"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 262 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы
туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы
Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы
қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің
жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы
Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының
халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген
уағдаластықтарды орындау мәселелері туралы» Қазақстан
Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037
Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 46, 416-құжат; 2013 ж., № 25, 336-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау және халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл мәселелері туралы»;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей"
Постановление Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 262
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 «О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента
Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037
«О вопросах подготовки информации о выполнении международных
договоров Республики Казахстан и представления ее
на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также
согласования проектов решений международных организаций,
участницей которых является Республика Казахстан, и их
реализации, подготовки международных мероприятий
Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан
и выполнения достигнутых договоренностей»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 «О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 46, ст. 416; 2013 г., № 25, ст. 336) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей и взаимодействия с международными судебными органами»;
преамбулу изложить в следующей редакции:

«Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына сәйкес және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуына және Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің іске асырылуына бақылауды күшейту, халықаралық іс-шараларды дайындауды жүйелендіру, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау және халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл тәртібін белгілеу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау және халықаралық органдармен өзара іс-қимыл қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) бекітілсін.»;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау және халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл қағидалары»;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерін іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау және халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл тәртібін белгілейді.»;
8-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) шешімдерінің жобалары СІМ-нен басқа, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігімен (бұдан әрі - Ұлттық экономика министрлігі) және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен (бұдан әрі - Әділет министрлігі) міндетті түрде келісіледі.»;

«В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 «Об утверждении Правил подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан» и в целях усиления контроля за выполнением международных договоров Республики Казахстан и реализацией решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, систематизации подготовки международных мероприятий, выполнения достигнутых договоренностей и установления порядка взаимодействия с международными судебными органами ПОСТАНОВЛЯЮ:»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение. Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполняли достигнутых договоренностей и взаимодействия с международными судебными органами (далее - Правила).»;
в Правилах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей, утвержденных вышеназванным Указом:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Правила подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей и взаимодействия с международными судебными органами»;
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Настоящие Правила устанавливают порядок подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также реализации решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей и взаимодействия с международными судебными органами.»;
пункт 8 дополнить частью второй следующего содержания:
«Проекты решений Евразийской экономической комиссии (далее - Комиссия), помимо МИД, в обязательном порядке согласовываются с Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее - Министерство национальной экономики) и Министерством юстиции Республики Казахстан (далее — Министерство юстиции).»;

мынадай мазмұндағы 8-1 және 8-2-тармақтармен толықтырылсын:
«8-1. Комиссия шешімдерінің жобаларын келісу рәсімі Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын Қазақстан Республикасы орталық атқарушы, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президентіне бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдарының Комиссиямен өзара іс-қимыл тәртібіне (бұдан әрі - өзара іс-қимыл тәртібі) сәйкес жүзеге асырылады.
8-2. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын Комиссия шешімдерінің жобалары 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа (бұдан әрі - ЕАЭО туралы шарт) сәйкес реттеушілік ықпал етуді бағалау шеңберінде Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісілуге тиіс.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Еуразиялық экономикалық одақ шешімдерінің жобаларын қоспағанда, халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және келісу нәтижелері туралы СІМ арқылы хабардар ету рәсімін көрсетілген жобаның реттеу нысанасы құзыретіне жататын орталық мемлекеттік орган жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 14-1, 14-2, 14-3, 14-4-тармақтармен толықтырылсын:
«14-1. Осы Қағидалардың 10 — 14-тармақтарында көзделген халықаралық ұйымдардың шешімдерін іске асыру тәртібі олардың іске асырылу тәртібі Өзара іс-қимыл жасау тәртібінде айқындалатын Комиссияның шешімдеріне қатысты қолданылмайды.
14-2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары Комиссиямен өзара іс-қимыл кезінде өз құзыреті шегінде қызметін мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырады:
1) Комиссияның қарауын талап ететін мәселелер бойынша Қазақстан тарапының ұстанымын қалыптастыру үшін ұсыныстар дайындау және келісу;
2) Комиссия жанындағы консультациялық органдардың, жұмыс (сараптамалық) топтарының құрамына енгізу үшін уәкілетті өкілдерді айқындау;
3) ЕАЭО туралы шартқа сәйкес Комиссия шешімдерін жою немесе өзгерту туралы ұсыныстар дайындау;
4) СІМ-мен келісу бойынша мүше мемлекеттердің және Комиссияның қатысумен халықаралық іс-шараларды дайындау;
5) Комиссияның құзыретіне кіретін өзге де мәселелер:
Комиссия шешімдерінің жобаларын мемлекетішілік келісуді қоса алғанда, осы шешімдер бойынша Қазақстан тарапының ұстанымын қалыптастыру үшін ұсыныстар дайындау;
Комиссия шешімдерінің жобаларын тиісті үкіметтік және ведомствоаралық үйлестіру және кеңесші органдарының отырыстарында қарау;
6) Ұлттық экономика министрлігімен келісілгеннен кейін Комиссия  департаменттерінің және Алқа мүшелерінің сұрау салуы бойынша ақпаратты, статистикалық деректерді және өзге де материалдарды дипломатиялық арналар арқылы ұсыну;

дополнить пунктами 8-1 и 8-2 следующего содержания:
«8-1. Процедура согласования проектов решений Комиссии осуществляется в соответствии с Порядком взаимодействия центральных исполнительных государственных органов Республики Казахстан, в том числе подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, с Комиссией, определяемым Правительством Республики Казахстан (далее - порядок взаимодействия).
8-2. Проекты решений Комиссии, затрагивающие интересы субъектов частного предпринимательства, подлежат согласованию с Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан в рамках оценки регулирующего воздействия в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее - Договор о ЕАЭС).»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Процедуру согласования проектов решений международной организации, за исключением проектов решений Евразийского экономического Союза, и уведомления о результатах согласования через МИД осуществляет центральный государственный орган, к компетенции которого относится предмет регулирования указанного проекта.»;
дополнить пунктами 14-1, 14-2, 14-3, 14-4 следующего содержания:
«14-1. Порядок реализации решений международных организаций, предусмотренный в пунктах 10-14 настоящих Правил, не распространяется на решения Комиссии, в отношении которых порядок их реализации определяется в порядке взаимодействия.
14-2. При взаимодействии с Комиссией государственные органы Республики Казахстан в пределах своей компетенции осуществляют свою деятельность по следующим направлениям:
1) подготовка и согласование предложений для формирования позиции Казахстанской стороны по вопросам, требующим рассмотрения Комиссией;
2) определение уполномоченных представителей для включения в состав консультативных органов, рабочих (экспертных) групп при Комиссии;
3) подготовка предложений об отмене или изменении решений Комиссии в соответствии с Договором о ЕАЭС;
4) подготовка по согласованию с МИД международных мероприятий с участием государств-членов и Комиссии;
5) иные вопросы, относящиеся к компетенции Комиссии:
подготовка предложений для формирования позиции Казахстанской стороны по проектам решений Комиссии, включая внутригосударственное согласование проектов этих решений;
рассмотрение проектов решений Комиссии на заседаниях соответствующих правительственных и межведомственных координационных и совещательных органов;
6) представление по дипломатическим каналам информации, статистических данных и иных материалов по запросам департаментов и членов коллегии Комиссии после согласования с Министерством национальной экономики;

7) шешімдер жобаларын келісу;
8) Комиссияның құзыретіне жататын мәселелер бойынша консультациялар жүргізу және Комиссия департаменттерінің немесе Комиссия мүшелерінің басшылығымен өтетін кеңестерге және отырыстарға қатысу;
9) Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық шарттардың, сондай-ақ Комиссия қабылдаған шешімдердің орындалуына мониторинг және талдау жүргізу;
10) ЕАЭО туралы шарттың және/немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттардың шеңберінде өзара іс-қимылдың өзге де нысандары.
14-3. Орталық мемлекеттік органдардың Комиссиямен өзара іс-қимылын және оны үйлестіруді Ұлттық экономика министрлігі жүзеге асырады.
14-4. Орталық мемлекеттік органдардың Комиссиямен халықаралық шарттарды жасасу, олардың күшіне енуі, оларды орындау, өзгерту, тоқтата тұру және тоқтату мәселелері бойынша өзара іс-қимылы СІМ арқылы жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы 5-бөліммен толықтырылсын:
«5. Халықаралық сот органдарының сұрау салуларын қарау және халықаралық сот органдарына жүгіну тәртібі.
36. Халықаралық соттың сұрау салуын алған мемлекеттік орган түскен күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде оны СІМ-ге, Әділет министрлігіне, Ұлттық экономика министрлігіне және Қазақстан Республикасының басқа мүдделі мемлекеттік органдарына қарау  үшін жібереді.
Көрсетілген мемлекеттік органдар тиісті ақпаратты, ұсыныстарды және сұрау салу мәніне жататын өзге де құжаттарды он жұмыс күні ішінде халықаралық сот органының сұрау салуын алған мемлекеттік органға береді.
37. Халықаралық сот органының сұрау салуын алған мемлекеттік орган ұсынылған ұсыныстар, ақпарат және өзге де құжаттар негізінде шоғырландырылған жауап дайындайды және оны СІМ арқылы дипломатиялық арналар бойынша тиісті халықаралық сот органына одан әрі жіберу үшін СІМ-ге ұсынады.
Ратификациялаған халықаралық шарттарда, Президенттің, Президент  Әкімшілігі Басшысының, Премьер-Министр мен оның орынбасарларының тапсырмаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, халықаралық сот органының сұрау салуына шоғырландырылған жауапты немесе өзге ақпаратты тікелей жіберуге жол берілмейді.
38. Халықаралық сот органынан сот тәжірибесі туралы сұрау салуын алған Жоғарғы Сот сұрау салудың және тиісті жауаптың көшірмелерін СІМ-ге, Әділет министрлігіне, Ұлттық экономика министрлігіне және Қазақстан Республикасының басқа да мүдделі органдарына хабардар ету мақсатында жолдайды.
39. Халықаралық сот органдарына жүгіну Қазақстан Республикасының ратификациялаған халықаралық шарттарына және заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан дипломатиялық арналар бойынша жүзеге асырылады.

7) согласование проектов решений;
8) проведение консультаций и участие в совещаниях и заседаниях департаментов Комиссии или под руководством членов Комиссии по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
9) мониторинг и анализ выполнения международных договоров в рамках Евразийского экономического союза, а также принятых решений Комиссии;
10) иные формы взаимодействия в рамках Договора о ЕАЭС и/или ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров.
14-3. Координация и взаимодействие центральных государственных органов с Комиссией осуществляются Министерством национальной экономики.
14-4. Взаимодействие центральных государственных органов с Комиссией по вопросам заключения, вступления в силу, выполнения, изменения, приостановления и прекращения международных договоров осуществляются через МИД.»;
дополнить разделом 5 следующего содержания:
«5. Порядок рассмотрения запросов международных судебных органов и обращений в международные судебные органы.
36. Государственный орган, получивший запрос международного судебного органа, направляет его для рассмотрения в срок не позднее трех рабочих дней со дня поступления в МИД, Министерство юстиции, Министерство национальной экономики и другие заинтересованные государственные органы Республики Казахстан.
Указанные государственные органы в течение десяти рабочих дней представляют соответствующую информацию, предложения и иные документы, относящиеся к предмету запроса, в государственный орган, получивший запрос международного судебного органа.
37. На основании представленных предложений, информации и иных документов государственный орган, получивший запрос международного судебного органа, готовит консолидированный ответ и представляет его в МИД для дальнейшего направления через МИД в соответствующий международный судебный орган по дипломатическим каналам.
Направление консолидированного ответа или иной информации на запрос международного судебного органа напрямую не допускается, за исключением случаев, предусмотренных в ратифицированных международных договорах, поручениях Президента, Руководства Администрации Президента, Премьер-Министр и его заместителей.
38. Верховный Суд, получивший запрос международного судебного органа о судебной практике, в целях уведомления направляет копии запроса и соответствующего ответа в адрес МИД, Министерства юстиции, Министерства национальной экономики и других заинтересованных органов Республики Казахстан.
39. Обращения в международные судебные органы осуществляются по дипломатическим каналам от имени Республики Казахстан или Правительства Республики Казахстан в соответствии с ратифицированными международными договорами и законодательством Республики Казахстан.

40. Халықаралық сот органына жүгінуге бастама жасап отырған уәкілетті мемлекеттік орган 20 жұмыс күні ішінде тиісті өтініш жобасын СІМ-мен, Ұлттық экономика министрлігімен, Әділет министрлігімен келіседі және өтініштің келісілген жобасын тиісті халықаралық сот органына жібергенге дейін 10 жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ол туралы белгіленген тәртіппен Президент Әкімшілігін және Премьер-Министр Кеңсесін хабардар етеді.
41. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес кәсіпкерлік субъектілерінің құқықтары мен заңды мүдделерін халықаралық ұйымдарда білдіруге, қорғауға уәкілетті Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы халықаралық сот органдарына жүгіну туралы шешім қабылдаған жағдайда, қабылданған шешім туралы тиісті халықаралық сот органына өтінішті жібергенге дейін 10 жұмыс күнінен кешіктірмей СІМ-ді, Ұлттық экономика министрлігін және Әділет министрлігін хабардар етеді.»;
Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшалардың жоғарғы оң жақ бұрышындағы «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс- шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау қағидаларына» деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының Халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау және халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл қағидаларына».
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтың іске асырылуын қамтамасыз ету үшін қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев

40. Уполномоченный государственный орган, инициирующий обращение в международный судебный орган, в течение 20 рабочих дней согласовывает проект соответствующего обращения с МИД, Министерством национальной экономики, Министерством юстиции и уведомляет в установленном порядке о согласованном проекте обращения Администрацию Президента и Канцелярию Премьер-Министра в срок не позднее, чем за 10 рабочих дней до направления его в соответствующий международный судебный орган.
41. Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан, уполномоченная в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан на представление, защиту прав и законных интересов субъектов предпринимательства в международных организациях, в случае принятия решения об обращении в международные судебные органы, уведомляет о принятом решении МИД, Министерство национальной экономики и Министерство юстиции не позднее, чем за 10 рабочих дней до направления обращения в соответствующий международный судебный орган.»;
в приложениях 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к указанным Правилам в правом верхнем углу слова «к Правилам подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей» изложить в следующей редакции:
«к Правилам подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей и взаимодействия с международными судебными органами».
2. Правительству Республики Казахстан принять меры, необходимые для обеспечения реализации настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев