за какой месяц отчет                     дата подготовки отчета
Проведенные беседы
Семья ф.и.о. главы семьи
Адрес
Количество членов семьи
Количество трудоспособных
Количество детей
Дата проведения беседы
Готовы подать заявление
Причины отказа в подачи заявления
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Проведенный мониторинг
Семья (лицо)
Выполнение условий (да/нет)
Примечания по выполнению/невыполнению условий
1
2
Дополнительные комментарии (если есть) ______________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. и подпись лица, подготовившего отчет
Приложение 15
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Отчет о заключенных социальных контрактах активизации семьи и
социальных контрактах на __________ 20__ года
Наименование регионов
Всего обратившихся за назначением ОДП
В том числе
Количество соцконтрактов активизации семьи, заключенных на одну семью, шт.
Количество охваченных социальными контрактами активизации семьи, чел.
В том числе
из них количество лиц, заключивших социальный контракт с Центром занятости по проекту «Өрлеу», чел. (из графы 8)
В том числе
Количество расторгнутых социальных контрактов активизации семьи в связи с невыполнением условий контракта, шт./чел.
из числа получателей АСП, чел.
из числа получателей ГДП, чел.
впервые обратившиеся, чел.
из числа получателей АСП, чел.
из числа получателей ГДП, чел.
впервые обратившиеся, чел.
из числа получателей АСП, чел.
из числа получателей ГДП, чел.
впервые обратившиеся, чел.
Количество семей
Количество человек
Кол-во контрактов шт.
Кол-во чел.
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Примечание: если семья является получателем адресной социальной помощи (АСП) и государственного пособия на детей до 18 лет (ГДП), то члены семьи указываются только в АСП
Приложение 16
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Отчет о назначении и выплате обусловленной денежной помощи
на __________ 20__ года
Наименование регионов
НАЗНАЧЕНО
ВЫПЛАЧЕНО
Количество получателей
Сумма, тыс. тенге
Средний размер, тенге
Количество получателей
Сумма, тыс. тенге
Средний размер, тенге
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 17
к Правилам
использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2015 год областными бюджетами,
бюджетами городов Астаны и Алматы
на оказание социальной защиты и
помощи населению
Сведения о получателях обусловленной денежной помощи на
__________ 20__ года
район/ область
количество семей
в них количество чел.
в том числе
меры по профессиональной ориентации
меры по социальной адаптации
дети до 18 лет
инвалиды
пенсионеры
учащиеся в очной форме обучения
лица, занятые уходом за детьми до 3 лет, ребенком инвалидом, инвалидом 1 и 2 гр., престарелыми
трудоспособные
из 10 гр.в том числе
из 12 гр. привличенные в меры содействия занятости
из них
из 4 гр. предоставившим меры по соц. адаптации
из них
через центр занятости
через отдел занятости и социальных программ
спец. соц. услуги
меры по реабилитации инвалидов
др. виды помощи
на момент обращения имеющие работу
безработные, самозанятые
Трудоустроенные на постоянные рабочие места
Общественные работы
Социальное рабочее место
Переподготовка, повышение квалификации
Молодежная практика
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23