Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды және масс-медиа саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 395 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2025 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) және 4) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2025 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиар;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті осы қаулыға қосымшаға сәйкес масс-медиа саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті орган болып айқындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2025 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1590 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 3, 62-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 1 маусымдағы
№ 395 қаулысына
қосымша
Масс-медиа саласындағы екінші санаттағы рұқсаттар
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2025 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2025 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Рұқсат беру рәсімінің атауы Рұқсаттың және жүзеге асыру үшін рұқсаттың болуы талап етілетін қызмет (әрекет) түрінің атауы
1 2 3
1-сынып - "қызметке берілетін рұқсаттар"
1.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою туралы куәлік
2.
Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою
Отандық теле-, радиоарналарды есепке, қайта есепке қою туралы куәлік
3.
Мерзімді баспасөз басылымдарын және интернет-басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу
Мерзімді баспасөз басылымдарын және интернет-басылымдарды есепке қою, қайта есепке алу туралы куәлік
4.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке, қайта есепке қою
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке, қайта есепке қою туралы анықтама

Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по распространению теле-, радиоканалов и органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории в области масс-медиа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 395.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2025 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 2) и 4) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2025 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить:
1) Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности по распространению теле-, радиоканалов;
2) Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан органом, уполномоченным на выдачу разрешений второй категории в области масс-медиа, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 04.10.2023 № 866; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.02.2025 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1590 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по распространению теле-, радиоканалов" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 3, ст. 62).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июня 2015 года № 395
Разрешения второй категории в области масс-медиа
Сноска. Заголовок приложения - в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2025 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.11.2016 № 724 (вводится в действие с 16.06.2016); от 28.02.2025 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование разрешительной процедуры
Наименование разрешения и вида деятельности (действия), для осуществления которой требуется наличие разрешения
1
2
3
Класс 1 - "разрешения, выдаваемые на деятельность"
1.
Постановка на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан
Свидетельство о постановке на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан
2.
Постановка на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов
Свидетельство о постановке на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов
3.
Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий и интернет-изданий
Свидетельство о постановке на учет, переучете периодических печатных изданий и интернет-изданий
4.
Постановка на учет, переучет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан
Справка о постановке на учет, переучет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан