"Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 123 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 409 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 123 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларында:
3-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) скринингтік зерттеулер жүргізуге:
әйелдер арасында жатыр мойны обырын анықтауға;
ересек тұрғындар арасында колоректалдық обырды екі кезеңдік әдіспен анықтауға;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана және Алматы қалаларының ер адамдары арасында қуықасты безі обырын анықтауға;
Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан облыстарының, Астана және Алматы қалаларының тұрғындары арасында өңеш обырын, асқазан және бауыр обырын анықтауға;
сүт безі обыры бойынша скринингтің екінші кезеңін жүргізуге;»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Осы Қағидалардың 5-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген амбулаториялық-емханалық ұйымдарда онкологиялық, маммологиялық кабинеттер, консультациялық-диагностикалық емханаларда (орталықтарда), көпбейінді ауруханалардың бөлімшелерінде проктологиялық кабинет ашуға және олардың жұмыс істеуіне арналған шығыстарды қоспағанда, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары уәкілетті орган бекітетін ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидаларына сәйкес ТМККК көрсету бойынша медициналық қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асырады.»;
4-тарау алып тасталсын.
2. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 123 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 409
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 123 «Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение» следующие изменения:
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2015 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 3) пункта 3 исключить;
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«1) проведение скрининговых исследований:
выявление рака шейки матки среди женщин;
выявление колоректального рака двухэтапным методом среди взрослого населения;
выявление рака предстательной железы среди мужского населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, гг. Астаны и Алматы;
выявление рака пищевода, рака желудка и печени среди населения Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской областей, гг. Астаны и Алматы;
проведение второго этапа скрининга рака молочной железы;»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Местные органы государственного управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы осуществляют процедуру выбора поставщика медицинских услуг по оказанию ГОБМП в соответствии с Правилами выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП и возмещения его затрат, утверждаемыми уполномоченным органом, за исключением расходов на открытие и функционирование онкологических, маммологических кабинетов в амбулаторно-поликлинических организациях, проктологического кабинета в консультативно-диагностических поликлиниках (центрах), отделениях многопрофильных больниц, указанных в подпункте 4) пункта 5 настоящих Правил.»;
главу 4 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов