"Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 462 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
«Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының
мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген
лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан
Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371
Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 18, 186-құжат; 2004 ж., № 21, 263-құжат; 2005 ж., № 32, 426-құжат; 2009 ж., № 24-25, 207-құжат; 2010 ж., № 49, 439-құжат; 2012 ж., № 33, 419-құжат; 2013 ж., № 79, 1151-құжат; 2014 ж., № 32, 279-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесі осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                             Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы « »
№ Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 13 сәуірдегі
№ 371 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының
мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттік берілген
лауазымды тұлғаларының тізбесі Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттік берілген лауазымды тұлғаларының тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) мемлекеттік органдардың бірінші басшылары лауазымдарының атаулары мен «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11, 12, 13 және 14-баптарында айқындалған Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жататын мәліметтердің тізбесі қамтылған.
Көрсетілген лауазымды адамдар басқаратын мемлекеттік органдарға Тізбеге енгізілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтерге билік ету өкілеттігі беріледі және олар осының негізінде ведомстволық, салалық немесе бағдарламалық-нысаналы тиесілігін ескере отырып, нақты мәліметтердің (мәліметтер тобының) құпиялылық дәрежесін айқындау үшін құпияландыруға жататын мәліметтердің ведомстволық (салалық) тізбелерін әзірлейді.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2015 года № 462
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 «Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня
должностных лиц государственных органов, наделенных
полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам
Республики Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 «Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 18, ст. 186; 2004 г., № 21, ст. 263; 2005 г., № 32, ст. 426; 2009 г., № 24-25, ст. 207; 2010 г., № 49, ст. 439; 2012 г., № 33, ст. 419; 2013 г., № 79, ст. 1151; 2014 г., № 32, ст. 279) следующее изменение:
Перечень должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
№  от « »    2015 года
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года № 371
Перечень
должностных лиц государственных органов, наделенных
полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам
Республики Казахстан Общие положения
1. Перечень должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан (далее – Перечень), содержит в себе наименования должностей первых руководителей государственных органов и Перечень сведений, относимых к государственным секретам Республики Казахстан, определенный статьями 11, 12, 13 и 14 Закона Республики Казахстан «О государственных секретах».
Государственные органы, возглавляемые указанными должностными лицами, наделяются полномочиями по распоряжению включенными в Перечень сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, и на основе их разрабатывают ведомственные (отраслевые) перечни сведений, подлежащих засекречиванию, для определения степени секретности конкретных сведений (группы сведений) с учетом ведомственной, отраслевой или программно-целевой принадлежности.

Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң Басшысы мен Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесiнің Басшысына «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11, 12, 13, 14-баптарында айқындалған барлық мәлiметтердi Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнiнде өкілеттік берiледi.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкiмшiлiгі мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінiң Кеңсесi өзара және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келiсуден кейiн өздерiнiң құпияландыруға жататын мәліметтерінің ведомстволық тізбелерін бекітеді.
2. Тізбеде мынадай ұғымдар қолданылады:
«арнайы объектілер» – мемлекетті және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін басқару пункттері және соғыс уақытында мемлекеттік органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін өзге де объектілер;
«әскери объектілер» – әскердің ұрыс шептері, басқару пункттері, полигондар, байланыс тораптары, базалар, қоймалар және әскери мақсаттағы басқа да құрылыстар;
«режимдік объектілер» – жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қосымша қауіпсіздік шаралары белгіленген әскери және арнайы объектілер, әскери бөлімдер, ұйымдар, мекемелер;
«әскери техника» – әскерлердің қызметін жауынгерлік, техникалық және тылдық қамтамасыз етуге арналған техникалық құралдар, сондай-ақ осы құралдарды бақылауға және сынауға арналған жабдықтар мен аппаратуралар, осы құралдардың құрамдас бөліктері мен жиынтықтау бұйымдары.
Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнінде өкілеттік берілген лауазымды тұлғалары
Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтер
1
2
1. Әскери саладағы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
1) Әскерлерді қолданудың жоспарларын, жедел жоспарларды, жауынгерлік басқару құжаттарын, әскерлерді жауынгерлік даярлықтың әртүрлі дәрежесіне келтіру жөніндегі құжаттарды ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің стратегиялық өрістетілуі туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
3) Әскерлердің дамуы, саны, жауынгерлік құрамы немесе мөлшері, олардың жауынгерлік даярлығы, сондай-ақ әскери-саяси және (немесе) жедел жағдай туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры

Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан и Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан наделяются полномочиями по отнесению всех сведений, определенных статьями 11, 12, 13, 14 Закона Республики Казахстан «О государственных секретах», к государственным секретам Республики Казахстан.
Администрация Президента Республики Казахстан и Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан утверждают свои ведомственные перечни сведений, подлежащих засекречиванию, после взаимного согласования и согласования с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан.
2. В Перечне применяются следующие понятия:
«специальные объекты» – пункты управления государством и Вооруженными Силами Республики Казахстан и другие объекты, обеспечивающие функционирование государственных органов в военное время;
«военные объекты» – боевые позиции войск, пункты управления, полигоны, узлы связи, базы, склады и другие сооружения военного назначения;
«режимные объекты» – военные и специальные объекты, воинские части, организации, учреждения, для обеспечения функционирования которых установлены дополнительные меры безопасности;
«военная техника» – технические средства, предназначенные для боевого, технического и тылового обеспечения деятельности войск, а также оборудование и аппаратура для контроля и испытания этих средств, составные части этих средств и комплектующие изделия.
Должностные лица государственных органов, наделенные полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан
Сведения, составляющие государственные секреты Республики Казахстан
1
2
1. Сведения в военной области
Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
1) Сведения, раскрывающие планы применения войск, оперативные планы, документы боевого управления, документы по приведению войск в различные степени боевой готовности
Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности
2) Сведения о стратегическом развертывании Вооруженных Сил Республики Казахстан
Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
3) Сведения о развитии, численности, боевом составе или количестве войск, их боевой готовности, а также о военно- политической и (или) оперативной обстановке
Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»

4) Әскерлердің жедел (жауынгерлік) даярлығының, олардың қызметінің қамтамасыз етілуінің жай-күйін, әскерлерді басқару жүйесінің құрамын және (немесе) жай-күйін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Әділет министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
5) Әскерлердің жұмылдырушылық өрістетілуі, адам және көлік ресурстарын жұмылдыруды жүргізу, жұмылдырушылық өрістетілуді басқару жүйесі туралы және (немесе) әскерлерді жеке құраммен жасақтаудың, қару-жарақпен, әскери техникамен және басқа да материалдық, қаржы құралдарымен, сондай-ақ әскери тасымалдаумен қамтамасыз етудің мүмкіндіктері туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
6) Қару-жарақ пен әскери техниканы дамытудың бағыттарын, ұзақ мерзімді болжамдарын немесе жоспарларын, қару-жарақ пен әскери техниканың үлгілерін жасау немесе жаңғырту жөніндегі нысаналы бағдарламалардың, зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың мазмұнын немесе орындау нәтижелерін, олардың тактикалық-техникалық сипаттамаларын ашып көрсететін мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
7) Қару-жарақ пен әскери техниканы әзірлеу, жасау бағыттарын, конструкциясын, технологиясын, изотоптық құрамын, жауынгерлік, физикалық, химиялық немесе ядролық қасиеттерін қолдану немесе пайдалану тәртібін ашып көрсететін мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Инвестициялар және даму министрі, Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
8) Бактериялық немесе медициналық қорғау құралдарын (заттай түрде) шығару және (немесе) жеткізу туралы өндірістік қуаттарды, жоспарлы немесе нақты деректерді ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Энергетика министрі, Білім және ғылым министрі
9) Қорғаныстық және экономикалық маңызы зор атом ғылымы мен техникасының немесе қару-жарақ пен әскери техниканың және (немесе) қағидаттық жаңа бұйымдар мен технологиялар жасау мүмкіндіктерінің сапалық тұрғыдан жаңа деңгейін айқындайтын жетістіктерін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Білім және ғылым министрі

4) Сведения, раскрывающие состояние оперативной (боевой) подготовки войск, обеспеченность их деятельности, состав и (или) состояние систем управления войсками
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр финансов, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр юстиции, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
5) Сведения о мобилизационном развертывании войск, проведении мобилизации людских и транспортных ресурсов, системе управления мобилизационным развертыванием и (или) о возможностях комплектования войск личным составом, обеспечения вооружением, военной техникой и другими материальными, финансовыми средствами, а также воинскими перевозками
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
6) Сведения, раскрывающие направления, долгосрочные прогнозы или планы развития вооружения и военной техники, содержание или результаты выполнения целевых программ, исследовательских, опытно-конструкторских работ по созданию или модернизации образцов вооружения и военной техники, их тактико-технические характеристики
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
7) Сведения, раскрывающие направления разработки, изготовления, конструкцию, технологию, изотопный состав, боевые, физические, химические или ядерные свойства, порядок применения или эксплуатации вооружения и военной техники
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр по инвестициям и развитию, Министр здравоохранения и социального развития
8) Сведения, раскрывающие производственные мощности, плановые или фактические данные о выпуске и (или) поставках (в натуральном выражении) средств бактериальной или медицинской защиты
Министр обороны, Министр энергетики, Министр образования и науки
9) Сведения, раскрывающие достижения атомной науки и техники, имеющие важное оборонное и экономическое значение или определяющие качественно новый уровень возможностей создания вооружения и военной техники и (или) принципиально новых изделий и технологий
Министр обороны, Министр образования и науки

10) Ракеталық отын, баллистикалық оқ-дәрі, әскери мақсаттағы жарылғыш заттар немесе жару құралдары, сондай-ақ қару-жарақ пен әскери техникаға арналған жаңа құймалар, арнайы сұйықтықтар, отын өндірудің қасиеттерін, рецептурасын немесе технологиясын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
11) Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелеріне сәйкес ашық жариялауға жататын объектілердің тізбесіне енгізілмеген әскерлердің орналасқан жерін, нақты атауын, ұйымдық құрылымын, қару-жарағын, санын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі
12) Қазақстан Республикасының инфрақұрылымын оның қорғаныс қабілеті мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету мүддесінде пайдалану туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
13) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар бойынша міндеттемелеріне кірмейтін режимді объектілердің орналасқан жері, мақсаты, даярлық дәрежесі немесе қорғалуы туралы, аталған объектілерді салу үшін жер учаскелерін, жер қойнауларын немесе акваторияларды таңдау, бөлу туралы, сондай-ақ бұл объектілерді жасау жөнінде жоспарланып немесе жүргізіліп жатқан іздестіру, жобалау және өзге де жұмыстар туралы мәліметтер. Мемлекеттік билік органдарының арнаулы объектілеріне қатысты дәл сол мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
14) Мемлекеттің қорғаныс қабілеті мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету мүддесінде Қазақстан Республикасының өзара ұштастырылған байланыс желілерін пайдалану немесе оларды дамыту перспективалары туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
15) Магистральдық қалааралық байланыс желілерінің, оның ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қорғаныс министрлігі, Ұлттық қауіпсіздік комитеті және Ішкі істер министрлігі жалға алатын запастағы байланыс тораптарының географиялық координаттарын қамтитын схемалары мен сипаттаулары бар олардың қуаттары туралы деректер көрсетілген жиынтық мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры

10) Сведения, раскрывающие свойства, рецептуру или технологию производства ракетного топлива, балистных порохов, взрывчатых веществ или средств взрывания военного назначения, а также новых сплавов, специальных жидкостей, топлива для вооружения и военной техники
Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
11) Сведения, раскрывающие дислокацию, действительные наименования, организационную структуру, вооружение, численность войск, не включенных в перечень объектов, подлежащих открытому объявлению в соответствии с международными обязательствами Республики Казахстан
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр сельского хозяйства, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики
12) Сведения об использовании инфраструктуры Республики Казахстан в интересах обеспечения ее обороноспособности и безопасности
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
13) Сведения о дислокации, назначении, степени готовности или защищенности режимных объектов, не подпадающие под обязательства Республики Казахстан по международным договорам, о выборе, отводе земельных участков, недр или акваторий для строительства указанных объектов, а также о планируемых или проводимых изыскательских проектных и иных работах по созданию этих объектов. Те же сведения применительно к специальным объектам органов государственной власти
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
14) Сведения об использовании или перспективах развития взаимоувязанной сети связи Республики Казахстан в интересах обеспечения обороноспособности и безопасности государства
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
15) Сводные сведения со схемами и описаниями, содержащими географические координаты магистральных междугородных линий связи, в том числе запасных узлов связи, арендуемых Правительством, Министерством обороны, Комитетом национальной безопасности и Министерством внутренних дел Республики Казахстан, с указанием данных об их мощностях
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»

16) Радиожиіліктер белдеулерінің әскери немесе арнаулы мақсаттағы радиоэлектрондық құралдармен бөлінуін немесе пайдаланылуын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
17) Байланыстың барлық түрлерінің, әскерлерді радиолокациялық, радиотехникалық қамтамасыз етудің ұйымдастырылуын немесе олардың жұмыс істеуін ашатын мәліметтер
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
18) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметін ұстауды, ұйымдастыруды немесе оның негізгі қызмет түрлерінің нәтижелерін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Энергетика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
19) Қос мақсаттағы құралдарды, технологияларды дамытудың бағыттарын, осы құралдарды, технологияларды жасау немесе жаңғырту жөніндегі нысаналы бағдарламаларды, ғылыми-зерттеу және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындаудың мазмұнын, нәтижелерін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
20) Қос мақсаттағы құралдарды, технологияларды әскери мақсаттарда қолдану туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі
21) Қазақстан Республикасының ғарыш инфрақұрылымын оның қорғаныс қабілеті мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету мүддесінде дамыту перспективалары туралы және (немесе) оларды пайдалану туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі
22) Мемлекеттің қорғанысы мен оның қауіпсіздігі мүддесінде гидронавтиканы дамытудың жай-күйін және (немесе) бағыттарын ашып көрсететін мәліметтер
2. Экономика, білім, ғылым және техника саласындағы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі
1) Қазақстан Республикасы экономикасының соғыс уақытында орнықты жұмыс істеуге даярлығын айқындайтын көрсеткіштер туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Энергетика министрі

16) Сведения, раскрывающие распределение или использование полос радиочастот радиоэлектронными средствами военного или специального назначения
Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
17) Сведения, раскрывающие организацию или функционирование всех видов связи, радиолокационного, радиотехнического обеспечения войск
Председатель Комитета национальной безопасности
18) Сведения, раскрывающие содержание, организацию или результаты основных видов деятельности Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр энергетики, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
19) Сведения, раскрывающие направления развития средств, технологий двойного назначения, содержание, результаты выполнения целевых программ, научно-исследовательских и (или) опытно-конструкторских работ по созданию или модернизации этих средств, технологий
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
20) Сведения о применении в военных целях средств, технологий двойного назначения
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию
21) Сведения о перспективах развития и (или) об использовании космической инфраструктуры Республики Казахстан в интересах обеспечения ее обороноспособности и безопасности
Министр обороны, Министр национальной экономики
22) Сведения, раскрывающие состояние и (или) направления развития гидронавтики в интересах обороны и безопасности государства
2. Сведения в области экономики, образования, науки и техники
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Министр энергетики
1) Сведения о показателях, определяющих подготовку экономики Республики Казахстан к устойчивому функционированию в военное время
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр сельского хозяйства, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Министр энергетики

2) Экономиканың әртүрлі салаларында қағидаттық жаңа бұйымдарды, технологиялық процестерді жасауға пайдаланылуы мүмкін ғылым мен техника саласындағы ең жаңа жетістіктердің мәнін ашатын, сондай-ақ жария болуы мемлекет мүддесіне залал келтіруі мүмкін қару-жарақтар мен әскери техника мүмкіндіктерінің, олардың жауынгерлік тиімділігін арттырудың сапалық жаңа деңгейін айқындайтын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Білім және ғылым министрі, Ішкі істер министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
3) Мемлекеттің қорғанысы мен қауіпсіздігі мүдделерінде жүргізілетін ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық немесе жобалық жұмыстардың мазмұнын және (немесе) бағыттарын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
4) Мемлекеттің қауіпсіздігі мүддесінде жүргізілетін іс-шараларды ашатын кадрларды даярлау немесе бөлу туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Инвестициялар және даму министрі, Энергетика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі
5) Гидрометеорология немесе гелиогеофизика саласындағы жұмыстардың нәтижелерін, сондай-ақ мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мүддесінде жүргізілетін арнаулы геологиялық-геофизикалық зерттеулердің нәтижелерін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы
6) Мемлекеттік қорғаныс тапсырысының жоспарларын (тапсырмаларын), қару-жарақ пен әскери техниканы жеткізу көлемін, оларды шығару жөніндегі өндірістік қуаттарды ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
7) Кооперация жөніндегі кәсіпорындардың байланыстары, егер бұл мәліметтер оларды шығару жөніндегі өндірістік қуаттар және (немесе) қару-жарақ пен әскери техниканың негізгі тактикалық-техникалық сипаттамасы туралы деректерді ашатын болса, қару-жарақ пен әскери техниканы әзірлеушілер немесе дайындаушылар туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы

2) Сведения, раскрывающие существо новейших достижений в области науки и техники, которые могут быть использованы в создании принципиально новых изделий, технологических процессов в различных отраслях экономики, а также определяющие качественно новый уровень возможностей вооружения и военной техники, повышения их боевой эффективности, разглашение которых может нанести ущерб интересам государства
Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр образования и науки, Министр внутренних дел, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
3) Сведения, раскрывающие содержание и (или) направленность научно-исследовательских, опытно- конструкторских или проектных работ, проводимых в интересах обороны и безопасности государства.
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр здравоохранения и социального развития, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
4) Сведения о подготовке или распределении кадров, раскрывающие мероприятия, проводимые в интересах безопасности государства
Министр обороны, Министр по инвестициям и развитию, Министр энергетики, Министр сельского хозяйства
5) Сведения, раскрывающие результаты работ в области гидрометеорологии или гелиогеофизики, а также результаты специальных геологогеофизических исследований, проводимых в интересах обеспечения безопасности государства
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны
6) Сведения, раскрывающие планы (задания) государственного оборонного заказа, объемы поставок вооружения и военной техники, производственные мощности по их выпуску
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
7) Сведения о связях предприятий по кооперации, о разработчиках или изготовителях вооружения и военной техники, если эти сведения раскрывают данные о производственных мощностях по их выпуску и (или) основные тактико-технические характеристики вооружения и военной техники
Министр обороны, Министр национальной экономики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны

8) Қару-жарақ пен әскери техниканы метрологиялық қамтамасыз етудің жай-күйін, әскери эталондардың немесе қару-жарақ пен әскери техниканың сапалық жаңа деңгейін айқындайтын метрологиялық қамтамасыз ету құралдарының техникалық немесе метрологиялық сипаттамаларын ашатын мәліметтер. Стандарттауды дамытудың негізгі бағыттарын немесе бағдарламаларын, сондай-ақ қару-жарақ пен әскери техника саласындағы стандарттардың мазмұнын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі
9) Қазақстан Республикасындағы ғылыми-техникалық прогрестің болжамды бағалануын және оның мемлекеттің қорғаныс қабілетін айқындайтын бағыттар бойынша әлеуметтік-экономикалық салдарын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі
10) Металлургия өнеркәсібінің сирек кездесетін металдарды немесе стратегиялық маңызы бар басқа да материалдарды өндіруі туралы мәліметтер
Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі
11) Қазақстан Республикасы бойынша тұтас алғанда жер қойнауындағы ресурстық әлеуетті, баланстық қорларды ашатын мәліметтер немесе пайдалы қазбалардың жекелеген түрлерін өндіру туралы деректер
Ұлттық экономика министрі, Қаржы министрі, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі
12) Мемлекеттік бюджеттің Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін қамтамасыз етуді (қорытылған көрсеткіштерден басқа) ашатын шығыстары туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Инвестициялар және даму министрі, Қаржы министрі
13) Қару-жарақ пен әскери техниканы жасау жөніндегі ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындарды ашатын мәліметтер. Арнаулы объектілердің мүдделерінде жүргізілетін жұмыстарға қатысты дәл сол мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Инвестициялар және даму министрі, Энергетика министрі, Қаржы министрі
14) Қару-жарақ пен әскери техника тапсырыстарына, режимдік объектілер, оларды әзірлеуге, өндіруге немесе жөндеуге арналған қаржыны немесе нақты шығындарды ашатын мәліметтер. Арнаулы объектілерге де қатысты дәл сол мәліметтер
Сыртқы істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық экономика министрі, Әдiлет министрi

8) Сведения, раскрывающие состояние метрологического обеспечения вооружения и военной техники, технические или метрологические характеристики военных эталонов или средств метрологического обеспечения, определяющие качественно новый уровень вооружения и военной техники. Сведения, раскрывающие основные направления или программы развития стандартизации, а также содержание стандартов в области вооружения и военной техники
Министр обороны, Министр национальной экономики
9) Сведения, раскрывающие прогнозные оценки научно- технического прогресса в Республике Казахстан и его социально-экономические последствия по направлениям, определяющим обороноспособность государства
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию
10) Сведения о производстве металлургической промышленностью редких металлов или других материалов, имеющих стратегическое значение
Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства
11) Сведения, раскрывающие ресурсный потенциал, балансовые запасы в недрах или данные о добыче отдельных видов полезных ископаемых в целом по Республике Казахстан
Министр национальной экономики, Министр финансов, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Министр энергетики
12) Сведения о расходах государственного бюджета, раскрывающие обеспечение безопасности Республики Казахстан (кроме обобщенных показателей)
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Министр по инвестициям и развитию, Министр финансов
13) Сведения, раскрывающие затраты на научно-исследовательские, опытно-конструкторские работы по созданию вооружения и военной техники. Те же сведения применительно к работам, проводимым в интересах специальных объектов
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Министр по инвестициям и развитию, Министр энергетики, Министр финансов
14) Сведения, раскрывающие ассигнования или фактические затраты на заказы, разработку, производство или ремонт вооружения и военной техники, режимных объектов. Те же сведения применительно к специальным объектам
Министр иностранных дел, Министр финансов, Министр национальной экономики, Министр юстиции

15) Сыртқы берешек бойынша жинақталған көрсеткіштерден басқа, Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен реттелмеген есеп айырысулары жөніндегі мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
16) Мемлекеттік органдар сметаларының жекелеген баптары бойынша әскерлерді ұстауға арналған ақша қаражатының шығыстарын ашатын мәліметтер
Қаржы министрі, Ұлттық Банк төрағасы
17) Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының жаңа банкноталары мен монеталарын шығару және (немесе) егер оларды ауыстыру шешiм қабылданған күннен бастап және осы мәліметтерді оларды айналысқа шығару туралы жариялау үшін бұқаралық ақпарат құралдарына берген кезге дейін банкноталар мен монеталарды (мерейтойлық және атаулы күндерге арналғандардан басқа) айналыстан алып тастауға әкеп соқтыратын болса, оларды ауыстыру туралы мәліметтер
Қаржы министрі, Ұлттық Банк төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
18) Мемлекеттік бағалы қағаздарды, құжаттарды қолдан жасаудан қорғау тәсілдері, сондай-ақ олардың төлнұсқалылығын айқындау тәсілдері туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі
19) Қару-жарақ пен әскери техниканы дайындау (жөндеу) жөніндегі жұмылдыру қуаттары, бұл қуаттарды жасау және (немесе) дамыту (сақтау) туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі
20) Жаппай қолданылатын өнімдерді, шикізаттың, материалдардың стратегиялық түрлерін өндіру жөніндегі жұмылдырушылық қуаттар, осы қуаттарды жасау және (немесе) дамыту (сақтау) туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Білім және ғылым министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы
21) Индикациялау, газсыздандыру, халықты жаппай қырып-жою қаруларынан химиялық қорғау құралдарын немесе олар үшін жаңа сорбциялық және басқа да материалдарды жасау мақсатында жүргізілген жұмыстарды ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі
22) Қорғаныстық немесе экономикалық маңызы зор топографиялық, геодезиялық немесе картографиялық қызметтердің нәтижелерін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры

15) Сведения по неурегулированным расчетам Республики Казахстан с иностранными государствами, кроме обобщенных показателей по внешней задолженности
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр финансов, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
16) Сведения, раскрывающие расходы денежных средств на содержание войск по отдельным статьям смет государственных органов
Министр финансов, Председатель Национального Банка
17) Сведения о выпуске новых банкнот и монет национальной валюты Республики Казахстан и (или) их замене, если последняя влечет изъятие из обращения банкнот и монет (кроме юбилейных и памятных), с даты принятия решения и до момента передачи этих сведений в средства массовой информации для публикации об их выпуске в обращение
Министр финансов, Председатель Национального Банка, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
18) Сведения о способах защиты государственных ценных бумаг, документов от подделок, а также способах определения их подлинности
Министр обороны, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики
19) Сведения о мобилизационных мощностях по изготовлению (ремонту) вооружения и военной техники, создании и (или) развитии (сохранении) этих мощностей
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики
20) Сведения о мобилизационных мощностях по производству продукции общего применения, стратегических видов сырья, материалов, создании и (или) развитии (сохранении) этих мощностей
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Министр образования и науки, Начальник Службы государственной охраны
21) Сведения, раскрывающие работы, проводимые в целях создания средств индикации, дегазации, химической защиты населения от оружия массового поражения или новых сорбционных и других материалов для них
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства
22) Сведения, раскрывающие результаты топографической, геодезической или картографической деятельности, имеющие важное оборонное или экономическое значение
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»

23) Көлік желілерінің, көлік құралдарының жай-күйін, оларды әскери мақсаттар үшін жабдықтауды, дайындауды, әскери тасымалдардың көлемін және қару-жарақ пен әскери техниканы тасымалдау бағыттарын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі
24) Теміржолдардың жүктерді теміржолмен тасымалдауды қамтамасыз ету жөніндегі мүмкіндіктерін және (немесе) жұмылдыру резервтерін, әскери тасымалдауды ұйымдастыру мен олардың көлемін, энергетикалық, минералдық, ауыл шаруашылығы шикізаттарының, отынның, материалдардың стратегиялық түрлерін, қару-жарақтың немесе әскери техниканың жекелеген түрлерін тасымалдаудың көлемі мен тасымалдау бағыттарын, байланыс немесе басқару жүйелерін ұйымдастыруды және (немесе) олардың жұмыс істеуін, сондай-ақ теміржол қозғалысының қауіпсіздігі мен жүктердің сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі арнаулы шараларды ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы
25) Әскерлерді тиеу немесе түсіру пункттерінің орналасқан жерін, мамандануын, қуатын және (немесе) өткізу қабілетін, оларға азық-түлік, медициналық-санитариялық қызмет көрсету туралы деректерді ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінін директоры
26) Көлік құралдарына, оның ішінде көліктің жекелеген түрлері бойынша жұмылдырушылық қажеттіліктерін және (немесе) олармен жұмылдырушылық қамтамасыз етуді ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі
27) Қазақстан Республикасы бойынша тұтастай алғанда азаматтық қорғаныс күштерінің немесе құралдарының жай-күйін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
28) Қазақстан Республикасы экономикасының жұмылдырушылық жоспарын құрылымдық ұйымдастыруды немесе олардың көрсеткіштерін, сондай-ақ мемлекеттік органдардың немесе жекелеген ұйымдардың жұмылдырушылық дайындығының жай-күйін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Энергетика министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
29) Мемлекеттік материалдық резервтің нақты қорларын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі

23) Сведения, раскрывающие состояние, оборудование, подготовку для военных целей транспортной сети, средств транспорта, объемы воинских перевозок и маршруты транспортировки вооружения и военной техники
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики
24) Сведения, раскрывающие возможности и (или) мобилизационные резервы железных дорог по обеспечению железнодорожных перевозок грузов, организацию и объемы воинских перевозок, объемы перевозок и маршруты транспортировки стратегических видов энергетического, минерального, сельскохозяйственного сырья, топлива, материалов, отдельных видов вооружения или военной техники, организацию и (или) функционирование системы связи или управления, а также специальные меры по обеспечению безопасности железнодорожного движения и сохранности грузов
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Начальник Службы государственной охраны
25) Сведения, раскрывающие дислокацию, специализацию, мощности и (или) пропускную способность пунктов погрузки или выгрузки войск, данные об их продовольственном, медико- санитарном обслуживании
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
26) Сведения, раскрывающие мобилизационную потребность в транспортных средствах, в том числе по отдельным видам транспорта, и (или) мобилизационную обеспеченность ими
Министр обороны, Министр внутренних дел
27) Сведения, раскрывающие состояние сил или средств гражданской обороны в целом по Республике Казахстан
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
28) Сведения, раскрывающие структурную организацию или показатели мобилизационного плана экономики Республики Казахстан, а также состояние мобилизационной подготовки государственных органов или отдельных организаций
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр энергетики, Министр сельского хозяйства, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
29) Сведения, раскрывающие фактические запасы государственного материального резерва
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр внутренних дел, Министр энергетики

30) Қару-жарақ пен әскери техника бұйымдарына, аса маңызды азаматтық өнімге арналған құжаттаманың, сондай-ақ тәуекелі жоғары, халықтың тіршілік ету жүйелерін қамтамасыз ететін объектілерге және ұлттық игілік болып табылатын объектілерге арналған жобалық құжаттаманың сақтандыру қорының жасалуы мен сақталуын сипаттайтын мәліметтер, тұтастай алғанда Қазақстан Республикасы бойынша құжаттаманың сақтандыру қорын сақтау объектілерін (базаларын) орналастыру туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Білім және ғылым министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі
31) Қазақстан Республикасының өнеркәсібін жұмылдыруға дайындау және жұмылдыру саласындағы ғылыми-зерттеу жұмыстарының жоспарларын, мазмұнын немесе нәтижелерін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Қаржы министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық Банктің төрағасы
32) Қазақстан Республикасының соғыс уақыты кезіндегі шетелдермен төлем балансын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі
33) Елдің қорғанысы мүдделерінде пайдаланылуы мүмкін кен қазу орындары, табиғи үңгірлер, метрополитендер немесе басқа да ғимараттар туралы мәліметтер, сондай-ақ 300 мың адамнан астам тұрғындары бар қалаларды сумен жабдықтаудың, теміржол тораптарының, стратегиялық және қорғаныстық маңызы бар объектілердің және (немесе) оларды сумен жабдықтайтын су құбырларының бас ғимараттарының орналасу схемаларын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
34) Қару-жарақты, әскери техниканы жасаумен, өндірумен және (немесе) пайдаланумен бірге жүретін, олардың күзетілетін параметрлерін ашатын физикалық-химиялық құбылыстар (өрістер) туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі
35) Атом-энергетика кешені объектілерін жобалау, салу, пайдалану немесе олардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету туралы мәліметтер
Білім және ғылым министрі
36) Ұлттық бірыңғай тестілеуді, кешенді тестілеу мен бюджет қаражаты есебінен өткізілетін тестілеудің басқа да түрлерін өткізу кезінде пайдаланылатын тестілердің мазмұнын және олардың дұрыс жауаптарының кодтарын ашатын мәліметтер
3. Сыртқы саясат және сыртқы экономика салаларындағы мәліметтер
Сыртқы істер министрі, Қорғаныс министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі

30) Сведения, характеризующие создание и сохранение страхового фонда документации на изделия вооружения и военной техники, важнейшую гражданскую продукцию, а также проектной документации на объекты повышенного риска, системы жизнеобеспечения населения и объекты, являющиеся национальным достоянием, сведения о дислокации объектов (баз) хранения страхового фонда документации в целом по Республике Казахстан
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр образования и науки, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию
31) Сведения, раскрывающие планы, содержание или результаты научно- исследовательских работ в области мобилизационной подготовки и мобилизации промышленности Республики Казахстан
Министр обороны, Министр финансов, Министр национальной экономики, Председатель Национального банка
32) Сведения, раскрывающие платежный баланс Республики Казахстан с зарубежными странами в течение военного времени
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию
33) Сведения о горных выработках, естественных полостях, метрополитенах или других сооружениях, которые могут быть использованы в интересах обороны страны, а также сведения, раскрывающие схемы водоснабжения городов с населением более 300 тыс. человек, железнодорожных узлов, объектов, имеющих стратегическое и оборонное значение, и (или) расположение головных сооружений водопровода, их питающих
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Председатель Комитета национальной безопасности
34) Сведения о физико-химических явлениях (полях), сопутствующих созданию, производству и (или) эксплуатации вооружения, военной техники, раскрывающие их охраняемые параметры
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр энергетики
35) Сведения о проектировании, сооружении, эксплуатации или обеспечении безопасности объектов атомно-энергетического комплекса
Министр образования и науки
36) Сведения, раскрывающие содержание тестов и кодов правильных ответов к ним, используемых при проведении единого национального тестирования, комплексного тестирования и других видов тестирования, проводимых за счет бюджетных средств
3. Сведения во внешнеполитической и внешнеэкономической области
Министр иностранных дел, Министр обороны, Министр образования и науки, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Министр энергетики

1) Қазақстан Республикасының сыртқы саясатының стратегиясы мен тактикасын ашатын сыртқы саясат, сыртқы сауда, ғылыми-техникалық байланыстар мәселелері жөніндегі, күнібұрын таратылуы мемлекеттің мүдделеріне нұқсан келтіруі мүмкін мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі, Сыртқы істер министрі, Білім және ғылым министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
2) Егер жария болған жағдайда олардың көзін анықтауға әкеп соғуы мүмкін бір немесе бірқатар шет мемлекеттерге қатысты сенім білдіру тәртібімен алынған, саяси, әскери, ғылыми-техникалық немесе экономикалық мәселелер жөніндегі мәліметтер
Қорғаныс министрі, Сыртқы істер министрі, Ұлттық экономика министрі, Энергетика министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
3) Егер келіссөзге қатысушылардың пікірі бойынша бұл мәліметтерді жария ету тараптардың біреуі үшін дипломатиялық қиындықтарға әкеп соқтыруы мүмкін болса, Қазақстан Республикасы Үкіметінің өкілдері мен басқа мемлекеттердің өкілдері арасындағы халықаралық қатынастарда бірыңғай қағидаттық ұстаным тұжырымдау жөніндегі келіссөздер туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Сыртқы істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Энергетика министрі
4) Күнібұрын тарату Қазақстан Республикасының қорғаныс қабілетіне, қауіпсіздігіне, саяси немесе экономикалық мүдделеріне зиян келтіруі мүмкін халықаралық шарттарды әзірлеу, жасасу, олардың күшін жоюға дайындау, мазмұны немесе орындалуы туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Инвестициялар және даму министрі, Ұлттық экономика министрі, Қаржы министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
5) Егер бұл мәліметтерді жария ету талаптардың біреуі үшін дипломатиялық қиындықтарға әкеп соқтыруы мүмкін болса, алушы елдер көрсетілген қару-жарақтың, әскери техниканың немесе керек-жарақтардың экспорты мен импорты туралы мәліметтер, сондай-ақ шет мемлекеттерге қару-жарақты, әскери техника мен әскери объектілерді жасауға, оның ішінде ақысыз, техникалық жәрдем көрсету туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Ішкі істер министрі, Инвестициялар және даму министрі, Энергетика министрі, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы

1) Сведения по вопросам внешней политики, внешней торговли, научно-технических связей, раскрывающие стратегию и тактику внешней политики Республики Казахстан, преждевременное распространение которых может нанести ущерб интересам государства
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр внутренних дел, Министр энергетики, Министр иностранных дел, Министр образования и науки, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
2) Сведения по политическим, военным, научно-техническим или экономическим вопросам в отношении одного или ряда иностранных государств, полученные в доверительном порядке, если их разглашение может привести к выявлению источника
Министр обороны, Министр иностранных дел, Министр национальной экономики, Министр энергетики, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
3) Сведения о переговорах между представителями Правительства Республики Казахстан и представителями других государств о выработке единой принципиальной позиции в международных отношениях, если, по мнению участников переговоров, разглашение этих сведений может повлечь для одной из сторон дипломатические осложнения
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр иностранных дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Министр энергетики
4) Сведения о подготовке, заключении, подготовке к денонсации, содержании или выполнении международных договоров, преждевременное распространение которых может нанести ущерб обороноспособности, безопасности, политическим или экономическим интересам Республики Казахстан
Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр по инвестициям и развитию, Министр национальной экономики, Министр финансов, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
5) Сведения об экспорте и импорте вооружения, военной техники или снаряжения, а также сведения об оказании технического содействия иностранным государствам в создании вооружения, военной техники и военных объектов, в том числе безвозмездно, с указанием стран-получателей, если разглашение этих сведений может повлечь для одной из сторон дипломатические осложнения
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр внутренних дел, Министр по инвестициям и развитию, Министр энергетики, Начальник Службы государственной охраны

6) Шет мемлекеттермен еркін кезеңдегі экономикалық ынтымақтастықтың мәнін немесе көлемін, сондай-ақ ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің сыртқы экономикалық ұйымдарының әскери-жұмылдыру органдарының осы мәселелер жөніндегі өзара іс-қимылын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ауыл шаруашылығы министрі, Энергетика министрі, Ішкі істер министрі, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
7) Қазақстан Республикасы мен ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің арасындағы есептік жылға арналған шикізатты, материалдарды, отынды, жабдықтарды, дәрі-дәрмектерді өзара жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың немесе соңғыларына тұтастай алғанда Қазақстан Республикасы бойынша есептік жылға арналған кәсіпорындар мен объектілерді салуға техникалық жәрдем көрсету жөніндегі іс-шаралардың мазмұнын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық экономика министрі, Инвестициялар және даму министрі, Ішкі істер министрі, Энергетика министрі
8) Қазақстан Республикасы мен ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің арасындағы жалпы Қазақстан Республикасы бойынша есептік жылға арналған экспорттық-импорттық жүктерді тасымалдау көлемін ашатын мәліметтер
4. Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
1) Барлау, қарсы барлау қызметінің күштерін, құралдарын, көздерiн, әдістерін, жоспарларын, жай-күйін, ұйымдастырылуын, нәтижелерін, сондай-ақ қылмыстық процесте қылмыстық істі дұрыс шешу үшін маңызы бар нақты деректер ретінде пайдаланылмаған жедел-іздестіру қызметінің нәтижелерін ашып көрсететін мәліметтер. Егер олар аталған мәлiметтердi ашып көрсететін болса, барлау, қарсы барлау, жедел-iздестiру қызметiн қаржыландыру туралы деректер
Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
2) Нақты адамдардың Қазақстан Республикасының барлау, қарсы барлау органдарының кадрлар құрамына қатыстылығын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
3) Барлау қызметін жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының органдарына құпия жәрдем көрсететін (көрсеткен) адамдар туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры

6) Сведения, раскрывающие существо или объем экономического сотрудничества с иностранными государствами в свободный период, а также взаимодействие военно- мобилизационных органов внешнеэкономических организаций государств-участников СНГ по этим вопросам
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр сельского хозяйства, Министр энергетики, Министр внутренних дел, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
7) Сведения, раскрывающие содержание мероприятий по обеспечению взаимных поставок сырья, материалов, топлива, оборудования, медикаментов между Республикой Казахстан и государствами-участниками СНГ на расчетный год или мероприятий по оказанию последним технического содействия в строительстве предприятий и объектов на расчетный год в целом по Республике Казахстан
Министр обороны, Министр национальной экономики, Министр по инвестициям и развитию, Министр внутренних дел, Министр энергетики
8) Сведения, раскрывающие объемы перевозок экспортно-импортных грузов между Республикой Казахстан и государствами-участниками СНГ на расчетный год в целом по Республике Казахстан
4. Сведения в области разведывательной, контрразведывательной,
оперативно-розыскной и иной деятельности
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр финансов, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
1) Сведения, раскрывающие силы, средства, источники, методы, планы, состояние, организацию, результаты разведывательной, контрразведывательной деятельности, а также результаты оперативно-розыскной деятельности, не использованные в уголовном процессе как фактические данные, имеющие значение для правильного разрешения уголовного дела. Данные о финансировании разведывательной, контрразведывательной, оперативно- розыскной деятельности, если они раскрывают перечисленные сведения
Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
2) Сведения, раскрывающие принадлежность конкретных лиц к кадровому составу органов разведки, контрразведки Республики Казахстан
Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
3) Сведения о лицах, оказывающих (оказывавших) конфиденциальное содействие органам Республики Казахстан, осуществляющим разведывательную деятельность
Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»

4) Сыртқы барлау саласында жүргізілетін жедел жұмылдыру жұмыстарының жай-күйі мен нәтижелерін ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттiгінің төрағасы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
5) Қазақстан Республикасының қарсы барлау немесе жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдарымен құпия негізде жұмыс істейтін (жұмыс істеген) адамдар туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
6) Жедел-жұмылдыру жұмысының жай-күйін, нәтижелерін, сондай-ақ іс-шараларын ашатын мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
7) Радиоэлектрондық барлау, байланыс құралдары органдарының күштерін, құралдарын, әдістерін, жоспарларын, жай-күйі мен қызметінің нәтижелерін ашатын мәліметтер, сондай-ақ егер бұл деректер аталған мәліметтерді ашатын болса, осы қызметті қаржыландыру туралы деректер
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру қызметінің күштерін, құралдарын, әдістерін, жоспарларын немесе нәтижелерін ашатын мәліметтер, сондай-ақ егер бұл деректер аталған мәліметтерді ашатын болса, осы қызметті қаржыландыру туралы деректер
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
9) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің барлау, қарсы барлау немесе жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын бөлімшелерімен құпия негізде жұмыс істейтін немесе жұмыс істеген адамдар туралы мәліметтер
Қорғаныс министрі, Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
10) Үкіметтік байланыс, шифрланған, құпияландырылған, кодталған немесе арнаулы байланыстың өзге де түрлерінің жүйесі туралы мәліметтер және мемлекеттік шифрлар, кодтар, оларды талдаудың әдістері немесе құралдары, шифрлау, құпияландыру, кодтау құралдары туралы ақпарат
Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Ішкі істер министрі, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Президенттің Іс басқарушысы

4) Сведения, раскрывающие состояние и результаты оперативно-мобилизационной работы, проводимой в области внешней разведки
Министр обороны, Министр внутренних дел, Министр финансов, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
5) Сведения о лицах, сотрудничающих (сотрудничавших) на конфиденциальной основе с органами Республики Казахстан, осуществляющими контрразведывательную или оперативно-розыскную деятельность
Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
6) Сведения, раскрывающие состояние, результаты, а также мероприятия оперативно- мобилизационной работы
Министр обороны, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
7) Сведения, раскрывающие силы, средства, методы, планы, состояние и результаты деятельности органов радиоэлектронной разведки, средств связи, а также данные о финансировании этой деятельности, если эти данные раскрывают перечисленные сведения
Председатель Комитета национальной безопасности, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
8) Сведения, раскрывающие силы, средства, методы, планы или результаты разведывательной, контрразведывательной, оперативно- розыскной деятельности Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, а также данные о финансировании этой деятельности, если эти данные раскрывают перечисленные сведения
Председатель Комитета национальной безопасности
9) Сведения о лицах, сотрудничающих или сотрудничавших на конфиденциальной основе с подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, осуществляющими разведывательную, контрразведывательную или оперативно-розыскную деятельность
Министр обороны, Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
10) Сведения о системе правительственной связи, шифрованной, засекреченной, кодированной или иных видах специальной связи и информация о государственных шифрах, кодах, методах или средствах их анализа, средствах шифрования, засекречивания, кодирования
Начальник Службы государственной охраны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр внутренних дел, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Управляющий Делами Президента

11) Қазақстан Республикасының Президенті мен оның отбасы мүшелерінің қауіпсіздігін қамтамасыз етуді ұйымдастыру, күштері, құралдары және әдістері туралы, Қазақстан Республикасының Президенті мен оның отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы және жеке өмірі туралы мәліметтер
Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Ішкі істер министрі, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Президенттің Іс басқарушысы
12) Жоғары билік және басқару органдарының басқа да күзетілген адамдарының қауіпсіздігін қамтамасыз етуді ұйымдастыруды, күштерін, құралдарын немесе әдістерін ашатын мәліметтер
Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы
13) Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі бөлімшелердің күштерін, құралдарын және әдістерін, сондай-ақ олар жүргізетін жедел-іздестіру және жедел-техникалық шараларды ашатын мәліметтер
Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы
14) Нақты адамдардың қылмыстық-атқару жүйесінің, экономикалық тергеу қызметінің және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің, сондай-ақ ішкі істер органдарының жедел бөлімшелерінің кадрлық құрамына қатыстылығын ашатын мәліметтер
Ішкі істер министрі, Қаржы министрі, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Бас прокурор
15) Қазақстан Республикасының қауіпсіздігі мүдделерін қозғайтын қылмыстық істер бойынша тергеу жүргізудің күштерін, құралдары мен әдістерін ашатын мәліметтер
Мемлекеттік органдардың мәлiметтердi Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнiнде өкiлеттiктер берiлген басшылары
16) Мемлекеттік құпияларды қорғауды ұйымдастыруды немесе оның іс жүзіндегі жай-күйін ашатын мәліметтер
Мемлекеттік органдардың мәлiметтердi Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнiнде өкiлеттiктер берiлген басшылары
17) Ақпараттарды рұқсатсыз алудан, шетелдік техникалық барлаудан және техникалық арналар арқылы таралып кетуден қорғау жөнінде жоспарланатын және (немесе) жүргізілетін шараларды ашатын мәліметтер
Ішкі істер министрі, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы, Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің директоры
18) Арнаулы мақсаттағы бөлімшелердің қызметкерлері, терроризмге қарсы операцияларды жүргізуге, терроризм актісін анықтауға, оның алдын алуға, жолын кесуге және ашуға қатысатын және (немесе) жәрдемдесетін адамдар туралы және аталған адамдардың отбасы мүшелері туралы мәліметтер

11) Сведения об организации, силах, средствах и методах обеспечения безопасности Президента Республики Казахстан и членов его семьи, о состоянии здоровья и личной жизни Президента Республики Казахстан и членов его семьи
Начальник Службы государственной охраны, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр внутренних дел, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Управляющий Делами Президента
12) Сведения, раскрывающие организацию, силы, средства или методы обеспечения безопасности других охраняемых лиц высших органов власти и управления
Министр внутренних дел, Министр финансов, Председатель Комитета национальной безопасности, Директор Службы внешней разведки «Сырбар», Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции
13) Сведения, раскрывающие силы, средства и методы подразделений по борьбе с организованной преступностью, а также проводимые ими оперативно-поисковые и оперативно-технические мероприятия
Министр внутренних дел, Министр финансов, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции
14) Сведения, раскрывающие принадлежность конкретных лиц к кадровому составу уголовно- исполнительной системы, оперативных подразделений службы экономических расследований и антикоррупционной службы, а также органов внутренних дел
Министр внутренних дел, Министр финансов, Председатель Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции, Председатель Комитета национальной безопасности, Генеральный прокурор
15) Сведения, раскрывающие силы, средства и методы ведения следствия по уголовным делам, затрагивающим интересы безопасности Республики Казахстан
Руководители государственных органов, наделенные полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан
16) Сведения, раскрывающие организацию или фактическое состояние защиты государственных секретов
Руководители государственных органов, наделенные полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан
17) Сведения, раскрывающие планируемые и (или) проводимые мероприятия по защите информации от несанкционированного доступа, иностранных технических разведок и утечки по техническим каналам
Министр внутренних дел, Председатель Комитета национальной безопасности, Начальник Службы государственной охраны, Директор Службы внешней разведки «Сырбар»
18) Сведения о сотрудниках подразделений специального назначения, лицах, участвующих и (или) оказывающих содействие в проведении антитеррористической операции, выявлении, предупреждении, пресечении и раскрытии акта терроризма, и о членах семей указанных лиц