"Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 5 сәуірдегі № 407 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 454 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 наурыздағы № 101 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.03.2022 № 101 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 5 сәуірдегі № 407 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған күзет қызметі субъектілері жұмыскерлерінің пайдалануына арналған арнаулы құралдардың тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке күзет ұйымдары пайдаланатын арнаулы қорғау құралдары мен арнаулы техникалық құралдардың тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 17 маусымдағы
№ 454 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 5 сәуірдегі
№ 407 қаулысымен
бекітілген
Күзет қызметі субъектілері жұмыскерлерінің пайдалануына арналған арнаулы құралдардың тізбесі
1. Резеңке таяқшалар.
2. Инкассация мен құндылықтарды тасымалдауға арналған броньды машиналар.
3. 1 - 5-қорғау сыныптарындағы қорғау кеудешелері.
4. 1 - 3-қорғау сыныптарындағы қорғау шлемдері.
5. Қол кісендері.
6. Қаруларды, жарылғыш заттар мен құрылғыларды анықтайтын детекторлар.
7. Радиоактивті, химиялық және өзге де улағыш заттарды анықтайтын детекторлар.
8. Күзет, дабыл сигнализациясы жүйелері.
9. Өтуді бақылау жүйесі.
10. Қосарлы қолданылатын техникаға жатпайтын телевизиялық бейнебақылау және бейнекүзет жүйелері.
11. Хабар беру, оның ішінде радиоарналар арқылы хабар беру жүйелері.
Ескертпелер:
1. Резеңке таяқшаларды қолдану кезінде олармен құқық бұзушылардың басына, мойнына және бұғана тұсына, іші мен жыныс органдарына соққы беруге тыйым салынады.
2. Тізбе жеке күзет ұйымдарына ғана қолданылады.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 454. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2022 года № 101.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.03.2022 № 101 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый перечень специальных средств для использования работниками субъектов охранной деятельности";
перечень специальных средств защиты и специальных технических средств, используемых частными охранными организациями, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. МАСИМОВ
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2015 года № 454
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 апреля 2002 года № 407
Перечень
специальных средств для использования работниками субъектов
охранной деятельности
1. Резиновые палки.
2. Бронемашины для инкассации и перевозки ценностей.
3. Жилет защитный 1-5-го классов защиты.
4. Шлем защитный 1-3-го классов защиты.
5. Наручники.
6. Детекторы обнаружения оружия, взрывных веществ и устройств.
7. Детекторы обнаружения радиоактивных, химических и иных отравляющих веществ.
8. Системы охранной, тревожной сигнализации.
9. Системы контроля доступа.
10. Видеоконтрольные и видеоохранные системы телевизионного наблюдения, не относящиеся к технике двойного применения.
11. Системы передачи извещения, в том числе и по радиоканалам.
Примечания:
1. При применении резиновых палок запрещается нанесение ими ударов по голове, шее и ключичной области, животу и половым органам правонарушителей.
2. Перечень распространяется только на частные охранные организации.